Pessimisme in Warmond over bouw Voorhout eidse agenda Ingang aan achterkant Studentenhuis nog altijd een probleem Man eist geld bij Sociale Dienst VRIJDAG 25 JANUARI 1 WARMOND/VOORHOUT - De gemeenteraad van Voor hout behandelt tijdens zijn vergadering van april een nieuw plan voor de bouw van de 1500 woningen tellende nieuwbouwwijk Oosthout, die aan de braakliggende kant van de spoorlijn aldaar moet komen. Deze informatie verstrekte de Warmondse wethouder me vrouw Dalhuysen tijdens de avond gisteren over bouwen en wonen in Warmond. Zij zei dit van Voorhoutse collega's te heb ben vernomen. Volgens haar gaat het in april om ongeveer hetzelf de plan als de raad van Voorhout vorig jaar afkeurde. De Voorhoutse nieuwbouwwijk is voor Warmond van belang, om dat die gemeente daar naar men hoopt 350 huizen zal mogen bou wen voor haar ingezetenen. Dat scheelt Warmond het gebruik van eigen bouwgrond. Regionaal probleem De avond over bouwen en wonen was georganiseerd door de poli tieke partij Progressief War mond. Raadslid voor die partij Timmerman poneerde onder meer de stelling dat "het War mondse woningbouwprobleem een regionaal probleem" is. Vol gens hem moet het dan ook in samenwerking met andere ge meenten worden opgelost, waar onder Voorhout. Hij stelde verder met Oegstgeest om de tafel te gaan zitten om eens te praten over de kansen van Warmond op woningbouw in de tegen de gemeente aangrenzende nieuwbouwwijk Haaswijk. Bin nen de gemeente zelf zag de frac tievoorzitter van PW nauwelijks De wereldwinkel in Voorschoten aan de Voorstraat organiseert morgen een nieuwjaars-ont vangst. De wereldwinkel heeft een nota opgesteld, waarin wordt gepleit voor handhaven van de winkel in het baljuwhuis. Er is vanaf 12.30 uur gelegenheid om die nota te bekijken. mogelijkheden om verder te bouwen. Timmerman toonde zich niet zo ge rust op de bouwplek in Voorhout. Hij was van mening dat War mond een draaiboek moet op stellen dat verdere ideeën weer geeft als zou blijken dat bouwen in Voorhout niet zou doorgaan. Oude Toren CDA-er Van Leeuwen plaatste evenals Timmerman grote vraag tekens bij de haalbaarheid van woningbouw voor Warmond in Voorhout. Wat Warmond zelf be treft, zag hij evenmin veel moge lijkheden voor nieuwbouw. Hij vond echter wel dat rond de Oude Toren zou kunnen worden ge bouwd. Het moet volgens hem dan wel met de grootste zorgvul digheid gebeuren. Het moet een plan worden dat is aangepast aan de omgeving. Dan zou het CDA daar wel voorstander van zijn, zo zei Van Leeuwen. Hij wees daarbij ook op de grond prijs. "De grond bij de Oude To ren zal zeker goedkoper zijn dan de bollengrond aan de Beatrix- laan, waar ook over wordt ge praat voor eventuele nieuw bouw". Van Leeuwen meende dat, als Voorhout niet zou door gaan, bij de Oude Toren een op lossing van het Warmondse wo ningbouwprobleem voor jaren zou liggen. Pertinent tegen nieuwbouw rond de Oude Toren was WD-er Bonjer en oud-raadslid Heems kerk, welke laatste als vertegen woordiger van de Vereniging Warmonds Landschap aanwezig was. Bonjer vroeg zich cijferma tig af of er werkelijk zo'n grote behoefte aan woningen in de na- De VVD-er vond dat in eerste in stantie niet bij de Beatrixlaan en zeker niet bij de Oude Toren en in Endepoel I en II mag worden ge bouwd. Wel zag hij mogelijkhe den op plaatsen die vrijkomen door sloop van oude woningen en in "Lommerlust", de Merenwijk en Voorhout. Open karakter Heemskerk wees evenals Bonjer op het open karakter van Warmond. Hij was van mening dat daar ech ter al veel van verloren was ge gaan. "De Vereniging Warmonds Landschap is opgericht omdat aanslagen worden gepleegd op het veel geroemde landschap in deze gemeente. De Schiphollijn is daar het verschrikkelijkste voorbeeld van". Hij vroeg zich af of er eigenlijk nog wat te beschermen viel