wuMriium "Speelplaats is te gevaarlijk" [Le/cfee agenda Geen ophaalbrug voor fietsers en voetgangers over de Does Leiderdorpse ouders zijn boos op gemeente bezwaren tegen paardebox ongegrond Provincie verklaart LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement Kwartaalabonnement Per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. Tineke Brussee betreurt het dat er zo'n groot verschil wordt ge maakt tussen het oude dorp en het nieuwe gedeelte van Leider dorp. "Als je in Voorhof loopt zie je overal de leukste dingen voor de kinderen. Noem maar op, De Bloemerd, de Houtkamp. Ik moet notabene mijn kinderen helemaal daarnaar toe meene men om ze laten spelen. Hier in de Resedastraat kan dat niet. De zandbak is door het weinige zand te diep geworden, geen kind kan er meer bij. Overal liggen stuk ken prikkeldraad en glas. 't Is verdorie het jaar van het kind geweest. Had de gemeente haar goede wil niet kunnen tonen met de viering van haar 1200-jarig be staan?" aldus de teleurgestelde moeder ROEL ZAADNOORDIJK PAGINA 2 VmmOTMHA HnrtfiSEnSXïiflS' Drie vrouwen In Leiderdorp slachtoffer VOORSCHOTEN - Het dagelijks bestuur van de provincie (Gedeputeerde Staten) heeft het bezwaar van de heer Van den Berg uit Voorschoten tegen de bouw van een paardebox en een duivenhok aan de Swager- manweg 20 door zijn buurman ongegrond verklaard. GS wijzer er op dat de box in plaats komt van een reeds jaren aanwezige paardebox. Alleen het duivenhok is nieuw. Van den Berg had eerder in zijn bezwaar aangevoerd dat hij overlast vreest van het bouwplan, omdat daardoor dicht bij zijn woning "een broeinest van stank, vliegen en ratten gaat ontstaan". Verder voerde hij aan dat het bouwplan niet in overeenstemming was met het nieuwe bestemmings plan "Boschgeest". Wat dit laatste betreft merkt het provinciebestuur op dat het bouwplan wel degelijke in het plan "Boschgeest" past. Verder geeft deze instantie toe dat duiven inderdaad enige overlast kunnen opleveren, maar dat deze overlast niet zodanig is dat bij het bestemmingsplan in het algemeen het bouwen van duivenhokken in woonbuurten zou moeten worden verbo den. De provincie wijst er op dat het wonen in de nabijheid van anderen nu eenmaal met zich mee brengt "dat men enig ongerief', veroorzaakt door naaste of verdere buren, voor lief moet nemen". zakkenroller LEIDEN - Drie vrouwen werden gistermiddag het slachtoffer van zakkenrollers. In een winkel aan de Haarlemmerstraat raakte een 59-jarige vrouw haar portemon nee uit haar tas kwijt. Buit: vijftig gulden. Uit een schoudertas van een 26-ja- rige vrouw werd op de markt 110 gulden geroofd. Een 35-jarige vrouw raakte op de Koornbrug- steeg een bankbiljet van honder gulden en 140 gulden aan Deense kronen kwijt. Terwijl ze bij een bloemenstalletje stond werd via een duwpartijtje haar portemon nee uit haar schoudertas gerold. Automobilist rijdt in op andere wagen LEIDEN - Een 25-jarige automo bilist uit Zoetermeer knalde gis termorgen om acht uur achterop een voorgesorteerde wagen op de Europaweg. Zijn 25-jarige passa- gieré eveneens uit Zoetermeer hield aan de botsing een snee in het gelaat over. De wagen is total loss. Vannacht parkeerde een onbe kende automobilist "zijn" wagen wat ongelukkig in een greppel bij de oprit van de Plesmanlaan naar Rijksweg 44. Vermoedelijk is de auto in de slip geraakt. De politie heeft belangstelling voor de iden titeit van de bestuurder. De auto (een Fiat) blijkt namelijk dezelfde nacht uit Rijnsburg gestolen te zijn. Een witte BMW (kenteken 42- MN-79) is in de nacht van dins dag op woensdag gestolen van het parkeerterrein aan de Jan Luijkenlaan. VOORSCHOTEN - In Voorscho ten werden gisteren kortebaan- wedstrijden op de ijsbaan aan de Anthonie van Leeuwenhoekkade gehouden. De uitslag was als volgt 1) A. Ravensbergen; 2) P Schimmel; 3) C.W. Fransz. Grote partij sieraden uit flat verdwenen LEIDEN - Uit een flat aan de Ha vikshorst is gistermiddag tussen vijf en zeven uur een grote hoe veelheid sieraden ontvreemd. Van de diefstal is overigens een uiterst sumiere aangifte gedaan, maar de sieraden schijnen een waarde van enkele tienduizen den guldens te vertegenwoordi gen. De inbreker(s) is via de bal kondeur binnengekomen. De politie wacht nog op een meer ge- specifeerde aangifte. LEIDERDORP - "De speelplaats hier in de Resedastraat