mededelingen gemeentebestuur leiden 11 tm15feb. '80 UW VOORDELIGE GEZINSWAGEN-ONZE SUNNY. DATSUN 1 1 Auto Heemskerk Auto Heemskerk 12.300.- Jos v. d. Pouw Kraan :ÖIj, m m Dat is dc Datsun Süniiy: ccn complete gczinswagcii, compact vaft buiten, ruim van binnen. Standaard voorzien van tal van extra's. Zuinig in 't gebruik en voordelig in aanschaf. En degelijk zoals iedere Datsun. Kom eens bij ons kijken. En maak een zonnige proefrit. Herengracht 79 Leiden Tel. 071-133861/120987 Alkemadelaan 1 Roelofarendsveen Tel. 01713-2866 DEGELIJK GEBOUWD VOOR GOEDKOPER ONDERHOUD. (incl. BTW-afLissc): Administratiekantoor verzorgt uw gehele administratie Vraag vrijblijvend inlichtingen tussen 18.00-20.00 uur, tel. 01712-8849, Koppoel- laan 21a, Rijpwetering. OQOOCX3000000000C Met spoed gevraagd allround automonteur Autobedrijf Idelenburg Plantage 6, Oude Wetering, tel. 01713-2202. AANNEMERSBEDRIJF JU EN SLEGTENHORST Tel. 071-767469, 01714-4610, 071-149738. Voor planten en bloemen - arrangementen - bruids- en grafwerk, tevens uitgebreid assortiment bollen voor uw tuin Droogbloemen per bosje 2,50 Plantenwerf RIET VAN DEN EIJKEL Voor alle uitzendkrachten Steun voormannen. Zwaar werk? Veel auto-rijden? Een Camp gordel steunt en voorkomt klachten over een vermoeide rug. cyAP Elast. kousen steunzolen naar gipsmodel breukbanden invaliden- stokken enz. DR0G.KRUYT Badstraat 16 2225 BM KATWIJK tel.: 01718-14480 Zonodig bezoek aan huis. Commissie vergaderingen Projektgroep D'Oude Morsch. Maandag 11 februari a.s. om 15.30 uur in het wachtgebouwtje van de Morspoortkazerne. Agenda: Interim Saldo Regeling D'Oude Morsch. Stand van zaken Morspoortkazerneplan. Voortzetting bespreking uitgangspunten voor het bestemmingsplan D'Oude Morsch. Werkgroep Pancras-Oost. Dinsdag 12 februari a.s. om 16.00 uur in het infor matiecentrum de Pancrat, Middelstegracht 40 (op het parakeerterrein aan de Ir. Dries- senstraat). (Werkgroep Pancras-Oost is een overleggroep van ambtenaren en vertegenwoordigers van bewoners en bedrijven in Pancras Oost, van de Welzijnsraad en van de Adviesraad voor de Binnenstad). Agenda: Stand van zaken met betrekking tot de herinrich ting van de Vestestraat, de Nieuwe Rijn en de Hooigracht. Bouwplannen voor het Zaalberg- en van Wijkter- rein. Commissie voor financiën Dinsdag 12 februari a.s. om 19.00 uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere commissies aan de orde zijn geweest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Plaatselijke emancipatie-activiteiten van de ge meente Leiden. Verlening van een aanvullend krediet ten behoeve van de vervanging van een E.H.D.-auto. Verhoging vergoeding voor voltrekking huwelij ken. Garantie ingevolge Beschikking bezitsvorming fonds Eigen Woningen. Vaststelling vergoeding kosten toelatings- en her halingsonderzoek bijzondere scholen voor buiten gewoon onderwijs over het jaar 1975. Brief van de Jongeren Organisatie Vrijheid en De mocratie inzake bezwaar tegen het geven van fi nanciële steun aan de actie "Leiden tegen Apart heid". Commissie voor Onderwijs, Sport, etc. Donderdag 14 februari a.s. om 20.00 uur in ka mer 263 van het stadhuis. Agenda: Bouw noodlokalen nabij scholencomplex Zijlwijk; Diverse voorzieningen scholencomplex Broek plein; Voorzieningen openbaar onderwijs: - B.U.O., Marnixstraat 104: verbetering terrein en dak; - G.L.O., Beyerincklaan 15a: vervanging een der gevelpuien van de gymnastiekzaal; - G.L.O., van Vollenhovekade 17: vervanging een der gevelpuien van de gymnastiekzaal; - K.O./G.L.O., Opaalstraat 170: buitenzonwering; - Stedelijk Gymnasium, Fruinlaan 15: technische voorzieningen; Verzoeken van schoolbesturen om medewerking: - p.c.-k.o., Kennedylaan 1: berging t.b.v. buiten spel-materiaal; - p.c.-k.o., Broekplein 11: meubilair en leer- en hulpmiddelen; - p.c.-k.o., Meerhof 33: gordijnen; - p.c.-g.l.o., A. Pauwstraat 1: vloerbedekking; - p.c.-b.u.o., Robijnstraat 1: leer- en hulpmidde len; - r.k.-b.u.o., Lammerschansweg 6: verandering van inrichting en aanpassing inventaris i.v.m. sa menvoeging v.b.o.-afdelingen; - r.k.-b.u.o., Boerhaavelaan 298: verandering van inrichting en aanpassing inventaris i.v.m. sa menvoeging v.b.o.-afdelingen; Mutaties onderwijzend personeel openbaar onder- wijt; Uitbreiding meubilair van de S.A.D. Afvloeiingsregeling k.o. en g.l.o.. Jaarverslag van de coördinatrice b.u.o. Koninginnedag 1980; Bouw Club- en Buurthuis Meerburg; Beschikbaarstelling krediet t.b.v. bibliotheekfiliaal Leiden-noord in het kader van het B.R.W.