terug Zijl/LGB valt na verlies definitief GeminiK ontbeert kracht om door te drukken Docos behaalt knappe triomf op Shot voor Vlietwijk m LZ verdienstelijk \tïen~won mel ,6S' IVUllipiOCIlSLlLCl MAANDAG 21 JANUARI 1980 AMSTERDAM - Avanti smaakte het onzalige ge noegen direkt Tempo Team in het eigen hoofd stedelijke home te moeten opzoeken. De Hazers- woudse equipe werd opge zadeld met een 9-1 neder laag maar de pupillen van Gerard Bakker keerden bepaald niet gedemorali seerd terug in het dorp. Met name John van Strien toonde zich na zijn debuut (alleen game- winst op Heijne) optimistisch. "We moeten nu ervaring opdoep, in ons ritme komen, om tegen Midstars te kunnen toeslaan, maar ook tegen Tempo Team zijn we volgende keer niet op voor hand kansloos". Theo Louwers zag zijn beperkte Avanti direct met neus op de feiten gedrukt: 1-9 voorbereiding resulteren in een nul achter zijn naam. Bettine Vriesekoop leek dit in de eerste partij al te voorkomen maar na een gewonnen eerste game ver slikte ze zich onnodig in Gootzen. Bert v.d. Helm scoort voor de Avanti-ster (nog) net iets te mak kelijk, maar al was de stand in middels 7-0 tegen Heijne, Bettine haalde met 21-13, 21-13 toch haar eerste winst binnen. De eerste helft mochten de Scylla- reserves ondanks het kampioen schap niet promoveren, waarvan VDO toen dankbaar gebruik maakte. Dat de Amstelveners dus qua klasse niet in de promotie ereklasse thuishoren is duidelijk, maar dat er zelfs geen poging werd gedaan een en ander met een goede instelling te compen seren was ergerlijk. Nu was het hele duel voor Swier en Meyer een fluitje van een cenJt terwijl Wibo van Gennip alleen een plot- seling-winst-ruikende Janssen moest voorlaten. Slimheid Daarvoor had de 25-jarige verdedi ger en vervanger van Frits Kan tebeen de tweede game afgestaan aan de quitte of dubbel rammen de Winnubst om in de derde ga me genoeg slimheid te tonen. Een nietszeggende 9-1 winst dus, maar dat kun je van de 4-6 triomf van Docos niet zeggen. Uiterst knap en verdiend is deze Leidse triomf waartoe Ed van de Berg weer een stevige basis legde met drie simpele zeges. Samen met Ed Fallaux rommelde Van der Berg ook in het dubbel de punten weer bij elkaar zodat Docos nog twee zeges ontbeerde voor de volle winst. Laddy Pro- rok paste daartoe tegen De Bruyn het "rommelrecept" met succes toe, zodat Ed Fallaux by 4-5 de doorslag moest geven. Fallaux zette de Bruyn de eerste game op 21-13 maar bii de 18-18 in de tweede game waren er problemen. In de helse spanning gaf Fallaux onopgemerkt Vrou we Fortuna een charmante kni poog die hem direct met drie kantballen beloonde 21-18. Al met al ontvangt Docos volgende week in goede vorm stadgenoot Scylla in een duel dat veel gaat zeggen over eventuele titelkan- sen. Dames Sophia Vaalburg kan tech nisch veel maar mist nog alle rou tine om dit in winst om te zetten. De andere Scylla-dames Stephi- ne van Gennip en Sandra de Kruyf weten dat en hebben de klasse en instelling ernaar te handelen. Met name de winst die beiden boekten op Vivian Blanc- kaert zal deugd hebben gedaan, want de andere Blanckaert en de Belgische Carine Verachtert ho ren al enige tyd niet meer in het rijtje "serieuze opponenten" Aan kop Een eerste 6-4 klap dus die zeker wel een daalder waard is omdat de