"Het Groene Hart" centrum voor handel en recreatie Nieuw ouderbestuur niet erkend Valkenburg bij regio- dienst voor schoolhulp Zonder evacuatie voor omwonenden was risico klein gew Schipper gedupeerd door gevaarlijke bom WOENSDAG 6 FEBRUARI 1980 Leraren voeren kort geding ALPHEN AAN DEN RIJN - Op 12 februari dient in Den Haag een kort geding tegen het schoolbe stuur van het Ashramcollege. In zet: een zetel in het schoolbe stuur. Volgens de statuten hebben docen ten het recht één lid voor het schoolbestuur voor te dragen. Hun keus is gevallen op Leo Wes terweel, ouder van twee kinderen op het Ashramcollege. Wester weel behoort ook tot de zogehe ten "groep van verontruste ou ders". Westerweel is door de docenten voorgedragen voor één van de twee vacante zetels in het school bestuur. Hem is door het school bestuur echter een bestuurszetel geweigerd. Via een kort geding wordt nu alsnog geprobeerd Wes terweel een bestuurszetel te laten bezetten. ALPHEN AAN DEN RIJN - „Ik ben slecht in schrijven. Daarom heb ik mijn boosheid over de gang van za ken op het Ashram college in tekening gebracht". Met die woorden over handigde Marieke van Amerom, Ceder straat 233 uit Alphen aan den Rijn ons bij gaande tekening, die voor zichzelf spreekt. Door Ashram-schoolbestuur ALPHEN AAN DEN RIJN - Het vorige week met overweldigende meerder heid gekozen bestuur van de Ashram-oudervereni- ging wordt door het schoolbestuur niet er kend. Dat is gebleken tij dens een openbare verga dering van het schoolbe stuur. Daar kwam naar vo ren dat het schoolbestuur nog steeds het vorige week naar huis gestuurde "be stuur-Böhm" als het offi ciële bestuur van de ou dervereniging beschouwt. Het nieuwe ouderbestuur, onder voorzitterschap van R. van der Vlist, heeft nu een advocaat in de arm genomen. Het wil desnoods via de rechter in het bezit komen van de stukken van het secreta riaat. Die stukken zijn nu nog in handen van de secretaris (J Röhrman) uit het bestuur-Böhm. In hoeverre het bestuur Böhm zich nog als het rechtmatige bestuur van de oudervereniging be schouwt, is onduidelijk. Böhm heeft de voorzitter van het nieu we ouderbestuur, R. van der Vlist, beloofd hem vandaag zijn standpunt mede te delen. Het nieuwe bestuur onder leiding van Van der Vlist heeft gister avond een brief aan de "minister van onderwijs opgesteld. Daarin wordt de huidige gang van zaken geschetst. Al eerder, direct nadat Van der Vlist en de zijnen waren gekozen, hebben ze aan het schoolbestuur gevraagd de middenschool als nog op 1 augustus te laten begin nen. Gevraagd is om de benodige stukken (bestemd voor de minis ter) vóór 8 februari te onderteke nen. Zoals bekend heeft het schoolbestuur bij het ministerie Dat het schoolbestuur van het Ash- ram-college Van der Vlist c.s. niet als bestuur van de oudervereni ging erkent, wordt bevestigd door secretaris A. Verkerk: "Op dit moment kan de groep niet op treden als bestuur van de ouder vereniging, omdat we nog geen bericht'hebben van Böhm, dat hij zijn bestuur heeft overgedragen, of dat hij een commissie heeft in gesteld, of wat dan ook. Het be stuur, zoals dat op 10 december werd gekozen, is voor ons nog steeds het officiële bestuur van de oudervereniging" VALKENBURG - De Valkenburg- se gemeenteraad heeft zich gis teravond in beginsel uitgespro ken voor aansluiting bij de re gionale schoolbegeleidings dienst van het Samenwerkings orgaan Bollenstreek. Pas wan neer meer duidelijkheid is ge- kregen over de financiële gevol- Kraak bij garagebedrijf LISSE - Uit een kluis van een gara gebedrijf aan de Gladiolenstraat in(Lisse is in de nacht van maan dag op dinsdag een bedrag van 15.000 gulden gestolen. Boven dien worden enkele telebingo- kaarten vermist. De dieven hebben volgens de poli tie het slot van de brandkast ge forceerd met een snijbrander van het bedrijf zelf. Zij moeten de ga rage zijn binnengekomen via een zijingang van het kantoor van de garage. Tot op heden zijn nog geen aanhoudingen verricht. gen voor de gemeente Valken burg wordt een definitieve be slissing genomen. De raad stelde ook een