mededelingen gemeentebestuur I *1 leiden 71 |m 11 jan.'80 leiden Aan de burgerij Verkoop gemeentewoningen Gemeenteraad De gemeenteraad vergadert op maandag 7 ja nuari a.s. om 19.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Benoeming van twee leden van het College van Cu ratoren van het Stedelijk Gymnasium. Onderzoek van de geloofsbrief van het nieuw be noemde lid van de Gemeenteraad, de heer G. Dal- linga. Verlenen van ontslag aan de heer J. Zwemmer uit zijn betrekking van hoofd van de school De Meer paal I aan de Broekplein. Verdere behandeling van de begroting voor 1980. I. Algemene beschouwingen (2e instantie Raad en College); II. Beslissing over de motie. Beschikbaar stellen van een krediet voor de uitwer king van de schetsontwerpen voor een voetgan gersbrug over de Nieuwe Rijn nabij de Beschuit steeg en over de Oude Vest nabij de Lijsbethsteeg, alsmede voor de uitvoering van deze bruggen. Wijziging van de Verordening op de commissie voor de Beroepschriften. Een schrijven van de commissie voor de rekeningen inzake het onderzoek naar de besluitvorming van Burgemeester en Wethouders rond de uitvoering van de werkzaamheden voor de goederenlift in het Stadhuis. Een schrijven van Burgemeester en Wethouders van Leiden houdende mededeling dat de heer A. Verboom heeft besloten om met ingang van 8 mei 1980 wegens gezondheidsredenen als wethouder en raadslid af te treden. Vaststellen wijziging van de Verordening op de commissie voor de bedrijfstechnische school voor individueel technisch onderwijs. Interpellatie van de heer Beijen, mevrouw Ponsen en de heer Hoeven over onderhoudswerkzaamhe den aan de woningen van het Sint Janshof en de daarvoor geheven vergoeding. Verhuur van het kantoorgebouw aan de Os en Paar- denlaan 45 en het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van de verbouwing van dit gebouw. Advies van de Commissie voor de Beroepschriften met betrekking tot de bezwaarschriften van de B.V. Automobielbedrijf L.A.G., een aantal bewoners uit en personeelsleden van bedrijven in de Raadsheren- buurt. Vaststelling van de uitgangspunten en de procedu re voor de planvorming in het kader van de rijksbij drageregeling sociaal-culturele activiteiten. Vaststellen van een verordening regelende de subsi diëring van kinderdagverblijven in Leiden. Behandelingsprocedure van het schrijven van de heer M.N. Spoor, lid van de Projectgroep Haver en Gort ten geleide van een afdruk van zijn aan Wet houder Waal gerichte brief naar aanleiding van op merkingen door laatstgenoemde in de raadsverga dering van 19 november jl. gemaakt bij de behande ling van het agendapunt "onteigeningsplan Haver en Gortbuurt". Ondersteuningsinstituut Welzijn. Gelden ten behoeve van de voorbereiding van een plan voor de vernieuwing van de Verversbrug. Wijziging van de Verordening op het beheer van de gemeentelijke Kredietbank. Gelden voor de aankoop van het pand St. Ursula- steeg 3. Gelden voor vervanging van apparatuur ten behoe ve van de huisdrukkerij en de leeskamer ten Stad- ~huize. Tussentijdse ontbinding van de pachtovereenkomst met de heer G.H. Verdegaal, betreffende enige per celen tuinland gelegen in de Roomburgerpolder. Vaststellen wijziging van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1979, waarbij het krediet ad f 8.880.000,— voor de doortrekking van de Dr. Le- lylaan is geregeld. Financiering en verhuur van dagwinkels aan de Groenesteeg in het gebied Herengracht-Zijlsingel. Commissie vergaderingen Commissie voor Volkshuisvesting. Dinsdag 8 januari a.s. om 