Blauw Zwart boekt winst... uit Manchester City F A-toernooi gewipt Mart van der Plas velt Noord wijf Mini- WK voetbal zeker door gaat Ondanks 0-8 verlies tegen Ajax MAANDAG 7 JANUARI 1980 SPORT SPORT WASSENAAR - De baten gingen bij Blauw Zwart duide lijk voor het 0-8 verlies tegen Ajax uit. De pluspunten van de inderhaast ingelaste oefenwedstrijd tegen de Amster damse landskampioen waren voor de Wassenaarse club dan ook nadrukkelijk aanwijsbaar. Want behalve dat 3000 voetbalfanaten de kassa uitbundig lieten rinkelen, kreeg voor Blauw Zwart de vriendschapstweekamp met de club uit de Meer hog een extra winstgevende dimensie, nu de reservisten het bestonden om Jong Ajax met een 1-0 ne derlaag (doelpunt Jan Rimmelzwaan) in verlegenheid te brengen. Tevredenheid alom derhalve aan de Wassenaarse dr. Mansveltka- de, waar Blauw Zwart zich op het bij veld althans één helft op rede- Zaalvoetbal LEIDEN - In de inter-regionale zaalvoetbalcompetitie spelen de teams van Glasbergen en De En gel woensdag hun eerste wed strijd na de winterstop. De Engel komt in de Lisser THB hal om 20.25 uur uit tegen Chess Z'75. Glasbergen speelt in sporthal Zuidhage tegen Concordia (20.00 uur). Ook in de hoofdklasse wordt de bal de komende week weer aan het rollen gebracht. Vanavond staan Vd Plas en Roodenburg in de Katwijkse Cleijn Duin hól tegen over elkaar (20.00). Eveneens vanavond spelen Van Gerven en EKL Boys tegen elkaar (THB hal 20.25 uur). Voor woensdagavond staan in de Groenoordhal de vol gende wedstrijden op het pro gramma: Oegstgeest-Van Duu- ren (20.00 uur) en Taverne tegen Landwer (21.00 uur). In de Was- beekhal spelen woensdag MJBS en Van Rooyen tegen elkaar (20.30 uur). lijke manier had weten staande te houden. De schade was immers in die eerste drie kwartier be perkt gebleven tot twee tegen treffers (doelpunten Sören Lerby en Tscheu la Ling), zodat de uit zichten op een alleszins accepta bele nederlaag wel degelijk aaft- wezig leken. Dit temeer, omdat de Amsterdammers, bij wie Karei Bonsink (bestuurslid Arie van Eyden: "Hij heeft in Ivoorkust een infectie aan het rechterbeen opgelopen en wordt maandag in het ziekenhuis onderzocht") en Jan Everse (blessure) ontbraken, in die eerste vijfenveertig minu ten nooit op toeren waren ge raakt. In de tweede helft accelle- reerde Ajax evenwel naar een ho gere versnelling, waarna het sur plus aan conditie en klasse de rest deed. Hoofdbrekens Niettemin leverde deze veredelde trainingsmiddag Ajax-trainer Leo Beenhakker nog enige hoofdbrekens op. Juist tegen een tegenstander van dit bescheiden niveau kwam eens te meer aan het licht dat bepaalde radertjes van de Ajax-machine op zijn minst aan een nadere inspectie beurt dienen te worden onder worpen. Henning Jensen bij voorbeeld bleek als rechterspits allerminst een vondst, voorstop per Zwamborn was ook nu slechts als brekende kracht bruikbaar, terwijl rechtervleu gelverdediger Meutstege met zijn optreden al evenmin naar de schoonheidsprijs dong. Het ma tige optreden van de Amster dammers werd bovendien nog geaccentueerd door Ruud Krol, die voortdurend maatgevoel te en door het duo Martin Geel en Peter Boeve, dat ook te gen amateurtweedeklasser Blauw Zwart vrijwel geen ogenblik de hoogte van hun* transfersommen wist te rechtvaardigen. In feite doemde voor de thuisclub slechts gevaar op als Tscheu la Ling en (in mindere mate) Sören Lerby zich met de wedstrijd gin gen bemoeien. Vooral de acties van Ling impliceerden vrijwel voortdurend dreiging, maar de tegenwoordige bewoner van Lis- se