wrniifrma Mogelijk ook ÉS kabel-tv in buitengebied van Warmond 0= eidse agenda UITBREIDING RAADHUIS GEREED Geen afsluiting centrum - Burgerlijke stand ^B^£aoa0S3xe%aaasaamm^ VRIJDAG 7 DECEMBER 1979 Vrijdag Leiden Leids Vrijetijdcentnim - Breestraat 6, popavond met de Roomsoezen, 21 uur. Schouwburg - De Goede mens van Se- zuan, van Brecht 20.15 uur. LAK-theater - Theaterkollekticf Hare Majesteit "Multiple Choice", 20.30 uur. 't Parlement - Nieuwe Rijn 52, club voor Alleenstaanden, 20 uur. Nieuwe Rijn 20a - NVSH-trefcentrum, open woekendcafé, 21.30 uur. Wassenaar - Nieuw Nijevelt, Van Zuilen van Nijeveltstraat 206, optreden van de popformatie Touchwood, 21 uur, Zaterdag WARMOND - "Met de bejaardentehuizen mee heeft het aantal aansluitingen in Warmond op de kabeltelevisie de 75 procent gepasseerd. Dit opent perspectieven voor het buitengebied bij de Herenweg voorbij de Beatrixlaan, en het Oosteinde in Warmond, dat tot nu toe van kabeltelevi sie verstoken is gebleven". V -h— - - Ittare.lfTlif TUiffijl 'T vleugel van het gebouw e 1 het midden de verbindingsgang WARMOND - Dc uitbreiding van het gemeentehuis aan de Herenweg in Warmond is gereed gekomen. Op 17 decernbër beginnen de eerste ver huizingen van de gemeentelijke diensten naar de nieuwe behuizing. De officiële opening van het gebouw is pas 22 februari volgend jaar. De commissaris van de koningin in Zuid-Holland, Vrolijk, zal het gemeen tehuis openen. Rond 15.00 uur zal hij de officiële openingshandeling verrichten. Van 16.30 uur tot 17.30 uur is die dag een open huis voor de Warmondse bevolking. Dc nieuwjaarsreceptie van het gemeentebe stuur vindt op 3 janauri 1980 wel al in het nieuwe gebouw plaats. Dit zei burgemeester De Vreeze gis teravond tijdens de behandeling van de Warmondse begrotingen. De vergadering stond in het te ken van de beantwoording door burgemeester en wethouders van de algemene beschouwingen, die de drie Warmondse partijen in de raad gistermiddag hebben ge houden. "Onderzocht wordt of aan de be woners van dit gebied, zo zij ka beltelevisie willen hebben, een bijdrage van de gemeente kan worden gegeven in de aanlegkos- ten er van", aldus De Vreeze. Burgemeester en wethouders maakten verder duidelijk dat aan de bouw van de brug naar Kou- LEIDEN - Geboren: Rachel, dochter van G. Meijers en C. Collé; Rebecca Ma- rielle, dochter van J.T. Hoekema en C. van Vliet; Fatima Alie, dochter van M.Y. El Sayed en J.A.N. Helfensteyn; Linda, G.T.M. Clemens en J.C. van der Hulst; Alexander Nicolas Francois Wladimir Romain, zoon van J.M.V.A. Graaf de Marchant et d'Ansembourg en N.D.M. Rouge; Jelle Roeland, zoon van J. Boot en E. van Elk; Ilona, dochter van A.A.H. Bogaards en J. Quint; Okke Leo, zoon Kralingen; Tleitmas, dochter van S. Er- rami en F. Karchi; Mark Armand Leo pold. zoon van J.J.L. Coonen en M.J. van der Mark; Tamara, dochter van 1.'. Griekspoor en J.H. Tiller; Katharina Ma ria Tineke, dochter van J.J. Caspers en A. Kranenburg; Maria Elisabeth, doch ter van W A Verdoes en W P. de Mol; Femke, dochter van F.J. Mastenbroek en G. van Woerden; Jolanda, dochter van H. van Beelen en A.P.C. Witte man; Michael, zoon van W. Schout en M.J. van Zuijlen; Marijn Onno Pieter, zoon van H.C. van der Sterre en H.E.P. de Boer; Carlos Enrique^ zoon van R.O. Wever en V.M. Osorio Lujan; Karina, dochter van D W. van Delft en C. van Delft; Jan Ni- colaas, zoon van N. Schaap en J. Varke- visser, Ernst Christiaan, zoon van T. van der Waal en