Danny Clark: „Ik rij met tegenzin in piste'" ÉfSBfifi VRIJ-UIT Opnieuw een rare schuiver van Van Seggelen MC stelt geding uit DWVwil gele kaart Sercu en Fritz aan kop in Maastricht DINSDAG 18 DECEMBER 1979 SPORT PAGINA '5 Opnieuw is er bij UVS een kwes tie ontstaan rond Theo van Seggelen. En zij vloeit weder om voort uit de combinatie zaalvoetbal-veldvoetbal. Men zal zich herinneren dat ik het een paar maanden terug uit voerig heb gehad over de problemen die hierover bij sommige clubs in deze regio leven. Veld- en zaalvoetbal zijn wel iswaar zoontjes van één va der (de KNVB), maar ze ver schillen danig en soms beïn vloeden ze elkaar nadelig. Zo sukkelen veldvoetbalclubs nogal eens met spelers die niet kunnen worden opgesteld omdat ze blessures hebben op gelopen bij het zaalvoetbal. Het omgekeerde komt na tuurlijk ook voor, maar telt veel minder omdat zaalvoet bal aanzienlijk lager in aan zien staat). Lange tijd konden de vereni gingen hun selectiespelers op grond van het KNVB-regle- ment verbieden aan zaal voetbal te doen, maar het des betreffende, hevig omstreden artikel is deze zomer ge schrapt. De clubs zullen het nu meer in onderlinge afspraken dan in de pure verbodssfeer moeten zoeken. Dat lijkt mij ook veel juister. Bij UVS was aan het eind van het vorig seizoen, maar nog voor de overschrijvingster mijn, de afspraak gemaakt dat men in 1979-80 niet zou gaan zaalvoetballen. Ieder een wist dus waar hij aan toe was en had desnoods nog van club kunnen veranderen. Die overeenkomst werd een paar maanden geleden ge schonden door enige spelers, onder wie Theo van Seggelen, één der beste blauwwitte spe lers. Het UVS-bestuur schor ste de betrokkenen voor één wedstrijd, omdat men dat steeds met overtreders had gedaan. Voorzitter Kruit cs voelde er niet voor een uitzon dering te maken en dus met twee maten te meten, ook al verzwakte men zodoende het eerste elftal die zondag aan zienlijk. Die schorsing zette bij Van Seg gelen kwaad bloed. Hij bracht op 21 oktober een woest "communiqué aan al mijn vrienden" in circulatie waar in hij het bestuur van de blauwwitten dictatoriaal op treden verweet. "Het doet me bijna denken aan de toestand in Rusland", schreef Van Seg gelen op de toon van een op gewonden drie-stuivers ro man Ik stap uit de club, zo liet hij vastberaden weten. Twee dagen later al slikte hij dat ferme besluit in. Van Seg gelen bleef bij UVS. Dat ver hitte communiqué moest ge zien worden als een middel "om de discussie op gang te brengen". Een paardemiddel dus, want hij had die discussie stellig ook op een wat kalmere wijze kunnen afdwingen. Maar vooruit. Van Seggelen ver klaarde tevens "Ik heb hier veel van geleerd. Ik ga voor taan de praktische weg be wandelen om m'n partijtje voetbal te kunnen spelen" Je denkt: die jongen ziet het on juiste van zijn handelwijze in. Die zal nou wel verder goed uit zijn doppen kijken als aanstaande meester in de rechten. Want dat had hij ook nog gezegd: "Dit soort geval len kunnen voor mij namelijk maatschappelijk nadelig van invloed zijn" wedstrijd zo belangrijk was en dat we in de Groenoordhal zouden spelen. Dat realiseer de ik me later allemaal pas. Anders had ik het nooit ge daan. Nu loopt het weer in de gaten en dat is natuurlijk knap vervelend. Ik zal door UVS nu wel weer worden ge schorst, maar dat interesseert me allemaal niet. Ik sta voor mijn tentamen doctoraal en dat vind ik veel belangrij ker". Als je die verklaring twee keer leest overvalt je een grote treurigheid. Ik ga er