Bloemerd wordt toch sneller aangelegd Nieuw zwembad Voorschoten:nog niet afgestemd op speciale poepen ceidse agenda Zoeterwoude laat opeliggen Mogelijk eind 1981 sportvelden en recreatieve deel gereed I I Ml/ CHI KMPIU DOORSCHOTEN - Het nieuw te openen zwembad in Voorschoten is nog niet ge schikt voor gehandicapten en hydro- therapie en dat betekent eventueel het stopzetten door de Stichting Gezond heidszorg van het zeven uurtje voor deze deze groepen, waaraan 75 personen deelnemen onder leiding van de fysio therapeute mevrouw E.M. Rovers. Sinds 1974 huurt de Stichting Gezond heidszorg uren af in het oude instructie- bad. Het water moet worden verwarmd tot een temperatuur van minstens 33 graden en dat blijkt wel in het oude maar niet in het nieuwe zwembad mogelijk te zijn. Mevrouw Rovers heeft al in de be ginperiode van de bouw van het nieuwe zwembad mogelijk te zijn. Mevrouw Rovers heeft al in de beginperiode van de bouw van het nieuwe zwembad de bouwcommissie regelmatig gewezen op de behoefte het water in temperatuur te verhogen voor bewegingsoefeningen. Die worden gedaan om uitgevallen of sterk verminderde lichaamsfuncties te herstellen of te verbeteren. Mevrouw Rovers deed haar mededeling over het nieuwe bad aan het bestuur van de Stichting Gezondheidszrg Voorscho ten tijdens de algemene ledenvergade ring. Wel had de gemeente een andere mogelijkheid achter de hand, maar daarover mocht zij nog geen mededeling doen. Op het Voorschotense gemeentehuis ver baast directeur L. de Groot van de hoofdafdeling Welzijn en Onderwijs zich over de mededeling vi Rovers, omdat inmiddels plannen wor den voorbereid om te zorgen dat de groep van mevrouw Rovers ook in het nieuwe zwembad onderdak kan krijgen, evenals de bejaarden, die ook ln een iets hogere dan normale temperatuur water zwemmen. Technisch is het wel mogelijk om in het nieuwe grote zwembad de temperatuur van het water op te voeren tot 33 graden praktisch is het een zeer kostbare zaak. Al één dag vantevoren moet dan worden begonnen met het extra verwarmen, daarna ontstaat er grote condensvor- ming in het gebouw en ook dat is alle maal nog wel goed te krijgen, maar het geheel is zeer energie-verslindend. Juist 14 dagen geleden is er in overleg met de architect en het bouwbureau een plan gemaakt, waardoor alleen het bobbel- bad (bijna zo groot als het huidige in- structiebad) een verhoogde watertem peratuur kan krijgen. Daarvoor zijn en kele bouwkundige en technische voor zieningen nodig. De directie Welzijn zal het plan zo spoedig mogelijk afwerken en via burgemeester en wethouders kan de gemeenteraad daarna het plan beoor delen en hiervoor geld beschikbaar stellen. Directeur De Groot meent dat de extra kosten die worden gemaakt uiteindelijk een energie-besparing opleveren. Hij bestrijdt de mening dat de bouwcom missie de groep gehandicapten zou heb ben vergeten en wanneer het aan zijn afdeling ligt dan is het nieuwe zwembad snel aangepast. De vraag blijft toch bestaan waarom eerst nu technische voorzieningen worden verricht, terwijl volgens plannen het zwembad rond april volgend jaar gereed kan zijn. De voorbereidingen van de bouw zijn verricht door een speciale bouwcommissie, met vertegenwoordi gers uit de sport- en zwemwereld aange vuld met ambtenaren. Tijdens de begin fase werd de vormgeving van het in structiegedeelte al aangepast omdat op dat moment de zweminstructeurs grote bezwaren toonden. Waarschijnlijk is bij het zwemmen voor gehandicapten