VEJBS boekt weer overwinning m zaal-hoofdklasse g'/nm „Je haalt er veel mensen mee uit hun eenzaamheid" Twee damsters in finale WK ROMANCESDAAR LETTEN WE EERLIJK GEZEGD NIET ZO OP Boelsma in Brugge sneller dan Belgen INDOORKAMPIOEN THEO GORTER NU NIET GEPLAATST Onbeslist boksjeugd DINSDAG 18 DECEMBER 1979 PAGINA 17 door Sjak Jansen Elke ochtend, steevast om tien uur. ga ik de stad en regio in, op zoek naar mensen en dingen voor deze rubriek Tips en wensen voor "Publiek", kunt u tot klok slag tien aan mij kwijt, tel. 071-144941, toestel 215. Schriftelijke reacties zijn ook zeer welkom. 99 Oegstgeester echtpaar leidt dansmiddagen voor 60-plussers Het Oegstgeester echtpaar Schipper "ledereen kan hier terecht beginners, gevorderden, half gevorderden vertelt meneer Schipper Kleurenfilm over Leiden Piet Eijerde amateur-cineast uit het Noordhollandse .Zaan dijk heeft weer van zich laten horen. De Zaankanter die met zijn veelzijdige collectie kleu renfilms over 's lands steden en streken en filmprojector stad en land afreist, is on langs twee keer in Leiden ge weest. Allereerst op 3 oktober om hei dens unieke viering van zijn ontzet op film vast te leggen Ook vorige maand dook Éijer (69) hier even op. Dat in ver band met de vaandeltentoon stelling in stedelijk museum ben Dat materiaal heeft hij inmid dels ontwikkeld en in zijn eer der gemaakte film 'Leiden, de sleutelstad' gemonteerd. Een film die al enkele keren hier is vertoond, maar nu dus een nog completer beeld geeft van deze stad. Eijer (075-210299) staat paraat om zijn nieuwe versie voor verenigingen en dergelijke te vertonen. Tegen onkostenvergoeding draaft hij met zijn boeltje op Er wordt wekelijks wat afgedanst in het dienstverleningscentrum aan de Lytweg in Oegstgeest. En hoe? Niet dat de spaanders er af vliegen, maar het gaat er toch behoor lijk fanatiek aan toe op de dansmiddagen voor 60-plussers, die als vanouds onder leiding staan van het Oegstgeester echtpaar G. Schipper. Mevrouw Schipper zegt met de lessen voor 60-plussers duidelijk in een behoefte te voorzien en haar man pro beert dat kracht bij te zetten door een uitspraak van wijlen Victor Silvester van stal te halen. Deze fameuze orkestleider sprak ooit eens de gevleugelde woorden: „Dansen is het grootste maatschappelijke be zit waarmee u zich kan toerusten en is niet aan leeftijd gebonden. Het brengt vreugde en stelt de gelegenheid open om met andere mensen in contact te komen." Volgens Schipper is het dansen voor 60-plussers in Oegstgeest zo aangeslagen, dat van andere dienstencentra in den lande men speciaal naar Oegstgeest komt, om te kijken hoe het aan de Lyt weg in z'n werk gaat. Durf Vroeger hadden veel mensen geen tijd om te dansen' weet me vrouw Schipper. „Of men mocht niet om geloofsredenen. Nu speelt dat allemaal niet zo n rol meer en komt men hier in groten getale naar toe. Het loopt hier op rolletjes. Al tien jaar.' Alles wordt gedanstde cha-cha-cha.de r op. Alleen met de oude wals passen we t duizeling Haar man: „Toch zijn er nog erg veel ouderen, die dolgraag naar de dansles zouden willen, maar niet durven. Jammer, want dat is helemaal niet nodig. Iedereen kan hier terecht: beginners, gevor derden, half-gevoi derden." „En we dansen alles", vervolgt de 66-jarige Oegstgeester. „De cha- cha-cha, rumba, samba, engelse