niet verder in roeren, hoor. Alleen dit: als Van Seg gelen nog eens de kans krijgt zich over te laten bakkendan moet hij er toch eens op letten of er een ruggegraat mee de oven in gaat. Uitgesloten Theo van Seggelen Maar wat las ik tot mijn verba zing afgelopen donderdag in de krant? Dat hij wederom aan het zaalvoetballen was geslagen. Hij kondigde tussen neus en lippen aan zijn laat ste wedstrijd voor UVS te spelen omdat hij zijn studie wilde laten voorgaan. De ver klaring die hij aflegde doet bijna vermoeden dat hij de kluts kwijt is. "Ik heb die jongens een tijdje geleden beloofd een wed strijdje met de Taverne (de zaalvoetbalclub R.P.t mee te spelen. Ik wist niet dat deze Navraag bij het UVS-bestuur leerde me dat men daar niets afwist van Van Seggelens voornemen om daar zijn "laatste wedstrijd" te spelen. Dat vernam men pas uit de krant. In afwachting van een nadere verklaring van hem heeft UVS Van Seggelen uit gesloten van het spelen van wedstrijden voor de blauw witten. Deze muis zal dus nog wel een staart krijgen. Vol spanning wacht ik op deel 2 van het "communique aan al mijn sportvrienden" In stilte Al een paar keer had ik in deze rubriek iets willen schrijven over de FC Amsterdam, maar het kwam er steeds niet van Nu wel Het toeschouwersaantal dat de FC Amsterdam de Laatste we ken trekt, heeft een nieuw dieptepunt bereikt. Het schommelt nu rond de 300. Als je die rond een gewoon ooet balveld zet. ts het al bitter weinig, maar in dat immens grote Olympisch Stadion is dat gewoon helemaal niks Die mensen zie je niet eens. Ik moet eerlijk zeggen dat ik zeer te doen heb met die jon gens die daar hun thuiswed strijden moeten spelen. Een fraai "thuis" is dat. Het moet buitengewoon deprimerend zijn om in die volstrekte stilte, in dat luchtledige, er iets van te maken. Voor een gewone club is het Olympisch Stadion ook totaal ongeschikt. Supporters zitten veel te ver van het strijdge woel af. Er is geen echt con tact. Je kunt niet eens een rol closetpapier in de doelmond werpen. (Niet dat ik daar zo verrukt over ben, integendeel ik erger me altijd aan die rot zooi rond het doel, maar het is in deze tijd nu eenmaal een gebaar van meeleven). Eerst Blauw Wit.laterDWS.met hun toch grote historiezijn in het Olympisch Stadion de stille dood gestorven, tenmin ste als semi-profclub. Je hebt in dat grote, holle ding tenminste 10.000 toeschou wers nodig om een beetje sfeer te kweken. Op elk ander veld zou het dan bruisen van leven, in het stadion heb je dan nog biance. Tienduizend toeschouwers krijg je tegenwoordig niet zo ge makkelijk meer bij een voet balwedstrijd. Zelfs Ajax in zijn gloriedagen had ze lang niet altijd. En dat in een stad met vele honderdduizenden inwoners. Het enige dat er voor FC Am sterdam opzit is een kleiner, intiemer veld opzoeken in een buurt die nog enige samen hang vertoont. Ik weet het. die velden liggen niet opge scheept en wonderen mag je ook daar niet van verwach ten. Maar dat je meer dan 300 man trekt, staat als een paal boven water. Driehonderd man - hoe is daar in hemelsnaam nog betaald voetbal bij mogelijk? Ruziemakers Nauwelijks is het schaatssei zoen begonnen of roddel, conflicten, gedraai en achter docht zwieren weer lustig mee over het ijs. Ach, wij zijn ook een volk van behangers, knut selaars én doe-het-zelf-ru- ziemakers. De logica die in het schaatswe- reldje wordt gehanteerd is van een orde die mijn petje ver te boven gaat. Ik heb dan ook de grootst mogelijke be wondering voor mensen die de