Verzwaring straf NAC Toprijders willen uit FIM stappen ardanta Motie tegen Engeland opgesteld Leidse gewichtheffen in nationale jeugdploeg Service Don ar voldoende voor zege op Gem/K Weltman alleen aan kop Bekercompetitie in zaterdagafdeling KERST- EN NIEUWJAARSVERKOOP Brazilië ligt vanaf nu in Scheveningen - Zandvoort - Apeldoorn meubelkeur zitparadijs ZATERDAG 15 DECEMBER 1979 SNEEK (ANP) - Na de zesde ronde in het toernooi om het jeugdwereldkampioenschap dammen in Sneek heeft Ana- toly Weltman weer alleen de leiding genomen. Zelf won hij bekwaam van de Belg Danny Lemmens, terwijl Jos Stokkel een punt kwijt raakte aan Christian Fiol. Tjeerd Harmsma verloor zijn fraaie derde plaats door een neder laag tegen Vadin Wirny. Weltman daarentegen zag zijn aanvallend spel met winst beloond. Een geheel in de ver dediging gedrongen Lem mens kon niet meer aan ver lies ontsnappen. Harsma viel terug door een duidelijke ne derlaag tegen de verrassend goed spelende 15-jarige Va din Wirny die door dit resul taat met zijn landgenoot Sk/iarov de derde plaats deelt. Deze voormalige jeugdwereldkampioen bleek veel te sterk voor Danny Vrschueren. die regelrecht naar verlies werd gespeeld. De fout in het middenspel van Marco Ribeiro kostte een stuk tegen Sysel. die hierna be kwaam afspeelde en zijn tweede overwinning in dit toernooi liet aantekenen. De Israëliër Scharzman kwam voor de eerste maal tot winst. Een eenvoudige combinatie velde al vroeg tn de partij de Franse speler Salome, die nu de laatste plaat bezet. De dames speelden gisteren niet. Ze waren vrij. Vandaag wor den de partijen uit de zevende ronde gespeeld. De stand na zes ronden is: 1. Weltman 10 pnt., 2. Stokkel 9 pnt., 3. Skliarov en Wirny 8 pnt., 5. Harsma 7 pnt., 6. Lemmens, Fiol en Sysel 5 pnt., 9. Versueren, Ribeiro en Scharzman 4 pnt., 12. Solome 3 pnt. Weinig interesse AMSTERDAM (ANP) - Er blijkt vooralsnog weinig animo te be staan in de internationale schaakwereld om de acht twee kampen voor de kandidatentoer nooien dames en heren te her bergen. Gisteren was er op het secretariaat van de wereld schaakbond (Fide) nog geen en- voor kandidatentoernooien kele concrete kandidatuur bin nen gekomen. Wel is het zo dat de drie tweekampen tussen spelers en speelsters uit de Sowjet-unie in eigen land worden afgewerkt. De indeling ziet er als volgt uit; he ren: Portisch (Hon) - Spasski LEIDEN - Door de voortvarende gang in het competitieverloop van de zaterdagafdeling heeft de KNVB Afseling Leiden besloten een bekercompetitie in te lassen. Alleen standaardelftallen en de reserveteams van de LA klasse JAOUNDA (UPI) - Bij de negende zitting van de overkoepelende Afrikaanse sportraad in Jaounda, de hoofdstad van de Midden- Afrikaanse staat Kameroen, ligt een resolutie op de tafel, waarin de Britse sportcontacten met Zuid-Afrika worden veroordeeld. De Nigeriaanse voorzitter Abra ham Ordia, die dit nieuws tijdens een persconferentie naar buiten bracht, weigerde bijzonderheden te geven van de resolutie, die is opgesteld door het dagelijks be stuur. Evenmin ging hij in op de vraag, of hiermee de Olympische zomerspelen van Moskou in ge vaar zouden kunnen komen. Groot-Brittannië heeft de ver ontwaardiging van de Afrikaanse landen gewekt door toe te staan dat een Zuidafrikaans rugbyteam een trip door Engeland maakte. Bovendien kondigden de "Bri tish Lions" een tegen-bezoek aan Zuid-Afrika aan. Volgens welin gelichte kringen wil het bestuur proberen Groot-Brittannië van de Olympische Spelen uit te slui ten, mocht dit land