„De spanning is zo groot, dat werk eronder lijdt" Rijk draait niet op voor tekorten op uitvoering bouwplannen Balletschool van Nancy Geerdes in Noordwijk kampt met ruimte-perikelen Bejaarden krijgen diepvriesmaaltijden Automobiliste (81) stopt op rijksweg: dodelijk ongeluk Ik ben geen Swiebertje burgemeester WOENSDAG 5 DECEMBER 1979 LEIDEN/REGIO FAGINA 15 NOORDWIJK - Er komt (hopelijk) morgenmiddag een eind aan de spanning voor de Noordwijkse me vrouw Nancy Geerdes, eigenares van de enige vol waardige balletschool in de Bollenstreek. Die bal letschool is thans ondergebracht in een woonhuis aan de Lijnbaanweg 31 te Noordwijk, maar moet daaruit verdwijnen omdat de woning is verkocht. Wanhopig heeft zij - mét hulp van haar leerlingen - de laatste maanden gezocht naar een ander onder komen in de bloemen-badplaats. "De spanning is zó groot", zegt zij, "dat mijn werk eronder lijdt. Ik vind het lesgeven momenteel haast afschuwelijk". Gisteravond zou zij van de ge meente Noordwijk horen of zij na de zomervakantie met haar balletschool kan verhui zen naar de kleuterschool De Zeester aan de Hoofdstraat. Die school komt dan leeg. Maar Nancy Geerdes werd gis teravond nog niets wijzer. Wel wordt zij donderdagmiddag voor een gesprek verwacht op het Noordwijkse gemeente huis. "Hopelijk hoor ik dan dat we straks naar de kleuter school kunnen verhuizen", aldus de balletlerares. De balletschool van Nancy Geerdes telt op dit moment ruim 300 leerlingen in de leef tijd van 6 tot ongeveer 40 jaar. Een groot aantal adspirant- leerlingen staat op de wacht lijst totdat er een plekje vrij komt. De leerlingen komen niet alleen uit Noordwijk, maar uit de gehele bollen streek en zelfs uit Leiden en Haarlem. Regelmatig levert de school van Nancy Geerdes leerlingen af aan het conser vatorium. Gezien het grote aantal leerlingen voorziet de balletschool duidelijk in een behoefte. Rijtjeshuis Zo gauw Nancy Geerdes hoor de dat haar woning zou wor den verkocht, trok zij bij de gemeente Noordwijk aan de bel. Met goede hoop dat er spoedig een oplossing voor haar probleem zou kunnen worden gevonden, "want", zegt zij, "Noordwijk is op cul tureel gebied toch een heel actieve gemeente". Maar het gemeentebestuur kon haar geen toezeggingen doen over vervangende ruimte, omdat er volgens burgemees ter en wethouders in Noord wijk door alle activiteiten "een nijpend gebrek aan ruimte is". De gemeente vond aanvankelijk dat Nancy Geerdes maar een ander huis moest kopen. "Maar een groot huis, met voldoende ruimte voor een studio, kan ik niet betalen en een rijtjeshuis lijkt me niet zo geschikt omdat ik van 's morgens vroeg tot 's avonds elf uur lesgeef. Dat zou overlast voor de buren kunnen opleveren", aldus Nancy Geerdes. Zij wil het liefst een een studio (balletzaaltje) waaraan woon ruimte is gekoppeld, omdat zij een vijfjarig dochtertje heeft. "Ik kan haar natuurlijk moeilijk uitbesteden", zegt zij. Een plan dat mevrouw Geerdes samen met de opdrachtgever voor de bouw van een garage nabij de Abraham van Royenstraat in Noordwijk aan Zee ontwikkelde ("een studio en een piepklein woonhuisje", zegt zij), werd door de gemeente afgekeurd. Toen verder overleg met B en W van de badplaats niets ople verde werd een aantal leerlin gen van mevrouw Geerdes ongerust en kwam in actie. Via-via kwamen zij op het spoor van de kleuterschool "De Zeester" die na de grote vakantie zou leegkomen. Het schoolbestuur dat eigenaar is van de school bleek geen be zwaren te hebben tegen de vestiging van de balletschool in het gebouwtje. Mevrouw Geerdes vindt de kleuter school een ideaal onderdak voor haar balletschool, ook al omdat er een woonhuisje naast staat. Speelzaal Maar de gemeente gooide roet in het eten. B en W zagen lie ver dat de peuterspeelzaal in de kleuterschool zou worden ondergebracht. Eén lokaal