Vele instellingen Voorschoten kampen met ruimtegebrek Onzekerheid blijft rond nieuwbouw aan Herenweg Warmond eidse agenda A fsluiting van de Haarlemmertrekvaartweg kost 70.000 gulden Burgerlijke stand Postduiven trekken veel bekijks Brokx over wonen in Voorschoten WARMOND - De situatie rond het voormalige vereni gingsgebouw "De Burcht" in Warmond is nog steeds niet veranderd. Het grote gebouw aan de Herenweg in War mond staat al meer dan een jaar leeg en biedt een trooste loze aanblik. Het architectenbureau Paardekooper uit Voorhout, dat in het gebouw twee appartementen wil onderbrengen en achter het pand nog een drietal wonin gen wil neerzetten, meldt dat er "voorlopig nog niets te zeggen valt" over de ver- en nieuwbouw in dit deel van Warmond. Een half jaar geleden leek de toe stand rond het monumentale pand na maanden van leegstand wat rooskleuriger te worden. Het architectenbureau Paardekooper uit Voorhout had toen de plannen rond voor twee appartementen in "De Burcht" zelf en twee wonin gen achter het gebouw Niet haalbaar Niets leek de uitvoering meer in de weg te staan. De gemeente kon met dit plan akkoord gaan, nadat deze instantie enkele maanden eerder een "te massaal plan" voor dit gebied zonder meer had ver worpen. Financieel bleek het plan echter niet haalbaar en Paardekooper klopte opnieuw by de gemeente aan, nu met de vraag om drie in plaats van twee woningen achter "De Burcht" te mogen bouwen. Ook hiermee kon de gemeente wel akkoord gaan maar men vroeg zo'n twee maanden gele den wel de prijs aan die de wo ningen zouden moeten opbren gen. Gemeentesecretaris Zoetemelk verduidelijkt deze aanvraag: "Bij het vorige plan was het een voor waarde van de kant van de ge meente dat de woningen onder de 200.000 gulden moesten kos ten, omdat wij willen dat ze be schikbaar zijn voor Warmondse woningzoekenden" Goede wil Van de kant van het architectenbu reau is echter geen antwoord meer ontvangen op de prijsaan vraag. Zoetemelk meent nu dat de stilstand is ontstaan door de landelijke ontwikkelingen op de woningmarkt. "De aankoop van "De Burcht" heeft ongeveer twee jaar geleden plaatsgevonden. Belangrijke ^ontwikkelingen op de onroerend-goedmarkt, met name de prijsdalingen voor hui zen, hebben de «mogelijkheden om voor een redelijke prijs te bouwen teruggedrongen. Het is een probleem geworden om een dergelijk project economisch haal baar te maken. Je kunt er van uit gaan dat de huidige eigenaar er toch financieel nog wil uit springen en er zeker niets op wil toeleggen", zegt Zoetemelk, die er wel duidelijk bij vermeld wil zien, dat dit zijn persoonlijke me ning is. "Toch hebben wij als gemeente de indruk dat de goede wil bij de ei genaar wel degelijk aanwezig is", voegt hij er verder aan toe. Het allereerste plan van Paarde kooper werd zonder meer door de gemeente afgewezen. Het archi tectenbureau had weliswaar twee appartementen in "De Burcht" ondergebracht, maar verder ook een groot aantal woningen achter het gebouw gepland. In brand De gemeente vond dit niet passen in het beeld van het dorp en bo vendien ontbraken ook de par- keermogelijkheden voor een dergelijk aantal woningen. Het tweede plan (twee appartemen ten in "De Burcht", twee wonin gen erachter) bleek zoals gezegd financieel gezien onhaalbaar. En nu ligt al een hele tijd het derde plan op tafel. In Warmond zelf doen al enige tijd geruchten de ronde dat het mo numentale pand in brand gesto ken zou worden. Met name rond de jaarwisseling heeft de politie