Eerste paal voor 300 "goedkope" huizen Voorschoten eidse agenda In Warmond hooguit één huis voor vluchtelingen Afscheid tijdens prinsesseconcert Twijfels in Warmond over verkopen grond aan bouwvereniging Gevaarlijke medicijnen gestolen Burgerlijke stand Jeugd geniet zichtbaar van muziekuitvoering Overleg over samen bouwen in Voorhout VRIJDAG 1 FEBRUARI 1980 VRIJDAG 1 FEBRUARI 1980 Toch kans op subsidie van Leiderdorp voor "MunniW LEIDERDORP - De Leiderdorpse tennisvereniging "De Munnik" kan subsidie krijgen van de ge meente wanneer zij dit aanvra gen. Dit bleek gisteravond uit de discussie die hierover in de commissie cultuur werd gehou den. Bij de bouw van de tennishal twee jaar geleden had de tennis vereniging al geprotesteerd tegen de hoogte van onder andere de baanhuur. Volgens de gemeente kon deze vereniging bij geldte kort subsidie aanvragen mits hun boeken opengedaan werden om de financiële situatie duidelijk te maken. Al gauw bleek dat "De Munnik" in haar veertig-jarig be staan een zeker kapitaal had op gebouwd om onverwachte uitga ven te kunnen dekken. Deze re serveringen van geld is tot nu toe voor de gemeente reden geweest om de subsidiekraan voorlopig dicht te houden. De commissie cultuur bleek gister avond echter toch bereid de ten nisvereniging, ondanks hun ei gen geld, eventueel subsidiegeld te willen geven. Het ging hier, volgens de commissieleden, meer om een groot bedrijf dat grote bedragen ineens moest be talen dan om een kleine vereni ging waarvan de uitgaven niet zo erg hoog lagen. Dirigent Brillcman van "Excelsior" kreeg gisteren al een af scheidsreceptie aangeboden. WASSENAAR - Hel Prinsesse concert dat de Wassenaar se muziekvereniging "Excel sior" traditioneel op de ver jaardag van prinses Beatrix houdt, stond gisteravond in het teken van het afscheid van dirigent Mannes Brilleman. Hij gaat na 25 jaar zijn diri geerstok neerleggen. Al die tijd heeft hij de leiding gege ven aan het Wassenaarse korps dat al een hele tijd in de vaandelafdeling is ingedeeld, de hoogste afdeling die het Nederlandse concourswezen kent. De nu 65-jarige Mannes Brille man begon zijn eerste mu ziekopleiding met 8 jaar in zijn geboorteplaats Deventer. Eind 1949 besloot hij een op leiding te gaan volgen voor dirigent en vier jaar later haalde hij het diploma bin nen. Sedert 1953 leidde hij verschillende amateur-blaas- orkesten. Na afloop van het concert was gisteravond een receptie voor de afscheid nemende dirigent. Het eigenlijke vertrek is over enkele maanden. De receptie werd aangeboden door de Wassenaarse Oranjevereni ging die het concert elk jaar organiseert. WARMOND - De Warmondse ge meenteraad stond gisteravond nogal sceptisch tegenover het voorstel van burgemeester en wethouders om het bouwterrein in Endepoel II aan de woning stichting "Warmunda" te verko pen. Het gaat hierbij om de grond aan de Ganzenwei en de Vlietwei. Tegen de bouwplannen op dit terrein lopen nog steeds enkele bezwaarschriften bij Gedepu teerde Staten (het dagelijks be stuur van de provincie). De raadsleden dachten dat een be slissing over de verkoop indirect ook een uitspraak zou zijn over de planologische bezwaren die zijn ingediend. Verder had de raad er wat moeite mee dat deze zaak niet in de commissie financiën en economische aangelegenheden was behandeld. Burgemeester De Vreeze deelde mee dat de verkoop van de grond niet zou doorgaan als de woning stichting geen vergunning tot het bouwen van de woningen zou krijgen (dus als GS de bezwaar schriften gegrond zouden verkla ren). Hiermee nam De Vreeze grotendeels de in de raad gerezen twijfels weg. De VVD bleef echter vasthouden aan de planologische bezwaren en kon haar stem dan ook nietaan het voorstel van B en W geven. Buitenhof-Oost halve meter hoger LEIDERDORP - Bij het