Zian laat zich niet door LZ'86 verrassen: 3-7 Scylla wint geflatteerd Gemini komt tegen Argus veel tekort Docos mist geluk in derby In volleybalcompetitie Rust in spel van DIOK nog niet teruggekeerd MAANDAG 28 JANUARI 1980 Leidse zwemmers succesvol PEN HAAG/AALSMEER - De de Zijl n Den Haag in het derde de B compe- n ploegen LGB hebben deelgenomen programma va titie. De heren vol. Zij behaalden te eerste plaats. Uitslagen: 100 meter rugslag jongens onder 12 jaar 1. Erik Ros RZV 116.6,2. Renee Cor- reljé Zijl/LGB 1.20.8. 200 me ter schoolslag heren: 1. Ed ward Maasdijk Zijl/LGB 2.38.1. 200 meter rugslag he ren 1. Kees Jan Winkel RZV 2.18.3, 3. Edward Maasdijk Zijl/LGB 2.21.3. 4 maal 100 meter wisselslag heren: 1. RZV4.18.9.2. Zijl/LGB 4.22.4. 100 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar: 3. Annemarie de Bruin Zijl/LGB 1.35.1. Eindstand heren: 1. Zijl/LGB en DSZ 18.03.2, 3. WVZ 18.15.4. Eindstand Dames: 1. WVZ, 5. Ziil/LGB 1Ó.52.0. Uitslagen uit Aalsmeer. 200 me ter wisselslag dames: 1. Jan- tine Dol West Friesland 2.37.2, 2. Ellen Hoogenboom LZ'86 2.43.0. 200 meter vrije slag jongens onder 16 jaar: l.John Oud West Friesland 2.07.2, 3. Wilco v.d. Zeeuw LZ'86 2.13.2. 100 meter vlinderslag jongens onder 14 jaar: 1. Carol Dijkstra Oceanus 1.15.5, 2. Michel v.d. Zeeuw LZ'86 1.16.9. 100 meter schoolslag meisjes onder 10 jaar 2. Han- nie de Wit LZ'86 1.49.0. 100 meter vlinderslag meisjes onder 12 jaar: 1. Ilse Harms UZSC 1.22.4, 2. Yvonne de Kier LZ'86 1.25.5, 100 rugslag jongens onder 12 jaar 1. Remco Fillippo LZ'86 1.26.0 200 meter wisselslag jongens onder 16 jaar 1. Wilco v.d. Zeeuw LZ'86 2.25.1.100 meter schoolslag meisjes onder 16 jaar: 1. Ellen Hoogenboom LZ'86 1.21.4. 200 meter rug- slag heren: 2. Wim v. Mil LZ'86 2.38.0. 100 meter vrije- slag jongens onder 10 jaar 2. Marco Mulder LZ'86 1.21.6. LEIDEN/WADDINXVEEN - De Zijl/LGB heeft de streek- derby tegen de Gouwe gemakkelijk gewonnen. De Gouwenaren werden in eigen huis met 6-10 verslagen. LZ'86 leed een nederlaag. Lijstaanvoerder Zian/Vitesse was met 3-7 te scherk. Tweede klasser Katwijk won met 10-8 van MZPC uit Maastricht. Vivax speelde een goede wedstrijd en won verdiend van PCG met 7-6. DkD kwam tegen Laga niet verder dan een 8-8 gelijkspel. De Zijl/LGB heeft tegen de Gouwe in Waddinxveen een goede wed strijd gespeeld. Vooral in verde digend opzicht waren de Leide naars sterk op dreef. De arbiters Jan ae Bruin en Hans v. Zende ren stuurde twaalf maal een Lei- denaar voor 45 seconden naar de kant. Door goed schuiven in de verdediging en sterk keepen van Theo Uittenhout konden de Gouwenaren maar twee maal profiteren van deze nummerieke meerderheid. Alex van Bekkum en Jan Jaap Korevaar slaagde er zelfs in bij uitbraken tijdens de man minder situaties tot scoren te komen. De Leidenaars konden in de beginfase naar een ruime voorsprong uitlopen (1-5 halver wege het tweede part). In deze beginfase wist de Gouwe niet het juiste antwoord te vinden op het rustige aanvalsspel van de Zijl/ LGB. De thuisploeg speelde veel te gehaast, met als gevolg veel balverlies. Toen de Gouwe in de tweede helft van de wedstrijd wat beter ging spelen was de achter stand al te groot om de nederlaag nog te ontlopen. In de eerste pe riode verzorgde Jan Jaap Kore vaar de produktie voor