METAALBEWERKERS
mÊBÊÊ
Wolsink:
beste start
mw
PAGINA 18
MAANDAG 4, FEBRUARI 1980
SPORT SPORT H SPORT
TWEEDE KLASSE
Nieuw Lekkerland-Lyra 3-1; overige
wedstrijden afgelast.
DERDE KLASSE B
HOOFDKLASSE A
EDO-Aalsmeer 3-3; VUC-AFC 3-2.
RVC
13
7
5
1
19
18- 7
CW
13
6
5
2
17
25-16
Elinkwijk
13
7
3
3
17
15-10
13
5
6
2
16
23-16
EDO
13
5
6
2
16
20-18
'AFC
13
5
4
4
14
14-15
VUC
13
5
3
5
13
17-19
Neptunus
13
3
6
4
12
19-18
DHC
13
4
4
5
12
12-15
DWV
13
4
3
6
11
17-15
Aalsmeer
13
3
4
6
10
15-23
UVS
13
2
6
5
10
-9—17
Blauw Wit
13
2
4
7
8
12-16
Hilversum
13
2
3
8
7
9-20
België
De stand na 22 wedstrijden is:
1. Lokeren 22-32; 2. Club Brugge 22-31;
3. RWD Molenbeek 22-31; 4. Standard
Luik 22-30; 5. Anderlecht 22-29; 6.
Cercle Brugge 22-26; 7. Lierse 22-23; 8.
Beerschot 22-23; 9. Beveren 22-22; 10.
FC Luik 22-21; 11. Waregem 22-21; 12.
Antwerp 22-19; 13. Winlerslag 22-18; 14.
Waterschei 22-17; 15. Beringen 22-16; 16.
Berchem 22-16; 17. Charleroi 22-12; 18.
Hasselt 22-7.
Engeland
Aston Villa-Crystal Palace 2-0; Derby
County-Manchester United 1-3; Ips
wich Town-Brighton 1-1; Manchester
City-West Bromwich Albion 1-3; Stoke
City-Bristol City 1-0; Tottenham Hot
spur-Southampton 0-0; Wolverhamp
ton Wanderers-Everton 0-0. Overige
duels afgelast.
TWEEDE KLASSE A
Lugdunum-Oranjeplein 0-0.
Stand aan de kop:
Verburch 12 7 4 1 25-12 18
Lugdunum 12 6 5 1 27-13 17
Roodenburg 10 5 4 1 19-14 14
DERDE KLASSE A
WSB-Teylingen 1-2; BEC-HBS 0-0;
Delfia-PDK 3-0.
Fortuna VI 13-22 HBS 13-12
RKDEO 12-18 WSB 12-11
PDK 13-17 Teylingen 13-11
Quick 13-16 BEC 12- 8
Delfia 12-12 SJC 13- 7
Hillegom 13-12 Van Nispen 13- 6
VIERDE KLASSE E
DZB-Nieuwkoop afgel.; SCR-Progress
ZATERDAG
RES. TWEEDE KLASSE A
DUNO 2-Rijnsb. Boys 2 2-3; overige
wedstrijden afgelast.
ZONDAG
RES. EERSTE KLASSE
Xerxes 2-Hermes DVS 2 3-1; overige
wedstrijden afgelast.
RES. TWEEDE KLASSE A
Lenig Snel 2-Quick 2 2-0; overige
wedstrijden afgelast.
RES. DERDE KLASSE A
VCS 2-Alphense B. 2 1-2; overige wed
strijden afgelast.
RES. VIERDE KLASSE A
Teylingen 2-Wassenaar 2 0-0) Oranjepl.
2-HBS 2 afgelast.
RES. VIERDE KLASSE B
DHL 3-ASC 2 1-1; Archipel 2-Rooden-
burg 3 0-1; overige wedstrijden afge
last.
Buitenlands voetbal
Manch U
South
Arsenal
Ipsw T
Aston V
Crystal P
Nott F
Norw C
Leeds U
Tott H
Middlesbr
Wolverh W
Cov C
W Bromw A
Everton
Brighton
Manch C
Stoke C
Bristol C
Derby C
Bolton W
24 14
25 14
27 12
26 10
27 13
24 10
27 9
25 12
25 9
26 9
26 10
24 10
25 10
26 12.
26 7
26 1
26 8
26 9
25 7
27 5
7 3 35 50-16
7 4 35 40-18
6 9 30 41-31
10 6 30 30-20
4 10 30 38-31
9 5 29 31-23
11 7 29 30-29
4 9 28 38-31
10 6 28 38-33
9 8 27 30-32
7 9 27 32-36
6 9 26 25-22
6 9 26 29-30
2 12 26 38-43
9 10 23 37-38
11 9 23 30-32
7 11 23 34-39
5 ,12 23 28-43
7 11 21 27-35
8 14 18 20-40
4 17 16 24-42
9 14 11 16-42
Waterschei-Anderlecht 0-1; Charleroi-
Winterslag 1-1; Beringen-Lokeren 2-1;
Club Brugge-Beerschot 2-1; Antwerp-
Standard Luik 0-2; RWD Molenbeek-
Hasselt 4-0; Beveren-Cercle Brugge
1-2; FC Luik-Lierse 3-0 en Waregem-
Berchem 2-1.
