Tips goed gebruikt Sparta in slotfase onderuit Sparta rond over huurbedrag Lees AZ stelt publiek teleur na rust (1-0) X X X X X X X Ajax kan niet boeien tegen Haarlem: 1-3 Liverpool loopt uit PAGINA 14 MAANDAG 11 FEBRUARI 1980 SPORT UTRECHT (ANP)-Ook bij voetbal kan het venijn in de staart zitten. Dat ondervond Sparta gisteren in het Utrechtse stadion. Tot vier minuten voor het einde leek het er op, dat de wedstrijd in een voor beide partijen acceptabel gelijk spel zou eindigen. Maar in de slot fase wist FC Utrecht nog twee keer toe te slaan. Misschien een wat geflatteerde zege voor de Utrechters, die het zonder de geblesseerde Van der Vlag moes ten doen, waardoor Gerard Ter voort als bewaker bij Ruud Geels werd geposteerd. Een goede greep van trainer Berger want Geels is de gehele wedstrijd SPORT vrijwel niet aan de bal geweest. Toch werd de angst voor de kop- capaciteit van Geels Utrecht al na vijf minuten noodlottig. Toen Tervoort zich wat te veel op Geels concentreerde, kreeg hij bij een hoge voorzet van Lengkeek de bal verkeerd op het hoofd. On houdbaar voor Van Breukelen verdween de bal in eigen doel: 1-0. FC Utrecht ging na deze treffer fu rieus in de aanval en al na veer tien minuten maakte Van Staa na goed voorbereidend werk van Van Hanegem en Flight gelijk: 1-1. FC Utrecht bleef sterker en Doesburg moest al zijn talenten aanspreken bij een schot van Tervoort en een geraffineerde kopbal van Van Hanegem. Een maal leek de Sparta-doelman in de fout te gaan toen hij een schui ver van Wildbret niet onder con trole kon krijgen. Van Veen was echter net iets te traag om hiervan te profiteren. Met nog vier minuten te spelen viel toch nog de beslissing. Bij een hoekschop van Van Staa ging de bal over de vingertoppen van Doesburg. De juist voor Gozems ingevallen Van Oosterom stond klaar om in te schieten: 2-1. Spar ta trok na dit doelpunt wanhopig naar voren. FC Utrecht kreeg daardoor wat meer ruimte en toen De Kruyk handig over een voorzet van Van Oosterom heen stapte stelde de kleine Jan van Staa de overwinning voor FC Utrecht zeker. TJATTTUDn AA/T C U ROTTERDAM - Sparta hoopt vandaag Terry Lees als nieu we aanwinst in te kunnen lij ven. Floor Bouwer, pen ningmeester van de Rotter damse vereniging, heeft za terdagavond telefonisch con tact gehad met de voetballer van Birmingham City, die eerder al voor Sparta en Roda SPORTTOTO ALKMAAR - Slecht is nog een ma tige kwalificatie voor de manier waarop AZ zich tegen Excelsior aan het thuisfront presenteerde. Na een redelijke eerste helft, waarin AZ verzuimde een ruime voorsprong op te bouwen, zakte het spelpeil in de tweede helft naar een absoluut dieptepunt. In die nog redelijke eerste helft leg de AZ overigens wel de basis voor de 1-0-zege. Een inzet van De Graaf werd volgens scheids rechter Jan Manuel door verde diger Ridderhof van achter de doellijn weggewerkt. Grensrech ter Klaas Huisman had weliswaar geen doelpunt geconstateerd, maar Manuel, die na aandringen van Excelsior-zijde zijn grens rechter raadpleegde, legde het advies naast zich neer. De scheidsrechter was ook na af loop nog overtuigd van zijn ge lijk. „Voor mij was het een doel punt. De bal was zeker 20 centi meter de doellijn gepasseerd", waaraan hij toevoegde zijn waar neming gedaan te hebben vanaf de 11-meterstip. Toch raadpleeg de hij zijn grensrechter, die in veel betere positie stond. „Wij zijn collega's. Ik moest mijn be slissing dan ook even motive ren". Excelsior-verdediger Eddy Ridderhof was duidelijk. „De bal was de doellijn niet gepasseerd. Dat weet ik voor honderd procent