is zeker al vijfjaar aan verbetering toe. Het is nu al zo ver dat de ouders hun kinderen er vandaan proberen te houden, terwijl het terreintje als een magneet op de kinderen werkt. Het is echter te gevaarlijk geworden. Gekrijs en gejank hoor je heel vaak". Ineke Wesseldijk is één van de moeders die het zo langzamer hand zat zijn dat hun enige speel plaats in de buurt nog steeds niet is opgeknapt, ondanks de toe zegging van de gemeente Leider dorp dat dit voor het zomersei zoen vorig jaar zou gebeuren Samen met Tineke Brussee, me vrouw J. Morrees en mevrouw S de la Rie maakt Ineke deel uit van een groepje bewoners die al vanaf 1977 bij de gemeente aankloppen voor de verbetering van hun speeltuintje. Ineke denkt echter dat er wat an ders zit achter het uitstellen van de opknapbeurt. "Ik ben laatst naar de gemeente gegaan om te vragen hoe het nou zat met het plaatsje. Daar zeiden ze dat het geld er wel was en dat de aanleg goedgekeurd was, maar dat er te weinig personeel was om de zaak snel aan te pakken. Wat ik ook hoorde was dat er een huurcon tract met de Verenigde Touwfa- brieken was voor het terreintje dat nog moest worden ver lengd.Het is dus van de Touwfa- briek. Ik heb het gevoel dat hier vuile politieke dingen achter zit ten en financiële belangen. Want de Touwfabrieken willen waarschijnlijk huizen neerzetten op onze speelplaats. En daar zijn we erg bang voor. We wachten zo lang terwijl in de tussentijd al di verse ongelukken met de spelen de kinderen zijn gebeurd. Zo zit er nog steeds een zware gietijze ren kolk in de speelgrond waar van het deksel uitnodigt om op getild te worden. Een kind heeft daardoor zelfs al zijn enkel ge broken". zegt Ineke die niet kan begrijpen hoe de gemeente toe zeggingen heeft kunnen doen zonder te weten wie de grond ei genlijk in bezit heeft. Een ambtenaar van de gemeente Kinderen op de speelplaats bij de Resedastraat. legt uit dat in de tien jaar dat de gemeente het stuk grond van de Touwfabrieken huurde, het con tract nooit ter sprake is gekomen. "En zo kon het gebeuren dat de Touwfabrieken uit de krant moesten lezen dat hun stuk grond waarop het huidige speel- plaatsje ligt bij het vaststellen van de bestemmingsplan de be stemming speelvoorziening had gekregen. De Touwfabrieken hebben hier achteraf geen bezwaren meer te gen kunnen maken zodat zij de mogelijkheid voorbij zagen gaan om op die plek huizen neer te zet ten. De grond kelderde enorm in waarde en dat is eigenlijk de doodsteek geweest bij de verdere onderhandelingen voor de ver lenging van het huurcontract "aldus de ambtenaar. Volgens de directeur Molenaar van de Verenigde Touwfabrieken in Leiderdorp is er nog geen defini tief standpunt ingenomen bij de onderhandelingen over het ter reintje. "De onderhandelingen zijn nog gaande. Ik denk dat er geen reden tot ongerustheid hoeft te zijn. Op korte termijn kunnen we inderdaad niet bou wen. Maar bestemmingsplannen worden om de zoveel jaar gewij zigd, huizenbouw op die plek is zeker in de toekomst mogelijk. Mensen vragen nu nog om een speelplaats. Over tien jaar, als de kinderen ouder zijn, klaagt men dat het een kattebak is geworden, "aldus Molenaar. Belang Het gaat hier niet alleen om het be lang van de Resedastraat. Onze groep wordt gevormd door men sen die ieder uit een andere straat komen, "zegt Ineke die verdui delijkt dat de verbetering in het belang is van de hele buurt. "Vooral voor de kinderen van de flats op de B.G. Cortslaan is het speeltuintje een heel belangrijke plaats om zich uit te kunnen le ven. Dat bleek wel uit'de twee enquêtes die door ons en door de gemeente zijn gehouden. Daarop kwamen hoofdzakelijk positieve reacties. Bijna iedereen van de straten hier in de buurt gaf zijn handtekening. Ook de brief van de gemeente waarin enkele tekeningen ston den, hoe het speelplaatsje eruit moest gaan zien, werd enthou siast ontvangen. De hoop en het vertrouwen dat er zeer spoedig een einde komt aan de staat van verwaarlozing en de gevaarlijke toestanden die de speelplaats oplevert, leken naar ons idee ge grond. Zeker toen bij de behan deling van het bestemmingsplan voor de Oranjewijk werd toege zegd dat de speelplaats voor het zomerseizoen 1977 verbeterd zou zijn. "aldus Ineke die een brief tevoorschijn haalt waarin de ge meente Leiderdorp haar schrif telijke toezegging doet. Beeldende