Ook Derby kan opmars Liverpool niet stuiten 4000+2000m2 keukens, badkamers,zitkomfbrt onder één dak Cruijff valt in de prijzen KEEGAN MIKT OP ITALIË Y oorbereidingen Nederlands team voltooid: KZ met 11-3 verpletterd CIJFERS VAN LOTTO ''TSCjf me cwr ik vie, ™~s PAGINA 14 MAANDAG 24 DECEMBER 1979 SPORT SPORT SPORTH SPORT SPORT SPORT LONDEN (ANP) - Engeland maakt zich op voor het toptreffen op Tweede Kerstdag tussen Liverpool en Manchester United, de twee koplopers van de Engelse eerste divisie. Beide ploegen verspeelden zaterdag geen punt. Liverpool omzeilde in Derby een lastig obsta kel en won met 3-1. Manchester United accentueerde op Old Trafford de versnelde afbrokkeling van Nottingham Forest (3-0) en stuurde Brian Clough met de vijfde neder laag in zes wedstrijden naar huis. De voorsprong van hel leidende duo werd vergroot dooi het te- lcurstellende gelijk spel van Ar senal tegen Norwich City. Zes punten scheiden Liverpool en Manchester United nu van hun belagers. Liverpools onweerstaanbare op mars werd ook niet in Derby ge stuit, al zag het er daar in de eerste helft wel naar uit. Derby County- aanvaller Roger Davies speelde in die fase een omstreden rol. Aanvankelijk stond hij niet opge steld, maar enige minuten voor aanvang van het duel werd hij alsnog opgeroepen. Dertig se conden na de aftrap had hij zijn eerste treffer achter zijn naam staan. Uit een strafschop pas seerde hij doelman Clemence vlekkeloos: 1-0. Vijftien minuten later scoorde hij zijn tweede doelpunt. Tot ontsteltenis van zijn ploegmakkers in eigen doel en Liverpool kwam goedkoop op gelijke hoogte. Na die onfortuin lijke gelijkmaker heeft Derby County in de eerste helft Liver pool met de rug tegen de muur gezet. Clemence hield zijn team met knappe reddingen in die fase op de been. Na de pauze is Derby County niet meer aan de bak ge weest. Liverpool domineerde het treffen en won door doelpunten van Terry McDermott uit een strafschop en David Johnson. Manchester United had Notting ham Forest binnen vijfentwintig minuten op de knieën. In dat tijdsbestek scoorde de thuisclub voor een uitzinnige menigte driemaal. Al na 75 seconden was het raak. Lou Macari stuurde zijn Schotse landgenoot Joe Jordan weg en diens schot betekende: 1-0. Jordan voegde hieraan een tweede treffer toe en Gordon Macqueen maakte het Schotse feestje bij de United-aanhangers compleet door de derde voor zijn rekening te nemen. Daarna blies Manchester stoom af en bespaar de het Nottingham een volledige afgang. Op tweede kerstdag reist Manches ter United naar Liverpool om de voorlopige hegemonie in de eer ste divisie te betwisten. Stadge noot City gaf zaterdag United het goede voorbeeld door in Liver pool met 2-1 te winnen van Ever- ton. Ipswich Town heeft de slechte sei zoenstart omgezet in een opmars naar hogere regionen. Op eigen veld won het met 3-1 van Totten- ham Hotspur. Arnold Muhren scoorde het tweede doelpunt voor de thuisclub. Het treffen was een van de veertig duels die bij wijze van proef op vrijdag avond waren vastgesteld. De clubs verkeerden in de veronder stelling dat het publiek op zater dag - de laatste dag voor Kerst mis waarop de winkels geopend waren - zou wegblijven en had den om die reden de wedstrijd vrplaatst naar de vrijdagavond. Een experiment dat vrijwel zeker niet herhaald zal worden gezien de zeer geringe belangstelling. De matige opkomst werd overi gens mede veroorzaakt door de