"Wij horen er bij" stuit op weerstand Reuser mag weg Drie maanden voor doping Koploper Taverne kent in Lisse totaal geen problemen: 5-1 Deze week bij de melkman: Lezers schrijven Taiwan verliest strijd tegen het IOC DINSDAG 5 FEBRUARI 1980 LAUSANNE (ANP) - Taiwan heeft gisteren zijn strijd tegen het In ternationaal Olympisch Comité definitief verloren. Het IOC be sliste op 26 november j.l. dat Tai wan de naam van zijn Olympisch Comité moest wijzigen in die van Chinees Olympisch Comité Tai- peh. Voorts zou Taiwan slechts aan de Spelen kunnen deelne men als het koos voor een andere vlag voor de ploeg en een ander volkslied dat gespeeld zou wor den indien een lid van de delega- - tie van Taiwan Olympisch kam pioen zou worden. Het IOC nam dat besluit omdat op 26 november de Volksrepubliek China na een schriftelijke stem ming onder de leden van het IOC weer als lid van die organisatie was aanvaard. Bij een Zwitserse rechtbank depo neerde Taiwan vervolgens een klacht tegen het IOC. De recht bank wees die klacht af omdat het IOC slechts individuele leden kent en het Nationaal Olympisch Comité van Taiwan derhalve niet als partij kon worden erkend. Taiwan besloot daarna in hoger be roep te gaan. Het hof van beroep in Lausanne heeft echter de uit spraak van de rechtbank beves tigd. Later verklaarde Alain Wurzbur- ger, de Zwitserse advocaat die optreedt voor het Comité van Taiwan, dat hij nog zal trachten een weg te vinden om de beslis sing van het IOC ongedaan te maken. Ook het hoger beroep dat Henry Hsu, een Taiwanees die lid is van het IOC, werd afgewezen. Rech ter Paul-Eugene Rochat deelde ook in deze de zienswijze van het hof dat op 15 januari uitspraak deed. Shu had toen naar voren gebracht dat het IOC zijn eigen statuten had geschonden door de uitslag van de schriftelijke stemming te aanvaarden. De Zwitserse rechtbank wees des tijds de klacht af omdat Hsu niet had aangetoond dat hij als gevolg van het besluit van het IOC per soonlijk schade had geleden. LAKE PLACID (ANP) - De af gelopen week is er ineens een groot aantal kaarten ver kocht voor de Olympische Winterspelen, die op 13 fe bruari in Lake Placid begin nen. 480.000 Van de in totaal 550.000 plaatsbewijzen zijn reeds aan de man gebracht en de organisatoren verklaar den dat de overige 70.000 ook zullen worden verkocht. Het is nu al onmogelijk nog een kaartje te kopen voor het kunstrijden, het skispringen, het hardrijden op de schaats (in het weekeinde) en de twaalf ijshockey wedstrijden. Twee weken geleden maakten de organisatoren zich bezorgd over het feit dat de kaartver koop stagneerde. Er waren op dat moment nog 220.000 tic kets voorradig. De verhoogde publiciteit die het evenement de laatste dagen heeft gekre gen, plus de lichte sneeuwval zorgde volgens de organisato ren voor de plotselinge run op de kaarten. Helemaal koek en ei is het even wel nog niet. Weliswaar viel er inderdaad wat sneeuw,' maar de, overigens idyllische, foto geeft aan dat er beslist geen sprake-is van "een don zen dekbed". De organisatie heeft echter goede hoop dat ook dat wel voor elkaar zal komen. HAARLEM (GPD) - Frans Reuser heeft van het bestuur van de voetbal vereniging Haarlem toestemming gekregen uit te zien naar een andere club. Een en ander is resultaat van een gesprek dat Frans Reuser met de clubleiding van Haarlem en trainer Barry Hughes heeft gehad. De Haarlem-speler leefde al enige tijd in onmin met de Britse oefenmees- ter, die de Amsterdammer conditiegebrek verweet en hem om die reden terugzette naar het C-team. Frans Reuser, wiens contract aan het einde van dit seizoen afloopt: "De problemen die er