Knetemann weer snel in proloog Bekkering toch weg bij LDWS door Sjak Jansen Gerard Crama in een tv-rol DE SMEERBENDE VAN BOER BREUKINK V an Impe tekent contract 11 müU Sparta geef t Lees tot volgende week de tijd „Ik maak er geen hokelepokus van" Foreholte in verlenging langs HVS Jaap van Klaveren heeft magnetische krachten VRIJDAG 15 FEBRUARI 1980 V AJt IA PAGINA 19 „Tjonge, wat een belevenis", zegt Gerard Grama, alias kin- dcrgooehelaar Amarco uit Noord wijk over de acteer prestaties die hij heeft mogen leveren voor 'De Truc', een gedramatiseerde documen taire die maandagavond tien over acht op televisie wordt uitgezonden. Tesamen met goochelaars Tommy Wonder uit Lisse, Ja- nito uit Hillegom en twee collega's uit Heemstede speelt Gerard Crama een klein rolletje in 'De Truc', waarin het allemaal draait om DNA. Dat zijn de microsco pisch, kleine moleculen die de erfelijkheid van, alles wat leeft, bepalen. Het is niet louter rozegeur en maneschijn dat 'De Truc' te zien geeft. „Zeker niet", zegt Crama. „Wij zitten op een goochelaarscongres en wor den zogenaamd besmet door een levensgevaarlijk virus. Ik moest net doen alsof ik mis selijk werd. Ze hadden me lijkbleek geschminkt." ,Nee, braken hoefde niet. Ik be twijfel trouwens of ik dat had gekund. Maar wat een erva ring zeg, vier dagen lang zo'n filmploeg om je heen." A JU! 1 HJ \vpy", Boer Breukink voor zijn boerderij aan de Rijndijk. "Als het heeft geregend, zak je tot voorbij je enkels weg" H.JBreukink kan er metz'n pet niet bij waarom de Leidse plantsoenendienst pakweg veertien dagen terug die prachtige lindeboom voor z'n boerderij aan de Rijndijk heeft gerooid. .JHij was zo gezond als een vissie",zegt de Leidse landbouwer met een ietwat beteuterd gezicht. Heel wat somberder wordt zijn gelaatsuitdrukking wanneer hij de modderhoop aanschouwt, die is ontstaan op de plaats waar de lindeboom prijkte. „Het is één grote smeerbende. Tot voor twee weken was dat nog een mooi gxasveldje. Moet je nu zien. Komt alleen omdat hier in de berm zware vracht auto's worden geparkeerd.'' ,Als het heeft geregend, zakje tot voorbij de enkels weg. En dat voor mijn deurik word er.pek van. Bij de plantsoenendienst doen ze alsof er niets loos Woordvoerder Siebenga van de plantsoenendienst ontkent dat. „Wanneer weten ive niet precies, maar we gaan daar in elk geval een nieuwe boom planten. De gerooide lindeboom was aangetast door hartrot, een ernstige ziekte die aan de bui tenkant van de boom niet te zien is. En wat die modderpoel voor Breukink z'n deur betreft, tja: kunnen wij het helpen dat daar zware vrachtwa gens worden geparkeerd Een uurtje later is daar Breukink weer. Aanmerke lijk opgewekter meldt hij: Je raadt het nooit: de plantsoenendienst is geweest. Ze zullen er werk van maken. Dat zeggen ze tenminste!" Hartaanval ploegleider Henk Koopmans MENTON (GPD)- De Nederlandse ploegleider Henk Koopmans (38) van de formatie HB-Alarmsys- temen, liet zich gisteren voor het eerst sinds zondag weer bij de coureurs zien. Hij werd zondag in het trainingskamp van zijn equi pe in Hyères getroffen door een lichte hartaanval en vervolgens opgenomen in het plaatselijke ziekenhuis. Na twee dagen aan de monitor te hebben gelegen, werd Koopmans ontslagen met de mededeling dat hij zich bij terugkeer in Neder land onmiddellijk in verbinding moet stellen met een hartchirurg. Hij blijft voorlopig nog aan de Co- te d'Azur bij zijn ploeg. „Alleen bemoei ik me er niet te veel mee en heeft sponsor Rody Hoogen- boom mijn taak overgeno men". Hij is niet van plan na deze „waar schuwing" een punt achter zijn carrière als sportdirecteur te zet ten. „Ik vind nog wel een oplos sing", zegt hij. „Bijvoorbeeld door niet alle wedstrijden meer te volgen". ROTTERDAM - Terry Lees krijgt van het Sparta-bestuur tot vol gende week donderdag de