UVS blijft Roodenburg net de baas:2-1 Zaalhockeyers van LMHC kampioen na winst op Alecto Meerkamptitels Tineke Hidding en Eltjo Schutter Eleazar wint Prix Eelman weg bij Noordwij k Ook moeizame zege van Quick Boys op Oegstgeest „Jij kan wel willen Record voor Göhr op 60 meter MAANDAG 28 JANUARI 1980 John Eelman HAARLEM - John Eelman zal zijn verbintenis met Noord- wijk niet verlengen. Zater dag stelde de Haarlemse trainer de spelersgroep en het bestuur van de zaterda geersteklasser van dit voor nemen op de hoogte. Eelman is 7 seizoenen bij Noordwijk in dienst geweest. "Ik ga binnenkort de studie MO-lichamelijkc oefening volgen", verklaarde Eelman gisteravond zijn besluit. "Die cursus wordt op vrijdag en zaterdag gehouden. Daar door is mij de mogelijkheid ontnomen om langer bij Noordwijk te blijven. Ik heb die beslissing met een bloe dend hart moeten nemen. Maar ik heb het bestuur in elk geval al vroeg van mijn vertrek in kennis gesteld, zodat Noordwijk alle tijd heeft om naar een opvolger uit te zien". Vooralsnog heeft het Noord- wijk-bestuur geen pogingen in die richting ondernomen. Pas in de loop van deze week zal dit college zich nader gaan beraden over de opvol ging van Eelman. "Ik vind het jammer dat Eelman aan het eind van dit seizoen bij ons weggaat", aldus Noord- wijk-secretaris Wim Spaan derman. "Hij heeft bij ons als trainer immers goed gefunc tioneerd. We staan nu voor de taak om een voor ons ge schikte vervanger te vinden. Dat zal niet meevallen. Maar ik stel mij voor dat we in be paalde bladen een adverten tie zullen gaan plaatsen en dan wachten we maar af wie daarop reageert". LEIDEN - De algehele af gelasting van het amateur voetbal ten spijt kwamen er in het afgelopen week einde toch nog diverse clubs uit de regio binnen de lijnen. Zaterdageer steklasser Quick Boys bij voorbeeld oefende tegen Oegstgeest en won met 2-1. Ook de spelers van Noordwijk trokken de voetbalschoenen aan. In Scheveningen kwam de ploeg van scheidende John Eelman tegen de ge lijknamige zaterdagvier deklasser overigens niet verder dan een 1-1 gelijk spel. In Leiden-Noord bleef UVS gisteren Roodenburg met 1-2 de baas, terwijl VVSB tegen LFC goed voor de dag kwam getuige de 2-0 overwinning. Quick Boys-Oegstgeest 2-1 Quick Boys had op een goed bespeelbaar bijveld van het Katwijkse complex Nieuw Zuid het nodige te stellen met vierdeklasser Oegstgeest. Kees van Rooyen wist voor de Katwijkers welis waar al spoedig de openingstreffer te vinden, maar Ron v.d. Kolk bracht beide partijen later weer op gelijke voet. Uit eindelijk verzorgde Martin v.d. Plas, die voor de Katwijkers nog een penalty mis te, de winnende Quick Boys-goal: 2-1. Scheveningen-Noordwijk 1-1 Noordwijk domineerde in deze oefenwed strijd, maar vergat het werk af te maken. Getreuzel inde roodwitte defensie leid de zelfs tot een Scheyeningse voor sprong. Vlak voor de pau2e bracht Ab Spaanderman de gelijkmakende 1-1 op het scorebord: 1-1. Öjrndat het met de schotvaardigheid ook in de tweede pe riode maar povertjes was gesteld, slaag de Noordwijk er niet in meerdere tref fers aan de score toe te voegen. Roodenburg-UVS 1-2 Beide équipes legden op het goed be speelbare veld een aantrekkelijk partij tje op de grasmat. Vooral Roodenburg vestigde met goed combinatiespel de aandacht op zich. Niettemin keken de