sneeuwval, waardoor vele wed strijden werden afgelast. In Schotland nam Celtic alleen de leiding door de ontmoeting tegen mede-koploper Morton winnend met 3-1 af te sluiten. LOS ANGELES - Amerika is het land van de "awards"; prijzen, medailles en oorkonden worden aan de lopende band verstrekt. En Johan Cruijff mocht gisteren meedelen in de stroom, ditmaal samen met Hank Aaron, de grootste honkballer aller tijden. De Nederlandse superstar kreeg van Tom Bradley (midden), de burgemeester van Los Angeles, een oorkonde aangeboden omdat hij is uitverkozen tot de meest waardevolle speler van de Noordamerikaanse voetballea gue. Zoals bekend maakte "nummer veertien" vorig jaar zijn rentree als voetballer bij de Los Angeles Aztecs, de club waaraan ook Ri- nus Michels en Wim Suurbier verbonden zijn. Hank Aaron, de levende legende van het Amerikaanse honkbal, werd gehuldigd omdat hij een stichting in het leven heeft ge roepen die zich tot doel stelt het racisme uit de wereld te helpen. Aaron staat nog steeds nummer één op de ranglijst aller tijden be treffende het slaan van home runs al heeft hij al jaren geen honkbalknuppel meer aange raakt. CAÏRO (ANP) - Na de wedstrijd tussen Egypte en Madagascar, in Cairo, in het kader van de voor ronde van het Olympische voet baltoernooi van 1980 in Moskou, is een discussie ontstaan over het toepassen van de FIFA- (Federa tion International des Football Associations) regelementen in dit toernooi. In de eerste wedstrijd hadden de twee landen in Anatananativo op Madagascar gelijk gespeeld: 0-0. De tweede wedstrijd in Cairo eindigde in 1-1. De Algerijnse scheidsrechter Lacarne liet daar na strafschoppen nemen, waarin de Egyptenaren net iets beter bleken te zijn dan de Madagas- ken: 3-2. Dit resultaat leidde tot een protest van de voetbalbond van Madagascar tegen de ver keerde toepassing van de FIFA- reglementen voor het Olympi sche voetbaltoernooi. Volgens Madagascar had besloten moeten Strafschoppen vallen verkeerd bij Madagascar... worden tot het spelen van een derde wedstrijd op een neutraal veld. Daarnaast had het tweede duel, volgens de indieners van het protest, eerst moeten worden verlengd. Egypte probeerde het protest te ontkrachten door te beweren dat in de reglementen van de FIFA een speciale clausule is opgeno men ten behoeve van de Afri kaanse voor-Olympische voet balwedstrijden, waarin staat dat een derde wedstrijd niet behoeft te worden gespeeld gezien de grote afstanden tussen de landen in dit werelddeel. Over de eventuele verlenging be weert Egypte dat dat een 'beslis sing van de Algerijnse scheids rechter was geweest, waartegen dan meteen had moeten worden geprotesteerd'. De bonden van beide landen zullen het probleem voorleggen aan de FIFA, die in deze kwestie een be slissing zal moeten nemen. De "winnaar" zal dan in de derde ronde uitkomen tegen de win naar van de kwalificatiewedstrij den tussen Lesotho en Zambia. LEIDEN(ANP/GPD)- Het Nederlands hoc- keyelftal, dat op 3 ja nuari in de Pakistaanse hoofdstad Karachi deel zal nemen aan het toer nooi om de Champions Trophy, heeft zater dagmiddag de oefen wedstrijd tegen Klein Zwitserland met 11-3 gewonnen. De voor zondag geplande oefe ning tegen het Larense Boekaniers werd afge last; bondscoach van Heumen vond in ver band met het slechte weer de kans te groot dat de wedstrijd in La ren blessures zou kos ten. Klein Zwitserland speelde met een verzwakte formatie tegen de