waren zijn in dat onder houd volledig uitgepraat. We zijn echter tot de conclusie gekomen dat het voor alle partijen het beste zou zijn wanneer ik nu al ga uitkijken naar een andere vereniging". Inmiddels hebben al een paar clubs, waaronder de eerste-divisieclub De Graafschap, interesse getoond voor Reuser. DEN HAAG (ANP) - Het tuchtcollege van de Stichting Nederlandse draf- en rensport heeft de beroepstrainer en -rijder van dravers J. R. de Boer uit Ede voor drie maanden geschorst. Voorts wordt De Boer gedurende dezelfde periode de toegang tot alle wedstrijd- en trainingsbanen en de daartoe behorende gebouwen en terreinen ontzegd. Deze straf is hem opgelegd nadat in het bloedmonster van het paard Rosalie Hinda, dat bij De Boer in training is, ongeoorloofde pijnstillende middelen werden aangetroffén. De monsters, die op zaterdag 8 decem ber 1979 in Wolvega na een door Rosalie Hinda gewonnen koers werden afgenomen, bevatten Phenylbutazon en oxyphenbutazon. De straf van De Boer gaat in op donderdag 21 februari. LEIDEN - In de hoofdklasse van de Leidse zaalvoetbal competitie behaalde Van Rooyen gisteravond een tame lijk eenvoudige overwinning op Vd Plas (0-2). Koploper De Taverne kende, geheel volgens de verwachtingen, geen enkel probleem met Van Gerven (1-5). Vd Pias-Van Rooyen 0-2 Het spektakel dat de Katwijkers bij thuiswedstrijden nog wel 'eens weten te bieden bleef gisteren achterwege. Dat Vd Plas geen moment het normale niveau be reikte mag, hoewel tegenstander Van Rooyen zeker geen geweldi ge partij speelde, als verdienste van de Leidenaars worden be schouwd. Slechts zelden kon het Katwijkse team gevaarlijk wor den. Was dit het geval dan toonde Wim van As zich telkens een be trouwbare sluitpost. Ook zijn collega Gijs Guyt van Vd Plas wist soms de onmogelijkste bal len te stoppen, maar was toch niet in staat om Jan van der Reyden een halt toe te roepen. Van der Reyden namelijk schoot na zeven minuten spelen in de eerste helft, op aangeven van Frans Sjardijn, 0-1 in en voegde er na een kwar tier in het tweede speelpart een tweede treffer aan toe: 0-2. Wim van der Plas had in de 10e mi nuut bij een 0-1 stand een goede mogelijkheid om zijn ploeg op gelijke hoogte te brengen. Bennie de Roo bracht Wim van der Plas ten val. De blonde Katwijker be lastte zichzelf met het nemen van de penalty, maar zag zijn inzet gekeerd door Wim van As. Leo Hoek en Adri Fluimgraaf kregen hierna nog goede kansen, maar hun schoten misten zuiverheid. In de tweede rondgang kreeg Mart van der Plas na tien minuten een erg goede kans om tot scoren te komen. Voor open doel faalde de Katwijkse topscorer echter. Nadat Jan van der Reyden de marge tot 0-2 had vergroot, kwamen de Leidenaars duidelijk tot betere combinaties. Zo wisten Frans Sjardijn en Jan van der Reyden elkaar in deze periode erg makkelijk te vinden. Doel punten vloeiden hier echter niet meer uit voort. Van Gerven-De Taverne 1-5 Ook het bezoek van koploper De Taverne kon de dit seizoen slecht draaiende Lissese ploeg niet in spireren om tot een goed resul taat te komen. Leo Wetselaar scoorde in de eerste helft, toen Jack van Ruiten oj>de strafbank vertoefde, 0-1. De Lissenaars kwamen niet verder dan een schot van Frank van der Zanden dat op de paal belandde. Na de pauze liepen de Leidenaars via doelpunten van Ton Kamphues (2x), Hans Braat en opnieuw Leo Wetselaar uit naar 1-5. Ben Kor- tekaas redde de traditionele eer. FRED SEGAAR LEIDEN - Voor de zaalvoetbal- Iers van Glasbergen bleef het gisteravond in de Cleijn Duin hal te Katwijk bij een warming-up. De tegenstan der van de Rijnsburgse ploeg, het Haagse