bouwrijp maken van de grond in Buiten hof-Oost is gebleken, dat het no dig is het terrein 50 centimeter extra op te hogen. Daarmee wordt voorkomen, dat na verloop van tijd hoge kosten moeten worden gemaakt voor herbestra ting en ophoging. Ook bestaat er - als men nu ophoogt - minder kans op verzakking van de riole ring. Een en ander zal geen ver traging betekenen voor de start met woningbouw in Buitenhof- Oost. Het blijft de bedoeling, aan het eind van dit jaar met de bouw te beginnen. VOORSCHOTEN - De eerste paal voor de nieuwe wijk Bijdorp in Voorschoten is gisteren geheid door wethou der Eveleens. De eerste paal was het begin van de bouw van zo'n goedkopere 300 woningen. LEIDEN - Uit het gebouw voor tropische hygiëne en parasitolo gie aan het Rapenburg is woens dagmiddag een tas gestolen waarin zich geneesmiddelen be vonden die bij onoordeelkundig gebruik zeer schadelijk kunnen zijn voor de gezondheid. De geneesmiddelen zaten in een bruinieren schoudertas. Daarin zat een grijze zeskantige doos met het opschrift "Saridon". In de doos zaten twee doosjes met 24 tabletten Marcoumar en 5 doos jes met ongeveer 30 tabletten Hydergine. De politie acht het niet uitgesloten dat de dief de inhoud van de tas ergens heeft neergegooid zodat de medicamenten gemakkelijk in handen van kinderen kunnen komen. Vervroegd pensioen voor Van der Haar VOORSCHOTEN - Burgemeester Van der Haar van Voorschoten zal in april van dit jaar met ver vroegd pensioen gaan. Hem is bij Koninklijk besluit eervol ontslag verleend. Geen voorran" gekregen; fietser vrij ernstig gewond OEGSTGEEST - Een 19-jarige inwoonster van Rijnsburg is vanochtend vrij ernstig ge wond geraakt toen zü, rijdend op haar bromfiets, op de Rijn- zichtweg in Oegstgeest door een auto werd aangereden. De bestuurder van de auto, een 47-jarige Amsterdammer wilde een parkeerterrein op rijden en verleende daarbij volgens de politie geen voor rang aan de bromfietster, die op het fietspad rechtdoor reed. De Riinsburese liep een hersenschudding en vermoe delijk een kaakfractuur op. Wethouder Eveleens feliciteerde in zijn toespraak de Algemene Wo ningbouw Vereniging, die om te beginnen 41 woningwetwonin gen en 96-premie koopwoningen zal bouwen. Hij zei het woning bouwplan zeer te waarderen om dat het tot stand is gekomen in overleg met de toekomstige be woners. In de toespraak haalde Eveneens de geschiedenis van Bijdorp nog eens aan. Begin 1960 werd.reeds een plan voor dit gebied voorbe reid. N.a Adegeest, Boschgeesten Vlietwijk zou Bijdorp namelijk LEIDEN/WARMOND/ZOETERWOU- DE - Geboren: (Leiden), Marije Susan, dochter van G.A.M. Vermeulen en N.M. de Jong; Judith, dochter van F.A. Steen voorde en A.M. van den Wijngaard; An war Fulco Hendrik Petrus, zot>n van F.A. Steenvoorde en A.B.C. Nieuwenstein; Diana, dochter van H.J. Hart en C.M. Bonnet; Vincent Jeffrey, zoon van R.H.C. ten Kate en J. Rous; Simon, zoon van W.G. Verkade en C. Miedema; Ju dith Eva Caroline, dochter van F.G.J. Verweijen en U.H. van Vliet; Tijmen, zoon van J. Hopman en M.J. Prins; Ja cob Frank, zoon van M.J. Cohen en A.C. Lodeweges; Ramon Björn, zoon van J. Stouten en P. van Veen; Sarah, dochter van A.C.A. van Brussel en A. van Zan ten; Hieke, dochter van W. Spoelstra en E.J. de Korte; Juliette Maria, dochter van J A M. Kivits en P.H.F Hoek; Da nielle, dochter van A. Hartog en L.L.J. van Galen; Hasan, zoon van M. Ozdemir en S. Akkaya; Patricia, dochter van R.J. Lunenburg en L. Schaap; Suzanne Femke, dochter van W.E. Fibbe eb F. Eefting; Martinus Andries, zoon van A. Sira en W.C. Thelen; Judith, dochter van J. Warring en B. Bachmann. Overleden: B. Mastenbroek (1908): K. Jonker (1892); S.J.C. Weel (1979); T.N. van der Meer (1911); S.P. Robbers (1895); J. Boom (1906); A. IJspelder(1937), echtg. van