voetzoekerachtige gedach- tenontwerpen van de acteurs in elk geval nog kunnen vól gen. Jos Valentijn is duidelijk de bes te sprinter van het moment, maar mocht toch niet mee doen in de interland Neder land-N oorwegen omdat ja, omdathier rijd je al met een met een dubbele rittberger het rijk van de nevelen en mist banken binnen. Coach Jor- ntsma vond dat de oorspron kelijke sprintploeg moest worden gehandhaafd, want dat waren afspraken die ooit waren gemaakt. Dus moest Valentijn plaats maken voor Miel Govaert, die zo utt vorm is dat het wel lijkt ofhij niet op ijs maar door stroop schaatst. Op de achtergrond speelt ook de vader van Govaert een rol, want die man schijnt in de KNSB aardig wat m de melk te brokkelen te hebben. Te recht dat Miel daar gebruik van maakt, want je bent niets m dit land zonder een peloton hartstochtelijk in de marge meerommelende ouders, schoonouders, broers, zusters, neven, nichten en oud-ooms. Tussen coach Jomtsma en Govaert botert het ook al niet. want laatstgenoemde pro beert de ravijn-diepe inzin king waaraan hij ten prooi is te boven te komen niet via Jor- ritsma. maar via een man (Lamberts) die er nu juist op moet letten dat alles gladjes verloopt in de topschaatsenj En Jorritsma is nart de hulp van Lamberts niet gediend. Hoe opwindend is dit alles. Er hoeft nu alleen nog maar een lijk uit de gangkast te donde ren en we hebben de perfecte thriller. Ik heb met mijn villaijie karak ter wel eens gedacht: als we van dat hele zootje nu eens snert met kluif zouden maken en die zouden voeren aan cen- traalaziatische jachthonden, woestijnhoenen en bronstige kaaimannen. Dan zouden wellicht nog enige schepselen in het Melkweg-stelsel plezier beleven aan de Nederlandse schaatssport. Maar je zult het zien: die beesten krijgen het niet eens door hun strot. BREDA (GPD) - Het bestuur van de eredivisieclub NAC heeft nog niet besloten een kort geding tegen de KNVB aan te spannen. De Bredase club wil eerst in overleg tre den met haar advocaat, mr. Wagemakers. Dat gesprek vindt vandaag plaats. Daar na zal NAC beslissen of het de burgerrechter zal inscha kelen om de uitspraak van de commissie van beroep van de KNVB ongedaan te ma ken. NAC is door de commissie van beroep veroordeeld tot een onvoorwaardelijke boete van 5000 gulden, omdat de ploeg schuldig is bevonden aan het staken van de wed strijd NAC-Feyenoord op za terdag 5 oktober van dit jaar. Bovendien moet het restant van de wedstrijd worden uitgespeeld zonder publiek. NAC kan zich tegen deze uit spraak niet bij de KNVB verweren, omdat de com missie van beroep het hoog ste rechtscollege van de voetbalbond is. De Bredase ploeg zal zich dus of moeten neerleggen bij de uitspraak of de burgerrechter moeten inschakelen. Vlaardingen De eerste divisieclub FC Vlaardingen streeft naar een hoger niveau. Dit komt tot uiting in een door Jan Vilhi jn samengesteld rapport, dat aan de gemeente is aangebo den. FC Vlaardingen is op zoek naar vijftig geldschie ters die gedurende de plan- jaren elk seizoen 5000 gulden willen betalen. Er werden al enkele van die sponsors aan getrokken die toegezegd hebben Vlaardingen finan cieel te steunen. Een gemeentelijke bijdrage zou mogelijkheden moeten scheppen de huidige ac commodatie, die zich in een slechte toestand vindt, te verbeteren. Met daarbij het installeren van een lichtin stallatie plus de bouw van een overdekte sta-tribune en een spelershome. Getracht wordt een samen werkingsverband met FC Den Haag te creëeren, zoals dat bestaat