Concordia, was namelijk in de veron derstelling dat de wedstrijd om 21.00 zou beginnen, ter wijl de KNVB afdeling Lei den de wedstrijd om 20.00 uur had vastgesteld. Toen de Haagenaars om 20.45 uur ar riveerden kregen zij te horen dat de reglementaire wacht tijd van 20 minuten was ver streken en zij dus weer huiswaarts konden keren. De Rijnsburgse zaalvoetbal lers konden na een wat lange warming-up weer de kleed kamers opzoeken. Omdat la ter bleek dat de Haagse ploeg geen schuld had aan het niet spelen van de wedstrijd zal voor het duel een nieuwe da tum worden vastgesteld. Weer gevecht voor Koopmans DEN HAAG (ANP) - Rudi Koopmans zal voor 5 mei a.s. zijn Europese bokstitel in het halfzwaargewicht moeten verdedigen tegen de jonge Luxemburgse kampioen Fres Serres. De Europese boksu- nie heeft Serres aangewezen als officiële uitdager van de Nederlander, die op 8 maart 1979 de Italiaan Aldo Traver- saro onttroonde. Koopmans versloeg voorts in een titelge vecht op 28 mei van dat jaar de Fransman Robert Amoru en op 5 november diens land genoot Hocine Tafer. Koopmans verdedigde vorige week in Rotterdam zijn titel met succes tegen de Italiaan Ennio Cometti. WOLFHEZE (GPD) - De onlangs in het leven ge roepen stichting "Wij ho ren er bij" stuit in Neder landse politieke gelederen op veel weerstand. De stichting heeft zich tot doel gesteld ervoor te plei ten dat een Zuidafrikaanse afvaardiging, hoewel de Tweede Kamer zich heeft uitgesproken tegen deel neming van een dergelijke equipe, alsnog wordt toe gelaten tot de Olympische Spelen voor gehandicap ten, die binnenkort in Arnhem worden gehou den. Nu de kans dat de gehandicapte sporters uit Zuid-Afrika nog kunnen deelnemen steeds min der wordt, is de stichting „Wij ho ren er bij" onder aanvoering van nieuwslezer-redacteur Hans van Zijl een feestprogramma voor de Zuidafrikanen aan het opstel len. De ploeg, die ondanks de uitslui ting toch naar Nederland komt, kan zich verheugen op een flink aantal excursies. Daarnaast pro beert de stichting ook een aantal sportieve ontmoetingen te orga niseren. Deze kunnen uiteraard niet plaatsvinden binnen het olympisch verband. De stichting is van plan de gehandicapten uit te laten komen tegen Nederland se ploegen die niet in Arnhem ac tief zijn. Hans van Zijl vertelde gisteravond tijdens een bijeenkomst in Wolf- heze, georganiseerd door de Jon geren Organisatie Vrijheid en Democratie JOVD (afdeling Arnhem), dat al zijn pogingen om sportfaciliteiten te bemachtigen tot mislukken zijn gedoemd. Overal waar hij bij de gemeente aanklopt, zo vertelde de organisa tor, loopt hij spaak op de gemeen teraden die hun beslissende stem niet durven uit te geven. Van Zijl: „Dat de Zuidafrikaanse sportploeg het slachtoffer moet -worden van politieke beuzelarij en is erg. Vooral omdat in deze sportploeg de apartheid, die het bewind in Zuid-Afrika zo ken merkt, geen kans krijgt. Integen deel", gaat hij verder, „het geza menlijk beoefenen van een sport waar zwart en blank in één ploeg is vertegenwoordigd, is een goe de aanzet tot doorbreking van de apartheid". Dóden bij cricket MELBOURNE (ANP) - In Austra lië zijn tijdens het weekeinde twee jongens om het leven ge komen door ongevallen in cric ketduels. De 12-jarige Richard Wilton kreeg de bal zo hard tegen zijn hoofd dat hij bij aankomst in een ziekenhuis bleek te zijn overleden. Een 18-jarige cricketspeler, wiens naam nog niet is vrijgegeven, overleed nadat hij een bal tegen de slaap had gekregen. Enkele dagen eerder had de voorzitter van de federale veiligheidscom missie nog gepleit voor het dra gen van helmen. Het plaatsen van brieven van lezers