mededelingen gemeentebestuur >5 3 leiden 28 jan.t m 1 feb. '80 leiden Reispapieren tijdig aanvragen Commissie vergaderingen Vaststelling ontwerp-begroting Commissie voor de Beroepschriften. Maandag 28 januari a.s. in kamer 234 van het stadhuis. Agenda: 9.20 uuruitspraak inzake het door de dames Wil brink ingediende beroepschrift tegen de aanschrijving tot het treffen van voorzie ningen aan de panden Jacob Catslaan 83 en 85; 10.00 uurvoortzetting van de bespreking van en - zo mogelijk uitspraak inzake het beroep schrift van Automobielbedrijf L.A.G. te gen het uitblijven van een beslissing inza ke de door het bedrijf aangevraagde ver gunning voor de bouw van een show room aan de Van Oldenbarneveltstraat. Projectgroep D'Oude Morsch. Maandag 28 januari a.s. om 15.30 uur in het wachtgebouwtje van de Morspoortkazerne. Enig agendapunt: de bestuurs- Verslag werkgroep ingebruikgeving lokaalruimten. Verslag werkgroep personeelsbeleid. Verslag werkgroep klein onderhoud. Commentaar van de werkgroep Wet medezeggen schap in het onderwijs. Deelneming vanuit de bestuurscommissie aan de werkgroep schoolwerkplan. Commissie voor Maatschappelijke Aangelegen heden en Volksgezondheid. Donderdag 31 januari a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Beschikbaarstelling krediet voor de bouw van een bibliotheekfiliaal in Leiden Noord. Brief Kunstenaarsorganisatie N.V.V. over regionaal kunstbeleid. Bespreking eventuele verhoging van volgnr. 87.136 van begroting 1980 met f 15.000, Aanzuivering tekort op tentoonstellingsfonds 1979 en het concept-tentoonstellingsrooster 1980. Afrekening subsidie 1976/77 t.b.v. Stichting ter be vordering van de jeugdtandverzorging Rijn-, Aar- en Veenstreek. Procedure Stichting Onderdak betreffende daklo- r het bestemmingsplan D'Oude Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Aan gelegenheden. Maandag 28 januari a.s. om 20.00 uur in kamer 234 van het stadhui9. Agenda: Drank- en horecaproblematiek. Wijziging verordening winkelsluiting. Ontwerp nieuwe brandweerwet. Voeren van verweer tegen een door J. Habolt inge diende eis. Ontruiming boerderij Maredijk 94. Schorsings- en vernietigingsverzoek CDA-fractie van raadsbesluit nr. 235/1979 (indienen moties en amendementen tijdens de begrotingsbehandeling 1980). Deelcommissie Personeelszaken. Maandag 28 januari a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Procedure reorganisatie van de sector Zorg. Bespreking Jeugd Adviescentrum Leiden. Kredietverstrekking t.b.v. mortuarium Endegeest. B en W-besluit inzake beleid t.a.v. aanwijzing var objecten t.b.v. te plaatsen W.S.W.-werknemers. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal Van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Een verzoek om vergunning ingevolge de Hinderwet is ingediend voor: Italiaans restaurant-pizzeria in het per ceel Hogewoerd 22/Watersteeg 2 De aanvrage is afkomstig van Ristorante Tre Galli, al hier, en betreft het oprichten van enkele door elektro motoren gedreven installaties ten behoeve van het Italiaans restaurant-pizzeria in het perceel Hoge woerd 22/Watersteeg 2. Op 12 februari 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.). Chinees restaurant in het perceel Mors- straat 5/Steenstraat 55 De aanvrage is afkomstig van K.F. Ju, alhier, en be treft het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van het bakken van voedings-en genotmiddelen in oliën en vettery annex Chinees restaurant in het perceel Morsstraat 5/Steenstraat 55. Op 12 februari 1980 zal om 15.00 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.). Deze verzoeken liggen tot en met 22 februari 1980 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter in zage in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 22 fe bruari 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzittin gen. Uw aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen: a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben in gediend. Kroceaure reorganisatie van ae sector zorg. I I i nrloriAmt Bespreking van het lopende functiewaarderingspro- 11111Q G lW cl Commissie voor financiën. Dinsdag 29 januari a.s. om 19.00 Uur in kamer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderingen van andere aan de orde zijn geweest hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Achterstallige inkomsten en uitgaven dienstjaar 1978. Subsidieverzoek Boycot Outspan Actie voor het project "Leiden tegen apartheid". Uitbreiding aantal uren van de informatrices bij buro Voorlichting. Aanschaf telefooninstallatie stadhuis/stadsbouw- huis. Eindafrekening bouw Stadsbouwhuis. Benoeming door de Schooladviesdienst van een consulent Onderwijs anderstalige kinderen en een parttime schoolbegeleider. Vormgeving en inhoud van de jaarrekening. Commissie voor financiën. Commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Commissie voor volkshuisvesting. Dinsdag 29 januari a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis zal een openbare geza menlijke commissievergadering worden gehou den waarin aan de orde zal komen: Risico-aspecten voor de gezondheid bij bewoning van een terrein tussen en rond een laboratorium complex m.n. De Leeuwenhoeksituatie. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken. Dinsdag 29 januari a.s. om 20.30 uur in de koffie kamer van het stadhuis. Agenda: Nota S.V.G. uitgifte erfpacht perceel Havenkade- hoek Minnebroersgracht. Bestuurscommissie voor de openbare scholen "De Dukdalf" en de "Loopplank". Donderdag 31 januari a.s. om 20.00 uur in het schoolgebouw Regenboogpad 3. Agenda: Van 20.00 tot 21.00 uur: Periodieke bespreking met de wethouder van onderwijs Dhr. Tesselaar. Onderwerp: Huisvestingssituatie van de scholen m.i.v. '80-'81. Evaluatie van het experiment bestuurscommissie. Definitieve regeling ambtelijke ondersteuning van de bestuurscommissie. Van 21.00 tot 22.30 uur: Huishoudelijke vergadering. Onderwerp: Beëindiging tijdelijke aanstelling vakleerkracht mu ziek per 1-2-'80. Benoeming muziek-leerkracht (tijdelijk) per 4-2-'80. Verlening eervol ontslag aan een part-time onder wijzeres. Vaststelling ontwerp-begroting aanschaf gereed schap t.b.v. klein onderhoud. vergunning ingevolge de Hinderwet Vervaardiging aanrechtbladen annex verkoopinrichting De aanvrage is afkomstig van M.C.J. Vlasveld en be treft het oprichten van door elektromotoren gedreven installaties ten behoeve van de vervaardiging van aanrechtbladen annex verkoopinrichting in het per ceel Morsweg 21. Op 29 januari 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting voorden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.). Dit verzoek ligt tot en met 8 februari 1980 met de eventuele ingediende bezwaarschriften ter inzage in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijke bezwaren indienen bij het Colle ge van Burgemeester en Wethouders tot en met 8 fe bruari 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzitting. Uw aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen: a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben in gediend. Machinale houtbewerking in het per ceel Barbarasteeg 8/hoek Kaardesteeg De aanvrage is afkomstig van B.V. De Radiobeurs Leiden en betreft het oprichten van door elektromo toren gedreven installaties ten behoeve van de chinale houtbewerking in het perceel 8/hoek Kaardesteeg. Diversen Barbarïteeg Informatieavonden de Waag Op 5 februari 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.). Dit verzoek ligt tot en met 15 februari 1980 met de eventuele ingediende bezwaarschriften ter inzage in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijke bezwaren indienen bij het Colle ge van Burgemeester en Wethouders tot en met 15 februari 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzitting. Uw aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen: a. die pérsoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om