Doek valt voor tunneltje onder de Schiphollijn eidse agenda Woningen aan Doeslaan zijn er slecht aan toe Bromfietser rijdt tegen geparkeerde auto op fife?' ISaa Voorstel Warmondse VVD weggestemd VRIJDAG 14 DECEMBER 1979 WARMOND - Het voorstel van WD in Warmond om 14.000 gulden uit te geven voor een globale kostenopzet en schetsplan van een voetgangers- en fietserstunneltje was gehouden met de hoge War mondse belastingtarieven en de te verwachten ontwikkelingen - op middellange termijn, onder de Schipholspoorlijn heeft in de Warmondse raad De huidige financiële ontwikkelin- gisteravond geen meerderheid gehaald. Daarmee viel het doek voor deze door de liberalen voorgestelde verbinding tussen Lommerlust en Endepoel bij de Van Wassenaar- straat. De kostenopzet en het schetsplan waren nodig om voor de tunnel bouw subsidie te verkrijgen. Ei genlek waren de koppen aan het begin van deze afrondende be grotingsvergadering in Warmond al geteld. Het CDA zag geen heil in de investering vanwege de ho ge jaarlijkse financiële lasten van de tunnel. Vooral ook omdat er een redelijk veilige verbinding voor het fietsverkeer van en naar Lommerlust kon worden gebo den, zo werd gesteld. Niet geslikt Ook Progressief Warmond zag de LEIDERDORP - Een 17-jarige in woner van Koudekerk is vanoch tend rond tien voor acht ernstig gewond geraakt toen hij op de Leiderdorpse Hoofdstraat met zijn brommer tegen een gepar keerde auto botste. De jongeman liep vermoedelijk een hersen schudding en een onderbeen- fractuur op. Verder had hij snij- wonden in zijn gezicht en glas in zijn ogen gekregen. Hij is naar het Academisch Ziekenhuis overge bracht. Botsing tussen Leidse en Katwijkse automobilisten 14.000 gulden niet zitten. Een schatting van 100 fietsbewegin- gen per uur door het viaduct He- gen en situatie van de gemeente maken het volgens Van Schagen onmogelijk de belastingen te verlagen. Overigens was hij wel van oordeel»dat het door de VVD gehanteerde cijfervoorbeeld eni ge opschoning of reëele aanpas sing (aan de Warmondse omstan digheden) nodig had. ivm xxm twee Ki mmmv ■SS- rm Ttmsmwgf renweg-Oraiye Nassaulaan bete- De ««iere partijen bleken aich uit- kende volgens de progressieven nog niet dat er ook door de tunnel zulke aantallen fietsers zouden komen. Een poging van de WD met de opmerking dat een veiliger fiets route door Lommerlust onge twijfeld het gebruik van het tun- eindelijk ook niet zo in de WD- voorstellen te kunnen vinden. Een voorstel van de Partij het ge bruikerstarief voor de onroerend- goedbelasting te bevriezen en het tarief voor eigenaren met slechts 12 Va procent te laten stijgen haal de het ook niet. De heer Nagtegaal, oudste bewoner naast de oude, ter opening var LEIDERDORP - De eerste negen nieuwe woningen in het Van Leeuwenpark in Leiderdorp zijn gisteren gereedgekomen voor bewoning. De oudste bewoners van het voormalige Van Leeu wenpark, de heer en m< Nagtegaal, onthulden de i gedenksteen, die naast de houder mevrouw Dalhuisen deelden de raad gisteravond nog mee dat de bouwlokatie Voor hout met argusogen gevolgd zal worden. In de maand januari zullen met Voorhout de eerste gesprekken worden gévoerd. neltje zou bevorderen, werd door Burgemeester De Vreeze en wet- de ander partijen niet meer ge- J slikt Ook de argumentatie dat de kosten van de tunnelbouw door een overschot op de exploitatie Lommerlust van 400.000 gulden (dat overigens te optimistisch begroot leek), kon worden gefi nancierd liepen vast. Ontsluitingspad De raad ziet verder een voorstel van burgemeester en wethouders over wat er met de Laan van Oos tergeest moet gebeuren met De- langstelling tegemoet. De bezwa ren bij PW en de WD tegen de bestratingsplannen waren gis teravond nog steeds aanwezig. B en W zouden volgens burgemees ter De Vreeze nu de zaak nog eens gaan bekijken en de verschillen