Giscard is opnieuw in opspraak Vreugde over vrijlating Sjaka In jaren tachtig waarschijnlijk te weinig wegen Dreigementen premier Barre 'De diergeneeskunde is veel te veel gericht op exploitatie van het dier' Debat over Harrisburg niet meer voor Kerst DONDERDAG 6 DECEMBER 1979 VARIA PAGINA 11 UTRECHT (ANP) - Gezien het huidige tempo van de wegenbouw zal in de jaren tachtig waarschijnlijk een steeds grotere achterstand ontstaan, die pas in de jaren negentig geleidelijk aan kan worden in gelopen, omdat verwacht wordt dat het verkeersaanbod in die periode nog maar met tien procent zal groeien. Dit schrijft ir. B. Beukers, hoofdingenieur-directeur van de dienst verkeerskunde van Rijks waterstaat, naar aanleiding van het con gres van de vereniging het Nederlandse wegencongres dat vandaag in Utrecht is gehouden. Tot 1990 moet het autosnelwegennet nog 740 kilometer langer worden, in de vol gende tien jaar zou daar nog 190 kilome ter bij komen. Ir. Beukers voorspelt dat in het jaar 2000, Nederland 5,5 tot 6 mil joen personenauto's zal bezitten. Die personenauto's leggen 25 procent van hun ritten af op de snelwegen. Het auto snelwegennet vormt slechts twee pro cent van alle wegen en straten. In de randstad ligt dertig procent van de auto snelwegen, terwijl de helft van het totaal aantal kilometers in de randstad wordt verreden. r. J.P. Neeteson, hoofddirecteur van Rijkswaterstaat, schrijft dat het rijkswe genplan, dat nog moet verschijnen, van 500 kilometer minder autosnelweg zal uitgaan dan het plan van 1968. De totale wegenlengte komt daarmee op 3.200 ki lometer, waarvan 2.640 kilometer nu be staat. Het beleid zal er op worden gericht dat er minder grote afstanden per auto worden verreden, dat het autogebruik afneemt waar het teveel hinder oplevert en dat er voorzieningen komen voor openbaar vervoer en langzaam verkeer waar dat nodig is, zo stelt ir. Neeteson. Dit bete kent volgens hem dat men, naarmate men per auto het stedelijk gebied nadert men er genoegen mee moet nemen dat men minder hard opschiet. In de mid delgrote en kleine steden zal het beleid niet zo stringent gericht worden op het terugdringen van.de groei van het au toverkeer. De provincies hebben nagenoeg geen geld meer voor wegenaanleg en sommige hebben al moeite met het financieren van het wegenonderhoud, zo verklaart ir. J.P. Bakker van de provinciale water staat in Zuid-Holland. Geen diner in Oslo OSLO (Reuter) - Er kornt geen officieel diner na afloop van de uitreiking van de Nobel prijzen voor 1979 in Oslo. Moeder Teresa, de non die de prijs voor de vrede heeft ge kregen voor haar werk onder de armen, had het Noorse no- belcomite gevraagd het geld dat aan het diner zou zyn be steed, ten goede te laten ko- i de i de reld. Zij zal het geld gebrui ken om meer tehuizen in te richten voor lepra-gezinnen en andere behoeftigen. (Van onze correspondent Rudolph Bakker) PARIJS - Opnieuw is president Giscard d'Es- taing van Frankrijk door het satirische weekblad „Le Canard Enchainé" op de tocht gezet in verband met de Bokassa-diamanten. Nieuwe documenten, door het weekblad gisteren afgedrukt, wijzen erop dat de president van de intussen afgezette „keizer" Bokassa van de Centraalafri- kaanse Republiek aanzienlijke diamantschenkingen zou hebben aangenomen. Het blad komt op de affaire terug sinds het optreden van president Giscard voor de televisie vorige week. Bij deze gelegenheid legde de president een nog steeds niet geheel duidelijke verklaring af, waaruit kon worden geconclu deerd dat hij of in het geheel geen diamanten ontvangen had, dan wel dat hij diamanten had aange nomen tot een waarde die aan zienlijk geringer was dan door de pers was gesuggereerd. „Le Canard" drukt in zijn nummer van woensdag een brief van Bo kassa af, gedateerd 11 juli 1974, in welke periode de afzender nog „president voor het leven" was In deze brief vraagt de president aan zijn „nationale