Waddinxveen in rep en roer na „vliegende schotel" Ashram-ouders naar minister Nieuivvennepse Monique Polman luncht met Ellen Foley -B3B3EB- Politie achtervolgde UFO tot aan Rotterdam Verzoeningspogingmislukt Platteschor-patiënten„Nu eigen ziekenfonds" VRIJDAG 15 FEBRUARI 1980 WADDINXVEENI STREEK - "Het was wel een hele sensatie ja, krimmenele. Of ik bang was? Nee hoor, waarom zou je bang moeten zijn? Als het gebeuren moet, gebeurt het toch wel. Je kunt je er maar het beste zo weinig mo gelijk van aantrekken. Ja, als zo'n ding vlak voor je neerdaalt, zoals je wel eens in films ziet, dat lijkt me wel eng. Maar ditnee hoor" Zo reageert mevrouw Steen winkel op de gebeurtenis die woensdagavond de Wad- dinxveense St. Victorstraat en een aantal politiekorpsen in de Rijnstreek in rep en roer bracht de signalering van een UFO (unidentified flying ob ject, onbekend vliegend voorwerp, red.) boven het huis van de familie Steen winkel. Het was zoon Piet, die verderop in de straat woont, die de ver schijning het eerste opmerk te. "Rond een uur of acht stormde hij bij me binnen en vroeg om de verrekijker, om dat hij wat boven ons huis zag schijnen", vertelt J. G. Steenwinkel. Samen gingen ze kijken in de poort naast het huis. Er ontrolde zich aan hun oog een wonderlijk schouw spel. Op een hoogte tussen de 500 en 1000 meter hing boven het huis een lichtgevend voorwerp dat soms stilstond en dan weer heen en weer schommelde. Onmiddellijk belde Steenwin kel daarop de politie. De Waddinxveense agenten P. Ranselaar en E. Jong kwa men ter plekke. 'Toen we daar kwamen, zagen we een helder wit licht dat heen en weer schommelde en vrij groot was. Groter in elk geval dan een of ander hemelli chaam" Na even te hebben gekeken, gingen ze terug naar het bu reau en observeerden bij het viaduct het vreemde voor werp met een kijker. Hun conclusies waren dezelfde als de bewoners. Een wigvormig, helderwit licht uitstralend voorwerp omgeven door een schijnsel. "Soms kwamen er oranje-gele lichtbundels uit, alsof er een soort uitlaat zat", vertelt nachtwaker L. de Vries. "Er ging ook iets uit", heeft me vrouw Steenwinkel geconsta teerd. "Ik zag dat toen ik door de kijker keek. Op een gege ven moment begon het ding te zakken en toen kon je het niet goed meer zien" Het mysterieuze licht verdween vervolgens richting Hazers- woude, achtervolgd door nachtwaker De Vries. Het vreemde schijnsel werd op zijn tocht door het nachtelijk duister door zowel de Ha- zerswoudse als de Boskoopse politie gezien. De Boskoopse agent H. van der Wulp: "Op het moment dat we het zagen, stonden we vrij dichtbij en het gaf sterk licht. De meeste tijd stond het stil, maar dan bewoog het opeens weer heen en weer, het Waddinxvener J. G. Steenwinkel en agent P. Ransclaar geven hebben zien vliegen. tekst en uitleg over hetgeen zij schommelde. Soms gaf het ook een soort lichtspoor af. Na een tijdje werd het kleiner en verdween richting Bent huizen en Bleiswijk. Het straalde toen een oranje geelachtig schijnsel uit" Erachteraan De agenten J. J. Mouës en A. Prinsen van de politie in Ze venhuizen zagen de UFO ook al langskomen. "Het geval vloog vrij hoog en straalde helder wit licht uit. Wij zijn erachteraan gegaan. In het begin konden wc het schijn sel op de snelweg nog wel bij houden, toen we ongeveer 110 reden. Maar opeens ging het wat harder en konden we het niet meer bijhouden. Toen we bij Rotterdam 'kwamen, doofde het licht langzaam, al dus Prinsen. Ook de ondcrzoekafdcling van de Rijksluchtvaartdienst werd er gisteravond nog even bijgehaald. Op de radar werd de UFO niet waargenomen, maar de afdeling Rotterdam (die het onderzoek naar dit geval doet) verbindt daar aan niet de conclusie dat er niets aan de hand zou zijn geweest. "De melding wordt, zoals elke melding, serieus