in War mond. "Het is bijna naar de knoppen. Maar toch valt er nog wat te redden. Maar als je zoiets over de Oude Toren hoort; dan lopen mij de koude rillingen over de rug als ik hoor dat er mensen zijn die dat soort dingen in hun hoofd halen", zo zei hij ridhting CDA. "Juist in de Randstad moeten wij waken voor dit soort kostbare plekjes. Die zijn niet alleen be langrijk voor de Warmondse maar ook voor de mensen die er langs komen". Heemskerk vond dat op bouw- plekken zoveel mogelijk wo ningwetwoningen moeten ko men. Hij dacht daarbij aan finan ciële steun van de overheid om het haalbaar te maken. Hij merk te op dat niet zoals tot nu toe het geval is, een groot deel van de bouwgrond moet worden weg gegeven voor de bouw van een klein aantal kapitale huizen, die bovendien ook nog vaak dóór NIET%Warmonders worden be woond. Het viaduct in de Landsclieidingsweg over de Rijksstraatweg staat op instorten. De komende weken zal het grondig opgeknapt worden. WASSENAAR - Het viaduct in de Landscheidingsweg over de Rijksstraatweg in Wassenaar zal grondig worden gerepareerd. Vanaf maandag zal daarom on geveer zes weken lang de door- rijhoogte onder het viaduct be perkt zijn. De reparatie van dit bekende viaduct over de Rijks straatweg is noodzakelijk gewor den, doordat het viaduct bij een aanrijding in oktober ernstig is beschadigd. Door zijn beperkte doorrijhoogte, die bovendien door de boogvorn nog van rijstrook tot rijstrook verschilt, is het viaduct wel vaker aangereden door hoge vrachtwa gens. De in oktober ontstane schade is echter zodanig dat de reparatie nu grondiger moet worden aangepakt. Daarbij wordt het zwaar beschadigde pla fond uit het viaduct verwijderd en vervangen door een nieuwe constructievloer. Voor de uitvoe ring van dit werk moet onder het viaduct een bekisting worden aangebracht die de al beperkte doorrijhoogte tijdelijk nog meer zal beperken. Voor het verkeer in de richting Den Haag is de maximum doorrij hoogte tijdens de reparatie 3.50 meter op de linker rijstrook en 3,10 meter op de rechter rijstrook. Voor het verkeer in de richting Amsterdam is de maximum doorrijhoogte 3,40 meter op de linker rijstrook en 2,90 meter op de rechter rijstrook. Te hoog vrachtverkeer wordt omgeleid via de Zijdeweg en de Ziidelaan. De weggebruikers zulle'n door borden op de nieuwe situatie at tent worden gemaakt. Vrijdag Leiden -Leids Vrijetijdscentrum - op treden van "Ritmoci Especial", 21 Nachtfilm, 23.30 uur. LAK-theater - muziektheaterprojec 20.30 uur. Schouwburg - "De Philantropist", 20. 't Parlement - Nieuwe Rijn, club vc alleenstaanden. 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum open weekendcafé, 21.30 uur. Voorschoten - raadsvergadering 20 gemeentehuis. Zaterdag Leiden - Vrijetijdscentrum - manifes tatie tegen bouw kantoorflats Schut» J tersveld, 14 uur. Antonius clubhuis-Mare 43, boerenba van de Hutspotten, 21 uur. Schouwburg - "De Divan", 20.15 u LAK-theater-Toneelgroep Kiss, 19.3 uur (lange voorstelling). Sanders - Levendaal/hoek Korevaat straat, Antiekmarkt, 9.30-17 uur. Leiderdorp - rommelmarkt, 10 Alecto in het clubhuis van de Bloemerd Voorschoten - presentatie van c reldwinkel-nota in het Baljuwhuis, 12.41 Zondag Leiden - Stadsgehoorzaal - voorronde Ned. danskampioenschappen, 10 Middelweg 19c - kindervoorstellini Leids Poppentheater. 14.30 uu 125802. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b Femke, ontmoetingscentrum vrouwen, 13-16 uur. Wassenaar - concert in de Dorpskerk, 13 Maandag Leiden - Gesprekcentrum - Vrouwen kerkchoorstraat 17, film: "Die Ehe de Maria Braun", 20 en 23 uur. De Regenboog - De Kopermolen, Me renwijk, voorlichtingsavond, vrouwer in de overgang, 20 uur. Rosenburch - 5 Meilaan 71, feestmiddaf bejaarden sociëteit Zuidwest, 14.30 uur 17.30 uur. Stadhuis - cie beroepschriften, 9.20 uur Stadhuis - cie algemene bestuurlijk» aangelegenheden, 20 uur. LAK-theater - kindervoorstelling be wegingsgroep Din: "Poppelepee' 't Bruggehoofd - Steensohuur 11, ama teurfotografie, 20 uur. Leidse rechtswinkel - ma, woe-ochteni van 10-12.30 uur, di en do-avond, vai 18.30-20.30 uur. Leiden noord diensten' centrum, Van Hogendorpstraat, 19—21 Het zwaarbeschadigde plafond van het viaduct. Dit wordt verwijderd en er komt e voor in de plaats. constructievloer Mini-containers in Wassenaar WASSENAAR - In een aantal extra wijken in Wassenaar komen be gin februari mini-containers te staan. In enkele zuidelijke wijken van de gemeente is eind 1978 en begin 1979 een proef genomen met het ophalen van huisvuil in zoge naamde mini-containers. Na af loop van de proefperiode werd onder de gebruikers een enquête gehouden en de uitslag daarvan was zeer positief. De gemeente raad heeft daarop besloten het aantal wijken met mini-contai ners uit te breiden. Dat gaat nu begin februari gebeu ren. De omgeving Waalsdorper- laan/Buurtweg, de wijk Rijks- dorp, de nieuwe wijk ter Weer met Ammonslaantje en Maal drift, park De Paauw en de om geving van Het burchtplein - in totaal ruim 1400 woningen - ko men nu voor het nieuwe systeem in aanmerking. Zoals gebruike lijk zullen de containers eenmaal per week door de reinigings dienst worden geleegd. Dit zal in de nieuwe wijken op woensdag, donderdag en vrijdag gebeuren. In een folder, die de komende da gen bij betrokken bewoners in de bus wordt gegooid, kan iedereen nagaan op welke dag de reini gingsdienst de containers komt legen. Vrouw verliest schoudertas >'"4^8SSW V -^--4 w- -v -«• Boerderij Bos waar het jongerencentrum is gevestigd. Jongerenclub komt buren tegemoet LEIDEN - Een 21-jarige vrouw uit Alphen aan den Rijn raakte gis termiddag haar schoudertas kwijt in een damesmodezaak aan de Botermarkt. In haar tas zat onder meer een portemonnee met 375 gulden, en een giropas met girobetaalkaart. In de Mensa aan de Kaiserstraat zijn twee jassen gestolen. De ene jas vertegenwoordigt een waarde van 500 gulden, de ander van 350 gulden. Snelheidscontrole LEIDEN - Bij een snelheidscon trole op de Churchilllaan, gister middag tussen twee uur en half vier bleken 32 automobilisten over de schreef te gaan. De hoog ste gemeten snelheid was 86 km. per uur. De maximum toegestane snelheid bedraagt aan de Chur chilllaan 50 km. In totaal regi streerde de politie de snelheid van 385 voertuigen. WASSENAAR - Het stichtingsbestuur van de jonge renclub Time Out in Wassenaar heeft voorgesteld de ingang van het nieuwe jongerencentrum in Boerde rij Bos evenals de fiets- en bromfietsenstalling aan de achterkant van het gebouw te maken. De geluid soverlast voor de bewoners van de nieuwe wijk "Ter Weer" zal daardoor beperkt gehouden kunnen wor den. Dit blijkt uit de plannen die het jongerencontact Time Out samen met de stichting "Ruimte" uit Rotterdam hebben opgesteld voor de inrichting van het nieuwe onderkomen bij het St. Adelbertcollege in Wasse naar. De gemeenteraad heeft in december besloten 1 miljoen gulden te besteden aan een nieuw onderko men voor deze jongerengroep. Time Out heeft de plannen nu vervat in een program ma van eisen, waaraan het nieuwe onderkomen in de boerdery in Ter Weer zal moeten voldoen. Het programma komt tot een totaal vloeroppervlak van 650 vierkante meter. 