"Wel nü een middenschool" Katwijks Hendrikkanaal is vervuild Kipwinkel mag niet langs weg in Alphen -ünsma- Weer ongeluk op Herenweg Conrector: "Ouders en leraren zijn het eens" "Oud Noord wijk" schrapt tweehonderd wanbetalers WOENSDAG 30 JANUARI 1980 KATWIJK - Het Prins Hen drikkanaal in Katwijk aan Zee is over een lengte van en kele honderden meters in ernstige mate vervuild. Er drijven talloze stukken hout in, zoals sten, haringvaatjes en ander afval. Zolang er nog ijs ligt in het knaal kan de gemeente Kat wijk, die verantwoordelijk is voor het schoon houden, niets uitrichten tegen de veront reiniging. Het kanaal loopt dood bij de Haven. Daar is "een vergaar bak" ontstaan voor allerlei rommel. Deze is niet alleen van Katwijkse bedrijven af komstig. Als er wordt ge spuid, komt er veel afval via de OUde Rijn, die langs Lei den en Valkenburg stroomt, richting Katwijk. Een woordvoerder van Open bare Werken in Katwijk zegt desgevraagd dat er regelma tig (één keer per week of om de twee weken) wordt geke ken hoeveel troep er ligt. Er is nu door het ijs sprake van achterstallig schoon houden. Het Prins Hendrikkanaal in katwijk: schoon is het water zeker niet te noemen. Pas gekozen bestuur Ashram oudervereni<rin g is afeezet ALPHEN AAN DEN RIJN - Het bestuur van de ouderver eniging van het Ashram-college in Alphen aan den Rijn (begin december nog met grote meerderheid van stem men gekozen), is gisteravond tijdens een extra ledenver gadering naar huis gestuurd. ALPHEN AAN DEN RIJN - "Het schoolbestuur heeft steeds gezegd belang te hebben bij een breed draagvlak. Dat heeft het nu. Ou ders en leraren zijn het erover eens: de middenschool op het Ash ram moet er komen. Per 1 augus tus van dit jaar. Ik hoop dan ook, dat het schoolbestuur nu wil te rugkomen op zijn aanvraag om de middenschool een jaar uit te stellen". Dat was de reactie van een duide lijk blije Harry van Casteren, de voorwaardelijk geschorste con rector van het Ashram-college in Alphen aan den Rijn, nadat gis teravond de meerderheid van de oudervereniging de zijde van de leraren had gekozen in het mid denschoolconflict. Ook de leraren van het Ashram willen dat de middenschool volgens plan van start gaat per 1 augustus, ook al zijn er bestuurlijke conflicten. Het schoolbestuur en het gister avond weggestemde bestuur van de oudervereniging zouden de start van de middenschool het liefst nog een jaar zien uitgesteld. Tijdens de gisteravond gehouden vergadering CDA-vragen over bederven ijspret in Hazerswonde HAZERSWOUDE - "Was het nodig dat dit gebeurde"? Dat vragen zich de Hazerswoud- se CDA-gemeenteraadsle- den B. C. Poot en J. C. Riet veld in gemoede af. In het weekeinde van 19 en 20 januari werd de ijspret voor menig Hazerswoudenaar vergald doordat er werd ge malen. Het gevolg was dat het ijs in plassen, sloten en vaarten werd vernield. Niet alleen was de lol er voor de schaatsers op die manier snel af, er ontstonden ook (vooral bij bruggen) gevaar lijke situaties. De beide raadsleden hebben hun hart hierover bij bur gemeester en wethouders ge lucht. Ze willen weten wie voor het bemalen verant woordelijk was en wat de reden ervoor was. Ook wil len zij dat B en W de verant woordelijke instantie(s) op het wel zeer ongelegen tijd stip van de maalactiviteit wijzen en vooral op de ge vaarlijke situatie die erdoor ontstond. Op zondag 20 januari bijvoor beeld zakten er enige schaat sers door het ijs. De CDA'ers vragen zich af wat het ge meentebestuur kan doen om in de toekomst dergelijke ac tiviteiten te voorkomen. ALPHEN AAN DEN RIJN - Kippenslachter H. Ruardy uit Alphen heeft opnieuw de kous op de kop gekregen. Al eerder zeiden burgemeester en wethouders "nee" tegen zijn plan voor de bouw van een grotere winkel bij zijn bedrijf (langs de weg Alphen-Zwammerdam). Ruardy protesteerde tegen die afwijzing. Maar ook dat protest lijkt te worden verworpen. Morgenavond speelt die zaak in de Alphense gemeenteraad. De vooruitzichten lijken niet gunstig voor de kippenslachter. De (uit gemeenteraadsleden bestaande) "commissie voor de beroeps chriften", waar Ruardy's protest al is besproken, staat namelijk helemaal achter het standpunt van B en W: géén winkel dus. elde auto's na het ongeluk op de Herenweg in Alphen. waarbij twee mensen