M. Versteeg; Hanneke, dochter van W.B.A. de Lange en J.C. de Jong, Albertus Franciscus, zoon van J.W. de Roode en N. van der Meij; Har vey Christiaan, zoon van F.R.C. Vasilda en A. van Duyn; Caroline Alida, dochter van A. Noort en J.C. Strijd; Robert Pa trick, zoon van J.H. de Mooij en D. van Dijk; Wilhelmus Reginald Albertus, zoon van R.H.A. van Dommelen en J.A.M. Bouwman; Bastiaan, zoon van R. Beck en P. Koome; Wilhelmine Berna- dette Marie Celeste, dochter van A.H.J. Roes en W.B M. Fleerkamp; Rachida, dochter van M. Benisaid en F. Tohid, Mimoun, zoon van M. Bennissaüd en F. Tohid. Gehuwd; K.H Djie en T G Kwee; D.C. Bodry en A.J.M. Zwaan; S.G. Beij en M P. van Russel; A. Snoep en S M. van Heyningen; L.P.J. van der Post en M. Reinders; T I M. Nota en G.C. Vasmel; E. de Vos en T.K. Stigter; P. Kopp en C. Jongejan; E L. Scholte en E.J.E. van der Valk; J.G. Akerboom en M.J. van Ho ven; J. den Haan en H.C.A. Kikkert; F. Bueno de Mesquita en F.I. Smit. Overleden: J. Remijnse (1902); M. Bouchta (1937); H. van Leeuwen (1923); G. den Os (1902), gehuwd geweest met H. Verlind; H. de Nie (1899); J K. Wendt (1896); J.M. Reerink (1911); G.J. Huis man (1894), gehuwd geweest met J. van Vliet; C A. Steltenpool (1937); J. van der Vos (1901); P.M. ter Haar (1902), echtge note van J. van der Vos; B. Baan (1915), echtgenote van P. den Ouden; C. Kuyl (1909), echtgenote van J.J. Bink; IJ. Hoek (1904), M. de Bruyn (1902); J.M.P. de Wmter (1914); N.W.A. de Wit (1913); B.A.J. Roldaan (1910); R.F. Beerling (1905); C. Simons (1927). echtgenote van H. van Maanen;L.van Vanck (1918); J.A. Jespers (1930); N A Duffels (1902), echt genote van J. Bos, J.F. van Heesewyck (1918), R.L. van der Zande (1905); A. de Bruyn (1893), gehuwd geweest met H.' Leiderdorper met Rode Kruis naar Thailand LEIDERDORP - De Leiderdorpse verpleegkundige M. van Dijk ver trekt maandag 17 december als lid van een medisch team naar de grens vast Cambodja en Thailand. Het team wordt uitgezonden door het Nederlandse Rode Medicijnen verloren OEGSTGEEST - In de buurt van Buitenlust en de Rijnzichtweg in Oegstgeest, zijn aan het begin van deze week medicijnen verloren. Het gaat hier om het middel ni- trobaat, dat door hartpatiënten wordt gebruikt. Inname van dit geneesmiddel kan gevaarlijk zijn. Dr. v.d. Waal hoogl In nieuw bestemmingsplan voor de Voorstraat mogelijkheden tot vergroten van de winkels, eraar OEGSTGEEST/AMSTERDAM - Dr. I. van der Waal uit Oegstgeest is benoemd tot bijzonder hoogle raar in de pathologie van de mondholte, in het bijzonder de oncologie, aan de faculteit der geneeskunde, subfaculteit tand heelkunde van de vrije universi teit in Amsterdam. Hij was sinds 1975 lector aan de Vrije Universi teit. denhoom, vanaf de gemeenteha ven over de Warmonder Leede hard wordt gewerkt. Keuze Gisteravond bleek dat de raad al op 13 december (bij de behandeling van de begroting in tweede in stantie) een keuze moet maken uit twee typen bruggen; een hou ten brug met een voorgespannen betonnen fundering, of een ge heel uit hout opgetrokken brug. De ontsluiting van de Zwanbur- gerpolder moet volgens B en W geschieden door een zogenaam de ketting-pontverbinding vanaf de Zijldijk. Een nader onderzoek zal nog plaatsvinden. De door het CDA in de algemene beschouwingen gistermiddag bepleitte energie-ambtenaar zal omstreeks 1 januari 1980 bij het energiebedrijf Rijnland in dienst treden. Deze ambtenaar zal ook voorlichting geven aan de bij het energiebedrijf aangesloten