EBBC speelt P/Leiden slotfase van veld in Leiden-fans: grote familie Hennie Blom trekt zich terug als trainer/coach De Danaiden brengt zichzelf in veiligheid „Mijn spelers waren niet klaar voor dit duel" MAANDAG 11 FEBRUARI 1980 PAGINA 19 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT I SPORT LEIDEN - BV Groningen is, voor zover dat al niet duide lijk was geworden na de ene nog grotere nederlaag na de andere die dit stelletje onge breidelde amateurs dit sei zoen al te slikken kreeg, een aanfluiting voor het eredivi sie-basketbal anno 1980. Nog los van het feit dat deze ploeg week in week uit door wie dan ook van het veld wordt ge speeld, sloeg dit BV gisteren alles door met zegge en schrijven vijf spelers lijstaan voerder Parker Leiden tege moet te treden. Twee modale gezinsauto's waren voldoen de om de afstand tussen Gro ningen en Leiden te over bruggen, dit alles met veel comfort want behalve die vijf reden slechts een coach en een scout nog mee ter verdere ondersteuning. Lang leve het top-basketbal Wie wil daar, zo was de vraag natuurlijk, zijn handen nog aan vuil maken? Parker Lei den gisteren in elk geval niet. Tegen ditzelfde BVG, nota- bene met een complete line- Duel dat niet gespeeld had mogen worden. up, had men eerder dit sei zoen al een nieuw puntenre- cord gevestigd, dus normaal gesproken had het nu een veegpartij van jewelste moe ten worden; zeg maar zo'n honderd punten verschil of daaromtrent. Maar de Leide- naars, aanhikkend tegen een bijzonder zwaar programma de laatste tijd, toonden geen enkele interesse. "Bijkomen" was het motto en daarmee af. Vervelend voor het 700-man tellende publiek dat gehoopt had op een flinke portie show en sensatie. Maar de heren professionals wensten geen stap meer te zetten dan nodig, namen met een simpele DEN BOSCH - Parker Leiden lijkt geestelijk overspannen. Na afloop van de met 81-74 verlo ren topper tegen EBBC noemde Leiden-coach Hennie Blom het de voornaamste oorzaak van het derde verlies in de competitie. John Washington van Leiden springt om te kunnen scoren tegen EBBC. SPORT SPORT SPORT "Mijn spelers moeten zich vaak drie keer in de week voorbereiden op een wedstrijd. Afgelopen don derdag speelden ze de belangrij ke Europa Cup-wedstrijd tegen BC Caen en nu moesten ze al weer tegen een Europese top- ploeg als EBBC uitkomen. Dat is moeilijk, maar ook voor mij. Elke keer moet ik die jongens gemoti veerd in het veld zien te krijgen. Niet de vermoeidheid, maar de geest is de reden voor dit verlies. Ze waren er gewoon niet klaar voor". Deze opinie stoelt ongetwijfeld op grote waarheid. Aan de andere kant zou de vertrekkende EBBC- coach Ton Boot ("Ik wil er ge woon een jaar uit") daar tegen in kunnen brengen, dat zijn forma tie in acht dagen tijd ook drie topduels moest afwerken. Vorig weekeinde demonstreerden de Boschenaren hun goede vorm al Dames van P/ Leiden verliezen op unieke wijze LEIDEN - Hoewel de basketbal- sters van Parker Leiden van te voren waren gewaarschuwd voor de kracht van Cangeroes, verloor de koploper van de eerste divisie voor de twee keer in dit seizoen van de Utrechtse dames (64-57). Het in de onderste regionen ver blijvende Cangeroes leek bij een 26-41 achterstand bij rust het slachtoffer van een op revanche uitzijnde tegenstander te gaan worden. Het pakte evenwel an ders uit. De pupillen van Rob de Vries le verde een unieke prestatie af door in de eerste tien minuten na de basketwisseling niette scoren, terwijl de tegenstander het lengte voordeel en de fysieke kracht on der de borden uitstekend uitbuit te. De Leidse dames kwamen nog terug tot 47-48, maar waren op dat moment mentaal al versla gen. Het duurde dan ook niet lang of de Leidse formatie, waarin Mardet van Gennip ontbrak en Ria de Wit in de slotfase haar ren tree maakte, knock out ging. Door dit resultaat