te veel gekeken naar de bereikbaarheid van het bad en minder naar de tempera tuur van het water. LEIDERDORP - De aanleg van de extra sportvelden in het sport- en recreatiepark de Bloemerd in Leiderdorp zal veel sneller zijn afgerond dan de gemeente oorspronkelijk had gedacht. Ook zal helmiddelste, recreatieve gedeelte van de Bloemerd eerder klaar zijn voor gebruik. Dit grasland, gelegen naast sportpark Bloemerd extra sportvelden. Leiderdorp (op de achtergrond het Alecto-clubgebouw)wordt bestemd i Erkenning voor Voorschotens Kamerkoor VOORSCHOTEN - Het Voorscho tense Kamerkoor van Rita Eriks ontwikkelt zich tot elite-koor. Ook in musicologisch opzicht. Concessies zijn niet te verwach ten, maar de schare toehoorders (ditmaal in de kapel van Huize Bijdorp) vermindert er niet om. De erkenning is verworven. De enige concessie was aan het eind Stille Nacht, maar aan de ge meenschapszang ging nog eerst een koorversie vooraf in de be werking van Cornelis de Wolf, een vergeten naam die bij inge wijden in ere blijft. Eigenlijk waren twee concerten in een gevlochten. Het andere was van het mini-Leids Barok En semble van Ton Beckers (bekend van het Leids Kamerkoor). Bec kers heeft een zwak voor Purcell Deze verwachtingen hebben bur gemeester en wethouders van Leiderdorp geuit naar aanleiding van de goedkeuring om van het werk dat voor de aanleg van de velden nodig is een project ter bestrijding van werkloosheid (D AC W-project) te maken. De Dienst Aanvullende Civiele technische Werken (DACW) bevordert de werkgelegenheid in gebieden die dat nodig hebben. Voorheen wees deze dienst zelf projecten aan die door subsidie werklozen aan het werk moesten helpen. Niet goed Dit ging echter niet zo goed. Zo kon het bij een project in Rotterdam, waar subsidie voor gegeven was om werkloze schilders aan het werk te krijgen, gebeuren dat men nergens mensen in de regio kon vinden. Er moest toen met een busje op en neer worden ge reden om mensen uit Noord- Brabant te halen. De aanleg van de velden is echter een tijdrovende aangelegenheid, die voor anderhalfjaar werk kan geven aan elf man. Volgens het gewestelijk arbeidsbureau kun nen deze mensen zeker worden gevonden binnen de regio Lei den. Op basis van deze gegevens is de aanvraag van Leiderdorp om DACW-hulp te krijgen in principe goedgekeurd. Een en ander houdt in dat Leiderdorp dertig procent goedkoper kan gaan werken en daardoor moge lijkheden heeft gekregen om het sport- en recreatiepark sneller af te maken. Het lag eerst in de bedoeling dat in 1980 niet meer dan twee velden zouden worden aangelegd. De hockeyclub Alecto en de voet balvereniging RCL zouden er dan elk één krijgen om de groot ste wachtlijst weg te kunnen werken. Verwacht werd dat in 1984 de andere hockey- en voet balvelden door de twee vereni gingen zouden kunnen worden gebruikt. Nadeel Nu er met de DACW gaat worden gewerkt kunnen zondc-r veel meer geld uit te geven, eind 1981 alle vier de velden klaar zijn, plus het middelste gedeelte van het park. Voor de aanleg hiervan wil de gemeente één miljoen gulden uitgeven. Met de DACW-subsidie kunnen die onkosten worden te ruggedrongen tot 700.000 gulden. Dit bedrag zal echter alleen mogen worden uitgegeven wanneer Ge deputeerde Staten (het dagelijk se bestuur van de provincie) hun goedkeuring hiervoor geven. Het nadeel is namelijk dat de op brengst van de grondverkoop van het Elisabeth-ziekenhuis inmiddels al ruim is opgegaan aan de kosten voor de aanleg