ge meenten over milieubesparende maatregelen. Misverstanden Over het nieuwe plan voor het woonwagenkampje op de Speelweide bleken volgens de wethouder, mevrouw Dalhuisen, wat misverstanden te bestaan. Het plan, dat men vertegenwoor digers van het regionaal woon wagencentrum was bekeken, moest gewijzigd worden, wilde men subsidie van het ministerie van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk verkrijgen. De woonwagens waren teveel in het groen rond het woonwagen kampje verpakt. Het terrein was voor twee woonwagens te ruim opgezet, waardoor het gevaar aanwezig was dat gemakkelijk een derde woonwagen illegaal een plaatsje kon innemen. De dienst gemeentewerken maakt nu een nieuw plan. Winkeliers Voorschoten: VOORSCHOTEN - Afsluiting van de centrumwegen in Voorscho ten wordt door de winkeliers al daar zeker niet gewenst. Dit bleek gisteren tijdens een hoor zitting over de centrumplan Wethouder Eveleens, die als voorzitter van de hoorzitting op trad, kreeg veel vragen over keermogelijkheden in het cen trum. De praktijk wijst uit dat zelfs tijdens de spitsverkoopda gen veel parkeerruimte nog benut blijft. Volgens de winke liers komen de klanten graag tot voor de winkeldeur en de winke liers willen dat beslist zo houden. De hoorzitting van gisteravond ging vooral over de aanpassingen die in het bestemmingsplan voor het centrum en de Voorstraat zijn aangebracht. Het huidige be stemmingsplan dateert namelijk uit 1971 en werd ontworpen in de zestiger jaren. In die tyd heerste nog de mening dat Voorschoten zou uitbreiden tot een inwonertal van 35.000 en de auto volledig vrij baan zou moeten hebben. Het plan kreeg al in 1971 geen volle dige goedkeuring en vooral de grote doorbraken dwars door de oude kern vielen bij zowel gede puteerde Staten als de Kroon niet goed. Dit maakte het mogelijk om nu een bestemmingsplan te maken dat is toegespitst op de realiteit en met behoud van het oude, hoewel de oude kern hier en daar wel moet worden aange past. Het nieuwe plan voor centrum en Voorstraat valt in twee delen uit een. De Voorstraat is namelijk beschermd dorpsgezicht en daar heersen beperkende maatregelen bij uitbreiding. In vergelijking met het thans heersende be stemmingsplan is het nieuwe plan gunstiger voor de aldaar ge vestigde winkels. Het oude plan ging uit van een woonbestem ming, terwijl het nieuwe plan mogelijkheden schept om win kels te vergroten naar de achter zijde. Uitbreiding tot 60 procent is vrijwel altijd mogelijk en in bij zondere gevallen zejfs een 100 procent bebouwing van de ach tergelegen tuinen. In de Voor straat zal geordend worden opge treden ten aanzien van de par- keermogelijkheden. Direct ach ter de straat worden nu al par keerruimten gemaakt. De Schoolstraat zal het karakter van winkelstraat behouden. De gevels zijn niet beschermd. Voorlopig wordt ook nog niet ge dacht aan het volledig autovrij maken van de Schoolstraat. Er komen in het dorpscentrum in totaal 740 parkeerplaatsen. Er zijn er al 270 langs de diverse stra ten en 470 werden er gemaakt op geconcentreerde plaatsen. Uit eindelijk komen er daar zelfs 520 indien het ook mogelijk blijkt om in het dorpscentrum nog enige woningen te bouwen. Alle straten in het centrum worden verkeers arm, ook de vroeger geplande ringweg wordt nu aangelegd als een buurtontsluitingsweg (ver lengde Kon. Marinelaan). Het doorgaande verkeer zal gebruik moeten gaan maken van de Ko ningin Julianaweg. De kerstviering van de Wasse- naarse