de alternatieven op een rijtje zet ten. Daarbij zou tevens aandacht wor den besteed aan een pad achter de Hervormde Kerk, dat eventu eel de aan de Laan van Ooster geest gelegen scholen zou kun nen ontsluiten. Het CDA dat aan vankelijk voor de bestrating van deze laan was, verklaarde zich bereid haar oordeel tot de aan bieding van dit voorstel op te schorten. j Het CDA en Progressief Warmond waren gisteravond eensgezind over de keuze van een houten brug op betonnen funderingen naar Koudenhoorn. De Liberalen willen zich nog niet over een brug uitspreken. Zij streven evenals de andere partijen wel een snelle ontsluiting na van Koudenhoorn, maar er waren toch nog wat be zwaren tegen het aantal door- vaartmogelijkheden en opritten van de beide typen bruggen, waaruit een keuze moest worden gemaakt. Onvoldoende Wethouder Van Schagen kon zich niet vinden in het standpunt van de WD over de belastingdruk. Met name had deze partij ernstige bezwaren tegen de voorgestelde onroerend-goedbelasting, omdat daarbij onvoldoende rekening woningbouw vrouw A. van Heteren-De Kroes Leiderdorp Heteren-De Kroes reikte als bestuurslid van de Leiderdorpse woningbouwver eniging (AWL) symbolisch de negen sleutels uit. In zijn toe spraak sprak de voorzitter van de AWL, de heer Duivenvoorde, zijn bewondering uit over het geduld dat de bewoners voor het tot stand komen het Van Leeuwenpark onthult de nieuwe gedenksteen, ingemetseld woningen in dit park. eerder was begonnen dan had den de huren echter nog lager gelegen dan de driehonderdne gentig gulden huur per maand, die de bewoners nu moeten gaan betalen. Ik hoop dat de AWL spoedig de plaatsen in Buiten hof te weten komt waarop zij mag bouwen", aldus de voorzit ter die de bouw van het Van Leeuwenpark had ervaren als "echte sociale woningbouw". Sleutels voor echte sociale in Van Leeuwenpark hadden op gebracht. "Als de gemeente snel ler had beslist en de nieuwbouw De bewuste huizen slechte toestand verkeren. OEGSTGEEST - Een 24-jarige Leidenaar reed gistermiddag met zijn auto vanuit het Wilhemina- park de Rhijngeesterstraatweg in Oegstgeest op. Daarbij kwam hij in botsing met de auto van een 3&rjarige Katwijker die op de voorrangsweg reed. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor VVD: Taken beter verdelen TER AAR - De Ter Aarse WD wil dat er een betere verdeling komt van de portefeuilles binnen het college. De partij vindt namelijk dat burgemeester Verhoef mo menteel ook enige "politieke" portefeuilles beheert, waarbij de WD het meest bezwaar maakt tegen de taak om de huizen te verdelen. "Daardoor heeft de burgemeester noodgedwongen politiek moeten bedrijven", vindt de WD, "en heeft hy geen onpar tijdig standpunt in kunnen ne- De WD erkent dat binnen een college waarin maar twee wet houders zitten, de burgemeester ook een aantal portefeuilles voor zijn rekening moet nemen. Maar dan zo min mogelijk "politieke" portefeuilles. "Voor de hoogst noodzakelijke onpartijdigheid verzoeken wij het college de voorzitter zoveel mogelijk als on partijdig voorzitter te zien en de beide wethouders dc politieke vraagstukken te laten behande len", aldus de VVD. Volkskerstzang De volkskerstzang in Leiderdorp wordt komende zondagmiddag gehouden. Aanvang 17.00 uur in de Scheppingskerk. De cantorij van deze kerk onder leiding van M. de Kool en het kinderkoor van de Meerburg-parochie on der leiding van mevrouw Jos van de Waal verlenen medewer king. Ruildag De Oegstgeester postzegelclub houdt morgen een ruildag in dé aula van de Floraschool op de hoek Lijtweg/Lange Voort in Oegstgeest. Iedereen is welkom van 10.00 uur tot 17.00 uur. Tafeltennistoernooi De badminton en tafeltennisver eniging "Steeds Vooruit" uit Warmond organiseert morgen een tafeltennistoernooi voor scholieren van de vierde, vijfde en zesde klassen van de lagere scholen