i eidse agenda „Belangrijkste is dat we terug zijn op oude plekkie Fancy fair brengt f 10.000 op Kruizen na goudbad weer op Rijndijk-kerk Markt berichten Parkeren op Oude Dam in Warmond wordt verboden WARMOND - Het parkeren aan beide zijden van de Oude Dam in Warmond wordt verboden. Dit heeft het provinciaal bestuur van Zuid-Holland besloten op verzoek van het gemeentebe stuur. Op de Oude Dam zetten bezoekers van woningen in Endepoel II nu vaak hun auto neer, terwijl er volgens Gedeputeerde Staten in deze wijk voldoende parkeerge legenheid is. Ook bezoekers van de bejaardenwoningen bij het verzorgingscentrum Marien- gaarde parkeren hun auto nogal eens op de Oude Dam. Zij kun nen terecht op het parkeerterrein aan de Seminarielaan. Hoewel het provinciaal bestuur er kent dat de afstand van dit par keerterrein tot de bejaardenwo ningen niet gering is, heeft het toch besloten op de Oude Dam een parkeerverbod in te stellen. De auto's die daar nu vaak staan belemmeren het agrarisch ver keer, zoals landbouwmachines en vrachtwagens die naar het weiland aan het einde van de Ou de Dam willen. MAANDAG 24 DECEMBER 1979 De druk bezochte fancy fair in de christelijk pedagogische academie te Oegstgeest OEGSTGEEST - De christelijk pedagogische acade mie in Oegstgeest heeft afgelopen donderdag en vrijdag een bedrag van zo'n 10.000 gulden bijeen ge bracht voor een basisschool in het dorpje Malambay in het Afrikaanse land Sierra Leone. Een deel van het geld zal worden besteed aan de inrich ting van vier lokalen in de Afrikaanse school. Het andere deel is bestemd voor de aanschaf van lesma teriaal voor onder meer de bibliotheek. Donderdagmiddag begon de actie van de pedagogi sche academie met een vier kilometer-loop, waaraan zo'n 180 leerlingen deelnamen. Zij ontvingen van verschillende sponsorende bedrijven een bedrag per kilometer. Een druk bezochte fancy fair, die gisteren gehouden werd, zorgde ervoor dat de rest van het benodigde bedrag werd binnengehaald. ZOETERWOUDE - De Meer burgparochie aan de Huge Rijndijk in Zoeterivoude is vanochtend drie kruizen en twee ornamenten rijker ge worden. Ruim driekwart jaar heeft de kerk het zonder enige tooi moeten doen, omdat de oude huizen (die de kerk al 90 jaar sierden) nodig moesten worden gerestaureerd. Vanochtend was het zover dat de kruizen, nog net voor kerst, weer op de kerk konden wor den geplaatst. De pastoor van de Meerburgparochie, J. Schlatmar.n: "Het is nog net op het nippertje, want het is tegenwoordig erg moeilijk om aan bladgoud te komen. Ge lukkig kunnen, we het nieuwe jaar met een voltooide kerk beginnen". Op de foto is te zien hoe een hijs kraan een kruis van bijna vier meter lengte en met een gewicht van 140 kilo op de top van de kerk takelt. LEIDERDORP - "We zijn er allebei heel groots op dat we deze woning hebben. Het ging ons erom dat we op het zelfde plekkie terug kwamen. Dat was voor ons eigenlijk het belangrijkste". dan ander heeft leren te Het echtpaar Nagtegaal is ontzet tend blij om weer in het Van Leeuwenpark te kunnen wonen. Freek (76) en zijn driejaar oudere vrouw