S. Bastiaan; N.L. Loeven (1898); D. van Biene (191G), echtg. van J. de Leeuw; M. Versloot (1891), echtg. van M. van Haalèm; D.F. Stoppelenburg (1938). echtg. van H.T. van der Horst; P. van Duijvenvoorde (1908); R. Kramer (1915); A. Groen (1912); H. Eijkelbuom (1930); A. Aten (1909); (Warmond), E. Wiegelt (1897); (Zoeterwoude).D. Jethoe (1949). snel aan de beurt moeten komen. In die tijd zijn er zelfs al twee scholen gebouwd, namelijk de openbare wethouder Schrama- school en de bijzondere Paus Jo- hannesschool. De plannen gingen echter volko men de mist in, toen het toenma lige gemeentebestuur besloot voorrang te verlenen aan de bouw in Noord-Hofland. Dit in verband met de stad Leiden, die ook wel trek in Noord-Hofland had. Al met al gingen de plannen vóór Bijdorp de ijskast in. Met de voortgang van de bouw in Noord-Hofland werden de plan nen voor Bijdorp weer uit de ijs kast gehaald. Ze werden vervol gens op vele punten veranderd. Uiteindelijk werden de plannen in juli 1978 goedgekeurd door het dagelijks bestuur van de provin- Eveleens wees erop dat zelfs na de voltooiing van Bijdorp de wo ningnood in Voorschoten nog niet zal zijn opgelost. Er kunnen nog woningen komen in het centrum, Ter Waddingerhoek II, Boschgeest en in Starrenburg. WARMOND - De War mondse raad wil voorlopig niet meer dan één woning Wie mocht menen dat de zoge naamde klassieke muziek een se rieuze bezigheid is voor een afge dane generatie, had gisteravond zijn mening drastisch kunnen herzien bij de eerste van de reeks leerlingenuitvoeringen die de Streekmuziekschool Leiden jaarlijks geeft. Het Gemeentecen trum in Oegstgeest was namelijk geheel gevuld met overwegend zeer jeugdige muziekliefhebber- tjes, die actief en passief en vooral met groot plezier betrokken wa ren bij het muziek maken en be luisteren. De AMV- en Orffklassen waren dit keer niet van de partij; Zij hou den zich bezig met een speciaal aan de Renaissance gewijd pro ject, waarvan de resultaten in een later stadium te horen zullen zijn. Gezegd moet worden dat - hoe jammer het ook was dat zij geen acte de presence gaven - hun af wezigheid zowel de lengte van het programma als de rust in de zaal ten goede kwam. Zoals gebruikelijk was het de be doeling te tonen welke verschei denheid aan instrumentale les sen de muziekschool biedt, waarbij de nadruk ligt op de mo gelijkheden tot samenspel in gro ter en kleiner verband. Met groot enthousiasme en vaak zeer muzi kaal werd gespeeld in de twee gemengde ensembles, de houtblazers-, gitaar- en blokflui tensembles, maar ook instru menten als harp, luit, accordeon en kerkorgel werden bespeeld. De Streekmuziekschool Leiden geeft nog leerlingenuitvoeringen in Voorschoten (28 februari, Cul tureel Centrum), Wassenaar (27 maart, Zijllaankerk en Leiden (8 mei, Zuiderkerk). De aanvang is steeds om 19.30 uur. MIES ALBARDA Tussen Warmond, Katwijk en Noordwijk o WARMOND VOORHOUT/NOORDWIJK Progres- mogelijk stadium bij deze zaak moet worden betrok- sief Warmond wil een gemeenschappelijk overleg- ken. „oH orgaan tussen de gemeenten die voor woningbouw Afgesproken werd gisteravond in de Waimonase raaa in Voorhout in aanmerking komen en deze laatste dat Noordwijk en ook Warmond hun gedachten over gemeente zelf. Raadslid Timmerman van Progres- deze zaak op papier zullen zetten, sief Warmond bepleitte gisteravond in de Warmond- VVD'er Bonjer wees er nog op dat he^toeganKeiijK se raadsvergadering een zo groot mogelijke inspraak voor de zogenaamde donorgemeenten (Noordwijk, Katwijk en Warmond) waarvoor in Voorhout zou moeten worden gebouwd. De eerste gesprekken zijn al gevoerd, maar verder overleg is volgens Timmer man noodzakelijk. De progressieven waren ook van mening dat het pro vinciaal bestuur van Zuid-Holland in een zo vroeg maken van de