20.00 uur in de raad zaal van het stadhuis. Agenda: Toelichting plannen vervangende nieuwbouw 186 (146 40) woningen aan de Ringkade e.o. en 16 woningen in het Kooipark. Toelichting plannen nieuwbouw woningen in de Ti- morstraat/hoek Sumatrastraat en de Javastraat. Commissie voor Huisvesting Migranten Leiden Woensdag 9 januari a.s. om 9.15 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Stand van zaken over de complexen Beukenschans en Hooigracht. Huisvesting bootvluchtelingen. Projectgroep Maredorp Woensdag 9 januari a.s. om 14.00 uur in het in formatiecentrum "Pancrat", aan het Ir. Dries- senplein. Agenda: Stand van zaken nieuwbouw project "De Overdek te". Stand van zaken nieuwbouw project "Mirakelsteeg". Planning riolerings- en bestratingswerkzaamheden. Commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en verkeer. Donderdag 10 januari a.s.om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Gesprek met de Welstandscommissie over "histori serende bouw'. Eventuele verplaatsing timmerfabriek Klinkenberg (gemeenschappelijk met de commissie voor econo mische aangelegenheden en personeelszaken). Presentatie nieuwbouwplannen ter plaatse van het v.m. Van Wijk- en Zaalbergcomplex (gemeenschap pelijk met de commissie voor volkshuisvesting). Reconstructie kruispunt Lammenschansweg/Zee- manlaan. Concept-brief aan Rijkswaterstaat inzake ontslui ting Rijksweg 11-oost op verbrede Rijksweg 14. Brief van het buurtcomité Schuttersveld. Bouw bibliotheekfiliaal in het Morskwartier. Ruiling Prinsenstraat 43/43a tegen Borneostraat 46. Aankoop pand Gortestraat 90 en verkoop van een perceel grond achter de percelen Levendaal 181 en 183. Ruiling met de provincie van een aantal percelen water tegen een aantal percelen grond ter verbre ding grens eigendom provincie en gemeente. Aankoop pand Jan Vossensteeg 42. Grondruil aan de Oegstgeesterweg met de N.V. Ne derlandse Spoorwegen. Aankoop fabriekspand aan de Vlietweg. Uitgifte in erfpacht van een perceel grond aan de Rooseveltstraat en verkoop van de bijbehorende grond (grossierscentrum). Verkoop opstal Langezaal/lnniger aan de Nieuwe Rijn en uitgifte in erfpacht van de bijbehorende grond. Concept-brief aan het College van Gedeputeerde Staten der provincie Zuid-Holland inzake verkeers afwikkeling Sumatrastraat c.a. Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de keer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Commissie voor maatschappelijke aangelegen heden en volksgezondheid Donderdag 10 januari a.s. om 20.00 uur in kamer 263 van het stadhuis. Agenda: Creëren van woonruimte, geschikt voor partiële ge zinshereniging in het verblijfsgebouw voor vreem delingen Hooigracht 16. Bestemming liquidatiesaldo Leidse Entgemeen schap. Rapport voorzieningen voor ouderen 1979. Brief B. en W. inzake indicatiecommissie. Aanschaf skinmachine directie G.D.S.W. Voorstel molenmuseum "De Valk" gedurende fe bruari 1980 open te houden. Bouw bibliotheek Morskwartier. Brief kunstenaarsorganisatie N.V.V. over regionaal kunstbeleid. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 17.00 uur. Hinderwet Diversen Verplaatsing warenmarkt Nieuwe Rijn Begin januari zal daadwerkelijk begonnen worden met de vernieuwing van de walmuren van de Nieuwe Rijn. De eerste fase die een half jaar zal duren, be treft het gedeelte tussen Hartesteeg/Karnemelks- brug en Burgsteeg/Koornbrug. Tevens wordt hier riolering aangebracht. Gedurende de werkzaamheden zal de warenmarkt plaatsvinden aan de overzijde van het water op de Botermarkt. Zaterdag 5 januari gaat de warenmarkt voor de eerste maal over. Zo spoedig mogelijk worden bewoners en bedrijven over de werkzaamheden, die zullen plaatsvinden, in gelicht. UITNODIGING Op vrijdagavond 4 januari a.s zal van acht uur tot half elf voor de gehele burgerij en de personen en instellingen die zich daar- mee verbonden voelen de gelegenheid be- staan om in de burgerzaal en aangrenzende ruimten van het stadhuis elkaar ter gelegen- heid van de jaarwisseling de hand te schud- den. De leden van de gemeenteraad en ons colle- ge zullen het op prijs stellen u tijdens deze nieuwjaarsbijeenkomst te ontmoeten. Tevens zal er een film met hoogtepunten uit het leidse dagelijks leven van het afgelopen m jaar, in de raadzaal van het stadhuis, ver- toond worden. Burgemeester en Wethouders van Leiden ingang stadhuis via bordes Breestraat (bij gebruik van lift: ingang Stadhuisplein). Een verzoek om vergunning ingevolge/de Hinderwet is ingediend voor: brood- en banketbakkerij Chr.J. de Wit De aanvrage is afkomstig van Chr.J. de Wit en be treft het uitbreiden en wijzigen van de brood- en ban ketbakkerij met een oven in het perceel Kopenmolen 28 (winkelcentrum Merenwijk). Op 8 januari 1980 zal om 14.30 uur een openbare hoorzitting worden gehouden in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72, 1e verdieping (afdeling V.O.W.). Dit verzoek ligt tot en met 18 januari 1980 met de eventueel ingediende bezwaarschriften ter inzage in kamer 104 van het gebouw Langegracht 72. Tegen het verlenen van de gevraagde vergunning kan iedereen schriftelijk bezwaren indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders tot en met 18 ja nuari 1980. Mondelinge bezwaren kunnen worden ingediend tij dens de hierboven genoemde openbare hoorzitting. Uw aandacht wordt erop gevestigd dat beroep tegen een eventueel verleende vergunning uitsluitend kan worden ingesteld door degenen: a. die persoonlijk of bij gemachtigde op de hierboven aangekondigde zitting zijn verschenen b. die niet wonen in de gemeente Leiden (of in een aangrenzende gemeente waar de aanvraag om ver gunning openbaar is gemaakt) en binnen de ge stelde termijn schriftelijk bezwaren hebben inge diend. Attentie voor schema :r< Grofvuilophaaldienst f,v In de krant van zaterdag 22 december j.l. hebt u het grofvuilschema voor dit jaar uit kunnen knippen. In dit schema staat voor het hele jaar aangegeven, wanneer de kraakwagen bij u langs komt. Helaas is er een verkeerde datum in dit schema opge nomen en wel voor de Wijknummers 2 8 en 13 -f 15. In uw schema staat aangegeven voor de'wijknum- mers 2 8, dat de kraakwagen volgende week de 7e januari bij u langs komt. Dat is fout!!! De auto komt namelijk op woensdag 9 januari bij u langs, dus dat moet u even veranderen in uw schema. De andere fout is genoemd in de wijknummers 13 15. Daarin staat 16 april als foutieve datum aangegeven. Dit moet u dan even veranderen in dat van 17 april. Grofvuilophaaldienst Voor de volgende week ziet het schema er als volgt uit: Wijk 1 en 3 maandag 7 januari Wijk 2 en 8 woensdag 9 januari Wijk 5 en 7 donderdag 10 januari Wijk 4 en 6 vrijdag 11 januari Burgemeester en Wethouders van Leiden bieden een aantal woningen te koop aan in de wijken Groenoord, De Kooi en Noorderkwartier. De bij deze woningen behorende grond zal in erfpacht worden uitgegeven. Bij de verkoop van deze woningen zal een verplichting tot verbetering worden opgelegd aan de koper. Overzicht te kopen woningen Straat en Sectie Oppervl. Prijs Erfpacht p. jr. Categorie huisnr. en nr. Mecklenburgerstr. 