/(Is^rrK Dorpsstr a at-winkeliers meer parkeermogelijkheden leidse agenda School morgen geopend Voor laden en lossen van goederen Burgerlij ke stand LEIDERDORP GEEFT VERENIGINGEN OP ANDERE WIJZE GELD Directeur gemeentewerken viert zilveren jubileum PAGINA 2 STAD EN RAND DONDERDAG 7 FEBRUARI 1980 WARMOND - Enige winkeliers uit de Warmondse Dorps straat willen dat er alsnog een aantal parkeerplaatsen voor de deuren van hun zaken worden aangelegd. Zij vinden deze standplaatsen noodzakelijk voor hun klanten en voor het laden en lossen van goederen voor hun winkels. De aanleg van de parkeerplaatsen zou dan moeten worden meege nomen in het totaalplan voor de herinrichting van de Dorpsstraat, die momenteel in volle gang is. Op het ogenblik is men bezig met het aanbrengen van sierbestra ting. Tegelijkertijd worden de stoepen weggewerkt en krijgt het geheel een aan de voetganger aangepast karakter, in de vorm van een soort winkelpromenade. Zo wordt ook het parkeren in de ze straat teruggedrongen. Vurig Een paar leden van de Warmondse commissie voor middenstand saangelegenheden onderbraken gisteravond de vergadering van de raadscommissie voor finan ciën, om te wijzen op de behoefte aan meer parkeerplaatsen in de Dorpsstraat. Zij vonden dat er in het deel van de Dorpsstraat tus sen de Burgemeester Schöl- vinckstraat en de Middendorp laan nog acht parkeerplaatsen boven het reeds geplande aantal in deze winkelstraat moeten ko- Wethouder Van Schagen kon hen als voorzitter van de commissie financiën in eerste instantie ei genlijk niets in het vooruitzicht stellen. Hij wees er op dat aan de reconstructie van de Dorpsstraat diverse aspecten (planologische, verkeerskundige, economische) waren verbonden en dat dus in deze commissie alleen de eco nomische kanten bekeken kon den worden. De Andere zaken behoorden in de commissie openbare werken en ruimtelijke ordening besproken te worden, aldus Van Schagen. Een meerderheid van de commis sie financiën vond echter dat er in het vroegere overleg tussen bur gemeester en wethouders en de winkeliers wat heeft gehaperd en er eigenlijk nog overleg met hen had moeten plaatshebben, juist ook omdat er toentertijd toezeg gingen zouden zijn gedaan door de voorzitter van de commissie openbare werken. Weinig kans Uiteindelijk ging Van Schagen overstag en zegde toe een deputa tie van de winkeliers vanmiddag te zullen ontvangen om te bezien of er toch nog ergens een par- keerplaatsje bij kan. Ook de di recteur van gemeentewerken Spaink zal daarbij aanwezig zijn. Volksdansen De volksuniversiteit K en O Lei derdorp heeft voor het volks dansen op donderdagavond nog enkele plaatsen vrij. Tijdens de cursus die van 20.30 uur tot 22.30 uur wordt gehouden kan men dansen leren uit onder meer Joegoslavië, Roemenië, Ameri ka en Israël. Aanmelden kan men zich bij het secretariaat van K en O aan de Splinterlaan 91 in Leiderdorp. Wiskunde K en O organiseert verder nog een cursus moderne wiskunde voor volwassenen. Tijdens deze cur sus van tien lessen op donder dagavond (21.00 uur tot 22.00 uur) zal worden getracht enkele specifieke onderdelen van de moderne wiskunde duidelijk te maken. Iedereen kan aan deze cursus deelnemen. De eerste les is volgende week donderdag in het schoolgebouw Louise de Co- ligny aan de Van Geerstraat. Fotografie K en O gaat nog verder. Tijdens een cursus „Inleiding tot de fo tografie" op woensdagavond zal worden gesproken over de ge schiedenis van de fotografie en het foto-toestel, de theorie van het ontwikkelen en vergroten, van de macro- en reprofotogra fie, de portret- en kleurenfoto grafie. De cursus begint volgen de week woensdag in het ge bouw Zijlkwartier aan