ontbeerde nagenoeg altijd de steun van zijn ploegmaten. De ac ties van Ajax waren met name in de eerste helft dan ook te zeer voorspelbaar om de Blauw Zwart-defensie werkelijk te ver ontrusten. y ff Tscheu La Ling, een van de Ajacieden die er gistermiddag veel zin in had, haalt uit en scoort de tweede Amsterdamse treffer in de oefenwedstrijd met Blauw Zu art. Het gevolg was dat Ajax alsnog een logische 0-8 monsterscore bij el kaar kon schrapen. Achtereen volgens stelden Dick Schoena ker, Jensen, Ling, Pen, nogmaals Ling en Lerby doelman Peet Pie- terse voor een voldongen feit. Hoger Dat veranderde na de pauze, toen Ajax (met Peter Jager, Pim van Dord, Piet Wijnberg en Guido Pen als plaatsvervangers van Piet Schrijvers, Kees Zwamborn, Van Geel en Meutstege) naar een ho ger tempo overschakelde. Ook spelers als Hans Grundeken, Frank Karremans, Arie Nieuw- poort, Martin Hoogenboom, Wim Tolido en Chris Theil, die voor rust de zaken nog redelijk had den kunnen bijsloffen, moesten toen afhaken. De stemming van Blauw Zwart- praeses Lammers leed er niet on der. Integendeel. Het gistermid dag in Wassenaar veelvuldig uit gesproken woord 'kassa' had hem als muziek in de oren ge klonken. Een redelijke bron van inkomsten was ontdekt, wat hem betreft mogen daaruit nog meer revenuen worden aangeboord. Vandaar ook zijn invitatie aan Ajax-bestuurder Westrik. "Of Ajax ook half maart tegen Blauw Zwart zou willen spelen", was de vraag van de voorzitter. "Dan openen wij ons nieuwe clubhuis. Zou leuk zijn als die opening met een duel met uw elftal kon wor den gevierd". Antwoordde We strik: "Valt over te praten, u hoort nog van ons". Blauw Zwart houdt de extra dranghekken en toe gangsbewijzen alvast gereed... GERARD VAN PUTTEN RIJNSBURG/KATWIJK - Hoewel de vriendschappelijke wedstrij den Quick Boys - Noordwijk en Rijnsburgse Boys - RCL pas op het laatste moment werden gere geld, trokken beide ontmoetin gen veel publiek. In Rijnsburg zagen zo'n vijfhonderd mensen RBB de ranglijstaanvoerder van de eerste klasse A met 4-2 ver slaan. De ontmoeting tussen de zeekustbewoners eindigde in een 2-0 overwinning voor Quick Boys. Winst was er wel voor het reserveteam van RCL, waarin Jan van Duyn meedéed. Dat won met 5-3 van de zaterdag vier deklasser De Sleutels. Verder speelden op een goed bespeel baar terrein Katwijk tegen Vites se Delft (3-2) en werden de duels VVSB - Lugdunum (2-3), SC Lis- se - VEP (0-3) en Docos - Roo denburg (0-3) gespeeld. Quick Boys - Noordwijk Nadat een geluidswagen vlak voor het duel door Katwijk was gere den togen ongeveer vijftienhon derd mensen naar sportpark Nieuw-zuid. Zij zagen een boeiende wedstrijd van Katwijk zijde. De 2-0 eindstand was dan ook volkomen verdiend en had zelfs hoger kunnen uitvallen als Mart en Teun van der Plas, Kees van Rooyen en Hans van Duyn na rust wat zuiniger met de kansen waren omgesprongen. Voor de doelwisseling bracht Quick Boys-topscorer, Mart van der Plas zijn ploeg op 1-0 door eerst doelman Dick Dortmundt met een schijnbeweging in de lu ren te leggen en vervolgens het leder simpel in het doel te depo neren. Even later liet Dortmundt zich vervangen door Van der Wiel. Later zouden Ruud Bröring en Timo Gerlof nog binnen lijnen komen, maar ook zij konden niet verhinderen dat Mart van der Plas de Lagendijk-brigade in de tweede helft aan een grotere voorsprong hielp. Na een ver meend buitenspelgeval scoorde hij behendig 2-0. RBB-RCL Zowel de oefenmeester van Rijns burgse Boys, Herman Wijnands, als van RCL. John Huguenin. ge bruikte