zeker". Scheidsrechter Manuel had toch al niet zo'n beste avond. In de be ginfase vergat hij een serie over tredingen van Spelbos met geel te honoreren, en vijf minuten na het openingsdoelpunt van De Graaf vergat hij AZ een straf schop te geven, toen Welzl wel erg duidelijk door Ridderhof binnen het strafschopgebied werd vastgehouden. Dat gebeurde allemaal in de eerste ""'j .2-1-1-1-1-1-1-1-3-1-1. helft, die het aankijken nog wel De prijzen zijn: waard was. Want kon Excelsior- Eerste prijs (inclusief jackpot) doelman René Vermunt zich in 136.846,71. de eerste helft diverse malen nog Tweede prijs: 63.737,82. onderscheiden met fraaie red- Derde prijs: J 89.232,94. dingen, in de tweede helft hoefde Hollink wijst Twente de weg ENSCHEDE (GPD) - Voor de tweede keer in zijn nog kortstondige carrière als hoofdtrainer van PSV heeft Jan Reker een beroerd weekeinde achter de rug. Moest zijn ploeg vorige week beide punten aan Roda laten, gisteren was het de jeugd van FC Twente dat de eens zo gerenommeerde Eindhovense ploeg met een 2-1 nederlaag naar huis stuurde. De wil om te winnen was er wel bij de door Rijvers zo vaak bekritiseerde manschap pen, maar de spelers die het enthousiasme hadden kunnen verzilveren, verbleven in de ziekenboegAdri Koster en René van de Kerkhof werden node gemist bij de Brabanders, die niet geheel onverdiend door het jeugdige Twentse élan werden afgetroefd. Toto 2 3 Willem II-Eagles Vitesse-NAC Haarlem-Ajax AZ-Excelsior X! Utrecht-Sparta jx! Feyenoord-D Haag X Roda-MVV V Twente-PSV x PEC-NEC Helm. Sp-Vlaard. Eindh.-DS Den Bosch-Groning. Graafs.-Telstar x Haarlem-middenvelder Abe van der Ban probeert te verhinderen dat Ajacied Tscheu la Ling schiet. De juist ingevulde kolom ziet er als volgt hij zich alleen in te spannen bij Toto-gelijk i schot van Kees Kist. Nee, het was waarlijk doffe ellende in de tweede helft. AZ leek er ook uit te De winnende getallen in toto-gelijk zijn: 3-8-10-18-19-31. Toegevoegde wed strijd: 29. zijn de ballen zo gauw mogelijk te De eerste prijs (inclusief jackpot) be- willen inleveren bij Excelsior, dat draagt 12.798,10. wel hard werkte, maar aanval lend ook geen potten kon bre- Supertrio ken. Tien minuten voor tijd kreeg Cor gisteren gelopen in Pot (in het veld gekomen voor de£.coK.d.prt,s,opdebaanvanH.lver- Dick Ernst) nog wel een kans op De uitslag is: de gelijkmaker, maa£ gelukkig 1. nr. 3. OzoHollandia(L. Schoonhoven), 2. nr. 10. Max Luc Gold (J. M. Lugies), 3. nr. 8 Oh Yuu Winn (A.O. de Wrede). De omzet was 288.036 gulden, de uitkering is 2541,40. De winnende getallen in de Nederlandse lotto zijn: 16 - 18 - 35 - 39 - 40 - 41. Reservegetallen zijn: 8 en 22. Eerste prijs 599.521,69. Tweede prijs ƒ171.291,91. Derde prijs 256.937,87, vierde en vijfde prijs 343.583,82. West-Duitsland HAARLEM (ANP) - Wanneer het een ploeg zeer duidelijk voor wind gaat, sluipt vaak de desinte resse het elftal binnen. Die "stel ling" werd gisteren nadrukkelijk door Ajax bewezen. De Amster dammers staan een straatlengte voor op de ploegen, die mogelijk ook nog in aanmerking komen voor de landstitel en lijken nau welijks nog van plan om voluit te gaan. Vooral daardoor werd Haarlem - Ajax een slappe verto ning, die eigenlijk geen moment kon boeien. Ajax won, verdiend dat wel, met 3-1. Omdat de individuele kwali teit nu eenmaal stukken hoger lag dan bij Haarlem. De Amster damse treffers vielen op de juiste momenten. Precies dan wanneer de druk van Haarlem iets groter werd. De ploeg van Barry Hughes leed echter te vaak balverlies om het Ajax daadwerkelijk moeilijk te kunnen maken. Vooral