de Van der Marckstraat in Leiderdorp. Politiek De Oegstgeester WD houdt ko mende maandagavond een openbare bijeenkomst in ,,'t Camphuys" aan de Rhijngees- terstraatweg in Oegstgeest. Op deze bijeenkomst zal mevrouw drs. N. Rempt-Halmman de Jongh, lid van de VVD-fractie in de Tweede Kamer spreken over de actuele politieke situatie. Naast problemen op internatio naal gebied zal ook de landelijke politiek aan bod komen. Zo staat ook de houding van het CDA en de mogelijke gevolgen daarvan op de samenwerking met de VVD op de agenda. LEIDEN/ZOETERWOUDE - Geboren; Rudolf Petrus, zoon van W. de Jong en J.G. van der Salm; Michael Johannes, zoon van J. Klok en E.P.W.M. van der Drift; Johannes Willem, zoon van J.P. van Bruchem en J.W. Keizer; Petra Jane, dochter van H. van der Reijden en J.R. van Roon; Naomi, dochter van M.F.A. Hollander en O.M. Lammertink; Hen drik Christiaan Angso', zoon van D.A. Ouwehand en A. de Mol; Rianne, doch ter van J.W.G. Blok en H.T. Aarns; Mar- tinus Nicolaas Gerardus, zoon van A.P. van Zwieten en A.W.M.M. Witteman; Roelof Harm, zoon van H. Wiegman en E.M. Roosenschoon; Liesbeth, dochter van A.W.J. de Bruijn en S.W. Wesselink; Mandy, dochter van H. Brouwer en L.G. Nagtegaal; Ramon Patrick, zoon van W.G. Ong-Alok en M. de Haan; Evelien Elizabeth, dochter van A. J. Kapel en J.C. Werkhoven; Theodoor Johannes Mat- thijs, zoon van H.J. Overdijk en W. de Raadt; Joost Adrianus, zoon van O.J. Terrol en N. Duijndam; Tingue Elisa beth, dochter van J.C.N. van Diest en J.M.M. Duindam; Magdalena Fransiska Margreta, dochter van C.H. Mens en E. Siera; Debby, dochter van J.W. J. van der Poel en M.H. Vonk; Steven Hendrik, zoon van L. Stouten en R. Moenilall; Marrigje Corretje, dochter van P. de Jong en D.I. Koet; Robert-Jan, zoon van R. van Dam en A.G. de Graaf; Marcus Johannes, zoon van P.J. van der Lans en M.J. Warmerdam; Wolter, zoon van L. Wagter en G. van den Oever; Michiel Da vid Wilhelm, zoon van D. vah Oudheus- den en H. Menkveld (Zoeterwoude), Mi chael, Stephen Bowles; Dorien Johanna Maria Opdam; Javk Favre; Saskia Desi- ree Blom; Thijs Bergman. Gehuwd: (Zoeterwoude) J.C. Versteden en M.A. A. Onderwater; C.J.H. Spierenburg en E.A.M. Omtzigt; M.J.P. van der Meer en H.G.M. van Meurs; A.T.M. van der Salm en M.J. Verhage; I,. Schenkeveld en A.H. van Steijn; R.F.N.W. Lommers en M.A. Buikstra; Overleden; (Leiden), W.M. Plomp (1895); J. Heus (1910); J.E. Soetekauw (1910); J. Morel (1902); ge huwd geweest met H. Makkes; J.R. Baart (1900); J.J. Jansen (1908); G.M. Meijvogel (1930); echtgen. van A. Du- neux; A.V.J. van Motman (1914); ge huwd geweest met D.F. Labrijn; D. Bauer (1897); A.L.A. van Doomewaard (1902), gehuwd geweest met C.A. Evers; J. 't Hart (1929); echtgen. van G. van der Plas; E.H. Hemerik (1897), gehuwd ge weest met J. Hoogervorst; W. Laman (1906); J. Starre (1899); M.W. de Koning (1896), gehuwd geweest met M.K.C. de Geus; C.J.L. Bousie (1901); S. Beijer (1979); C.H. van Es (1957); T.D. Ciggaar (1897); H.J.E. Pontzen (1944); (Zoeter woude), J. Korver (1922). Spaink zei gistermiddag dat er weinig kans was op de aanleg van de parkeerplaatsen. "Als er een zaak is waarover veel inspraak is geweest, dan is dat wel bij de herinrichting van de Dorps straat", aldus de directeur van gemeentewerken. Hij doelde hiermee op de hoorzit tingen die vooraf zijn gegaan aan de vaststelling van de plannen voor deze Warmondse winkel straat. Bovendien is de Dorps straat onderwerp van gesprek geweest in de openbare raads commissies voor middenstands zaken en openbare werken. Ten slotte is het plan door de gemeen teraad goedgekeurd en het minis terie van economische zaken heeft er subsidie voor verleend. Eind vorige week zag het er nog naar uit dat de winkeliers door middel van een blokkade van de Dorpsstraat op hun noden wilden wijzen. Zij kozen toen toch nog voor de weg van overleg, wat in de afspraak met de wethouder voor vanmiddag heeft geresul teerd. Op het ogenblik ligt de Dorpsstraat nog open. Vandaag zou eigenlijk met de herbestra ting worden begonnen. De Dorpsstraat tussen de Burgemeester Schölvinckstraat en de Middendorplaan. Hier willen de winkeliers meer parkeermogelijkheden om de bereikbaarheid van de winkels te verhogen. 