ROODENBURG ONDERUIT Désar: „Het kan nog slechter..." UVS verliest van hekkesluiter Hilversum MAANDAG 11 FEBRUARI 1980 .LEIDEN- Onverwacht heeft derde klasse-hekkesluiter Van Nispen Teylingen één van zijn kostbare competitiepunten afge snoept. De Sassenheimers stuit ten op teveel weerstand bij Van Nispen om die ploeg met de vooraf ingecalculeerde nederlaag naar huis te sturen. De overigens niet erg aantrekkelijk derby bleef doelpuntloos: O-O. Een andere streek-ontmoeting, Hillegom - WSB, bood wél spannend kijk spel, al was de overwinning van VVSB een minimale: 0-1. Bedui dend overtuigender was het op treden van SJC tegen het Delftse BEC dat een 3-0 verlies moest in casseren. Van Nispen - Teylingen: O-O Beide ploegen bewezen weer eens dat hard werken alléén niet vol doende is om tot succes te ko men. Legio kansen werden aan beide zijden van het veld om zeep geholpen en in lang niet alle ge vallen was het woord 'pech' toe passelijk. Met name Ko van der Krogt had voor de rust een aantal riante mogelijkheden om Teylin gen op voorsprong te zetten maar de, overigens uitstekend kee pende Van Nispen doelman Timo de Groot, bleek telkens te sterk voor de Sassenheimse aanvaller. Indentieke situaties deden zich voor in het doelgebied van Leo Dols, die enkele malen Sjors van Haasteren gevaarlijk tegenover zich kreeg. Na de rust overvleu gelde Van Nispen zelfs de tegen stander, maar de stormloop op het Teylingen doel leverde geen treffers op. Teylingen, met de rue tegen muur, plaatste incidenteel een gevaarlijke tegenaanval, maar de Zilkenaren bleven ook in de achterhoede voortdurend waakzaam, zodat ook het Van Nispen doel onbereikbaar hleef Hillegom - VVSB: 0-1 Veel spanning en sensatie, maar weinig doelpunten in deze ont moeting die WSB verdiend won. De ploeg kwam al in de eer ste minuten op 0-1 door een kop bal van Van den Burg nadat de kogel van van der Klugt door de Hillegomse verdediging werd gekeerd. Daarop kreeg WSB veel te verduren van de tegen stander. Tot tweemaal toe kwa men de Hillegommers letterlijk tot aan de doellijn, maar juist op het laatste moment zag WSB nog kans het gevaar te bestrijden. Ondanks het grote aantal specta culaire kansen kwamen beide ploegen echter niet meer tot sco ren. SJC - BEC: 3-0 De eerste 20 minuten ging BEC met zoveel voortvarendheid te werk dat SJC op dat moment met een uiteindelijk gelijk spel tevreden zou zijn'geweest. De Delftenaren, die in de afwerking zeer zwak bleken, lieten het er halverwege de eerste helft echter bij zitten, waarop SJC het initiatief over nam. Nog voor rust zag Jaap Smit zijn als voorzet bedoelde schot achter de door de zon verblinde Delftse doelman verdwiinen: 1-0. Ook Jos Alders, in de tweede helft, kwam gelukkig aan een doelpunt. Zijn sci .t mislukte en de BEC-goalie kon zich aan Al ders ongewilde schijnbeweging niet meer aanpassen: 2-0. Ten slotte hoefde SJC ook voor de derde treffer niet veel te preste ren. Nadat Ben van der Zalm tot tweemaal toe niet de strafschop kreeg toegewezen die hij ver diende, was het bij de derde keer scheepsrecht. Broer Jos had geen enkele moeite om vanaf 16 meter raak te knallen en zo SJC op de overigens verdiende 3-0 winst te zetten. LFC toont karakter DEN HAAG - "Hé scheids, die speler hield hem duidelijk vast". Trainer Jan Zoetemelk van LFC kon in de slotfase van het duel tegen Lenig en Snel wel het veld inrennen. Met een 2-2 stand stormden