Ruud Gullit verspeelde nogal eens de bal. Dat gebeurde steeds op het middenveld, waarin zich tachtig procent van de wedstrijd af speelde. De beide doelverdedjgers hadden derhalve een vrij gustige middag. Piet Schrijvers moest het eerst in actie komen bij een afstands schot van Verkaik. Tien minuten voor rust kwam Ajax op 1-0. Na dat een hoekschop van Tahamata niet goed werd verwerkt, schoot Schoenaker hard raak. In de tweede helft kreeg Ajax di verse mogelijkheden om de score op te voeren. Tahamata trof de vuisten van Boersma en Schoe naker kon alleen doorgaan, nadat Kramer de bal had verspeeld. Halverwege de tweede helft kreeg Haarlem iets meer vat op de wedstrijd. Dat resulteerde in een schot van Lensen (ingevallen voor Gullit) en een kans voor Kle- ton, die centimeters te kort kwam op een pass van Van Leen. De 1-1 hing in de lucht. Maar juist op dat moment sloeg Ajax opnieuw toe. Karei Bonsink rondde A- met een erg knap schop - een door J ensen en Ling opgezette aanval af: 0-2. Ajax zat op rozen, maar vergiste zich in Haarlem, dat kansen bleef zoeken. Gerrie Kleton - zeer pro ductief de laatste weken - bracht de spanning en de sfeer terug (1-2). De jacht op de gelijkmaker was vergeefs. In de laatste minuut liep Ajax zelfs nog verder uit. Een soort reservedoelpunt eigenlijk. Niet alleen was het niet meer van belang voor de eindstand, bo vendien werd het gemaakte door invaller Van Geel op aangeven van Pen, ook al een invaller. Want niet alleen PSV was gehandi capt, ook FC Twente moest machteloos ervaren dat Aad Kila en Niels Overweg het slachtoffer waren geworden van het in dit seizoen zo impopulaire gele-kaar- tenfestival Maar, en dat is het grootste pluspunt van de Twent se equipe, de jeugd staat te drin gen om de plaatsen in te nemen. Het veredelde jeugdelftal van Twente begon met veel agressie aan het „karwei-PSV". De 11.500 toeschouwers - onder wie Spitz Kohn, die na afloop door de spe lers werd gehuldigd - beseften nauwelijks dat het duel al was begonnen of Jan van Beveren kon de bal uit het net vissen. Bin nen de minuut zorgde een voor zet van Jaap Bos voor een panie kerige situatie in het Eindhoven- se doelgebied. Huub Stevens kon de bal nog wel wegkoppen, maar doordat Sören Lindsted hem da nig hinderde gebeurde dat erg onnauwkeurig. Het leer daalde voor de voeten van Hallvar Tho- resen, die het met zijn rechter voet onwaarschijnlijk hard de linkerbovenhoek injoeg. Een prettig begin voor de Twente naren, die door gebrek aan erva ring het steeds moeilijker kregen om de bal van de eigen speelhelft af te krijgen. De combinaties bij PSV klopten op het middenveld aardig, maar zodra het op door tastendheid aankwam, lieten de Eindhovenaren het afweten. Vooral in het begin, toen Postu- ma en Lubse in de aanval het vuile werk moesten opknappen en aanvulling vanaf het vier mansmiddenveld achterwege bleef. Nadat Ernie Brandts een inzet door Scheve uit het doel zag gekopt, kwam er wat meer man kracht in de voorste linie, maar het duurde toch tot de 35ste mi nuut voordat Willy van der Kuy- len met een handige voetbewe ging Harry Lubse in een gunstige stelling manoeuvreerde, waarop de PSV-spits koel het knappe voorbereidende werk afrondde: 1-1. Uit een kopbal van Lubse tegen de Sportschool Leiden weer succesvol De winnende getallen in de Westduitse lotto waren: 8- 16- 17-29-36-37. Reser vegetal: 13. Winnend in Spiel '77 was: LEIDEN - De sportschool Leiden heeft op een toernooi in Gouda letterlijk en figuurlijk flink toe geslagen. De Leidse teakwondo- ka's behaalden op het door de sportschool Den Edel georgani