'Klaverweide" in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Burge meester Detmers van Zoe terwoude zal morgenmiddag de nieuwe kleuter- en lagere school "Klaverweide" aan de Westeindseweg in deze ge meente officieel openen. De ze rooms-katholieke school is enkele maanden geleden al in gebruik genomen door de kinderen. Als basis voor de opzet van deze school heeft de nieuwe wet op het basisonderwijs gegolden. Bij de inrichting is rekening gehouden met het samengaan van kleuter- en lager onder wijs in de nabije toekomst. In de "bovenbouw" (lokalen voor leerlingen van 8 tot 12 jaar) zijn de lokalen met de gemeenschapsruimte ver bonden door schuifpanelen. Aan deze gemeenschaps ruimte liggen tevens een do cumentatiecentrum en een handvaardigheidsruimte, eveneens met schuifwanden verbonden. Bij de "onderbouw" (leerlingen van 4 tot 8 jaar) liggen de lo kalen aan een gemeenschap pelijke speelhal. Openslaan de deuren vormen hier de verbinding. Zowel onder- als bovenbouw hebben hun ei gen entree. De speelplaatsen zijn eveneens gescheiden en op eenvoudige wijze zijn hier spelmotieven in het tegelwerk aangebracht. Naast de genoemde ruimten beschikt deze school nog over een hoofdonderwijzerskamer die tevens te gebruiken is als artsenkamer met enkele kleedhokjes, een kamer voor de hoofdleidster en een ka mer voor de leerkrachten. De kosten van het gebouw, dat in zeven maanden is neerge zet liggen rond de 1.365.000 gulden. De nieuwe Klaverweideschool in Zoeterwoude. LEIDERDORP - De toekenning van subsidie uan verenigingen in Lei derdorp zal niet meer gebeuren op grond van hun tekorten, althans wanneer de gemeenteraad in de komende vergadering met deze maatre gel akkoord gaat. In de toekomst zal duidelijk worden gemaakt voor welke zaken de ge meente geld wil geven. Bij de indiening van hun begroting met tekorten moeten verenigingen op dit moment maar afwachten welke onkosten de gemeente wil betalen en welke niet. Wethouder Verdier hoopt dat door de verordening-nieuwe-stijl met meer billijkheid en rechtvaardigheid zal worden gesubsidieerd. De nieuwe vorm van subsidiering is inmiddels goedgekeurd door de raadscommis sie voor bestuurszaken in Leiderdorp. Wethouder Thorn (links) overhandigt de heer Van Gorkum namens het gemeentebestuur een envelop met inhoud. OEGSTGEEST - Een kwart eeuw directeur gemeentewerken en brand weercommandant in Oegstgeest. Dat jubileum vierde de heer Van Gor kum gisteren tijdens een besloten bijeenkomst. Van Gorkum, die volgende week zijn 58ste verjaardag viert, kwam bijna dertig jaar geleden in dienst bij de gemeente Oegstgeest. Voordat hij directeur van gemeentewerken werd, had hij gedurende vier jaar een functie, als hoofd van de dienst die nu gemeentewerken heet. Voor zijn periode in Oegstgeest werkte Van Gorkum voor verschillende ministeries, waaronder het ministerie voor landbouw en visserij en het ministerie van openbare werken in Indonesië. Terugkeer van gezin Van der Werf naar Voorschoten nog onzeker VOORSCHOTEN - Het is geenzins zéker dat het gezin van der Werf, dat enige tijd geleden met hun woonwagen buiten Voorschoten werd