wals, jive..enfin noem maar op. Alleen met de oude wals passen we een beetje op, in verband met duizeligheid." Sirtaki Op de dansles komen meer dames dan heren. „Dat is altijd zo", weet Schipper. „Daar moet je mee leren leven. Maar voor de cursisten is dat geen enkele belemmering. Integendeel." En hij lepelt een anekdote op over enkele cursisten die op de dansmiddagen de sirtaki feilloos onder de knie hadden gekregen en prompt op vakantie naar Griekenland gingen om daar deze dans, onder het bewonderend oog van de plaatselijke bevolking, in de praktijk te brengen. „Met deze dansmiddagen haal je veel mensen uit hun eenzaam heid", weet mevrouw Schipper tenslotte. „Of er romances door ontstaan, dat weten we niet. Daar letten we eerlijk gezegd niet zo op. Vriendschap wel. Ze komen door de dansles bij elkaar. En ze blijven er fit bij." Heerlijk Voor dat laatste kan mevrouw Neumann uit Oegstgeest uitstekend model staan. Zij is dik 87 maar gaat elke woensdag zwemmen, maakt elk jaar nog een grote reis. En bezoekt elke woensdagmid dag trouw de dansles voor gevorderden in het dienstverlenings- centrum. Eigenlijk geen wonder dat sommige cursisten spi eken van „het heerlijk middagje is weer gekomen!" Kindershow ten bate van Opper- Volta 's Werelds jongste manipula tor Ido Oberski (9), junior- kampioen Arnoud Rietscho ten, kinderartiest Henk Driessen en Mister Pico, de president van de Magische Unie. Zij zijn slechts enkele van de attracties, die volgende week vrijdagmiddag belan geloos hun medewerking zullen verlenen aan een wer velende kindershow in het N'oordwijkse Lidotheater, waarvan de opbrengst ge heel ten goede zal komen a Opper-Volta. Burgemeester J. M. Bonnike van Noordwijk zal die mid dag om half drie het zaakje welkom heten. Cees van der Togt neemt de muzikale be geleiding voor z'n rekening en uiteraard is het komische duo Amarco en Pipo uit de badplaats ook van de partij. LEIDEN - In de Leidse hoofdklasse zaalvoetbal kwam MJBS opnieuw tot winst. Vorige week bleken deSassen- heimers al te sterk voor Oegstgeest. Ditmaal versloeg het team E-KL Boys (2-4). In de inter-regionale zaalvoetbal competitie kreeg het team van Glasbergen een nipte 5-4 nederlaag te verwerken van De Bron. goalie Gert van der Luit. Wisten de Sassenheimers in balbezit te komen dan volgde een snelle counter. Uit zo'n counter opende het team in de 13e minuut de sco re via een treffer van Ted Lu- moindong: 0-1. Tot de pauze bleef deze stand onaangeroerd Direct na de hervatting stelde Kees Karstens Robert Enthoven in staat 0-2 aan te tekenen. Voor de thuisclub waren Jan Pijnak ker en Pim van der Meer dicht bij treffers. Keeper Gert van der Luit echter stond doelpunten in de EKL Boys-MJBS 2-4 Met de Noordwijk-spelers Kees Karstens en Ruud Bröring in de ploeg hebben de Sassenheimers uit de laatste twee wedstrijden het maximale resultaat van vier punten behaald. De thuisclub kon gisteravond geen moment een vuist maken tegen de op de counter spelende Sassenheimse formatie. De ploeg liet de Katwij- kers opkomen tot de schietlijn, om daar een muur te vormen voor BRUGGE - Bij de tweede wed strijd van het driebanentoernooi shorttrack, dit weekeinde in het Belgische Brugge verreden, be haalde Men Boelsma de zege op de 500 meter. De Nootdorper won de finale