het vriendschappelijke treffen tussen de eersteklassers om wat te experimenteren. Wij nands had de 19-jarige Wim Driebergen in de spits en de eveneens jeugdige Johan Kroon op het middenveld geposteerd, terwijl bij RCL de 17-jarige René Kamminga als linksbuiten en Ni co Ooyevaar als linkervleugel verdediger stonden opgesteld. Zowel Driebergen als Kamminga vestigden alle aandacht op zich door beiden een fraaie treffer te produceren. Driebergen bracht met een schitterende kopstoot zijn club aan de leiding, terwijl Kamminga in de tweede helft bij een stand van 2-1 met en on houdbaar schot zijn club naar 2-2 mt.-l «2» j, knalde. Daarvoor had Ben Heemskerk zijn club al eerder naar gelijke hoogte (1-1) gescho ten door een misverstand tussen Cas Zwaan en doelman Cees Star af te straffen. Merbis scoorde vlak na rust uit een penalty het tweede Rijnsburgse doelpunt. De overige twee treffers van RBB kwamen op naam van Ruud van der Voort en wederom Henk Merbis, die beiden met een uit gekiende lob de te ver uit zijn doel staande RCL-goalie ver schalkte: 4-2. Katwijk-Vitesse D Scoren gaat de oranjezwarten de laatste tijd niet zo goed af, maar zaterdag, uitgerekend tegen het veel hoger ingedeelde Vitesse Delft, doorbrak Katwijk de misè re. Al na tien minuten vond Wim Haasnoot het net en een kwartier later zorgde dezelfde speler er voor dat de eersteklasser tegen een onverwachte 2-0 achterstand aankeek. Hij scoorde uit een strafschop. Pal voor rust kwam Katwijk zelfs op 3-0. Wim Guyt I was de maker van het doelpunt. Na de hervatting kreeg de thuisclub nog een goede kans om een vierde doelpunt te maken, maar de uitgespeelde Vitesse- doelman zag tot zijn geluk de bal rakelings naast gaan. Een kwar tier voor tijd kwam Vitesse toch nog terug. In gevaar kwam Kat wijk niet meer al scoorden de be zoekers juist voor het fluitsignaal nog een tweede doelpunt. Het reserve-team van Katwijk oe fende tegen afdelingsclub Lei den. Door wat onzorgvuldighe den in de Leiden-defensie be haalde Katwijk een gemakkelijke 5-1 zege. Koos Selier zorgde voor de enige Leiden-treffer. VVSB - Lugdunum Voor rust was de streekontmoeting tussen derdeklasser WSB en het een klasse hoger uitkomende Lugdunum al beslist. In de eerste helft scoorden voor de Leide- naars Rinus van Es, Frans Sjar- dijn en Hennie de Klerk. Na de pauze scoorden Henk van Maris en Peter v.d. Klugt tegen: 3-2. SC Lisse - VEP Lisse vatte het duel tegen vier deklasser VEP te gemakkelijk op en kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd in de vorm van een 0-3 nederlaag. Docos- Roodenburg Een technisch beter spelend Roo denburg won verdiend met 3-0 van Docos. In de eerste helft scoorden Ed Strijk en Ton Nieu- wenburg. Docos had in de tweede helft wat pech doordat de lat schoten van Bram Ruis en Sjaak Rietbergen een tegendoelpunt in de weg stond. Jan Kromwijk be paalde de eindstand op 3-0. LONDEN (ANP) - In het Engelse bekervoetbal zorgen kleine clubs vrijwel elk jaar voor grote koppen op de sportpagina's. In de derde ronde, die zaterdag voor een groot deel werd afgewerkt, zorg de vierde divisieclub Halifax Town voor de sensatie. Halifax stootte Manchester City uit het bekertoernooi. De miljoenen, die City voor de start van het seizoen in het elftal investeerde, bleken niet veel waard. De 25-jarige middenvelder Paul Hendrie maakte het enige doelpunt in de - overigens matige - wedstrijd een kwartier voor tijd. Er waren 12.599 toeschouwers. Twee nog kleinere clubs, de ama teurs van Altrincham en Harlow, leverden eveneens memorabele