betekent niet dat de redactie de daarin weergege ven mening onderschrijft. Brieven kunnen van redac- tiewege worden ingekort. Krakers Graag willen wij reageren op het ar tikel "Herenweg-huizen binnen verwoest", dat vrijdag in dit dagblad stond. Hierin erkent de Alphense wethouder D. van Leeuwen dat het niet vooraf waarschuwen van de omwonen den een misser is geweest van de gemeente, maar dat het moest gebeuren om de bewoners te spa ren. Als Van Leeuwen met de buurtbewoners had gesproken, had hij geweten dat zij het een schande vinden dat deze 7 huizen al dichtgespijkerd zijn terwijl ze nog 2 tot 4 jaar blijven staan. Woont Van Leeuwen ook liever naast een wrak dan naast een huis dat wordt bewoond? Of sugge reert hij dat krakers lastige buren zijn. Van Leeuwen zegt de nodige moei te te hebben om de mensen die er nu nog wonen ergens anders on dergebracht te krijgen. Ja na tuurlijk: Wie wil zijn/haar huis waar hij/zij zo lang prima heeft gewoond voor een schijntje ver kopen om dan opgeborgen te worden in een bejaardenhuis of in een veel duurder nieuwbouw huis? Het verhaal van Van Leeuwen is suggestief en vals. De ware reden van het in elkaar rammen is de volgende. De gemeente vindt het vervelend dat zij "lastig gevallen" wordt door krakers, die graag op het water, elektriciteit en gasnet willen worden aangesloten. (Waar we uiteraard gewoon voor willen betalen). De gemeente weigert dit en steunt op deze ma nier huiseigenaren die zomaar huizen leeg laten staan. En dus in het geval van de Herenweg kraakpanden zichzelf. We proberen de gemeente ervan te overtuigen, dat wij niet het ge meentebeleid t.a.v. het slopen van huizen aanvallen, (hoewel het waanzin is om prima huizen te vernietigen), maar dat we wil len worden aangesloten voor gas, licht en water, zolang de huizen er nog staan. Zodat we niet als hol bewoners de w.c. moeten door spoelen met een emmer stinkend slootwater. De reactie van de gemeente is tot nu toe louter destructiefien panisch. De Herenweg-bewoners komen naast wrakken te wonen en wij blijven in de kou zitten. Kraken doe je niet voor de lol, maar uit pure noodzaak. Misschien wil de gemeente daar eens rekening mee gaan houden. Kraakgroep Alphen, p/a Van BoetSelaerstraat 17, Alphen aan den Rijn Ashram In een taal die frappante gelijkenis vertoont met het jargon van de rooms-katholieke populaire apologiewerkjes uit de jaren '20-'40 (de overeenkomstige ter men zijn met het rode potlood aan te strepen!), lucht pastor W. Happel zijn bezorgdheid over de tegenstreving die een meer roomse renovatie van het katho lieke principe op het Ahsram- college ondervindt. Mijnheer pastoor (pastor lijkt voor hem een iets te modernistische benaming) heeft het gif spreek woordelijk in het eind van zijn betoog verstopt. Wat leest men daan (kinderen uit katholieke ge zinnen) voor wie de school in de eerste plaats werd gebouwd. Als de gewijde scribent enkele re gels hoger het actiecomité "be drog" in redenering verwijt, is hij dit zeker al weer vergeten. Ja renlang heeft het Ashramcollege (alleen de naam al; waar is de tijd gebleven dat r.k. scholen naar degelijke heiligen werden ge noemd?) in woord en geschrift een vorm van katholiciteit ge propageerd, waarbij juist niet de kinderen uit roomse gezinnen op de eerste plaats kwamen. Veel ouders zijn hier - de huidige situatie rechtvaardigt het woord - ingetrapt. In deze wolkerige filo sofie, die nu, blijkens Happels geschrift, is gedegradeerd tot reclame-kretologie, slechts ge schikt om de afzet te bevorderen. Zij (de niet r.k.