seerde evenement tien prijzen, België slechts vier man bleef met lege iit handen staan. Winnend m <"e Belgische lotto waren de Bij de senioren beheersten de Leid- is 6' in2et be. se deelnemers de strijd. Zowel d^oeg rllim ,4(i miljoen ft.anken, raeel. Ruud Weerlee als Carlos Piqeu dan zeventien miljoen gulden, klasseerden zich als eersten bij de lagere banden, Herman Harte- veld en Gerard van den Berg de den dat bij de hogere banden (vanaf bruin). Ereplaatsen waren er veder voor Steve MacRooy, Ronald van Rijswijk, Sjang Hie- menz en Sonja Pool. Twee leden van Leiden voegden zich eerder die week bij het rijtje zwarte ban ders. Jan de Ruiter en Arno van Kins slaagden voor het examen. WIELRENNEN - Koningin Julia na heeft vrijdagmiddag op paleis Soestdijk vijf wereldkampioenen wielrennen ontvangen. Het wa ren Petra de Bruin, Keetie van Oosten-Hage, Mathé Pronk, Mar tin Venix en Teun van Vliet. Jan Raas en Bert Oosterbosch ont braken aangezien hun wielersei- zoen weer is begonnen. EREDIVISIE Vitesse - NAC 2-0 (2-0) 31. Bursac 1-0, 43. Meyers 2-0. Scheidsrechten Geurds. Toeschouwers: 4500 AZ '67 - Excelsior 1-0 (1-0) 18. De Graaf 1-0. Scheidsrechter Manuel. Toe schouwers: 8000 De Graafschap - Telstar 1-0 (1-0) 17. Menting 1-0. Scheidsrechten Gudde. Toeschouwers: 3500. Feyenoord - FC Den Haag 2-1 (1-0) 42. Petursson 1-0 (strafschop), 34. Melic 1-1, 66. Budding 2-1. Scheidsrechten Van Swieten. Toeschouwers: 22.581. FC Utrecht - Sparta 3-1 (1-1) 5. Tervoort (eigen doel) 0-1, Van Staa 1-1, 86. Van Osterom 2-1. 88. Van Staa 3-1. Scheids rechten Van Ettekoven. Toeschouwers: 6500. Haarlem - Ajax 1-3 (0-1) 34. Schoenaker 0-1, 72. Bonsink 0-2, 78. Kleton, 1-2, 90. Van Geel 1-3. Scheidsrechten Weerink. Toeschouwers; 16.000. FC Twcnte-PSV 2-1 (1-1) 2. Thoresen 1-0, 36. Lubse 1-1, 76. Otto 2-1. Scheids rechten Thomas. Toeschouwers: 11.300. Willem II-Go Ahead Eagles 3-0 (2-0) 11. Van Mierlo 1-0, 20. Broeken 2-0, 71. Ha- vermans 3-0. Scheidsrechter. Draaisma. Toeschouwers: 8000. Fortuna S - Heracles 2-0 (1-0) 16. Koe vermans 1-0, 87. Zuidersma 2-0. Scheidsrechten Ram. Toeschouwers: 1000. Helmond Sport - Vlaardingen 2-0 (0-0) 53 en 75 Van der Hooft 1-0 en 2-0. Scheidsrechten Van Eyk Toeschou wers: 4000. Eindhoven - DS '79 0-0. Scheidsrechten Van Dijken. Toeschouwers: 2200. Den Bosch - Groningen 1-0 (1-0) 29. Wessel van den Bosch 1-0. Scheidsrech ten Keizer. Toeschouwers: 8000. Veendam - Volendam 0-4 (0-1) Hooyer 0-1, 33 en 58 G. Mührer 0-2 en 0-3, 79. Tuyp 0-4. Scheidsrechten Bakker. Toe schouwers: 4100. SW- Wageningen 5-3 (1-0) 2. Kreft 1-0, 46. Van der Sluis 1-148. De Haan 2-158. Kreft 3-1, 63. Hazelhekke 3-2, 66. Kreft 1-2 (strafschop), 73. Van der Klift 4-3,89. Salari (5-3). Scheidsrechten Boss. Toe- itoda JC - MVV 4-0 (1-0) 3. Vermeulen ichouwers: 1500. 1-0,77. Nielsen 2-0,82. Nanninga3-0,90. Amersfoort - Amsterdam 1-1 (0-1) 44. Vermeulen 4-0. scheidsrechten Corver. lischot 0-1 (strafschop), 87. Brink 1-1. Toeschouwers: 16.000. Scheidsrechten Severeins. Toeschou- EERSTE DIVISIE vers: 800. PEC - NEC 1-0 (0-0) 54. Hoekstra 1-0. fW - Heerenveen 0-2 (0-1) 16 en 90 Scheidsrechter. Oetelmans. Toeschou- Schulting (0-1 en 0-2). Scheidsrechten wers: 6000. Jans. Toeschouwers: 2000. /?Ö7^?