Feyenoord schudt de frustratie af ZWARE KATER VOOR EAGLES Van der Lem wil eerder vertrekken Mühren grote man bij Yolendam Joop Brand kan psychische druk van autorijden niet meer aan Scorebord "MAAR EEN POTJE BIER MAAKT NOG GEEN CARNAVAL" Loting Topscorers Voetballeed naast carnavalsgedruis MAANDAG 18 FEBRUARI 1980 PAGINA 13 SPORT SPORT SPORT H SPORT H SPORTI SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Na de bekerstrijd tegen Sparta LEIDEN - FC Den Haag heeft in de achtste finales van de strijd om het KNVB-bekertoernooi de meeste treffers gescoord. De Hagenaars versloegen de eerste divisie - dreumes SC Amersfoort met 1-8. Go Ahead Eaglês hield aan het carnavalsweekeinde een zware kater over. Eerst verloor zijn ploeg (1-2) in de bekerontmoeting tegen Sparta door een doelpunt van Lengkeek in de laatste minuut van de verlenging en daarna deelde trainer Joop Brand mee dat hij de Eagles aan het einde van het seizoen zal gaan verla ten. DS'79 kon voor 10.000 toe schouwers en drie "orkes ten" niet voor een verras sing zorgen. Het bezoe kende PEC Zwolle won met 3-1. Go Ahead Eagles, dat in de beker- ontmoeting tegen Sparta sterker was. moest in de slotfase ervaren dat de Rotterdamse club niet voor niets de naam 'cupfighter' heeft opgebouwd. Het overwicht van Go Ahead Eagles kwam voor 5500 kijkers duidelijk tot uiting in de cornerverhouding. In de reglementaire speeltijd kreeg de Deventerploeg twaalf hoek schoppen te nemen tegen Sparta slechts één, nota bene pas in de negentigste minuut. In de eerste twintig minuten had Go Ahead Eagles afstand moeten nemen. Körver. Van Kooten en Kristiansen misten ieder een op gelegde kans. Na de pauze behield Go Ahead Eagles het initaitief. Sparta pro beerde met counters een door braak te forceren. Deze tactiek had succes. Een kwartier voor het einde kopte Dick Schneider de bal voor de voeten van Lengkeek, die beheerst scoorde: 0-1. Met de moed der wanhoop toog Go Ahead Eagles ten aanval. Vier minuten voor het einde resul teerde dat in de gelijkmaker, toen Kees van Kooten de bal uit een hoekschop van Kristiansen ach ter de uitblinkende Pim Does burg werkte: 1-1. In de verlenging hetzelfde spel- beeld: een aanvallend Go Ahead Eagles en een counterend Sparta. In de tweede helft van de extra speeltijd schoot Lengkeek aller eerst tegen de paal voordat hij in de laatste seconden van de wed strijd het duel besliste: 1-2. Onveilig SC Amersfoort, was voor 4500 toe schouwers volkomen kansloos tegen FC Den Haag. Leek het er aanvankelijk nog op, dat de thuisclub de score beperkt kon houden - de ruststand 0-2 wees in die richting - in de tweede helft bleken de Hagenaars conditio neel zoveel meer in hun mars te hebben dat zij in het laatste kwar tier naar hartelust konden sco ren. Tevoren had een groepje Haagse supporters zich ergerlijk misdra gen. In de nacht van zaterdag op zondag werd de Amersfoortse binnenstad "onveilig" gemaakt door baldadige jonge Hagenaars, van wie zich een aantal naar sportpark Birkhoven begaf om daar hekken en reclameborden te vernielen en daar zelfs een van de doelnetten in flarden te knippen. Een aantal raddraaiers kwam op het Amersfoortse politiebureau terecht. Op de middag voor de wedstrijd kwam uit Utrecht een vijftigtal jongelui met kennelijk het uit sluitende doel herrie te schop pen. Zij kwamen echter het ter rein niet op want de Amersfoort se politie, voorzien van wapen stokken, dreef het Utrechtse con tingent vastberaden richting sta tion. De wedstrijd was een formaliteit. Vooral dankzij het fabuleuze op treden van doelman Sprangers