afdeling van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen zal worden gehouden op dinsdag 18 december om 11.00 uur in het Dorpscentrum. De ac trice Trins Snijders zal een voordracht houden, die in het teken van Kerstmis staat. Daar na volgt een gezamelijke lunch. De kerstviering eindigt om on geveer 14.30 uur. NPB-gebouw aan dc Lange Kerkdam in Wassenaar de tweede op donderdagavond 13 december om 20.00 uur in het buurtcentrum Kerkehout. Twee leden van de werkgroep "Milieu en huishouden" treden op als in- leidsters. Het gaat op beide avonden om praktische dingen. Ook mannen zijn welkom. Kerststukjes Hooglanden Hel dische team zal worden be last met de hulp aan 600 Cam bodjaanse vluchtelingen die naar Thailand" zijn uitgewezen. Op een Nutsavond, woensdag 19 december om 20.00 uur in het Astratheater in de Langstraat in Wassenaar, houdt de heer A. Vaandrager een spreekbeurt met dia's over de Schotse Hoog landen. Het Nutsdepartement heeft enige tijd geleden een reis naar de Schotse Hooglanden georganiseerd en de lezing kan worden gezien als een vervolg daarop. De heer Vaandrager zal onder meer aandacht besteden aan enkele botanische tuinen die hij bezocht heeft. Kerstviering De Wassenaarse afdeling van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde orga niseert op donderdag 20 decem ber weer een "kerstukjesavond" in het Jeroenhuis in de Kerk straat in Wassenaar. De aanvang is om 20.00 uur. Men moet zelf schalen en bakjes meenemen. Vanaf 19.30 uur is iedereen wel kom. Touchwood lm het jongerencentrum "Nieuw Nijevelt" in Wassenaar treedt vanavond de Leidse popforma tie "Touchwood" op. De pop groep, die drie jaar bestaat, treedt vanaf 21.00 uur op in het centrum aan de Van Zuylen van Nijeveltstraat 206 in Wassenaar. De Geestelijke Sociale Vrouwen vereniging GSV houdt op woensdag 19 december om 14.15 uur kerstviering in het NPB-ge bouw aan de Lange Kerkdam in Wassenaar. De middag zal wor den verzorgd door de schrijfster en journaliste Ina van de Beu gel. Zij zal aan de hand van eigen werk vertellen wat zij verstaat onder eenzaamheid en de vreugde, die het geven kan als Toneel die eenzaamheid door wordt doorbroken. Het strijkkwartet vi Ilaydn zal worden uitgevoerd door Mary-Rose Arntzenius, Na omi Greenberg, Yvonne Bartels en Helen Taber. Jozef De Schoolstraat in Voorschoten: Er wordt voorlopig nog niet aan gedacht de straat i'olledig autovrij te maken. Energiebesparing Op initiatief van de Wa Vrouwen Raad worden binnen kort twee gespreksavonden ge houden over een actueel probleem: energiebesparing in cn om het huis. De eerste avond is op maandag 10 december om 20.00 uur in het Leiden - Molenwandeltocht - start VW-kantoor. 13 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, Go-Gongtournooi, 10-16 uur. Postduivententoonstelling - Ooster kwartier, Borneostraat za van 19-23 uur en zo van 10-17 uur. Postduivententoonstelling - Zeven sprong. Bernardkade: zp van 14-18 uur en zo van 10-18 uur. Postduivententoonstelling - Anna Paulownastraat za van 18-22 uur en zo van 11-17 uur. Augustinus - Rapenburg 24, "Flower- Power-avond", 20 uur. Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, volksdansinstuif, 20 uur. Manifestatie Wij Vrouwen Eisen - och tend: Hartebrugkerk; middag: stad huisplein. Leids Vrijetijdscentrum - Hot House- jazz: Ed de Vos-kwartet, 21 uur. Schouwburg - Opus 2, met Thérèse Steinmetz, 20.15 uur. LAK-theater - Lumière Son, "Jean Pool", 20.30 uur. Sanders - Levendaal/hoek Korevaar- straat, antiekmarkt, 9.30-17 uur. Nieuwe Rijn 20a - vrouwencafé, vanaf 21 uu«^ Voorschoten - Lindenhoeve, 21 uur, op treden van Brohe. Leiderdorp - ruildag van de postzegel vereniging Rijnstreek, in het Dorpshuis. Zondag Leiden - Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, dia-ochtend werkgemeenschap De Ratel, 10.30 uur. LAK-theater - 15 uur, Kindervoorstel ling Boa Constrictor. "Grote Mensen", 20 uur, "Tussen de schuifdeuren", pre sentatie-avond. Middelweg 19c - kindervoorstelling Leids Poppentheater, 14.30 uur. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, Femke, ontmoetingscentrum vooi vrouwen, 13-16 uur. K O - Koffieconcert, 11.30 uur foyer Stadsgehoorzaal. Oegstgeest - Groene Kerkje, clavecim- belconcert, 12 uur. Artsen Leiden - Voor spoedgevallen wordt de weekenddienst van zaterdag 10 uur vm. tot zondag 24 uur waargenomen door de volgende artsen: Wijk 1 (Morswegkwar- tier, noord-binnenstad, Noorderkwar tier en Groenoord), za: A. Ravenstein- Weber, tel 01717 - 7050. Bevrijdings plein 60, tel 768918; zo: E. Nieuwenhuis- Smalbroek, tel 767185, Bevrijdingsplein '60, tel: 768918. Wijk 2 (Kooi en Meren- wijk), J. Vcrhage, Rozemarijntuin 1, Leiderdorp, tel. 895144. Wijk 3 (Waard, Professorenwijk, Tuinstadwyk en zuid binnenstad), J. de Bruyne, Kerkstraat 11, tel: 141225. Wijk 4 (zuid-west en Haagwegkwartier), H. Engel, De M. van Streeikerkstraat 53, tel 121334. Leiderdorp - S.P. Ouwerkerk, Loeve- stein 40, tel: 891037. Spreekuur van 12.30 -13 uur, gezondheidscentrum Florijn 10, tel 891000. Oegstgeest - E. Roelants, Fr. Halslaan 10, tel: 153747. Warmond - J. Hoornweg, Prof, Aalber- selaan 2, Voorhout, tel: 11393. Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 7-14 dec. door Haven apotheek, Haven 18, tel: 120085. Door apotheek Beker, KempeTnaerstraat lb, dien het na 11 uur 's avonds niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen kan men, uit sluitend voor spoedgevallen van een taxi, tel 122444, gebruik maken. Wijkverpleging Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tel. ten noorden van de Ryn: 134604, tel. ten zuiden van de Rijn: 121753. Leiderdorp, Zoeterwoude Rd. - Ge zondheidscentrum, Berkenkade, Lei derdorp, tel: 410131^ spreekuur ma t/m 154500. Voorschoten - Gezondheidscentrum, v.d. Waalslaan, tel: 4641. Warmond - Zr. G. Filbusscher, J. v. Ruysdaelplein 85, Lisse, tel 13277. Dierenartsen Leiden - Weekend regeling dierenartsen Muurling/Roest/Helder - F. Muurling, Plantsoen 23, tel: 125057. Weekendrege ling dierenartsen Krol/van Gool/Vest- jens - J. Vestjens, Ryn en Schiekade 23, Broke De groep "Broke" treedt morgen avond op in de Lindehoeve in Voorschoten. Broke is een nieu we Nederlandse driemansfor matie. De groep, die haar optre den om 21.00 uur begint, speelt korte songs. De toneelvereniging van de ver eniging "Zijlkwartier" komt morgenavond op de planken in het "Zijlkwartier" in Leider dorp. Het toneelstuk begint om 20.00 uur. EHBO E.H.B.O. Vereniging "Meerburg" begint dinsdag 15 januari weer met een e.h.b.o. cursus. Deze op leiding voor het e.h.b.o.-diploma bestaat uit 16 wekelijkse lessen van twee uur. Dc cursus wordt gegeven in de Bernardusschool in Zoeterwoude Hoge Rijndijk. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1 2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post f60,90 Jaarabonnement f 160,70 J aarabonnement per post f232,10 Losse nummers f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2