tussen Feye- noord en Excelsior en Sparta met FC Dordrecht. Oranje Het sectiebestuur betaald voetbal van de KNVB heeft de spelers van Oranje ge vraagd om deze week een sponsor-overeenkomst te ondertekenen, waardoor ze zich verplichten hun mede werking te verlenen aan alle door Kortekaas Merchandi sing en Almere Projects op gezette acties. Daarmee lijkt het bureau Inter Football de race te hebben verloren, al heeft de Oranje-raad - Krol, Jansen, Kees Kist en Willy van de Kerkhof - geadvi seerd om voorlopig nog geen handtekening te zetten. Genoemd kwartet is van me ning, dat de KNVB tot op he den in gebreke is gebleven ten het strekken van informatie. Een en ander zou moeten ge beuren in een binnenkort te houden vergadering met het sectiebestuur betaald voet bal. MAASTRICHT (GPD)- In de sfeervolle Eurohal (ruim 4000 toeschouwers) moesten de Australiërs Don Allan en Dan ny Clark in de eerste koppelkoers van de vierde avond van de Maastrichtse Zesdaagse de leiding uit handen geven. Patrick Sercu en Albert Fritz pakten in de race over onbe kende afstand een ronde voorsprong op hun naaste con currenten. "Helemaal niet erg" oordeelde Danny Clark. "Die ronde zullen we beslist terug pakken. Don Al lan en ik zullen er alles aan doen om de Zesdaagse van Maastricht te winnen. Maar dan zullen we op de eerste plaats de koppels Ser- cu-Fritz en Raas-Pijnen moeten kloppen." brooa te veraienen. "Hooguit nog drie jaar. Dan stop ik ermee en keer terug naar mijn geboorte land. Ik rijd echt met tegenzin in de zesdaagsen. Maar wat wil je anders. Ik houd er een goede stuiver aan over. Van acht tot vijf in de fabriek werken is ook niks. Daarom houd ik het voorlopig bij de piste" De jacht in volle gang. Danny Clark (tweede van rechts) fungeert in de koppelkoers van de Maastrichtse Zesdaagse als gangmaker van Don Allan. Ook Joop Zoetemelk (links) heeft de achtervolging ingezet. ZEIST - Het amateurbestuur van de KNVB zal maandag 7 januari een beslissing nemen over het al dan niet invoeren van het gele- kaartensysteem in de hoofdklas se van het amateurvoetbal. Tij dens die bijeenkomst in Zeist van het amateurbestuur zal een voor stel van de Algemene Strafkamer van de KNVB ter tafel komen omtrent de afschaffing van het nu nog gehanteerde systeem van of ficiële waarschuwingen. Dit naar aanleiding van een brief die de Amsterdamse hoofdklasse DWV heeft gestuurd aan de KNVB. Volgens de Amsterdamse club wordt het de scheidsrechters on nodig moeilijk gemaakt. Voorzit ter Roef Bakker „De ene week fluit de scheidsrechter een wed strijd in de hoofdklasse waar hij alleen officiële waarschuwingen kan uitdelen, en de andere week leidt hij een duel tussen de toe komstteams in het -betaalde voetbal. Daar worden gele kaar ten snel getrokken". „Spelers in de hoofdklasse", zo schrijft de voorzitter van de Noordamsterdammers, „kunnen daar de dupe van worden omdat ze eerder een officiële waarschu wing kunnen verwachten. Op zo'n waarschuwing staat meestal direct een straf. Daarom hebben wij als DWV in een brief bij de KNVB invoering van de gele kaarten in het amateurvoetbal bepleit". In vergelijking met vorig seizoen heeft het aantal strafzaken van de KNVB-amateurs een grote vlucht genomen. Het soort over tredingen is echter duidelijk verminderd. Het merendeel van de officiële waarschuwingen wordt gegeven wegens spelbe derf. In amateurkringen verwacht men van het gele-kaartensysteem een rechtvaardige bestraffing van verschillende overtredingen. Bovendien verbindt men