onder zocht", aldus een woordvoer der. "Het verhaal dat deze melding alleen maar een weerkaatsing van het Noor derlicht zou zijn geweest, la ten we geheel voor rekening van de mensen die dat ver tellen". De werkgroep Nobovo, die alle UFO-verschijnselen onder zoekt, neemt de melding eveneens serieus. De Wad dinxvener Steenwinkel had gistermorgen al een stapeltje van vijf formulieren binnen om zijn bevindingen te be schreven. Achtervolgd De gebeurtenissen van afgelo pen woensdag zijn des te op merkelijker omdat vorige week zaterdagmorgen een inwoonster van Alphen meende door een UFO te zijn achtervolgd. Zij bleek niet de enige te zijn die iets onbe kends door de lucht had zien vliegen, want na haar melding liet nog een groot aantal men sen weten UFO's te hebben zien vliegen de afgelopen tijd. Verslaafden betrapt bij plegen inbraak in Voorschoten VOORSCHOTEN - Twee jonge mannen, de 23-jarige F.R. de L. en de even oude E.B., zijn in de nacht van dinsdag op woensdag aangehouden door de rijkspolitie van Voorschoten. Zy werden op heterdaad betrapt terwijl zij bezig waren een raam open te breken van het ziekenfonds voor Leiden en omstreken (Z.L.O.). Na aanhouding bekende De L. dat hij in oktober vorig jaar nog twee inbraken had gepleegd., namelijk in een woning en in een boek handel in Voorschoten. Hierbij had hij 3.000 gulden buit ge maakt. B. gaf nog een inbraak toe in een notariskantoor in dezelfde plaats. Hier had hij een schrijfmachine en sigaretten gestolen. Boven dien heeft hij de AMRO-bank in Voorschoten voor 275 gulden op gelicht. Met een door hem vals gemaakte machtiging zag hij kans geld bij de bank op te nemen van de bankrekening van een an der. Beide jongemannen zijn verslaafd aan heroine. Vandaag zijn zij voorgeleid aan de officier van jus titie in Den Haag. KATWIJK - De anderhalf jaar ou de bouvier "Boef" van de familie Van der Plas in Katwijk aan den Itijn is doodziek na het eten van gemalen vlees, waarin een "hondenhatcr" vermoedelijk met opzet chloor heeft gedaan. De tong en de bek van het beest vertonen verbrandingsver- schijnsclen. Ook zijn de inge wanden aangetast. Een dieren arts stelde vast dat er chloor in het vlees zat. Er is een kans dat liet dier het overleefd, hoewel de familie Van der Plas daarin niet gelooft. Het vlees met het bij tende middel was op straat ge legd in de buurt van de woning van Van der Plas (aan de Hya- cinthstruat). ALPHEN AAN DEN RIJN - Het tijdelijk bestuur van de oudervereniging van het Ashram-college wil dat de mi nister van onderwijs ingrijpt in het conflict binnen de school. In een telegram is de minister met klem verzocht het schoolbestuur te bewegen de invoering van de middenschool toch per 1 augus tus mogelijk te maken. Het be stuur van de ouders heeft zich tot de minister gewend, omdat een gisteravond door hen op touw ge zet "open gesprek" is mislukt. De uitgenodigde leden van het schoolbestuur lieten verstek gaan. R. van der Vlist, voorzitter van het tijdelijk bestuur van de ouder vereniging zei tijdens een gister avond gehouden persconferen tie: "De ernst van het door ons georganiseerde open gesprek zal iedereen duidelijk geweest zijn. Desondanks waren de op per soonlijke titel uitgenodigde le den van het bestuur alle drie af wezig, twee ervan om onduidelij ke redenen. Dat geeft ons het vervelende gevoel, dat het schoolbestuur deze poging om te gaan werken aan een oplossing niet heeft willen steunen. Dat vinden we erg laakbaar. Het lijkt erop, dat het schoolbestuur ten koste van alles z'n zin wil hebben. Ten koste van de school, ten kos te van onze kinderen". Mislukt In het vanochtend verzonden tele gram deelt het tijdelijk bestuur van de oudervereniging mee, dat het gesprek, dat bedoeld was "als een laatste poging" om uit de im passe te