kon Amersfoort bijna een half uur stand houden. In de 25ste minuut opende Schoenmaker de score en even voor rust maakte Wetzel er 0-2 van. Onmiddellijk na de hervatting was de wedstrijd beslist toen Goodlass de Hage naars naar 0-3 tilde. Pas na doel punten van Jonker en Melis (tweemaal) kon Leen van de Merkt met een gave treffer iets terugdoen: 1-6. Door fraaie doel punten van Chris Treling kwam Den Haag tenslotte uit op 1-8. Sfeervol De sfeervolle bekerwedstrijd tus sen DS '79 en PEC Zwolle begon sensationeel. Voor 10.000 toe schouwers en drie orkesten, na men de Zwollenaren binnen vier minuten een comfortabele voor sprong van 2-0. De doelpunten kwamen voort uit fouten van de Dordtse defensie. Van der Hengst en Steinvoort profiteer den daar gretig van. PEC Zwolle kon daarna vrijuit voetballen, maar naarmate de wedstrijd vorderde, herstelde de chaotische verdediging van DS '79 zich, onder leiding van 'vete raan' Epi Drost. Dat hield meteen in. dat de Zwolse defensie, onder de bezielende leiding van Rinus Israel, een andere oudgediende, steeds vaker onder druk kwam te staan. In de 24e minuut resul teerde dat in de Dordtse tegen treffer van Van der Ham: 1-2. De topscorer uit de eerste divisie be nutte een strafschop, die scheids rechter Bosman de thuisclub had toegekend wegens hands van Van 't Land. Het zag er even naar uit dat PEC wankelde. Doelman Van Geffen behoedde zijn club echter voor de gelijkmaker, toen hij bij kansen van Loek Bijl en de weinig presterende Huub Smeets kordaat ingreep. In de 77e minuut forceerde Ben Hendriks de beslissing door 3-1 te scoren. DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles-trainer Joop Brand zal de Deventer eredivisieclub aan het einde van dit seizoen verlaten. Brand, die tot 1981 onder contract stond, bereikte zaterdagmid dag overeenstemming over de ontbinding uan zijn contract. De Go Ahead Eagles tra i ner. die in Haarlem woont en aan het CIOS in Overveen les geeft, kon de psychische druk van het autorijden niet meer opbrengen. Vorig seizoen had hij de Derenterclub al op de hoogte gebracht van zijn bezwaren, maar toen hield de vereniging hem aan zijn con tract. Nu Brand opnieuw met zijn klachten kwam, heeft het be stuur het verzoek ran zijn trainer ingewilligd. Brand wil wel in het betaalde voetbal werkzaam blijven onder voorwaarde dat de club dichtbij Haarlem ligtAjaxHaarlem en Telstar worden genoemd als nieuwe clubs. ROTTERDAM (GPD) - Gerard van der Lem heeft de leiding van Feyenoord gevraagd of hij per 1 maart mag vertrek ken. De rechterspits van de Rotterdammers kan het voetballen bij de Kuip-club „geestelijk niet meer op brengen". Mede op eigen verzoek bleef hij tijdens het bekerduel tegen FC Twente op de tribune. Van der Lem: „Ik heb op dit moment hele maal geen gevoel meer voor de bal. Dat zag je woensdag al toen ik die kans miste bij MVV en dat merkte ik later zelf ook nog eens op de trai ning. Al leg je de bal op de doellijn, dan nog zou ik hem op dit moment niet in de goal krijgen. Dat is vreselijk fru strerend, daarom heb ik ge vraagd of ik niet mee hoefde te doen tegen Twente. Dat kost me dan wel geld, maar ik vond die wedstrijd voor Feyenoord veel te belang rijk. En eerlijk gezegd voet bal ik liever helemaal niet meer hier. Vandaar dat ik gevraagd heb of ik voor 1 maart weg mag". Notten Op die datum vertrekt ook Wim Jansen uit de Kuip, maar waarheen is nog altijd niet bekend. De middenvel der heeft nog altijd niet ge tekend bij een Amerikaanse club en wacht nu de ontwik kelingen rond de Los Ange les Aztecs af. Of René