VENRAY(ANP)-Gerrit Wolsink is
gisteren winnaar geworden van
de internationale motorcross in
de 500-cc klasse in Venray, de
opening van het Nederlandse sei
zoen. Wolsink was de regelmatig-
ste in drie manches, waarvan hij
er overigens een wist te winnen.
De manchewinnaars waren Ge
rard Rond, Frans Sigmans en Pe
ter Herlings. In het rennerskwar
tier deed zich een incident voor
De Limburger Gielen overtrad de
regels door rijdend naar zijn
standplaats te gaan. Hij reed een
kind aan. Het kind brak een been,
Gielen werd gediskwalificeerd.
Het duo Van der Laan/Van Vliet
uit Ter Aar won beide manches in
de zijspanklasse.
De uitslagen:
500-cc klass: eerste manche: 1.
Rond, 2, Van der Ven, 3. Karsma-
kers, 4. Wolsink, 5. Van Mierlo.
Tweede manche: 1. Sigmans, 2.
Wolsink, 3. Wilken, 4. Herlings. 5.
Van Mierlo.
Derde manche: 1. Herlings, 2. Wol
sink, 3. Wilken, 4. Schmidtz, 5.
Sigmans.
Eindstand:
1. Wolsink (Maico) 8 punten; 2.
Herlings (Maico) 11 punten; 3.
Van Mierlo (Maico) 17 punten; 4.
Van der Ven (Maico) 24 punten; 5.
Verwaa.yen (Maico) 28 punten.
Zijspannen:
Eindstand:
1. Van der Laan Van Vliet (Wasp)
100 punten; 2. Bakem, Deutekom
(Eml) 92; 3. Bens Van Heek (Ya
maha) 86; 4. De Vries, Herteman
(Yamaha) 79; 5. Gebroeders
Scholten (Yamaha) 78.
SPORT,, SPORT
HEREN
EREKLASSE B
Hooge Huis-S. L. Apeld. 8-2; TT Amster-
dam-Midstars 8-2.
PROMOTIE-EREKLASSE
3cylla-J.C.V. 5-5; Shot (W)-V.D.O. 10-0;
Wilno-Docos 4-6.
HOOFDKLASSE
A Phoenix-Valkensw. 2-8; Middelburg-
Scylla 3 8-2; Quick 32-Shot (W) 2 6-4; B:
Phoenix 2-N.O.A.D. 5-5; S.M. Zwolle-
Scylla 2 4-6; Tafelt.-Salamand. 7-3.
DAMES
EREKLASSE
Scylla-Hoonhorst 9-1; TT Amsterdam-
Aloysius 7-3; Amsterd. 78-Avanti 3-7.
HOOFDKLASSE
Scylla 2-Swift (D) 5-5; Koningsl.-Hooge
Huys 10-0; Vice Versa-Red Star 9-1.
Eerste divisie
Dames A: HMS-Volewijck 7-6, Swift A-
Foreholte 8-9, Quick '20-ESCA 11-13,
SVBO-Attila 7-7, WWV-Bornerbr. 5-10.
B: EHBV-Wings 9-12, Loreal-HVS 11-9,
Heel-Zonnebloem 6-7, Verburch-EMM
13-13, Animo-PSV 9-7.
BHilïISiS
West-Duitsland
Fortuna Düsseldorf-FC Köln 3-6; Ein-
tracht Braunschweig-FC Kaiserslau-
tern 0-1; Hamburger SV-Bayern Mün-
chen 3-1; Münclien 186(LBayer Ürdin-
gen 4-0; VFB Stuttgart-Eintracht
Frankfurt 4-2; Borussia Dortmund-
Werder Bremen 5-0; Bayer Lcverku-
sen-MSV Duisburg 2-2; Borussia Mön-
chen-Gladbach-VFL Bochum 3-2;
Schalke'04-Hertha BSC 1-0.
Dé stand aan de kop:
1. Hamburger SV28 pnt.; 2.1 FC Köln 27,
3. Bayern München 26; 4. Borussia
Dortmund 24; 5. Schalke'04 24; 6. VFB
Stuttgart 22; 7. Eintracht Frankfurt 22.
Onderaan:
14. Bochum 16; 15. Duisburg 15; 16. Wer-
der Bremen 15; 17. Eintracht Braunsch
weig 14; 18. Hertha BSC 13.
HEREN
HOOFDKLASSE
AZC-HZC Robben 5-4; LZ'86-VZC 8-8;
PSV-Het Y 3-4; HZPC-Gouwe 4-3; Zian
Vit.-Zijl LGB 6-4; Neptunus-Meeuwen
9-4; Gouwe-HZC Robben 7-15.