overige ploegen de punten deelden waardoor na één speel dag de kop wordt ingenomen. Avanti speelde gelijk maar dat gebeurde uit bij Tempo Team en dat mag goed heten. Brigitte Kooter kwam tegen Wil- lems een neuslengte tekort maar tegen Van Vliet en Klatt toonde ze in vergelijking met de eerste helft toch aan vorm te hebben gewonnen. Dat kan zeker ook ge zegd worden van Jolande Noord- am die als semi-prof dagelijks vier tot vijf uur kan trainen en daar nu de eerste vruchten van lijkt te gaan plukken. Het gehele Tempo Team trio moest haar in elk geval de hand schudden en Avanti hield er een remise aan Overige uitslagen: Phoenix 2- Scylla 2 7-3; Phoenix 1-Scylla 3 9-1; VDO 2-Scylla 4 2-8; Scylla 5- Typp 1-9; Scylla 6-Vrienden- schaar 3-7; Avanti 2-Luro 5-5; Avanti 3-Mizu 1 1-9; Mizu 2-M.Z. 4-6; Mizu 3-ZTTV 5-5; Diveko- Docos 2 6-4; De Treffers-Iduna 4-6; Dames: Scylla 2-'t Hooge Huys 10-0; Avanti 2-Be Quick 6-4. poloavondje, kwamen nader hand bedrogen uit toen bleek dat de Leidenaren wel degelijk in staat waren enig weerwerk te bieden. Sterker nog, de jongens van coach Gijs v. d. Leden had den bij vlagen het beste van het spel. Jan de Graaf bekroonde een Leidse break, door met behulp van de paal doelman Meyer kansloos te laten (3-1). LZ'86 had die fase in verdedigend opzicht de zaken heel wat beter onder controle door de angel uit de Al- phense aanval te trekken. Ton Buunk werd in het verdere ver loop van de wedstrijd nagenoeg lamgelegd door de veelvuldig wisselende Leidse achterspelers Uitblinker Werd er dan toch een kans ge creëerd dan was het de uitblin kende keeper Erik Vos die de ballen uit zijn doel ranselde. De 3-0 achterstand die de Leide- naars al snel opliepen bleek ech ter toch van doordslaggevende betekenis, want zodra de Leide- naars het net achter doelman Meyer hadden gevonden, zétten de Alphenaren hier direct een treffer tegenover zodat de marge ronde de 2 a 3 doelpunten bleef schommelen en echt spannend werd het zaterdagavond in het Vijf Meibad dan ook niet meer Leuk bleef het wel, daar de riso- covolle speelwijze van beide teams garant stond voor vele ha chelijke situaties voor beide doelen wat door het enthousiaste publiek hogelijk werd gewaar deerd. Treffers Alphen: Ton Buunk (2x), Ruud de Hey, Jan Schadenhorst, Frank v. d. Akker, Eric Noordergraaf. Treffers Lei den: Jan de Graaf (2) Ruud Muus- se en Fried Elzenga. WIM SIERA LEIDEN/HILVERSUM - De Zijl/LGB is zaterdagavond definitief uit de kopgroep van de waterpolo-hoofdklas- se gevallen. HZC/de Robben was op alle fronten de bete re ploeg. De 11-5 overwinning was dan ook volkomen verdiend. De streekderby tussen AZC en LZ'86, toonde aan dat de Alphenaren momenteel niet meer zo sterk zijn als in vorige seizoenen het geval was. De ploeg van coach Hans 't Hart won wel met 6-4. De Zijl/LGB is de tweede competi tiehelft met de 11-5 nederlaag te gen HZC/de Robben bijzonder slecht gestart. Het Hilversumse HZC/de Robben, achter Zian/Vi- tesse tweede op de ranglijst, toonde zich veel agressiever dan de Leidenaars, die de thuiswed strijd nog hadden weten te win nen (9-8). Grote man bij de Hil versummers was zonder twijfel doelman Wouly de Bie. Vooral in man-minder-situaties wist hij enkele malen een zeker schij nend doelpunt te voorkomen. Bovendien stopte