staat de forma tie van De Vries op een gedeelde eerste plaats met Juventus. De strijd om het kampioenschap gaat tussen deze twee ploegen, want het verschil met de nummer drie van de ranglijst is al onover brugbaar. Beide kemphanen ontmoeten elkaar overigens nog twee maal. Trotters Nijssen Trotters halveerde door de 88-63-zege op Hertogballers en het verlies van SOVB de achter stand op de koploper van de eer ste divisie tot twee punten. Daar de Bernissenaren nog twee keer het sterke Jumpers ontmoeten is de kans op herovering van de eer ste positie aanmerkelijk geste gen. j De wedstrijd tegen Hertogballers stelde weinig voor. Binnen zes 1 minuten stond het al 17-4. Deze voorsprong werd langzaam uit gebouwd tot een 48-31 ruststand. De ploeg uit Den Bosch kwam nog terug tot 52-41maar Trotters gunde de Brabanders geen mi nimaal verlies (88-63). Scores: Kop 22, Berendsen 16. Pley en Lamping 11, R. Paulides en Ruysenaars 8 en P. Paulides en Moerer 6 punten. door in twee achtereenvolgende dagen hun naaste belagers, BV Amstelveen en Donar, met ruim twintig punten verschil van zich af te schudden. Die opzienbaren de lijn werd afgelopen zaterdag tegen Leiden doorgetrokken. Vooral de laatste twee minuten waren voor de ranglijstaanvoer der 'afschuwelijk'. Bij een veilige 79-71 voorsprong dolde EBBC Leiden. De spelers lieten de bal rustig rondgaan en bij het nade ren van het 30 seconden signaal lokte een van de Boschenaren een persoonlijke fout uit, waarna het spelletje kon worden hervat. Knarsetandend zochten Bloms pupillen de kleedkamer op, ter wijl hun in groten getale opge komen fans door de zijdeur naar de bussen werden geleid. Het verlies kon niet sprekender. De Leidenaars weten zich echter door één ding getroost: de echte competitie moet nog beginnen en de ploeg heeft al eerder in dit sei zoen afgerekend met het syn droom dat men niet in de Vin- kenkamp kon winnen. Boven dien bedraagt het verschil tussen de koploper en EBBC nog altijd vier punten, terwijl de Braban ders een wedstrijd meer hebben gespeeld dan hun grootste rivaal. Het toptreffen in de nationale com petitie had bij Leiden in het teken van de revanche moeten staan voor de matige afwerking van het Europa Cup-duel tegen BC Caen toen een voorsprong van 21 pun ten in de slotfase slonk tot een 81-92 zege. Het kwam er evenwel niet van. In een pover duel, waarin alleen in de beginfase en diep in de tweede helft sprake was van aanvaardbaar basketbal, had Leiden geen antwoord op de sterke verdediging van EBBC. Voorts raakte enkele volgelingen van Blom uit het spelritme door het lankmoedige optreden van het arbitrale duo Blom/Wesselsz. Enkele EBBC'ers leken wel over een vrijbrief te beschikken, want duwen en schoppen was troef. Later zou ook Ervin Giddings zich in dat strijdgewoel mengen zonder in een vroegtijdig stadium met vijf persoonlijke fouten te moeten vertrekken. Het fysieke geweld en het accent op LEIDEN - In de Overgangsklasse B van de microkorfbalcompetitie heeft De Danaïden zich door een overwinning op GKV in veilig heid gesteld. In Gorkum versloe gen de Leidenaars GKV met 10-11. Invaller Adrie van Nierop (5x) had wederom een groot aan deel in de produktie. Fides Pacta moest in Enschede de strijd aan binden met het hard spelende DOS, dat kans zag de Leidenaars zonder punten naar huis te sturen 10-9. In de eerste klasse greep De Algemene de laatste strohalm vast. In een boeiende wedstrijd, waarin de gebroeders Van Vliet met fraaie doelpunten het wed strijdbeeld bepaalden, wonnen de withemden met 11-7 van Vlaardingen. GKV-De Danaïden 10-11 (3-3). Dank zij de uitstekende leiding van scheidsrechter Trumpi ont aardde deze wedstrijd die voor beide teams zo belangrijk was, niet in een bokswedstrijd. Het fa natieke Gorkumse publiek, dat als één man achter de Gorkumse ploeg stond had de