215 vierkante meter daar van is bestemd voor een ruimte voor "grotere activi teiten", 150 vierkante meter voor ontmoetingsruim ten, zoals een bar, een biljarthoek, een leestafel en een zithoek. Verder zijn er ruimten in het programma opgenomen voor vergaderingen, voor een kantoor, een werkplaats, een drukkerij-afdeling met een don kere kamer en dienstruimten. "Time Out" heeft verder ook de gedachten laten gaan over het exterieur van de boerderij Bos, er van uit gaande, dat het oorspronkelijke uiterlijk van het ge bouw zoveel mogelijk moet worden behouden. Naast de verplaatsing van de ingang naar de achter kant, moet er volgens de plannen van Time Out bij de huidige ingang van de boerderij, aan de voorkant dus, een pleinachtig hof ontstaan. Dat kan een rol in het geheel spelen als daar een terras wordt aange legd. Er is gedacht aan een vijvertje met rietpluimen, dat sfeerverhogend zal kunnen werken en aan de beplanting rond het gebouw. Gepleit wordt voor een goede verlichting van de toegangswegen naar het nieuwe jeugdcentrum. Een ambtelijk advies over het programma van eisen komt tot de conclusie dat aan een grote zaal voor maximaal 300 personen geen grote behoefte bestaat. Deze ruimte zou met 50 vierkante meter kunnen worden verminderd. Dat geldt tevens voor de ont moetingsruimte. Ook die zou volgens dit advies 50 vierkante meter kleiner kunnen. Bij het plannen van een grote zaal voor 300 personen heeft Time Out re kening gehouden met het feit, dat deze ruimte ook beschikbaar zou kunnen komen voor andere evene menten. Het ambtelijk advies zegt, dat Time Out niet wekelijks behoefte zal hebben aan een ruimte voor 300 personen. De instellingen die wel behoefte heb ben aan een dergelijke ruimte, zouden te zijner tijd verwezen kunnen worden naar het Jeroenhuis in de Kerkstraat. Er zijn namelijk plannen in voorberei ding in dat gebouw een zaal voor 300 personen te realiseren. B en W hebben deze conclusie van het ambtelijk rap port voorlopig overgenomen. Wethouder Dijkstal zal daarover nog een gesprek voeren met het bestuur van Time Out. Het programma van eisen komt maandag aan de orde in de eerstvolgende vergadering van de commissie onderwijs, cultuur en recreatie in het raadhuis. OEGSTGEEST - De problemen rond het studentenhuis op de hoek van de Warmonderweg en de De Kempenaerstraat in Oegstgeest zijn nog steeds niet opgelost. Dit bleek gisteravond uit de reactie van wethouder me vrouw Blom van maatschappe lijke aangelegenheden op vragen van het PvdA-raadslid Kohlbeck over dit punt. Het bewuste pand, in de volks mond "Het Valsemuntershuis" genoemd, omdat er enige jaren geleden een valsemuntersbende is opgerold, is op 24 april 1978 door de brandweercommandant voor bewoning afgekeurd. Om de toen rond de 14 kamerbewoners niet zonder enig onderdak op straat te zetten, beloofde me vrouw Blom dat zij er zolang konden blijven wonen totdat vervangende huisvesting was gevonden. De gemeente zou hierbij zo mogelijk helpen. „Maar de zaak is uit de hand gelopen op het moment dat de geregeld leeg gekomen kamers opnieuw door studenten werden betrokken", aldus Blom gisteravond. Op dit moment wonen in het pand nog drie van de oorspronkelijke 14 kamerbewoners ten tijden van het woonverbod. „En als deze drie een andere woongelegen heid hebben gevonden, wordt het huis echt ontruimd", zo stelde de wethouder in het vooruitzicht. Het CDA-raadslid Van der Heijden toonde zich zeer verbaasd over het feit dat het bestuur van de Leidse universiteit nog steeds niet heeft gereageerd op de sug gestie van de gemeente Oegst geest om universitair terrein in de gemeente voor studentenhuis vesting te gaan benutten. Het gaat hierbij om de voor de uni versiteit bestemde terreinen aan de westelijke kant van de rijks weg Amsterdam-Den Haag in Oegstgeest. Het Oegstgeester raadslid Kohl beck heeft deze suggestie deze week ook in zijn functie als lid van de universiteitsraad in een vergadering van dit college door gegeven. Het bewuste terrein werd door de universiteit al jaren geleden bestemd voor de nieuw bouw van de Hortus Botanicus. Maar volgens Van der Reijden is het zeer twijfelachtig of dit insti tuut daar binnen enkele jaren in derdaad wordt gerealiseerd. Burgemeester Scheenstra