/^77>=V? /SS lat bleek dat de Eindhovense ploeg nog meer wilde dan een ge lijke stand bij de rust, maar des ondanks bleef de uitgangspositie voor de tweede helft voor beide ploegen ongewijzigd. i Trainer Hollink bleek de rust! nuttig besteed te hebben door zijn pu pillen wat handige tips mee te ge ven. Een daarvan was om het speelveld wat korter te houden, waardoor er minder ruimte zou komen voor de aanvallende ac ties van de'gasten. Het tweede advies betrof John Scheve, die in zijn gretigheid Michel Valke in de eerste helft te veel vrijheid had gelaten, waardoor deze balkun stenaar met het linkerbeen nogal eens wat gevaarlijke acties kon voorbereiden. De adviezen werden ter harte ge nomen, waardoor de beste kan sen in de wat rommelige voort zetting voor de thuisclub waren. Tweemaal moest Van Beveren reddend optreden na acties van Bos en Thoresen, maar de doel man bleek een betrouwbaar sluitstuk. Met Roel Smand in plaats van de uitgebluste Evert Bleuming probeerde Twente op nieuw de winst te vergaren. Tho resen was er dichtbij, maar zijn harde kopstoot ging rakelings langs de paal. En even later tikte Van Beveren een kogel van laat ste man Martin Jol bekwaam uit de bovenhoek. Toch was het Smand, na maanden eindelijk weer eens terug in de selectie, die met een schitterende pass het tweede Twentse doel punt inleidde. De bal bereikte Heini Otto, die met een zuiver ge richte scHuiver de bal langs Van Beveren in de hoek knalde. Met nog een kwartier te spelen ver dween plotseling de lauwheid uit het Diekman,-stadion. Met Sche pers voor Smits trok PSV ten aanval, maar het heilige moeten speelde de nauwkeurigheid niet in de kaart. Even leek het er op nieuw op dat Twente zich ge vaarlijk zou laten insluiten. Doordat echter ook de Eindho vense verdedigers alle voorzich tigheid uit het oóg verloren, kwamen de beste kansen voor de thuisclub. Lindsted en Thoresen kwamen nog in ideale posities, maar de kracht ontbrak bij het Scandinavische tweetal om de marge wat groter te maken. WIELRENNEN - Jos Lammertink heeft gisteren de 22ste grand prinx van Saint Raphael gewon nen. De Belg Van der Brouck werd tweede, Lammertinks ploeggenoot van der Meer derde. VOETBAL - De oud-scheidsrech ter Cees de Bruin en Jacques d'Ancona zullen zitting nemen in de scheidsrechterscommissie van de KNVB. In die commissie bestaat, sinds het vertrek van Van Leeuwen, Eeden en Stout- handel wegens onenigheid met van der Kroft, nu nog één vacatu- JC uitkwam. „Het gesprek verliep uiterst positief', aldus Bouwer, „ik verwacht dan ook dat Lees naar Rotterdam zal komen. Maar eerst wil hij nog een gesprek voeren met de manager van Birmingham City, voordat hij zijn defini tieve ja-woord aan ons geeft". Het ligt in de bedoeling, dat de middenvelder tot aan het eind van dit seizoen voor Sparta zal uitkomen. „Lees komt pp huurbasis naar Rotterdam, want hij staat nog bij Bir mingham City onder con tract", aldus Bouwer, die eer der deze week overeenstem ming bereikte met de leiding van de Engelse eerste divi sieclub over de „huurtrans- fer" van Lees. „Als hij maan dag (vandaag red.) positief reageert op onze voorstellen, komt Lees diezelfde dag nog naar Rotterdam over. Want wij willen hem woensdag, in de uitwedstrijd tegen NAC, al opstellen". Ten aanzien van een eventuele komst van andere voetballers naar Spangen liggen de zaken wat moeilijke?. Het bestuur van Sparta heeft vorige week ervaren dat Geert Meyer bij Bristol City slechts valt los te weken, als daar een transfer- bedrag tegenover wordt ge steld. „Bristol wil Meyer niet uitlenen", sprak Floor Bou wer gisteravond wat teleur gesteld. „Die club wil alleen zaken doen als er een verkoop in het ge ding is en dat nu was niet onze opzet. Vandaar dat we ons morgen (dinsdagavond) in tern zullen gaan beraden over Meyer. In die vergadering gaan we ons buigen over de vraag of het op dit moment verantwoord is een grote in vestering te