zijn betrek kingen op sportgebied met Zuid- Afrika niet opgeven. Voor een dergelijke stap heeft de Afri kaanse sportraad steun gezocht in Azië, Midden-Amerika en de landen in Oost-Europa. Het belang van de bijeenkomst in Jaounda 'werd onderstreept door de aanwezigheid bij de officiële opening van Ignati Novikov, de voorzitter van het Moskouse or ganisatie-comité. Officieel is hij naar Afrika gekomen om de dertig deelnemende lan den op de hoogte te houden van ADVERTENTIE 14 DECEMBER T/M 6 JANUARI X 4&UÊL Nederlands indrukwekkendste kollektie luxe Braziliaans leren zitmeubelen staat in Apeldoorn, Zandvoort en Scheveningen. Te kust en te keur. Tegen importprijzen. De winkelwinst is dus voor u Op zoek naar leer? 1 Slaag bij Meubelkeur. Vrije dag? Meubelkeurdagxw') specialisten in leer "**■- - Scheveningen: Gevers Deynootweg 83 100 meter van het Kurhaus) Donderdagavond meubelkoopavond Let op: zondags, beide kerstdagen en nieuwjaarsdag geopend van 11-17 uur. Zandvoort: Stationsplein 13-15 dagelijks geopend van 9 18 uur Vrijdagavond meubelkoopavond Let op: zondags, beide kerstdagen en nieuwjaarsdag geopend van 13-17 uur Apeldoorn: Europaweg 170. dagelijks geopend van 9 18 uur Vrijdagavond meubelkoopavond Zondags en beide kerstdagen gesloten (Sow), Tal (Sow) - Poloegajevski (Sow), Adorjan (Hon) - Hübner (Wdl), Kortsjnoi (Statenloos) - Petrosjan (Sow). Dames: Alexandria (Sow) - Ahmilovskaja (Sow.) Gaprindasjvili (Sow) - Goerieli (Sow), Veroeczi (Hon) - Joseliani (Sow), Koesjnir (Isr) - Lematsjko (Bul). ZEIST (ANP) - De commissie van beroep betaald voetbal heeft NAC een zwaardere straf opge legd dan aanvankelijk door de tuehteommissie was uitgespro ken naar aanleiding van het inci dent bij de wedstrijd NAC-Feye- noord op zaterdag 6 oktober. NAC zag de door de tuehteommis sie opgelegde voorwaardelijke boete van 5000 gulden, met een proeftijd van twee jaar, omgezet in een onvoorwaardelijke boete tot een zelfde bedrag. De commissie van beroep, be staande uit mr. C. Stol. mr. C.G.B.H. Winters, mr. J.M.L. Pompe en A. Van Zon (secreta ris), vernietigde de uitspraak van de tuehteommissie en legde de onv oorwaardelijke boete op van 5000 gulden. Zoals bekend werd het duel NAC-Feyenoord ge staakt nadat grensrechter Matena geraakt en gewond was door een voorwerp dat van de tribunes in het veld was geworpen. In de door NAC gevraagde behan deling voor de commissie van be roep bleef de bijkomende straf, het restant van de wedstrijd zal zonder publiek moeten worden gespeeld, gehandhaafd. NAC werd bovendien veroordeeld tot betaling van de kosten verbon den aan de behandeling door de commissie van beroep De tuehteommissie betaald voetbal strafte E. Wierenga (Veendam) met een uitsluiting voor vier wedstrijden en een boete van 125 gulden na diens derde gele kaart. D Hoogmoed (SVV) zag zijn schor sing voor drie wedstrijden (derde gele kaart) met een week ver hoogd door het omzetten van een voorwaardelijke schorsing in een onvoorwaardelijke. Nottingham De Engelse voetbalbond (F.A.) heeft Nottingham Forest niet schuldig bevonden aan het "pijl tjesincident" tijdens de competi tiewedstrijd Nottingham-Arse nal. In de eerste helft van de wed strijd werd Pat Jennings, de doelman van Arsenal, getroffen door een pijltje in de bovenarm. De voetbalbond meent dat Not tingham de vereiste maatregelen had getroffen om excessen tegen te gaan. De toeschouwer, een jongeman, werd achterhaald en door Nottingham voor het leven van het terrein verbannen. zijn gerechtigd om in te schrij ven. De