ant woordde dat de gemeente wacht op een interne bespreking over dit punt door de universiteit op 29 januari. „Daarna zullen wij over de mening van de universiteit hierover worden ingelicht", zo zei hij. De gemeenteraad van Oegstgeest besloot gisteravond tevens om zich aan te sluiten bij het be zwaarschrift van Leiden bij de Kroon tegen de afgedwongen re gionalisering van het ambulan cevervoer. Met name de passage in de wet die voorschrift dat deelnemende gemeenten nadeli ge saldi van deze gemeenschap pelijke regeling moeten betalen, wekte bij alle fractievoorzitters weerstand. Artsen Leiden - de weekenddienst begint za terdag om uur en eindigt zondag om 24 Wijk 1 - Boerhavedistrict, Binnenstad noord, Groenoord, Kooi, Merenwijk: za, S. Kooyman, Noordeindsplein 2a, tel; 122268. Zo, S. Smit, Cobetstraat 43, tel: 130177. Wijk 2 - Binnenstad-zuid, Tuinstadwijk, Professorenwijk, De Waard: za, R.M.G. Taytelbaum.Hogewoerd 138, teL 120266. Zo, W. de Bruijne, De Laat de Kanter straat 32,teL 126866. Wijk 3 - Mors, Haagwegkwartier, Zuid west za, A. Boer, Kennedylaan 46, teL: 310420. Zo, H. Engel, De M. van Streef kerkstraat 63,teL 121334. Voor de praktijk van de doktoren Groe- neveld, R. van Léeuwen, Meijer, Rein- ders, Tan, Van Tol en Verhage, wordt de weekenddienst waargenomen door P.L. Tan, Schoenerwal 13, teL 210890, spreekuur za en zo van 11-11.30 uur aan huis. Leiderdorp - P. van 't Woud/L. Midden dorp. Hoofdstraat 40, teL 410070, spreekuur za en zo van 12.30-13 uur. Oegstgeest - D. Held, Marelaan 35, teL 152255. Voorschoten - za, W. vaji Dam, Palestri- nalaan 29, teL 3960. Zo, A. Tromp, Leid- teL 02522-11393. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der j apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 25 jan. tot 1 feb. door Haven apotheek, Haven 18, teL 1200851 en apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, Oegstgeest, teL 153274. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn 134604, tel. tenj zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum Berkenkade, Lei-1 derdorp. teL 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL I 154500. Voorschoten v.d. Waalslaan, teL 4641. Warmond - Zr. A. van Looyen-v.d. Wilt, gezondheidscentrum, ol- 4R41 LEIDEN - Pas na tussenkomst van de politie heeft een 25-jai ige Lei- denaar gistermiddag het gebouw van de Sociale Dienst aan de Steenschuur verlaten. "Ik wilgeld hebben", verklaarde de man, gistermiddag om half drie tegen het personeel van de So ciale Dienst. Het personeel ver wees hem hierop naar het spreekuur, 's morgens van negen uur tot half elf. "Dient u dan maar een aanvraag in". De man hield echter voet bij stuk en besloot in het gebouw te blijven. Enkele gesprekken later besloot het personeel de hulp van de sterke arm in te roepen om.de man de deur uit te krijgen. Bij de aankomst van twee politieman nen om kwart voor vier pakte de man uiteindelijk zijn biezen. Directeur O. Scheepbouwer: "De Sociale Dienst is geen automaat. Je zult toch eerst een aanvraag in moeten dienen om voor geld in aanmerking te komen. Daar heb ben we het spreekuur voor. Dat was de man goed bekend. Hij is een ex-cliënt van ons". De man kwam vanmorgen inder daad bij het gebouw van de So ciale Dienst. Weliswaar pas om kwart voor elf, maar dat zag het personeel van de Sociale Dienst voor deze keer door de vingers. Merellaan 22, teL 02522-11454. Dierenartsen Leiden - voor de praktijk van de dieren artsen Muurling/Helder/Roest - G. Roest, Haaghuishof 5, Leiderdorp, teL 890405. Voor de praktijk van de dieren- j artsen Krol en Vesfjens, Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, teL j 153266. B. Boer, Boshuizerlaan 26, tel i 764058. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173 70 Jaarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2