komen is mislukt, omdat geen vertegenwoordigers van het schoolbestuur kwamen. Het be stuur van de oudervereniging wil dat de minister ervoor zorgt, dat de middenschool toch op 1 au gustus van dit jaar van start gaat, opdat de voortgang van de al aan de gang zijnde middenschool ontwikkeling op het Ashram niet wordt onderbroken. Een andere reden is, dat door ministerieel in grijpen het landelijk effect van een afwijzing als middenschool kan worden ondervangen. Bo vendien zou de minister een aan zet geven tot de oplossing van het bestuurlijke conflict, zo menen de ouderverenigings-bestuur- ders in hun telegram. Open gesprek Het tijdelijk bestuur van de ouder vereniging achtte zich gerechtigd om een "open gesprek" te organi seren op grond van uitspraken in het verleden. Van der Vlist zegt, dat de voorzitter van de Inovatie- commissie Middenschool (ICM), een commissie die optreedt als raadgever voor de minister, by een bezoek aan de school in no vember vorig jaar met het idee van een "open gesprek" kwam. "Alle direct bij het conflict be trokkenen zeiden toen "ja". Toen een werkgroep uit de ouders het alle direct betrokkenen later nog eens vroeg zei alleen de voorzitter van het stichtingsbestuur "nee", alle anderen bleken nog steeds bereid". Van der Vlist wijst verder op een brief van het schoolbestuur aan de ouders, waarin ook het schoolbestuur tot een open ge sprek opriep. Vervolgens herin nert hij eraan, dat op 29 januari de ledenvergadering van de ouder vereniging het bestuursvoorstel tot instelling van een nieuw ge- zagsorgaan (het overgangs be voegd gezag) van 13 november 1979 aanvaardde. Ook de plenaire vergadering, het overlegorgaan van de hele schoolbevolking, stemde met dit voorstel in. Hoe wel dat voorstel ondermeer be- helsten, dat de strafmaatregelen tegen rector W. Chamuleau (voorwaardelijk ontslagen) en conrector H. van Casteren (voor waardelijk geschorst) blijven ge handhaafd. Van der Vlist gisteravond; "En dat aanvaarden betekent heel wat. Daarmee hebben met name de mensen die in de school werk zaam zijn heel wat geslikt. Dat gegeven vooral leek ons een erg goede basis voor een "open ge sprek". Dat de drie door ons uit genodigde schoolbestuursleden alle drie wegbleven doet ons nei gen tot de conclusie, dat het schoolbestuur van wanbeleid voert. Eén van de drie had een aannemlij- ke reden, van de andere twee is de reden niet te beoordelen. Ze schreven overigens niet, dat ze niet wilden". Kort gedingen Een beslissing over het aanspan nen van twee kort gedingen (één tegen het schuolbestuur en één tegen het vorige bestuur van de oudervereniging) is nog niet ge nomen. Bij het schoolbestuur' liggen de namen van vijf ouders, waaruit het bestuur er twee kan kiezen voor een plaats in het schoolbestuur. Weigert het schoolbestuur dat te doen, dan willen Van der Vlist en de zijnen via de rechter afdwingen, dat de twee in het schoolbestuur wor den opgenomen. Een kort geding met als inzet de plaats van een onderwijskracht in het schoolbestuur werd deze week gevoerd; de uitspraak is bepaald op dinsdag. Tegen het vorige schoolbestuur zal onder meer worden geprocedeerd om in het bezit te komen van het ar chief. Overigens wordt nog steeds aange vochten, dat het tijdelijk bestuur Van der Vlist rechtmatig gekozen is. De Nederlandse Katholieke Schoolraad heeft Van der Vlist en de zijnen geschreven, dat de vijf niet in overeenstemming met de statuten van de oudervereniging zijn gekozen. Het vorige bestuur, door de ledenvergadering afgezet omdat het weigerde de opdracht van die ledenvergadering uit te voeren om het schoolbestuur te bewegen om de datum van 1 au gustus aan te houden, blijft de .rechtsgeldigheid betwisten. Het schoolbestuur wacht op een brief, waarin het afgezette be stuur uit de doeken doet hoe de