hij nog een strafworp van Albert Spijker Om de grote nederlaag in zijn ge heel aan het goede spel van de Hilversummers toe te schrijven gaat echter te ver. De Zijl/LGB speelde een erg slechte wedstrijd. De ploeg speelde mat en fanta sieloos. Daar kwam nog bij dat er door slordig plaatsen veel onno dig balverlies optrad, wat do/de Robben met hun feilloos uitge voerde counters meedogenloos werd afgestraft. Ook de anders zo betrouwbare sluitpost Theo Uit- tenhout deelde in de malaise. De wedstrijd werd in de eerste pe riode al beslist. Tweemaal Johan Aantjes, Dick Nieuwenhuizen en Han Smits zetten de Zijl/LGB op een onoverbrugbare 4-0 achter stand. Herstel In de tweede periode herstelden de Leidenaars zich enigszins. Vooral toen toonde Wouly de Bie zijn klasse. Hij slaagde er lange tijd in zijn doel schoon te houden. Vlak voor het einde van de tweede pe riode moest hij toch capituleren. Nadat eerst Johan Aantjes (met 5 treffers topscorer) voor 5-0 had gezorgd, liet Stan van Belkum de eerste Leidse treffer aantekenen (5-1In de derde periode leek het er nog even op dat de Zijl LGB kon terugkomen (5-2 en 6-3), piaar twee doeltreffend afgeron de counters (Landeweert en Nieuwenhuizen) maakten aan r LZ-speler Jan Bakker breekt door, vandaar dat gespannen gezicht van AZC-doelman Ronald Meyer alle Leidse illusies een eind. De laatste periode was niet meer van belang. Eindstand 11-5. Leidse treffers: Stan v. Belkum (2x), Alex v. Belkum. Albert Spijker en Jan Jaap Korevaar. De tweede Leidse hoofdklasser LZ'86 liep evenals de Zijl/LGB tegen een nederlaag op, hoewel deze nederlaag meer in de lijn der verwachtingen lag. Landskam pioen AZC kwam in het gezellig drukke Vijf Meibad tegen debu tant LZ'86 niet verder dan een magere 6-4 overwinning. Het was niet alleen de verdienste van de Leidse verdediging dat de Al phenaren zo moeilijk tot scoren kwamen, maar kan ook groten deels op het conto worden ge schreven van de Alphense voor- waartsen, die er zaterdagavond niet in slaagden ook maar enige vorm te etalèren. In de eerste periode leken de Al phenaren geen kind te hebben aan de nog naarstig naar het ritme zoekende LZ'86-formatie. Ton Buunk bleek in die periode weer even moeilijk af te stoppen als voorheen en stelde de Leidsê verdediging voor onoverkome lijke problemen. Ton Buunk zet te AZC voor het eerst op voor sprong toen Jan de Graaf om on duidelijke redenen uit het water werd gestuurd. Vlak hierop schoot hij raak vanaf de hem welbekende midvoor-plaats en Ruud de Hey maakte voor het einde van de eerste periode het trio vól (3-0). De Alphense supporters die zich opmaakten voor een heerlijk Ritme kwijt Gem/K 2 is na de winterstop zijn ritme kwijt. Tegen Schippers/ Berkel kon het geen lijn in haar spel brengen en verloor het on nodig twee sets en daardoor één punt. Het won dus nog wél met 3-2, maar zag haar promotiekan sen toch danig slinken, (setstan den: 15-13, 12-15, 15-8, 10-15 en 15-13). NOVO herstelde zich pri ma van de misstap van vorige week. Tegen Phoenix speelde het van meet af aan een goede wed strijd en won erg gemakkelijk met 3-0. Phoenix had geen blok en een niet zo'n overtuigende aanval en wist alleen in het ach terveld wat te presteren. NOVO, dat uit tegen deze ploeg genoeg moeilijkheden kende, had tot zijn