subsidie van 1400 gulden beschikbaar in de kosten die de voorbereidingspe riode met zich meebrengt. "De stuurgroep die zich bezighoudt met de voorbereidingen voor een schoolbegeleidingsdienst moet in de gelegenheid worden gesteld haar werk af te ronden", aldus wethouder Schipper' van Val kenburg gisteravond op vragen van raadsleden. De gemeentelijke bijdrage is nodig omdat het ministerie van onder wijs de kosten van een verlenging van de voorbereidingsperiode niet langer voor zijn rekening wil nemen. Wanneer de schoolbege leidingsdienst gaat draaien be taalt het ministerie de gemeenten hun bijdragen alsnog terug. Stoplichten Als de kosten meevallen, dan wordt de regeling van de verkeerslich ten op de Voorschoterweg te Valkenburg gewijzigd. De poli tieke partijen in de Valkenburgse raad hadden daar bij burgemees ter en wethouders op aangedron gen. Een onderzoek van een ver- keersdeskundige van provinciale waterstaat heeft uitgewezen dat een wijziging mogelijk is. Dat maakte burgemeeester N. van 't Wout van Valkenburg gister avond bekend. "Het wachten is nu op een offerte van de leverancier", aldus bur gemeester Van 't Wout. Daarna komt het wijzigingsvoorstel aan de orde in de gemeenteraad. De politieke partijen in de raad vinden de huidige regeling te ge vaarlijk. Het stoplicht staat voor het autoverkeer constant op groen. Fietsers moeten eerst af stappen en op een knop drukken voor het licht voor hen op groen springt. Daarmee wordt nogal eens de hand gelicht. Bovendien hebben automobilisten de nei ging extra gas te geven wanneer het licht op groen staat. De Val- kénburgse raadsleden willen dat deze regeling wordt gewijzigd in een veiliger (automatische) rege ling. De vier oorspronkelijke spelers van Het vege lijf': Ellen Vogel, Ton van Duinhoven, Bram van der Vlugt en Marja Habraken. De laatste is uitge vallen en vervangen door Rita Marêchal. "Het vege lijf" eerst in Katwijk, later pas in Leiden KATWIJK - In theater Tripodia komen Ellen Vogel, Ton van Duinhoven, Rita Maréchal en Bram van der Vlugt volgende week dinsdagavond (aanvang 20.15 uur) op de planken in het toneelspel "Het vege lijf' ge schreven door de Engelsman James Saunders. De organisator van deze toneelvoorstelling is de Katwijkse volksuniversiteit K O. Het stuk handelt over twee echtpa ren die het beste van hun leven proberen te maken. De vier men sen zijn op zoek naar een "hou vast"'in hun broze leven, maar de titel "Het vege lijf' (vrije verta ling van "Bodies") duidt al aan dat hun levenswandel niet zon der opwinding verloopt. Verder is het stuk niet gespeend van eni ge humox. Vanaf heden zijn de toegangskaar ten voor deze toneelavond bij de bekende voorverkoopadressen te krijgen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het stond gister avond voor 95 procent vast dat de uit de Tweede Wereldoorlog daterende Engelse brisantbom op het voormalige fabriekster rein van Atlas Jr. vanmiddag tot ontploffing zou worden gebracht. Vanmorgen liep de termijn van 36 uur af, die de ontsteking maximaal nodig heeft om de bom tot ontplof fing te brengen. De mogelijkheid is echter niet geheel uitgeslo ten, dat de klap die de bom bij het opgraven heeft gekregen, de ontsteker niet in werking heeft gesteld. In dat geval kan het volgens majoor L. Kuiper van de Explosieven Op ruimingsdienst (EOD), tot uiterlijk vrijdag middag (nog eens 36 uur) duren voordat dit hoofdstuk wordt afgesloten. Vooralsnog werd er echter van uitgegaan dat de ontsteking maandag wel degelijk in wer king is getreden, waarbij de verwachting was dat de bom niet uit zichzelf zal ontploffen. Maandagmiddag om half drie, toen de bom was opgegraven en gewassen, vonden de technici van de EOD het te gevaarlijk om door te gaan met de demontage. "We krijgen zo'n 4000 ge vallen per jaar te behandelen, dus dan wordt je vanzelf wel voorzichtig", zegt Kuiper daar over Er werd een uur overlegd met het hoofdkwar tier in Culemborg, waarna werd besloten tien gezinnen te evacueren. "We wilden in elk geval voorkomen dat er ge wonden zouden vallen", aldus majoor Kui per. "De werking