Bles Zuma en Theo Collee richting Haags doel. Eigenlijk liepen ze elkaar in de weg. Maar al frommelend leek Collee in te schieten toen hij struikelde al of niet door toe doen van een Haagse verde diger. Scheidsrechter Baak gaf echter geen draad zo bleef het 2-2. Een goede prestatie van LFC dat eindelijk liet zien dat het karakter wel degelijk aanwe zig kan zijn. Door treffers van Ton 's-Gravendijk en Wim Keetman stond de Leidse ploeg al na een kwartier op een 0-2 achterstand. Omdat LFC dit seizoen na tegenval lers al meermalen in elkaar zakte leek de strijd beslist. Het tegendeel was echter het geval. De Leidenaars stonden niet te lang stil bij de tegen treffers en LenS werd met pu re inzet bestreden. Het zal Zoetemelk deugd hebben ge daan dat de het erg jeugdige middenveld aan de basis stond van deze ommekeer. Frans van de Boogaart, Hans Selier en Sjaak te Henneppe (lekker vrijuit spelend) mengden werklust met in zicht en dat leverde rèsultaat op. Nadat Ger Nagtegeller eerst nog het houtwerk had geraakt knalde hij na 35 minuten (overigens goed gelanceerd door Te Henneppe) ongena dig hard raak: 2-1. Na de pau ze een hard spelbeeld met een LFC dat wel eens onnodig over de schreef ging. De geel zwarten legden overigens in het tweede bedrijf wel een spelletje op de mat dat er mocht zijn. Af en toe braken de Kanaries er razendsnel uit en het was voor LFC jammer dat Bles Zuma enkele magni fieke solo's telkens net iets te ver doorvoerde. De beloning bleef echter niet uit. In de Harry v.d. Zwet matchwinnaar voor Sportclub Lisse LEIDEN - Twee minuten voor tijd viel dan toch het doek voor Roodenburg. Heel alng had het er naar uitgezien dat de Leidse formatie een punt zou overhouden aan het belangrijke treffen met streekgenoot SC Lisse, maar bij het scheiden van de markt besliste Harry van der Zwet an ders. De Lisser middenvelder nam de bal ineens op de slof en joeg het leder onbereikbaar voor Sjaak Nie- vaart in de touwen. De desillusie bij Roodenburg was groot, al kon men na afloop toch wel toegeven dat het recht zijn loop had gekre gen. Want SC Lisse was gisteren gewoon de betere ploeg. De 0-1 ze ge was hoe dan ook verdiend. Roodenburg-trainer Laurens Mou ter erkende dat. al had hij er na tuurlijk zwaar de pé in. "Vanzelf sprekend heb ik dat", lichtte hij toe, "want bij een overwinning had de situatie er voor ons rooskleurig uitgezien nu concur rent Lugdunum verloor. Maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen dat niet wij, maar LisSe de punten verdiende. Zij knokten ervoor, terwijl het bij ons helemaal niet liep. Er hing een soort van mat heid over de ploeg. Nee, dat heeft niets met de lange winterstop te maken. Of misschien juist wel". Onderschat Mouter doelde hierbij op de vier oe fenduels die zijn team in het competitie-loze tijdperkje af werkte. En die wat Roodenburg aangaat uitstekend verliepen. Te 25ste minuut zette Theo Col lee goed door en alleen voor doelman Bas van der Lans hield hij het hoofd koel: 2-2. Dat werd ook de eindstand al had Zoetemelk de bal vlak voor tijd graag op de stip ge had DINK BINNENDIJK goed zelfs misschien, want wel licht overschatten de blauwhem- den hun eigen mogelijheden ter wijl de capaciteiten van het lager geklasseerde Lisse onbewust wat onderschat werden. Dat lnaste is erg gevaarlijk, want ook stadge noot LFC heeft al eerder moeten ervaren dat het gemotiveerde ploegje uit de