tijd om zich bij de Rotterdamse ere divisieclub te melden. De En gelsman, die overigens al finan cieel volledig rond is met de Kas teelclub, verblijft momenteel nog in zijn geboorteland omdat zijn vader in ernstig levensgevaar verkeerd. Mocht Lees echter de afgesproken datum niet nako men, zal Sparta van het huurcon tract afzien, omdat gezien de pre caire situatie op de ranglijst di rect inzetbare versterking een noodzaak voor de Rotterdam mers is. Vandaag wordt definitief beslist over de komst van Hans Kraay als trainer bij Sparta. Gisteren werd er van de Heilonaar een hartcar- diogram gemaakt dat vandaag wordt vergeleken met het car diogram dat zo'n twee jaar gele den van Kraay is gemaakt. Moch ten zich geen opzienbarende ver schillen opdoen, zal Kraay met onmiddellijke ingang de trainin gen van Sparta gaan verzorgen. Overigens blijkt de blessure van Louis van Gaal erg mee te vallen. De Spartaan moest woensdag j.l. in het competitieduel tegen NAC uitvallen wegéns klachten aan de rugwervel. Waarschijnlijk zal Van Gaal reeds zondag al kunnen spelen. Ruud Geels is voorlopig door een spierscheuring voorlo pig vier weken uitgeschakeld. Jan Bekkering: geen vuile was MENTON (GPD) - Terwijl vrij wel alle beroepsrenners al lang en breed in trainings kamp zitten, heeft de Belg Lucien van Impe, winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1976, nog op het nippertje onderdak gevonden in een profploeg. Gisteren deelde ploegleider Patrick Lefevre van de formatie Marc Carlos mee dat men met Van Impe een akkoord had bereikt. Van Impe heeft lang in onze kerheid verkeerd over een nieuwe werkgever. Het probleem was dat hij te hoge eisen stelde en een soigneur, een mecanicien en twee knechten mee wilde nemen. Daarmee is overigens ook de ze ploeg niet akkoord gegaan. Alleen Frank van Impe zal zijn broer naar de formatie vergezellen. MENTON (GPD) - Gerrie Knetemann, de Koning van de Prologen, heeft gisteren de openingstijdrit van de Ronde van de Middellandse Zee op zijn naam geschreven. De ex-wereldkampioen reed op de boulevard van Menton naar een scherpe tijd: 6.14,06 over 5 kilometer. Hij gaat vandaag van start in de leiderstrui van de etappewedstrijd, die de coureurs tot en met dinsdag van de Italiaanse naar de Spaanse grens voert. De Nederlanders deden het in de proloog bijzonder voortreffelijk. Bij de eerste acht in het klassement waren er zes vertegenwoordigd. Opvallend was wel de vierde plaats (een halve seconde achter wereldkampioen Jan Raas) van Jos Lammertink, van de HB-ploeg van Henk Koopmans. Deze néo-prof debuteert op een knappe wijze in het peloton van de beroeps renners. Eerder won hij al de Grote Prijs van Aix-en-Provence. „Ik had daar niet op gerekend", liet Lammertink weten. Hoewel hij vorig jaar de proloog van de Ster der Beloften op zijn naam schreef en dus al een redelijke reputatie had, rekende Lammertink niet op grootse daden in deze rit tegen het horloge. „Maar toen ik eenmaal mijn tijd had gehoord, hoopte ik toch bij de eerste drie te komen. Nu dat niet is gelukt, ben ik toch weer een beetje teleurgesteld". Aad van den Hoek, Henk Lubberding en Joop Zoetemelk waren de andere Nederlanders in de kop van het klassement. Alleen de Belg Jean Luc Vandenbroucke (tweede) en de Fransman Laurent (zesde), de winnaar van de Ronde van de Middellandse Zee vorig jaar, nestelden zich tussen het Nederlandse gezelschap. Kraanmachinist Jaap van Klaveren windt er geen doekjes om. Hij is werkloos. Maar zit daar niet mee. Niet in het minst. Hoe meer tijd hij aan het magnetisme kan besteden, hoe liever het hem is. De Rijnsburger heeft mag netische krachten. En die wil hij zo veel mogelijk ten dienste stellen van de medemens. Gratis! „Ik heb mijn uitkering. Daar kan ik van rondkomen, dus waarom zou ik nog geld vragen voor een con sult." Van Klaveren (40) is meteen waar hij wezen wil. Hij wilde immers 'de verkrachting van het magpetisme' aan de kaak stellen en dat doet hij in de navolgende regels dan ook. „Het woord magnetisme hoeft maar te vallen en men denkt al aan kwakzalverij en zak ken klopperij. Kijk, dat zit mij zo dwars. Goed, d'r zijn er die er grof geld aan verdienen, maar ik wens er geen cent voor te ontvangen." Kapsones „Ik heb niet de kapsones varn een dokter. Ik maak er geen| hokelepokus van. Mensen gaan htfer in de stoel zitten en ik probeer ze met mijn han- cfen te helpen. Dikwijls lukt dat." Z'n handen stralen een opzien- I barende warmte uit. ,,M'n voeten ook. Altijd", verklaart de kraanmachinist in zijn rij tjeshuis aan het Gouden Re genplantsoen 9. Met die warmte kan hij anderen pij nen ontnemen. Van Klaveren is tevens begif tigd met helderziende gaven. „Wanneer ik met iemand diepzinnig bezig ben, kan ik 'm erg veel vertellen. Ik be schik over een voorzeggende geest. Maar heb dat nooit als iets bijzonders ervaren. Ik dacht dat iedereen dat had." Bakerpraatjes „Ik kan mensen veel vertellen, maar nooit meer dan ik weet. Bakerpraatjes hang ik dus niet op. Ik maak er geen poespas van. Gewoon probe ren te helpen. Meer niet." „De discipelen van Jezus had den deze gaven ook. Ik wil niet zeggen dat ik er eentje ben. Oh nee. Ik ben slechts een eenvoudige boerenhei- kneuter. Eentje die mensen met ondraaglijke pijnen ten dienste wil staan." Typerende actie van Nel Geerlings die legen HVS weer uitstekend op schol was. LEIDSCHENDAM - Dat de bekerwedstrijd tussen de twee grootmachten in de Leidse regio van het Neder lands Handbalverbond bij de dames, Foreholte en HVS, geen uitgesproken fraai schouwspel zou bieden, was te verwachten. De enkele deskundigen, die na de wed strijd hun visie gaven, stelden dan ook dat de vertoning niet beantwoordde aan de ver wachting die zij van formaties uit de eerste divisie op dit ni veau koesterden. Maar het publiek was tevreden. Dat bleek uit de sfeer in de sporthal De Fluit in Leid- schendam, die maar weinig lege plaatsen te zien gaf. Fo reholte won met 12—10 en dat is in overeenstemming met de positie van de Voorhoutse brigade in de competitie. Maar wat scheelde het bitter weinig. Om precies te zijn en kele centimeters. In de slotminuut van de wed strijd schoot Ank van de Bosch bij de stand 10-10 een penalty tegen de paal. Ver dienste overigens van de haar doel goed verkleinende Carla van der Zalm. In de verlenging domineerde de routine van Foreholte, Han- nie Boskamp en Nel Geer lings, samen goed voor tien treffers. Bij HVS had Leny van de Bosch met vier doel punten een belangrijk aan deel in de score. LEIDEN - Jan Bekkering gaat LDWS aan het eind van dit seizoen verlaten. De oefen meester, die aan een redelijk succesvol sei zoen bezig is met de Vlietclub, kan zich niet plaatsen in de beleids- structuur en weigerde gis teravond een meerjarig contract te tekenen. zitter Wil Sanders gisteravond. "Ik dacht dat Bekkering het naar z'n zin had hier. Maar in het trai nerswereldje sta je tegenwoordig toch voor niets. We hebben bij LDWS wel voor gekkere dingen gestaan. We gaan snel op zoek naar een vervanger". Bekkering wilde zijn besluit om te stoppen niet nader toelichten. "Ik moet nog zo'n vijf maanden werken bij LDWS. Dan ga je niet nu de vuile was buiten hangen. Trouwens, de spelers zelf heb ik ook geen kennis van zaken gege ven". Er gaat geen doordeweekse dag voorbij, of ik ben in de stad en regio wel op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek. Tips en wensen voor 'Publiek' kunt u 's middags tussen één en twee uur aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. Schrijven mag natuurlijk ook. Jaap van Klaveren aan het werk. Ik heb niet de kapsones van een dokter"

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19