vergunning openbaar is gemaakt) en binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren hebben in gediend. Bestemmingsplan Merenwijk Dezer dagen is het ontwerp-bestemmingsplan Me renwijk verschenen. Bewoners van de Merenwijk en andere belangstellen den krijgen binnenkort de gelegenheid zich over dit plan te informeren en er opmerkingen en suggesties over te maken. Op dinsdag 29 en donderdag 31 januari a.s. organi seert de gemeente namelijk in het kerkelijk centrum "De Regenboog" in de Merenwijk een informatie markt, waar iedereen het plan kan bekijken en vragen kan stellen aan gemeentelijke deskundigen. Op beide dagen is deze informatiemarkt geopend van 16.00 tot 21.00 uur. Bovendien wordt op dinsdag 5 februari a.s. (aanvang 20.00 uur) een informatie-avond gehouden over het ontwerp-bestemmingsplan. Bewoners en belangstel lenden zijn ook daar van harte welkom. Wie zich het plan en de bijbehorende tekening wil aanschaffen, kan daarvoor tegen betaling van f 3,50 vanaf maan dag 28 januari terecht: in de vestiging van de openbare bibliotheek aan de Rosmolen bij de informatiebalie van het Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis en bij de balie in het Stads- bouwkantoor aan de Langegrachj 72. Ook is het plan te koop tijdens de informatiemarkten op 29 en 31 januari en de informatie-avond op 5 fe bruari. Nieuw Binnenstadsblad verschenen Zojuist verscheen het januari-nummer van het Bin nenstadsblad, het gemeentelijk informatiebulletin over de Leidse Binnenstad. In dit nummer: ontwerp-bestemmingsplan Pieterswijk 1400 nieuwbouwwoningen in binnenstad Begeleidingscommissie Openbare Werken Walmurenherstel vordert Hooigracht wordt veiliger Het binnenstadsblad is gratis op de volgende punten te verkrijgen: Buro Voorlichting Stadhuis; Stadsbouwhuis, Lange gracht 72; Binnenstadswinkel, Morsweg 10; Wel- zijnsraad. Stationsweg 28; WV, Stationsplein 210; de Leidse bibliotheken; Museum de Lakenhal, Oude Singel 28. Stopverbod Vismarkt De werkzaamheden aan de Marktenroute hebben nu hqt kruispunt Boommarkt/Kippenbrug bereikt. Bo vendien zal het verkeer binnenkort de gevolgen gaan merken van het werk aan de Nieuwe Rijn tussen de Hartesteeg en de Burgsteeg. Daarnaast staat er over enkele weken een herinrichting van de Koornbrug- steeg op het programma. Tenslotte zal de Koornbrug worden afgesloten voor vrachtverkeer. De onderbouw van deze brug blijkt op den duur niet opgewassen te zijn tegen te zware belasting. Dit alles heeft tot gevolg dat er in het gebied van de Nieuwe Rijn en Marktenroute met ingang van 4 fe bruari a.s. een aantal (tijdelijke) verkeersmaatregelen zullen ingaan. Vooruitlopend daarop is inmiddels vóór beide zijden van de Vismarkt een stopverbod van kracht geworden. Nadere inlichtingen over de verkeersmaatregelen zul len op vrijdag 1 februari in deze rubriek verschijnen. Ook zullen de omwonenden hierover geïnformeerd worden. Ontwerp-bestemmingsplan Pieterswijk Vanaf woensdag 23 januari a.s. is bij de balie van het buro Voorlichting in het Stadhuis het ontwerp-be stemmingsplan Pieterswijk te koop voor f 3,50. Dit plan omvat het gebied tussen (Kort) Rapenburg, Steenschuur, Gangetje en Marktenroute. Bovendien ligt het plan ter inzage in het informatie- t het buro Voorlichting en in de studiezaal de openbare bibliotheek, Breestraat 25. Prijsuitreiking ideeën bus energiebesparing Vanavond zal wethouder van Dam de prijzen uitrei ken aan de inzend(st)ers van de bekroonde enërgie- besparingsideeën. Oktober vorig jaar, tijdens de internationale Energie- besparingsmaand heeft de gemeentelijke Energie commissie voor burgers en ambtenaren een ideeën- busaktie gehouden. In de ideeënbussen heeft de jury 300 ideeën aan getroffen. Door dit aantal en de verscheidenheid en ideeën had de jury wat extra tijd nodig voor de beoor deling. De prijsuitreiking vindt plaats om 20.00 uur in het Waaggebouw aan de Aal markt waar ook de