bollenstreek heus tot aardig presteren in staat is. En kan toeslaan op het juist moment. Fantasie Nu gebeurde dat twee minuten voor tijd, maar voor hetzelfde geld had Lisse al in een eerder stadium de strijd kunnen beslis sen. Terwijl Roodenburg de hele wedstrijd door ogenschijnlijk in de meerderheid was, maar fanta sieloos bleef trachten om door het overbezette centrum via kort spel succes te boeken bleek Lisse veel slagvaardiger in zijn aan- valsopzet. De ploeg trok zich, op spits Ron Hoogeveen na, terug maar brak, als het maar even kon via de vleugels razendsnel uit. Die aanvallen liepen meestal over 'sprinter' Laurens van der Voort die behalve hard kan lopen ook nog erg aardig kan voetballen. Hij was het ook die even na rust Ron Hoggeveen tot tweemaal toe op maat bediende. Maar de jonge spits treuzelde te lang en mikte daarnaast, voor open doel, tot zijn verbijstering nog langs de ver keerde kant van de paal. Maar het was uitstel van executie. Roodenburg, dat overigens zelf één goede mogelijkheid creeërde maar John de Wetering deze zag .V •••t* r 74. Richard Klein wil vernietigend uithalen, Lissenaar Hennie van Eeuwijk probeert de poging te verijdelen. missen, ging het toch de boot in toen opnieuw Van der Voort de touwtjes in handen nam. Aange speeld door Theo Godyla goo chelde hij zich langs Maarten van Kooperen en deponeerde vervol gens de bal pasklaar voor de voe ten Harry van der Zwet. Die be dacht zich niet en kogelde schit terend raak. Waarmee Lisse twee kostbare punten rijker werd en Roodenburg een illusie armer. Laurens Mouter tot slot "Jam mer, maar we liggen er nog niet uit. We beginnen gewoon op- Will Hanskens probeert zijn belager Hans Noppe uit te spelen. De Leidenaar slaagde daarin of schoon hij inde confrontatie tegen Hilversum bepaald niet overtuigde DEN HAAG - De snit is momenteel volledig uit het spel van Lugdu num. In het treffen met Texas- DHB liepen de discipelen van Ruud de Groot zich volledig vast op een solide Haagse verdedi ging. Aangezien de Leidse defen sie (Oppelaar en Wetselaar ont braken) zelf niet erg goed in el kaar zat, was de 2-1 voor Texas een logische uitslag. Bij afwezigheid van spelmaker Leen de Graaff betoonden de Ha genaars veel inzet. In de ope ningsfase leek dat niet voldoende want Lugdunum kwam sterk uit de startblokken. De Leidse kan sen bleven niet uit, maar steeds zat er nog wel een been van een verdediger in de weg, terwijl keeper Buitendijk een goede vorm liet zien. Halverwege de eerste helft ebde het offensief van Lugdunum weg, al knalde de doorgebroken Koos Bekooy in de 30ste minuut nog wel tegen d doelman op. De combinaties lie pen echter niet meer, waarna er in de 35ste minuut een nieuwe te genvaller voor de Leidenaars volgde. Ben de Roo kopte de bcil na een ongevaarlijke voorzet pre cies voor de voeten van John de Wolf, die het leder vervolgens onhoudbaar voor Wim Eradus in het doel knalde (1-0). Lugdunum is de kluts kwijt Na de rust vatten de bezoekers voor korte tijd de juiste draad weer op. Wederom ontbraken evenwel de precisie en het kleine beetje ge luk dat altijd nodig is. De té indi viduele acties van Koos Bekooy, Frans Sjardijn en Rinus van Es (die een complete off-day had), zette geen zoden meer aan de dijk. Nadat Pablo Plak reeds dreigend had uitgehaald, zette Dick van de Zwan Lugdunum in de 66ste minuut bovendien op verdere achterstand. Fred Pros man verschalkte