Notten voor Feyenoord behouden blijft is nog niet zeker. Hij heeft om een driejarig con tract gevraagd en verwacht daarover aan het einde van deze week uitsluitsel te krij gen. Van Staveren Bij FC Twente heeft Arie van Staveren wel oren naar een overgang naar MW. De vleugelspits werd vorige week benaderd door de Maastrichtse club, die van daag of morgen andermaal contact met hem zal opne men. Van Staveren: „Trainer Steegman heeft gezegd dat hij me graag wil hebben en in principe ben ik wel bereid die overstap te maken." Meijer Sounders uit Amerika heeft belangstelling getoond voor Geert Meijer, die momenteel onder contract staat bij het Engelse Bristol City. De Amerikaanse ploeg is daar mee de tweede gegadigde om Meijer over te nemen van Bristol; eerder had Sparta al laten weten interesse in de spitsspeler te hebben. Geert Meijer wacht voorlopig de beslissing van Sparta af. De eerste besprekingen tus sen Sparta en Bristol City liepen stuk op de transfer som van Meijer: ruim vier ton. Het Sparta-bestuur zal in de vanavond te houden vergadering deze kwestie echter verder bespreken. Seattle Sounders schijnt géén moeilijkheden te heb ben met de vraagprijs van 400.000 gulden. HILVERSUM - De loting voor de kwartfinales van het toer nooi om de KNVB-beker heeft geleid tot de volgende wedstrijden: AZ'67-Sparta, Ajax-Roda JC, Feyenoord-Pec Zwolle en FC Den Haag-PSV. De eerstgenoemde clubs spelen op woensdag 27 februari thuis. De return heeft plaats op woensdag 12 maart. i de pauze Feyenoords 2-0. Niels Overweg en doelman Van Gerven zijn ROTTERDAM - Feyenoord is een van de vier Europese clubs, die zullen deelnemen aan het internationale voetbaltoernooi, dat Club Brugge van 14 tot en met 16 augustus organi- Het is de eerste keer dat de Rotterdam- De tegenstanders van Feyenoord zijn het organiserende Club Brugge, At- letico Madrid en het Hongaarse Honved Boedapest. ROTTERDAM (GPD) - Alle frustraties werden plotse ling afgeschud. In een lan ge bevlieging, die bijna de volle negentig minuten voortduurde, rehabili teerde Feyenoord zich gis termiddag tegen FC Twente in één klap voor alle povere prestaties van de afgelopen periode. Fel, agressief en vooral uiterst gretig legden de Rotter dammers hun tegenstan der in de Kuip doorlopend de wil op, hetgeen leidde tot een onverwacht grote, maar zeer verdiende 4-0- zege in het bekerduel voor de achtste finales. Een opmerkelijke opleving dus in de Kuip, waar het midweekse echèc bij MW voor de spelers de deur had dichtgedaan. In onder linge gesprekken hadden ze el kaar nadien lopen oppeppen on der het motto dat het tegen Twen te alles eruit gelopen zou moeten worden. „Als reactie misschien op alle verwikkelingen", bedacht de uitblinkende Jan van Deinsen naderhand. „De jongens wisten niet wat ze met al die verhalen aanmoesten, of het waar was of niet, en waren zeer geprikkeld. Eerst leidde dat tot een down stemming, nu had het een posi tieve uitwerking". Zeer positief zelfs, want Feyenoord was onherkenbaar. In vergelij king met een aantal voorgaande wedstrijden was het spel gister middag vanaf het begin af aan een verademing. Alles wat in die donkere winterperiode fout was gegaan, lukte nu opeens wel om dat vrijwel iedereen de vorm leek te hebben teruggevonden. Spits Jan Peters had eindelijk weer eens „de geest" die zelfs na vele schoppen niet verdween, de vleugelspelers Budding en Pe- tursson draaiden goed en vooral aan de linkerkant liep het als een trein. Baard en meer nog de naar het middenveld opgeschoven Jan van Deinsen ontpopten zich daar als de grote