Zian 17-32 't Y 17-15
AZC 17-28 LZ 17-14
HZC 16-26 PSV 17- 8
De Zijl 17-23 HZPC 17- 8
VZL 17-23 Gouwe 16- 7
Nept 17-15 Meeuwen 17- 3
EERSTE KLASSE
ZCG-BZPC 8-5; DZV-Rijn Comf. 14-6,
Zwemlust H-Polar B. 0-1; ZPB Unico-
AZPC 4-3; Ravijn-Esca 7-3; Amer-Ne-
reus 2-5.
DAMES
HOOFDKLASSE
OZPC-HZC Robben 2-5; Vuursche-
Donk 3-8; Zijl LGB-ZPD Unico 3-10;
Uitslagen van Hilversum
THE GLEANER-PRIJS - 2440 m: 1.
Sami Price (C. Imming) 3.24.8 1.23.9, 2.
Sylvia de Leur, 3. Sjors Bloemlust. Winn
1,60, pl 1,30, 1,80, 3,20, kopp 5,00, trio
88,00. Niet gestart Rough Rider en Star-
deter G.
PARISIENPRIJS - 2000 m: 1. Sam Wil
kes (C. Wortel) 2.48.9 1.24.5, 2. Spencer
K„ 3. Rally Tefka. Winn 3,70, pl 2,00,1,40,
5,60, kopp 5,60, trio 260,90. Niet gestart
Peter Scot.
SKYMASTER-PRIJS - 2900 m (super
trio): 1. Pearl Olivieris (J. Wagenaar)
4.00.1 1.22.8, 2. Snel E., 3. Phyrid Leron.
Winn 4,40, pl 1,40, 1,30, 1,90, kopp 3,00.
Omzet supertrio: 266.682,00. Uitbetaling
per ingelegde gulden: 63,00.
BARONES SPENCER-PRIJS - le Afd.
2000 m: 1. Prognose W. (T. Smeding)
2.46.8 1.23.4, 2. Ramster G., 3. Robin H.
Winn 6,00, pl 2.00, 2,30, 3,80, kopp 19,40,
trio 240,30. Niet gestart Robertino D.
HAIROS 2-PRIJS - 1600 m: 1. Ottolina
B. (F. Eerenberg) 2.07.1 1.19.4, 2. Para
dies du Bois, 3. Kamiel. Winn 2,00, pl
1,20, 1,20, kopp 1,50.
PRIOLA-PRIJS - 2000 m: 1. Roussalka
(J. Bot) 2.4.51 1.22.6,2. Noy v. d. Lente, 3.
Ramon R. Winn 6,80, pl 4,80, 7,10, 4,00,
kopp 91,40, trio 2013,80.
HET AMATRICEWINTERKAM-
PIOENSCHAP - 2000 m: 1. Primus (T.
Schoonderwoerd) 2.46.8 1.23.4, 2. Odette
Ossewaard, 3. Olex Kandia. Winn 13,40,
pl 3,50, 1,60.'2,30, kopp 20,90.
WALTER HOLLANDIA-PRIJS - 2440
m: 1. Oke (Mej. H. Jansen) 3.26.4 1.25.3,2.
Penney Williams, 3. Obert Voorne. Winn
17,20, pl 10,10, 2,40, 2,40, kopp 44,80, trio
1473,70.
WILLEM H. GEERSEN-PRIJS - 2000
m: 1. Keystone Master (J.H.Obermeijer)
2.40.6 1.20.3, 2. Kees Verkerk, 3. Orlaya
Dear. Winn 5.70, pl 1,20, 1,10, 1,20, kopp
5.90.
BARONES SPENCER-PRIJS - 2e Afd.
- 2000 m: 1. Ricky First (M. A. Pools)
2.47.2 1.23.6, 2. Peter Thelma, 3. Saskia
Sandra. Winn 1,70, pl 1,50, 4,80, 3,70,
kopp 35,30, trio 319,10.
AXKIT-PRIJS - 2020 m: 1. Tony Vitesse
(J. Wagenaar) 2.51.1 1.25.6,2. Sir Mendel,
3. Rene Wilkes. Winn 21.20, pl 1,30, 2,20,
1,50, kopp 6,30.
TOTALISATOROMZET: f 500.888,00.
HEREN
EREDIVISIE
Martinus-Corbulo 2-3; Blokkeer Orion
2-3; WC-AMVJ 0-3; Geldrop-Zaan '69
2-3; Dynamiek-Maastricht 3-0; EAW-
Lycurgus 3-2.
Promotieklas dames: Tornado-Velo
3-2, LUSV-RVV 1-3, Zovoc-Zevenhui-
zen 1-3, VOY-Thor 0-3, WvZwol-Ley-
thon 2 8-1.
Zevenh. 15-41 Gem/K 3 14-18
DAC 14-38 Leyth. 2 15-18
Velo 15-26 Tornado 15-17
WvZwol 15-25 Thor 15-15
RW 15-23 Zovoc 15-13
LUSV 15-22 VOY 15-11
Heren: VW-Jodan Boys 3-0, Tornade
2-GVC 3-0, NOVO-Orion 3-0, Karssen-
LUSV 0-3, DOS 2-Donar 2-3, Be Fair-
Leython 3-2.