nationale selectie doordat de Oranje-spelers Ties Kruize en de gebroeders Ron en Tim Steens, die gewoonlijk in de basisopstelling van de Haag se club voorkomen, zaterdag in het vijandelijke kamp wa ren opgesteld. Alleen Ewout van Asbeck mocht met zijn eigen club, die was versterkt met HGC-gastspeler Jaap Kooreman meespelen. De afwezige Hans Kruize bleef een keus tussen KZ of Oranje bespaard. Klein Zwitserland heeft alleen in de beginfase partij kunnen bieden. Na de openingstreffer van Paul Litjens, bracht Tjeerd Borstlap de Hagenaars langszij: 1-1. Ties Kruize (strafbal), Tom van 't Hek, nogmaals Litjens en Ron Steens bepaalden de rust stand op 5-1 voor het Neder lands elftal. Na de hervatting was het definitief gedaan met de landskampioen, dat on danks alle treurigheid via Van der Horst en Van Grimbergen nog op het totaal van drie te gentreffers wist te komen. Het maakte de eindstand niet minder imponerend: 11-3. Voor Oranje scoorden na rust Van 't Hek (3x), Litjens, Ron en Tim Steens. Tijdens het komende toernooi, dat tot het sterkst bezette ter wereld wordt gerekend, zal Nederland uitkomen tegen Groot-Brittanië, India, West- Duitsland, Australië, Spanjê en Pakistan. Bondscoach van Heumen gelooft "dat de in ternationale hockeyfederatie de eindstand van het toernooi om de Champions Trophy, waaraan de zeven sterkste landen ter wereld deelnemen, wel degelijk zal betrekken als de plaatsing voor de Olympi sche Spelen in Moskou aan de orde komt". Van Heumen: "wij zijn dan wel vice-we- reldkampioen (Pakistan heeft s werelds sterkste hockey- formatie), maar West-Duits- land kan bogen op een Euro pese titel. Met het spelen van kruisfinales na de poulewed strijden is het van groot be lang in welke groep je komt. Niemand speelt graag in de halve finales tegen Pakistan. Je moet dus in de Pakistan- groep tweede worden (zoals op de WK in Argentinië) of eerste in de andere, aange nomen dat de Pakistani in de poulewedstrijden niet verlie- Met die gedachte reist het Ne derlands elftal nieuwjaarsdag af naar Karachi, waar het dan drie dagen kan wennen aan het temperatuursverschil van 25 graden. Nederland opent tegen Groot-Brittannië, dat een laatste poging onder neemt om zich via goede re sultaten tijdens dit toernooi te kwalificeren voor Moskou, hoewel de officiële termijn op oudejaarsdag is verstreken. In zijn voorbereidingsperiode tracht van Heumen het ge brek aan competitiehockey te ondervangen door straffe conditietrainingen en oefen wedstrijden die 20 minuten langer duren dan normaal. Dat de bondscoach beseft dat hij met amateurs te maken heeft, bewijst het feit dat Hans Kruize zaterdag zijn passie voor jagen mocht uit oefenen en Roderik Bouman deze week de sneeuw mocht opzoeken. Met minimaal 28 officiële interlands voor de boeg (vlak voor Moskou ko men diverse landen in Ne derland op kunstglas oefe nen, zodat het totaal stellig hoger zal worden) laat van Heumen de touwtjes nog enigszins vieren, hoewel dat in zijn professionele gedach- tengang aan de vooravond van een officieus wereld kampioenschap eigenlijk niet past. BARCELONA - Hans Krankl zal Barcelona aan het einde van het lopende seizoen verlaten. De Oostenrijker heeft moeilijkheden met zijn trainer, oud-speler Rife. Voorzitter Nunes van Barcelona stemde in met het vertrek van de spitsspeler. Als opvolger wordt Kevin Keegan genoemd. Meer waarschijnlijk is dat de En gelse voetballer zelf Juventus Turijn kiest