14 K 2060 114 m2 f 44.600,- f 1570,12 2, 4, 5 en 3 Oranjestr. 6 K 438 51 m2 41.700,- f 819,62 2, 4, 5 en 3 Oranjestr. 24 K 419 53 m2 f 41.450,- f 839,37 2, 4, 5 en 3 Willemstr. 1 K 2096 55 m2 f 66.200,- f 898,62 4 en 5 Willemstr. 3 K 2097 55 m2 f 67.250,- f 898,62 4 en 5 Willemstr. 48 K 1975 68 m2 f 55.050,- f 1066,50 2, 4, 5 en 3 Hansenstr. 57 K 3765 100 m2 f 56.600,- f 1441,75 2, 4, 5 en 3 Hansenstr. 93 K 4135 81 m2 f 57.900,- f 1194,87 2, 4, 5 en 3 Raamstr. 10 K 95 48 m2 f 42.750,- f 819,62 2, 4, 5 en 3 Lage Rijndijk 25 K 05111 70 m2 f 50.400,- 2 A 002 De woning Lage Rijndijk 25 is een appartement waarvan alleen het appartementsrecht wordt verkocht. Voor deze woning geldt dus niet het erfpachtsysteem; ook wordt er geen verbeteringsplicht opgelegd voor deze woning. Wie komen in aanmerking? Als gegadigden voor de koop van een van de genoemde woningen kunnen zich aanmelden: degenen die als woningzoekenden geregistreerd staan bij het Bureau Huisvesting van de gemeente. degenen die in Leiden een huurwoning leeg achterlaten met een maandhuur beneden de f 570,— (kale huur). Bij de selektie van kopers zal voorrang worden gegeven aan mensen, die nu al wonen in Groenoord, De Kooi of Noorderkwartier. Verklaring categorieën In de laatste kolom van bovenstaand overzicht staat aangegeven welke groepen ingeschreven woningzoe kenden voor de betreffende woning in aanmerking komen. De in deze kolom opgenomen cijfers hebben betrekking op de minimum-bezettingsnormen per woning. De betekenis van deze cijfers is: categorie 2 alleenstaanden van 21 jaar of ouder categorie 3 alleenstaanden van 30 jaar of ouder categorie 4 tweepersoonshuishouden, waarvan tenminste één der partners 21 jaar of ouder is, de ander minimaal 18 jaar. categorie 5 echtpaar zonder kinderen Informatie Bij Buro Voorlichting in de hal van het Stadhuis liggen van 7 t/m 18 januari a.s. informatiemapjes ter inzage van alle te verkopen woningen. Die mapjes bevatten o.a.: een tekening van de bestaande situatie en de situatie na verbetering, een omschrijving en kostenraming van de verplicht aan te brengen verbeteringen en een overzicht van de mogelijkheid ter verkrijging van woning- verbeteringsubsidie. Voorts is ter inzage aanwezig een model voorlopig koopcontract met daarin opgenomen de verkoopvoor waarden en een exemplaar van de algemene erfpachtvoorwaarden van de gemeente Leiden. In de poriode van 7 t/m 18 januari a.s. zullen dagelijks (op werkdagen) medewerkers van de gemeente Lei den in het informatiecentrum van Buro Voorlichting zitting houden voor het geven van informatie en toe lichting, en wel op de volgende uren: op werkdagen van 9.00 - 12.30 uur op beide donderdagavonden van 19.00 - 21.00 uur. Inschrijving en verdere gang van zaken Als u zich na kennisneming van bovengenoemde vereisten en van de beschikbare informatie als gegadigde voor een of meer van de woningen wilt inschrijven, kunt u dat doen door in het informatiecentrum van Bu ro Voorlichting een inschrijfformulier in te vullen. U hebt daarvoor de gelegenheid tot uiterlijk 21 januari a.s. Na die datum wordt een selectie gemaakt uit de binnengekomen formulieren op basis van de hierboven ge noemde vereisten. N.B. Voor hen die als serieuze gegadigden voor deze woningen overblijven, or ganiseert de gemeente t.z.t. een bezichtiging van de woningen. Daarom wordt u dringend verzocht de huidige bewoners van deze woningen niet lastig te vallen met verzoeken om de woning nu al te bezichtigen.

Leidsch Dagblad | 1980 | | pagina 10