LUSV 15-40 GVC 15-19
Donar 15-35 VW 15-18
DOS 2 15-33 Leyth. 15-15
NOVO 15-29 Karssen 15-13
Be Fair 16-25 Jodan Boys 15-10
Torn. 2 15-24 Orion 15-9
Eerste klas dames: S'70-Orion 2 3-1,
VCL 1-Orion 11-3, NOVO 3-Aarlv 13-0,
Leython 4-VCO 1 3-0, DAC 2-Leython 5
2-2, Leython 3-NOVO 2 2-2.
Leyth. 4 15-24 Orion 2 15-16
Orion 1 15-23 DAC 2 15-15
NOVO 2 15-21 NOVO 3 14-12
S'70 1 15-19 Aarlv. 14- 6
Leyth. 3 15-18 Leyth. 5 15-5
VCL 1 15-17 VCO 1 15- 2
Eerste klas heren: Leython 2-LUSV 2
2-2, DAC 1-Gem/K 4 3-0, SKC 1-WVV 1
1-3, Gem/K 3-RVV 1 0-3, WVC 1-NOVO
2 3-0, Donar 2-Ridderv. 1 2-2.
DAC 1 13-24 NOVO 2 14-12
LUSV 2 15-22 SKC 14-10
WW 1 14-20 Donar 2 14-8
WVC 15-20 Gem/K 3 12-6
RW 14-19 Ridderv 1 14- 3
Leyth. 2 15-19 Gem/K 4 12-0
Dames klas 2a: Orion 3-NOVO 4 3-1,
WVC 1-LUSV 2 2-2, DAC 4-DVO 1 0-3,
WW 2-Inupgo 1 0-3, Gem/K 4-MVKV 1
3-0, Gem/K 5-Leython 6 2-2.
Klas 2b: VCO 2-Gem/K 5 0-3, Leython
7-LUSV 3 2-2, Salvo 1-Leython 8 3-0,
VCL 2-Salvo 12-2, Ridderv. 1-DAC 3
3-0. SKC 1-Blok 11-3, Leython 8-NOVO
5 3-1.
Klas 3a: GGV 1-DVO 2 1-2, Leython 9-
SKC 3 1-2, Orion 5-VCS 1 1-2, WVC 2-
Scarabee 1 3-0, LUSV 5-Aarlv. 2 0-3.
Klas 3b: VCS 2-Ridderv 2 3-0, RW 2-
VCO 3 3-0, DAC 7-GGV 2 2-1, Fadjar
1-Aarlv 3 3-0, LUSV 4-WVV 3 3-0.
Klas 3c: VCS 3-Orion 4 1-2, Blok 2-DAC
6 3-0, Inupgo 2-RW 3 3-0, DAC 5-Ley
thon 10 2-1, Ridderv 3-Salvo 2 0-3, SKC
2-Setumup 1 3j-0.
Klas 4a: VCL 4-Donar 1 1-2, Fadjar 2-
Blok 3 3-0, Ridderv 4-LUSV 6 1-2, NO
VO 6-VCS 4 3-0.
Klas 4b: Leython 12-Scarabee 2 2-1,
Inupgo 3-Salvo 3 3-0, SKC 4-Blok 4 1-2.
Heren: klas 2a: GGV 1-DAC 2 n.o., RV V
2-DVO 1 2-2, Salvo 1-Leython 3 1-3,
Ridderv 2-Onon 2 0-3. LUSV 3-NOVO 3
3-0, SKC 2-VCO 1 2-2.
Klas 2b: RW 3-Leython 5 3-1, Blok 1-
S'70 1 3-1, Orion 3-Fadjar 1 0-3, VCL
1-Leython 4 3-0, Aarlv 1-DAC 3 0-3,
WW 2-WVC 2 3-0.
Klas 3a: Orion 4-Blok 2 1-2, VCL 2-Ley
thon 6 3-0, LUSV 5-Gem/K 6 3-0, DAC
6-Inupgo 2 3-0, WW 4-WVC 5 0-3.
Klas 3c: VCO 3-Ridderv 4 1-2, Donar
4-DVO 3 3-0, LPSV l-S'70 2 1-2, Inupgo
1-GGV 2 3-0, VCL 3-SKC 5 3-0.
Klas 3d: VCS 1-LUSV 4 3-0, Blok 2-SKC
4 1-2, Orion 5-WVC 4 1-2, DAC 5-Setu-
mup 13-0, WW 3-Gem/K 5 1-2, Ridderv
5-Fadjar 2 0-3.
Klas 4: S'70 3-Blok 4 0-3, VCS 4-Ley-
thon 7 1-2, RW 6-DAC 8 3-0, VCL 4-
Aarlv 3 3-0, DAC 7-LUSV 7 1-2, WW
5-Inupgo 3 3-0.