zwaa\ Man uit Wassenaar zwaar gewond ALPHEN AAN DEN RIJN - Twee mensen zijn gistermiddag zwaar gewond geraakt bij een frontale aulobotsing op de Herenweg in Alphen. Door nog onbekende oorzaak reed rond vijf uur de 35-jarige A.M. uit Krimpen aan den IJssel mét zijn personenauto de andere weghelft op. Hij botste daarbij frontaal op de 50-jarige A.M. uit Uitbreiden Wassenaar. Beide bestuurders liepen zwaar lichamelijk letsel op. Ze werden overgebracht naar het Alphense ziekenhuis Rijnoord. M. werd later echter vervoerd naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Als gevolg van de botsing, waarbij beide voertuigen totaal werden vernield, stonden tot rond zeven uur lange files op de Herenweg in de richting Alphen. Ruardy verkoopt overigens aan de Steekterweg al jaren kip en kip- produkten aan particulieren, al hoewel dat volgens het bestem mingsplan niet mag. Volgens dit Schoner bestemmingsplan mogen op deze strook langs de Oude Rijn alleen grote goederen als auto's, boten, voor de caravans, veevoeder of bouwma terialen worden verkocht. Het gemeentebestuur heeft Ruardy's activiteiten echter tot nu toe oogluikend toegestaan. volgens B en W niet thuis op een voor industriële doeleinden be stemd terrein, maar bijvoorbeeld in een winkelcentrum, aar echter voelt Ruardy weer niet voor. Hij vindt dat van een winkel in traditionele zin geen sprake is. Bovendien komt 70 procent van zijn klanten van buiten Alphen. Vandaar dat Ruardy er weinig brood in ziet naar een winkelcen trum in Alphen te verhuizen. Lus van de vraag, of zoiets voor hem financieel wel haalbaar is. De Alphense ondernemer voerde Nu Ruardy zijn verkoopactiviteitcn behoorlijk wil gaan uitbreiden, gaat het volgens burgemeester en wethouders in feite om de vesti- roepschriften ook nog aan dat zijn bedrijf er in de loop der jaren nogal wat "schoner" op is gewor den. Kippen worden elders ge slacht. Nu is een verwerkings ruimte ontstaan met daaraan ge koppeld een verkoopruimte. Ruardy was vorig jaar trouwens a met verbouwen begonnen zon der bouwvergunning. Het ge meentebestuur gelastte toer stopzetting van de bouwactivitei zocht door de groep "verontruste ouders" en de groep ouders van kinderen die nu al in een midden school-brugklas zitten, bleek al snel hoe de kaarten lagen. Het be stuur van de oudervereniging had de leraren buiten de verga dering willen houden. De aanwe zige ouders (naar schatting 600 manbesliste anders. Dat in het kielzog van de leraren ook leer lingen de vergaderzaal binnen kwamen stuitte slechts op snel ge smoorde protesten. Die afgedwongen toelating van le raren tot de vergadering van de oudenjereniging gaf de tegen strevers van het oudervereni gingsbestuur moed om door te gaan. "Als dat niet was gelukt, waren we niet meer met onze mo ties gekomen, dat zou dan geen zin meer hebben gehad. We wil den weten of men achter de leer krachten stond", aldus de ouders van brugklas-leerlingen midden school. De bestuurders-op-dat- moment van de oudervereniging hadden de leraren echter buiten de vergadering willen houden, omdat die leraren midden vorige week tijdens een ouderavond al blijk haddden kunnen geven van hun opstelling. Slaafs In de opstellingenstrijd mengden de leerkrachten zich gisteravond tie werd ingediend door een groep ouders met kinderen in de brugklas. Die brugklas draait nu al als de voorloper van de mid denschool! De ouders van de brugklas-kinderen zagen door de overgrote meerderheid van de aanwezige ouders twee andere moties aanvaard, waarvan het bestuur had gezegd die niet te willen uitvoeren. Die moties droegen het bestuur van de ou dervereniging op om alles op ha ren en snaren te zetten, opdat de middenschool op het Ashram- college toch op 1 augustus van dit jaar van start zou kunnen gaan. Moties Het bestuur van de oudervereni ging, dat gisteravond verant woording moest afleggen over het advies aan de schooldirectie om de middenschool nog een jaar uit te stellen, kon wel instemmen met twee moties van de groep verontruste ouders. Die groep greep .terug op de door het schoolbestuur en adviseurs be reikte overeenstemming overeen nieuwe bestuursvorm. Die be stuursvorm houdt in, dat er een soort overgangsbestuur (over- gangs bevoegd orgaan) zal moe ten komen om de zaken weer in het gareel