tante Ans ("want zo noe men ze me allemaal") zijn de oud ste bewoners van het Van Leeu wenpark in Leiderdorp. Al zo'n 43 jaar zitten ze op dezelfde plek. Ze willen er beslist nooit meer vandaan. "We hebben hier veel oude buren met wie we kunnen praten. Vroe ger waren de gezinnen in h'et park eigenlijk allemaal één met elkaar. Dat komt denk ik ook wel door de opstelling van de huizen, zegt Freek Nagtegaal, die vóór het Van Leeuwenpark in de Hoofd straat heeft gewoond. "Maar daar had je eigenlijk veel minder bu ren en ook minder contact met elkaar. Maar de buurvrouw die we hadden komt nog steeds re gelmatige even langs." "U moet weten", vervolgt hij, dat de voordeuren in het voormalige Van Leeuwenpark allemaal een knop hadden waarmee je vanaf de buitenkant zo naar binnen kon komen. Je liep gewoon bij elkaar naar binnen om te kijken hoe het met elkaar was. Nu moetje bellen om binnen te komen. Dat is he lemaal niet erg hoor, je zit daar door veel vrijer." Mevrouw Nagtegaal maakt van de ze vrijheid dankbaar gebruik; ze is in de tijdelijke wisselwoning aan de Kastanjelaan erg ziek ge worden. "We hebben er 21 maan den gezeten totdat de eerste nieuwe huizen klaar waren waarin we weer terug konden ke ren. Er was in die tijdelijke wo ning helemaal geen zon. Ik kan niet lopen, weet u en zit dan graag voor het raam te kijken. Daarom is het uitzicht zo belangrijk. En LEIDEN - Veemarkt. 24 december. To tale aanvoer 2407 dieren W O 375 s' h- trunderen, 137 gebruiksvee, 17 graskal veren, 680 nuchtere kalveren, 887 var kens, 59 biggen, 233 schapen/lammeren, 19 bokken/geiten. Prijsnoteringen slachtvee: stieren 1ste kwal. f 7.50 - f 8 - per kg. gesl. gew., stie ren 2de kwal f7.10 - f7.45, vaarzen 1ste kwal. f7.15-f8 -.vaarzen2dekwal. f5.65 -f6.15, koeien 1ste kwal f6 85 -f7.95, koeien 2de kwal. f5.70-f6.10, koeien 3de kwal f 5.30 - f5.60, worstkoeien f4.45 - f 5 45 Nuchtere slachtkalveren: f 1.25 - f2 - per kg. levend gew., slachtzeugen f 2.78 - f 2.88. Prijzen gebruiksvee: melk- en kalf- koeien f 1600 - - f 2500 -, varekoeien f 1100 - - f2000.-, pinken f 1000.- - f 1600 -, .graskalveren f 500 - - f 1000 -, nuchtere kalveren (rood) f 400 - - f 580 -, idem (zwart) f250.- - f 475.-, biggen f 100 - - f 105.-, schapen f 155.-- f 190 -, lammeren f 150.I' 185.-, lammeren 1ste kwal. f 200 - - f 240 -, geiten f 20 - - f 100 - Toelichtingen (aanvoer-handel-prg- zen): slachtrunderen: matig-vlot-hoger, kalf- en melkkoeien, matig-rustig sta biel, varekoeien, vaarzen en pinken, graskalveren en nuchtere kalveren, idem, varkens, redelijk-redeluk-stabiel, lopers en biggen, idem, schapen en lammeren, inatig-redelyk-stabiel, gei- dat hebben we nu gelukkig weer helemaal terug. Als het zomer wordt kunnen we stoelen buiten zetten; heerlijk wanneer de zon schijnt." Het echtpaar Nagtegaal heeft he lemaal geen moeite met de nieu we moderne voorzieningen in het nieuwe aangepaste huis. "Vroe ger moesten we ons in een teil wassen. Nu zit er een douche. Ik ben er nog niet eens onder ge weest, ik weet niet eens hoe ik het doen moet", grapt Freek Nagte gaal, die