KNSB-competitic
HOOFDKLASSE
Philidor I/Leiden-Charlois/Europoort I
7'/ï-2'/2; VHS I/Haarlem-Philidor 1/
Leeuwarden 3'/2-6Vï; MEMO I/Amster
dam-Eindhoven I 2'/2-7'/2; BSG I/Bus-
sum-V/Rotterdam I 5'h-4'l2; E/VAS/
ASC I/Amsterdam-D/Watergraafsmeer
I 41/2-5'/2; Charlois/Europoort I-D/Wa-
tergraafsmeer I 2'/2—7 '/z; V/Rotterdam I-
E/VAS/ASC I/Amsterdam 8-2; Eindho
ven I-BSG I/Bussum 7-3; Philidor 1/
Leewarden-MEMO 1/Amsterdam 4'/2-
4'/2 )?'/2-5'/2); Philidor I/Leiden-VHS 1/
Haarlem 7'/2—2Va.
Na zes ronden is de voorlopige stand: 1
D/Watergraafsmeer I 12 matchpunten,
41'/2 bordpunten; 2 V/Rotterdam I 10,44;
3. Eindhoven I 10, 37; 4. Philidor 11
Leeuwarden 7, 31; 5. E/VAS/ASC I/Am
sterdam 6, 33; 6. BSG I/Bussum 6,2 7; 7
Philidor I/Leiden 4, 29'/*; 8. Charlois/Eu
ropoort 13,22'/2; 9. MEMO I/Amsterdam
2, 17'/2 en 10. VHS I/Haarlem 0, 17
EERSTE KLASSE B
SMB I/Nijmegen-Overschie I 5'/2-4'/2,
HMC I/Den Bosch-LSG I/Leiden 3'/2-6
2; Den Haag I-Brunssum 14-6; DD I/Den
Haag-V/Rotterdam II 4-6; De Wolstad
I/Tilburg-Spangen I 6-4; Overschie I-
Spangen I 3'/2-6>/2; V/Rotterdam II-De
Wolstad I/Tilburg 5*/2—4'/2 )onder protest
van V/Rotterdam II); Brunssum I-DD 1/
Den Haag 5-5; LSG I/Leiden-Den Haag
I 7'/a—2'/aSMB I/Njjmegen-HMC I/Den
Bosch 3'/2-6!/2.
De voorlopige stand na de zesde ronde
is: 1. LSG I/Leiden 12, 3Tk; 2. HMC 1/
Den Bosch 10, 37; 3. DD II/Den Haag 7,
33'/2; 4. Den Haag I 6. 30»/a; 5. V/Rotter-
dam II 6, 271/2; 6. SMB I/Nijmegen 5, 28
2; 7. Brunssum I 4, 28V2; 8. Spangen I 4,
27; 9. De Wolstad I/Tilburg 4, 24'/2 en 10
Overschie I 2, 25'/2.
TWEEDE KLASSE C
Philidor II/Leiden-CVI/Utreeht II 2-8;
Voorschoten I-LSG II/Leiden 5V24'/2,
Moerwijk I-DD II/Den Haag 7-3; ASV
I/Arnhem-DSC I/Delft 5'/2-4'/2; PION 1/
Groegbeek-Paul Keres II/Utrecht 3'/z-
6V2; CVI/Utrecht II-Paul Keres II/
Utrecht 3'/2-6'/2; DSC I/Delft-PION 1/
Groesbeek 6-4; DD II/Den Haag-ASV 1/
Arnhem 4-6; LSG II/Leiden-Moerwijk I
3-7; Philidor II/Leiden-.Voorschoten I
5'/2-4'/2.
Na zes van de negen te spelen ronden is
de stand: 1. Paul Keres li/Utrecht 10,35'/
2; 2. Moerwijk I 8, 35; 3. PION I/Groes-
beek 7,31V2; 4. Philidor II/Leiden 7,29; 5.
CVI/Utrecht II 6, 32; 6. DSC 1/Delft 6, 30;
7. LSG II/Leiden 6,26; 8. ASV I/Arnhem
5, 29; 9. Voorschoten I 4, 27en 10. DD
II/Den Haag, 1, 24>/2.
Heerenveen-Nijmegen 6-2, Groningen-
Amsterdam 8-4. Voor dc nacompetitie:
Den Bosch-Den Haag 6-4 en Utrecht-
Olympia 4-5.
Eindstand Play-Offs:
EREDIVISIE
Punch-Flamingo's 89-83, BV Gronin-
gcn-Rowic/Dordrecht 91-95, Amster-
dam-BOB 85-86, Rotterdam Zuid-BV
Amstelveen 76-104, Donar-EBBC 70-92,
EBBC-Amstelveen 79-64, Leiden-Ro-
wic 126-86 en Amsterdam-BV Gronin
gen 108-76.
