Peggy Guggenheim (81) overleden Laaiend enthousiasme voor Don Quishocking 5Buddy Odor Stopkomt LIEVE CHOCO Vakwerk van de Leidse Cantorij MAANDAG 24 DECEMBER 1979 VARIA LEIDEN - Eens in Koning Da vids Stad „Once in Royal Da vid's City" English traditional carol. Met de boodschap, door deze woorden ingeleid, maak te Joop Brons' Leidse Canto- rij haar traditioneel geworden omgang in de halfnacht be lichting van de majestueuze Hooglandse Kerk. Zingend uiteraard, dit met de repete rende zangritus van eens de karavaan, later de processie, eigenschap ook van het gre goriaans. Brons heeft een hang naar de liturgische sfeer van de angli caanse kerk, die zoveel van de roomse cultus heeft bewaard. Er is ook een magnifiek stuk roomse hymne ergens in het programma ingebouwd ge weest. De „chant" (anglicaan se koraal) kreeg ook een rui me vertegenwoordiging. Brons verliet zijn kabinet-orgel niet voor zijn directie aanwij zingen. Verbluffend is zijn koor, kennend en kunnend, in deze zangstof ingegroeid en om dat te horen vult zich de statige oude basiliek nage noeg geheel. Het werd niet allemaal Enge land. Mooi gaaf zong de Can torij een deels vijfstemmige korte Mis van Gabrieli. Solo speelde Brons als perfect vakman een koraalvoorspel van Walcher. Profaan ver bond het orgel zich met een hobo in een Telemann-sona- te, met hobo en fluit in een Trio met beeldig ineen kab belende episodes van Gio vanni Platti en met de fluit in een Mozart-Andante in C. Han Kapaan was de nergens meer ontbrekende schal- meier, Mijke de Ru de fluitis te, die zich voorbeeldig met LEIDEN - Hans Vandenburg komt donderdag in de Leidse Stadsge hoorzaal met zijn "nieuwe" groep "Buddy Odor Stop". Nieuwe tus sen aanhalingstekens omdat naast Hans zelf nog drie leden van de oude Gruppo Sportivo deel uitmaken van de "Stop". Alleen de bassist en één van de twee zangeressen komen van el ders. De show is opgebouwd rond de onder een sterke li chaamsgeur gebukt gaande pop ster Buddy Odor. Vandaar ook dat zijn groepsleden het niet naast Buddy uithouden zonder een knijper op de neus. De groep speelt naast de nummers van Buddy-Odor-Stop-elpee, die voor een deel jazzy getint zijn, ook nummers van Gruppo Sportivo. In het voorprogramma speelt de Noordhollandse new-wave groep The Rousers. LEIDEN - Het Don-Quishocking- publiek is uitermate goed opge voed; koopt geen langspeelpla ten of koopt ze wel, maar draait ze niet. Hoe anders is het te verkla ren, dat een vrijwel uitverkochte Leidse Schouwburg zaterdag avond laaiend enthousiast op het jongste cabaret-programma 'Trappen Op' reageerde, terwijl de langspeelplaat van het optre den al meer dan twee maanden in de etalage van de grammofoon- platenhandel ligt uitgestald tus sen platenrekjes en reini gingsvloeistof? Jacques Klöters zegt, dat dit aan de reactie van het publiek niet is te merken en tot m'n grote verbazing had hy zowel voor als na de pauze het gelijk aan z'n zijde. Van het hevig indrin gende liedje over 'Psoriasis' (een ziekte van de huid) gaat een doodenge beklemfning uit. 