als het volgende sta tion in zijn tot nu toe zo succes volle loopbaan. In een column van het op zondag in Londen ver schepende blad "The Sunday Mirror" verklaarde de 28-jarige donkerharige stervoetballer. "Ik zou graag bij Juventus gaan spe len. Na mijn succesrijke periode bij de Hamburger SV, waar ik aan het eind van dit seizoen vertrek, heb ik weer een uitdaging nodig om me volledig voor het voetbal te kunnen geven". Hij verlaat de Hamburger SV om dezelfde reden als waarmee hij in 1977 bij de Engelse eerste-divi- sieclub Liverpool vertrok: "Ik heb bij Liverpool alles bereikt wat er viel te bereiken. Dat is bij Hamburg nu ook het geval". Als de onderhandelingen misluk ken met de Italiaanse club, zal hij naar Spanje gaan. Daar zal hij kunnen kiezen tussen drie clubs die hem een aanbieding hebben gedaan: Barcelona, Valencia en Real Madrid. RUGBY - In de B-competitie van de FIRA heeft de rugbyploeg van Spanje het afgelopen weekeinde gewonnen van Joegoslavië met 25-3. Door deze overwinning gaat Spanje nu aan kop van de B- groep met vier punten uit twee wedstrijden. Op een gedeelde tweede plaats staan Joegoslavië, Nederland en West-Duitsland met twee uit twee, Zweden sluit de rij met nul punten uit twee ontmoetingen. DORTMUND - Wereldkampioen handbal West-Duitsland is win naar geworden van de Supercup. In de finale versloeg West-Duits land Roemenië met 15-13 (rust 8-7). In de strijd om de derde plaats won de Sowjet-Unie met 22-18 van Joegoslavië. SCHAKEN - In de strijd om de Russische schaaktitel voor da mes gaat na 13 ronden Nana Alexandria aan de leiding met 9 punten en een afgebroken partij. Zij wordt gevolgd door titel- houdster Irina Levitina, die een half punt minder bezit. Relatief het beste staat echter wereld kampioen Maja Tsjiboerdanidze er voor. Zij verzamelde acht pun ten maar heeft nog drie afgebro ken partijen achter de hand. ATLETIEK - Lou Polak van de at letiekvereniging Metro heeft za terdagmiddag in Rhoon een stra- tenloop over vijftien kilometer gewonnen. Hij won in een tijd van 48 minuten en 14 seconden, vóór Piet van Alphen van AAC in 48.18 HANDBAL - Wereldkampioen handbal bij de heren, West- Duitsland, heeft zaterdag in Dordmund de eerste supercup gewonnen. De Duitsers zege vierden voor 11.000 enthousiaste toeschouwers in de Westfalenhal in de eindstrijd met 15-13 over Roemenië. Bij de rust leidden de Duitsers met 8-7. HANDBAL - Het Nederlandse handbalteam (heren) heeft de vrijdag geleden nederlaag (12-16) licht gecorrigeerd door de tweede interlandwedstrijd tegen Noor wegen al te sluiten met een gelijk spel: 11-11. Bij de rust leidden de Noren met 6-5. De wedstrijd werd gespeeld in Stavanger voor 250 toeschouwers, de helft van het aantal dat de dag ervoor aanwezig ADVERTENTIE len 38 - 40. Eerste prijs 583.522,54. Tweede prijs 166.720.73 Derde prijs: 250.081,09 Vierde prijs 333.441,45 Vyfde prijs 333.441,45. Supertrio Supertrio: het winnende trio is: 3-8-6 1. nummer 3, Romeo Pluto (K. Woud stra) 2. Nummer 8, Pearl Olivier (J. Wa genaar) 3. Nummer 6. Kairouan Lee(P. Petersen) Uitbetaling 377,50, Inleg 242.166,00. België De Belgische lotto: de juist ingevulde kolom is als volgt 10-15- 16 -.21-31 - 35, bijkomend nummer 32. Inleg: 193.175.000 Belgische francs. West-Duitsland Spiel'77: 3 6 5 5 3 9 4. IN 'T VUUR VAN Nt'/N erao&J OubRPÉN CüOR /"W- JOR£rT£S C7£/P£,(V, i OF óofKW&A&sef

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14