grens van het toelaatbare al diverse malen overschreden. Vooral Adrie van Nierop moest het ontgelden. GKV kwam op 1-0, welk doel de verdediging zorgden er voor dat het duel onder de maat bleef. Omdat de ploeg van Boot het bes te verdedigde stonden de Sleu telstadbewoners zoals gewoon lijk met de rust bij EBBC achter (41-33). In de tweede rondgang leek het duel een kopy van de eerder ver lopen thriller van Den Bosch te gaan worden. Bruinsma ging zich nu echt met de score te bemoeien, Woudstra herstelde zich voor zijn zwakke spel in de eerste twintig minuten, terwijl beide teams evenals de vorige keer van een man-to-man overschakelde op een zone. Blom stuurden zijn spelers bij een stand van 59-49 met een 3-2 zone in het veld. Lei den overdonderde daarmee de thuisploeg die een stand van 59-55 op het scorebord zag wor den afgedrukt. Boot koos vervol gens voor een 1-2-2 zone afge wisseld met een pressing, waar Leiden weer geen vat op had. De huidige landskampioen liep daarna tot 71-59 uit, waarna Lei den tot 81-74 terugkwam. De beide coaches hadden om die eindstand te bereiken een arse naal aan tactische snufjes ge bruikt. "Ongetwijfeld zullen wij in de finales het hele reservoir tactiek op tafel moeten gooien", aldus Blom. Tot half april kan hij in ieder geval zijn hersenen pijni gen om het juiste wapen tegen EBBC te vinden. Scores Leiden: Washington 7, Gid dings 11, Woudstra en M. Plaat 16 en Bruinsma 24. punt De Danaïden direkt beant woordde. Om en om scorend kwam een ruststand van 3-3 uit de bus. Na de rust bleek De Da naïden tot meer in staat. GKV werd duidelijk teruggewezen en de voorsprong die de Leidenaars opbouwden was gezien het spel- beeld in de 2e helft terecht 5-9. Niets leek een duidelijke over winning in de weg te staan. De Gorkummers zagen echter kans zich aan de greep van De Danaï den te ontworstelen en kwamen in de slotfase weer langszij 9-9. Waar anders het zelfvertrouwen van De Danaïden geheel zou zijn verdwenen, was nu van een ave rechtse uitwerking sprake. De "Bos-equipe" kreeg vleugels en zette in de laatste vier minuten een 9-11 voorsprong op het sco rebord. Maar juist de laatste drie minuten nadat GKV al dichterbij was gekomen (10-11) bleek voor de Leidenaars een hachelijke pe riode. Balverlies tot drie maal toe bij balbezitspel, uit de korf draai ende ballen aan GKV-zijde brachten de spanning tot on noembare hoogte. Het laatste fluitsignaal van Trumpi werd voor de Leidenaars de verlossing van een wisselvallig microsei- EBBC: Kropman 2, Van Essen 5, Dekker 7, Cramer 8, Lister 12, Faber 13, Kirkland 15 en Aker boom 18 punten. HERMAN POOS Twee indoor- sehaatsrecords LEIDEN - Twee nieuwe Neder landse records en een nederlaag die niet zo groot uitviel als men had gevreesd. Dat waren de plus punten voor de shorttrack-inter land Nederland-Engeland die gisteren op de Leidse Ton Men- kenbaan werd verreden. Het eerste nummer, de 1000 meter leverde een overwinning op voor de Brit Brian Cartland in 1.46.6,2. zijn landgenoot Stewart Horse- pool 1.46.7, 3. Menno Boelsma 1.47.5 en vierde Garry Rudd (Eng.) 1.50.5. Stewart Horsepool reed in de serie een tijd van 1.46.3 en dat betekende een nieuw baanrecord (het oude record was in handen van Wim den Eisen met 1.46.8. In het tweede nummer, de 500 me ter vestigde Menno Boelsma een nieuw Nederlands record. Hij reed in de serie 49.3 (het record was in handen van Rolf Sybrandi met 49.7). Maar in de finale werd de jeugdige Boelsma door de En gelsen "in het pad" genomen en naar een kansloze laatste plaats gereden. De uitslag van de finale zoen. Handhaving in de Over gangsklasse was verzekerd. Doelpunten: Adrie van Nierop (5x), Hennie Devilee (4x), Leon Brouwers en Yvonne Kamerling. DOS-Fides Pacta 10-9 (5-6). Fides Pacta heeft geen kans gezien DOS, dat bij een nederlaag prak tisch al was gedegradeerd