Sparta Vond' met Petescu over financiën West-Duitsland één van de acht m Yan der Hart aan de slag bij Fort Lauderdale AZ '67 Eijkenbroek: tot 6 januari trainer Lokeren klopt Italiaans Perugia zou optie hebben op René van der Kerkhof Ajax wint in finale 4 Lt- - li MAANDAG 24 DECEMBER 1979 SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Sparta en VVON-secretaris Jaap van der Leek zijn het zaterdag eens geworden over de financiële afwikkeling van het vorige week ontbonden contract van de Roemeense oefenmeester Mircea Petes cu. „Er is afgesproken geen bedragen aan de openbaarheid prijs te geven, maar er is een financiële regeling ontworpen, die geheel tot genoegen is van Petescu", aldus Jaap van der Leek. „Sparta zal door de WON niet besmet worden verklaard". De vakbond van oefenme'esters zal Sparta een, zoals Van der Leek het uitdrukt, „korte interimpe riode" de gelegenheid geven naar een andere technische leidsman om te zien. Van der Leek: „We hebben geen uiterste datum af gesproken, wel kan ik zeggen dat die interimperiode zich niet tot het eind van het seizoen mag uit strekken. In die periode mag Hans Eijkenbroek als hoofdtrai ner van Sparta optreden. Mits hij dat wil, uiteraard". Geen twijfel Dat laatste is volgens Sparta-voor- zitter drs. Cor van Rijn aan geen enkele twijfel onderhevig. Goed, hij zegt Eijkenbroek nog niet voor die overbruggingsfunctie te hebben gepolst, hem slechts in het voorbijgaan even te hebben gegroet, „maar", laat Van Rijn weten, „er mag wel van worden uitgegaan dat Eijkenbroek be reid is de honneurs van Petescu waar te nemen. Hij is vorige week trouwens al als hoofdtrainer in gesprongen", is het gegeven, waarop de praeses zijn vertrou wen in Eijkenbroeks bereidwil ligheid baseert. Waarmee Van Rijn voor de zoveel ste maal de afstand schetst tussen enerzijds het Spartabestuur en LOKEREN (ANP) - AZ'67 heeft zaterdagavond de vriend schappelijke ontmoeting in en tegen Lokeren verloren. Na een ruststand van 2-1 won de Belgische lijstaanvoerder met 3-1. De buitenlandse in breng bij de Belgen was door slaggevend. De deen Larsen scoorde tweemaal, de Pool Lubanski nam de derde tref fer voor zijn rekening. Kees Kist was verantwoordelijk voor de Alkmaarse treffer. In Brussel oefende Anderlecht tegen Austria Wien. Door een doelpunt van Rob Rensen- brink in de 81ste minuut kon Anderlecht een gelijk spel (1-1) bewerkstelligen. Eén minuut voor de pauze had Gasslich de Oostenrijkers op voorsprong gebracht. aan de andere kant de technische leiding en de spelersgroep. „Want", verklaart Eijkenbroek, „ik ben echt niet van plan om voor een lange periode als hoofd trainer op te treden. Uiteindelijk ben ik hier aangesteld als assis tent en ben ik allerminst gelukkig met de huidige situatie. Ik voel me solidair met Petescu, heb met die man altijd prettig samenge werkt. Ik ben er vorige week dan ook alleen maar ingesprongen omdat ik de jongens niet wilde laten vallen". Eis Eijkenbroek heeft in verband met de huidige trainersimpasse een gesprek met het bestuur aange vraagd, dat vandaag zal plaats vinden. Tijdens dat onderhoud zal de voormalige international het bestuurscollege de eis voor leggen dat er voor 6 januari een nieuwe oefenmeester dient te worden gecontracteerd. „Tot zo lang ben ik bereid de a-selectie van Sparta te trainen", verklaart Eijkenbroek. „Op die datum staat het bekerduel met Go Ahead Eagles op het pro gramma en met het oog op die wedstrijd zal ik de jongens niet in de steek laten. Maar daarna moet er wel een nieuwe hoofdtrainer bij Sparta zijn. Ik heb ten slotte ook de c-selectie onder mijn hoe de en moet nog 26 keer voor