zaken staan. De Nieuwvennepse Monique Polman met zangeres Ellen Foley aan de lunch in het Sonesta-hotcl in Amsterdam. Inbraak HILLEGOM - In een woning aan de Valkslootweg in Hillegom zijn de afgelopen nacht enkele siera den en een bedrag van 2000 gul den gestolen. De dieven kwamen via de achter deur naar binnen. De politie heeft nog geen aanhoudingen verricht. AMSTERDAM/NIEUW VENNEP - Een lunch met de bekende popzangeres Ellen Foley: dat overkomt niet iedereen. Toch was deze eer gisteren voor Monique Pol man (16) uit Nieuw Vennep en haai' vrien din Monique Kamies (17) weggelegd. Monique Polman was namelijk de winnares van een door een landelijk popblad georga niseerde tekenwedstrijd. Degene die Ellen Foley het best kon natekenen, kreeg als prijs de lunch aangeboden. Bovendien mocht zij gratis het concert van Ellen bij wonen dat zij gisteravond in Amsterdam gaf. De twee Moniquen spraken vanmorgen van een "onvergetelijke dag". De leerlingen van het Vissers College uit Nieuw Vennep kun nen de belevenissen van de twee vriendin nen binnenkort in het schoolblad nalezen. De meisjes maakten van de gelegenheid gebruik oin Ellen "exclusief' voor het schoolkrantje te interviewen. ALPHEN AAN DEN RIJN - De patiëntenvereniging Al phen aan den Rijn is officieel een feit. Met als voorzitster Paulina Breedveld wil de vereniging, waarvan iedereen lid kan worden, zo snel mogelijk tot de oprichting van een eigen ziekenfonds komen. In dat ziekenfonds zou ruim baan worden gemaakt voor de huisarts J. K. Platteschor, die per 10 fe bruari uit het ziekenfonds Al phen aan den Rijn en omstreken is gezet na een gerechtelijke uit spraak waarbij het medisch han delen van de arts in twijfel werd getrokken. Zijn patiënten stelden zich onder aanvoering van een zevental van hen in overgrote meerderheid als een biok achte hun huisarts op. Hoewel ze de medicijnen die Plat teschor hen voorschrijft niet meer vergoed krijgen en ook verwijskaarten voor specialisten of ziekenhuizen ongeldig zijn, blijven de patiënten naar hun huisarts komen. Totdat het eigen ziekenfonds een feit is (dat kan naar verwachting nog wel een jaar duren) zal de paliënlcnvcr emging aan de mensen die dat niet zelf ku.inen bekostigen, zo veel mogelijk hun medicijnen vergoeden. De patiënten moeten daarvoor uiteraard wel lid zijn van de vereniging. De contributies bedragen voor een compleet gezin (vallei moedei en kinderen beneden de 18 jaai 11 20 per jaar, voor een incompleet ge zin f 15 per jaar, voor personen vanaf 18 jaar f 10 en voor bejaar den 1'5. Men is lid als de contribu tie op rekening van de Rabobank i ekeningm immer 30.16.00.155 (t.a.v. Patiëntenvereniging Al phen aan den Rijn) onder ver melding van de persoonlijke ge gevens binnen is. De vereniging vergoedt voorlopig alleen de medicijnen en geeft Plattcschoi (die zijn patiënten kosteloos helpt) een vergoeding. Moet er echter een specialist of ziekenhuis aan te pas komen, dan moeten patiënten eerst naai een andere arts voor een (geldige) verwijskaart. Daarom, zo zegt het verenigingsbestuur, moeten pa- tienten zich voorlopig nog niet uit laten schrijven by het zieken- Comité Inmiddels heeft het bestuur van de vereniging, bestaande uit onder meer Paulina Breedveld (voorzit ster), B. Vermeer (secretaris) en P. van der Valk (penningmeester) een comité van aanbeveling ge vormd. Dat bestaat voorlopig, maar volgens Paulina Breedveld wordt het groter, uit vijf geeste lijken. Dat zijn de dominees M. HanemaayerH. G. Koekkoek en J. Stolk, en de pastoors A. Groen, en J, Stolk. De reacties die de patiëntenvereni ging tot nu toe heeft ontvangen, zijn onverdeeld positief. Als ie dereen die opbelt ook lid wordt, wordt het een grote vereniging aldus Paulina Breedveld.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 23