'De Kerkhofgangers' over copulatie met lijken lijkt ook thuis te horen in de 'Ver Van M'n Bed Show'. Op voorwaarde, dat dit programma zou gaan over zaken, waar we niéts mee te maken willen heb ben. Daar staat natuurlijk wel het een en ander tegenover. Na de pauze blijkt George Groot in 'Wilhelmina' zo goed op dreef, dat hij de overige D.Q.-leden het rea geren door z'n doldwaze opmer kingen volstrekt onmogelijk maakt. 'Ontvoerd', dat het status- element onder welgestelden in troduceert, kunnen we een 'goe de vondst' noemen, maar de toe spraak van Fred Florusse in 'Fa miliebedrijf steekt 'Boeken Le nen' van een vorig programma beslist naar de kroon. Ook 'Het laatste avondmaal',, een samen spraak tussen de paus en Miche langelo is duidelijk wél voor het links-georiënteerde D.Q.-publiek bedoeld maar niet voor de 'herder van het bisdom Roermond'. Wel is in hoge mate irritant de fre quentie en de manier waarop de WD door het slijk wordt ge haald. Dergelijke tendentieuze grapjes zeggen meer over de ca baretgroep dan over de politieke doelgroep, die ze wil bereiken. Hoewel je de inbreng van Pieter van Empelen bij de zachte into natie van de, overigens zeer ge talenteerde, pianist Willem Jan Gevers nog wel mist, blijft Don Quishocking natuurlijk volstrekt onmisbaar in onze cabaretwe reld. Alleen al omdat anders het veelkleurige talent van George Groot verloren zou gaan. Maar de beslist ondermaatse opmerkin gen over 'rechts' vreten zich een weg dwars door het niveau van de voorstelling. De paus is katho liek, Don Quishocking links en Wiegel rechts. Zo eenvoudig ligt dat. BERT KOEKEBAKKER VENETIË (AP) - De Ameri kaanse miljonaire Peggy Guggenheim, die een van de grootste collecties mo derne kunst van de wereld bezat, is gisteren op 81-ja- rige leeftijd in Venetië overleden. De beroemde kunstverzamelaar ster was ereburgeres van de stad, waar ze zich dertig jaar geleden vestigde. Peggy Guggenheim was vier maal gehuwd. Zij wordt overleefd door haar enige zoon Sindbad Vail, die werd geboren uit haar eerste hu welijk met de schilder Laurence Vail. De Venetiêrs noemden haar liefko zend "Peggy la Pazza", gekke Peggy. Als enfant terrible van de familie Guggenheim lachte zij gewoonlijk om haar Venetiaanse bijnaam. Zij bezat een van de meest indruk wekkende verzamelingen mo derne kunst van de wereld, on dergebracht in haar 18e eeuwse aan het Grand Canal in Venetië. De 266 stukken tellende collectie, die een waarde zou hebben van ruim 35 miljoen dollar, omvat werken van bijna honderd kun stenaars, onder wie Picasso, Chagall, Dali, Ernst, Pollock, Braque en Chirico. In haar verzameling zijn alle be langrijke stromingen uit de 20e eeuwse kunst vertegenwoordigd. Zij beweerde dat zij bijna per on geluk kunst was gaan verzame len. "Het was na een scheiding, en iemand zei dat ik of zou moe ten beginnen met een uitgeverij, of een kunstgalerij. Ik bedacht dat ik met uitgeven te veel geld zou verliezen, en daarom begon ik met een galerij". Voordat haar collectie haar be roemd maakte kwam Peggy Guggenheim herhaaldelijk in het nieuws in verband met haar ro mantische escapades. Zij was vier maal gehuwd, met Vail, de schrijvers John Holms en Douglas Garmen, en de kunst schilder Max Ernst en verwik keld in twee beroemde romances, te weten met de toneelschrijver Samuel Beckett en de schilder Yves Tanguy. -lAtf je je «UNNÉKJ VERSIWPÉVJ f^NPAOMMe-fig AUï> OM -TWAAUf1 UÜR 12AAH JE HOEEE AJOéj MIE.r ECHT- OAlPOPPtAil re zl/aj -- 3Wi FRED BASSET De avonturen van Jommeke Zoeken, Flip! We moeten Choco vinden! Gnoco vtnaem y Ik mag niet zeggen dat Choco weggelopen is. Ze worden ziek ■7 van verdriet. Hallo. Jommeke, hoe gaat het met onze beste lieve Choco LOF UIT DE FRI TUUR Hol de worlcluiteinden van 8 stevige struikjes laat de struikjes hierin goed uitlekken, droog ze af met keukenpapier en snijd ze overlangs in vieren Splits 2 kleine eieren en klop een be- slagje van 150 gr gezeef de bloem. 2 dooiers, snufje zout 4 eetlepel* lauw water. Klop de wit ten «tuf en schep het ei wit als laatste luchtig door hol baalofl Doop de repen lof even m het beslagje en bak ze m he- ruppel WIN A BORN Agenda Leidse bioscopen CAMERA "Meatballs da. 7.00 en 9.15 Ungevallendienst ziekenhuizen Leiden Ungevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 uur tot woensdag 13.00 uur. (Diacones- senhui^ en van vrijdag 13.00 uur tot za terdag 13.00 uur Elisabeth-ziekenhuisj 4.30 t ir, al. Nachtvoorstelling: "Everything you al ways wanted to know about sex", vr. on za. 11.30 uur, 16 jr. LUXOR: "Vier vuisten op safari", da. 2.30, 7.00 en 9.15 uur, zo. en kerstdagen 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur, al. LIDO 1: "Hair", da. 2.30,7.00 en 9.15 u zo. en kerstdagen ook 4.45 uur, 12 jr LIDO 2: "Jungleboek", da. 2.30, 7.00 9.15 uur, zo. en kerstdagen ook 4.45 u Bezoekuren ziekenhuizen £Jiaconessenhuis: Middagbezoekuur 13.45-14.30 uur. Avond bezoekuur 18.30-19.30 uur. Kraamafdeling: vaders extra van 18.00-18.30 uur. Kinderafdeling dage lijks van 14.00-19.00 uur. (Niet meer dan 2 bezoekers per patiënt». Verpleegtehuis "NMariënhaven": Ex positie schilderijen en tekeningen van Godfried Claassen, dag. van 10-21 uur, (t/m 29 dec.).. Galerie de Oude Rijn: Stille Mare 4, t/m 30 dcc., werken van Corneille en Bertus de Korte, de Korte, etsen en litho's. Hoge Rijndijk 121, Zoeterwoude expo- Galene de Poort - Heronstccg 11. Na- jaarstentoonstelling van 31 okt-31 dcc, olieverven, aquarellen, tekeningen. 4.45 uur, 16 jr. REX: "Josephine Mutzenbacher III", da. 2.30, 7.00 en 9 15 uur, zo. en kerstda gen ook 4.45 uur, 16 jr. Nachtvoorstelling: "Callgirl BV", vr. en za. 11.30 uur, 16 jr. Alphense bioscopen EURO 1 "De vier vuisten op safari", do. vr. za. 2.00, 7.00 en 9 30 uur, zo. t/m woe ook 4 30 uur. za ook om 12.15 uur. al EURO 2: "Een pak slaag", do. en vr. 1.45, 6 45 en 9.15 uur, za. 6.45 en 9.15 uur, zo. t n: woe 4.15. 6.45 en 9.15 uur. al Kindermatinee: "Lieverdjes uit Am sterdam", za. t/m woe. 1.45 uur Nachtvoorstelling: "Shao Lin Brekers", za. 12 15 uur. 16 jr. EURO 3: "Cha Ch«". do. vr za. 2.15,7.15 en 9.45 uur. zo t m woe. ook 4 45 uur. al Nachtvoorstelling: American Graffi- ty za 12.15 uur, 16 jr. EURO 4: "Hair", do vr. za. 2.30, 6.30 en 9.15 uur. zo. tm woe. 1.15, 4 00. 