de a-cursus naar Zeist. Op 15, 16 en 17 januari ben ik in verband met die opleiding sowieso al afwezig. Want ik ben niet van plan de hui dige toestand bij Sparta ten koste van mijn studie te laten gaan. En wie moet de groep dan trainen? De administrateur? Dat kan toch niet. Laat Sparta de schatkist maar weer eens opentrekken. Er is na al die spelersverkopen ge noeg geld om een nieuwe trainer aan te trekken. Er zijn genoeg fi guren, die momenteel vrij zijn. Neem bijvoorbeeld Hans Kraay maar. Of een Spitz Kohn. Die lij ken mij capabel genoeg om de zaken van Petescu over te ne- Sparta-voorzitter Van Rijn deelt echter mee, dat zijn club nog geen stappen heeft ondernomen om een nieuwe trainer te engageren. „Er is, in tegenstelling tot allerlei verhalen die nu de ronde doen, geen sprake van dat we in contact zijn getreden met een Kraay, een Van der Meent of een Kohn. De man die dit soort zaken bij ons regelt, Floor Bouwer, is 2ojuist met vakantie vertrokken. Zodat het zeker nog wel een week of twee zal duren, voordat wij ons echt gaan oriënteren". Afgrond heeft gevormd Mircea Petescu als trainer te ontslaan. Cor van Rijn zegt dat met Petescu is over eengekomen, dat er in de toe komst niet over en weer met modder zal worden gegooid. Wel laat hij min of meer doorscheme ren dat alles, zoals Jaap van der Leek eerder al veronderstelde, valt terug te voeren op de slechte resultaten. „Onze penningmees ter Bouwer heeft becijferd dat als we in de tweede competitiepe riode dezelfde resultaten zouden boeken als in de eerste, Sparta zich aan het eind van het seizoen aan de rand van de afgrond zou bevinden. Zowel waar het de publieke belangstelling betreft als de positie op de ranglijst. Meer zeg ik niet". En Mircea Petescu, hoe heeft die zijn ontslag verwerkt? Het „slachtoffer" houdt in deze dagen zijn kiezen stevig op elkaar. Ook in de moeilijkste tijden van een trainer blijkt (zwijg)geld veel te vergoeden... GERARD VAN PUTTEN SPORT SPORT SPORT Hans Eijkenbroek. MILAAN (ANP) - Nu de Italiaanse voetbalgrenzen aan het einde van het lopende seizoen vrijwel zeker open gaan, zijn de Italiaanse clubs driftig op jacht naar bui tenlandse versterking. Voor ech te en vermeende topspelers gaat de inflatoire geldbuidel wagen wijd open. Zo beweert Perugia een optie te hebben op René van de Kerkhof. De PSV-er zou in Milaan een dergelijke verklaring ondertekend hebben. Ook de transfersom vormt geen bezwaar meer. Met PSV zou overeenge komen zijn voor de rechterspits een bedrag van 450 miljoen lire te betalen, nog altijd een slordige 1,15 miljoen gulden. Het salaris dat René van de Kerkhof in Italië gaat verdienen, liegt er ook niet om: één miljoen gulden per jaar exclusief premies. Manager Van Gelder verklaarde desgevraagd geheel onkundig te zijn over de voorgenomen trans fer van René van de Kerkhof naar Perugia. "René verblijft momen teel in Italië. Dat wel, maar ik neem aan dat hij zich niet zal la ten verleiden tot het signeren van een in feite onzinnige optie- verklaring". Boniek Een tweede gerucht behelst de komst van Sbigniew Boniek naar Juventus. Hoewel de Poolse ster speler nog niet die leeftijd (28 jaar) bezit waarop vertrek naar het buitenland door de Poolse re gering wordt toegestaan, is de Milanese club er naar eigen zeg gen in geslaagd de middenvelder 'vrijwel zeker' te contracteren. Verantwoordelijk voor het exclusieve optreden is Giovanni Agnelli, president-commissaris van de Fiat-fabrieken, tevens sponsor van Juventus. Agnelli zou zijn niet-geringe invloed aangewend hebben by de Poolse regering Boniek eerder naar het buitenland te laten vertrekken en zou volgens