mededelingen gemeentebestuur m leiden 18tin23febr.'80 m I TOCHT SHOW le i den MAKON" (X) Mercedes-Benz IMCAI. GEEF DE INBREKERS GEEN KANS! Jonaeren Adviescentrum Leiden. a Gemeenteraad De Gemeenteraad vergadort op maandag 18 fe bruari a.s. om 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming externe leden evaluatiecommissie. Stemming over een interpellatie van de heer Beijen, mevrouw Ponsen en de heer Hoeven over onder houdswerkzaamheden aan de woningen van het SintJanshof. Behandelingsprocedure n.a.v. een brief van de heer M.N. Spoor, lid van de Projectgroep Haver en Gort over opmerkingen in de Raadsvergadering van 19 november j.l. bij de behandeling van het agenda punt "onteigeningsplan Haver en Gortbuurt" Voorstel ondersteuningsinstituut Welzijn. Beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de voorbereiding van een plan voor de vernieuwing van deVerversbrug. Financiering en verhuur van dagwinkels aan de Groenesteeg in het gebied Herengracht-Zijlsingel. Uitbreiding Korte Vlietschool, Schubertlaan 131, met een watergewenningsbad. Treffen van voorzieningen ten behoeve van een drie tal openbare scholen. Vaststelling bedragen per leerling voor de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs en buitenge woon onderwijs en de bedragen van de vergoeding per leerling voor administratiekosten aan de bestu ren van de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs en buitengewoon onderwijs, voor het jaar 1980. Vaststelling van de bedragen per leerling, bedoeld in artikel 189, lid 5, van het Besluit buitengewoon on derwijs 1967, over het jaar 1980. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond in De Waard aan B.V. Machinefabriek "Drakenburgh" Vaststelling voorbereidingsbesluit Vlietweg 7, "Oostvliet". Voorstel inzake de bouw van 18 woningen op "'t Spoortje" van de woningbouwvereniging "Ons Doel"; onderdeel van een plan van 70 woningen. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van het B.R.W.-project "Nieuw speelmateriaal Leidse speel tuinen". Garanderen van de betaling van rente en aflossing van dp door de Stichting Huisvesting Werkende Jongeren aan te gane geldlening ad f 1.965.000, Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van voor- bereidings- en begeleidingskosten voor het binnen- stadgebied De Camp. Beschikbaarstelling krediet ten behoeve van de aan schaf van een semi-electronische huistelefoonin stallatie type EBX-800. Beschikbaarstelling krediet voor de bouw van een filiaal van de Openbare Bibliotheek Leiden in het Morskwartier. Verstrekken van een geldlening aan B.V. Slachthuis in oprichting. Bouw van een club- en buurthuis in Meerburg. Commissie vergaderingen Jongeren Adviescentrum Leiden. Stand van zaken organisatie sektor welzijn, sectie zorg. Commissie voor Ruimtelijke Ordening. Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 21 februari a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Presentatie tekeningen Burchtzalencomplex, Nieuwstraat 2 en 10 en Hooglandsekerkgracht 49 (gemeenschappelijk met de commissies voor finan ciën en voor maatschappelijke aangelegenheden en volksgezondheid). Kredietaanvraag restauratie Burgsteeg 12 (Dreef) (gemeenschappelijk met de commissies voor finan ciën en voor maatschappelijke aangelegenheden en volksgezondheid). Stand van zaken met betrekking tot het te ontwer pen bestemmingsplan Stevenshof. Uitgifte in erfpacht van een perceel Breestraat 24 en verkoop van de bijbehorende opstal. Verzoek tot verkoop van bedrijfsterrein in de Merenwijk. Aanvullend krediet ten behoeve van de aanleg van riolering in de Bruggestraat. Nota inzake het verlenen van de bevoegdheid tot aankoop van percelen in Maredorp-oost. Aankoop van een pand aan de Oranjestraat (onge nummerd). Ingekomen stukken. 1Brief van het comité Schuttersveld. 2. Verzoek tot het plaatsen van paaltjes voor Klok- steeg 14. Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behande len agendapunten, kan daarover infor matie vragen in het informatie-centrum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Hinderwet Commissie voor Volkshuisvesting Dinsdag 19 februari a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het Stadhuis. Agenda: Bespreking met het bestuur van de Federatie van woningbouwverenigingen inzake de woningtoewij- wijzing. Bespreking renovatiecontract t.b.v. woningbouw verenigingen. Werkverslag particuliere woningverbetering in de Kooi en Noorderkwartier. Rapportage over Cortona en vrouwenopvang Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden en Volksgezondheid Donderdag 21 februari a.s. om 19.30 uur in ka mer 263 