van zo'n bom is afhankelijk van allerlei factoren, zoals windrichting, luchtdruk en bodemgesteldheid. Als alle fac toren op z'n ongunstigst zijn, kan de bom tot op een afstand van 100 meter vernietigen. Die afstand moetje dan ook beslist niet zien als gevarenzone, maar als een veiligheidszone" Volgens politiewoordvoerder A. M. Rutting hebben de bewoners in de uren die zijn ver streken tussen het overleg van de EOD en de evacuatie dan ook beslist niet op een tijdbom gezeten. "Er was maar een heel klein risico, maar zelfs dat kleine risico hebben we op deze manier opgelost". Daarbij is men geheel afgegaan op het advies van de EOD. "Dat zijn immers de deskundigen. Als je zoiets op ei gen houtje gaat doen, speel je alleen maar paniek-voetbal" Overigens zullen de tien gezinnen alle schade die ze door de evacuatie lijden, kunnen ver halen op de gemeente, die het op haar beurt weer vergoed kan krijgen van het rijk. Showpark moet uitgroeien tot nationale attractie BOSKOOP/HAZERSWOUDE - Een sierteeltshowtuin voor vakman en hobbyist, naar het voorbeeld van de Keukenhof. Op ruim dertig hectare grond moet een showpark komen met daarin alles wat er in Ne derland aan boomkwekerij- gewassen bestaat en bestaan heeft. De vakman moet er bo vendien voortdurend op de hoogte kunnen blijven van de nieuwste snufjes op boom kwekerij gebied. De particu liere tuinliefhebber moet in deze showtuinen ideeën op kunnen doen voor de inrich ting en aanleg van zijn eigen tuin. Hij moet de produkten die er te zien zijn bovendien kunnen kopen. Aanleg van zo'n park staat Stibos (Stich ting Boomkwekerij belangen Sierteeltcentrum BoskooD- Hazerswoude) voor ogen. In opdracht van deze stichting heeft het ingenieursbureau "Oranjewoud" BV een plan gemaakt voor de bouw van een handelscentrum annex showpark. Het aan te leggen showpark moet een geliefd doel worden voor excursies. Daartoe is het noodzakelijk dat er goed uit gezette routes komen en be geleiding van een deskundi ge. Een veelzijdige inrichting is daarbij een eerste vereiste. Het showpark zou ook ge bruikt moeten worden voor praktisch biologieonderwijs op scholen. Door in het park ook toeristi sche attracties als een speel tuin, spartelvijver en rond vaarten op te nemen, kan het sierteeltshowpark een natio nale attractie worden. Op grens Boskoop-Hazerswoude BOSKOOP/hazerswoude - Het Groene Hart. Dat is de naam van een ambitieus plan, kosten onge veer 24 miljoen gulden, dat de handel in het sierteeltcentrum Boskoop-Hazerswoude belang rijk moet verbeteren. Het plan omvat de bouw van een centrale overslaghal met parkeerterrei nen, kantoren, bedrijfsruimten en restaurant en logiesmogelijk- heid. Daarnaast moet er een groot sierteeltpark komen. Voor zowel de vakman uit binnen- en bui tenland als ook voor het gezin dat een dagje uit wil. De vakman moet in de sierteeltshowtuinen alles vinden wat er in Nederland aan boomkwekerijgewassen is Verder moet er een gedeelte ko men met "oude assortimenten" die dreigen te verdwijnen, maar hier worden bewaard. Ook de dagjesmensen zullen in het sier teeltpark genoeg van hun gading moeten vinden. Gedacht wordt aan de aanleg van een speeltuin, spartelvijvers, restaurants, rond- vaarttochten. Omdat toeristen vooral in het zo merseizoen Boskoop zullen aan doen, dus buiten het drukke handelsseizoen, is er sprake van een zeer doelmatig gebruik van ruimte (horecabedrijven, par keerterreinen.) Bovenstaand plan is uitgedacht door de stichting tot Behartiging van de Belangen van de Boom kwekerij in het Sierteeltcentrum Boskoop-Hazerswoude, kortweg Stibos genaamd. Deze stichting stelt zich ten doel de boomkwe kerij in Boskoop-Hazerswoude te verbeteren. Dat doel zal voor een groot deel zijn bereikt als "Het Groene Hart" een feit is. Het groene hart zal verrijzen op de grens van Hazerswoude en Bos- Tweetal woonwagens aan Hoofdweg HOOFDDORP -Vlak bij het jonge rencentrum Arnoldushoeve in Hoofddorp komen twee stand plaatsen voor woonwagens. Eén en ander is een gevolg van de nieuwe regeling van het ministe rie van CRM om zoveel mogelijk kleine