Zaalhandballers Northa pakken uit21-13 Leython-heren boeken winst Veglo verspeelt kansen op titel Dames krijgen geen loon naar werken Van Schooten geen partij voor sterke Kees van der Heul Burgerhout alleen op kop in damtitelstrijcl Zigo klopt Flair in badmintonderby: 6-2 Daarom: MAANDAG 24 DECEMBER 1979 PAGINA 17 SPORT SPORT— SPORT SPORT SPORT LEIDEN - Voor de zaalhandbalcompetitie was gisteren maar een bescheiden pro gramma vastgesteld. De op landelijk ni veau spelende ploegen kwamen niet binnen de lijnen en ook in de afdelings klassen behoefden lang niet alle teams aan te treden. Van de ploegen die in actie moesten komen had bij de dames Nor- tha de punten hard nodig en juist Northa kreeg geen loon naar werken. In de Velohal verloor de door Ans Bakker gecoachte Noordwijkerhoutse formatie de zesde wedstrijd op rij op zonder meer onfortuinlijke wijze. Na een achterstand met de rust tegen het geroutineerde Verburch 2 (3-6), een achterstand die di rect na de hervatting nog werd vergroot tot 3-7, begon Northa verbeten te werken en spijkerde de defensie volkomen dicht. Het werd piet nog vijf minuten spelen 7-7. Verburch wankelde maar veerde jui chend op toen eindelijk weer een doel poging lukte en Marlies van de Nieu- wendijk zich door een laag schot geklopt zag, 7-8. Northa echter bleef gaan en kreeg in de slotminuut twee strafworpen achter elkaar. Tot diepe teleurstelling van de Northa-supporters werd de hard ingeschoten bal tweemaal door de paal gestuit. Het bleef 7-8. De heren van Northa pakten tegen de re serves van Hercules, van wie thuis in de Pennings-hal krap werd verloren, dave rend uit en toonden aan dat zij in de af gelopen maanden goede vorderingen hebben gemaakt. Hercules stond binnen acht minuten met 0-3 achter. Eigenlijk tekende zich toen al de zege van de greti ge Noordwijkerhouters af, die in Jaap Kooy een zeer onzelfzuchtige opbouwer- schutter hadden, die meer opviel door zijn goede afspelen dan (zoals in voor gaande wedstrijden) door zijn harde schot. )e man, die aan de cirkel telkens weer de gaten vond, de bal vroeg en kreeg en ook beheerst afmaakte was Jacques Com mandeur. Hij en Cor Baader, met snelle doorbraken en flitsende afstandsscho ten, waren voor Hercules ongrijpbaar. Terwijl de Rijswijkse defensie keer op keer voor onvoldongen feiten werd ge plaatst, toonde de Northa-defensie zich moeilijk te kloppen en als er dan toch nog eens een gaatje kwam, dan stond in het Northa-doel Piet van Dam als een rots in de branding. Het werd met 21-13 (rust 10-5) een schuttersfestijn voor Nor tha, dat de eerste helft van de competitie op overtuigende wijze besloot. In de derde klasse had MMO het onver wacht moeilijk tegen de reserves van HVV '70, dat natuurlijk Gerard Elsgeest van meetaf op een persoonlijke dekking tracteerde. Dat heeft MMO al vele malen ervaren, maar ditmaal ontregelde die stringente dekking het spel van de pu pillen van Caron toch op een verontrus tende wijze. Bij de rust leidde MMO met de magere marge van twee treffers, 7-5. Na de hervatting lukte het bij MMO be ter om de problemen van de persoonlij ke dekking van Gerard Elsgeest op. te lossen, al bleef het wel voortdurend op passen geblazen. Mede doordat Gerard Elsgeest zich ook moeilijker liet uit schakelen. hij scoorde desondanks vijf treffers, won MMO met 15-11. Hans Elsgeest liet 4 treffers aantekenen, gevolgd door Joop Vol water met 3 tref fers en Jon van der Meer, Frans van der Meer en Leon Elsgeest met ieder 1 tref- In de afdeling vierde klasse bleven de da mes van MSV ongeslagen aan de kop van de ranglijst Zij wonnen van West- land ia 4 na een voorsprong van 5-3 met de rust. 11-8. De Westlandse ploeg kon het hogere tem po waarin MSV speelde niet zo best vol gen en van de gaten die ?r in de defensie vielen wisten met name Ada Steenvoor de en Juliette van der Niet met rake schoten goed te profiteren Rijnsoever verloor van de reserves van MMO in een wedstrijd, waarin de defensies over- heei ten,! I «»«>r lOfO2, ind tand 3-2. Voor Rijnsoever scoorden Marijke van der