bouwplaats over grondgebied van Sassenheim zal lopen en vroeg zich af of ook die gemeente niet bij het overleg moet worden betrok ken. Burgemeester Do Vreeze vond dit een zaak van Voorhout zelf. Zoals dezer dagen gemeld in deze krant, zal het bouw plan in april opnieuw in de Voorhoutse raad worden behandeld. In juni van het vorig jaar werden de eer ste plannen door de raad van tafel geveegd. reserveren voor Vietna mese bootvluchtelingen. Wel wordt de mogelijk heid opengehouden om eventueel een ander vluchtelingengezin in de woning onder te brengen, wanneer de opvang van de Vietnamezen in Warmond niet zou doorgaan. De Warmondse gemeenteraad handhaafde gisteravond zijn aanbod één woning aan een Viet namees bootvluchtelingengezin beschikbaar te stellen. Burge meester en wethouders zullen nagaan hoe dit het best kan wor den geregeld. De opvang van bootvluchtelingen zal het belangrijkste doel zijn, maar als zij ergens anders in de regio worden opgevangen, dan zou de woning ook beschikbaar kunnen komen voor andere vluchtelingen. De discussie over deze zaak was gisteravond het belangrijkste punt in de Warmondse gemeen teraad. Dit gebeurd naar aanlei ding van een brief van de Vereni ging Vluchtelingenwerk Neder land. Deze vereniging, die zich de huisvesting van buitenk ndse vluchtelingen ten doel stelt, vroeg daarin om meer woningen voor bootvluchtelingen, danwel om de woning voor een ander vluchtelingengezin beschikbaar te stellen. De vereniging is name lijk van mening dat de opvang en begeleiding van meer bootvluch telingen beter in één gemeente kan plaatsv.nden. De meningen in de raad waren nog al verdeeld. Het CDA toonde zich voorstander van de regionale op vang. De VVD daarentegen wees de woning liever toe aan een an der vluchtelingengezin Dit wel onder de voorwaarde dat de Warmondse bootvluchtelingen in de regio zouden worden opge vangen. Burgemeester De Vreeze vond dit een zaak die moeilijk te controle ren zou zijn. Ook vreesde hiJt in verband met de overwegend ne gatieve reacties bij de omringen- Bewoners slapen: voor Vrijdag Leiden 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, Friese vereniging, "Fryslan", 20 uur. K O - Oude Vest, lezingavond over Ierland, 20 uur. Filmhuis - Leids Vrijetijdscentrum, "Badlands", 23.30 uur. Groenoordhallen - Woon-Ideaalbeurs, 19-22.30 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Pop Show, 21 uur. Schouwburg - 20.15 uur, "Duidelijk zo?!", Robert Long en Leen Jonge- waard. Lak-Theater - Projekttheater met "Ko medie", 20.30 uur. Werklozen belangen vereniging - koffie shop, Haarlemmerstraat, 73b. Dierenbescherming Leiden - melding van zwerf- en gevonden dieren, tel: 122847, b.g.g. 124295. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Wassenaar - sporthal, D'r. Mansveldka de, modelbouwclub. WÊÈÉlZ. Hier moet de nieuwe wijk Bijdorp" komen in Voorschoten. Gisteren giny de eerste paal de grond in voor 300 goedkopere huizen, waaronder ook premie-koopwoningen. de gemeenten over deze zaak, dat van een regionale aanpak weinig terecht zou komen. Hij zegde wel toe te proberen om op regionaal niveau over deze huisvesting van vluchtelingen afspraken te ma ken. Zaterdag LeidenWijkcentrum - Driftstraat, ope ning 9.45 uur, open huis vanaf 13.30 uur; kinderdisco 16 uur; bejaardenfeest 16 uur; tienerdisco 19.30 uur; 25-plus feest 21 uur. Stadsgehoorzaal-bejaardencarnaval De Hutspotten 13.45-17 uur. Augustinus - Rapenburg 24, pop- en te kenfilms, 21 uur. Hot House - Breestraat 66, "het en semble vijf', 22 uur. Groenoordhallen - Woon-Ideaal beurs van 13-17 uur en van 19-22.30 uur. LAK-theater - Theatergroep Nijinsky met "Gorter", 20.30 uur. Sanders - hoek Levendaal/Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Voorschoten - Lindenhoeve, optreden van "Spectrum", 