woonwagenkampen aan te leggen. Hiermee wil CRM de con tacten van de woonwagenbewo ners met de dorpsbevolking be vorderen. De twee standplaatsen aan de Hoofdweg worden voorzien van een doucheruimte, toiletten er een gas- en electriciteitsaanslui- ting. Aan de eis dat het kampje in de nabije omgeving van woon huizen en winkelvoorzieningen ligt, wordt in dit geval eveneens voldaan. In maart wordt aan de gemeenteraadsleden voor de uit voering van deze plannen goed keuring gevraagd. De totale kos ten voor de inrichting bedragen 100.000 gulden. Ook voor de vestiging van een woonwagenkamp (10 a 12 stand plaatsen) in de wijk Welgelegen in Nieuw Vennep verkeren de plannen in een vergevorderd sta dium. Momenteel wordt de laat ste hand eraan gelegd. Binnen kort worden deze plannen voor gelegd aan de wijkbewoners. koop. Gistermorgen werd met B.P. v.d. Berg overeenstemming bereikt over een stuk grond dat ten noorden van de Hoogeveen- seweg en ten westen van de Roemer ligt. Wanneer de eerste spade de grond in gaat is volgens voorzitter P.A.T. v.d. Werf nog "puur koffiedik kijken", maar hij hoopt dat er voor 1985 "al heel wat gebeurd is" Het plan zal niet in één klap kunnen worden uitgevoerd. De zaak moet financieel worden rondgebreid, er moet ruimte worden gevonden en het plan moet technisch ver der worden uitgewerkt. Begonnen zal worden met de bouw van een handels- en expeditie centrum met een overdekte hal voor de overslag van en/of het verzendklaar maken van boom- kwekerijprodukten, koelcellen voor tijdelijke opslag van boom- kwekerijprodukten, en een be- gassingsstation voor de behan deling van de uit te voeren pro dukten, terreinen voor de vesti ging van kantoren en bedrijfs ruimten van expediteurs en han delaren en de bouw van restau rants en logeervoorzieningen (ten behoeve van handelaren, binnen- en buitenlandse chauffeurs en bezoekers van het "Handels en promotiecentrum Boskoop-Ha zerswoude" Voor het handels en expeditiecen trum is zeveneenhalve hectare grond nodig, voor het sierteelt- park tweeëndertigeneenhalve hectare. Een aparte stichting met vertegenwoordigers van kwe kers, handelaren vakbonden. Stibos, gemeenten enz. zou het Groene Hart moeten gaan behe ren en exploiteren. Toch collecte voor Swapo KATWIJK - In de badplaats za. volgende week toch de collecte bus rammelen voor drie bevrij dingsbewegingen (ANC, Swapo en Patriottisch Front) in Zuide lijk Afrika. Het is een collecte met een verleden. Aanvankelijk was de geldinzameling voor dat doel gepland op 5 oktober jl, maar burgemeester en wethouders ga ven toen geen toestemming om dat de eerste week van oktober al vol was geboekt met collectes PvdA/PPR die de collecte had den aangevraagd gingen daarop in beroep bij de Raad van State, maar trokken aan het kortste eind. Een nieuwe aanvraag haal de uiteindelijk wel dp eindstreep Schipper Goudriaan wacht en wacht op de Oude Rijn tot hij na het tot-ontploffing-brengen van de bom verder kan varen. De grap kost hem twee dagen, precies de tijd van één tocht naar Gouda ALPHEN AAN DEN RIJN - "Dit is wel een streep door mijn reke ning". Zo reageert schipper A. Goudriaan op de sluiting van de Oude Rijn voor alle scheep vaartverkeer als gevolg van de situatie die is ontstaan na het blootleggen van de oude bri santbom aan de Raadhuisstraat. Maandagavond om ongeveer half zeven werd de Oude Rijn afge sloten. Pech voor Goudriaan die met zijn "Renovatie", volgela den met aarde, net te laat kwam om nog door te mogen. "Was ik maar een kwartiertje vroeger geweest, dan had ik kunnen doorvaren naar Gouda", ver zucht Goudriaan. In plaats van doorstomen naar Gouda, twee uur vajen, moet hij nu twee dagen werkloos bij de Alphense brug toezien. Hij doodt de tijd met allerlei kleine reparaties aan zijn schip. Twee collega's van hem waren be ter af. Ook zij kwamen na het stilleggen van het scheepvaart verkeer bij de brug aan. Eén maakte rechtsomkeert, de ander is achteruitgevaren naar de Rijnhaven om te lossen. Goud riaan kan daar niet lossen. Tot zijn spijt.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 21