de Zijl LGB. Hij scoorde tweemaal. In de tweede periode draaide de doelpunten machine van de Lei denaars op volle toeren. De Zijl LGB scoorde in deze periode vijf doelpunten (Stan Van Belkum 2, Hans Korevaar, Jacob Spijker en Jan Jaap Korevaar). De Gouwe kon hier maar twee treffers (Fred Kransstauber en Eef Overdam) tegenover stellen. De 7-2 tussen stand halverwege was al beslis send. De laatste perioden ging de Gouwe beter spelen. Hierdoor werd het een gelijkopogaande tweede helft. De Leidenaars zijn niet meer in gevaar geweest. Via 4-9 na de derde periode (Leidse doelpunten van Jan Jaap Kore vaar en Alex van Belkum werd de eindstand bepaald op 6-10 (de laatste Zijl/LGB treffer kwam op naam van Martin Vreeburg). Het Leidse team blijft door deze overwinning op een vierde plaats staan. Twee plaatsen lager staat de andere Leidse hoofdklasser LZ'86. De pupillen van Gijs v. d. Leden moesten zaterdagavond aantre den tegen lijstaanvoerder Zian Vitesse. Alhoewel de Leidenaars redelijk tegenstand boden won nen de Hagenaars toch verdien met 7-3. Zwakke punt bij LZ'86 situaties. De weer zeer sterk kee pende Haagse doelman Ruud Misdorp bleek voor LZ'86 een te groot obstakel. Zian/Vitesse slaagde er zelfs in met twee man minder te scoren. Bram v. d. Le den schoot, Ruud Misdorp stopte de bal. Ton v. d. Bosch reageerde goed. Hij pikte de terug sprin gende bal op en kon na een rush over het hele veld LZ keeper Erik Vos passeren. De derde periode bracht de beslissing. Tot dan toe had LZ'86 goed bij kunnen blij ven. De 1-3 tussenstand na twee perioden was zeker nog niet ho peloos. Toen ging het echter mis. Van 1-3 liep Zian/Vitesse uit naar 1-6. Eerst zorgde John van de Bosch (met een Hagenaar aan de kant!) voor 1-4. Toen vlak hierna Bram van Mil uit het water werd gestuurd, had zijn voor Zian/Vi tesse spelende broer Aad geen moeite 1-5 te scoren. Ton van de Bosch deelde tenslotte de al eer der beschreven genadeklap uit. Fried Elzenga bracht LZ'86 nog in de derde periode weer iets dichter bij (2-6). De laatste perio de gaf weer twee gelijkwaardige ploegen te zien. Beiden scoorden nog éénmaal (Jan Evert Veer en Bram v. d. Leden). Ook in deze wedstrijd is weer aangetoond dat LZ'86 in wedstrijden tegen echte topclubs net iets te kort komt om echt met hun te kunnen LEIDEN - De uitslag in de streekderby Docos-Scylla (1-9) behoeft toelichting. Want uit die voor Docos desastreu ze stand zou men kunnen aflezen dat de club door stad genoot Scylla als kansloze sparring-partner geslacht en gedold zou zijn. Het tegeldeel is echter waar; de thuisclub speelde gesteund door een fanatiek maar sportief publiek prima tafeltennis en maar liefst zes partijen waren op het nippertje verloren. Vooral Ed Fallaux speelde onge lukkig en wanneer dat grillige talent zichzelf uitroept tot pech vogel van de week mag niemand hem euvel duiden. Want zie de Yeglo verslaat titelkandidaat LEIDEN - De badmintonvereni gingen Veglo en BC Leiden be paalden op de voorlaatste compe titiedag voor een belangrijk deel de voornaamste beslissingen in de landelijke tweede klasse. De 2-6-uitzege van Veglo op kam pioenspretendent Dropshot be tekende dat Morgenstond de titel voor zich kon opeisen, terwijl Delft door de 7-1-nederlaag bij BC Leiden degradeerde. Bij Veglo scoorden Wim de Rooy (15-7, 14-5 en 7-15) en Hans van Hartevelt 10-15 en 9-15)een punt in het heren enkelspel. In het he ren dubbel versloegen zij Gill/De Vos met 5-15 en 3-15. Jacqueline de Rooy won haar partij van Son- dergaard met 11-4, 2-11 en 4-11. In het dames dubbel won zij sa men met Silvia Frederiksz van Sondergaard/The met 5-15,15-12 en 7-15. Het gemengd dubbel le verde ook een zege op voor Veglo. Het duo De Rooy/Hartevelt zege vierde over Sondergaar/Vos met 13-18, 15-8 en 7-15. BC Leiden had geen enkele moeite met Delft. Laman versloeg bij voorbeeld Theuvenet royaal: 15-4 en 15-5, terwijl Koelemij in het de damessingle weinig tegen stand ondervond van Sihom- bing: 11-5 en 11-3. Ten slotte le verde ook het gemengd dubbel een ruime zege op. Het koppel De Koning, Laman won met 15-9 en 15-4 van Sihombing/Theuvenet. cijfers die Fallaux scoorde. In de openingspartij tegen Sjoerd Meyer 17-21 21-17 19-21 om di rect na de pauze tegen Patrick Swier tot 15-21 21-14 19-21 te rei ken. In de laatste partij, de stand was inmiddels opgelopen tot 1-8, leek een 14-6 voorsprong tegen Wibo v. Gennip voldoende maar het missen van drie services bij 15-10 verstoorde het ritme dermate dat opnieuw een 19-21 verlies zijn deel was. En om het Docos-ver- weer nog wat meer reliëf te ge ven: Ed v. d. Berg tegen Swier 20-22 18-21, maar ook Laddy Prorok legde Swier het vuur na aan de schenen 20-22 25-27. Bedenk nog dat het duel v. d. Berg- v. Gennip een 16-16 stand in de derde game kende en het is dui delijk dat Scylla bepaald niet als een stoomwals over Docos heen- geraasd is. Sterker nog, het onge slagen optreden van Wibo van Gennip in een voor hem lastig duel is een ruim voldoende waard maar Patrick Swier en Sjoerd Meyer moeten het doen met een zes min. Beiden maken momen teel min of meer een pas op de plaats maar gezien de uiterst snelle opkomst vorig jaar is dat niet verontrustend. Swier is nog pas 16 en mist logischerwijs de nodige rust om zijn inmiddels ruime arsenaal aan technisch kunnen nuttig te maken. Nog jonger is de nog steeds frêle Meyer die met zijn 14 jaar al wel genoeg taktisch inzicht heeft maar die technisch de komende jaren nog genoeg te leren heeft. Scylla lijkt met zevenmijlslaar zen op de weg terug naar de ereklasse waar ervoor Avanti als de tekenen niet bedriegen toch extra overlevingskansen geko men zijn nu mededegradatie kandidaat Midstars ingestort lijkt getuige de 1-9 tegen Salto. De Groninger kopman Anne Vlieg liep in de pauze de weilanden in om niet meer terug te komen voor zijn overige duels en overweegt de competitie voor gezien te hou den. Avanti Avanti zelf moest zaterdag herfst- kampioen 't Hooge Huys voorla ten 1-9 maar ging niet zonder slag of stoot uit de weg. Theo Louwers onderstreepte zijn immer aanwe zige mogelijkheden met een ga- mewinst op van Slobbe en debu tant van Strien dwong Kenyon tot een driesetter. Diezelfde Ke nyon was door Bettine Vriese- koop in de tweede partij al ruim op afstand gezet. Tegen van Slobbe stroopte Vriesekoop de mouwen eens extra op en toonde een week voor de top-12 te Mün- chen een verheugend goede vorm. Pas bij 16-16 in de derde game kon Van Slobbe duidelijk maken dat hij de sterkste heer van Nederland is 16-21. Deze ne derlaag was echter door Avanti. ingecalculeerd, niet de 2-8 opta- ter die de