prestaties. Ze speelden gelijk te gen gerenommeerde profs. Al- trinchem bereikte een 1-1 tegen de tweede divisieclub Orient. Harlow behaalde hetzelfde resul taat tegen de tweede divisieclub Leicester City. Twee andere ama teursclubs, Chesham en Yedvil, leden kansloze nederlagen tegen Cambridge en Norwich. Twee wedstrijden gingen tussen eerste divisieclubs. Nottingham Forest, de Europese bekerhou der, gaf blijk van een sterk herstel door met 4-1 bij Leeds United te winnen. Tottenham Hotspur hield bekerhouder Manchester United op 1-1. De Argentijnse middenvelder Ardiles gaf Tot tenham een voorsprong, maar hij veroorzaakte even later de straf schop waaruit Mcllroy de ge lijkmaker kon inschieten. Liver pool won gemakkelijk van Grimbsby. Johnson scoorde drie keer. Duitsland FRANKFORT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft als eerste de achtste finales van het Westduit- se bekertoernooi bereikt. In een vooruitgespeelde wedstrijd won Feyenoord Frankfort met 2-0 van SV Wald- heim, uitkomend in de Liga Zuid. Pezzey en Borchers zorgden voor de doelpunten in een matige wedstrijd. Er waren slechts 4.000 toeschouwers. Op de eerste speeldag van de twee de competitiehelft in België heeft de oude kampioen, SK Beveren, de huidige lijstaanvoerder, Loke ren, in de werkelijkheid terugge bracht. Beveren won de Vlaamse derby met 1-0 en daardoor ver speelde Lokeren de helft van zijn voorsprong van vier punten. Club Brugge namelijk won wel, het werd 7-0 in de thuiswedstrijd tegen Charleroi. De botsing tussen de Westvlaamse clubs was nogal bitsig en dat viel vooral de aanvallers van Lokeren slecht. Lubanski met name had moeilijkheden met het vinnige ingrijpen van Beveren, hield zich afzijdig en daardoor verloor Lo keren zoveel van zijn aanvallende kracht dat de topploeg tot een bleke formatie werd. Beveren, dat in de tweede helft speelde zo als vorig seizoen, besliste kort na rust de wedstrijd door een treffer van Cluytens. Club Brugge speelde wat met Charleroi, scoorde voor rust al drie keer en deed er in de tweede helft nog vier doelpunten bij. Ceulemans scoorde drie keer. Courant maakte er twee. Van der Eycken en Verheecke ieder een. Anderlecht wekte in het Astridpark de indruk op de weg terug te zijn. Het 'liep' uitstekend bij de Brus selse ploeg en al in de derde mi nuut opende Haan de score. Kort voor rust verdubbelde Van der Eist de voorsprong uit een pass van Haan. Anderlecht, dat weer met Coeck en doelman Munaron speelde, wilde meer, maar strandde op de uitstekende Brugse doelman Van der Som- me. Pas in de laatste minuut werd het 3-0 door Martens. Beringen - RWD Molenbeek werd een puntendeling. Nederlanders stonden aan de basis van de twee doelpunten, die in de laatste tien minuten vielen. Verniers werkte de bal in eigen doel na een inzet van Erkens, Francois maakte vijf minuten voor tijd gelijk voor Be ringen. Waterschei en Lierse haalden het einde niet. In de rust, bij de stand 1-0, viel het licht uit. De scheids rechter staakte de wedstrijd toen duidelijk werd dat het euvel niet snel kon worden verholpen. wint oefenduel NIEUWENHOORN - In Nieuwen- hoorn heeft de gelijknamige ama teurclub (tweede klasse KNVB) een oefenduel met 2-5 van Feye noord verloren. Voor de Rotter dammers scoorden Petursson (2), die bij de stand 4-2 een strafschop miste. Budding. Troost en Not- ten. Klomp maakte beide doel punten voor de thuisclub, waar van één uit een strafschop. De scheidsrechter was Gudde en er waren 2000 toeschouwers. PEC Zwolle won een vriendschap pelijke