invaller Wim Ligtvoet, om vervolgens zijn midvoor gaaf op maat te bedie nen (2-0). Lugdunum liep hierna tevergeefs storm op de Haagse defensie, doch verder dan een fraaie kopbal van Frans Sjardijn op de lat kwam de ploeg in eerste - instant je niet. Pas in de voorlaat ste minuut kon Sjardijn er 2-1 van maken. Koos Bekooy was in een scrimmage ter aarde gestort, iets dat de inconsequent fluiten de arbiter Vreeswijk met een pe nalty honoreerde. Eerder had de scheidsrechter enkele van deze gevallen weggewuifd. Het was toen al te laat om te voorkomer dat de inzet het van de technici won RUUD DOBBELAAR LEIDEN - De verrichtingen van UVS in de hoofdklasse ontaar den zo langzamerhand in een aaneenschakeling van tegenval lers. Niet alleen de cijfers wijzen overduidelijk in die richting, het vertoonde spel is onderhand ook een complete nachtmerrie geworden. Hekkesluiter Hilver sum profiteerde en wreef zich na anderhalf uur vervelend voet bal derhalve vergenoegd in de handjes omdat de ploeg van trainer Pierre Stevenaart door de behaalde 0-1 zege nog enige hoop op prolongatie van het hoofdklasseschap mag koeste ren. UVS verloor het 'vierpuntenduel' en weet dus nu waar het aan toe is. Trainer Gerard Désar onder kende de problemen. "Blauw Wit (dat gisteren won), Hilversum en UVS zijn de clubs die voor de gradatie in aanmerking komen. Omgerekend in cijfers betekent dat dus 66 procent kans op de gradatie. Zo liggen de feiten. UVS kan gewoon niet beter". Een trieste maar waarheidsge trouwe constatering. De Désar- equipe rammelde gisteren aan alle kanten en was niet in staat het bepaald niet sterke Hilver sum, uit werd nog met 1-3 ge wonnen, haar wil op te leggen. En dat terwijl het geloof op een zege wel degelijk aanwezig was ge weest. Met de wetenschap dat Theo van Seggelen immers plots de pijp aan Maarten had gegeven, ge bruikte Gerard Désar de onver wacht verlengde winterstop om een gewijzigde formatie snel voor de tweede helft van de competitie klaar te stomen. Zo werd Mario Faber van stal gehaald en weer op de rechts bui ten positie gepos teerd; Will Henskens begon als spits terwijl Hans van Leeuwen na een (mislukt) avontuur op het middenveld weer als linksbuiten mocht opereren. Piet Mieremet, Aad Neuteboom en Frits van der Heiden (Bert Kort moest gebles seerd toekijken) vormden het middenveld. De defensie bleef met uitzondering van van de wis sel Kruit-Henskens in tact. Uiteraard is het te voorbarig om de nieuwe formatie van Désar nu al als slecht te bestempelen. Feit was wél dat dit elftal één van de minste wedstrijden van dit toch al weinig voortvarend lopende seizoen afwikkelde. Toegegeven, de tegenvaller die de Leidenaars al na 5 minuten kregen te ver werken (Drillenburg liet een een voudig kopballetje van Bob Luza door de handen glippen) deed het zelfvertrouwen bepaald geen goed. Maar dat die achterstand de thuisclub tot een grootscheepse weggeefactie zou verleiden, had geen van de ongeveer 500 belang stellenden durven voorspellen. Onophoudelijk, vooral Koos Hannaart maakte zich schuldig daaraan, werd het leder bij de Hilversummers ingeleverd, die er diverse malen gevaarlijk mee aan de haal gingen. Daarom ook ble ven de aanvallende acties van UVS zéér beperkt, waren twee schietkansen (Van Leeuwen) en een gemiste mogelijkheid van Hans Neuteboom de enige wa penfeiten in de eerste helft. De tweede helft begon hoopvol. Hans Neuteboom, hij