zou de balletschool echter wel kunnen krijgen en over het huisje viel te praten, liet het college van B en W Nancy Geerdes weten. Volgens Nancy Geerdes biedt één lo kaal echter te weinig moge lijkheden om goed te kunnen lesgeven. Uit contact met de voorzitter van de peuterspeelzaal is bo vendien gebleken dat de peu terspeelzaal weinig belang stelling heeft voor de kleuter school omdat er geen speel plaats bij is. Bovendien be schikt de peuterspeelzaal thans over een goede ruimte, zo liet de voorzitter weten. "Ik hoop dat er nu spoedig een beslissing wordt genomen", aldus mevrouw Geerdes. "De man die het huis heeft ge kocht, wil me desnoods uit stel geven tot mei, maar ook hij wil graag weten waar hy aan toe is". Donderdag hoopt zij hem meer te kunnen ver tellen. Balletlerares Nacy Geerdes voor haar huidige school in een woning aan de Lijnbaanweg 31 te Noordwijk: "Ik vindt het lesgeven momenteel haast afschuwelijk..." KATWIJK - Uiterlijk 1 januari 1980 gaat de stichting bejaarden werk Katwijk over op de verstrekking van diepvriesmaaltijden. Dit be sluit heeft het algemeen bestuur van de stichting deze week ge- Verhoor van in Spanje aangehouden Italiaan over hasj-zaak Sassenheim SASSENHEIM - De officier van justitie gaat binnenkort naar Spanje om de daar gearresteerde Italiaan E.F. (47) te verhoren over welk aandeel hij heeft in de hasj- smokkel (waarde ongeveer vijf miljoen gulden) van en kele maanden geleden met een jacht dat Sassenheim als thuishaven heeft. De Italiaan nam de benen toen de rijkspolitie te water een kijkje kwam nemen in het jacht 'Ceba A2' waarmee hij naar Nederland was geko men. In Sassenheim werd het jacht gelicht. Onder de kiel van de boot vond de po litie een extra brandstoftank die was gevuld met niet minder dan 2000 kilo hasj. De 43-jarige Noordwijker G.R.J.(jachtenverkoper) en de 42-jarige C.J.G. uit Lisse (charterreis-organisator), beiden op het schip (eigen dom van de Sassenheimer Simon Groonheim) aanwe zig, werden gearresteerd. Zij zijn inmiddels op vrije voe ten gesteld. Aanvankelijk was het de be doeling om J. en G. gisteren voor de rechter te laten ver schijnen. Nu de derde ver dachte in de hasj-smokkel is gepakt, denkt de officier van justitie, mr. Blok, een be langrijke schakel in handen te hebben gekregen. Mede daarom is het gerechtelijk vooronderzoek heropend en zal het nog wel enkele maan den duren voor de hasj-zaak zal voorkomen. De 47-jarige Italiaan is maan den voortvluchtig geweest. Beide andere verdachten hebben tot nu toe volgehou den dat zij de man niet ken nen. Zij zouden hem 'slechts' een lift hebben gegeven van uit Spanje richting Neder land. Een feit is dat de Italiaan zo wel de Nederlandse politie als Interpol een onbekende Stichtingsvoorzitter N. Parlevliet "Men kan ze verwarmd krijgen of men kan de maaltijden zelf ver warmen met een apparaat dat de bejaarden voor 15 gulden kunnen kopen. De stichting zal de be jaarden daarover nog benade- De maaltijden gaan om en nabij de 5 gulden kosten. "Er is een assor timent waar je van omvalt", ver telde Parlevliet. De bejaarden, die van deze dienstverlening ge bruik maken, hebben de keus uit 15 tot 20 soorten maaltijden. De stichting betrok een deel van de maaltijden tot nu toe van de bis schoppelijke nijverheidsschool uit Voorhout. De dieetmaaltijden werden klaargemaakt in het Katwijkse bejaardentehuis "De Wübert". In de toekomst zullen de maaltijden worden geleverd vanuit het gebouw van de stich ting Bejaarden werk aan de Prins Hendrikkade in Katwijk aan Zee. Een onlangs gehouden enquête wees uit dat de bejaarden positief staan tegenover de diepvries maaltijden. Staatssecretaris Koning bezocht in Waddinxveen onder andere orgelfabriek Eminent. Hij kreeg daar uitleg over de geheel eigen energievoorziening van deze fabriek. Geen storende ouders meer