wedstrijd teven Oud- Beijerland, dat uitkomt in de tweede klasse van de KNVB- competitie, met 8-0. Bij de rust was de stand 3-0. De doelpunten kwamen op naam van Jans (4), Van der Hengst (2), Hoekstra en IJzerman. De scheidsrechter was Gaanderse er waren 1000 toe schouwers in Oud-Beijerland. In Haarlem versloeg de eredivi sieclub Haarlem koninklijke HFC met 6-1, na een ruststand van 2-0. Haar, Bockling, Lensen (2) en Kramer (2) scoorden voor de eredivisieclub. Volgers maak te het doelpunt voor de amateurs bij de stand 0-3. Er waren slechts 75 toeschouwers. ZEIST (GPD) - Het toernooi om de mi ni-wereld beker voetbal, dat aan het einde van dit jaar in Uru guay zal plaatsvinden, gaat in ie der geval door. Dat is de mening van Jan Huijbregts. competitie- leider van de KNVB. die samen met Herman Choufoer, be stuurslid betaald voetbal, de voorbesprekingen in Uruguay heeft bijgewoond. Het toernooi om de mini-wereldbeker vindt plaats ter gelegenheid van de herdenking, dat 50 jaar geleden het i het reldkampioenschap voetbal werd gespeeld. Aan het toernooi, dat vermoedelijk van 29 december tot en met 11 januari in Montevideo gaat plaatsvinden, nemen zes landen deel: Uruguay, Argentinië, Bra zilië, Italië, West-Duitsland en Nederland. Met uitzondering van Nederland hebben alle landen eens de wereldtitel veroverd. Ne derland dankt zijn deelname aan Engeland, dat als voormalig we reldkampioen was uitgenodigd maar aan die uitnodiging geen gehoor kon geven. Het afgelopen weekeinde kwam het toernooi op losse schroeven te staan, nadat berichten waren verschenen over de terugtrek king van Brazilië. Volgens Jan Huijbregts is het echter lang niet zeker, dat Brazilië niet aan het toernooi zal deelnemen. „Bin nenkort krijgt de Braziliaanse voetbalbond een nieuw bestuur en daarom wil het huidige be stuur nu geen beslissing nemen. Maar Joao Ha-'elange, de Brazi liaanse voorzitter van de wereld voetbalbond FIFA. heeft mij ver zekerd dat zijn land in ieder geval van de partij zal zijn". Ook bestaat onzekerheid over de deelname van Italië. Maar vol gens Herman Choufoer is de kans groot alsnog mft Italië tot over eenstemming te komen. Tijdens de voorbesprekingen in Uruguay is een organisatiecomité in het leven geroepen. Dat comité staat onder voorzitterschap van de Westduitser Hermann Neuber- ZEIST - Er is een kans, dat het Nederlands voetbalelftal op 4 of 7 juni in eigen land een oefen wedstrijd speelt tegen Brazilië. De Zuidamerikanen maken in die periode een tournee door Eu ropa. Nederland heeft voor die datum al een oefenwedstrijd tegen Tur kije op het programma staan. De Turkse voetbalbond heeft ech ter nog niet laten weten of zij die uitnodiging zal aanvaarden. Mochten de Turken niet komen, dan zal tegen Brazilië worden aangetreden. ger. Nederland wordt in dat co mité vertegenwoordigd door Jan Huijbregts. Op 1 maart komen de deelnemende landen opnieuw bijeen. Die bijeenkomst vindt plaats in de Zwitserse stad Zu rich. Het is de bedoeling, dat tij dens die bespreking de poule-in deling wordt gemaakt. Het wedstrijdschema is inmiddels - zij het onder voorbehoud - vast gesteld. De zes landen worden in twee poules verdeeld. Elk land speelt in de poules twee wed strijden. In poule 1 vinden die wedstrijden plaats op 29 decem ber. 2 en 5 januari. En in poule 2 wordt gespeeld op 30 december, 5 De i van de poul halve finales, die op 8 en 9 janu als kruisfinales worden gespee De twee winnaars spelen dan de finale op 11 januari. de

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 15