van de Bloemerd. De gemeente verwacht echter weer geld van de verkoop van de grond in het Elisabethhof, het stuk weiland achter het ziekenhuis. Dat geld is er nu nog niet, maar des ondanks verwacht het college van burgemeester en wethouders geen bezwaren van GS tegen het voorfinancieren van deze unieke kans. Volgens het college gaat het niet alleen om een financiële meevaller voor Leiderdorp, maai wordt ook het rijk geholpen om werklozen weer aan het werk te krijgen en de verenigingen in de Bloemerd kunnen hun velden eerder gebruiken. Inmiddels heeft de DACW te ken nen gegeven na het anderhalf jaai durende project in het sport- en recreatiepark eventueel nog meer werk met subsidie te laten uitvoeren. In dit.verband denkt de gemeente nu al aan de aanleg van de ontsluiting van de volks tuintjes die waarschijnlijk langs de provinciale weg 6 zullen ko- Fietser (15) loopt hersenschudding op VOORSCHOTEN - De 15-jarige jongeman J. H. van P. is gister middag met een hersenschud ding naar het Academisch Zie kenhuis in Leiden overgebracht na een aanrijding op de Leidse- weg in Voorschoten. Bij het linksaf slaan verleende de fietsende jongen geen voorrang aan een achterop komende auto. Als gevolg daarvan schepte de personenwagen de fietser. ARTSEN Leiden - voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur v.m. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Morswegkwar- tier. Noord-binnenstad. Noorderkwar tier en Groenoord), J. Reinders, G. Brandstraat 20, tel 760947. Wijk 2 (Kooi en Merenwijk), R. van Leeuwen, Hooi gracht 48a, tel: 133834 Wijk 3 (Waard, Professorenwijk. Tuinstad wijk en Zuid binnenstad), A. van Luyk, Wasstraat 2a, tel: 122522. Wijk 4 (Zuid-west en Haag- wegkwartier), 22 dec, A. Boer, Kenne dy laan 46. tel 310420. Zo 23 vanaf 8 uur v.m. A. van Rijn, Melissetuin 5, teL 210797. Leiderdorp - P. van 't Woud/L. Midden dorp, Hoofdstraat 40, tel: 410070, spreekuur van 12.30-13 uur. Oegstgeest - J. de Haan, Oranjelaan 26, tel: 156505. Voorschoten - za 22 dec., W. van Dam, Palestrinalaan 29, tel: 3960. Zo 23 dec., A. Meiman, Leidscweg 128a, tel 2493. Warmond - J. Hoornweg, Prof. Aalber- selaan 1, tel 02522-11393. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der i apotheken in de regio Leiden wordt j waargenomen van 22 t/m 24 dec. door apotheek Centraal, Breestraat 74. tel: 120552. Door apotheek Beker, Kempe- naerstraat lb, tel: 153274. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apo- theek te komen kan men, uitsluitend in 1 spoedgevallen, van een taxi, tel: 122444, gebruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, teL. ten noorden van de Rijn 134604; tel:, ten zuiden van de Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum. Berkenkade, Lei- j derdorp, tel: 410131, spreekuur ma t/m do van 14-15 uur. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, teL 154500. Warmond - Zr. T. Miedema-de Jong, Kagerplem 307, teL 02522-10542. DIERENARTSEN Leiden - weekendregeling dierenartsen Muurling/Helder/Roest - A. Helder, Hermelijnvlinder 36, teL 146686. B. Boer, Boshuizerlaan 26, tel: 764058. Weekend- regeling dierenartsen Krol en Vestjens- J. Vestjens, Rijn en Schiekade 23, Lei den, teL 144323. Vrijdag Stadhuis - 19 uur, begroting gemeente Leiden. Clubhuis Kleine Matilo - kerstbingo- avond, 20 uur. Hooglandse Kerk - kerstconcert, 20.15 Tent Avi-bus - Anna Paulownastraat, za van 20-22 uur en zo van 10-17 uur. Schouwburg - "De Bolhoedmannen", 20.15 