gezet, weer terug kan keren naar deze gemeente. Wel is het mogelijk dat de familie Van der Werf snel zal worden geholpen. Dit deelde wethouder Eveleens van Voorschoten gisteren mee. Hij is het eens met minister Garde niers van cultuur recreatie en maatschappelijk werk dat het ge zin niet kan blijven zwerven door Nederland en een vaste stand plaats nodig heeft. Maar dat be tekent volgens hem niet dat Voorschoten het gezin moet op vangen op één van de negen standplaatsen die in de gemeente worden gereserveerd. Minister Gardeniers liet na het uit wijzen van het woonwagengezin weten deze handelswijze van de gemeente onjuist te vinden. De wethouder gaf aan dat dit echter nog niet betekent dat Van der Werf met zijn vrouw en kinderen weer in opdracht van de provin cie in nog Voorschoten moet worden toegelaten. Eveleens wijst er op dat de stand plaatsenverdeling zal geschieden in overleg met het regionale kamp in Leiden. Op de gemeentesecretarie is ook nog niets bekend over een op dracht om de gemeentegrens voor het woonwagengezin nu al open te zetten. Er wordt gewoon verder gewerkt om zo spoedig mogelijk drie kampjes met elk drie standplaatsen te kunnen aanleggen. Lening voor woningisolatie WARMOND - De gemeente War mond wil een lening verstrekken aan de woningstichting "War- munda" voor het isoleren van haar woningen. Deze gigantische operatie (352 woningen) zal in to taal 1.411.419 gulden gaan kosten, die door subsidie, de genoemde lening en een bijdrage uit eigen middelen van de woningstich ting moet worden gefinancierd. Het is de bedoeling dat in oktober van dit jaar de isolatie van alle woningen is uitgevoerd. Men hoopt aan het eind van deze maand te kunnen beginnen met het werk maar het wachten is nog op de beschikking van de rijks overheid. Voor de huurder zal het isoleren een huurverhoging van maxi maal 16,35 gulden betekenen. Het gaat bij de werkzaamheden om spouwmuurisolatie en isolerende beglazing in de woonvertrekken en subsidiëring sommige geval len vervanging van de ijzeren raamkozijnen door kunststoffen. Donderdag Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, film: "Hitchcock thriller", 20 en 22.15 uur. Filmhuis - Breestraat 66, film; "Les peti- tes Fugues", 21 uur. Stadhuis - commissie ruimtelijke orde ning, 19 uur. Schouwburg - Chris Hinze Friends, 20.15 uur. LAK-theater - 21 uur, Spelgroep: "Vic tor, of de kinderen aan de macht". Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homofilie, open caféavond, 21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 4-16 uur, tel; 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag van 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Troef, Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren ook tëL 140866. Femke - ontmoetingscentrum voor vrouwen, do van 10-12.30 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel; 01717-3309, spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.3(^-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19, vrij advies, 20-21 uur. Voorschoten - 20 uur, commissie open bare werken, gemeentehuis. Oegstgeest - Endergeesterstraatweg 4, commissie verkeer en vervoer, 20 uur Leiderdorp - gemeenteraad, gemeente huis, 20 uur. Voorschoten - 20 uur, informatie- en discussieavond van het CNV-afdeling Voorschoten, in "De Werf Schoolstraat Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 1 tot 8 feb., door Doe- za apotheek, Doezastraat 31, tel: 121313 en apotheek Van Breest Smallenburg, Loevestein 6, tel 890000. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel., ten noorden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegtsgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 4