de open keuken meer "In het tijdelijke huis was een een- manskeuken. Als je erin stond kon er echt niemand meer bij. Nou, dan is dit wel een hele voor uitgang", aldus de heer Nagte gaal, die samen met zijn vrouw veel steun heeft gevonden bij zijn kinderen, die bij de verhuizing en inrichting vrijwel alles voor hen hebben gedaan. Mevrouw Nagtegaal wil dan ook nog wel kwijt dat de gemeente eveneens heel behulpzaam is ge weest." Laatst was hier iemand van de plantsoenendienst die zei dat het plantsoenetje voor ons raam voor kerst klaar zou zijn. En dat vond ik hartstikke lijn." Kerstcross in Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Voetbalver eniging Meerburg organiseert tweede kerstdag voor de achtste maal in Zoeterwoude een kerst- cross, over een afstand van 5000 meter en voor de eerste maal ook de 10.000 meter. De start zal om 14.00 uur plaats vinden. De cross voert de deelnemers door het polderlandschap. Aan de fi nish wacht er de traditionele herinneringstegel. Voor de eerst aankomende dame, heer en vete raan is er een beker. Het Meerburg-terrein is gelegen aan de Laan de Goede Herder in Zoeterwoude Hoge Rijndijk, bij de grote kerk. Vrachtwagen in de bocht 9? OEGSTGEEST - In de bocht Bui tenkist in Oegstgeest heeft een vrachtwagen gisteren een ver keerslicht, wegwijzeringsborden en een vangrail omvergereden. Na deze vernielingen aangericht te hebben, vervolgde de bestuur der van de vrachtauto zijn weg zonder de politie van het één en ander op de hoogte te stellen. AT. Eisses en P.M. Brak; Paramjit Singh, z.v. H.S. Malhotra en M.J.C. van Egmond; Fleur Suzanne, d.v. J.H. de Jong en A. Brandenburg; Kirsten Me- linda.d.v. H. BoumaenD. Dekker; John, z.v. R. van der Boon en C. Geijteman; Petronella Lena, d.v. A. Vooijs en P. Kuijt; Susanne Beatrix Carolina Anna, d.v. F.W.J. Klein en C.J. Koek; Maria Louise, d.v. A. Heemskerk en J.L.M. van Voorst van Beest; Johannes Karei, z.v. N. van Nieuwkoop en N.W. van Klave ren; Jan-Willem, z.v. J. Peursum en S. Visscher; Marlijn Comelis, z.v. W. Star en H M. de Jong; Roeland, z.v. F.J. Duis- terwinkel en T. Jager; Simone Antoinet te, d.v. F.J.A. van der Velde en I.W. Scheurwater; Froukje Maria, d.v. P.A. Seip en M.A.H. Ottema; Roel, z.v. W. Kalkman en T.M. Slugs; Arnout Justus, z.v. D.P. Hertzberger en J.A. van Huls van Taxis; Sabine, d.v. P.A. Dool en L.G. Simonis; Esther, d.v. L.W. van der Horst en M L. van der Plas; Dennis, z.v. L.M. Kroon en W. de Jong; Patrick, z.v. A.P.M. Wiering en K. Zeilstra; Bobby Abraham, z.v. P.J. Ramaker en J. Neu teboom; Ivy Maria Hendrika, d.v. P.h.a. de Bruijn en M.J.W. Zwart; Aidnane, z.v. A. Belaint en J. Nassiri- Evelien Fran- cisca Botina, d.v. M.C. Verhoog en P. Slegtenhorst; Maurits Bastiaan, z.v. C.J. LEIDEN - Bij een routinecontrole LEIDEN - In het Rijksmuseum voor Volkenkunde heeft de Indiase Chanbrika Sanda- raman gisteren enkele dans voorstellingen gehouden. Het meisje werd daarbij be geleid door een zevensnarig tokkelinstrument, een viersnarig strijkinstrument en twee trommen. De dans voorstelling genoot veel be langstelling: de twee optre dens waren uitverkocht. WARMOND-Bij De Pomp in Warmond is zaterdag het jaarlijks kerst- marktje gehouden. Het hele gebeuren vond plaats op het pleintje bij de galerie. De aanwezigen konden o.m. de grote dorpskerstboom optuigen met de ter plekke zelfgemaakte kerslversierselen Vernielingen in Dorpskerk LEIDERDORP- Bij een inbraak in de Dorpskerk in Leiderdorp is in de nacht van zaterdag op zondag vijf gulden gestolen en zijn er voor 200 gulden vernielingen aangericht. Ook vond de politie de resten van een leeggespoten brandblusapparaat. Waarschijn- lijk was het een en ander het werk van baldadige jongelui. i Schaik en H. Vos; Thijs Lennert, P.F. Waterland en A. Bos; Mark, z.v. P. de Klerk en L.M. Borst; Rosalie, d.v. J. van Weeghel en C.J.A. Mesman. Ondertrouwd: L.P.J. Smit en M.E. van Trigt; H. Kluivers en M. de Wolf; L.C.J. Koot en M. Lancel; H. Brandt en C.C.P. Grimbergen; H. Ottenhof en M. van der Meij; A.J. Knobbout en G.P.M. Burg- rneijer; H.C.W. Reeuwijk en J.J. van Soest; M.C.M. Schermer Voest en H.M.G. Aalders; J. Verbaan en P. van Leeuwen; P.C.C. Ras en M.C.E. van der Kwartel; N.W. Markwat en M.J.J. Flan- derhijn; T.J. Emans en C.D. Scheffer; H.P. Kerkvliet en N.H.J. Hogenboom. Gehuwd: J.P. Kaptein en G.J. Lancel; A.M.J.A. Schimmelpennink en C.B.J. Goeman; M.M. Nieuwenburg en A.M.J. Kaskens; R. Tempelaars en W.C.J. Blokdijk; C. Brandt en M.M. van Kam pen; B. Schrama en A.M.A. van der Meel; L. Schenkeveld en A.H. van Steijn; C.P.J. Versteden en Y. Neuteboom; P. Ouwerkerk en M.J. Hulsman; A.P.G.M. Thielen en M. Mylle; J.R. de Wilde en J.H. Deijn; W.Y.M. Henqueten E.A.B. de Haseth; C.G. van der Steen en M.C. Roelandse; A. van der Linden en S. Sjar- dijn; E.J. Stikvoort en P.P. van den Hoek; B. Duisterhof en L.J. de Klerk; G.H. van Stein en J. van Tongeren; L. Crobu en W.H.C. Koppeschaar; AC. Snoeren en K.E. Heierfrankenveld; H.J. van Wijk en M.M.L. van Lennep; R.J.A. Zuidijk en W.W.J.M. van Barneveld; P AT. Tetteroo en M.J. Krugt; J.D.P. Molenaar en J.C. Heijkoop; A.H. van Es en M. Diseraad; J. Franken en H. Maas kant: P.H. Hovenkamp en G.A. van Uf- u Nagtegaal uit Leiderdorp weer terug aan het Van Leeuwenpark, waar zeal 43 jaar wonen. opgeknapthuis, na bijna 2 jaar in een tijdelijke wisselwoning te hebben moeten felen; T.J.M. Wijsman en J. Boom; Flap per en C.M.H. Smits; M. van den Ouwe- len en Y.P.I. Noppen. Overleden L.F.L. Burgemeestre (1914); G.J.F. van den Berg (1898); C. Bezemer (1923); C. Jonker (1916); T.R. Decider (1902); H.J.J. Sneijers (1966); M.M. Schrama (1900); M.M. Esderts (1900). A.M. Klijn (1924), echtgenote van A.G.J. de Rooij; J.H. Versteeg (1897), gehuwd geweest met C.J. Berger; C. van den Burg (1906); A van der Wiel (1906); S.M. Barendsen (1974); E.W.W. Swartz (1911); H. Brussé (1910); W.A. Pieters (1931); G. Nievaart (1911); W.J.J.M. van Noort (1912); P. van Riet (1902), gehuwd ge weest met J.M. van Til; M.P.M. Bertels (1915), echtgenote van J.J.J.G. van Randwijk. Buks gevonden bij controle vannacht rond vier uur trof de Leidse politie in de auto van een 28-jarige Leidenaar