21 cur. Werkgemeenschap De Ratel - Volks huis, Apothekersdijk, lezing over na tuurmonumenten, 1C30 uur. Zondag - Werkgemeenschap De Ratel - Volks huis, Apothekersdijk, Jezing over na tuurmonumenten, 10.3Suur. Boshuizerlaan 1 - Jazzon Sunday, op treden van "Lazy BirdKwintet", 14.30 Groenoordhallen - Woh-Ideaal beurs, 12-17 uur. LAK-theater - kindervórstelling groep "Wederzijds", 15 uur. Middelweg 19c - kidervoorstelüng Leids Poppentheater, 1.30 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, Femke, ontmoeting^entrum vooi vrouwen, 13-16 uur. Artsen Leiden - de weekenddnst begint za terdag om 0 uur en eindi: zondag om 24 P.J. Dersjant, Hooigracj61, tel' 123752. Zo: S. Kooijman, Nooieindsplein 2a, tel: 122268. Wijk 2 - Binnenstad-zu', Tuinstadwijk, Professorenwijk, de Mard, za: J. de Bruijne, Kernstraat 11,1: 141225. Zo: J. van Gent, Zoeterwoud: Singel 28, tel: 122538. Wijk 3 - Mors, Haagwfkwartier, Zuid west, za: A.A. van Rijnjelissetuin 5, tel: 210797. Zo: W. Schelkens, Paganini- straat 24, tel: 764035. Voor de praktijk vani doktoren Goe- neveld, R. van Leeumn, Meijer, Rein- ders, Tan, Van Tol en Jrhage, wordt de weekenddienst wa^enomen door. M.J.H. van Tol, Sitterin 80, tel: 142427. Spreekuur zaterdagen zondag van 11-11.30 uur in het gendheidscentrum Merenwijk, Rosmole£. Leiderdorp - za: J. v, Lede; zo: J. v.d. Beek, praktijkgeboii Hoofdstraat 8, tel: 894539, spreeku' van 12.30-13.30 Voorschoten-za: B .hBeusekom.Be- resteynstraat 2, tel: 2D. Zo: A Meiman, Leidseweg 128a, tel:i93. Warmond - L. Lemrs, Churchilllaan 13. Voorhout, tel 02É-11393. Apotheken De avond-, nacht- epndagsdienst der apotheken in de rio Leiden wordt waargenomen van li 8 feb., door. Doe- za apotheek, Doezapat 31, tel 121313 en apotheek Van ftst Smallenburg, Loevestein 6, tel: 8&0. Wijkverplei Leiden - Interkruisl f 10.000 weg aan antiek LEIDERDORP - Bij een inbraak in de nacht van woensdag op don derdag in een woning aan de Gro- tiüslaan in Leiderdorp is voor meer dan 10.Ü00 gulden aan an tiek gestolen. De daders kwamen binnen via de achterdeur. De be woners van het huis waren wel aanwezig, maar ze hebben verder niets gehoord. Licht gewonde bij autobotsing LEIDERDORP - Een 66-jarige Leidenaar is gisteren licht ge wond geraakt bij een botsing op de kruising Persant SnocpwegI Provinciale Weg 6 bij Alberts Corner in Leiderdorp. Hij reed met zijn auto op de (voor- rangs)weg van Oud Ade naar Hoogmade. Op het kruispunt kwam hij in botsing met een 56- jarige inwoonster van Leider dorp die met haar auto van de af slag van de rijksweg 4 afkwam en richting Leiderdorp wilde rijden. Leiden - Interkrui&daelweg 38, tel., ten noorden van ddjn 134604, tel. ten zuiden van de Rijrfl753. Leiderdorp/ZoeteOude Rd. - ge- zondheidscentrumBerkenkade, Lei derdorp. tel 410l^preekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegtsgeest - InteUis, Lijtweg 7, tel 154500. Voorschoten - Éondheidscentrum, v.d. Waalslaan, teJ41. Dierenarts) Leiden - voor de £tijk van de dieren artsen Muurling>est/Helder, A.W. Helder, Hermelijrtider 36, tel: 146686. Voor de praktijtóin de dierenartpei Krol en Vestjens Vestjens, Rijn en Schiekade 23, teb4323. LEIDSCDAGBLAD DAGBff) voor LEIDEN EpMGEVING Uitgave: Leic|j Dagblad B.V. Hoofdkantoc0 Witte Singel® 11 BG Leiden. Postbus 54,00 AB, Leiden. Giro 57055. 6r betaling van abonnementSden uitslui tend giro 28f Telefoon: 07-44941. Nabezorginfln 18.00-19.30 u. Zaterdag va6.00-18.00 u. Telefoon 07-11515. Indien in gesprek 071.0221. Kwartaalabfement I46,30 Kwartaalabfement per post f 64,15 Jaarabonndht f 173,70 Jaarabonndnt per post f 245,10 Losse numrs f 0,65 Abonnemefeelden bij voor- uitbetalin^oldoen. Bij autonéche overschrij ving geen ïinistratie- en in cassokost^

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2