in deze gemeente. Het scholierentoernooi wordt van 11.30 uur tot 18.30 uur gehouden in het gemeentelijk gymnastiek lokaal aan het pleintje bij de Pomp. Kamerkoor Het Voorschotense kamerkoor geeft niet zoals gisteren gemeld vrijdagavond 20 december, maar donderdagavond 20 de cember een concert in de kapel van Huize Bijdorp aan de Veur- seweg in Voorschoten. Het con cert staat onder leiding van Ri- ta-Eriks Zonneveld. LEIDERDORP - De vijftien gemeentelijke woningen aan de Doeslaan in Leiderdorp verkeren in een slech te staat. Een onderzoek van de Nationale Woning raad heeft uitgewezen dat het karkas matig tot slecht is, de afwerking slecht is, de inrichting en installaties matig en de woontechnische kant ook matig is. Met aantal ingrijpende werkzaamheden is het vol- Alternatief van 480 gulden per maand zou betékenen. De schrij vers van het rapport concluderen hierbij onder meer dat door de wij hoge huur die dan ontstaat een aantal van de huidige huurders dit bedrag niet meer kun nen opbrengen en dat dat voor vervangende woon ruimte moet worden gezocht, j nieuwbouw zoge- gens de Woningraad echter mogelijk de woonkwali teit aanzienlijk te verbeteren. De Woningraad adviseert in een gemeenschappelijk rapport onder de titel "Doeslaan, renoveren of sane ren?" de woningen door renovatie in stand te houden voor tenminste 25 jaar. Dit advies geldt allen als de kosten van het opknappen ineen redelijke financiële opzet kunnen worden verwerkt. Het opknappen moet ongeveer 97.000 gulden per woning gaan kos ten, zo is berekend in het rapport waarin ook het Het gemeentelijk rapport zal nu eerst i onderzoek van de Nationale Woningraad is opgeno- vergadering voor ruimtelijke ordening aan de orde men. komen. De bewoners zijn voor deze bijeenkomst, De grote vraag die resteert is of de provinciale directie maandagavond in het gemeentehuis uitgenodigd, volkshuisvesting en het ministerie van Volkshuis- Na de vergadering zal overleg met de bewoners vesting deze kosten voor de woningen met de num- plaatsvinden over de verdere gang van zaken. mers 21 tot en met 53 zal accepteren. Tot een bedrag In haar onderzoek betrok de Nationale Woningraad 65.000 hoeft men van deze instanties niet zo veel ook woningen aan het Jaagpad en de Hoofdstraat. De naamde premie A-woningen. Dit zijn koopwoningen tot maximaal 130.000 gulden. Een vijfde voorstel is de bouw van premie B-woningen, koopwoningen die maximaal 160.000 gulden moeten gaan kosten. Daarnaast blijft nog de mogelijkheid van verkoop van de gemeentewoningen aan de huurders of ande re belangstellenden over, maar dan wel in ongewij zigde staat, of een combinatie van woningwetwonin gen en goedkope premiewoningen. problemen te verwachten maar bij een bedrag dat tegen de 100.000 gulden aanzit moet het in de regel aan om zeer interessante woningen of buurten die door nieuwbouw niet te vervangen zijn, zo wordt geconcludeerd. Worden de huizen gerenoveerd zodat ze tenminste 25 woning Jaagpad 21 kan volgens de raad best worden opgeknapt voor een periode van 25 jaar, evenals de huizen Hoofdstraat 62, 86 en 88. De woningen Jaag pad 6 tot en met 12 zouden zodanig hersteld kunnen worden dat de bouwtechnische gebreken worden opgehevt jaar kunnen meegaan, dan zal de huurprijs op onge- De Woningraad merkt daarbij op dat de instandhou- r 260 gulden per maand terecht komen. Nu beta len de bewoners van de tussen 1912 en 1915 gebouwd huizen 50 gulden. Naast deze mogelijkheid worden in het rapport nog een aantal alternatieven naar voren gehaald. Zo zou men ook de huizen zodanig kunnen opknappen dat ze ongeveer 10 jaar meegaan. Deze tijdelijke in standhouding moet 25.000 gulden per woning gaan kosten. De huur zou na verbetering op 104 gulden per maand komen. De opstellers van het rapport stellen echter dat de aangebrachte verbeteringen in dit ge- Dit