te ver slaan. Door de geleden nederlaag zijn de Leidenaars zelf weer vol komen in moeilijkheden geraakt. In de beginfase had Fides Pacta ogenschijnlijk geen moeite met het te harde spel van de Ensche- dese ploeg. De 1-0 achterstand werkte Dik Onderwater weg en de Leidenaars zagen zelfs kans om tot tweemaal toe een voor sprong te nemen. Na 3-3 waren de rollen weer omgekeerd en nam DOS een voorsprong (5-3), die echter bij rust al weer in Leids voordeel was omgezet 5-6. De blessure die Dik Onderwater in de eerste helft aan de hand had opgelopen bleek deze speler na rustte gaan opbreken. Waren zijn schoten in de eerste helft nog zeer zuiver (driemaal), in de tweede helft lukte het niet meer. Fides Pa'cta kwam nog wel op 5-7, maar het DOS-offensief kon niet beantwoord worden; 10-7. Al- 116-73 overwinning genoe gen. Hier en daar een dunk, af en toe een leuke actie en ver der basta. Dat was laakbaar, minstens zo aanvechtbaar als het bestaansrecht van BV Groningen. Het was kortom een "wedstrijd" om zo snel mogelijk te vergeten. Een duel dat gewoon nooit ge speeld had mogen worden. Scores: Leiden - Bruinsma 30; Giddings 27, Woudstra 12, Plaat 11 en Kruidhof 10. BVG - Pipkin 29, Watson 16. AVK LEIDEN - Hennie Blom is vol gend seizoen geen hoofdtrai ner meer van Parker Leiden. De 45-jarige Amsterdammer zet (voorlopig) een punt ach ter zijn actieve carrière als basketbalcoach. Blom, ze ventien jaar geleden begon nen bij het Amsterdamse DED, was vier jaar verant woordelijk voor de techni sche leiding binnen de Leid se club. Over wie hem op volgt doen momenteel de wildste verhalen de ronde. Het management van Leiden zelf laat nog niets los, pas woensdag valt een definitie ve beslissing. Na het duel te gen het Griekse Panathinai- kos wordt bekend gemaakt wie op de stoel van Hennie Blom zal plaatsnemen. Gegadigde nummer één lijkt op dit moment Han Wallaart, de huidige assistent-coach. Zeker is evenwel niets, want ook de namen van Ton Boot (die stopt bij EBBC), Tom Quinn (de coach van Söder- talje en het Nederlandse team) en Bill Sheridan circu leren momenteel. Wat Hen nie Blom zelf gaat doen is ook nog niet bekend. wjr•*.- m De vier finalisten in actie tijdens Engeland in de Ton Menkenhal. 500 meter 1. Stewart Horsepool 49.2 (nieuw baanrecord), 2. Brian Reid 50.3,3. Menno Boelsma 51.7. De Brit Boddington werd door de jury wegens hinderen van Boelsma gediskwalificeerd. Het laatste onderdeel van deze in terland (die door een kleine 80 bezoekers werd bijgewoond) was bijzonder spectaculair. De A- ploegenen van Nederland en En geland gingen gelijk op en op de finishlijn was het verschil r,: niem. De Engelsen wonnen ten- hoewel Fides Pacta nog wel in de laatste minuten kans zag DOS op één punt te benaderen, bleef de winst toch by de Enschedese ploeg. Doelpunten: Patricia Gotmer, Nico Pikaar (2x), Wim Piket (2x) en Dik Onderwater (4x). De Algemene-Vlaardingen 11-7 (6-4). In de voorlaatste wedstrijd in de Eerste klasse heeft De Al gemene in naam van de gebroe ders Van Vliet aangetoond dat een eventueel verblijf in de twee de klasse niet in overeenstem ming zou zijn met de vorm die toch nog bi» De Algemene aan wezig is. Ook tegen Vlaardingen benadrukten beide spelers het spelbeeld van De Algemene. Zonder spelers als Bert Molloy en Martin Filippo te kort te doen, moet gesteld worden dat Ruud en Wim van Vliet ver boven hun team uitsteken. In de eerste helft was het nog geenszins duidelijk wie bij het laatste fluitsignaal als overwinnaar uit de bus zou ko men. Beide teams scoorden om beurten en hadden diep in de eer ste helft een 4-4 stand op het sco rebord genoteerd staan. Nog voor rust zorgden Truus van Vliet en Ruud van Vliet voor een belang- fn het 'honk' aan de Boshui ze r kade waar de trouwste aanhangers van Parker Leiden enkele malen per week samenkomen, opperde