*1 J Wr VRIJDAG 1 FEBRUARI 1980 BINNENLAND PAGINA 9 Juliana, een jonge prinses Bij de eedsaflegging in 1948 Als grootmoeder in 1968 Als bejaard vorstin: 1979 In haar bruidsdagen in 1937 Koningin Juliana heeft na haar studie in Leiden altijd sterke banden met de Sleutelstad gehouden. Deze foto werd genomen tijdens de viering van het 400-jarig bestaan van de Leidse Universiteit. Vele staatshoofden hebben de koningin bezocht tijdens haar lange rege ringsperiode. Deze foto werd genomen toen zij als gastvrouwe optrad van maarschalk Tito, de Joegoslavische president, die in oktober 1970 hier op bezoek kwam. Een foto zoals er elk jaar op 30 april vele bij paleis Soestdijk waren te maken. De koninklijke familie op het bordes terwijl een lange btoet landgenoten voorbij trok. Deze date<*h van vorig jaar. Het is alweer zes jaar terug dat koningin Juliana kwam kijken naar het in Zwammerdam opgegraven Romeinse schip. De toenmalige burgemeester van Alphen mr. Gallas was daarbij haar gids. 4r Een van de taken van koningin Juliana was het voorbereiden van haar dochter op het komende koningschap. Daartoe ging Beatrix vaak op sta- tiebezoek mhet buitenland. In april 1963 werdzij door president Kennedy in het Witte Huis ontvangen. Op een ouderwetse markt in Haarlem in oktober 1969. De vorstin had groot plezier bij de ballentent. Als het even kon was koningin Juliana met haar familie 's middags temidden van de sneeuw. Dit vrolijke plaatje werd geschoten r Lech, een favoriet plekje in het fraaie Oostenrijk. J Hi haar meer dan der tig jaar durende rege ringsperiode heeft ko ningin Juliana talrijke buitenlandse reizen ge maakt. Zo bezocht zij in augustus 1971 Indone sië. Een met het oog op het verleden met vele emoties omgeven reis, die een ware triomftocht werd. Op de foto laat zij zich een speciale in heemse lekkernij goed smaken.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 9