diamanten kantoor" hem te melden hoe het staat met de voorbereidingen voor de verzending van de „pla quettes" aan de president. Het blad voegt eraan toe dat het hier gaat om aanzienlijk grotere schenkingen dan die welke Bo kassa in 1972 en 1973 had gedaan aan de toenmalige minister vari financiën Giscard d'Estaing. Ditmaal ging het om een ge schenk aan Giscard als president van de Republiek, uit te reiken tijdens diens staatsbezoek van september 1974. In vervolg op de door de president in zijn televisiebetoog afgelegde verklaringen dat hetgeen hij ge schonken krijgt doorgaans naai liefdadige instellingen dan wel naar musea wordt doorgescho ven, ging „Le Canard" ook op onderzoek uit. Het blad meldt dat de officiële museum-organen melding maken van 14 schenkin gen van weinig waarde tussen 1973 en 1976. Ten aanzien van liefdadigheid weet het blad te melden dat president Giscard slechts elf dagen voor zijn televisie-optredèn de „Afri kaanse Missie" tot diens opperste verbazing begiftigde met „twee colliers van goudklompjes ter grootte van nootjes, een zilveren collier, een armband van ivoor met een gouden sluiting en nog een aantal Afrikaanse snuisterij en van dezelfde soort". Het blad stelt ten slotte de presi dent opnieuw de vraag: „Hebt u ja dan wel neen diamanten van Bokassa ontvangen, in welke omvang en hebt u deze schen kingen bij de douane aangegeven toen u van uw reizen terugkeer de? Waar zijn deze diamanten gebleven? Hebt u ze zelf be waard"? Ook de socialistische af gevaardigde Raymond Forni (in Nederland bekend als een van de veroorzakers van het Rijnzout- debacle) stelde in de Assemblée de onbeantwoord gebleven vraag ten aanzien van de douane-aan gifte van de diamanten. Om alles nog wat aan te wakkeren publiceerde de „Quotidien de Pa ris" gisteren op zijn voorpagina een foto van de president, terwijl hij zich bewonderend buigt over een cassette met een schitterend diamanten collier. In dit geval gaat het echter om een geschenk van prins Napoleon, de directe nazaat van de Bonaparte van St Helena, die de president het eer ste ooit gefabriceerde collier van de Orde van het Legioen van Eer (door zijn voorvader opgericht) aanbiedt. Hier ligt nieuw voedsel voor „Le Canard Enchainé" van volgende week. Vertrouwenskwestie gesteld De vrijgelaten burgemeester Sjaka aanhangers (Van onze correspondent) JERUZALEM - De vrijlating van burgemeester Sjaka van Nabloes en het besluit hem niet uit te wij zen is op de westelijke Jordaan-. oever met grote blijdschap ont vangen. De burgemeester van Betlehem noemde het een wijs besluit, en de andere burgemees ters hebben besloten van ont slagneming af te zien en zijn gis teren weer aan het werk ge gaan. Op de schouders gedragen en on der luid gejuich van de inwoners van Nabloes, keerde burgemees- DEN HAAG (GPD) - De kans dat de Tweede Kamer nog voor het Kerstreces over de bijna-kern- ramp met de Amerikaanse Hai- risburgcentrale kan debatteren, lijkt volstrekt uitgesloten. In de eerste plaats laat de overvolle kameragenda dat niet meer toe, in de tweede plaats moet minister Albeda van sociale zaken de Ka mer nog inzage geven in de sto ringsgegevens van de kerncen trales in Borssele en Dode- waard. Opvallend in deze zaak is dat de bewindsman de Provinciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) als beheerder van de Borsselse centrale toestemming heeft gevraagd voor het vrijgeven van de storingsgegevens, opval lend omdat Albeda dat krachtens de Kernenergiewet op eigen ini tiatief kan doen. Gedeputeerde W. Don, voorzitter van de raad van bestuur van de PZEM, legde deze week sterk de nadruk op die eigen verantwoordelijkheid van de minister. De PZEM-bestuur- ders, die onlangs het verzoèk van de minister hebben besproken, hebben over deze kwestie uiter ste geheimhouding afgespro ken. Op het ministerie van sociale zaken zegt men dat, voor zover bekend, de PZEM geen overwegende be zwaren