na afloop van de gezamenlijke vergade ring met de commissies voor Ruimtelijke Orde ning. Openbare Werken en Verkeer en Financiën. Agenda: Uitgangspunten bij uitvoering art. 14 W. W. V. Uitgangspunten bij uitvoering art. 3 en 18 R.W.W. Deze verzoeken liggen tot en met 14 maart 1980 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter inzage in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Bur gemeester en Wethouders tot en met 14 maart 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzittingen. Uw aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om ver gunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestel de termijn schriftelijk bezwaren hebben ingediend. Diversen Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Herstel- en revisieinrichting voor vrachtauto's exclusief verfspuitinrichting in het perceel Lam- menschansweg 136. De aanvrage is afkomstig van Kempeneers' Automo bielbedrijf BV.alhier, en betreft een nieuwe, de gehe le inrichting omvattende vergunning ten behoeve van het uitbreiden en wijzigingen van de herstel- en revisie inrichting voor vrachtauto's exclusief verfspuitinrich ting in het perceel Lammenschansweg 136. Op 4 maart 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoor zitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72,1 e verdieping (afdeling V.O.W. Inrichting ten behoeve van het koelen van groen ten en fruit annex ruimte tot het verwerken van groenten alsmede verkoopinrichting in het per ceel Sieboldstraat 27-29. De aanvrage is afkomstig van W. Smit, te Leiderdorp, en betreft het oprichten van door elektromotoren ge dreven installaties ten behoeve van het koelen van groente en fruit annex ruimte tot het verwerken van groenten alsmede verkoopinrichting in het perceel Sie boldstraat 27-29. Op 4 maart 1980 zal om 15.00 uur een openbare hoor zitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht72, leverdieping (afdeling V.O.W.). Carnavalsoptocht Zaterdag de 16e februari a.s. zal om 13.00 uur tot onge veer 14.30 uur de jaarlijksé carnavalsoptocht door de binnenstad trekken. De optocht gaat langs de volgende route: Floris Vesterlaan (De uitgang van het Groenoordhal- terrein) Haarlemmerweg Rijnsburgersingel Steenstraat Blauwpoortsbrug Prinsessekade Kort Rapenburg Breestraat Korevaarstraat Levendaal St. Jorissteeg Watersteeg Hooigracht Pelikaanstraat Haarlemmerstraat Turfmarkt Nieuwe Beestenmarkt Molenwerf Valkbrug Rijnsburgersingel Haarlemmerweg Eindpunt is dus weer de Floris Versterlaan Aan dit fraaie gebeuren werken mee, De Hutspotten, verschillende muziekkorpsen zoals, De Burcht, Jong K en G, Concordia en vele anderen Zelfs muziekkorpsen uit de omliggende gemeenten doen hieraan mee. Niet minder dan maarliefst 14 praal wagens zullen er dit keer vertegenwoordigd zijn Een reden te meer om alvast de winkeliers te vragen eventuele uitstallinkjes, goederen en andere spullen tij dens de optocht binnen te houden, zodat de carna valsoptocht niet al te veel .hinder heeft om door de smalle winkelstraten te trekken. De organisatoren zul len de winkeliers hiervoor erg dankbaar zijn Nieuwe koopprijsgrens voor woningen Op 1 januari j.l. is door het ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening de nieuwe koopprijsgrens voor dit jaar vastgesteld op f 260.000, kale koop prijs (het oude was f 270.000, Dit betekent, dat als u eigenaar van een woning wilt worden waarvan de koopprijs minder is dan f 260.000, u deze niet zondermeer mag gaan bewo nen. U moet namelijk in het bezit zijn van een woon vergunning, die u kunt aanvragen bij het Buro Huis vesting, Langegracht 74, tel. 123845. Zo'n woonvergunning wordt pas verstrekt als u aan de eisen voldoet van de momenteel geldende regeling woonruimteverdeling (1978) van de gemeente Leiden. Boven de f 260.000, (kale koopprijs) is geen woon vergunning nodig. Huurprijsgrens Ook is er een nieuwe huurprijsgrens vastgesteld. Wie een huurwoning wil gaan bewonen onder de f 570,— kale huur per maand moet eveneens in het bezit zijn van een woonvergunning (oude huurgrens was 540, Bij het afgeven van een woonvergunning handelt Buro Huisvesting eveneens volgens de regels, zoals die te vinden zijn in de regeling woonruimtever deling. Het gaat dus om de kale huurprijs, watergeld, stook- en servicekosten zijn daar niet bij inbegrepen. Neem geen risico!!!! De woningnood heeft er voor gezorgd, dat het zelf vin den van een woning verschrikkelijk moeilijk is gewor den. In zo'n situatie krijgen verschijnselen zoals, opge schroefde overname-kosten, en sleutelgeld volop de kans. Weet wat u doet, want anders kost het u handen