genaar niet de plicht tot restaura tie opleggen. Pas wanneer het gebouw een gevaar voor de om geving wordt, bijvoorbeeld door instortingsgevaar of loszittende delen, dan kan de gemeente wet telijk gezien handelend optre den", aldus Zoetemelk. nigingsgebouw De Burcht in Warmond staat er nu troosteloos bij. Het is de bedoeling dat er metterwoon appartemen- extra toezicht gehouden op het gebouw, omdat nu eenmaal leeg staande panden een gewillig doelwit zijn voor vernielzuchti- gen. De politie heeft tijdens die jaarwisseling enkele jongeren die met brandbaar materiaal op straat liepen onderschept. Ver moed wordt dat "De Burcht" in feite het einddoel zou zyn gewor den. Gemeentesecretaris Zoetemelk kent de geruchten in het dorp ook. "Maar ik denk dat dit toch speciaal betrekking had op de oudejaarsnacht". Het blijft voor Warmond gewoon "passief af wachten". "Wij kunnen verder weinig druk uitoefenen op de eigenaar om een snellere uitvoering te bewerk stelligen. De gemeente kan de ei- OEGSTGEEST - De verkeerslichten-installatie bij de splitsing Haarlemmertrekvaartweg en Abtspoelweg in Avifauna neemt Oegstgeest, staat daar slechts tijdelijk en zal in de toe komst worden vervangen door een definitieve installatie, jjara ^e Baai Over LEIDEN/ZOETERWOUDE - Ge boren: Femke Maria, dochter van W.J. van Kampen en M.P.G. Vree burg; Patrick Willem, zoon van W van der Plas en W. Klees; Margo, dochter van P.C. Schouten en A Versteeg; Tamer, zoon van V. Yazi- ci en N. Calik; Richard Johannes, zoon van J. J. Turenhout en C.M.M. van der Laan; Marleen, dochter van A.M.G. Schaap en A.M. van der Meij; Annika Alida Maria, dochter van F.H. Bicker en S.Y. Keij; Arend Jan, zoon van J.J. van Duijvenbode en C. Ros; Nicoline Marieke, doch ter van J.C. Siera en C.J. Lochten- berg; Avinash Subhaschandra, zoon van G.S. Sahtoe en S. Debie, Wouter Adriaan, zoon van A.J.G.M. Kaandorp en J.M. Duij venvoorden, Suzanne, dochter van der Kwast en H. Crama; Bart, zoon van J.A.J Ariaans en W. Verzijl; Mark, zoon van H. Ouwerkerk en V.J. Zwerts, Angelica, dochter van P.C.P.J.M. Walenkamp en M. Deegenaars, Ru ben zoon van G.L.C. Schröfer en J.J.C. Disseldorp; Sander Mathijs, zoon van C.J. Geus en W.F.D.M. Singeling; Jacoba Aaltje, dochter van J. van Waardenburg en W.E. Bos; Michael, zoon van R.W. Jor- dens en M.J. Raadgreep; Ronald Willem Hendrik, zoon van M.H. Hoek en M.P. de Ruijter; Claudia Davinia, dochter van L. Albrechten C.L.E. Ponsen; Amanda Helena Wilhelmina, dochter van H.A Schaap en I.M. van der Velde; Pa trick, zoon van A.P. Pouw en M. Dool; Sandra, dochter van W. Zwa nenburg en L.C. van Velzen; Gerrit, zoon van G. Brussee en D. Ouwe hand; Leendert-Jan, zoon van J van Rij en A. Ouwehand (Zoeter- woude), Binaca Gijsbertha van der Laken; Jorrit Vreeburg. Ondertrouwd: (Leiden), E.A. Curet en E.J.M. Koster; L.F. van Loen- houd en M. de Wolf; G.J. Licht en J.M. Mesters; F.H.G. de Groot en J.B. de Koning; J.B.F.M. Hooger- vorst en H.P.M. Hilders. Gehuwd: (Zoeterwoude), Johannes Cornelis Antonius Duindam en Inge Catha- rina Maria van Klink; Overleden: (Leiden), D.P. de Boer (1906); B. de Ridder (1928); A.S. Brugman (1907) M.J. Zwetsloot (1902), gehuwd geweest met H.J. Slewe; M.E. Kronenberg (1892); M. Neuman (1903), gehuwd geweest met P. Heumen; L. Graafland (1907), gehuwd geweest met T.P.H. Besters: J.G.J.M. van Pomeren (1960); G. van Wijngaarden (1933); P. van Dalen (1911); C. Zonneveld (1910); H.C. van de Velden (1892); H. Rooijakkers (1893); I. Huizebosch (1938), gehuwd met W.G. Scholte; J.B. Brom (1924); E.C. Groen (1961 C.H. van Vliet (1896); C. De Wolf (1902) gehuwd geweest met J. van den Berg; H.M. Langeveld (1896); W. Blok (1929), gehuwd met J.C. Kagenaar; A. Ciere (1888); H. Boon (1896); A. Noorlanders (1927); A.A. Gijsbrechts (1933) gehuwd met L.J. van Rijen; J.W.J. Kelans (1903) J.A.M. van Heeringen (1903), A.N. Tan (1905), gehuwd met T H. Sie; W. Krijgsman (1907); H.L. Ketjen (1904), gehuwd geweest met A.H. Schrage; C.H. Verhoekx (1890); L.G. van der Woude (1907) gehuwd geweest met C. van Klaveren; (Zoe terwoude), H.W. Oostdam (1899); J. Hulsbos (1928) geboren Pellegrom. Bewonderende blikken van enige van de vele Warmonders die zaterdag naar de postduiven-tentoonstelling aldaar kwamen kijken WARMOND - "Een gezellige drukte" Met deze woor den ontschreef één van de leden de sfeer op de jaar lijkse postduivententoonstelling in Warmond, die afgelopen zaterdag in het Trefpunt in deze gemeente werd gehouden. Zo'n 150 mensen bezochten die dag de tentoonstelling waar de "Postduivenvereniging Warmond" 180 duiven had samengebracht. In vergelijking met andere tentoonstellingen was het dit jaar drukker. Volgens een woordvoerder van de vereniging lag dit aan de presentatie en de reclame die vooraf is geweest. "We hebben nu gelukkig ook veel mensen uit het dorp binnen gehad, die normaal niks met duiven te maken hebben". Aan de tentoonstelling ging een keuring vooraf. De uitslag was als volgt, mooiste duif van de tentoon stelling en tevens mooiste oude Doffer: Van der Drift; mooiste jonge Doffer: Siecker; mooiste oude duivinnen: Van Noort en mooiste jonge duivinnen, Van der Drift. De verkeerslichten zijn een onder deel van de verkeersmaatregelen die ten behoeve van de afsluiting van de Haarlemmertrekvaartweg worden getroffen. Toen vorig jaar tot afsluiting van de weg werd besloten, werden de kosten daar van geraamd op 40 tot 50.000 gul den. Gemeentewerken van Oegstgeest hebben de definitieve kosten nu echter op 70.000 gul den gesteld. De verkeerslichten zullen voor 75 procent ten laste van de provincie komen. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hadden echter bij de toezegging van hun bijdra ge slechts rekening gehouden met het oorspronkelijke bedrag van 50.000 gulden. Nu de kosten aanmerkelijk hoger blijken te zijn heeft de gemeente Oegst geest hen verzocht het bedrag van 70.000 gulden als uitgangs punt aan te houden bij de bere kening van de provinciale bijdra- Andere voorzieningen ten behoeve van de reeds voor auto's afgeslo ten Haarlemmertrekvaartweg komen wel geheel ten laste van de gemeente. Het betreft hier de bewegwijzering, de markering van de beginpunten van de af sluiting, de bebakening en de openbare verlichting. Die openbare verlichting moet trouwens niet alleen worden aangebracht langs de Haarlem mertrekvaartweg, maar oók langs de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest. Deze weg is vanaf de brug over het Oegstgeester kanaal tot de Groene Kerk al voorzien van verlichting. Voor de verlichting van een deel van de weg werd het vorig jaar al een krediet vastgesteld van een mil- joen. Dit is echter nog niet genoeg voor het verlichten van de gehele weg. Van de zijde van de provincie heeft de gemeente te kennen gekregen dat zij onder bepaalde voorwaar den ook voor dit project een bij drage kan verkrijgen. Teneinde de subsidie-mogelijkheden te onderzoeken dient een verlich tingsplan met kostenraming bij de provincie te worden inge