eerste wedstrijden die overigens in poulevorm worden afgewerkt zullen medio februari worden gespeeld. De zondagaf deling blijft vooralsnog buiten schot. de Olympische voorbereidingen, maar velen verwachten, dat hij een sleutelrol zal spelen bij de be sluitvorming van de algemene vergadering. Vijf schermers van Sleutels naar de Spelen LEIDEN - Een vijftal schermers van de gehandicapten sportver eniging De Sleutels maakt deel uit van de achtmanséquipe die in juni 1980 meedoet aan de aan de Paralympics, de Olympische Spelen voor gehandicapten. De geselecteerden Marga Diazono- ni. Peter Werner, Frans Verhoef, Hans Duindam en Frans van Niekerk trainen thans tweemaal in de week onder leiding van hun trainer Theo van Leeuwen en gaan voorts eenmaal in de week naar Leersum voor de centrale training. Verder namen zij reeds deel aan wedstrijden, die door de KNAS werden gehouden en waar werd geschermd tegen valide schermers. Frans Verhoef, Peter Werner en Frans van Niekerk wisten daarbij zelfs tot de halve finales door te dringen. Deze uitverkiezing betekent een hoogtepunt voor de afdeling schermen van De Sleutels, want deze tak wordt sinds november 1978 pas beoefend. Lissabon De hoger beroeps-commissie van de Europese voetbalunie (UEFA.) heeft de door de tuehteommissie opgelegde straf aan Sporting Lis sabon gisteren in Zurich be krachtigd. De tuehteommissie had bepaald dat Lissabon een Europacup-duel niet in het eigen stadion mocht spelen. In de UE- V A-cup wedstrijd tegen het Westduitse FC Kaiserslautern was het in Lissabon tot grote on geregeldheden gekomen. Spor ting moet het eerstvolgende Eu ropacupduel op een terrein spe len, dat buiten een straal van vijf tig kilometer van het eigen veld ligt. De geldboete die de vereni ging kreeg opgelegd. 40 000 Zwitserse franken (ongeveer 42.000 gulden), werd gehalveerd. Do schorsing van Sporting-speler Meneses voor een Europacup duel werd eveneens door de UE- FA-commissie bevestigd. Van der Kuylen Willy van der Kuylen is gistermor gen in het Sint Anna-ziekenhuis ui Geldrop aan de lies 1 q 1 reerd. De Helmondse PSV'er werd daaraan vorige week zater dag geblesseerd tijdens de thuiswedstrijd tegen Vitesse. Van der Kuylen hoopt bij de her vatting van de competitie na de LEIDEN - Vier leden van LKV De Spartaan treden vandaag en morgen in Neurs met de Nederlandse jeugdploeg ge wichtheffen aan voor de offi ciële interland tegen West- Duitsland. Het zijn Dio Dee genaars, Jan Nieuw poort en de broers Hein en Wim van der Putte. De Leidse club le vert hiermee een groot aan deel in de selectie die totaal uit negen man bestaat. LKV De Spartaan had zelfs nog beter vertegenwoordigd kunnen zijn als ook Rob Wansink en Peter Keijzer hun normale vorm zouden etaleren. Deze twee vaste krachten VMf 111 If woordigende teams preste- r.n mcm.ntr.l «\.n\s.l «.ri der hun kunnen en zijn daar om niet gevraagd. LONDEN (Reuter) - Kenny Ro berts, de Amerikaanse wereld kampioen 500 cc, en de oud-we reldkampioen Barry Sheene uit Engeland hebben gisteren in Londen aangekondigd uit de in ternationale motorsportfederarie (FIM) te zullen stappen. Roberts en Sheene verklaarden dat er in totaal veertig topcoureurs zullen gaan deelnemen aan een nieuw "world series-program ma". Deze wedstrijden worden naast de officiële kampioen schappen van de FIM georgani seerd. Ook de Nederlandse top rijders Wil Hartog, Boet van Duimen en Jack Middelburg hebben een contract getekend bij de nieuwe organisatie. Acht circuits hebben hun mede werking reeds toegezegd en er zijn