blauwzwarten al spoedig tegen een ach terstand aan, nadat UVS-er Will Hens- kens had geprofiteerd van een foutje van Roodenburg-goalie Sjaak Nievaart. Tien minuten later evenwel was de balans al weer in evenwicht, toen Ed Strijk,goed voorbereidend werk van Aad de Groot naar juiste waarde wist te schatten. Die laatste miste na rust een strafschop, hetgeen zijn weerslag had op het spel van de thuisclub. Roodenburg verwerk te de mentale klap maar moeizaam en UVS greep dit buitenkansje dankbaar aan om via Hans Verkuylen (voorzet Ma rio Faber) de winst te grijpen. Blauw Zwart-SJC 1-0 In Wassenaar had Blauw Zwart nogal wat problemen mét de Noordwijkse der deklasser SJC. Pas na rust zorgde Frans van Leeuwen na een voorzet van Hans Grundeken voor de 1-0 eindstand, nadat overigens Wim Tolido al een penalty had gemist. VVSB-LFC 2-0 VVSB behaalde gisteren een verdiende 2-0 triomf op LFC, dat overigens de ge schorste Bles Zuma en John Verschoor miste. Nico Immerzeel legde met zijn 1-0 al vroeg de basis voor de VVSB-triomf, die na de pauze met een doelpunt van Aad v.d. Togt nog eens èxtra werd aan gedikt. SC Lisse-DCG 2-2 Het had er in deze confrontatie aanvanke lijk alle schijn van dat SC Lisse een rui me zege zou gaan behalen. Laurens v.d. Voort en Ron Hoogeveen brachten hun ploeg op een voordelige marge van 2-0, maar uitgerekend toen gingen de bewo ners van de bollenstreek verslappen. Vooral de defensie liet nogal wat steek jes vallen en de Amsterdammers konden door dat gebrek aan Lissér concentratie alsnog langszij komen: 2-2. SVLV-VIOS 2-1 SVLV verrichtte in Voorschoten een huza renstukje door de Haagse eersteklasser VIOS met een 2-1 nederlaag huiswaarts te sturen. Ron Ammerlaan was met zijn twee doelpunten de meest bejubelde man bij de Voorschotenaren. Jij kan wel willen, maar ik heb geen zin. En omdat ik moet lopen gaat het feesfmooi niet door dit keer", moet de ruin PatrijsBelwin gisteren op de Hilversumse renbaan gedacht hebben. Zij baas zat er mee, vertwijfeld wierp hij een blik op het starthek waar de concurrentie vol ongeduld stond te trappelen. Maar alles kwam uiteindelijk nog goed. De jockey kreeg uitstel en slaagde er tenslotte in om Patrijs toch op andere gedachten te brengen. Voor wat extra-hooi koos het paard eieren Voor zijn geld en beëindigde zijn staking. PARIJS (ANP) - De al tien jarige Franse draver Eleazar heeft zijn laatste kans gegrepen. Gisteren won de hengst op de baan van Vincennes bij Parijs de Prix d'Amerique. Vijftigduizend enthousiaste toe schouwers zagen de door Leo- pold Verroken getrainde en ge reden Eleazar zegevieren voor Grand Pré, Gadames en Tarok. Deze 56ste editie van de Prix d'Amerique was gedoteerd met een prijzenbedrag van 1,2 miljoen frank (zo'n half miljoen gulden). Ondanks een omvangrijke erelijst startte Eleazar, die dit jaar voor de laatste keer mocht deelnemen, als outsider. Huizenhoge favoriet was de zesjarige hengst Ideal du Gazeau, de jongste draver in het veld van achttien. De lieveling van de Franse paardensportfans kwam er in de slotfase van de 2600 meter lange koers niet aan te pas. Lang voerde de door Jean-Rene Gougeon gereden Hadol du Vi- vier het veld aan. In de laatste bocht begon Eleazar aan een op mars, die onstuitbaar bleek. In de nadagen van zijn schitterende loopbaan - hij won twee keer het Europees