laatste geldt volgens het advies van de Woningraad val slecht lapmiddelen zijn die nauwelijks wooncomfort bieden aan de bewoners. Het probleem zou daarmee ook slechts in de tijd worden verschoven. Een derde mogelijkheid zou nieuwbouw van woning wetwoningen, zoals in het Van Leeuwenpark kun nen zijn. De kosten komen hier dan op 115.000 gul den per woning wat omgerekend een aanvangshuur ieder geval voor de panden Hoofdstraat 90 Hoofdstraat 136. Gezien de bouwtechnische toe stand in het.laatste huis en het vocht in de muren, vloer en daken in Hoofdstraat 90 zal volgens de Wo ningraad een investering nodig zijn die niet in ver houding staat met het verkregen resultaat. Sloop op korte termijn is dan ook aan te bevelen, aldus de raad. ding van deze woningen redelijkerwijs alleen kan gelden indien de woningen na het opheffen van de technische gebreken beschikbaar komen voor één- en tweepersoonshuishoudens. Bij deze categorie deelt de raad ook de woningen Hoofdstraat 252 en 254 en Jaagpad 47 en 48 in. Men maakt wel daarbij de opmerkinv dat de kosten voor het opheffen van de gebreken moeten kunnen worden gedekt door de huuropbrengst. Gebeurt dit niet dan moet gen worden om de woningen te slopen. Vrijdag Leiden Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66: Pop tegen apartheid; m.m.v. de Zuid- Afrikaanse zanger Brian Isaacs, Grote Bluf, Leids Work Shop Orkest, 20 uur. Schouwburg - Potasch en Perlemoer, door het Amsterdams Volkstoneel, 20.15 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club voor alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open weekendcafé, 21.30 uur. Voorschoten - raadsvergadering, 20 uur gemeentehuis. Zaterdag Leiden Docos-Varia - za en zo, gebouw sport stichting aan de Groenesteeg, Sporteve nement tb.v. gehandicapten, met o.m. za 12 uur, tafeltenniswedstrijd tussen Willem van Hanegem en Wim Rijsber- gen. golden Ass". Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Warmond - Tafeltennistournooi, 11.30 uur, gymnastieklokaal bij De Pomp, 11.30 uur. Oegstgeest - ruildag postzegelvereni ging, 10 uur in de Floraschool aan de Lange Voort. Leiderdorp - za en zo vanaf 11 uur, post- duivententoonstelling in de touwfabriek de Zijldijk. Het ligt in de bedoeling dat twee januari wordt begonnen met de laatste twee nieuwe woningen. Op die plek staan nu nog twee oude woningen die als wissel woning hebben gediend voor de vroegere bewoners van het Van Leeuwenpark. Strengere regels bij verdeling woonruimte Oegstgeest OEGSTGEEST - De gemeenteraad van Oegstgeest heeft gisteravond de woonruimteverordening 1979 aanvaard die het moeilijker maakt aan niét-ingezetenen van deze gemeente een huurwoning te krijgen. Ook wordt voor koop woningen de beperking gesteld dat wanneer deze minder dan 270 duizend gulden kosten, aan Oegstgeester inwoners de voor keur moet worden gegeven. Enig verschil van mening ontstond tussen de raadsfracties van het CDA en de WD aan de ene kant en het college van B en W aan de andere over dè vraag hoe lang de woningen eerst aan Oegstgeeste- naren moet worden aangeboden. Het college meende aanvankelijk dat dat gedurende drie adverten ties moet gebeuren. De christe lijke en liberale raadsfracties wilden deze termijn tot drie we ken zien teruggebracht om de ei genaren van huizen niet te dupe ren als ze snel willen verkopen. Na een schorsing voor beraad gingen B en W uiteindelijk met dit voorstel akkoord. Uitgesteld Eveneens wilde Van Veen (CDA) DAT de invoering van de woon ruimteverordening zou worden uitgesteld totdat alles rond de commissie van advies duidelijk was geregeld. Deze commissie moet B en W gaan adviseren over twijfelgevallen die bij toewijzing van een huurwoning kunnen op treden. Maar wethouder mevrouw Blom kon hem gerust stellen dat dit al lemaal in orde is voordat de woonruimteverordening in wer