onderhandelingen gaande met Japan en Zuid-Amenka om ook daar een aantal wedstrijden te organiseren. Per evenement is een prijzengeld beschikbaar van 200.000 dollar (400.000 gulden). Er wordt gereden in de 250 cc- en 500 cc-klasse. Het geld was één van de redenen voor de topcoureurs om een ei gen organisatie te beginnen. Zij vonden het prijzengeld in FIM- wedstrijden te weinig. Boven dien hebben zij nu meer greep op de veiligheid van de circuits, be tere faciliteiten en in het alge meen meer zeggenschap in de motorsport. "Wij kennen de sport beter dan wie ook. Wij zullen zorgen dat er een 'echte' professionele organisatie van de grond komt", aldus Ro berts. "Op die manier kunnen we veel doen aan de verbetering van talloze zaken die direct of indirect met de motorsport te maken hebben. En, voor de eerste keer, hebben de coureurs een stem in het geheel", voegde de wereld kampioen eraan toe. Barry Sheene, die de voorganger was van de Amerikaan als we reldkampioen, zei dat de rijders zolang mogelijk hebben gepro beerd te blijven werken met de FIM. "Het werd echter op den duur een onmogelijke zaak. Een aantal mensen binnen de FIM luisterde gewoonweg niet". Barry Colemen. een van de direc teuren van het concern, dat de "world series" financieel moge lijk maakt, vertelde dat men te werk zou gaan volgens de re le menten van de FIM. "Er is dan ook geen boycot van de zijde van de federatie mogelijk. De organi satiecommissie zal bestaan uit coureurs, zakenlieden, handels lieden, mechaniciens en verte genwoordigers van de pers De circuits die hun medewerking hebben toegezegd zijn Imola (Italië. 13 april), Donington (En geland. 18 mei), Laguna Seca (Verenigde Staten. 3 augustus), LeMans (Frankrijk, 31 augustus). Monza (Italië. 7 september). Zandvoort (Nederland. 14 sep tember) en de Salzburgnng (Oos tenrijk. 28 september). Ook op het Belgische circuit Zolder zal worden geracod, maar de datum is nog niet bekend. De interna tionale motorsportfederatie (FIM) weigerde commentaar te geven op de world series-compe titie. De informatie was te gering. De FIM is wel bereid de dialoog met de nieuwe organisatie te openen, mits deze organisatie met een redelijk voorstel komt. Jack Middelburg, één van de cou reurs die door de organisatie ge contracteerd zou zijn, is gisteren niet naar de bijeenkomst in Lon den geweest. "Maar het klopt, dat Wil Hartog. Boet van Duimen en ik een contract met de worldse- ries hebben getekend. Echter, er is een ontsnappingsclausule in opgenomen. Mocht de nieuwe organisatie op de eén of andere manier niet tot daden komen, dan kunnen wij er altijd uitstappen aldus de Naaldwijker. De acht wedstrijden die tot nu toe zijn vastgesteld zyn bij lange na niet genoeg voor topcoureurs. Mid delburg: "Het is natuurlijk een goede zaak dat de toprijders in het geweer z jn gekomen tegen de FIM. Het prijzengeld is bij de Grand Prix-wedstnjden bedroe vend laag. Maar acht races is voor mij te weinig". Maar wat gaat Jack Middelburg dan doen in het komende sei zoen0 "Indien er naast de door de FIM georganiseerde Grand Pnx- wedstrijden zonder beperkende maatregelen ook voor de world series kan worden gereden, doe ik beide. Als het zo is dat de FIM de nieuwe organisatie niet erkent of boycot, dan kies ik voor de Grand Prix-wedstnjdenaldus Middelburg. LEIDEN - In de eerste klasse van de volleybalcompetitie waren er dit keer bij de heren weinig ver rassingen te noteren, daar alle hooggeklasseerde ploegen uit kwamen tegen lager geplaatsen. Enige uitzondering vormde wel