kampioenschap - zal Eleazar nog in de Grote Prijs van Frankrijk en de Prijs van Parijs starten. Mogelijk is deze over winning van de "Olympische Spelen voor dravers", zoals de Prix d'Amerique ooit werd ge noemd, de finalerace van zijn car rière. Grandpre, gereden door Richard Denechere, die de Prix in 1978 won, moets genoegen nemen met de tweede plaats. Gadames werd derde. De overige ereplaatsen werden bezet door niet-Franse baarden. Tarok, de winnaar van de Deense derby, eindigde als vierde. Speed Expert uit Italië werd vijfde. Bondsteam eerste in toernooi van HDM DEN HAAG (ANP) - Een zinde rende finale heeft het zesde internationale zaalhockey- toernooi van HDM gisteren bij de heren niet opgeleverd. Wel één, waarin voor de eerste keer in het bestaan van het toernooi het Nederlandse he ren bondsteam aantrad. De finale was een reprise van de zaterdag gespeelde groeps wedstrijd tussen de nationale ploeg en de Engelse Lions, eveneens een nationale af vaardiging. Toen won Ne derland met moeite met 9-8. Deze keer ging het een stuk gemakkelijker. Na een rust stand van 1-1 liep Nedcland regelmatig uit naar een over winning van 6-2. LEIDEN - De heren-zaalhockeyers van LMHC hebben dankzij een verpletterende zege op Alecto (11-1) het kampioenschap in de derde klas behaald, en daarmee de mogelijkheid om straks hogerop te komen. Iets dergelijks lijkt voor tweede klasser Roomburg weggelegd dat na de overwinningn op Forescate en het gelijke spel tegen Ring Pass vorstelijk aan de leiding gaat. De dames van LMHC (tweede klas) zijn één plaats gestegen en bezet ten nu de voorlaatste plaats op de ranglijst. Dit dankzij winst op Cartouche (3-2) dat met de Voort- schotense formatie van plaats heeft geruild en nu onderaan staat. De dames van Roomburg waren vrij. Onverwacht weinig tegenstand bood 'runner up' Alecto aan koploper LMHC dat met de 11-1 winst de kampioenstitel ruim schoots verdiende. Binnen en kele minuten stonden de Leider dorpers op 0-4, waarna duidelijk was dat Leiden voor zijn tegen stander nauwelijks meer dan een figurantenrol in gedachten had. Van Marwijk Kooij was in deze wedstrijd, die Leidens laatste zou zijn omdat de tweede tegenstan der van de avond, Blijswijk, niet kwam opdagen, met 6 treffers topscorer. Aanvankelijk leek de 2de klas ont moeting Roomburg - Forescate niet erg spannend te worden. De Leidenaars kwamen eenvoudig op 4-1 voorsprong, maar tegen het uityallen van Kees Went (blessure) bleek de formatie niet opgewassen. De Voorschotena- ren kropen binnen korte tijd tot tweemaal toe langszij: eerst op 4-4, later op 5-5. De winnende treffer kwam van de Leidenaars, die zich mede dankzij het punt dat op Ring Pass (4-4) werd ver overd, praktisch kampioen mo gen noemen. Forescate won de tweede partij van die avond, te gen Zoetermeer, met té kleine Cij fers: 3-2. De Voorschotenaren staan als tweede genoteerd, ach ter Roomburg. Ring Pass is derde op de ranglijst. De dames van LMHC hebben met hun directe tegenstander Car touche, van plaats gewisseld, en dat is gezien het feit dat het hier om de 'degradatieplaats' gaat, een belangrijke prestatie. De Voorburgse formatie werd met 3-2 naar de onderste plaats van de tweede klas ranglijst gestuurd en de Leidsen lijken althans voorlo pig de zwarte Piet kwijt te zijn. Forescate versloeg Leiden, zij het moeizaam met 3-1. Dat de Voor- schotense dames het moeilijk zouden krijgen tegen koploper Rijswijk was te verwachten. Met 2-2 bracht liep de ploeg betrek kelijk weinig kleerscheuren od. ZWOLLE - Tineke Hidding uit. Deventer en Nij- megenaar Eltjo Schutter zijn zaterdag de Ne derlandse indoor-kampioenen op de atletiek- meerkamp geworden. Tineke Hidding (Daven- tria) won de vijfkamp bij de dames met 4159 punten voor Olga Commandeur van het Am sterdamse ADA die 4091 punten vergaarde. Op de zevenkamp bij de heren kwam Elljo Schutter (Quick) tot een puntentotaal van 5253 waar mee hij te sterk bleek voor Frank van de Ham (V L TC Den Haag) die het tot 5148 punten bracht- Tineke Hidding legde de basis voor haar zege vooral bij de eerste nummers, de 60m horden (8,5 sec), het kogelstoten (12,43m) en het verspringen (5,8lm). Olga Commandeur kwam op deze on derdelen tot resp. 9,0 sec, 10,39m en 5.74m. Bij de onderdelen hoogspringen en 800 meter wa ren de rollen omgedraaid: Olga Commandeur 1.72m en 2.16.4 te gen Tineke Hidding 1.66m en 2.27.2. Eltjo Schutter legde in de Zwolse IJsselhal de volgende prestatie reeks neer: 60m in 7,^ sec, ver 6,92m, kogel 11.96m, hoog 1.86m, 60m horden in 8,6 sec, polshoog 4,60m en 1000m in 2.52.4. Bij de meerkampstrijd die de meisjes uitvochten noteerde de Alphense Marian Goedhart (AAV'36) een nationaal punten- record: 3929 punten met als pres taties 60m horden in 9 sec, kogel 9.47m, ver 5.92m, hoog 1.72m en 800m in 2.27.8. Edith Radder uit Boskoop (AV'47) bleef daar met 3701 punten niet eens ver bij ach ter. Vooral haar hordenrace in 8.9 sec mocht er zijn. Ook een puntenrecord leverde de zevenkamp bij de jongens op waar Robert de Wit (PSV) het tot een totaal van 4942 bracht. De pupil van Eef Kamerbeek leverde vooral fraaie prestaties op de 60m horden (8,4 sec) en bij het pols- hoog (4.10m). Op laatstgenoemd nummer evenaarde de Haagse junior Gys de Ruiter (V&LTC) het nationaal jeugdrecord met 4.30m. Geen meerkampen maar indivi duele nummers stonden er giste ren in de IJsselhal op het pro gramma. Uitblinker daarbij was junior Erik de Bruin uit Gorkum (Typhoon) die de kogel naar een nationaal jeügdrecord stootte van 17;13m. Op de sprintafstan den ook nog enkele jeugdre- cords: de Amsterdamse Marjo Wijnbergen (ADA) via 8,83 sec op de 60m horden en Haarlemmer Mario Westbroek via 6,99 op de 60m vlak, een evenaring van zijn eigen record. Opmerkelijke tijden kwamen voorts nog op de klokken voor de Bredase juniore Ingrid Stoot Gerrit Vooys mag naar Amerika ALKMAAR - Doelman Gerrit Vooys, die als reserve fungeert bij AZ, mag van het bestuur naar Amerika vertrekken om daar te voetballen. Zaterdagavond wachtte de oud-Zaankanter ove rigens vergeefs op de komst van trainer Willy Roy van Chicago Sting, die met hem over een con tract zal praten. (Sprint) die voor de 800m 2.10.0 nodig had en voor Tilly Verhoef van het Haagse Sparta die de 400m bij de dames in 56,0 liep. Uit de Leidse regio kwam een vier tal leden van de AV Holland goed voor de dag. Wim Huige, na en kele jaren afwezigheid werkend aan een come back, draaide op de 60m horden naar pen persoonlijk record van 8,6 sec. Op de 60m vlak belandde zijn clubgenoot Alfred Verhoef bij de heren in de halve finale waar hij het tot een tijd van 7,0 sec bracht. Eveneens een halve finaleplaats was er weggelegd