bij zwemlessen ALKEMADE - Bij wijze van proef zullen voorlopig geen ouders meer worden toegelaten in het Alkebad in Roelofarendsveen bij het leszwemmen van hun kinderen. Tot deze maatregel is men, na jarenlange discussie, gekomen vanwege het feit dat het terras van het zwembad te klein is om daar ook de ouders op toe te laten. De ouders zitten dan veel te dicht bij het lesge- beuren. Het lesgevend personeel klaagt al tijden over de sto rende invloed van de ouders door soms onnodige opmerkingen of commentaar. Daarom zullen de ou ders voortaan naar de sporthal worden verwezen om daar op hun kind te wachten. Wethouder H. van Duijkeren (sport), die de maatregel heeft aangekondigd, spreek zelf van een hele in greep, maar is ervan overtuigd dat dit het lesgeven aan de kleuters ten goede zal komen. Hij zei dat er nog wordt bekeken op welke wijze de ouders op de hoogte kunnen worden gebracht met de vorderingen van hun kind. Zo wordt overwogen om de ouders eenmaal per maand een les te laten bijwonen of elke week de laatste vijf minuten. Geluiden als zouden er nu al ouders zijn die hun kind dan meer elders zwemles te laten, vindt Van Duijke ren wat voorbarig. Hij wijst daarbij op het feit dat bet om een proef gaat. "Als deze methode minder blijkt aan te slaan, zal weer wat anders worden gezocht als oplossing". HAARLEMMERMEER - De 81-ja- rige J. Schuur uit Den Haag is dinsdagmiddag bij een verkeers ongeval op rijksweg 4 onder Hoofddorp om het leven geko- Het ongeluk gebeurde toen de vrouw met haar auto middenop de rijbaan stopte. Een achterop komende vrachtauto, bestuurd door de 32-jarige A.G. uit Leiden, kon niet tijdig remmen en botste tegen de auto. De vrouw overleed ter plaatse aldus de politie. GEHEIM - Het Britse ministerie van defensie is aan het onderzoe ken hoe het kan dat een bundel geheime stukken is terechtge komen onder een heg in een En gelse dorpstuin. De stukken van een ministerie werden gisteren ontdekt door de Londense muntenhandelaar John Hayward, in in de tuin van zijn pas gekochte huis bij de Oost-Engelse stad Ipswich. ELON MOREH - Joodse kolonis ten van de organisatie "Elon Mo- reh" hebben gisteren besloten uit zichzelf hun (illegaal verklaarde) nederzetting in de buurt van Nabloes op de bezette westelijke Jordaanoever te ontruimen. Daarnaast zijn zij van plan er bij de regering-Begin op aan te blij ven dringen dat er maatregelen genomen worden om gerechte lijke actie tegen mede-kolonisten onmogelijk te maken. VOETBAL - In de Bundesliga is inmiddels de vijfde trainer de laan uitgestuurd. Het is Guala Gyula Lorant, die zijn ontslag kreeg bij Schalke '04. VOETBAL - Franz Beckenbauer zal zijn contract met New York Cosmos met twee jaar verlengen. De Westduitser maakte dat in Mexico bekend. VOETBAL - De gemeente Breda is van zins het stadion van NAC te verkopen om zo de eredivisieclub uit de problemen te helpen. Het gaat om een bedrag van 2.262.308 gulden. Zee geschikt als zwemwater KATWIJK - Het zeewater voor de kust van Katwijk was in 1977 en 1978 geschikt als zwemwater. Dat is gebleken uit een onderzoek dat Rijks waterstaat heeft gehouden. Deze instantie neemt elke 14 dagen monsters op 2 punten voor de Katwijkse kust. Ook bij andere plaatsen langs de kust van Zuid-Holland wor den monsters genomen. Zo was de kwaliteit van het zeewater bij de Wassenaarse- slag vorig jaar en het jaar daarvoor "ongewenst." Voor de kust van Noordwijk is de kwaliteit, net als bij Katwijk, "aanvaardbaar". Het zeewa ter in Katwijk is "schoner" geworden doordat sinds 1976 het afvalwater gezuiverd en wel wordt geloosd op de Noordzee. WADDINXVEEN-Het ministerie van binnenlandse zaken zal niet opdraaien voor tekorten die gemeenten mogelijk zullen gaan lijden bij het bouwen van huizen, ook als die huizen moeten worden gebouwd omdat de betreffende gemeenten