heeft tegen het vrijgeven van de door de Kamer gevraagde storingsgegevens Het gaat om de rapporten die de PZEM volgens de wet op de kernenergie iedere maand bij de kernfysische dienst moet indie nen. Het zijn vooral de kamerle den van de PvdA die veel waarde hechten aan de rapporten, die volgens hen een inzicht kunnen bieden in de manier waarop de kerncentrales functioneren. Het verzoek om meer informatie leidde op 20 november al tot uit stel van het voor die dag geplande Harrisburg-debat. Zonder de ge vraagde gegevens zou het debat niet op een verantwoorde wijze kunnen worden gehouden, zo re deneerde PvdA-woordvoerder Voortman. ter Sjaka gisteren naar zijn stad terug. „We beleven een historisch moment, waarin onze overwin ning vast staat", riep de zojuist vrijgelaten burgemeester zijn uitgelaten stadgenoten toe. In Nabloes werd de vrijlating van Sjaka en het besluit van zijn uit wijzing af te zien de eerste Pale stijnse overwinning sinds 1967 genoemd. De burgemeester van Nabloes werd op 11 oktober met uitwij zing bedreigd en in voorlopige hechtenis genomen, nadat hij in een gesprek met de Israëlische coördinator voor militaire activi teiten op de westelijke Jordaan- oever, een gesprek waarvan een verdraaide versie aan de pers werd doorgespeeld, zijn sympa thie voor de Palestijnse terreur daden zou hebben betuigd. De arrestatie van Sjaka veroorzaakte een golf van onrust op de westoe ver, en alle burgemeesters van de grote steden dreigden met aftre den als hij niet onmiddellijk zou worden vrijgelaten. Het voorstel van de uitwijzing af te zien werd afgelopen maandag al aan premier Begin en minister van defensie Weizman voorge legd. Met hun instemming be sloot de militaire commissie Sja ka op vrije voeten te stellen, na dat deze zich openlijk tegen het uitvoeren van terreurdaden had uitgesproken. Sjaka, een over tuigd aanhanger van de PLO, zal zijn werkterrein tot de gemeen telijke zaken moeten beperken en zich niet met politieke activi teiten mogen inlaten. Het besluit van de vrijlating is aan Egypte via de speciale rode lijn HONDSDOL - In een ziekenhuis in Nancy (Frankrijk) is een 36-jarige man overleden drie weken nadat hij een hoornvliestransplantie had ondergaan. De doodsoorzaak was hondsdolheid. Een onder zoek heeft uitgewezen dat het hoornvlies afkomstig was van een vrouw die met hondsdolheid was besmet. bekendgemaakt. De Egyptische minister van buitenlandse zaken Ralie noemde het Israëlische be sluit een positieve stap en een bijdrage aan de autonomie-on- derhandelingen. Arrestaties AMERSFOORT (ANP) - In totaal veertien arrestaties heeft de poli tie van Amersfoort verricht naar aanleiding van de gewelddadige gebeurtenissen zondagmiddag in de wijk Kruiskamp. Een voe dende menigte vernielde toen drie politie-auto's en bedreigde agenten. Dit was een reactie op het oprollen van de illegale zen der Paloma. De arrestaties volg den na een grootscheeps buurt onderzoek, dat 20 politiemensen maandag instelden naar de schermutselingen. (Van onze correspondent Rudolph Bakker) PARIJS - Voor de tweede maal binnen veertien dagen heeft premier Barre de vertrouwens kwestie gesteld om een wets- voorsel aangenomen te krijgen waartegen de gaullistische coali tiepartners zich hebben verzet. De eerste maal ging het om de begroting, ditmaal gaat het om een herziening van het failliete stelsel van de algemene ziekte verzekering. In beide gevallen wordt aangenomen dat het de gaullisten niet om zakelijke be zwaren gaat, maar om nieuwe fa sen in een gevaarlijk en algemeen bekritiseerd politiek spel. Omdat de fondsen van de nationale ziekteverzekeringen zijn uitge put, zoekt de regering naar nieu we bronnen van inkomsten. Be paalde groepen van gepensio neerden, die tot nu toe niet meer hoefden te betalen, zuilen dit in de toekomst weer wel moeten doen. De communisten hebben zich tegen dit plan verzet en een daartoe strekkende motie inge diend. De