6.30 en 9 15 uur. al Bioscoop Voorschoten GREENWAY: "Moonraker", do. 8.00 "The Sound of Music", da. 4.00 t jkat Elisabeth-zickenhuis: Volwassenen, dagelyks van 14.00-14.45 uur en van 18.30-19.30 uur. Kraamafdeling: dag. van 11.15-12.00uur (alleen voor echtgenooO van 15.00-16.0C uur en van 18.30-19.30 uur. Babyshow laatste kwartier van avondbezoek. Kinderafdeling: dag. Academisch Ziekenhuis Voor alle patiënten behalve kinderen zijn de bezoekuren als volat: Elke dag: 14.15-15.00 uur 18.30-19.30 uur Voor de prematurenafdcling gelden de volgende bezoekuren (alleen voor ou- der$ Maandag t/m vrijdag 1830-18.45 uur Zaterdag en zondag' 14.45-1540 uur. Bezoek aan ernstige patiënten:w voor ernstige patiënten doorlopend be zoek wordt toegestaan kan de hoofdver pleegkundige hiervoor speciale kaarten verstrekken. Bezoektijden Kinderkliniek: Dagelijks: 15 00-15.45 uur 18.30-19 00 uur.. Bezoektijden kinderafdeling: Elke dag: 14.15-15.00 uur 1? 3099.00 uur Alphen aan den Rijn Rijnoord: le en 2e klas 11-11.30; 13.30-14.15 en 18.30-19 30 uur 3e klas 13 30-14.15 en 18.30 19.30 uur Kraamaf deling 13.30-14.45 alleen voor echtgeno ten 19-20 uur. Kinderafdeling voor ou ders 18.-18.30 uur. Geluidshinder Schiphol Klachten over geluidshinder van vlieg verkeer van en naar Schiphol kunnen dag en nacht worden gemeld by het in formatiecentrum Geluidshinder Schip- V» (020-17500Q. ïud^Z leuuts 24 december 1979 - Uit Ribcrac in de Dordogne wordt gemeid.dat een achttien jarig meisje, Marie Pauly ge naamd, hout was gaan hakken in een nabijgelegen bosch onder de gemeente Cercles, toen zij aan den ingang van het bosch een ontzettend grooten wolf op zich zag afkomen. Zij gaf een gil van ontzetting, die gelukkig vernomen werd door haar broe der. Deze, een jonkman van 21- jarigen leeftijd, snelde, met een puntige spade gewapend, zijne zuster te hulp en bracht het on dier met dit werktuig een zoo geweldigen slag op den kop toe, dat het er door werd verdoofd. Daarna stak hij het dier de scherpe spade in den muil &n slaagde er zodoende in het af te maken. - De Engelsche troepen hebben in de Afghaansche hoofdstad Kaboel een zeer aanzienlijke geldsom opgedolven, geheel in Russische specie, zoodat de Brit- sche militairen thans hunne suldij in gouden roebels ont vangen. Aan de "Pall Mall Ga zette" was door een Engelsch of ficier te Kaboel verzekerd, dat alle troepen van den Afghaan- schen Emir Russische unifor men droegen. Hieraan kan worden Ux gevoegd, dat dit met veel bewijst. Negers aan de Westkust van \frika dragen wel de afgedankte uniformen van Nederlandsche schutters, zon der daarom nog tot de Neder landsche strijdkrachten gere kend te kunnen worden. Vil/tip jaar geleden: - De Perzische regeertng heeft het besluit uitgevaardigd, dat alle tn het buitenland wonende Perzen binnen een jaar naar het vaderland moeten terugkeeren en dat geen Perzisch staatsbur ger in de toekomst langer dan twee jaren buiten de grenzen' mag vertoeven. Vooral onder de vijftienduizend Perzen, die te Konstantinopel (thans Istan- boel. Red.) verblijven en die meerendeels hun vaderland niet eens kennen, heeft dit besluit groote onrust verwekt, temeer daar velen hunner in grooten welstand verkeer en - Het protocol inzake de bijleg- ging van het Russuch-Chinee- sche conflict if, volgens een me dedeel ing van maarschalk Tsiang Hsoe-hang. den heer scher van Mandsjoerije. van kracht geworden. A lie Russische gevangenen zijn uit de Chinee- sche gevangenissen Ontslagen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 23