Koppel en Fia van der Blok. FRANK BONTE LEIDEN - In de volleybalcompetitie werkten de topteams ditmaal een bescheiden programma af. De enige ploeg, die succesvol voor de dag kwam was het heren-team van Leython, dat Jodan Boys versloeg. De heren van Gemini/K 2 traden aan tegen het als tweede geklas seerde Kalinko. Met Nico Klein in de basis speelden de mannen uit Voorschoten een goede wed strijd. Het gebrek aan routine was echter fnuikend voor Gemini, wat al bleek in de eerste en twee de set, die allebei met 10-15 verlo ren gingen. In de derde set werd Kalinko geconfronteerd met een gelijkwaardige oppositie. Op de valreep wist die formatie evenwel naar 13-15 door te drukken. Bij de dames kwam alleen Gemini/ K 2 in het veld. De wedstrijd te gen het als tweede geposteerde MVC was voor de Voorschotense dames (derde op de ranglijst) van ongemeen belang. Gemini/K moest in dit duel echter de steun ontberen van spelverdeelster Leontien Poot, die zich wegens ziekte (longontsteking) had af gemeld.Gemini/K ging angstig van start. Nadat Gemini twee maal verlies had geïncasseerd (12-15 en 13-15), krabbelde het team nog eenmaal terug (15-10), waarna MVC via een 7-15 setzege aan alle onzekerheid een einde maakte: 1-3. Ook in de promotieklasse stond maar één duel op het programma. De heren van Leython 1 bezoch ten in Gouda Jodan Boys. Deze tweekamp was met het oog op een positie in de middenmoot ui termate belangrijk. Leython moest gehavend aantreden, om dat spelverdeler Jan Dingemanse in verband meteen handblessure niet kon spelen. Op diens plaats acteerde nu Ger Renes. Met grote inzet werd de thuisploeg tege- moetgetreden, bestookt met moeilijke serves en harde aan vallen. Die aanvallende activitei- ALPHEN AAN DEN RIJN - Van de tweede wedstrijd van de Goudse crosscompetitie zijn geen verrassingen of grote verschuivingen te mel den. Kees v/d Heul (Avantri) behield bij de heren zijn leiderspositie. Deze heren moesten acht kilometer afleggen in 8 ronden op een terrein rond het "Gouda"-veld te Gouda. Rob van Schooten, die bij de eerste wedstrijd verstek moest laten gaan vanwege een blessure, was geen partij voor de zeer sterk lopende Van der Heul. Hij finishte in een tijd van 25.36.7 min., van Schooten (AAV36) finishte in een tijd van 25.36.7 min., van Schooten (AAV36) finishte in 26.20.7 min. Clubgenoot Ronald van Ommen behield zijn derde plaats en drukte een tijd af van 26.34.4 min. In de overige categorieën moest alleen bij de B-meisjes, Tosca van Vliet (Antilope) haar eerste plaats prijsgeven aan de Goudse Katrin Vervoorn (Gouda). De Waddinxveense moest genoegen nemen met een tweede plaats. De winnaars die hun eerste plaats prolongeerden zijn: Meisjes D: Louise Stapper, C: Janet van Tol, Dames: Lia v/d Jagt (Ter Aar), Jon- gens-D: Michel Versteegen (Hazerswoude); C: Leenderts Persoons (Ter Aar); B: René Reumermann. Meisjes-A: Edith Rader (AV'47); Jongens A: Ed van Gemeren (Antilope). Deze laatstgenoemde had minder voor sprong op zijn concurrent Jek Persoons (AAV36) dan in de voorgaande wedstrijd in Alphen. Van Gemeren finishte voor de 4000 meter in 13.02.4 min en Persoons in 13.06.1 min. Bij de dames rukte achter Lia v.d. Jagt, Mirjan Beers (AAV36) op naar de tweede plaats. ten leverden Gemini spoedig een 0-6 voorsprong op. Jodan Boys vocht zich vervolgens langszij (8-8), maar de inzet van Leython stond er borg voor om de setwinst in de wacht te slepen: 10-15. Gesterkt door dit resultaat scha kelde Leython over naar een nog hoger toerental, met gevolg dat Jodan Boys in de tweede set met 2-15 werd platgewalst. In de derde periode viel Leython terug. Het passing-werk werd opeens slecht verzorgd, zodat Jodan Boys die set met 15-13 naar zich toe kon trekken. In de vierde set bleek Leython echter oppermachtig. Met 8—15 werd de 1-3 triomf binnengehaald. In de eerste klasse heren viel WVC af uit het rijtje van koplopers. In de uitwedstrijd tegen NOVO 2 zakte WVC na een 7-13 voor sprong om raadselachtige rede nen in elkaar. WVC moest die plotselinge aftakeling met een 15-13 