een zestal om met een bestelbusje naar Caen te gaan en daar de belangrijke Europa Cup-wed strijd van hun club tegen BC Caen te bezoekenEen supportster ving evenwel wat van dat plan op en seinde onmiddelijk haar va der, een reisbureauagent, daar over in. Hij zag er meteen brood in, waardoor er afgelopen don derdag geen bestelbusje, maar een touringcar met 27 basketbal liefhebbers naar Frankrijk ver trok. Onuitgeslapen en met half dichtge knepen ogen stapten zij donder dag 's ochtends om zes uur in de bus. Geen van hen kreeg kans om bij het opkomen van de zon uit te slapen, omdat ene Frans zich van donderdag 's ochtends tot zater dagavond als een ware entertai ner zou ontpoppen. Diezelfde Frans besloot ook op de terugweg de langzaam ter ziele gegane supportersclub te heroprichten. Een twintigtal leden telt de club inmiddels al. "maar er komen er ongetwijfeld nog veel meer bij. We moeten er naar streven dat het verenigingsleven gaat herleven". Het standpunt van de initiatief nemer, die bekend staat als een van de grote smaakmakers in het 'beruchte' vak P, werd met grote instemming op de terugreis on dersteund. Maar ook dat brand merk van die tribune gaat vol gens hem veranderen. "De vech- tersjassen worden gewaar schuwd dat ze zich vanaf nu rus tig moeten houden. Nog voor de play offs zullen wij er voor zorgen dat de oude sfeer in de Mercasol- tijd herleeft, want dit seizoen is het soms doodsstil in de Vijf Mei hal". En met die opmerkingen kan de Leiden-aanhangdie zeker geen vlekkeloze naam bij vele vereni gingen heeft, met een schone lei de nacompelitie gaan volgen. De aanzet werd overigens al in Frankrijk gegeven. Het gere nommeerde sportblad l'equipe roemde zelfs in een alinea het ge drag van de Leidenaars. "In te genstelling tot de Caen-fans stonden zij wel achter hun team en floten zij niet een van hun spe lers uit. Iets wat Caen-speler Miller overkwam", aldus het Franse blad. Een compliment dus. Al dient gezegd te worden dat "de boys" zich als ware Ne derlanders in Frankrijk gedroe- de interland Short Track Nederland- slotte, maar de Nederlandse ploeg noteerde dezelfde tijd (8.18.8) en vestigde hiermede een nieuw Nederlandse record. De rijders van de Nederlandse ploeg waren: Menno Boelsma, Arie Ra- vensbergen, Wim den Eisen en Gijs Rijneveld. Het oude record stond op 8.25.7. De totale uitslag was: 1. Engeland- A 41 punten, 2. Nederland-A 26, 3. Engeland-B 25, 4. Nederland- B 12. rijke voorsprong, die direkt na rust door Wim van Vliet werd vergroot (7-4). Daarop werd de score 8-5, maar de voorsprong die De Algemene bezat kwam niet meer in gevaar. De Leidenaars kwamen zelfs op 11-6, waarna Vlaardingen voor het laatste wa penfeit zorgde. Of De Algemene in de Eerste klasse blijft hangt nog af van drie factoren: Zuider kwartier moet verslagen worden, Vlaardingen moet nog tweemaal verliezen en de degradanten uit de Overgangsklasse moeten niet tot het district ZuidWest beho ren. TOP-VES 14-14 (8-8). Ook voor TOP uit Sassenheim wordt de zaak penibel. Alleen als Vrienden schaar a.s. zaterdag verliest en TOP beide wedstrijden wint kan nog van handhaving sprake zijn. In de wedstrijd tegen VES die gelijk opging scoorden: Jan Simmelinck (4x), Ineke Wester beek (3x), Peter v. d. Berg (3x), Jacqueline Westerbeek, Anne- mieke König, Hans Oudshoorn en Wijnand van Vliet. Tweedeklassers. Ons Eiland heeft tegen NIO een soort warming-up wedstrijd kunnen spelen, voor de belangrijke wedstrijd a.s. zater- gen. Ze schroomden niet hun af komst te verloochenen. Zo liet er een spontaan zijn broek zakken voor het hotel in Caen toen de groep op de gevoelige plaat werd vastgelegd. Maar diezelfde Lei- den-fan was het ook die met een pet rond ging toen een makker "getild was in een nachtclub in Parijs, omdat hij ruim zeshon derd frank (ongeveer 300 gulden) kwijt