-project; Wijziging Regeling Regionale Woonwagencentra Leiden en omgeving; Subsidie Stichting Trainings- en b'egeleidingscen- trum voor Vrijwillige Hulpverleners te Leiden; Mededeling inzake subsidiëring Houtkampgroep Leiderdorp; Gebruik Universitair Sportcentrum; Informatie S.A.D. Ter kennisneming: a. verslag bestuurscommissie voor 'De Ducdalf' en 'De Loopplank' d.d. 11 -12-1979; b. verslag Werkgroep Volwassenen Educatie Lei den d.d. 24-01-1980; c. Overzicht Beleidsvoorbereiding d.d. 29-01 - 1980; d. lnfo-66; Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Uw aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen: a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben in gediend. Diversen Waar wordt begonnen??? In de bocht bij de Veronicabar. Daar zijn destijds hou ten palen aangebracht ter ondersteuning van de wal- muren. Deze moeten er nu uitgetrokken worden. Dat gebeurt met een trekkraan, die vrij groot is en de bocht Nieuwe Beestenmarkt/hoek Veronicabar zal versperren. Het gevolg hiervan is, dat het verkeer voor ongeveer één week in twee richtingen over de Steenstraat zal moeten worden geleid. Walmuur vernieuwing en verkeersmaatregelen Na die week begint men met de vernieuwing van de walmuur Beestenmarkt. Het verkeer zal dus voorlo pig niet meer langs de Beestenmarkt kunnen rijden, omdat het gedeelte tussen de Blauwpoortbrug en t.h.v. de Turfmarktbrug afgesloten zal zijn. Door gaand rijverkeer is dan alleen nog mogelijk langs MacDonalds en de bioscopen in de Steenstraat, rich ting Blauwpoortbrug. Met de zomervakantie is alles weeT als vanouds. De omwonenden zullen spoedig een brief van het Buro Voorlichting ontvangen, waarin uitvoerig beschreven staat, hoe één en ander precies verlopen zal. Reispapieren tijdig aanvragen Afsluiting Smidssteeg Hinderwet Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: C.V.-installatie in het ketelhuis op het perceel Besjeslaan 2. De aanvrage is afkomstig van W.P.S. de Groot, al hier, en betreft het oprichten van door elektromoto ren gedreven installaties ten behoeve van de centrale verwarmingsinstallatie in het ketelhuis op het perceel Besjeslaan 2 (Bloemkwekerij). Op 26 februari 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.). Dit verzoek ligt tot en met 7 maart 1980 met de even tuele ingediende bezwaarschriften ter inzage in ka mer 104 van het gebouw Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijke bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 7 maart 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzitting. In verband met de Paas- en Zomervakantie valt te verwachten dat het in de maanden maart, mei en juni weer bijzonder druk zal worden bij afdeling Bevolking op het stadhuis. Dit heeft tot gevolg dat er in deze piekmaanden vaak lange rijen bij de loketten ontstaan. Daarom adviseert de afdeling Bevolking iedereen die vakantieplannen heeft voor 1980 om nu al vast zijn reispapieren na te kijken. Blijkt daarbij dat ze verlengd of vernieuwd moeten worden, komt u dan bijtijds naar het stadhuis en wacht u niet tot het laatste moment. Dat voorkomt lange wachttijden Uitnodiging afscheidsreceptie Burgemeester Vis Op 18 februari a.s. zal dr. A.J. Vis in functie treden als Secretaris-Generaal bij het ministerie van Binnen landse Zaken. In verband hiermede zal hij op vrijdag 15 februari af scheid nemen als burgemeester van Leiden. Al degenen die persoonlijk van de heer en mevrouw Vis afscheid willen nemen worden bij deze van harte uitgenodigd voor de afscheidsreceptie die op vrijdag avond 15 februari in de burgerzaal van het stadhuis wordt gehouden. Uitsluitend tussen 19.15 en 20.30 uur zal er gele genheid bestaan voor het houden van toespra ken. Toegang tot het stadhuis is mogelijk tot 22.00 uur. Einde receptie om ca. 22.30 uur. Afsluiting Beestenmarkt Woensdag 13 februari a.s. wordt de Beestenmarkt voor de duur van ongeveer 5 maanden afgesloten voor doorgaand verkeer. De aannemer zal daar van start gaan met de voorbereidende werkzaamheden t.b.v. de vernieuwing van de walmuren. Een vrij om vangrijk karwei, dat ondermeer verkeersomleidingen tot gevolg zal hebben. Op woensdag 13 februari a.s. wordt de Smidssteeg afgesloten voor het verkeer. Het is de bedoeling dat in deze steeg een nieuwe riolering wordt aangeslo ten. Daarna krijgt de steeg een nieuw gezicht. Met de bewoners is destijds kontakt geweest om te komen tot een mogelijke herinrichting van deze steeg. Het karwei zal een maand in beslag nemen. Tijdig zullen er op de uithoeken de nodige omlei- dingsborden worden neergezet. Molenmuseum "De Valk" nu ook in februari open In tegenstelling tot vorige jaren was het Molenmu seum één maal per jaar in de maand februari voor be zoekers gesloten. Dat behoort nu tot het verleden. In het vervolg is het ook mogelijk geworden dit fraaie molenmuseum in februari te bezoeken. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Op zon en feestdagen van 13.00 tot 17.00 uur. 's maandags is het museum dus gesloten. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 9 en 11 maandag 11 februari Wijk 10 en 12 woensdag 13 februari Wijk 13 en 15 donderdag 14 februari Wijk 14 en 16 vrijdag 15 februari

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 20