dames een tafel er naast van Scylla kregen. doelman Jan de Graaf van LZ. De Leidenaar de problemen toen MZPC van 9-6 terug kwam tot 9-8. Paul v. d. Puttte loodste zijn ploeg door de ze moeilijkheden heen vlak vbor tijd 10-8 te scoren. Dit was tevens de eindstand. Topscorer Paul v. d. Putte (6x). Derde klasser Vivax leverde een goede prestatie. Het hoger ge klasseerde PCG werd met 7-6 verslagen. Vooral de eerste drie perioden speelde de Oegstgees- tenaren een prima partij. In deze perioden bouwden zij een 7-4 voorsprong op. PCG kwam in de laatste periode nog angstig dichtbij maar verder dan 7-6 liet Vivax het niet komen. Topscorer: Ruud Wormgoor (5x), Marcel Rompes en Jack Frauenfelder. Het Leiderdorpse DKD speelde te gen Laga. Beide ploegen vertoe ven in de middenmoot van de derde klasse. Het was dan ook een gelijk opgaande strijd die eindigde in 8-8. In de laatste mi nuut stond DKD nog voor met 8-7. Laga kon echter nog gelijk komen. Toen er vlak voor tijd een Laga speler werd uitgestuurd leek DKD alsnog te winnen. De nummerieke meerderheid werd echter niet benut. Scores: Harry v. Hove 3, Ron Rietbroek 2. Eer der deze week speelde DKD een inhaal wedstrijd tegen GZC. De ze wedstrijd werd met 9-6 door de Leiderdorpers gewonnen. De dames van de Zijl/LGB verlo ren. Neures was met 6-10 te sterk. Ondanks dit verlies speelde de Leidse dames een redelijke wed strijd. Topscoorsters: Marion Vreeburg 2, Ria Onderwater 2. DIRK KLOOS Tweede klasser Katwijk speelde niet zo'n goede wedstrijd tegen het Maastrichtse MZPC. De Kat- wijkers wonnen wel. Na bijna de gehele wedstrijd te hebben voor gestaan, kwamen de Katwijkers in de laatste periode toch nog in LEIDEN - In de volleybalcompetitie wisten een aantal staartploegen zich danig te roeren. Zo was er verlies voor de Leythondames en NOVO heren en winst voor de heren van Gem/K 2. Gem/K 1 had Hans de Jong weer opgesteld in de hoofdmacht en hij deed tegen Argus gelijk van zich spreken. Desondanks ver loor Gem/K de eerste twee sets ruim: 8-15, 7-15. Even kwam er een opleving (15-10 zege in de derde set) die zich in de vierde set leek voort te zetten, maar Argus onderkende het gevaar bijtijds; gooide er een schepje bovenop en won de set met 11-15 en ook de wedstrijd met 1-3. Gcm/K 2 zorg de in het duel der degradanten voor een prettige verrassing. Te gen het Utrechtse USS 2 wist het met als sterkste basis: goed spel- verdelen van Bernard v. d. Pols en Wilbert Koekshoorn een over tuigende 3-1 zege, te boeken. Set standen: 15-11, 15-9, 7-15 en 15-12. Een geweldige opsteker voor de komende moeilijke tij den. Bij de dames lag er over het spel van Gem/K 1 een zekere matheid. Het elke week weer moeten presteren om de race in de top vol te houden blijft niet zonder gevolgen. Tegen Brevok begon Gem/K goed meteen 11-15 winst. In de tweede set kwam de ommekeer. Een nu geïnspireerd Brevok won deze set net aan met 16-14, maar ging goed door en won de volgende ruim met 15-5. Eenvoudig [\vee jaar terug lag Brigitte Kooter op gelijk niveau mot de Kruyft' maar inmiddels is Kooter voorde Leidse een eehvoudige hindernis geworden. Tot dit seizoen was de verdedigende Stephine van Gennip kansloos tegen Kooter, twee maanden terug was Van Gennip voor het eerst nipt win nares en zaterdag leverde het openingsduel een 