gaullisten verzetten zich ook, maar wensen niet sa men met de communisten te stemmen. Evenals dat in het geval van de staatsbegroting het geval was, doet premier Barre nu een beroep op artikel 49 van de gaullistische grondwet van 1958. Volgens een vreemde alinea in dit artikel wordt na het stellen van de ver trouwenskwestie een wet als aangenomen beschouwd tenzij in het parlement een motie van af keuring is aangenomen. Er vindt over het wetsontwerp dan ook geen stemming meer plaats, als deze motie van afkeuring ver worpen is. Dit geval deed zich voor bij de begroting en het zal zich nu opnieuw voordoen. Want aan de motie van afkeuring doen de gaullisten dan niet mee. Met het oog op de presidentsver kiezingen van '81 doen de gaullis ten alles om zich zoveel mogelijk van het bewind van president Giscard te distantiëren, zonder echter zo ver te gaan dat de rege ringscoalitie, waarvan ze deel uitmaken, een voortgdig einde vindt. Deze houding is de gaullisten te verwijten, terwijl tegelijkertijd de regering-Barre - althans pre sident Giscard, door premier Barre gesecundeerd - een steeds groter gebrek aan respect tegen over het parlementaire apparaat verweten wordt. De Quotidien de Paris gaat zelfs zover te spreken van „een bewind van opeenvol gende chantages". Twee factoren binnen het rege ringskamp ondergraven het in een presidentiele democratie toch al niet optimaal werkende Franse parlementaire systeem. De onophoudelijke ruzies tussen de gaullisten en de aanhangers van de president dwingen pre mier Barre tot het nemen van soms drakonische stappen. Bo vendien verwijdert de president zich steeds verder van zijn kie zers in de hooghartige manier waarp hij op brandende kwesties van de dag reageert, of zelfs in het geheel niet reageert. „Wellicht is er best een meerderheid voor een vermomd koningschap", zo kan men in de pers lezen, „maar laat men het masker dan afleggen en er openlijk voor uitkomen" AUTOMOBILIST AANGEHOU DEN - De Rotterdamse politie heeft gisteren de arrestatie be kendgemaakt van een 20-jarige automobilist uit Rotterdam, die vorige week vrijdag zou zijn inge reden op een groepje mensen aan de Slinge in Rotterdam. De man heeft zich volgens de politie dinsdag zelf gemeld. Hg heeft bekend. PRIESTER. De Voorschotenaar Bart Versteegen is in Bamberg (Duitsland) tot priester gewijd Hij is lid van de Orde van de Car- mel. Zondagmorgen om half 11 zal pater Versteegen in de Moe der Godskerk in Voorschoten zijn eerste plechtige heilige mis opdragen met medewerking van twee Duitse ordegeestelijken, te weten pastoor J. Blonk en pas toor W. de Munck. De Latijnse li turgie zal daarbij worden ge volgd. Na de dienst is er een re ceptie in de ontmoetingsruimte van de kerk. Beroepingswcrk. Hervormde Kerk: aangenomen naar Dene kamp H. Brouwer Stiens naar Vlissingen, C.M. Krijger (zen dingspredikant) te Oegstgeest: bedankt voor Sint Pancras G.J Rebel Weesp, voor Nieuw-Loos- drecht A. Schipper Willemstad. Kernwapens. Het college van diakenen van de hervormde ge meente in Amsterdam heeft de ministerraad, de voorzitters van de beide Kamers en de voorzit ters van de CD A-fracties drin gend gevraagd af te zien van elke vorm van medewerking produktie en plaatsing van nieu we kernwapens. Ruim 170 priesters, predikanten en catecheten in Zeeland en West- Brabant hebben hetzelfde ge daan. Hun oproep richt zich vooral tot de politici van het CDA, "omdat hun stem door slaggevend kan zijn". De onder tekenaars menen dat er moge lijkheden bestaan tot een gesprek met het Warschaupakt. „Zelfs als die mogelijkheden er niet waren, dan ligt er zeker voor christenen een taak initiatieven te ontplooi en om een nieuwe ronde in de bewapeningswedloop te voor komen". Verwacht wordt dat het aantal pas tores dat zich bij deze oproep aansluit nog belangrijk zal toe- Holland vraagt in een brief alle predikanten adhesie te betuigen aan bisschop Zwartkruis van