van provincie of rijk een groeitaak hebben gekregen. Tijdens een gisteren gebracht werkbezoek aan Waddinxveen heeft staatssecretaris mr. H. E. Koning, bij binnenlandse zaken speciaal belast met het toezicht op de gemeentefinancien, dit uit drukkelijk laten weten. In die zin heeft binnenlandse zaken ook niets te maken met streek plannen van provinciebesturen. „Als de eventuele negatieve ge volgen van bouwplannen niet voldoende worden opgevangen door hogere overheden, de pro vincie bijvoorbeeld of het minis terie van ruimtelijke ordening, hoeft men niet te rekenen op een extra uitkering uit het gemeente fonds. Dat fonds is voor alle ge meenten", aldus mr. Koning. Deze kreeg in Waddinxveen te ho ren van burgemeester en wet houders, dat die gemeente bouwmogelijkheden ziet waar geen geld behoeft. Uit ruimtelij ke ordenings-oogpunt wil de provincie echter liever Gouda la ten bouwen. Mr Koning liet zich gisteren niet uit over de realiteit van de hem door Waddinxveen voorgescho telde cyfers. „Ik ben hier geko men om informatie te krijgen. Die ik heb gekregen zoals we die ook elders kragen", aldus de be windsman Hu kwam ook met informatie, on dermeer over het plan van hem zelf en z'n collega van financien DORSTIGE INBREKERS NOORDWIJKERHOUT - De kan- Toen de politie arriveerde bleek dat tine van de voetbalvereniginu slechts de inhoud van een flesje Nispen uit Noordwijkerhout bier en een flesje fris was gele- heeft gisteren bezoek gehad van digd. twee dorstige inbrekers ALPHEN AAN DEN RIJN - Alphens burgemeester M. Paats staat niet afwijzend te genover de instelling van een kinderspreekuur, "Mijn enige zorg", zo zei hij daarover, "is dat een dergelijk spreekuur te grote verwachtingen wekt. Wat moet je met kinderen die naar het spreekuur komen om bijvoorbeeld te vragen om een skateboard baan0 En die dan denken, het beeld van de burgemeester uit "Swieber tje" voor ogen hebbend, dat de burgemeester wel zal zor gen dat die baan er over een week is", vroeg de burge meester zich hardop af. Een dergelijk plan moet door tal van ambtelijke molens. "Het Ujkt mij bijzonder moeilijk om dat aan kinderen duide lijk te moeten maken. Maar ik zal graag bij collega's, die een dergelijk spreekuur hebben, informeren wat hun ervarin gen zun". om in de toekomst de onroerend goedbelasting op te hangen aan de oppervlakte Voor dat idee is slechts een kleine meerderheid van gemeenten, zo'n tien procent. Eerste paal De staatssecretaris sloeg vervol gens in Waddinxveen zijn eerste „eerste paal" Die ging de grond in voor een project v.m 54 wonin gen van de Stichting Bevorde ring Eigen Woningbe/it Groens- waard in het plan Zuid kade. Het merendeel van die woningen, 46 stuks, zijn premiekoopwonin gen. Die woningen zullen inclu sief de 12.000 gulden financie ringskosten komen op 145 000 tot 155.000 gulden. In eerste instantie werden 94 gega digden uitgenodigd om kennis te komen nemen van de plannen en de verwachting is dat van die groep (Waddinxveners of in Waddinxveen werkenden) er voldoende kopers zullen over blyven. De eerste woning wordt over een maand of negen opgele verd. In de Stichting Bevordering Eigen Woningbe/it Groenswaard wer ken drie plaatselijke woning bouwverenigingen samen, na melijk de woningbouwvereni ging Waddinxveen. de chnstelu- ke woningbouwvereniging Ons Begin en de rooms katholieke woningbouwvereniging „St Jo~ zer. De staatssecretaris -loeg de eerste paal voor het zesde eigen wonin gen-project van de stichting, die in het verleden al 277 eigen wo ningen in vgf projecten reali seerde. De nu te bouwen vier- kamer woningen worden ge bouwd door het plaatselijk bouwbedrijf Van der Pool en aannemingsbedrijf „De Korte Akkeien volgens een ontwerp .m het Waddinxvccnse architec tenbureau Treffers en Polgar.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15