Juventus-woord- voerders in deze missie geslaagd zijn. Racisme De Braziliaanse voetballer Esdras Monteiro heeft de Britse trainer van de Zweedse vereniging Mal- mo Bob Houghton van racisme beschuldigd. De 22-jarige Mon teiro werd in februari 1979 voor een jaar door zyn club Vitoria uit Bahia uitgeleend aan Malmó Hy keerde echter alweer in augustus terug, omdat hy naar zijn zeggen door toedoen van Houghton zou zijn veranderd in een nutteloze ongemotiveerde speler. "Hough ton gaf me geen kans omdat ik een neger ben", aldus Monteiro. Hy mocht meestal pas in de laat ste minuten invallen en scoorde in het half jaar slechts één doel punt. De Braziliaan wil pas weer terugkomen bij Malmó als daar een andere trainer is. ABIDJAN (AFP) - Ajax heeft tij dens de Kersttrip door Afrika het toernooi van Abidjan (Ivoorkust) gewonnen. In de finale zegevier de de Amsterdamse club met 2-1 over Hearts of Oak uit Ghana. Bij de rust was de stand 1-1. Tscheu la Ling opende de score in de ne gende minuut. Justice Moore maakte in de 25ste minuut uit een strafschop gelijk, waarna Sören Lerby in de 58ste minuut voor de winnende treffer zorgde. Jos Peltzer mist voor Cambuur terwijl Den Bosch-doelman Hans van derPluym al verslagen op de grond ligt. DEN HAAG (ANP) - In de enige wedstrijd, die gisteren is ge speeld voor de eerste divisie heeft SC Cambuur de tweede pe- riodetitei niet kunnen pakken. Ondanks de aanmoedigingen van ruim dertien en een half duizend toeschouwers verloor Cambuur op eigen terrein met 0-1 van Den Bosch. Het enige doelpunt werd in de 39ste mi nuut gemaakt door Romijn. Vijf minuten voor tijd kreeg Peltzer Den Bosch: beste kans op tweede periode-titel voor open doel een unieke kans voor de gelijkmaker. Hij miste echter. Dat kostte de Friese club nagenoeg de periode-titel. Al leen als Den Bosch in de laatste wedstrijd van Amsterdam n^ocht verliezen, gaat de titel op basis van de doelcijfers alsnog naar Cambuur. Bij een gelijk spel of winst is de titel voor Den Bosch. Details: Cambuur-Den Bosch 0-1 (0-1) 39. Romijn 0-1. Scheidsrechter Van der Laar. Toeschouwers: 13.500. HOOFDDORP - Cor van der Hart gaat weer aan de slag. De Nederlandse oud-international en ex-trainer van ondermeer AZ en Amsterdam wordt de nieuwe oefenmeester van de Amerikaanse profclub Fort Lauderdale Strikers. De 51-jarige Van der Hart tekende een contract van driejaar. Cor van der Hart, die vroeger faam genoot als topperspil van Fortuna 54 en het Nederlands elftal, maakt met de ondertekening van dit contract een opvallende rentree in de voetbalwereld Zijn rol daarin leek vorig seizoen uitgespeeld nadat hij eerst door AZ 67 werd ontslagen en ver volgens door FC Amsterdam ook al voortydig aan de kant werd gescho ven. Beide malen was oud-topvoetballer met veel tam tam binnenge haald. Van der Hart, die in 1974 tijdens het wereldkampioenschap voetbal in West-Duitsland als rechterhand fungeerde van Rinus Michels, was door de verschillende affaires rond zijn persoon dermate afgeknapt op het professionele voetbal dat hy zich h;er helemaal uit terugtrok. Actief bleef hij bij het Amsterdamse amateurclubje WA. Zyn kwaliteiten als trainer evenwel bleven blijkbaar ook over de grens niet onopgemerkt, want enkele weken geleden meldde Fort Lauderdale Strikers zich by monde van directielid Robbie bij huize Van der Hart. "Elk aspect rond dc toekomstplannen van de club hebben we doorgeno men en omdat onze visie geheel overeenkwam met die van Cor van der Hart hebben we hem een contract voorgelegd", aldus de manager van Fort Lauderdale waarvoor onder anderen Gert Muller en Cubillas uit komen. Van der Hart zelf was