diend. Om zo'n plan op te stellen heeft de gemeente Oegstgeest een bedrag van 5.000 gulden no dig. De commissie voor openbare werken en sport en de commissie voor financiën en cultuur hebben burgemeester en wethouders voorgesteld dit bedrag beschik baar te stellen. VOORSCHOTEN - Staatssecreta ris Brokx van vplkshuisvesting en ruimtelijke ordening zal maandag 14 januari in Het Am bachtshuis in Voorschoten spre ken over de volkshuisvesting van met name één- en tweepersoons huishoudens en over de door- stromingspolitiek. Wethouder Marselis zal op deze avond het huisvestingsbeleid van de gemeente Voorschoten uit eenzetten. Na beide inleidingen zal er gelegenheid zijn tot discus sie. De avond is georganiseerd door de Werkgroep Politiek Café Voorschoten. ALPHEN AAN DEN RIJN - Gara ge Baai aan de Van Foreestlaan in Alphen aan den Rijn is overge nomen door overbuurman Avi fauna's Autobedrijf. De overna me van het bedrijf van 2.000 vier kante meter betekent voor Avi fauna een verdubbeling van het huidige bedrijf Volgens A. van der Valk van Avi fauna is het de'bedoeling dat daar binnenkort het dealerschap van een bepaald merk aan toege voegd zal gaan worden. Onder handelingen daarover zijn nog Maandag Leiden Stadhuis - gemeenteraad, 19 uur. Ontmoetinsgcentrum, hoek Boshuizer- laan, bejaardensoos Zuid-west, 14.30 Voorschoten - kerstboomverbranding aan de Kon. Marinelaan om 19 uur. Wassenaar - demonstratie boekbinden in het Ambachtshuis, aan de Van Zuilen van Neijeveltweg, 21 uur Apotheken De avond- nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 4-11 jan. door Apo theek Kok, Rapenburg 9, tel: 124807, Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel 2525. Wijkverpleging Leiden - Inteïkruis, Middelweg 38, tel: ten zuiden van de Rijn 134604, tel. ten zuiden van de Rijn, 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. -Gezond heidscentrum, Berkenkade, Leider dorp, tel: 410131., spreekuur, ma t/m do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum v.d. Waalslaan, tel: 4641. VOORSCHOTEN - Verschillende verenigingen en instellingen in Voorschoten kampen met ruim tegebrek. Dit blijkt uit een rap port van de gemeente, waarin het reilen en zeilen van de diver se clubs op allerlei gebieden op een rijtje is gezet. Zo is uit het onderzoek van de ge meente-ambtenaren gebleken dat de buurtvereniging "Recht door Recht" behoefte heeft aan een buurthuis. Ook de Vrouwen raad zou graag een vast onder komen willen hebben voor de vrouwenorganisaties, "'t Nut" vindt dat er in Voorschoten be hoefte bestaat aan een gezamelij- ke verenigingslokaliteit. Volgens deze instelling dient het Cultu reel Centrum zijn huidige functie te behouden, maar het gebouw moet dan wel grondig worden verbeterd. Het Creativiteitscentrum vindt het pand aan de Molenlaan, waar men nu is gehuisvest, onvol doende wat de oppervlakte, de indeling de inrichting en de staat waarin het verkeert betreft. Ver der is daar een gebrek aan par keerruimte, zo wordt gemeld. De Kunstkring Voorschoten blijkt niet zo gelukkig te zijn met de huisvesting in het Cultureel Cen trum. Het is slecht gelegen, het licht niet goed en het is te groot voor de weekeind- en opvoed kundige tentoonstellingen, aldus de Kunstkring. Deze groep zou de beschikking over een eigen vergader- en sociëteitsruimte willen hebben. De Kunstkring zou met andere gemeenten ten toonstellingen willen uitwisse len, maar door een gebrek aan ruimte gaat het niet. De Vogel vrienden zoeken een opslagruim te