Feyenoord: toch geen wonder SCOREBORD ardanta De beste wensen zijn altijd welkom! 'Iedereen hee ft kunnen zien wat onze zwakte is Duitsers niet te stoppen Nederland begint uit tegen Ierland DeCloe toch naar Olympische Spelen DONDERDAG 13 DECEMBER 1979 Edström - doelpunt - DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in de geschiedenis van het Europacupvoetbal heb ben clubs uit één land een meerderheid verworven in de kwartfinales van het toernooi om de UEFA-beker. West- Duitsland is vertegenwoor digd met vijf clubs, hetgeen inhoudt dat ten minste één van de vier ontmoetingen zal gaan tussen twee Westduitse ploegen. Bayern München, Borussia Mönchengladbach, VFB Stuttgart, FC Kaiserslautern en Eintracht Frankfurt heb ben echter een portie geluk nodig gehad om zich te kwali ficeren voor de kwartfinales. Kregen de Westduitsers in de eerste confrontatie slechts één tegentreffer te incasseren (Stafleu voor Feyenoord te gen Eintracht Frankfurt) en elf treffers voor, in de tweede reeks wedstrijden moesten de Westduitse doelverdedigers zes keer de bal uit het net ha len. Ook nu scoorden de Westduitsers elf keer. Meer dan de helft van de produktie (zes) kwam op naam van Kai serslautern in de ontmoeting tegen het Hongaarse Dios- györ Miskolc. Dat was ook de meest curieuze wedstrijd van de acht ont moetingen, die op het pro gramma stonden. In de eerste helft kwamen de Westduit sers niet tot een doelpunt en er was een strafschop nodig om de aanvalsmachine op gang te brengen. Toen de 1-0 (Neues) op het scorebord stond, was Kaiserslautern 'los'. Slechts Borostyan kon voor de gasten tegen scoren. De laatste minuut van het duel stond in het teken van de bei de doelverdedigers. Eerst stuurde scheidsrechter Gu- ruceta de Hongaarse doelman Vereb van het veld, nadat de ze hem beledigde. Vereb was het niet eens met de beslis sing van Guruceta Kaisers lautern een strafschop toe te kennen wegens een handsbal van Salamon. Daarop kreeg hij de rode kaart. Olah, de Hongaarse aanvoerder, moest nu tussen de palen, om te trachten de door doelverde- diger Stabel te nemen straf schop te stoppen. Zijn kee perskwaliteiten lieten hem in de steek: 6-1 voor de West duitsers en de Afgang was compleet. Van de Westduitse clubs heeft alleen Bayern München tegen Rode Ster problemen gehad. Savic, Petrovic en Repcic troffen elk een keer doel en dat was voldoende voor plaatsing voor de Joegosla- ven. Aanvaller Dieter Hoe ness bewees daarop echter zijn waarde voor de Beierse club door twee keer doel te treffen: 3-2. Naast de vijf Duitse ploegen drongen St. Etienne, Loko- motiv Sofia uit Bulgarije en het Tsjechoslowaakse Zbro- jovka Brno door tot de kwart finales. Brno heeft het thuis tegen Standard Luik, de laatste Belgische vertegenwoordiger in het Europacupgebeuren, niet gemakkelijk gehad. De Tsjechen liepen twee keer een achterstand op (0-1 door Eds tröm, 1-2 door De Matos). Kroupa en Janecka stelden daarna echter de zege veilig (3-2). Het slechte spel van de Belgen twee weken geleden, toen thuis met 1-2 werd verlo ren, brak hen uiteindelijk op. BRUSSEL - Nederland start zijn wedstrijdenreeks in groep 2 van de voorronde voor het wereld kampioenschap voetbal 1982 (Spanje) op 10 september van het volgend jaar tegen Ierland. Giste ren werd in Brussel het volgende schema opgesteld: 1980: 26 maart Cyprus-Ierland; 10 september Ierland-Nederland; 11 oktober Cyprus-Frankrijk; 15 oktober Ierland-België; 28 ok tober Frankrijk-Ierland; 19 no vember België- Nederland Ierland-Cyprus; 20 of 21 i ber Cyrpus-Beigie. 1981: 18 februari: België-Cyprus; 21 of 22 februari: Nederland-Cy- prus; 25 maart Nederland- Frankrijk en België-Ierland: 29 april: Frankrijk-België; 9 sep tember Cyprus-Nederland en België-Frankrijk; 14 oktober Nederland-België en Ierland-i Frankrijk; 18 november Frank rijk-Nederland; 5 december Frankrijk-Cyprus. DEN HAAG - De uitslagen van de gisteren voor het toernooi om de UEFA-beker gespeelde wedstrijden zyn: Lees achtereenvolgens: wed strijd, uitslag tweede wedstrijd, tussen haakjes uitslag eerste wedstrijd en ploeg die iich heelt geplaatst FC Kaiserslautern (Wdl>-Diosgyör Miskolc (Hon) 0-1 (2-0) Kaiserslauterr VFB Stuttgart (Wdl>-Grasshoppers Zurich (Zwi) 3-0 (2-0), Stuttgart Universitatea Craiova (Roe)-Borussia Mönchengladbach (Wdl) 1-0 (0-2), Borussia Mönchengladbach. Dinamo Kiev (Sov)-Lokomotiv Sofia (Bul) 2-1 (0-1). Lokomotiv Sofia. Feyenoord (Ned >-Eintracht Frankfurt (Wdl) 1-0(1-4). Eintracht Frankfurt Rode Ster Belgrado (Joe)-Bayern München (Wdl) 3-2 (0-2), Bayem Mün chen. Ans Saloniki (Gri)-Saint Etienne 3-3 (1-4), St. Etienne. Zbrojovka Brno (T$j)-Standard Luik (Bel) 3-2 (2-1), Zbrojovka Brno. (Van onze sportredactie) ROTTERDAM - Geen wonder eigenlijk dat Feyenoord het wonder niet kon bewerkstelligen. Eintracht Frankfurt was ook gisteravond in de Kuip veel completer dan de Rotterdammers, die dan tenslotte wel wonnen (1-0), maar die te veel te kort kwamen om de opponent echt te kun nen bedreigen. De Duitsers reisden dan ook zeer terecht af naar de volgende UEFA-Cupronde, de kwartfinale, met de veelzeggende totaalscore 4-2. Feyenoord moest af scheid nemen van het internationale voetbal. René Notten, hier in duel met Grabowski, moest al snel met een blessure uitvallen. Het betekende een forse aderlating voor Feyenoord. Slechts eenmaal moesten de gerou tineerde Frankfurters zwichten, maar dat gebeurde pas in de 45ste minuut van de tweede helft toen het geen kwaad meer kon. Feye noord immers had de hoop allang verloren op het moment dat Jan Peters vlak voor sluitingstijd eindelijk de 1-0 binnenschoof. Het was gebleken uit de wijze waarop de ballen werden ingele verd, het was ook gebleken uit het uitblijven van de pressie van af het moment dat alles op alles werd gegokt met Van der Lem als vierde spits voor verdediger Troost Feyenoord handelde na dat tijdstip nooit meer als eenheid, maar was net zo verdeeld als de huidige re gering in belangrijke zaken. Met veel aanvallers, een paar verde digers en daartussen een va cuüm, werden in die fase van de strijd, halverwege de tweede helft, simpele ballen verkeerd aangegeven of knullig verspeeld en werd er bepaald chaotisch ge voetbald. En hard, hetgeen wel bleek uit de gele kaarten voor Petursson (al leen opvallend door zijn revan chegedachte - "Ik was op wraak belust, omdat die Müller mij in de eerste wedstrijd zo had lopen schoppen"), Grabowski, Pezzey „Met ere", zou trainer Jezek later opmerken, maar bij die constate ring liet de coach zich meer lei den door het resultaat, dan door de realiteit. Die werkelijkheid zag ook de Tsjech later onder ogen. „Iedereen heeft kunnen zien wat onze zwakte is", zei hij toen. „On der druk maken wij fouten, zij niet". Dat was wél een waarheidsgetrou we visie. Vooral toen de zo fel be geerde openingsgoal maar uit bleef, bleek waar het Feyenoord op dit moment aan schort. Op de ijver is niets aan te merken (al is ook die aan het slijten ten opzich te van het vorige seizoen; de ploeg ontbeert gewoon op te veel plekken kwaliteit en mist de klasse om rustig te blijven als het een keer niet loopt zoals het moet lopen. „Dan wreekt zich het feit dat teveel spelers routine tekort komen op dit topniveau", wist Jezek. „Vooral op het midden veld was veel te weinig rust. Ein tracht speelde daar een veel slimmer tik-tak-spelletje. Wim Jansen wilde dat ook doen, maar hij kreeg te weinig steun". Breekpunt Hulp die de aanvoerder helemaal moest ontberen vanaf het mo ment dat René Notten gebles seerd naar de kant moest. Dat was in feite het breekpunt van de partij. Voordien immers had Feyenoord tenminste nog enige overtuiging in de stormloop kunnen leggen. Bezield van goe de voornemens was de formatie (met Stafleu, Troost en Budding in de basis) dynamisch van start gegaan, waarbij Notten nogal eens voor dreiging zorgde. Aangezien in die eerste periode Door Paul de Tombe echter, niets meezat en vooral Pe tursson en Notten goede moge lijkheden lieten liggen, bleef de echte stimulans uit. Feyenoord bleef nadien weljagen, maar mis te het vernuft om de sterke de fensie van de partner open te breken. Overleg dat vrijwel ge heel verdween toen Notten twaalf minuten voor de pauze de gang naar de kleedkamer moest maken. Zwaar geblesseerd door vleugelverdediger Nacht- weih. Notten verontwaardigd: „Ik wil niet zover gaan om te zeggen dat hij me met opzet uit de wedstrijd schopte. Dat geloof ik niet. Maar hij kwam wel duidelijk met twee gestrekte benen in en dat heeft natuurlijk maar weinig met het spel te maken. Jammer, want ik had er echt zin in, maar nu heb ik het idee dat ik al wel met de win terstop kan beginnen. Ik heb een flinke snij wond, maar erger is dat de banden in mijn linkerknie een behoorlijke tik hebben gekre gen". Met Notten (vervanger Albertsen) verdween een belangrijke scha kel van Feyenoord, dat in de pau ze niettemin nog in de kansen geloofde. Voornamelijk aan de hand van een mogelijkheid voor Budding, die zich in het duel met Nachtweih op het beslissende moment had laten vallen om een strafschop te versieren. „En dat was ook een penalty", vond Jezek tegen beter weten in. Hoe dan ook, de Rotterdammers meenden daaruit het geloof te kunnen des tilleren dat de handicap-race als nog zou slagen. DÜSSELDORF (GPD) - Dick DeCloe, de Canadese Nederlan der die uitkomt voor de West duitse ijshockeyclub Düsseldorf gaat wel mee naar de Olympische Spelen die 12 februari in Lake Placid worden gehouden. DeCloe maakte dit gisteren be kend nadat een dag eerder artsen in de universiteitskliniek van Düsseldorf hem van zijn gipsen corset verlosten, waarmee hij sinds 2 november liep. Zoals be kend brak DeCloe op die dag in de thuiswedstrijd tegen Berlijn een lendenwervel, waarna werd gevreesd dat hy zeker een jaar niet zou mogen spelen. DeCloe „Het herstel verloopt ech ter nu zo voorspoedig, dat ik aan het eind van de maand alweer voorzichtig mag schaatsen. Op dit moment mag ik al wat kracht trainingen doen en probeer ik met zwemoefeningen de rugspie ren te versterken. Ik reken er dan ook op dat ik op 12 februari van de partij ben". Jan Peters (midden) scoort 1-0. Voor Feyenoord kwam de treffer evenwel veel te laat. Eintracht bekert verder. Voor inlichtingen: Noord-Esmarkerrondweg 372, 7500 AH ENSCHEDE Tel. 053 - 31 21 89 Onrustig Hoop die de volle Kuip na de on derbreking echter al snel werd ontnomen omdat de tegenval lende Jansen, die werkelijk niets meezat, en opnieuw Budding aan twee kansen voorbij liepen. „Daarna gingen we steeds onrus tiger spelen", besefte Jan Peters. „Als die goal toen nog was geval len, zou Eintracht misschien ang stiger zyn geworden. Toen die uitbleef gingen we voelen hoe veel kracht we al hadden ver speeld. We werden te gehaast; er werd veel te veel met de bal gelo pen" De precisie, een begrip dat gister avond toch al niet hoog in het Rotterdamse vaandel stond ge schreven, werd in het vervolg dan ook steeds minder. Het zelfver zekerde Eintracht kon meer en meer het initiatief nemen; kreeg ook counterkansen, maar kon die niet benutten. Voornamelijk om dat de in Frankfurt zo gevaarlijke Koreaan Bum Kun Cha goed werd uitgeschakeld door Ben Wijnstekers, die voorkwam dat Rotterdan een eigen première van de film Cha (Cha) beleefde. „Verder hebben we zeer verstandig gespeeld", kon Eintracht-trainer Friedel Rausch later triomfante lijk constateren. „Al begrijp ik nu wel, waarom Ajax en Malmo het hier zo moeilijk hadden. Want dit Feyenoord was in het begin toch zeer dynamisch en wij hadden ook grote moeilijkheden gekre gen als ze snel hadden gescoord. Nu die treffer niet viel, konden we zeer rustig blijven en dat ble ven we ook. Tot het einde toe by- en Albertsen, die en passant ook nog even zijn gram had gehaald op Nachtweih. Geen Biljarten Rausch maakte er geen punt van: "Het is tenslotte een mannen- sport,we zijn niet bezig met bil jarten". Een opmerking die de playboy-trainer best kon maken, nu zijn team (met Trapp voor Hölzenbein en Karger voor Bor- chers) zo rustig op de finish afhad kunnen gaan, alleen nog be dreigd door een kopbal van Niel sen. Dat Jan Peters toen nog scoorde, was voor de oefenmeester uiter aard niet meer belangrijk. Wel voor zyn collega Jezek. die daar uit "tevredenheid" peurde. Fi nancieel gezien kon Feyenoord dat overigens zeker zijn. Aan dhe UEFA-Cupronden werd een bru- to-opbrengst van zo'n 2.8 miljoen gulden overgehouden. Al zal daar nog wel een fikse boete van af gaan voor het ontsteken van vuurwerk en het gooien met aardappels. Leren Op sportief gebied was de enige echte winst dat weer een brok er varing kon worden opgedaan Of, zoals Jezek het uitdrukte "Als we tien keer tegen een club als Ein tracht kunnen spelen, zouden we heel veel kunnen leren". Een vaststelling die nog eens zeer duidelijk maakte dat het eigen lijk geen wonder was, dat het wonder gisteravond uitbleef. ADVERTENTIE De persoonlijke uitvaartpolis van Ardanta is een heel bijzondere uitvaartverzekenng Bij een sterfgeval vindt geen uitkering van geld plaats, maar wordt de begrafenis of krematie verzorgd. Een verzekenng dus zónder financiële nasleep

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 17