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Zaterdag Restaurant Menkenhal - Vondellaan, 9 uur, start kerstwandeltocht. Kerstruilbeurs - school W. de Zwijger laan, van 10-16 uur. Leidse Hout - 11 uur, start kerstloop. Schouwburg - Cabaret Don Quishoc- king met "Trappen op", 20.15 uur. Stadsgehoorzaal - galabal van dans school Wielinga, 20.30-02 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.3(1-17 uur. Warmond - kerstmarkt, 11-16 uur, plein tje bij De Pomp. Wassenaar-Cabaret, 21 uur. Nieuw Nij- evelt, Van Zuilen van Nijeveltstraat 206. Zondag Leiden Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, kerst-familie-instuif van 14-17 uur. Museum voor Volkenkunde - Steen straat 1, Indiase dansvoorstelling, 15-16 Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Volkhuis - Haarlemmerstraat 73b, Fem ke, ontmoetingscentrum voor vrouwen, 13-16 uur. Stadsgehoorzaal - voorrondes Ned. damkampioenschappen, 10-17 uur. Maandag Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, festival van de lach "Marx Brothers en Marilyn Monroe" 20 en 22.15 uur. Ontmoetingscentrum - hoek Boshui zerlaan, bejaardensoos Zuid-west, 14.30 (Suite G. Ciacony g) en voor de Oostenrijkse supervirtuoos Bi- ber uit dezelfde tijd (Sonates). Knappe strijkers met een cem- baal voor continuo-functies. Het Kamerkoor zong in de a-cap- pella sfeer stukken van Pachel- bel, Homilius, Josquin (Verbum caro factum, prachtig transpa rant) en (dubbelkorig) Kaspar Fi scher. Meer naar de kerstboom toe gingen een trits Duitse en een trits Engelse zangen. In de eind groep had nog een "O Kindeke Klein" in Bach's zetting een plaats en O Saligh Heiligh Beth lehem uit 1645 met een vooraf gaande orgelmeditatie van een mij onbekende Goudsmit, mooi voorgedragen door Aat Eriks. KEES VERHOEF Scholencomplex krijgt extra toegangsdeuren LEIDERDORP - In de scholen- groep van Voorhof-Zuid in Lei derdorp zullen extra buitendeu ren, toiletten en garderobes wor den aangebracht. Hierdoor wordt het mogelijk de handenarbeid- en gemeenschapsruimten ook buiten de schooltijden en los van het gebouw te benutten. Als gevolg van de indeling van de scholen is het nu nog niet moge lijk deze ruimten te benutten zonder daarbij door de hele school te moeten lopen, hetgeen de onderwijzers minder gewenst vinden. Met de aanpassing is een bedrag gemoeid van 41.000 gulden. Poging progressieven tot gesprek mislukt Straver (PZ): Voor half tien niet roken in de raadszaal. ZOETERWOUDE- Er zal in Zoeterwoude voorlopig nog niet worden gepraat over de openbaarheid van de commissievergaderin gen uit de gemeenteraad. De motie die de fractie van Progressief Zoeterwoude hieromtrent indiende haalde het niet gister avond tijdens de raads vergadering over de be groting voor 1980. Het wijzigingsvoorstel dat bij monde van Kees Straver werd verwoord, werd met acht tegen vier stemmen verworpen. De volledige CDA-fractie stemde tegen alsmede de twee wethou ders Maan en Van der Heijden. De eenmansfractie van de WD (Michielsen) stemde vóór de mo tie omdat deze partij in de alge mene beschouwingen van twee weken geleden al had aange drongen op het zo spoedig moge lijk openbaar maken van de commissievergaderingen. PZ wilde nu al in de commissie be stuurszaken van Zoeterwoude over deze zaak gaan praten omdat in april 1980 de wet op de open baarheid in geheel Nederland van kracht wordt. Deze wet houdt in, dat met ingang van die datum de commissievergaderin gen openbaar moeten worden. Het CDA gaf als