een vuur- buks aan, compleet met houder en vier patronen. De man, die al meerdere keren met de politie in aanraking is geweest, had nog een doosje met 81 bijpassende patronen in zijn jaszak zitten. Hij is voor verhoor overgebracht naar het bureau aan de Zonne veldstraat. Dodelijke val van huistrap LEIDERDORP - De 63-jarige zui- velhandelaar S.J. Heemskerk uit Leiderdorp heeft dit weekeinde een dodelijke val gemaakt van de trap in zijn woning. De aan de Berkekade wonende al leenstaande man werd gister middag door een buurman ge vonden. Hij was toen al overleden aan de verwondingen aan zijn hoofd die hij waarschijnlijk had opgelopen bij een achterwaartse val van de trap in de nacht van zaterdag op zondag. Maandag Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, festival van de lach: "Marx Brothers en Marilyn Monroe" 20 en 22.15 uur. Dinsdag Kerst-In - Augustinus van 10 - 01 uur. Rapenburg 24. Woensdag Leiden Restaurant Menkenhal - 9 uur start kerst-stadswandeltocht. Restaurant Hans Menken - Boshuizer- laan: Jazz on Sunday, optreden van Dixieland, 14.30 uur. Kerst-In - Augustinus, Rapenburg 24 van 10-01 uur. Zoeterwoude - kerst-in, 10 - 23.30 uur in "Ons huis". Wassenaar - Vrouwen Troef in Nieuw Neijevelt, Van Zuilen van Neijevelt- straat 206. ARTSEN Leiden - Voor spoedgevallen wordt op le en 2e kerstdag de dienst waargeno men door de volgende artsen: Wijk 1 (Morswegkwartier, Noord-binnenstad, Noorderkwartier en Groenoord), le kerstdag, J. van Leeuwen, v.d. Brande- lerkade 28, tel.: 120412, 2e kerstdag, M. van Tol. de Sitterlaan 80. tel.: 142427. Wijk 2 (Kooi en Merenwijk), le kerstdag, Y. Groenveld, Brikkenwal 19, tel.: 133834,2e kerstdag, P. Tan Schoenerwal 13, te.: 210890. Wijk 3 (Waard, Professo- renwijk, Tuinstadwijk en zuid-binnen stad), le kerstdag, E. Fogelberg, de Sit terlaan 18, tel.: 132877, 2e kerstdag, S. Smid, Cobetstraat 43. tel.: 130177. Wijk 4 (Zuid-west en Haagwegkwartier), H. Klaassen, Witte Singel 69, tel.: 123089,2e kerstdag, F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel.: 120347. Leiderdorp - le kerstdag, F. Kemme, Grotiuslaan 12, tel.: 893139, 2e kerstdag, H. van Wijk, v.d. Valk Boumanweg 198, tel.: 890520. Oegstgeest le kerstdag, E. van Walche ren, Oranjelaan 29, tel.: 152130. 2e kerst dag, J. Hugenholtz, Pr. Hendriklaan 4, tel.: 155666. APOTHEKEN le kerstdag (tot 2e kerstdag 8 uur), Tot Hulp der Menschheid, Rosmolen 13, tel.: 121060, 2e kerstdag (vanaf 8 uur, v.m.), Doeza, Doezastraat 31, tel. 121313. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel, ten noorden van de Rijn 134604; tel, ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel; 154500. Warmond - Zr. T. Miedema-de Jong, Kagerplein 307, tel 02522-10542. DIERENARTSEN le en 2e kerstdag, G. Roest, Haagnuishof 5, Leiderdorp, tel.: 890405. B. Broer, Boshuizerlaan 36, tel.: 764058. J. Vest- jens, Rijn en Schiekade 23, tel.: 144323. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V, Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43.05 Kwartaalabonnement Per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2