te krijgen. Daarbij zouden dan wel de strafmaatre gelen tegen de rector (voorwaar delijk ontslag) en conrector Het pluimveebedrijf van Ruardy aan de weg tussen Alphen en Zwammerdam.Tot nu toe is de verkoop van kip hier oogluikend toegestaan. De gemeente wil echter niet dat er een grotere winkel komt. overigens niet. Van alle kampen werden geen wezenlijk nieuwe argumenten aangedragen. Wel vielen de aanwezige oudergroe- pen over het feit, dat het bestuur van de oudervereniging zich uit sprak voor het aanvragen van uitstel van de middenschool, zon der de ouders te horen. Het be stuur werd het slaafs volgen van het schoolbestuur verweten, het geen door het ouderbestuur werd bestreden. "We hebben ons stand punt ingenomen op basis van zelf verzamelde informatie". Omdat dit standpunt niet werd ge deeld door de meerderheid van de aanwezige ouders. mochten Bohm en zijn medebestuursleden "inpakken en wegwezen"Bohm: "Dit hadden we niet verwacht. In de zaal waren natuurlijk lang niet alle ouders die lid zijn i vereniging. Hoe reageren zullen w wachten". Voor zox matie strekte ware 750 ouderparen lid vereniging. (De school telt 1.400 kinderen, red.) verder zal moeten af- r zijn infor- gisteravond de ouder- De honderden aanwezige ouders stelden zich voor het leeuwen deel achter hetstandpunt van de meeste Ashram-leraren. Net als die leraren vonden die ouders, dat de middenschool op het Ash ram in augustus van dit jaar moet beginnen. In weerwil van alle conflicten die er binnen de school nog leven. Het bestuur van de oudervere ging (onder voorzitterschap J. Bohm) werd tot altreden dwongen. Dat gebeurde via c motie van wantrouwen. Die r (voorwaardelijk geschorst) ge handhaafd moeten worden. Tegen de handhaving van die straf fen hebben de leraren en groepen ouders, onder wie de groep ver ontruste ouders, zich tot voor gis teren fel gekant. De verontruste ouders vroegen de leraren giste ren om de voorwaarde van in trekking van de maatregelen te laten vallen. Maar dat alleen maar als de aanvraag voor de midden school de deur uitgaat met daarin opgenomen dat het Ashram om uit de problemen te komen denkt aan de instelling van een over gangsbevoegd gezag. Dat voor stel bood volgens het bestuur Bohm mogelijkheden -om nog eens om tafel te gaan zitten. De andere moties boden Bohm en de zijnen naar eigen overtuiging geen enkele mogelijkheid" tot "praten" en waren daarom on aanvaardbaar. Voorlopig bestuur Dat onaanvaardbaar leidde tot het heenzenden van het bestuur on der voorzitterschap van Bohm. Tegelijkertijd werden de vijf mannen die al eerder een voorlo pig bestuur vormden van een voorlopige oudervereniging weer teruggeroepen. Die vijf. Renévan Vlist (voorzitter), William den Heete (secretaris), Bernhard Be- zemer, Peter Pouwels en Hans Kiepe, zuilen de mening van de ouders, "wel invoering van de middenschool per augustus van dit jaar" zo snel mogelijk onder de aandacht brengen van het schoolbestuur. Dat evenals het gisteravond heengezonden ou derbestuur van mening is, dat de middenschool hangende de conflicten een jaar moet worden uitgesteld. Leidse radio piraat betrapt NOORDWIJK - Een 35-jarige Leid se etherpiraat is gisteren in de Pickéstraat in Noordwijk op he terdaad betrapt. De politie ving een bericht op Waarin de etherpiraat werd aan geraden om langs "de witte mui zen" in Noordwijk te rijden om op een bepaald adres te komen. Toen de Noordwijkse politie even later een auto met een opvallende sprietantenne langs het bureau aan de Oude Zeeweg zag rijden kon de etherpiraat al snel worden NOORDWIJK Het genootschap Oud Noordwijk gaat maatregelen nemen tegen de wanbetalers. Dit blijkt uit het vandaag verschenen orgaan van het genootschap "Blauwdotter". Onder de kop "help" wordt meege deeld dat het genootschap thans bijna 1000 leden u it. van wie boo nog steeds de contributie niet hebben betaald. Het beatuui noemt dit "een uiterst pijnlijke kwe tie Be lob n I nu om de leden die voor 15 april nog altijd niet hebben betaald u-schrappen Van de led* niu t "Lievet mi 1800 betalende leden verder, dan met ïiKii) van wh' 100 dubieu aa meent het bestuur. Op 11 maart a s. houdt het genoot schap in hotel restaurant "De Beurs" haar ulgemenc ledenver-

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 19