setnederlaag bekopen. Daarna volgde herstel in de tweede set, maar het getij kon niet meer worden gekeerd. NO VO 2 won uiteindelijk simpel met 1-3. SKC kwam tegen WW ongeïnspi reerd voor de dag. De studenten bakten er bitter weinig van en za- ?en emotieloos toe, hoe WW een -0 overwinning behaalde. LUSV 2 deed, wat er redelijkerwijs van het zestal mocht worden verwacht. Via een eenvoudige 0-3 zege hielden de studenten de tweede positie vast in handen. Bij de dames rekende koploper Leython 4 af met VCO. Het ni veauverschil was in dit duel dui delijk te groot, wat in de 0-3 overwinning van Leython tot uitdrukking kwam. Achtervolger Orion 1 bleef door een 3-0 thuis- winst op VCL bij de les, terwijl Orion 2 enigszins verrassend met 1-3 het onderspit moest delven tegen S'70. Die équipe bleek dankzij de inbreng van de terug gekeerde Ans de Bock zoveel rust in de gelederen te herbergen, dat het tegenvallende Orion feitelijk nauwelijks een probleem mocht heten: 12-15, 16-13, 8-15 en 3-15. In het rayon Haarlemmermeer bleek Waterlanders niet opge wassen tegen Unitas 2 uit Mij drecht: 1-3. De problemen in het Nieuwkoopse team, dat zonder de begeleiding van een coach zijn wedstrijden afwerkt, waren eer der in de week uitgepraat en dat leek een goede uitwerking te hebben. Maar na een geïnspi reerde gespeelde en gewonnen eerste set (15-5), braken de talrij ke wisselingen de ploeg op. Wa terlanders gaf de wedstrijd met 10-15, 10-15 en 9-15 uit handen. LEIDEN - De badmintonners van het Voorschotense Vlietwijk hebben ondanks het punt dat bij Rotterdam is blijven liggen, nog steeds de beste kansen op de kampioenstitel in de eerste klasse. De Voorschotenaren wonnen in de havenstad slechts met 5-6. maar door het verlies van medekoploper Oosterhout tegen Velo gaat Vlietwijk nu alleen aan kop. Veglo heeft de beslissingswedstrijd tegen het Haagse Morgenstond, met als inzet de kampioenskansen in de tweede klasse, met 6-2 verloren. BC Leiden heeft Drop Shot-2 weinig eer gelaten: de Leidenaars behaalden de maximale winst 8-0. Wanneer er op 19 januari tijdens de ontmoeting met SIO niets mis gaat, zal Vlietwijk kampioen worden in de eerste klasse, en heeft de club de mogelijkheid om via promotiewedstrijden hoger op te komen. En dit ondanks de enigszins teleurstellende prestatie die zaterdag tegen Rot terdam werd geleverd. Vlietwijk, dat met 0-2 voorkwam en vervolgens Rotterdam bij 4-4 de hand kon reiken, moest het van de allerlaatste partij hebben om tot winst te komen Bij de stand 5-5 rustte op de schouders van de dames Bennmk en Weare de taak om het verlies van Vlietwijk tot éen punt beperkt te houden. Hetgeen lukte, want de com binatie van Gent/Nollen werd met 11-15, 10—15 teruggewezen. 'Bottle neck' v/as vooral de mixed dubbel die twee maal (in drie sets weliswaar) verloren ging. Daar stond echter tegenover dat wederom 4 singles (Oos tergo, van den Berg, Westerbeek en Bennink) in winst konden worden omgezet. Veglo-1 bleek voor Morgenstond geen partij. De Hagenaars wonnen over tuigend met 6-2, waardoor de kampioenskansen voor Veglo definitief verkeken zijn. Winst bleek er voor de Leidenaars weggelegd in de dames enkel Schnezler-Frederikz (12-10,1-11,10-12)ende mixed dubbel-par- tij van de Rooy en Fredenkz tegen Bouwmeester Pechlen 15-9, 15-9. BC Leiden heeft zaterdag Drop Shot-2 met 8-0 overtuigend teruggewezen. Tekenend voor deze ontmoeting was het gemak waarmee Nora de Ko ning haar tegenstandster de Gucht terugwees: 11-1, 11-1 Ook het he- rendubbel Knijnenburg/Laman hoefde zich niet overmatig in te span nen om de combinatie Guentin/van Gill te bedwingen: 15-7, 15-2 Het gemengde dubbel verliep wat stroever Koelemij en Slingerland be dwongen het duo de Gucht/Quentin met 15-6, 18-15. Van der Tak jeugdkampioen LEIDEN - Na de tweede ronde in de finale van het damkampioen schap van Leiden gaat titelhou der Burgerhout alleen aan de lei ding. Hij versloeg in een felle aanvalspartij Louis de Frankrij ker, waarbij wel moet worden aangetekend dat de partij na een grote afruil in het