kunste naars De Vereniging van Wassenaarse Beeldende Kunstenaars, VWBK, houdt op donderdagavbnd 31 januari om 20.00 uur een open bare vergadering in paviljoen "Zonnehof" aan de Duinrellweg in Wassenaar. Er komen in deze vergadering jaarverslagen aan de orde van respectievelijk se cretaris, penningmeester, werkgroep BKR en van de ver tegenwoordiger van de vereni ging in de gemeentelijke advies commissie voor beeldende kun sten. De zittende bestuursleden zijn herkiesbaar. Er zal verder ge sproken worden over een expo sitie van het werk van leden tij dens de Culturele Weken 1980 en over een informatiebulletin over beeldende kunsten. Vogels rondom ons huis Op de maandelijkse ledensamen- kpmst van de plaatselijke afde ling van de Koninklijke Mij. Tuinbouw en Plantkunde (maandag 28 januari om 20.00 uur in het Jeroenhuis in Wasse naar) zal door de vereniging voor Vogelbescherming in Den Haag en omgeving een pro gramma worden verzorgd over "vogels rondom ons huis en in de nabije omgeving". Er zullen ook adviezen worden gegeven over het voederen van vogels in de winter. Excelsior Traditiegetrouw zal de muziek vereniging "Excelsior" op 31 ja nuari een concert geven in de Messiaskerk in Wassenaar om 20.00 uur. Ook dit jaar wordt het concert aangeboden aan de bur gerij door de Wassenaarse Oran jevereniging "Koningin Wil- helmina". Na een optreden van de drumband brengt Excelsior een gevarieerd programma met nummers, die in de afgelopen jaren veel succes oogsttem bij het Wassenaarse publiek, zoals het Klarinet con cert van Jan van der Waart, de Antilliaanse suite van Kees jan. Het concert zal gedeeltelijk in het teken staan van het komende af scheid van de dirigent van Ex celsior, de heer Brilleman, die bijna 25 jaar aan het korps is verbonden geweest en over en kele maanden zijn taak zal neer leggen. De Oranjevereniging biedt hem na het concert een re ceptie aan. Vrouwen-Troef Vrouwen-Troef opent op woens dag 23 januari een thema-avond met de film "De vrouw en haar vrouwenhuis" van Mady Ker- bosch. Het is een door en voor vrouwen gemaakte film die een indruk geeft van de vele activi teiten die in een vrouwenhuis plaatsvinden. Na afloop is er ge legenheid om meningen uit te wisselen. Volksuniversiteit Door de Volksuniversiteit K&O- Leiderdorp wordt een viertal avonden verzorgd die bedoeld zijn om informatie te verschaf fen over vraagstukken rond bij voorbeeld voogdijschap, het overlijden van partner, echt scheiding, enzovoorts. Op don derdag 24 januari komt een no taris spreken over nalaten schappen, successierechten en boedelscheidingen. De volgende informatie-avonden zullen worden gehouden op de donder dagen 7 en 21 februari en 6 maart met de volgend onderwerpen: rechtsbijstand, voogdijzaken en belastingzaken. De bijeenkom sten worden gehouden in Het Trefpunt aan de Eikenlaan in Leiderdorp. Burgemeester en wethouders be loven in hun voorstel aan de raad dat de oversteek van fietsers van het Jaagpad richting Doesbrug zal worden aangegeven door middel van een anderssoortige bestrating en de nodige ver keersborden Donderdag Leiden Leids Vrijetijdscentrum - le van de cyclus film over homofilie: "The naked civil servant", Jack Gold, 21 uur. Gesprekcentrum - Vrouwenkerkchoor- straat 17, film: "Die verlorene Ehre der Kathanna Blum", Schlöndorf, naar een boek van Heinrich Böll, 20 en 23 uur. Ned. vereniging van huisvrouwen - Vredeskerk an de Burggravenlaan, -middag m.m.v. Toon Kortooms, vooraf gegaan door een korte ledenvergade ring, 14 uur. Schouwburg - Feerie Africaine, het Na tionale ballet van Senegal, 20.15 uur. Nieuwe Rijn 20 - werkgroep homofilie open caféavond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidseweg 33, Voorschoten, tel: 01717-3309 spreekuur voor invaliden, 19-20 uur. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- gracht 32, vrij advies, 19.30-21.30 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19 vrij advies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-16 uur Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag 14-16 uur, kaarten, sjoelen en andere spelletjes. Werkgroep Dienstweigeren - Troef Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur. Voor lichting en begeleiding dienstweigeren ook tel: 140866. Femke - ontmoetingscentrum voor vrouwen do van 10-12.30 uur. Zoeterwoude - vrouwenpraathuis in "De Blokhut", achter het gemeentehuis 9.30 yur. Wassenaar - Cie huisvesting, 19.30 uur raadhuis. Oegstgeest - 20 uur, schoolraad van het openbaar onderwijs, in de Terwee- school. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 11-18 jan. door apo theek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel: 120502. Apotheek Beker, Kem- penaerstraat lb, tel 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend voor spoedgevallen van een taxi, tel- 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel ten noorden van de Rijn 134604, tel! ten zuiden van de Rijm 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m vrij van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7 tel: 154500. Voorschoten - gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel: 4641. Filevorming De gemeente had voor het uitvoe ren van het plan de steun nodig van Provinciale Waterstaat. Maar deze instantie sprak zich uit te gen de brug. Provincie Water staat vond het idee onder andere vanwege de beroepsscheepvaart, die van de Oude Rijn en de Does gebruik maakt, ongewenst. Men vreest filevorming op de Rijn, wanneer de boten twee bruggen zouden moeten passeren. De lig ging van de nieuwe brug op korte afstand van de Doesbrug zou te vens problemen met zich mee brengen wat de bediening en de openingstijden betreft. Omdat de medewerking van Pro vinciale Waterstaat bij het aan leggen van een brug onontbeer lijk is, kan de gemeente deze ver binding over de Does wel verge ten. Bewoners In overleg met bewoners van de Hoofdstraat probeert de gemeen te nu te komen tot een oplossing van de verkeersoverlast. Gedacht wordt daarbij aan bredere trot toirs, paaltjes en een anderssoor tige bestrating, waardoor de straat smaller gaat lijken. Al met al zullen maatregelen een remmende en werende werking moeten hebben op het snelver keer, waardoor de bescherming van voetgangers en (brom) fiet sers beter zal worden gewaar borgd. Van dit type brug over de Does wil een Leiderdorper een tweede exemplaar zien aangebracht. De gemeente voelt daar niets vooreven min als de provincie. Autobanden lek gestoken LEIDEN - Aan de Oude Vest, de Koestraat en de Oude Rijn zijn afgelopen nacht 67 banden van 46 auto's lek gestoken. Een politie-onderzoek in de directe omgeving leverde geen resultaat op. Diefstallen bij zeven bedrijven VOORSCHOTEN - Nog onbeken de daders hebben in de nacht van dinsdag op woensdag ingebro ken in een groot bedrijvenpand op de hoek Schoolstraat/Wijn gaardenlaan. Daarna verschaften zij zich ook nog toegang tot twee andere bedrijven in de School straat. In het eerste gebouw zijn een vijftal bedrijven in de admi nistratieve en assurantiesector gevestigd. Uit de zeven bedrijven werd in totaal voor zo'n 1500 gul den aan goederen gestolen. Ver der werden nog kascheques ont vreemd. Dé schade die bij het in breken veroorzaakt werd, be draagt ongeveer 3000 gulden. Bij een inbraak in een huis aan de Molenlaan in Voorschoten wer den gisternacht antieke voor werpen gestolen. De daders kwamen binnen via de achterzij de van het huis. Er werd onder meer een Friese staartklok, een koperen appeltjesketel en een houten koffiemolen. Verder werd vannacht ingebroken in een huis aan de Mozartlaan. Daar werd onder meer een porte feuille en een rijbewijs wegge haald. De inbrekers hadden vol gens de politie een valse sleutel waarmee ze binnen zijn geko- Bedrijfsongeval LEIDERDORP - Een 50-jarige Leiderdorper is gisteren bij een Houtvezelbedrijf aan de Achtho- venerweg in Leiderdorp met zijn hand bekneld geraakt tussen een lopende band en een ijzeren rol. De Leiderdorper, die bij het bedrijf werkt werd overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis, waar operatief moest worden in gegrepen. De arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar het bedrijfsongeval. Burgemeester en wethouders vra gen de raad komende maandag in te stemmen met deze afwijzing van een plan van een inwoner van Leiderdorp, de heer Prins. Door de brug bij het Jaagpad zou den fietsers en voetgangers niet meer via de smalle Doesbrug, waar ook het autoverkeer ge bruik van maakt, over de Does heen hoeven. LEIDERDORP - Er komt vrijwel zeker geen ophaal brug voor fietsers en voet gangers in het verlengde van het Jaagpad over de Does in Leiderdorp.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2