Haarlem in verband met de ko mende bisschoppenconferentie in Rome. In de voorbeeld brief die de predikanten hebben gekregen wordt de nadruk gelegd op de waardering die men in protes tantse kringen heeft voor het be leid in dit bisdom wat betreft de samenwerking met de reforma torische kerken. Men zou graag zien dat dit beleid werd voortge- Rockmuziek. Ongeveer 1250 jonge Amerikanen hebben in Sint Paul (Minnesota) meer dan 1000 grammofoonplaten met rockmuziek vernietigd en deze muziek voor altijd afgezworen. Zg noemen zich "born again christians" (wedergeboren chris tenen). De meesten zgn lid van het "Zion-Levenscentrum" in Sint Paul, dat een en ander heeft te maken met de beweging "Je sus People". De waarde van de vernietigde, platen werd geschat op ƒ.20.000. In een buitenwijk van Nijme gen Jieeft dierenarts Gerard de Haas sinds ruim twee jaar een kleine huisdieren prak tijk. Een opmerkelijke man met een opvallende praktijk, die enkele maanden geleden opeens volop in de belang stelling stond van dagbladen en radio. Er was dan ook sprake van een duidelijk nieuwsfeit. Voor het eerst in de lange geschiedenis van de Koninklijke Maatschappij voor diergeneeskunde stapte een dierenarts uit deze orga nisatie. Direkte aanleiding voor het demonstratieve vertrek van dierenarts De Haas was een tweetal artikelen in het Tijd schrift voor Diergeneeskun de. "Daarin werd doodleuk beschreven hoe je kalveren een zo groot mogelijke bloed armoede kunt bezorgen om zodoende een mooi blank kalfslapje te krijgen. Dat vind ik echt te ver gaan. Als die renarts moetje het belang van het dier voorop zetten. Dat is je plicht". Het was niet de eerste keer dat Gerard de Haas kritiek uitte op de artikelen in het Tijd schrift voor Diergeneeskun de. Al tijdens zijn studie maakte hij zich herhaaldelijk kwaad over artikelen die vol gens hem allemaal gericht zijn op verhoging van de pro- duktiviteit. "Ze schrijven al tijd maar weer over de manier waarop je meer melk uit een koe kunt halen. Over paarden en kleine huisdieren lees je praktisch niets". Maar de Haas z'rv kritiek geldt natuurlijk niet alleen de in houd van het tijdschrift van de Maatschappij voor Die- rengeneeskunde. Het is meer de gebruikelijke druppel ge weest die de emmer deed overlopen. Want al pratende met deze jonge dierenarts word je langzamerhand in gewijd in de bezwaren die hij heeft tegen zowel de fakulteit voor diergeneeskunde in Utrecht als heh beleid van de Maatschappij voor Dierge neeskunde. "De hele dierge neeskunde is veel te veel ge richt op de exploitatie van het dier in plaats van op belan genbehartiging. In mijn stu dietijd heb ik voor het studen tenblad van de veterinaire fa kulteit talloze artikelen ge schreven over dierprpeven, bio-industrie en ga zo maar door. Maar je krijgt de dieren artsen nauwelijks in bewe ging. Ze leggen zich teveel neer bij de bestaande situatie en gebruiken hun invloed de levensomstandigheden van het dier". Zagen Zelf weigerde De Haas bijvoor beeld om bij dierproeven kalfjes in de baarmoeder van de koe in stukken te zagen, maar niemand volgde zijn goede voorbeeld. "Door een dierenverzorger werd ik zelfs uitgemaakt voor sentimen tele vent. En dat vind ik zo jammer. Want elk jaar worden er weer 100 koeien opgekocht waarvan de kalfjes in stukken worden gezaagd. Het gebeurt allemaal zo kritiekloos,'. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat alle dierengeneeskunde-stu- denten het daarmee eens zijn. "Maar", zo zegt Gerard de Haas, "een heleboel studenten die zich kritisch opstellen, knap pen af in het tweede studie jaar. Dat is verloren talent. Ik ben alleen maar afgestudeerd omdat ik het niet kon ver kroppen". Jan Anema, de oprichter diergeneeskunde studei tenwerkgroep Mens-Die de Maatschappij (MDM) beves tigt later dat er nog steeds veel studenten ophouden met hun studie omdat ze het niet eens zijn met de gang van zaken en weigeren om bepaalde dier proeven uit te voeren. Vol gens Anema is het verloop onder studenten die lid zijn van MDM veel groter dan on der de andere studenten. "Door over de problematiek van bijvoorbeeld de bio-in dustrie te praten en ervarin gen uit te wisselen, raken veel studenten er juist van over tuigd dat het onzettend moei lijk is om via de diergenees kunde veranderingen te be werkstelligen". Dat verhaal komt De Haas maar al te bekend voor. Ook toen hij van plan was om uit de Maatschappij voor Dierge neeskunde te stappen, nam hg kontakt op met vakgeno ten. Het was zijn bedoeling om met een groep dierenart sen gelijk het lidmaatschap op te zeggen. "Dierenartsen zijn altgd zo moeilijk te mo biliseren, ze hebben het altijd druk met hun praktijk", aldus De Haas. Hij wil de indivi duele dierenartsen niets ver wijten, maar betreurt het dat hij er uiteindelijk weer alleen voor stond. Stilzwijgend In z'n eentje schreef De Haas vervolgens een brief aan de secretaris van de Maatschap pij voor Diergeneeskunde waarin hij de beëindiging van zijn lidmaatschap nader toe lichtte. "Een maatschappij die middels haar statuten en de code voor di dien neii hel belang en het welzgn van het dier zo hoog in het vaandel plaatst, maakt zich door haar stilzwijgende instemming met publikaties over het be werkstelligen moede voor mu vols geloofwaardig, ja ze schuldig aan het bes het kistkalf". ekt dagen later stond het nieuws met grote koppen in de krant. Een drukke tgd brak aan voor de Nijmeegse dierenarts. Herhaaldelijk moest hij in de auto stappen om voor de mi crofoon uit te leggen waarom hij bezwaar heeft tegen het beleid van de Maatschappij voor Diergeneeskunde En z'n boodschap kwam duidelijk over de Maatschappij voor Diergeneeskunde moet veel meer gebruik maken van haar invloed om misstanden in de dierenhouderg tegen te gaan. Een golf van Meven en tele foontjes was het gevolg van de publiciteit rond Gerard de Haas. "Bravo meneer De Haas, we staan achter u" luidde de tekst van heel wat kaartjes die in de brievehbus gleden. Kaarten van veront ruste particulieren en onder steunende brieven van onder andere "Rechten voor al wat leeft" en "Lekker Dier", maar Zelfs niet van de Maatschappij voor Diergeneeskunde, die De Haas toch wel een ant woord schuldig is. Is De Haas nu teleurgesteld over het re sultaat van zijn aktie? "Ja. in zekere zin wel Uit het feit dat ik totaal geen reakties heb gehad van vakgenoten blijkt toch wel dat de diergenees kunde geïsoleerd geïsoleerd Kritisch Vandaar dat De Haas al geruime tijd rondloopt met het idee om een alternatieve dieren artsenorganisatie op te rich ten. Vergelijkbaar met de 10 jaar geleden gevormde orga nisatie van Kritische Artsen. Zo'n organisatie zou volgens De Haas goed kunnen sa menwerken met de studen- rkgroep Me i-Dier IS van de re? >t van de maat sohnppn He t gaat allemaal langs elkaar 1 leen. In zo n si- tuatie is het t -rg moeilijk om het bestuur van de Maat- schappij erttH le bewegen het beleid te vera inderen". Maatschappij waardoor die renartsen de gelegenheid krggen een kritische houding te ontwikkelen en die eventu eel geAimenluk in pi.iktijk kunnen brengen. Want er moet nog heel wat aan de praktgk veranderd worden en dan niet alleen wat betreft de grote maar ook zeker wat betreft de kleine huisdieren. Zo vindt De Haas een sterke relatie met de Dierenbe scherming van groot belang Daarbij lijkt het hem beter als de dierenarts optreedt als ad viseur in plaats van bestuurs lid. Op die manier kan de noodzakelijke kennisover dracht plaatsvinden Niet minder belangrijk is de dien stenverlening. De Haas, die normaal al lage ta rieven hanteert, brent de plaatselgke dierenbescher ming naar 60% van de kosten in rekening. Een morele plicht", vindt De Hans "Want het Inrlang an het dier hoor je altijd op de voorgrond le plaatsen, zeker als dieren arts". JAN BONJER

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 11