verbazing de overwinning vlot te pakken 15-1, 15-9 en 15-10. Groot verschil Leython had het erg moeilijk bij Van Santen/Haag 3. Het werd in de beginfase compleet wegge- serveerd: 14-1. Tot 14-7 haalde het nog op, maar met 15-7 kwam het einde van de eerste set. In de tweede was het verschil nog gro ten 15-5. Toen pas kreeg men grip op de moeilijke ballen, waardoor ook de aanval kon worden ingeschakeld. Het gevolg was een 12-15 winst. In de vierde set bleven de ploegen dichtbij el kaar. Enkele dubieuze lijnrech- ter-ballen beslisten in het voor deel van v. Santen: 15-13, dat hiermee de 3-1 winst kon vieren. Rob Mudde In de promotieklasse heren was de interessantste ontmoeting die tussen LUSV en NOVO. Evenals vorige week kwam LUSV matig op gang en profiteerde NOVO dankbaar met tweemaal 8-15 winst. Met Rob Mudde, de spel verdeler uit het tweede team, liep het daarna beter bij LUSV. In fei te hield zijn spel en dat van coach speler Johnny Groen, LUSV over het dode punt heen. Ondanks dat dit ten koste van de coaching ging, won LUSV nu drie maal op rij: 15-11, 15-10 en 15-9. Zowel Donar als tegenstander VW misten enige spelers, die op win tersportvakantie waren. Daar door werd er een risicoloos spel letje gespeeld dat verdiend door Donar werd gewonnen. Setstan den: 12-15, 9-15 en 12-15. Al met al een matte wedstrijd. Geïnspireerd Orion speelde tegen DOS 2, dat samen met LUSV aan kop ging, een geïnspireerde wedstrijd. Ui teraard bleef het verschil tussen de koploper en de nummer laatst te groot. Vooral blokkerend bleek DOS sterker. Vandaar de logische 3-0 winst 15-9,15-11 en 15-6. Leython had tegen Jodan Boys al vooruit gespeeld (3-1 winst) en was nu vrij. Bij de dames verspeelde DAC on nodig een puntje aan het onder- aanstaande VOY. Elke keer als men een ruime setzege had be haald, verslapte de concentratie zodanig, dat VOY één punt kon binnen halen. Nu werd het slechts 2-3 (7-15,15-5,5-15,15-13 en 8-15). LUSV bleef ook deze week aan de goede kant van de score. Met de energieke Lucia van Geuns als middelpunt werd nu Thor in Bergambacht simpel opzij gezet met 0-3. (10-15, 13-15 en weer 10-15). Wisselvallig Leython 2 schijnt tegen RW uit Katwijk de meest wisselvallige wedstrijden te moeten spelen. De Leython dames kwamen moei teloos op een 2-0 voorsprong (15-3,15-4), vooral de harde serve was moeilijk te verwerken voor de Katwijkse dames. Daarna was de animo bij Leython er uit en kon RW de twee volgende sets binnen halen. (15-11 en 15-9). By een achterstand van 0-6 in de vijfde set kwam het elan weer te rug in de Leython-ploeg en werd deze toch nog vrij makkelijk ge wonnen met 15-7. Derhalve 2-3. Gem/K 3 werd in de derde *et door Zevenhuizen weggr veerd (2-15). In de overig- hield het gelijke tred, mi toch te sterke Zevenhu. 11-15, 15-5, 2-15 en 12-15. GER RENES LEIDEN - In de volleybal competitie was er voor de heren van Gemini IK, een nederlaag weggelegd. In de eerste set ging men te gen Molenwiek in Zaan dam goed van start. Geml K won deze set met 6-15, maar via 15-12 en 15-11 nam Molenwiek toch een 2-1 voorsprong. Inde vier de set kwam Gem/K op set- point: 12-14, maar de ploeg kon niet die kracht opbrengen om door te drukken. Molenwiek won ook deze set met 16-14 en daarmee de wedstrijd met 3-1. Gemini/K 2 verloor de