voor materiaal. De EHBO wil proberen in het Gezondheidscen trum aan de Prof. van der Waals laan terecht te komen. Het rijlje gaat verder met het Voor- schotens kamerkoor dat behoefte schijnt te hebben aan een vaste repetitieruimte. Er zijn in Voor schoten te weinig ruimten met een goede akoestiek (behalve de Dorpskerk). Ook de Big Band Voorschoten heeft een akoes tisch gezien slechte ruimte die bovendien te klein zou zijn. De band wil zelf wel in de aula van Noord-Hofland spelen, maar kan dat niet betalen. De muziekver eniging Laurentius mist een gro te binnenruimte, waar men naar kan uitwijken als het tijdens con coursen slecht weer is. Het Poli tiek Café wil ook een andere ruimte, omdat het Ambachtshuis waar men tot nu toe onderdak is wordt gerestaureerd. Naast de vraag naar accommoda ties komen de verschillende in: stellingen nog met andere wen sen en opmerkingen. Zo wil de Krimwijk bijvoorbeeld sportieve recreatie-objecten verwezenlijkt zien. Men denkt daarbijonder meer aan tafeltennistafels. Wat het vormings- en ontwikke lingswerk voor volwassenen be treft wil de Vrouwenraad cursus sen organiseren voor alle vrou wen ongeacht leeftijd of oplei ding. De VOS (Vrouwen Oriënte ren zich op de Samenleving) wil de cursusgroepen uitbreiden. Verder bestaat de indruk dat naast de VOS behoefte bestaat aan emancipatorische activitei ten voor vrouwen die iets meer opleiding en geld hebben. De groep vrouwen tussen de 17 en 30 jaar wordt wellicht onvoldoende benaderd, zo wordt gemeld. Ook de Rooie Vrouwen vragen om meer aandacht voor de grote groep vrouwen met een laag op- leidingsniveau. De Voorschotense werkgroep van de Stichting Buitenlandse Werk nemers heeft behoefte aan hel pers. 't Hofflants Huys zou in het bejaardenwerk samen willen werken met andere bejaardente huizen. De openbare bibliotheek kan door een gebrek aan personeel de uit leen van grammofoonplaten niet opzetten. Voor de wijk Noord- Hofland zou een betere biblio theekvoorziening wenselijk zijn, zo valt te lezen in het rapport. Men zou verder iets aan het schoolbibliotheekwerk willen doen. De stichting Divenvoorde zoekt mensen die rondleidingen willen verzorgen en men zou, als het geld het toelaat, tentoonstellin gen willen organiseren. Het Christelijk Vocaal Ensemble zou samen met andere culturele clubs activiteiten willen ont plooien, evenals het dameszang koor Cantemus. De cantorij van de Dorpskerk wil in deze kerk een koororgeltje. Het grote orgel staat te ver af van de zangers. Een vrij algemene conclusie is dat de verschillende organisaties te weinig van eikaars bestaan en activiteiten weten. De stichting Kinderspeelzaal Voor schoten meldt dat de ouderbij drage voor sommige groepen te hoog is. Verder hebben de verschillende in stellingen behoefte aan andere subsidieregelingen. Al deze wensen en opmerkingen zullen deze maand worden be sproken in zogenaamde overle grondes. De gemeente wil op die manier komen tot een sociaal- cultureel meerjarenplan. 'Men denkt daarbij aan een vierjaren plan. Het moet de grote lijnen van het beleid voor die jaren bevat ten. LEIOSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071- 211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement 46,30 Kwartaalabonnement per post f 64,15 Jaarabonnement f 173,70 J aarabonnement Per post f 245,10 Losse nummers f 0,65 Abonnementsgelden by voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten. MAANDAG 7 JANUARI 1960

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 2