Leiden 30-56 Rowic 31-30
EBBC 31-50 BOB 29-20
Amstelv. 32-46 Amsterd. 32-20
Donar 31-38 Rotterd. 30-8
Punch 31-34 Gron. 31-4
Flaming. 32-34
EERSTE DIVISIE
A: ASVU-US 79-71, Celeritas-Noordkop
83-80, Akndes-Hoofddorp 71-62, Tone-
go-Ymir 97-51, Wolves-Mosquito's 89-78,
Achilles-Orca's 98-87, B: SOVB-AMVJ
A'dam 105-80, Hertog-Jumpers 64-84,
JRC Boxtel-BS Weert 83-95, Kimbria-
Trotters 68-91, Arrows-Sphinx 62-76, BV
Zaandam-BC Paulus 101-67
Dames
EERSTE DIVISIE
B. Juventus-Werkendam 117-46, BS
Leiden-Bl. Eagles 67-51, Olympia-Can-
geroes 56-52.
Dames
100 m vrije slag: 1. Cynthia Woodhead
(Vst)) 56.91, 2. Conny van Bentem (Ned)
58.43,3. June Croft (Eng) 58.56,4. Berber
Kamstra (Ned) 59.35, 5. Monique Drost
(Ned) 59.36, 6. Maribeth Linzmeier, 7
Annelies Maas (Ned) 59.81.
200 m vrije slag: 1. Cyntia Woodhead
(Vst) 2.01.53, 2. June Croft (Eng) 2.04.36,
3. Marybeth Linzmeier (Vst) 2.04.49, 4.
Monique Drost (Ned) 2.05.13,5. Annelies
Maas (Ned) 2.05.84, 7. Reggie de Jong
(Ned) 2.07.12, 8. Conny van Bentem
(Ned) 2.08.64.
400 m vrije slag: 1. Cyntia Woodhead
(Vst) 4.10.86, 2. Anne Tweedey 4.15.49, 3.
Marybeth Linzmeier (Vst) 4.17.09, 6. An
nelies Maas (Ned) 4.18.29.
800 m vrije slag: 1. Cyntia Woodhead
(Vst) 8.38.21, 2. Marybeth Linzmeier
(Vst) 8.44.03, 3. Judy Seovel (Vst) 8.44.5,
5. Annelies Maas (Ned) 8.53.90, 8. Reggie
de Jong (Ned) 8.57.82.
100 m schoolslag: 1. Margaret Kelly
(Eng) 1.12.70, 2. Maritzka v.d. Linden
(Ned) 1.13.74, 3. Terri Baxter (Vst)
1 14.06.
200 m schoolslag: 1. Anne Tweedy (Vst)
2.36.92, 2. Christine Hartung (Wdl)
2.38.99, 3. Tern Baseter (Vst) 2.42.59, 4.
Ria Willemse (Ned) 2.43.97.
100 m vlinderslag: 1. Ina Beyermann
(Wdl) 1.03.54,2. Meyumi Yokoyama (Vst)
1.04.03, 3. Wilma van Velsen (Ned)
1.04.14,4. Ineke Ran (Ned) 1.05.72, 7. An-'
neke van Kraay (Ned) 1.06.17.
200 m vlinderslag: 1. Mayumi Yokoya
ma (Vst) 2.13.87, 2. Nicole Hasse (Wdl)
2.18.58, 3. Malgorzata Rozycka (Pol)
2.18.88, 4. Anneke van Kraay (Ned)
2.22.62,6. Marijke de Groot (Ned) 2.24.76.
100 m rugslag: 1 Agnes Fodor (Hon)
1.05.13, 2. Jolanda de Rover (Ned)
1.06.29, 3. Monique Bosga (Ned) 1.06.33,
6. Ingrid Esser (Ned) 1 07.37, 7. Conny
van Bentem (Ned) 1.07.89.
200 m rugslag: 1. Agnes Fodor (Hon)
2.18.25, 2. Jolanda de Rover (Ned)
2.19.82,3. Daphne Demuth (Ned) 2.22.37
200 m wisselslag: 1. Anne Tweedy (Vst)
2.19.16, 2. Agnieszka Czopek (Pol)
2.23.74, 3. Ingnd Esser (Ned) 2.24.51.
400 wisselslag: 1. Anne Tweedy (Vst)
4.51.75, 2. Agnieszka Czopek (Pol)
4.57.25,3. Magdalena Bialas (Pol) 4.57.85.
50 vrije slag: 1Cynthia Woodhead (Vst)
26.89, 2. Connie van Bentum (Ned) 27.10,
3. Wilma van Velsen (Ned) 27.35, 5. Mo
nique Drost (Ned) 27.77, 6. Berber Kam
stra (Ned) 27.78.
Heren
50 m vrije slag: 1. Christopher Cava-
naugh (Vst) 23.66; 2. James Montgom-
mery (Vst) 24.05, 3. John Hencken (Vst)
24.44, 4. Albert Boonstra (Ned) 24,78.
100 m vrije slag: 1 Christopher Cava-
naugh (Vst) 52.39, 2. James Montgomery
(Vst) 52.68, 3. Byron Sims (Vst) 52.75.
200 m vrije slag: 1. James Montgomery
(Vst) 1.54.10, 2. Byron Sims (Vst) 1.55.10,
3. Bruce Furmss (Vst) 1.55.77,5. Cees Jan
Winkel (Ned) 1.56.40.