ivas voor een paar drank jes". Het tekende de sfeer tussen het overigens gemeleerde gezel schap. Drie dagen lang was het in feite een grote familie. Bij BC Caen keek men dan ook lich telijk verbaasd, dat een Neder landse afvaardiging Leiden kwam aanmoedigen. Met petjes, stickers, vlaggen, sjaaltjes en een mascotte waren ze naar de Fran se sporthal getogen. Ook de twee dagen daarna zouden ze als 'reclamezuilen' van de sponsor van de Leidse club rondlopen. Vele wagens werd met een Lei- den-sticker 'verrijkt', terwijl de namen door menig straat en etablissement werd gescandeerd. Met rode hoofden en in overhemden nat van het zweet werd na afloop van het met 92-81 gewonnen Eu ropa cup-treffen de wedstrijd uitgebreid doorgenomenZelfs de rustigste personen raakten in verhitte gesprekken. De een kwam woorden tekort om te zeg gen, hoe de Frans huistrompetist door de aanmoedigingen werd overstemd, terwijl de ander een verklaring trachtte te geven voor het slinken van een voorsprong van 21 punten tot een elf punten. De zege werd daarom tot diep in de nacht gevierd. Menigeen be sloot toen ook zodra Leiden zich plaatst voor de halve finales van de Europa Cup voor bekerwin naars ook de andere uitwedstrij den te gaan bezoeken. "Kosten noch moeite wil ik er voor sparen. Ik hoop alleen dat ik vrij kan krijgen van mijn baas",aldus een van hen. De twee dag werd doorgebracht in Parijs. Velen bereiden zich daar al weer voor op het belangrijke competitieduel dat 's zaterdags tegen EBBC zou moeten worden gespeeld. Hoewel het grootste deel de laatste uitwedstrijd in Den Bosch nog voor de geest kon halen (EBBC verloor toen voor het eerst sinds enkele seizoen in eigen hal en na afloop werden de Leiden- aanhangers bedreigd) realiseer de zich geen een wat daar in de Vinkenkamp te wachten stond. De smaakmaker van het stel on dervond als eerste dat EBBC in dubbel opzicht op revanche uit was. Toen hij met zijn mascotte en een vlag op de middencirkel plaats nam en daar volgens het 'supportersritueei op zijn knien enkele buigingen maakte werd hij met bierviltjes en eieren beko geld. Tijdens het duel, dat Leiden met 81-74 verloor hield het Leiden-le- gioen (vanuit de Sleutelstad wa ren nog twee afgeladen bussen naar Brabant vertrokken) zich correct. Met wederom gekleurde gezichten van de spanning en het schreeuwen werd men nader hand via een zijdeur door enkele politieagenten naar de bus ge dreven. De 'kudde' stapte braaf in de gereedstaande bussen en liet zich niet verleiden tot agressieve daden toen de Boschenaren met viltjes en volgens sommigen met glazen gingen gooien. Daarmee- werd een aanzet gegeven tot ver betering van het image van de wedergeboorte van de suppor tersclub van Leiden. HERMAN POOS dag tegen Albatros. NIO was een gewillige tegenstander en kreeg een 14-6 nederlaag mee naar huis. Niet voor niets ziet danook coach Piet Weerheim de kampioens wedstrijd tegen Albatros met ver trouwen tegemoet. De hele Ons Eiland-ploeg kwam tot scoren met Rob Hasselbach als uitschie ter 4x. Crescendo boekte een overwinning op DKV. Bij rust hadden de Leidenaars, die via Louis Kok al snel op 2-0 kwamen een 6-5 voorsprong. In de tweede helft zag Crescendo kans de stand uit te bouwen tot 10-7, waarna tot het eind om en om werd gescoord. Doelpunten: Louis Kok (5x), Marlies Brouwer (3x), John Huigsloot (2x), Chris Driesse, Liesbeth Kok en Wilfred Cornelisse. Voor Fiks uit Oegst- geest is het doek definitief ge vallen. Na een éénjarig verblijf in de tweede klasse zal volgend jaar weer moeten worden begonnen in de derde klasse. In de thuis wedstrijd tegen Blauw Wit 51 werd met 9-11 verloren. Voor de doelpunten zorgden: Robert v. d. Kraan (3x), Connie Klein, Reinet- ta Anholts (2x), Jeroen Huizing (2x) en Ab Knetsch. GERT GRESSIE

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19