uitermate content met zyn nieuwe baan. "Het is een zeer lucratieve zaak voor mij. Maar wat misschien nog be langrijker is, is dat ik er enorm veel zin in heb. Ik begin helemaal op nieuw. Met een schone lei". GELSENKIRCHEN (ANP) - Voor een uitverkocht Park Stadion in Gelsen- kirchen - 70.000 toe schouwers trotseerden de ijzige koude - heeft het Westduitse voetbalelftal zaterdagmiddag bonds coach Jupp Derwall het eerste grote succes in zijn loopbaan als trainer van de Westduitse hoofd macht bezorgd. Een, weliswaar magere, zege van 2-0 op "concurrent" Turkije bracht West-Duitsland als laatste van de acht teams die zich voor Italië kwalificeerden in de finale ronde van het toernooi om het Europese kampioenschap voor landenteams. Daar zal de ploeg tegen gastland Italië, Grieken land, Nederland, Tsjechoslowa- kije, Engeland, België en Sparye moeten bewijzen dat de over winning in groep zeven, waarin tenslotte geen "grote" voetbal landen zaten, niet het enige suc ces voor Derwall zal blijven. Alleen in de beginfase van de sleu telwedstrijd kon het publiek echt tevreden zijn met Derwall's pu pillen. Precies na een kwartier produceerde Klaus Fischer van Schalke'04 de eerste treffer. Een prachtige pass van uitblinker Bernd Förster, die na de eerste helft luid werd toegejuicht door de Westduitse toeschouwers, be reikte Rumenigge, die zijn af zwaaier door Fischer in een doel punt omgezet zag worden. Ook de Turken hadden in de aan- vangfase verscheidene kansen. Ruim 25.000 Turkse supporters zagen Engin, die in de Duitse Bundes 1: i bij Hertha BSC jpeelt na drie minuten vrij voor ur verschijnen. De Turkse spits schoot de bal echter hoog tussen zijn landgenoten in de tribunes. West-Duitsland hoefde na de ope ningstreffer weinig moeite te doen zich de Turken van het lijf te houden. Doelman Nigbur kreeg vrijwel niets te doen, wat voor namelijk te danken was aan Bernd Förster, die (ingevallen voor zijn broer Karl-Heinz) voor rust Sadullah en na rust de voor Sadullah ingevallen Aris geen kans gaf gevaarlijk te worden. Tegenvallende spelers bij de Westduitsers waren Hansi Müller en de uit Spanje overgekomen Rainer Bonhoff. Beiden maakten onverklaarbare fouten en waren voor het grootste deel verant woordelijk voor de bepaald niet sprankelende vertoning van de Westduitse ploeg. De Turken vervinge.n nog Mustafa voor Resid, maar ook deze speler kon Turkije niet de nodige im pulsen geven om op gelijke hoog te met de Westduitsers te komen. De doelman van Turkije, Senol, had in de eerste helft met enkele katachtige reacties de Westduitse spitsen het scoren belet. Ook in de tweede helft bleef Senol de uitblinker in de Turkse ploeg. In de 53ste minuut pakte hij een Es --Ï kopbal van Fischer, vier minuten later weerhield hij Nickel van diens eerste mogelijke doelpunt voor het Westduitse team. Na 62 minuten zag hij een kopbal van (weer) Fischer maar net langs de voor hem goede kant van de paal gaan. Rumenige miste in de 76e minuut ook nog eens een goede kans. Pas in de 89ste minuut kon de voor Stielike ingevallen Zim- mermann de toch wel verdiende tweede treffer achter Senol drukken. De zevende overwinning op rij voor Derwall, die op 27 februari in Bremen tegen Malta en 1 april te München tegen Oostenrijk nog twee wedstrijden heeft om zijn selectie weer op volle sterkte te brengen (in Gelsenkirchen ont braken de geblesseerde Allofs, Karl-Heinz Förster en Hans-Pe ter Briegel) en daarmee naar de eindronde in Italië te vertrekken. r-^vHS&ani *t^nlk^kfu^"an Sem>' ka" red<imi' up een xkat uon Klaui fuchcr. De blond, fiumnwniee

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13