16-21 16-21 op. Semi-prof Jolanda Noordam moest Avanti dus in de race hou den maar pal na het dubbel was opnieuw van Gennip haar meer dere 8-21 18-21. Later kon de Kruyff tegen Noordam onge straft "op gevoel" spelen. Scylla had inmiddels ook het dub bel ingepikt en Sophia Vaalburg scoorde zowaar het winnende punt in de strijd der "derde da mes" tegen Moniek Kooter. Voor de Leidse herfstkampioen is dat een gunstige ontwikkeling, het duo de Kruyff-Van Gennip kan wanneer Vaalburg aan winst toe is wat ruimer ademhalen. Avanti is voorlopig naar het tweede plan verwezen en moet hopen up een misstap van Scylla tegen Tempo Team om weer voor de titel in aanmerking te komen. Overige uitslagen: Scylla 2-Noad 1 8-2; Scylla 3-Nikon 4-6; Scylla 4- St. Hoger 8-2; M. Z. 2-Scylla 5 9-1: ZTTV-Scylla 6 10-0; Docos 2-Vriendenschaar 2 6-4; Docos 3- Bowling Maassluis 9-1; Mizu- Onkyo 5-5; Mizu 2-Wibats 4-6; Korenbeurs 2-Avanti 2 2-8; Ilac 1-Avanti 3 5-5; Victory-Mizu 3 4-6; Combi-de Treffers 3-7; Da mes Red Star-Scylla 2 2-8; TOV- Avanti 2 5-5. In deze fase bleek het bij Gem/K te veel van de vorm van één speelster af te hangen t.w. Maria Wuisman. Gem/K won nog wel de vierde set (6-15), maar Brevok pakte de volgende: 15-11 en de wedstrijd met 3-2. NOVO vestig de tegen die Raeckse een eigen rekord. In 37 minuten tijds speel de het zijn tegenstander in drie sets van het veld. (15-2, 15-6 en 15-7). NOVO kon zich veel ver oorloven en allerlei kombinaties uitproberen. Ook de twee inge paste junior speelsters, Pauline v. d. Wal (15 jaar) en Mareille Alke made (16 jaar), draaiden in dit ge val voortreffelijk. Daar de twee koplopers VCH en Madjoe pun ten verspeelden, was het voor NOVO helemaal een gunstig weekend. Leython had de kracht van het onderaanstaande WW, ondanks herhaalde waarschu wingen van trainer Wim Hen- drikse, schromelijk onderschat. Zo kon het gebeuren, dat na twee sets, niet Leython, maar WW met 0-2 voorstond (5-15 en 13-15). In de tweede set kwam dit vooral door veel eigen foute op slagen. Toen pas ging Leython spelen zoals het moest en met 15-10 en 15-7 werd het 2-2. In de vijfde set kon Leython toch weer niet doordrukken. Daarvoor was het spel te angstig en krampach tig en WW won met 12-15, dus 2-3; Leython met de brokken achterlatend. Niet best In de promotieklas heren speelde Leython niet zijn beste wedstrijd, maar wel èen zeer nuttige. Tegen VVV moest gewonnen worden om aansluiting.te krijgen op de ranglijst met die ploeg. Bij ver liest zou het verschil 7 punten worden. Leyton opende sterk: 4-0 en via goed doorzetten van Wim Schouten kwam de winst bij Ley thon: 15-11. Daarna dreigde het mis te gaan. Leython werd op grote achterstand gezet en zelfs, twee wissels kon den de rollen niet omdraaien (5-15). Daarna kwam het span nendste deel van de wedstrijd. Steeds in de slotfase toonde Ley thon zich de koelbloedigste door met tweemaal 15-13, toch de volle 3-1 winst te pakken. NOVO stelde hevig teleur tegen het zwakke Karssen. Kennelijk ontbreekt de motivatie, nu de ploeg geen be slissende rol kan spelen in de strijd om de eerste plaatsen. In elk geval was het 3-2 verlies een slechte zaak voor de overige staartploegen uit de regio. Sterk Orion wil zich kennelijk nog niet definitief neerleggen bij de rol van degradant. Tegen Tornade 2 pakte