argument, dat nu discussiëren zou betekenen dat er op de zaak wordt vooruitgelo pen, aldus fractievoorzitter Ho- genelst. Belasting Een tweede motie van PZ om toch een verhoging van 3'/2 procent door te voeren op de onroerend- goedbelasting werd later op de avond ingetrokken omdat deze helemaal onhaalbaar bleek. De PZ-fractie vond de verhoging noodzakelijk om schoksgewijze verhogingen in de toekomst te voorkomen. Wethouder Maan zei daarop, dat het niet doorvoeren van de belastingverhoging al is gedekt in de begroting. "Een ver hoging na 1980 zai dus niet het gevolg zijn van het feit dat dit jaar is besloten tot het bevriezen van de belasting", aldus Maan. Ook het WAD-rapport (Werkgroep Accommodatie Dorp) kwam weer uitvoerig ter sprake. Dit rapport gaat over een onderzoek dat is gedaan naar de behuizing van de diverse verenigingen in Zoeterwoude. De resultaten zijn aan het college van B en W ver trouwelijk aangeboden. In de al gemene beschouwingen wasech ter kritiek geuit op het feit dat de raadsleden het rapport niet mochten inzien. Wethouder Van der Heijde zegde gisteravond toe dat de raadsleden inzage konden krijgen in het rapport. Dure huizen Over de verdeling van de woningen in het plan Hoge Rijndijk West zal nog nader overleg plaats vinden. Hogenelst maakte zich zorgen over de ontwikkeling van de bouw van te dure huizen. Van der Heijde zei dat het bestemmings plan eventueel moet worden bij gesteld om de aantallen van goedkopere woningen te vergro ten. Ook zullen de parkeer problemen in hetzelfde gebied nader worden bekeken in de commissie voor openbare wer ken uit de gemeenteraad. Verder maakten B en W bekent dat het rapport over het reilen en zeilen van het zwembad van Zoeter woude in de eerste drie maanden van 1980 is te verwachten. Engel- kes (CDA) had hier nog eens om gevraagd. Groot winkelbedrijf De fractie van PZ maakt zich zor gen om de ontwikkelingen rond de bouw van een winkelcentrum. Volgens de fractie gaan er ge ruchten dat zich een grootwin kelbedrijf wil gaan vestigen in Zoeterwoude. PZ is daar tegen omdat dit schade zou berokke nen aan de middenstand van Zoeterwoude. Van der Heijde verklaarde dat er inderdaad sprake is van een grootwinkelbe drijf. "Het is echter één van de vele gegadigden en er is nog he lemaal geen beslissing geno men", aldus Van def Heijde. De begroting voor het jaar 1980 werd hierna vastgesteld waarbij PZ de kanttekening plaatste ten aanzien van de onroerend-goed- belasting. Roken Op het eind van de avond deed PZ nog een aardige duit in het zakje. Kees Straver deed een voorstel om de rookwaren, die op de tafels voor het grijpen staan tijdens vergaderingen, in het vervolg achterwege te laten. Dit voorstel werd aangenomen met zeven stemmen vóór en vijf tegen. Dat was echter niet alles, want de klap voor de rokers moest nog komen. Een voorstel van dezelf de zijde om tot half tien niet te roken ontlokte een uitspraak van wethouder Van der Heijde om in dat geval pas om half tien te be ginnen met vergaderen. Een an dere uitspraak was om na half tien niet meer te roken, want zo zei Michielsen (WD) "dan duren de vergaderingen een stuk kor ter". Daar ging Straver niet mee akkoord. Hij zei: "Pas na half tien beginnen de emoties op te laaien en dan zijn sigaretten broodno dig aldus de stevig doorroken de fractievoorzitter van PZ. Het voorstel werd overigens met acht stemmen vóór en vier stemmen tegen aanvaard. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2