uitblinkers. Zij joegen Feyenoord keer op keer langs het verbouwereerde Twen te, dat best wilde maar eenvoudig de kans niet kreeg om verder te komen dan die paar dreigende acties van de tegenvallende Tho- resen (als rechterspits geposteerd om hem bij Wijnstekers vandaan te houden), de zwakke Lindsted en later diens vervanger Van Sta veren. „Feyenoord had duidelijk wat goed te maken en daar zijn wij het slachtoffer van gewor den", zei trainer Hennie Hollink. „Vooral bij Dilling en Scheve hadden wij het moeilijk". Dat waren dan ook de voetballers die belast waren met de bewa king van de Feyenoorders die op de eigen sterke linkerkant ope reerden. En die waren gisteren niet te houden, hetgeen werd on derstreept door het feit dat drie van de vier Rotterdamse treffers daar hun oorsprong vonden. Eerst gaf Brard aan Van Deinsen de fraai gevonden 1-0 aan (36e minuut) en in het overdonderen de offensief van vlak na de pauze werden aan die kant ook de voor bereidingen getroffen die tot de tweede en derde goal leidden. Opnieuw Van Deinsen en Bud ding (in de herkansing, nadat Pe- tursson op de lat had aange stuurd) maakten het werk af, waarmee de partij al gelopen was. Het typeerde de vechtlust van Feyenoord dat het daarna nog even gretig doorging, als om te bewijzen dat het ook zonder Wim Jansen, die in de eerste helft geblesseerd was vervangen door Albertsen, leuke ideeën kan uit broeden en uitwerken. Zoveel zelfs dat achtereenvolgens Pe- tursson, Van de Korput, Nielsen en Peters riante mogelijkheden kregen om de marge te vergroten. Met name Peters had daarbij ech ter nogal wat pech en toen hij dan eindelijk op weg leek naar een treffer werd hij bruusk neerge haald door doelman Van Gerven, die in de eerste helft overigens veel reddend werk had verricht. Daardoor mocht Petursson de eer nog voor zich opeisen: hij be nutte de penalty. EREDIVISIE AZ'67-NEC 3-0, Vitesse-Excclsior 3-3 Willem ll-NAC 3-1. 22 18 Ajax AZ67 Feyenoord Hoda JC Utrecht PSV 22 Twente 21 Excelsior 22 Willem II 22 Den Haag 22 G A. Eagles 22 PEC Zwolle 21 MVV 22 Vitesse 22 Haarlem 22 Sparta 22 NAC 21 NEC 22 22 14 21 11 22 12 22 10 5 2 2 38 58-20 as ÜI 3 29 39-19 7 27 35-26 6 26 34-26 7 24 40-27 7 23 28-28 8 22 37-40 7 22 30-40 8 21 26-29 10 20 30-29 9 18 23-28 9 17 26-37 10 17 27-41 10 17 29-44 18 14 32-43 13 ia 14 38 15 12 19-39 EERSTE DIVISIE Volendasm-FC Den Bosch 5-1, Veen- fl.iin SVV 3-2. FC Amsterdam-De Graafschap 3-0 en Cambuur-lleeren- veen 2-2. Den Bosch 22 14 Volcndam 20 14 Groningen 21 12 Dc „bevrijdende" 4-0 had aanlei ding kunnen zijn tot een carna valesk feestje in de Kuip, te meer omdat de explosie precies op tijd kwam nu het toeschouwersaan tal was teruggelopen tot bijna 12.000. De uitbundige vreugde b(j Feyenoord bleef echter achter wege, omdat het team al eens eerder zo'n opleving kende (te gen Ajax) waarna het verval zich aankondigde. Vandaar dat voor zichtigheid vooralsnog de boven toon voerde. Niet alleen bij Joop H iele, die voor het eerst heel sterk keepte, maar ook bij Jan van Deinsen. De middenvelder die een ovationeel applaji ten deel was gevallen toen hij met kramp werd vervangen door De Leeuw (bij Twente was Otto nog inge ruild voor Smand) hield zich dui delijk op de vlakte. „Een uit- schietertje, waarvan je alleen maar mag hopen dat je die meer krijgt. Want een zwaluw maakt nog geen zomer en een potje bier maakt nog geen carnaval". PAUL DE TOMBE 32 32-17 30 48-18 30 35- 7 27 39-22 27 22-18 28 45-18 17 6 25 33-28 18 6 24 36-27 14 H 22 2'J 36 6 7 20 26-20 17 7 111 L'ii |8 4 II 18 24-30 i 5 10 17 20-30 1 5 