400 m vrije slag: 1. Vladimir Slnikov
Salnikov 4.57.54, 2. Alexander Tsjajev
(Sow) 4.03.44, 3. Alex Baumann (Can)
4 03.44, 5. Cees Jan Winkel (Ned) 4.07.19.
1500 m vrije slag:l. Vladimir Salnikov
(Sow) 15.31.91; 2. Alexander Tsjajev
(Sow) 15.34.33; 3. Alex Baumann (Can)
15.56.75.
100 m schoolslag: 1. Duncan Goodhew
(Eng) 1.04.58; 2. Peter Evans (Aus)
1.05.40; 3. Wolfgang Pirl (Wdl) 1.06.32.
200 m schoolslag: 1. Duncan Goodhew
(Eng) 2.20.73; 2, John Hencken (Vst)
2.24,56; 3. Peter Evans (Aus) 2.25.31.
100 m vlinderslag: 1. Steven Gregg (Vst)
57.05; 2. Eugene Sederin (Sow) 57.17; 3.
Michael Kraus (Wdl) 57.35; 7. Edward
Maasdijk (Ned) 57.66.
200 m vlinderslag: 1. Michael Kraus
(Wdl) 2.03.37; 2. Levente Mady (Can)
2.05.75; 3. Peter Ward (Can) 2.05.05; 7.
Frank Drost (Ned) 2.09.02.
100 m rugslag: 1Viktor Kuznecov (Rus)
58.18; 2. Vladimir Shemetov (Sow) 59.96;
3. Fred Eefting (Ned) 59.48.
200 m rugslag: 1. Vladimir Sidorenko
(Sow) 2.05.05; 2. Zbigniew Januszkie-
wicz (Pol) 2.06.26; 3. Frederic Delcourt
(Fra) 2.06.29; 6. Fred Eefting (Ned)
2.09.74.
200 m wisselslag: 1. Alex Sidorenko
(Sow) 2.07.70; 2. Alex Baumann (Can)
2.08.78; 3. Serge Fesenko (Sow) 2.08.94;
6. Fred Eefting (Ned) 2.11.46.
,400 m wisselslag: 1. Alex Baumann
(Can) 4.31.12; 2. Sergei Fresenko (Sow)
4.31.18; 3. Alexander Sidorenko (Sow)
4.33.71.
Nationale indooratletiekwedstrijden:
Dames
160 meter horden: 1. Tineke Hidding
(Deventer) 8.70 sec.; 2. Sylvia Barlag
(Sagit A) 8.74; 3. Anneke van Heyst (For-
tis) 8.80.
400 meter: 1. Tilly Verhoef (Sparta) 54.95
sec.; 2. Olga Commandeur (ADA) 56.54;
3. Coby Kormeling (Daventria) 56.75.
800 meter: 1. Elly van Hulst (Olympia'48)
2.10,9; 2. Rona Keller (Parthenon) 2.13,5
3. Wilma Zukrpwski (Unitas) 2.14,0.
Kogelstoten: 1. Elly van Beuzekom
(Castricum) 13.32 m; 2. Tine Schenkels
(Sagitta) 12.96;' 3. Dini Bom (Sagitta)
12.67.
Hoogspringen: 1. Mirjam vanLaar
(Achilles/TOP) 1.81 m.; 2. Pauline Groen
(SOS) 1.78; 3. Joke de Jong (AV'55) 1.75.
1500 meter: 1. Tineke Kluft (Thor) 4.26,9
(Nederlands record); 2. Elly van Hulst
(Olympia'48) 4.29,7; 3. Karin de Nijs
(Sparta) 4.31,0.
60 meter: 1. Els Vader (Zeeland Sport)
7.50 sec.; 2. Martha Derby (Sparta) 7.56;
3. Elly Henzen (Olympia'48) 7.64.
Verspringen: Ï.Tineke Hidding (Daven
tria) 6.18 m; 2. Edine van Heezik (ADA)
6.60; 3. Sylvia Barlag (ADA) 5.87.
3000 m: 1. Carla Beurskens (Festina)
9.29,9; 2. Brigit de Nijs (Sparta) 9.55,3; 3.
Frederike Sieders (Siko'66) 10.03,2.
MEISJES A
Hoogspringen: 1. Thea Haklander (Spe-
ro) 1,76.
Kogelstoten: 1. Nicole Nieuwkeik
(Sparta) 12,56.
1500 meter meisjes A: 1. Elke Spieren
burg (Fortis) 4,36,2.
Verspringen: 1. Marjan Olyslager
(Schelde Sport) 5,71.
400 m: 1. Janneke Bosma (Impala) 56,34
(Nederlands jeugdrecord).
60 meter horden: 1. Marjan Olyslager
(Schelde Sport) 8,74 (Nederlands re-
60 meter: 1. Marjan Olyslager (Schelde
Sport) 7,69.
Heren
60 meter horden: 1. Bert Knollema
(AAC'61) 8.19 meter; 2. Frans Krechting
(Spirit) 8.32; 3. Jan Harland (Sparta) 8.46.