het in een sterk gespeelde wedstrijd weer eens de volle winst, Tornado zelfs geen set gunnend: 3-0. LUSV had met het erg zwakke Jodan Boys geen en kele moeite. Vaak was een harde serve al voldoende om J.B. niet in hun spel te laten komen. LUSV liet spelverdeler Rob Mudde, vastspelen in het eerste team en zag Rob v. d. Broek aanvallend een goede partij spelen. Donar bedwong Be Fair met als wapen een zeer effectief blok. Op zich was de wedstrijd vrij rommelig, maar Donar gaf het op de vierde plaats vertoevende Be Fair wei nig kans en won met een weer excellerende Ron Groen (15-4, 15-9,16-18 en 15-13), dus met 3-1. Bij de dames wist LUSV na het echec van vorige week zich goed te herstellen met een zege op Zo- voc. Minnie Kooy (op serve) en Annemarie Aarnoutse (aanval) stonden hier borg voor de zege: 15-4, 4-15, 15-8 en 15-13, evenzo een 3-1 zege. Druk DAC kwam door een 3-1 zege op WvZwol samen op kop met Ze venhuizen. Bij DAC ontbrak Willemien Moerman, maar meer nog had men last van de druk te moeten winnen, wat het duel niet fraaier maakte. Setstanden: 14-16, 15-7, 15-12 en 15-10. RVV raakte bij de warming-up al danig geïmponeerd door de daverende smashes van Tlior. Gelukkig viel het in de westrijd erg mee. De eerste setwinst: 15-12 werd voor al bereikt door Tine v. Baarn, die drie maal zo blokkeerde, dat de bal dood terug viel bij Thor. In de tweede set was RVV niet te hou den en regende het smashes aan Thor-zijde (15-7). De derde set bleef Thor tot 13-13 bij. Toen be slisten twee blunders aan Thor- zijde ten gunste van RVV (15-13) en daarmee de 3-0 overwinning. Leython 2 speelde een rommeli ge wedstrijd tegen VOY uit Stol wijk. De eerste set werd glansrijk gewonnen met 15-5 door Ley thon, maar de tweede set werd een overwinning voor VOY: 11-15. Deze trend werd voortge zet in de volgende sets: 15-6 voor Leython en 11-15 voor VOY. De vijfde set was na veel spanning voor de ploeg met de langste adem: 17-15 voor Leython. Voor al Mieke Budde speelde aan Ley- ton-zijde aanvallend een goede partij. GER RENES LEIDEN - De rust is bij de Leidse rugbyclub DIOK nog niet in het spel weergekeerd, de lange winterpauze ten spijt. Gisteren ging de ploeg op eigen veld met 4-10 ten onder tegen KMD, een tegenstander die op de ranglijst een bescheiden positie inneemt. Op het zware veld van de Kikkerpolder bleek de werklust van Klein Maar Dapper de doorslag te geven. Tegenover de inzet van KMD stelde DIOK gisteren een veel te gejaagd spelletje. Er werd te vaak balverlies geleden en van die foutjes maakten de Westlanders dankbaar gebruik. De razendsnelle John Koelemij profi teerde tot tweemaal toe zeer gretig van Leidse slordigheden. Raymond van Rooyen benutte één conversie en daardoor keek DIC K tegen een 0-10 achterstand aan. Toch kreeg DIOK alle kans om wat aan die achterstand te doen, maar het vele balbezit werd simpelweg niet uitgebuit. Pas aan het slot van de wedstrijd had Willem van der Heijden succes. Met een uitstekende try werkte hij de hatelijke nul van het scorebord. Ondanks de nederlaag blijft DIOK-trainer Peter de Bruyn optimistisch. Hij claimt tijd om de veelbelovende jonge talenten in te passen om de neerdalende lijn vervolgens weer te kunnen ombuigen in positiever richting.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 18