eerste set dik van Delta uit Zwijndrecht, maar kwam daarna met veel inzet en via goed spelverdelen prima terug. Het verloor nog wel de tweede set met 15-12, maar via 12-15, 11-15 werd het 2-2 en was de strijd weer geheel open. Delta sloeg hard terug in de vijfde set, leek een beslissende 14-1 voor sprong te nemen, maar zag Gem K terug komen tot 14-11 totdat een domme fout aan Gem/K zijde de winst bij Delta bracht 15-11 en daarmee een 3-2 zege. Bij de dames speelde Gem/K 1 te gen de degradatie-kandidaat Nijmegen VC, die pas drie pun ten bezat, niet zo'n sterke wed strijd. In feite kon het geen mo ment loskomen van de tegen stander, waardoor zich een ge- lijkopgaande strijd ontspon, die steeds pas in de slotfase ten gun ste van Gem/K werd beslist 3-0 voor Gem/K via: 15-13, 15-13 en 15-12. Pas tegen het einde van de ontmoeting minderde de 'Vlietwijk- wals', die het moeiteloos tot een 8-1 voorsprong had gebracht, enige vaart. Vier heren-enkelspelen betekenden evenzovele winstpunten, al hadden Henk Westerbeek en Pim Koemans beide drie sets nodig om tot die winst te kunnen komen. Ooster go versloeg Trisnadi met 15-2, 15-6, Alfons van en Berg wees Wisanto met 15-5.15-12 terug. De eerste tegenslag kwam in de partij van veteranenkampioen Nolly Bennink, die tegen de veel jongere Carol Liem adem tekort kwam: 11-7,2-1L en 6-11. Irene de Vrind incasseerde echter alsnog een damesenkel door Margie Liem na drie sets achter zich te laten: 8-1111-4 en 11-3. De stand was een hoopgevende: 5-1. Ook de gemengde dubbels draaiden uitstekend bij Vlietwijk. Weare en Oostergo hadden hoegenaamd geen enkele moeite met Margie Liem en Trisnadi (15-5,15-12) en ook de combinatie de Vrind/Westerbeek pakte, weliswaar na iets meer inspanning dan het andere gemengde koppel, eveneens een punt: 15-6, 6-15,15-12 op Carol Liem en Bijsterbergen. Ook de herendubbel Westerbeek/Ostergoo tegen Trisnadi/Wisanto bleek nog voor de Voorschotenaren weggelegd (15-1, 15-10) die daardoor op 8-1 kwamen. Daarna ging het wat minder; de herentandem Lapré/ van den Berg en de damescombinatie Bennink/Weare beten beide in het zand. De drie winstpartijen die BC Leiden bij Eridos voor zich opeis ten waren alle drie dubbelspelen, waarmee de zwakte van de ploeg lijkt te zijn aangetoond. De heren Laman en Slingerland versloegen Paling en Hart wijk met 10-15 en 13-15. Dorie Koe- lemij en Nora de Koning trokken na drie sets tegen de Graaf en Van der Aar aan het langste eind: 7-15,15-4,9-15. Het gemengd- dubbelspel de Koning/Laman tegen de Graaf/1 Iartwijk werd eveneens een Leidse overwinning: 6-15 en 11-15. Door deze uitslag is Veglo op de tweede plaats gekomen en BC Leiden op de derde. Morgenstond voert in de tweede klasse nog altijd de ranglijst aan. Pim Koeman (andere zijde 9 7~ 1 van het net) in actie tegen Suet- OT1 TO I De badmintonners van Vlietwijk hadden aan de 8-3 overwin ning op het Leidschendamse Sio ruim voldoende om de kam pioenstitel in de eerste klasse voor zich op te eisen. De Voor schotenaren, die eind februari opgaan voor de promotiewed strijden, hadden aan een 6-5 overwinning voldoende gehad, maar haalden nochtans fors uit. BC Leiden heeft in de uitwed strijd tegen Eridos met 5-3 klop gehad. Veglo was vrij.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 16