Hoogspringen: 1. Ruud Wielart (Haar
lem) 2.20 meter; 2. Aldo Uyldert (AAC),
Kees Verspaget (HAC) Jos Croonen
(Nijmegen) en Rene van Loon (Spado)
allen 2.00 meter.
Polsstokhoogspringen: 1. Frans van de
Ham (VLTC) 4.60 meter; 2. Eltjo Schut
ter (Nijmegen) 4.60; 3. Hans van de Pal
(DEM) 4.60.
60 meter: 1. Raymond Heerenveen (Ar-
go'77) 6.98 sec.; 2. Mare van de Krogt
(Ilion) 6.98; 3. Theo Kuyvenhoven (Spar
ta) 7.05.
3000 meter snelwandelen: 1. Hans van
de Knaap (RWV) 13.58.8; 2. Frans van
Ravensberg (Haarlem) 14.01,5; 3. Imco
van der Wal (Leonitas) 14.08,3.
400 meter: 1. Ad van de Meer (Achilles
TOP) 60,06 sec.; 2. Gerard Verkaart
(Atos) 50,68; 3. Rob Mahieu (VLTC)
50,87.
3000 meter: 1Klaas Lok (Phoenix) 8 min
12,9 sec; 2. Rudy Verriet (Nijmegen)
8.18,4) 3. Jo Schout (RKHAVj 8.20,4.
800 meter: 1. Arno Körmeling (Sisu)
1.54,0; 2. André Fenneman (Nijmegen)
1.55,4; 3. Rob Nieuwenhuizen (Lycur-
gus) 1.55,6.
Kogelstoten: 1. Harm Hummel (Argo'77;
15.22; 2. Rob Hermans (Achilles/TOP)
15,14; 3. Jeroen van Geffen (Swift) 14.87.
Hink-stap-sprong: 1. Peter van Leeu
wen (Thor) 15.56 meter; 2. Roy Sedoc
(AAC) 15.16; 3. Anne-Jan van Veen
(AAC'61) 14.63.
Verspringen: 1Frans Krechting (Spirit)
7.21 meter; 2. Bert Lambeck (Tion) 7.10;
3. Peter van Leeuwen (Tion) 7.05.
1500 meter: 1. Joost Borm (Phoenix)
3.47,6; 2. Klaas Lok (Phoenix) 3.49,0; 3
Kor Louws (De Gemzen) 3.51,0.
JONGENS
60 meter horden: 1. Robert de Wit (PSV)
8.33 meter.
60 meter: 1. Mario Westbroek (Haarlem)
7.03 meter.
400 meter: 1. Mario Westbroek (Haar
lem) 49,37 (Nederlands jeugdrecord).
3000 meter: 1. René Bouwmeester
(Zaanland) 8.33,4.
800 meter: 1. Rob Druppers (Hellas)
1.54,1.
3000 meter snelwandelen: 1. Frank van
de Berg (Olympus'70) 15.31,2.
1500 meter: 1. Jek Persoons (AAV'36)
3.58,3.
Polsstokhoogspringen: 1. Gijs de Ruiter
(VLTC) 4.40 meter (nieuw jeugdrecord)'
2. Jeroen Busschers (Tion) 4.10.
Hoogspringen: 1. Ferdinand Ribsers
(Argo'77) 2.04 meter; 2. Onno Tavenier
(AVR) 1.98.
Kogelstoten: 1. Ron Schenk (Lycurgus)
15.77 meter; 2. Thijs Niessen (Swift)
14.09.
Hink-stap-sprong: 1, Aafbrecht van de
Ven (AAC'61) 14.01 meter; 2. Andries
Quirijns (AV) 13.13.
Verspringen: 1. Jeroen Ooievaar (AAC)
6.98 meter.
WIELRENNEN Uitslag veldrit iri
Leiden: 1. Peter Eveleijn (Oegst
geest) 80 km in 1.59,12; 2. Wirr.
van der Vlugt (Leiden); 3. Ruud
Dobbelaar (Oegstgeest); 4. Wim
Sleeuw (Leiden).
WIELRENNEN - Uitslagen veldrit
in Lisse: 1. Herman Zuiderduin
(Lisse) 18 km in 55,07; 2. Jan van
Dijk (Lisse) op 20 sec.; 3. Reth van
Trigt (Norg) op 35 sec.; 4. Dirk
Keizer (Hillegom) op 1.01; 5. Niek
Visser (Zandvoort) op 1.20.
ADVERTENTIE
REED TOOL COMPANY OF NEDERLAND B.V.
Rooseveltstraat 6 - Leiden.
Tel. 071-765900.
Heeft door uitbreiding van het machinepark banen beschikbaar voor
die enige draai-ervaring hebben en dit verder willen ontwikkelen op moderne machines.
Ook voor minder ervaren krachten hebben wij plaats als boorder of slijper.
Werkzaamheden in wisselende 2-ploegendienst.
Bel voor een afspraak of kom even langs tussen 09.00 en 16.00 uur.