licht dc wedstrijd DAC-WW. WW weigerde hier n.l. nog om 23.00 uur te spelen in Alphen, waar het aanvangstijdstip op 22.15 was bepaald. Voorlopig krijgt WW hiervoor, door de bond twee punten in mindering. LUSV 2 handhaafde zich door een 3-0 zege op Ridderveld. On danks dat de vorm er beslist niet was. daarvoor was het spel te zwak, viel de zege ruim uit 15-11, 15-12 en 15-3. Jan Heemskerk was bij de studenten de enige gunstige uitzondering, die aan vallend voor verrassingen zorg de. Donar 2 hoefde tegen Gem/K4 ei genlijk alleen maar te serveren om de volle winst te behalen. Uitblinker hierin was Hans Glas bergen. Voor het overige spreken de cijfers voor zich: 15-2, 15-4 en 15-10. Leython 2 miste tegen Gem/K3 drie basisspelers we gens familieomstandigheden. De formatie bewees echter duidelijk in de breedte gegroeid te zijn, want Gem/K kon niet één set tot tien punten bereiken. Op de pri ma set-up's van invaller John Nielsen en Roel v. Rooyen, werd Gem/K finaal weggeslagen. (15-4, 15-9 en 15-4). RW speelde ook nu weer een ster ke wedstrijd. Uit tegen NOVO 2 stond men geen set af. daarom was de 0-3 zege dik verdiend. SKC begon goed tegen WVC. met een 15-11 winst. Daarna volgde verlies: 5-15, maar in de volgende periodes ging het weer gelijk op WVC was aan het eind net iets gelukkiger 14-16 Ook in de vierde set bleek WVC over meer inhoud te beschikken. Setstand: 12-15. waarmee het de volle winst pakte: 1-3. By de dames bleef Leython 4 alleen aan kop. Het versloeg Leython 3 met 0-3. De eerste set werd Ley thon 3 volkomen weggeveegd met 1—15 Daarna ging het moei zamer 13-15 en 11-15, maar de routine zorgde ervoor dat er geen moment onrust was in het vierde team. terwijl Leython 3 zeer on rustig speelde en veel zag mis lukken. Daar de nr. 2 Orion 1 ge lijk speelde tegen Orion 2 (2-2), werd de voorsprong van Leython 4 nu twee punten met één wed strijd minder gespeeld op dat zelfde Onon. Orion 1 was tech nisch wel heter d.in Orion 2. Doordat de scheidsrechter nogal zwakke criteria aanlegde, werd het een gelijkopgaande strijd, met een sterke Orion 2 verdedi ging tegen een beter aanvallend eerste team. Setstanden: 8-15, 15 0! 10-15 en 15-12. Aarlanderveen stond na twee sets tegen DAC 2 hl I Wil I nd voo{ met 2-0 (15-11, 15-4). Aan vallend - Sonja Huisman - werd DAC volledig verrast. Toch bleek hoe sterk het DAC collectief ei genlijk wel is, want ongebroken, zette men daarna Aarlv sterk on der druk en wist men via 3-15 en 13 15 toch nog op 2-2 uit t- ko men. VCO speelde tegen VCL in feite een prima wedstrijd, maar kwam toch steeds niet iets te kort om één punt te pakken. Met name de tweede set. toen een 13-8 voor sprong uit handen werd gegeven. 13-15. werden op de beslissende momenten de zenuwen niet in bedwang gehouden. In de overi- gé sets won VCL met 10-15 en 0-15. S'70 had het niet makkelijk tegen NOVO 3. Na verlies in de eerste set (15-13) had S'70 in de volgende set de pech dat de beste speelster. Ans De Bock. door haar enkel ging. Desondanks was er toch winst 18-18. Gesterkt ging S'70 door 1-15. maar in de laatste set wist NOVO 3 via 15-13 toch nog de stand op 2-2 te hou den. GER RENES ADVERTENTIE De persoonlijke uitvaartpolis van Ardanta is een heel bijzondere uitvaartverzekenng Bi) een sterfgeval vine geen uitkenng van geld plaats maar wordt de begrafenis of krematie verzorgd Een verzekenng dus zondei financiële nasleep Voor inlichtingen Noord-EsmArkerrondweg 372, 7500 AH INSCHKI I Tel 053 31 21 89

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 13