io iv 84 88 6 10 16 20 80 I 6 12 M 88 88 I 4 12 12 26-45 10 II 12 16-40 I 4 18 6 19 54 Cambuur periode- Wagcningcn 20 10 Graafschap 22 12 Cumbuur 19 12 Amsterdam 22 9 DS'79 22 8 VVV 21 9 Fortuna S 20 7 Telstar x 20 6 Hecrcnécen 20 7 Eindhoven 21 6 Helmond Sp 21 6 Heruclca 21 5 Vl'dingcn 22 4 SVV 20 4 Vecndum 20 3 Amersfoort 20 1 De Graafschap Stand aan kop derde periode: Volcndam 4 4 0 0 8 14 3 Amsterdam 8 2 :i 0 7 8-3 Den/Bosch 5 3 1 1 7 6 6 Groningen 4 3 0 1 6 7-1 1. I'rlurwin (Feyenoord)20 2. Kist A/.'67)17 3. Vermeulen (Roda JC) 13 4. Nunningu (Itoda JC)12 5. Schapendonk (MVV) U 6. IJng (Ajax), Geels (Sparta), Van Kooten (Go Ahead Eagles) en Wuslan- der (Excelsior)10 10. I'ostuma (PSV) ra Schoenaker (Ajax)9 DEN HAAG - Dankzij het grote in zicht van Gerrie Mühren heeft Volendam zaterdag Den Bosch in de eerste divisietopper een niet mis te verstane afstraffing gege ven: 5-1 was de uitslag. Mühren gaf dc beslissende voorzetten voor het tweede en derde doel punt. FC Den Bosch schroefde de score onnodig op in het eigen na deel, doordat eerst Breuer in ei gen doel schoot en in dc laatste minuut Kamps met een verkeer de terugspeelbal Helling in staat stelde er 5-1 van te maken. Volendam heeft met twee punten achterstand en twee wedstrijden minder een goede uitgangsposi tie om de eerste plaats van Den Bosch over te nemen. Amster dam werkte zich door een zege met 3-0 op De Graafschap op naar de zevende plaats. Het ging echter ten koste van twee gele kaarten, waarvan die van Kam- phues diens derde van het sei zoen was. Gerrie Mühren begroet juichend een Volendam-doelpunt van Theo Mooyer. die op aangeven van de routinier heeft gescoord. Den Bosch-doelman Breuer ligt verslagen op de mal. DEN HAAG (ANP) - Aan de rand van het carnavalsge druis overheerste het afgelo pen weekeinde het vootbal- iecd. Het Nijmeegse NEC en het Bredase NAC werden in Alkmaar en Tilburg vaster op de laatste plaatsen van de eredivisie gedrukt. AZ'67 vierde zijn derde achtereen volgende competitie-over winning: 3-0, een score die een wat al te optimistisch beeld geeft van de mogelijk heden, die momenteel in De Hout voorhanden zijn. Jantje Peters tobt namelijk met een blessure, waardoor AZ het meer moet hebben van con stant drukken van briljante ingevingen. Er was een ver keerde pass van NEC-verde diger De Groot voor nodig om De Graaf na 28 minuten in schietklare positie te bren gen: 1-0. Een half uur later kopte Schouwenaar uit een voorzet van Rijnders de bal langs de op het verkeerde been staande Schellekens en een kwartier voor tijd ging Kist op handen en voeten langs Sije V»ser om vervol gens doeltreffend uit te hulen: 3-0. NAC' hield aan het bezoek bij Willem II een nederlaag van 3-1 over, plus twee gele kaar ten. Deze reikte scheidsrech ter Weerink uit aan Neeskens en Quaars. Willem II dankte de zege aan twee sterke mo menten van Henk van Rooy tussen de 33ste en 37ste mi nuut. Na rust kwam NAC via (Quaars nog terug tot 2-1. In blessuretijd stelde de Jocgo- slavier Cosic de overwinning van Willem II veilig. Het derde duel van het week einde, dat tusen Vitesse en Excelsior eindigde in een ge lijkspel: 3-3, waarmee de thuisclub zich iets verder van de gevarenzone verwijderde. Vitesse, dat een voorsprong nam van 2-0 gaf één minuut voor tijd de volle winst uit handen. Een slechte uittrap van doelman Nyhuis bracht dc bal bij Excelsior-verdedi- ger Ouwehand, die van ver hard en doeltreffend uithaal de; 3-3. Een gelijk spel, dat het betere Excelsior alleszins verdiende.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 13