king treedt. Uit de nieuwe rege ling vloeit voort dat alle mensen die zich voor een huurwoning in teresseren zich nu bij de gemeen te moeten laten inschrijven. De makelaars en andere beheer- kantoren van huurwoningen zullen geen gegadigden meer kunnen accepteren en ook alleen in uitzonderingsgevallen bij de toewijzing van een huurwoning worden betrokken. Van Veens eis dat eveneens eerst een veror dening op de eerste toewijzing van pïemiekoopwoningen in Haaswijk boven tafel moest ko men voordat deze verordening een feit werd, liet hij later vallen. Minder pessimistisch Mevrouw Blom zei ook hier toe dat die toewijzingsverordening er zal zijn voordat de uitgifte van die premiewoningen in Haaswijk begint. De woningbouwvereniging Bui- tenlust had vóór de vergadering van gisteravond per brief aan alle raadsleden gevraagd nog geen beslissing over de woonruimte verordening te nemen. Deze wo ningbouwvereniging, die in Oegstgeest rond 750 woningen beheert, vindt dat zij te weinig bij de totstandkoming van de veror dening betrokken is geweest. Zondag Leiden Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur, tel: 125802. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, vanaf 21 Maandag Leiden Kijkhuis - Vrouwenkerkchoorstraat 17, festival van de lach: film met de Engelse komiek Norman Wisdom, 20 en 22.15 Stadhuis - gemeentehuis 19 uur. Schouwburg - De kinderen van Eduard, van Marivaux, 20.15 uur. Wassenaar - 9.30 uur, begrotingsverga dering, gemeentehuis. Leiderdorp - Cie bestuurszaken, 20 uur, gemeentehuis. Leiderdorp - Ciê ruimtelijke ordening en openbare werken gemeentehuis, 20 Voorschoten - Cie welzijnszaken, 20 uur gemeentehuis. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur v.m. tot zondag 24 uur, waargenomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Morswegkwar- tier, Noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoofd), H. Aelbers, Noord- eindsplein 2a, tel 122268. Wijk 2 (Kooi en Merenwijk), P. Tan, Schoenerwal 13, tel: 210890. Wijk 3 (Waard, Porfessorenwijk, Tuinstadwijk en Zuid-binnenstad), J. van Gent, Zoeterwoudse Singel 28, tel: 122538. Wijk 4 (Zuid-west en Haagweg- kwartier), tot zo 8 uur v.m. B. Roos. Zo- cherstraat l.tek 766123; zo vanaf 8 uur, F. Lahr, Zoeterwoudse Singel 11, tel: 120347. Leiderdorp - O. Du Ry van Beest Holle/ M P. Hennink, Vlaskamp 16, tel 891100. Zaterdag en zondag spreekuur van 12.30-13 uur. Oegstgeest - H. Reterink, Terweeweg 152, tel: 150394. Voorschoten - za, F. Koopmans, R. Wagnerlaan 69, teL 6352, Zo S. Platteel- de Jongh, Diepenbrocklaan 6, tel: 5417. Warmond - F. Walenkamp, Dorpsstraat 45. Warmond, tel: 01711-10030. Apotheken De avond-, nach't- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 14-21 dec. door apo theek Reyst, Steenstraat 35, tel: 120136. Apotheek Beker, Kempenaerstraat lb, tel: 153274. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, tel 2525. Indien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apo theek te komen kan men, uitsluitend voor spoedgevallen, gebruik maken van een taxi, tel 122444. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel: ten noorden van de Rijn, 134604, ten zui den van de Rijn. 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131. Oegstgeest - Interkruis, Lijtweg 7, tel: 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. M. Huysdens, van Speykstraat 248, tek 02521-13728. Dierenartsen Leiden - Weekendregelng dierenartsen Muurling/Roest/Helder - F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 125057. Weekendrege ling dierenartsen Krol/van Gool/Vest- jens - Y. Krol, Pres. Kennedylaan 260, tek 153266. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f 43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 Jaarabonnement per post f232,10 Losse nummers .f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2