vol geld. Nu is het kopen van een woning een zaak tussen de ko per en verkoper zelf en dus niet de gemeente, want die bemiddelt niet bij het kopen van een woning. Wij raden u daarom aan kontakt op te nemen met een erkende bonafide makelaar die bemiddelt bij de koop en ver koop van huizen. Het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis heeft voor u een lijst van erkende makelaars uit Leiden e.o. Miskoop voorkomen!!!! Toekomstige kopers kunnen zelf iets doen om een eventuele miskoop te voorkomen, want hoe vaak komt het niet voor dat mensen een woning kopen en achter af tot de ontdekking komen dat de woning in een door de gemeente aangewezen stadsvernieuwings-gebied ligt. Dit kan betekenen, dat de woning: van slechte kwaliteit is. opgenomen is in gemeentelijke plannen en gesloopt moet worden. zo slecht is dat gemeentelijke aanschrijvingen vol gen met als gevolg vaak kostbare voorzieningen te moeten treffen aan de woning. Het zou te veel worden alle gebieden op te noe men waar plannen voor bestaan of in voorberei ding zijn. Neem daarom even de moeite naar het stadhuis te gaan en aan de informatiebalie of in het infor matiecentrum te vragen of er plannen bestaan voor het gebied waar u de woning denkt te willen gaan kopen. Desgewenst wordt u verwezen naar een ambtenaar die zich bezig houdt met een bepaalde wijk of buurt. Natuurlijk kunt u ook terecht in het stadsbouwhuis aan de Langegracht72, telefoon 769241 De afdeling stadsontwikkeling, verkeer en grondza ken, die daar ondermeer te vinden is, kan u ook infor meren. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk17en19maandag 18februari Wijk 18en22woensdag 20februari Wijk21 en 23 donderdag 21 februari Wijk 20 en 26 vrijdag 22 februari weg in 'n wip met een tocht strip Verkrijgbaar bij ijzerwaren, clhz-zaken en uw warenhuis Voor alle uitzendkrachter Lichtgewicht CARAVANS -^King, Sprinter. Welt- bummler in diverse uitvoeringen en Mallorca. Flipper-City, Flipper- Lux, Delphin in rdere uitvoeringen. PerfekteVOUWW AGENS Camp-let. Settler- en logo-campers" GRATIS KATALOGUS 1001 caravanoccessoi Verkrijgbaar in onze 3 vestigingen A i<J BOVAGflONtCA CAMPO CARAVANS t>-v. BARENDRECHT 3e BarenOrechtse- weg 433. lel. 01806-4866 SASSENHEIM Teylingerlaan 74. lel. 02522-12597 ELST/AMERONGEN Eisterstraatweg 67. tel 08384-1482 Leidsche Wolspinnerij N.V. gevestigd te Leiden. De Raad van Beheer maakt bekend, dat in overleg met de Raad van Commissarissen, op rekening van het dividend over het boekjaar 1 april 1979 - 31 maart 1980 een interim-divi dend van 6% betaalbaar ge steld wordt, in contanten onder aftrek van 25% dividendbelas ting. Van 25 februari 1980 af zal hiervoor dividendbewijs nr. 15 betaalbaar zijn, derhalve: per gewoon aandeel a 100,-, met bruto 6,-. netto 4,50. Aanbieding kan plaatsvinden bij de volgende adressen: Al gemene Bank Nederland N.V. te Amsterdam, Breda, Leiden, Pierson, Heldring Pierson te Amsterdam. TE HUUR 4000 r.r. vroeg wortelenland, omgeving Callantsoog, mooi zandland. levering vanaf nu cvrzetr B.V. L.I.A.M. LEIDEN Wij vragen met spoed een PART-TIME TELEFONISTE De werktijden zijn van 12.30 17.30 uur. Wij denken aan iemand met IWavo-opleiding, een representatief uiterlijk en een prettige stem. De werkzaamheden bestaan uit het aannemen van externe telefoontjes en het doorverbinden naar de diverse afdelingerv alsmede het verzor gen van de uitgaande telefoon. Tussen het bedienen van de centrale door kunnen nog lichte ad ministratieve werkzaamheden opgedragen worden. Onze telefooncentrale beschikt over 5 binnenkomende en/ of uitgaande lijnen. Wij verzoeken u alleen schriftelijk te solliciteren aan ons adres: Postbus 25, 2300 AA Leiden. T.a.v. de Directie. III HL teken- en kalkulatiebureau voor installatie techniek en konstruktie tetebu technical service "west" b.v. Wij vragen voor ons kantoor in Leiden voor de vak gebieden staalkonstruktie -werktuigbouw afd. elektra-meet- en regeltechniek afd. piping. ■I i i nel it ning Konstrukteurs Tekenaars-konstrukteur Tekenaars Schriftelijke sollicitaties voor deze funkties gaarne richten aan de direktie van tetebu technical service "west'' b.v. pluimgras 44. 2318 TM Leiden. Wij beveiligen, elektronisch of mechanisch, uwwoning of bedrijf tegen inbraak. Wij leveren deursloten en alle mogelijke beveiligingen op ramen en deuren. Wij leverden reeds 700 elektronische beveiligingssystemen. Tevens elektronische invalide-, bejaardenzorg- en doe-het-zelf pak ketten. Vraag vrijblijvend offerte. RIJNSTRAAT 30 2382 BH ZOETERWOUDE TEL. 071-410868 7BES

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18