aan de invoering van het voor de hoogst- spelende amateurs nieuwe sys teem een hoge preventieve waar de. Danny Clark is een van de beste pistiers in het aparte zesdaagse wereldje. De 28-jarige Australiër die meestal aan de zijde van zijn landgenoot Don Allan rijdt, heeft in de vijfjaar dat hij beroepsren ner is. al een vrij aardige erelijst als baanrenner opgebouwd. De eindzege in de Zesdaagse van Gent, dit winterseizoen, was de elfde zesdaagse-overwinning van Danny Clark. Enkele weken geleden onderstreepte de in Tasmanie geboren, maar in het Belgische Wondelgem wonende profrenner zijn uitstekende vorm toen hij samen met Don Allan in Kopenhagen het Europees kop- pelkoerskampioenschap op zijn naam schreef. Het was niet de eerste keer dat Clark een Europese titel in de wacht sleepte. Eerder won hij al twee keer het Europees om niumkampioenschap. Terecht behoort Danny Clark dan ook tot de blauwe trein met welke aanduideling de smalle top van de zesdaagserenners wordt be doeld. Samen met Patrick Sercu, Rene Pijnen en Albert Fritz maakt Danny Clark de dienst in het zesdaagsegebeuren uit. Aanbieding Tot zijn grote verbazing kreeg Danny Clark enkele maanden geleden een aanbieding om in Australië als televisieverslagge ver te gaan werken. Het aanbod heeft t.ij echter niet aanvaard "Als ik over enkele jaren een punt achter mijn wielercarriere zet. wil ik best als sportreporter aan de slag gaan. Nu ben ik nog te jong om te stoppen. De Australische televisiemaatschappij heeft me beloofd een plaatsje voor me vrij te houden" De razendsnelle Danny Clark be wees in het afgelopen wegseizoen dat hij ook in de wegkoersen goed int de voeten kan viei kei miskoersen schreef hij op zijn naam en in de Ronde van Duits land eindigde hij op de vijfde plaats in het algemeen kla ie ment. Niet gek voor een pursang pistier. "Ja. ik weet het. Maar het i te la 'eg 1 Ik had dat enkele jaren er moeten doen. Dan hoefde nmmste niet die rot zesdaag- le rijden. Toch zal ik volgend niet meer op de weg uitko- Ik onderv ind nu dat ik op de Danny Clark is overigens bepaald niet geliefd bij zijn collega's Verleden week in de Zesdaagse van Herning ging hij nog op de vuist met Gerben Karstens. Dat was trouwens al voor de tweede maal, want verleden jaar in de Zesdaagse van Herning lag Clark ook al overhoop met de Karst, die het aan de zijde van Venix erg goed doet in de Zesdaagse van Maastricht. "Karstens en ik heb ben twee tegenovergestelde ka rakters. Daardoor botst het nog wel eens. De ruzie tussen ons is weer enigszins bijgelegd. Vrien den zullen we echter nooit wor den", besluit Danny Clark. Bij de neutralisatie vanmorgen om 1.00 uur was de stand: 1. Sercu/Fritz, 167 punten,2. Pij- nen/Fritz, 138, 3. Óp een ronde: Zoetemelk/Hem pel, 177, 4. Al len/Clark,. 166, 5. Knetemann/ Peffgen, 146,6. Op vijf ronden: de Bosscher/Hermann. 221, 7. Vaar- ten/Tourne, 111, 8. Karstens/Ve- nix, 105. 9. Op elf ronden: Van Vliet/Priem. 124,10. Op veertien ronden: Van Gerwen/Ponsteen, 111 punten. IJSHOCKEY - Tijdens het interna tionale toernooi in Lake Placid won hd toom an do Verenigde Staten met 4-2 van Zweden li IJSHOCKEY - Tijdens het interna tionalc toernooi in Moskou heeft Zweden een gemakkelyke 7-2 zege behaald op Canada. TENNIS - Marcella Meskers is in de eerste ronde van het interna tionale toernooi in Sydney uitge schakeld door de Australische Sue Saliba. STAP DIRECT IN 'N VLIEGTUIG? KOLONEL, T-EH-LANPS- 6R0ETJES SNOEP'

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15