voor Carla de Ruiter op de..60m bij de dames. Dit nieuwe sprinttalent van de AV Holland noteerde een belofte volle tijd van 8,1 sec. Zonder meer knap was het lopen op de 400m heren van Cor van Loon, die zich onder de tien snelste van a'e ruim 70 deelnemers schaarde met 52,7 sec. Van de andere Leid se club, De Bataven, liep Rob Rijskamp op de 60m horden he ren naar 8.8 sec en kwam Tina Buntsma op de 400m bij de da- maps tot 62.8. sec. John van Loon van De Spartaan uit Lisse liet een prima vertesprong opmeten: 6.57m. Connors wint uitputtende finale van McEnroe PHILADELPHIA (AFP) - Jimmy Connors heeft de eindstrijd van de Amerikaan se kampioenschappen op overdekte banen in Philadel phia gewonnen. Connors ver sloeg McEnroe in vijf sets, 6-3, 2-6, 6-3, 3-6, 6-4 na een gevecht van drie uur en een kwartier. Connors, die zijn vierde' over winning in successie behaal de en in de halve finale Gene Mayer had verslagen, was in de vijfde set, bij de stand 5-3 op eigen opslag dicht bij winst. McEnroe doorbrak echter de service tan Con nors, kwam op 5-4 en de strijd was weer helemaal open. Maar ook McEnroe, derde op de wereldranglijst na Borg en Connors, had niet meer de kracht zijn service te winnen ien met de vijftiende door braak uit de uitputtende fi nale veroverde Connors de eerste prijs van 80.000 gulden. Bij de dames won Martina Na- vratilova eenzelfde bedrag door in de finale in Chicago van Chris Lloyd-Evert te winnen: 6-4, 6-4. In de halve finale had de 23-jarige speel ster een aanmerkelijk moei lijker partij moeten afwerken. Daarin versloeg zij met 7-6, 3-6 en 6-1 Billie-Jean King. SENFTENBERG (SID/ANP) - Marlies Göhr heeft zaterdag tijdens "de Oostduitse atle- tiekkampioenschappen in Senftenberg haar Europese record op de 60 meter verbe terd. Zij kwam uit op een tijd van 7.10 seconden. Het we- reldindoorrécord op deze af stand is in handen van Evelyn Ashford uit de Verenigde Sta ten met 7.04 seconden. Gisteren verbeterde Marlies Göhr het wereldrecord op de 100 yards tot 10.29 seconden. Het oude record stond met 10.33 op naam van Marita Koch, die in deze tijd tweede werd. Ronald Weigel zorgde met 1 uur 20 minuten en 40.0 seconden voor een nieuw we reldrecord op de 20 kilometer snelwandelen. Mary Decker stelde gisteren in Auckland het wereldrecord op de mijl scherper. De Ame rikaanse atlete bracht het ré cord op 4 min. 21.7 sec. Sedert 28 januari van vorig jaar was de Roemeense Natalie Marasescu recordhoudster. Zij kwam toen, eveneens in Auckland, tot 4 min 22,1 sec. Zaalvoetbal LEIDEN - In de inter-regionale zaalvoetbalcompetitie speelt het zaalvoetbalteam van Glasbergen vanavond in de Cleijn Duin hal te Katwijk tegen koploper De Rozet (21.00 uur). Voor dé Leidse hoofdklasse treden in de zelfde hal om 20.00 de teams van Vd Plas en EKL Boys tegen elkaar aan. Omdat de Groenoordhal woensdag niet voor het zaalvoet bal beschikbaar speelt Koosjar- din zijn wedstrijd tegen De Bron in de Northgo hal te Noordwijk (20.00 uur). De wedstrijden die in de hoofdklasse die avond iri de Groenoordhal zouden worden gespeeld zijn uitgesteld. De En gel ontvangt woensdagavond in de Lissese THB-hal de Rotter damse studenten (20.25 uur). MJBS en Van Gerven staan de zelfde avond in de Wasbeekhal tegenover elkaar (20.30 uur).

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 16