-ouders, red.) zijn hier terecht verontwaardigd over. Hoewel, het is hard om dat te zeggen, zij beter hadden moe ten weten. Maar ja, hoop is het enige dat over blijft als Pandorra's door met rampen over de aarde wordt leeggeschud. Dat nu door deze gang van zaken in dit concrete geval: het probleem midden school of niet, aan deze ideologi sche kentering wordt vastge knoopt, maakt het probleem al leen maar bitterder. Het bestuur van de voormalige Sint Bonifatiusschool zit met de ver antwoordelijkheid een onder wijskundig vraagstuk in onuit voerbare conjunctie (samenvoe ging, red.) met een theologisch verschil te moeten behandelen. De ouders met affiniteit voor de tot nu toe met de mond beleden Ashramgedachte zullen moeten leren leven met het verlies van een illusie, nu de geiten-haren- sokken-theologie gaat wijken voor de oudst rechthebbende: de leer der Curie. F. Merkelijn Champignon 16 Alphen aan den Rijn Huisarts (3) Zelf ben ik geen patiënt meer van dokter Platteschor. Voor een on schuldig iets schreef hij bergen medicijnen voor. Na nog zieker te zijn geworden van de medicijnen ben ik overgestapt naar een ande re arts en heb daar nog nooit één keer spijt van gehad. Ben ik dan de enige die zo reageer de? Mevrouw M. van Frankfoort Groenestein 87 Alphen aan den Rijn Huisarts (4) Er zijn twee soorten huisartsen: de genen die het huisartsenschap als beroep hebben gekozen en waar bij het economische aspect bo venaan staat. Er zijn echter ook huisartsen die het vak uit roeping hebben gekozen en kosten noch moeite sparen (ook al kost dit hun eigen inkomen) om hun patiën ten te doen genezen. Voor dit laatste heeft dokter Platte schor gekozen. Dat dit bij de Al phense Huisartsencombinatie (A.H.C.) in het verkeerde keergat is geschoten, is ieder nu wel dui delijk. Dikter Platteschor heeft ongewild de Alphense patiënten uit zijn eigen praktijk en uit die van de andere huisartsen de te kortkomingen van de beroeps- en economische huisartsen bewe zen. Nu dokter Platteschor in februari 1980 een kwart eeuw huisarts is in Alphen, heeft de A.H.C. gemeend hem hiervoor eens extra in het zonnetje te zetten. Als afscheids cadeau krijgt hij zijn ontslag. Dat houdt wel in dat hij in één klap brodeloos is. Evenals zijn gezin, maar dat vinden de Alphense huisartsen niet zo belangrijk, want de bijstand is er ook nog, zo menen zij. Het ziekenfonds heeft ook ge meend iets aan deze huisarts te moeten doen. Het ziekenfonds heeft de kosten voor zijn reke ning genomen. Zij hebben kosten noch moeite gespaard om deze huldiging voor den volke voor honderd procent te doen slagen. (Geen kunst van de centen die zij anders hadden moeten betalen voor specialistenhulp voor de pa tiënten van de A.H.C.-artsen). De patiënten zijn ook niet vergeten. Dezen moesten toch ook in de feestvreugde delen van hun huis arts. Zij kregen een door het zie kenfonds aangewezen huisarts, zonder enig overleg vooraf of in spraak van hun kant. De afgelopen week hebben velen van de patiënten van dokter Plat teschor duidelijk te kennen ge geven het met bovengenomede "huldiging" niet eens te zijn. Vanaf deze plaats wil ik de A.H.C. artsen een andere huldiging voor de 25-jarige huisartsenpraktijk van dokter Platteschor in over weging geven. Wat dacht u van een ridderorde en nog vele jaren huisartsenpraktijk in goede harmonie met u? De belangen van patiënten staan toch bovenaan. Het ziekenfonds zou dan de hypotheek kunnen overnemen die dokter Platte schor heeft moeten sluiten om de rekeningen van zijn patiënten te betalen die het ziekenfonds heeft geweigerd te betalen. J. de Wever De Rijpstraat 10 Alphen aan den Rijn (Tel. 01720-74401)

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10