tentoonstelling Energie Wijzer staat opgesteld. Belangstellenden zijn van harte wel kom. In de Waag, Aalmarkt 21 wordt dinsdag 29 januari om 20.00 uur een informatie- en inspraakavond over het ontwerp bestemmingsplan gehouden. Dr. J. Kamphuis, direkteur Welzijnsraad treedt op als vergadervoorzitter. Dinsdagmiddag van 14.00 - 16.00 uur zijn de plante keningen ook in het waaggebouw te bezichtigen. Desgewenst wordt daarbij toelichting gegeven. Ook kan men dan al vragen en opmerkingen over de infor matieavond Haten) noteren. In verband met de Paas- en zomervakantie valt te ver wachten dat het in de maanden maart, mei en juni weer bijzonder druk zal worden bij afdeling Bevolking op het stadhuis. Dit heeft tot gevolg dat er in deze piekmaanden vaak lange rijen bij de loketten ontstaan. Daarom adviseert de afdeling Bevolking iedereen die vakantieplannen heeft voor 1980 om nu al vast zijn reispapieren na te kijken. Blijkt daarbij dat ze verlengd of vernieuwd moeten worden, komt u dan bijtijds haar het stadhuis en wacht u niet tot het laatste moment. Dat voorkomt lange wachttijden. Tervisielegging voorbereidings- besluit voor gedeelte Merenwijk en bouwplan voor terrein aan de Gooimeerlaan De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat in het Stadsbouwhuis (Langegracht 72, kamer 213) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de Ge meenteraad van 21 januari 1980, waarbij wordt ver klaard, dat een herziening van het geldende bestem mingsplan voor de Merenwijk wordt voorbereid voor het gebied aan de Gooimeerlaan dat nader is aange geven op de bij dat besluit behorende tekening 20 ST 7288. Het voorbereidingsbeslüit werd genomen om toepas sing te kunnen geven aan artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor de nieuwbouw ten behoe ve van de brandweer op deze gronden. Voorts zal met ingang van 28 januari 1980 gedurende twee weken in kamer 102 van het Stadsbouwhuis het bouwplan voor deze nieuwbouw ter inzage liggen. Tijdens deze periode kunnen schriftelijke bezwaren worden ingediend bij Burgemeester en Wethouders tegen het bouwplan. Het genoemde voorbereidings beslüit zal gedurende deze weken tevens in kamer 102 ter inzage liggen. Bestemmingsplan Maredorp Met ingang van 30 januari 1980 ligt gedurende één maand in kamer 205 van het stadsbouwhuis, Lange gracht 72 alhier, voor een ieder ter inzage het bestem mingsplan Maredorp. Dit plan werd door de Gemeen teraad op 22 oktober 1979 vastgesteld. Het plan heeft betrekking op het binnenstadsgebied tussen de Oude Vest, het Havenplein, de Oude Rijn en de Lange- en Stille Mare alhier. In vergelijking tot het ontwerp van dit plan zijn in de voorschriften en de daarbij behorende tabellen, de toelichting en de plankaarten wijzigingen aange bracht. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tot de Gemeente raad heeft gewend, of die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht, schriftelijk bezwaren tegen het vastgestelde plan indienen bij het College varj Gedeputeerde Staten varvZuid-Holland, p/a Pro vinciehuis, Koningskade 1-2, 's-Gravenhage. Ontwerp gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Haagse Schouw In kamer 213 van het Stadsbouwhuis, Langegracht 72, ligt met ingang van 30 januari 1980 gedurende een maand ter inzage het ontwerp van de gedeeltelijke herziening van het bestemmingsplan Haagse Schouw. De herziening vindt plaats ten behoeve van de bouw van een aantal wooneenheden voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens bij de kruising van de Smaragdlaan en de Gandistraat. Gedurende de genoemde termijn kan een ieder schrif telijk bij de Gemeenteraad bezwaren indienen tegen het ontwerp van de herziening. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt: Wijk 25 en 27 maandag 28 januari Wijk 24 en 28 en 32 woensdag 30 januari Wijk 33 donderdag 31 januari Wijk 30 en 31 vrijdag 1 februari

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 20