kwam sa men met z'n naamgenoot Aad aan een voldoende, stuurde het speel tuig van twintig meter ziedend hard in de richting van het vijan delijke doel maar de Hilversumse sluitpost Theo Hoogeveen voor kwam de gelijkmaker. Maar naast een kopbal van Hans Kruit in de laatste seconden van deze confrontatie bleef het bij deze Leidse opwellingen. In de tus senliggende periode poogde UVS wel van alles maar kon ge woon niets. Telkens werd het le der naar het (drukbezette) vijan delijke strafschopgebied ge transporteerd waar Will Hens kens maar moest proberen er iets goeds mee te doen. De besnorde Leidenaar faalde, maar dat was hem nauwelijks kwalijk te ne men. In de melée van spelers was namelijk niets van te voren te voorspellen, was er meer sprake van een loterij. Voor UVS was er echter weinig geluk weggelegd. De Leidse hoofdklasser bleef met lege handen achter en belandde door deze nederlaag onder de ro de streep van de ranglijst. Désar tenslotte: "Deze nederlaag is voor mij een desillusie, vooral omdat ik vertrouwen in deze ploeg had. Maar je kunt van ons geen we reldpartijen verwachten. Erger nog, het kan nog slechter dan vandaag".... ROB ONDERWATER LEIDEN - Niet zo vreemd eigenlijk dat LDWS bij zijn thuiswedstrij den slechts een handjevol toe schouwers trekt. De formatie van trainer Jan Bekkering bestaat immers uit elf harde werkers die er zelden in slagen het publiek een leuke wedstrijd voor te scho telen. De ploeg ontbeert spelers die met een goede actie een wed strijd kunnen beslissen weet de ploeg iedere week te compense ren met een ongebreidelde werklust. Ook in het te harde duel met Orar\jeplein knokten de Vlietbewoners voor wat ze waard waren en konden dan uiteinde lijk ook een verdienstelijk 1-1 gelijkspel begroeten. In de eerste helft kreeg de Haagse spelverdeler John de Bruin van het LDWS-middenveld Jan Flippo-Cees de Roode en Hannie Sjardijn alle vrijheid om passes richting de buitenspelers Bram Boon en Martin de Bruin te ver sturen. Deze flankspelers waren op hun beurt de Leidse backs Sjaak Matters en George Moes man te vlug af, waardoor er en kele kansen ontstonden voor o.a. Cees Bekkers en Nico van der Hurk, die de juiste richting echter niet wisten te vinden. Ook was John de Bruin zelf nog dichtbij LDWS deelt met Oranjcplcin de openingstreffer maar hij zag de bal op de lat uiteen spatten na een schot van ongeveer twintig meter. LDWS wist er niets tegen over te stellen. De spitsen Ger de Roode en debutant Henk van Gooi (voor de geschorste Bart van der Weyden) wisten geen moment gevaar te stichten voor het vijandelijke doel. In de twee de rondgang pakten de Vlietbe woners de zaken wat energieker aan en bouwden een licht vel- doverwicht op. Na een kwartier kwam de ploeg zelfs op voor sprong. Uit een vrije schop van Cees de Roode kopte Broer Ger de Roode fraai de 1-0 achter goa lie Leo Vis. De Vreugde was ech ter maar van korte duur. Nadat de Leidse keeper Wim Visser eerst nog een schot van Martin de Bruin op schitterende wijze had gekeerd, werd het tien minuten later toch gelijk. Cees Bekkers kon uit een vrije schop eenvoudig .nitikken: 1-1. Zonder Ger de Roode, die met een vleeswond in de knie voor onderzoek naar het Ziekenhuis werd vervoerd, stond de equipe van Jan Bekkering hierna geen tweede tegentreffer meer toe, waardoor de 1-1 ge handhaafd bleef. FRED SEGAAR

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15