in 50.4 sec. Twee coaches hadden voor Boels ma 49.0 sec. geklokt, want een nieuw Nederlands record zou hebben betekend. De Belgische jury kwam echter tot 50.4De Belg Franny van Hoorn werd tweede in 50.7, 3. Jan Verduyn (Amsterdam), 4. Cees Boer (Lei den). De finale op de 1000 meter werd gewonnen door de Belg Paul Goethals, 1.47.2, tweede werd de Brit Derek Webber, uitkomend voor Leiden in 1.47.3, en derde Arie Ravensbergen (Voorscho ten) 1.47.4. Op de 5000 meter met aflossing werd de ploeg van Leiden A tweede in dezelfde tijd als win naar Amsterdam/Delft in 8.25.9. Na twee van de drie wedstrijden leidt Brugge met 107 punten vóór Leiden met 102 V2 en Amsterdam/ Delft met 86Vb. Volgende wedstrijd 20 januari in Leiden. Alex Jansen Alex Jansen werd afgelopen week einde winnaar van een schaats- marathon over 100 ronden op de Utrechtse kunstijsbaan. De 19-ja- rige Leidenaar finishte in de wedstrijd voor B-rijders met één voorsprong op Verhoeven. Cees Borst uit Hoogmade eindigde op een vierde plaats. weg. Ruud Bröring wist aan de andere kant wel het vijandelijke net te vinden. Na een goede com binatie met Ted Lumoindong kon Bröring 0-3 inschuiven. Terwijl Kees Karstens en Jos Wit- teman nog op de lat schoten voor de Sassenheimers, leek de ploeg op eenvoudige wijze het eindsig naal te bereiken. Jan Pijnakker en Pim van der Meer brachten de thuisclub echter toch nog in de race terug: 2-3. In de slotfase schoot Ruud Bröring zijn team naar de beslissende 2-4. De Bron-Glasbergen 5-4 Weer een nederlaag voor de Rijns burgers die langzamerhand af zakken naar de onderste regio nen van de afdeling. Gedurende een groot deel van de wedstrijd kenden de Rijnsburgers een overwicht. Uit dit overwicht ont stonden ook diverse kansen. Lijs van Egmond, Cor Vreugdenhil en Piet Haasnoot mikten echter niet nauwkeurig genoeg. Uitblinker Anne Ouwersloot opende via een gave treffer de score. Vlak voor de doelwisseling kwamen de Gouwenaren op gelijke hoogte: 1-1. In de tweede rondgang liep De Bron al rap uit naar 4-1. Hier na schoten Lijs van Egmond en Cor Vreugdenhil op het hout werk. In de 15e minuut wist Vreugdenhil wel het vijandelijke doel te treffen: 4-2. De thuisclub bouwde de stand daarna weer uit: 5-2. Lijs van Egmond en Cor Vreugdenhil zorgden via twee treffers nog voor een spannende slotperiode: 5-4. De tijd bleek echter te kort om alsnog een gun stig resultaat uit de wacht te sle pen. TENNIS - De Eindhovenaar Mi- chiel Schapers is door de KNLTB voor drie maanden geschorst. Tijdens een Satelliettoernooi in Veldhoven gooide hij zijn racket naar een lijnrechter en ging ver volgens op de baan liggen. HAARLEM (GPD) Theo Gorter, die vorig jaar in de finale van de Nederlandse indoor-tenniskampioenschappen verrassend afre kende met Louk Sanders, is niet geplaatst voor de nationale titelstrijd, die het komende weekeinde in Goule wordt gehou den. De regerende kampioen heeft in de ogen van de plaatsingsi ommi - sie in het afgelopen jaar te weinig prestaties geleverd om in aan merking te komen voor een „beschermde positie. Wel geplaatst zijn Louk Sanders en Marc Albert, die, als alles volgens plan verloopt, elkaar in de finale zullen ontmoeten, en verder Huub van Boeckel en Rolf Thung. Het toernooi begint donderdagmid dag. Zondagmiddag om twaalf uur worden