vergevorderde middenspel in remise had moe ten eindigen. Maar De Frankrij ker, beurs gebeukt door het steeds aanhoudende offensief van zijn tegenstander, zag het niet en verloor. Op de tweede plaats staan Jan Fase en Albert Huisman. Eerstge noemde speelde een uiterst ver moeiende positionele partij tegen Frans de Jonge. Dat de stand op een gegeven moment bijna sym metrisch was. maakte het er ze ker niet gemakkelijker op. Remi- ken. In het begin ruilde hij hier en daar een schijfje. Noordoven hield principieel vast aan zijn omsingeling zodat Huisman uit eindelijk toch een voorpost op 24 innam. Nu was het de vraag of Noordoven zou blijven omsin gelen, of de voorpost zou gaan aanvallen. Tot ieders verbazing wikkelde hij naar de remise af. Er werd ook een troostfinale ver speeld. Hier was de eerste ronde aan de beurt. Uitslagen: Klin kenberg-De Jong 2-0; Dielband- hoesing-Passchier 0-2; Van der Zwan-Van Duivenbode 0-2; Spierenburg-Van Beelen 0-2. Van der Tak heeft bij de junioren de titel één ronde voor het einde al in de zak. Hij versloeg Chiel Hamers in 25 zetten. Ook Erwin Hamers won van Zandbergen. Tenslotte bleef ook De Gelder in de race voor de tweede plaats door Bha- ros te verslaan. RONALD VAN EGMOND ADVERTENTIE Door het net gaan. Deze zogenaamde 'slam-dunk' van Kevin Spewer (rechts) mocht er zijn. In het duel tussen de univer siteiten Loyola en Bradley ramde hij de bal zo hard in de basket dat deze bezweek. Een regen van splin ters daalde over zijn tegenstan ders neer. De wed strijd moest tach tig minuten on derbroken wor den. Bradley ver loor natuurlijk. EK-jcugd&chaken GRONINGEN (ANP) - Na vier ronden gaat Zoerab Azmajpa- rasjvili aan de leiding van het toernooi om de Europese schaaktitel voor junioren. De 19- jarige Kus behaalde in Gronin gen uit zijn vier partijen de volle winst. Beste Nederlander is Ru dy Douven. Hij neemt de gedeel de zevende plaats in met 2 punt. Er wordt in Groningen ge speeld volgens het Zwitserse sys- ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Alphense badmintongebeuren stond het afgelopen weekeinde in het teken van de derby tussen Zi go en Flair. In een spannend duel ging de eerstgenoemde ploeg met de ruim uitgevallen winst strij ken: 6-2. De eerste partij werd een zege voor Finir-spri.T Wieten, die in een longset zijn tegenstander Ko- rompis de baas bleef. Zigo-er Molenkamp bracht met erg veel moeite de partijen weer op gelij ke voet door Visser te verslaan. Van der Heijden zette Zigo daar na op voorsprong door in een longset Flair-dame Veldman de verslaan In de laatste enkelpartij tussen Klaren en Oltvoort scoor de Flair de gelijkmaker 2-2. De eerste gemengd dubbel werd een bijzonder spannende aange legenheid. Veldman/Wieten (Flair) wonnen de eerste game. maar moesten de tweede aan Van der Heijden/Molenkamp laten. Zigo trok in de gelijkopgaande strijd toch aan het langste einde: 17-14. In de tweede mixed zege vierde Zigo opnieuw door toe doen van Oltvoort/Korompis: 15-10, 15-6 Korompolis'Molenkamp beslisten de wedstrijd door in het heren- dubbel van Visser/Wieten te winnen: 15-7, 10-15, 15-13 Van der Heijden/Olvoort gaven de ze ge wat meer glans door eenvou dig Veltman Klaren aan de kant te zetten. 15-4, 15-5. Zigo veroverde daardoor z'n elfde compotitiepunt, terwijl Flair op vier bleet steken ><>k het W.id- dinsveense Florida kon opnieuw twee punten bijschrijven De derde klasser stuurde Shuttle Up met een 7-1 nederlaag naar huis en zijn nu dicht bij de titel geko men. Alleen Groendal (2e dame senkel) verloor. In de eerstvol gende wedstrijd zal het kam pioenschap mogelijk definitief in de wacht gesleept kunnen wor den. Een politieman weet in elke situatie besluitvaardig op te treden. En legt daarbij als vanzelfsprekend menselijkheid en hulpvaardigheid aan de dag. Klinkt nogal logisch, is 't niet. Doe jij 't even? Vergeet 't maar. Niemand doet dat zomaar even. Je hebt er, hoe oud je ook bent, begrip en mensenkennis voor nodig. En niet iedereen heeft dat meteen.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17