doen". Contacten met andere spelers zegt Bouwer momenteel niet te hebben, terwijl er ook nog geen oplossing is gevonden voor de trainers-impasse. „Ik weet dat de .WON heeft geëist dat we voor 1 maart een nieuwe trainer gecontrac teerd moeten hebben. Maar we hebben nog geen kandida ten gevonden. Het enige, dat we nu hebben gedaan is een advertentie geplaatst in het blad Voetbal Totaal en het re sultaat daarvan wachten we maar af'. Huguenin tekent bij Katwijk LEIDEN - In het afgelopen week einde gebeurde er het een en an der aan het trainersfront in de Leidse regio. John Huguenin, die RCL aan het einde van dit seizoen verlaat, gaat het komende sei zoen aan de slag bij derde klasser Katwijk. Verder verlengden drie trainers hun lopende contract. Herman Wijnands deed dat bij Rijnsburgse Boys, Jan Zoete melk bij LFC en Ruud de Groot tekende twee jaar bij bij Lugdu- num. De reacties van de vier oefenmees- ters. John Huguenin, die zater dag zijn jawoord gaf aan Katwijk ("er is nog niet gesproken over de duur van het contract"): "Ik zie dit als een nieuwe uitdaging. Je kunt wel in een opgemaakt nestje komen maar draait het dan goed, dan zeggen ze: dat is geen kunst. Bij Katwijk ligt de zaak anders." Wijnands: "Ik ben hier met iets be gonnen en wil dat graag afmaken. Ik 'Zie nog voldoende mogelijk heden met deze ploeg. Voor een eerste jaar doen we het niet slecht in de eerste klasse, we missen al leen nog ervaring". Jan Zoete melk: "Ik geloof zeker dat er bij LFC perspectieven zijn voor de toekomst. Als ik nu zou opstap pen dan heb ik in feite een jaar voorniets gewerkt. Ik ben dit jaar begonnen met een bepaalde op bouw die ik volgend jaar wil voortzetten". Ruud de Groot: "Ik ben nog nooit zo snel klaar ge weest met een contractbespre king. Lugdunum had er lucht van gekregen dat er verschillende clubs T>ij mij hadden aangeklopt en het bestuur kwam met een erg aanlokkelijk aanbod op de prop- pep dat ik heb aanvaard." LONDEN - Liverpool heeft zich in de eerste divisie van de Engelse league een stapje verwijderd van naaste achtervolger Manchester United door een overwinning van 5-3 bij Norwich City. Liverpool kwam goed weg in Norwich, want drie minuten voor tijd was het nog 3-3. David Fairclough had voor de eerste drie doelpun ten gezorgd, Jimmy Case en Kenny Dalglish bezorgden Li verpool de winst. Manchester United verloor op ei gen veld, met 0-1 van de Wolver hampton Wanderers. Het eerste verlies thuis na dertien wedstrij den in de eerste divisie. FC Köln heeft zaterdag in de Bun- desliga niet geheel kunnen profi teren van het feit dat de uitwed strijd van koploper Hamburger SV tegen Hertha BSC werd af gelast. Op Keulse grond kwam de ploeg tegen VFB Stuttgart niet verder dan een gelijkspel van 2-2. Köln zakte zelfs een plaats op de ranglijst. Bayern München won ook zonder de geschorste Paul Breitner het duel tegen Borussia Mönchengladbach: 3-1. In pun ten kwam de Beierse ploeg gelijk met Köln. Club Brugge nam na 23 wedstrijd dagen in de hoogste divisie van de Belgische competitie de lei ding. De Burggenaren wonnen het toptreffen in en tegen Loke ren met 1-0 dank zij een treffer van Jan Ceulemans. RWD Molenbeek kon niet profite ren van de misstap van ranglij staanvoerder Lokeren. De uit wedstrijd tegen Winterslag ging met 0-1 verloren. Standard en Anderlecht, waren in hun thuiswedstrijd zeer produk- tief. Standard won met 4-0 van Beringen, dat langzaam maar ze ker tot de degradatiekandidaten gaat behoren. Anderlecht kwam tot een nog hogere score tegen Waregem: 6-0.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 14