de halve finales ge speeld en om half drie de finale. SNEEK (ANP) - Na de negende ronde zijn vier speelsters - twee Nederlandse en twee Russische - geplaatst in de eindronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap dammen, dat van daag begint. Het zijn de Nederlandse kampioe ne Lenie Geurts (21), Petra Pol man 16), Loedmilla Sotsjenko en Elena Altsjoel. Polman, Sotsjen ko en Altsjoel eindigden gelijk met 12 punten, Lenie Geurts en de heersende wereldkampioene Elena Michailovskaja behaalden ieder 10 punten, maar door toe passing van het Sonneborgber- ger-systeem kwalificeerde de Nederlandse kampioene zich Deze vier speelsters spelen een hal ve competitie met als inzet de we reldtitel, de andere speelsters - met uitzondering van de Russin Syslova - spelen om de vijfde lot de achtste plaats. In de negende ronde had wereld kampioene Michailovskaja veel moeite met de Fran^aise Yvonne Bonnefoy. De Fran^aise maakte in het eindspel een foutje, dat haar de nederlaag bezorgde. Pe tra Polman moest tegen haar Grand Prix Zandvoort grootste rivale Sotsjenko zeer se cuur spelen om tot remise te ko men. hetgeen haar tenslotte toch gelukte. Lenie Geurts had weinig moeite met Syslova en hetzelfde gold voor de Russische Altsjoel die Huprez versloeg. De uitslagen van de negende en laatste ronde van het voortoer- nooi zijn: Bonnefoy-Michailovskaja 0-2; Altsjoel-Huprez 2-0; Sotsjenko Polman 1-1; Syslova-Geurts 0-2; Barbara Graas was vrij. De eindstand is: 1. Polman, Sotsjenko en Altsjoel 12 punten uit 8 wedstrijden. 4. Geurts en Michailovskaja 10. 6. Graas 8. 7. Bonnefoy 5. 8. Huprez 2 'i Syslova 1 In de eindstrijd beginnen de speel sters met het reeds behaalde aan tal matchpunten, zodat Lenie Geurts met een achterstand van start'gaat in de beslissende fase van dit toernooi. ADVERTENTIE 111 «revaar ZANDVOORT (GPD) - Op het cir cuit van Zandvoort mag geen s- bocht worden aangelegd. Gede puteerde Staten van Noord-Hol land hebben dat besloten, nadat door burgemeester en wethou ders van Zandvoort om een der gelijke vergunning was verzocht. Door de weigering van Gedepu teerde Staten mogen waar schijnlijk geen internationale wedstrijden meer op het circuit van Zandvoort worden gehou den. Uit veiligheidsoverwegingen heeft de internationale autosportorga nisatie FISA van de exploitant van het circuit geeist, dat een s- bocht wordt aangelegd tussen hei chthfiik an da Panorama bocht om de snelheid te verlagen. Nu aan dat verzoek niet kan wor den voldaan, is het twijfelachtig dat aan het circuit vergunning wordt verleend voor het houden van internationale wedstrijden. Hierdoor is het onzeker gewor den of de Grand Prix van Neder land volgend jaar nog wel op Zandvoort kan worden verre den. Woensdag 19 december aanvang 22.00 uur S.F.L.F.— V. D. LEEK B.V. In de Groenoordhal. DEN HAAG (ANP) - De Ned landse juniorenploeg heeft go ren in Den Haag een 6-6 onbes gebokst tegen Jong Denem ken In sporthal De Houtzagi toonde Nederland zich in de I gere gewie hts klas sen sterkei De lichte kla.- en leverden e\ env praktisch uitsluitend nedcrla* op De Nederlandse ovcrwinn gen kwamen op naam van S, Kwya e (bantam». Rij-.ng. i den. Hallie (lichtwelter). Van IJssel (/waarwelter). Maas (m in (halfzwaari cht).

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17