Italië vóór modernere kernwapens voor NAVO 1 P 16?5 Nieuwe rentetarieven ingaande 3 december 1979. Bij Haaghuishof - ALLEEN INDE HEMA. JtfUlIM' 8 (was 73/4°/o) 8y«%* (was 8 LEIDSE SPAARBANK! SECRETARESSE HEMA ROME (Reuter) - De Italiaanse regering heeft gisteren bij monde van premier Cossiga meegedeeld, dat zij haar goedkeuring hecht aan de plannen van de NAVO tot mo dernisering van de kernwapens in West-Europa. Volgens deze' plannen dienen on der meer in Italië twee nieuwe typen middellange afstandsra ketten te worden gestationeerd, te weten de Pershing Il-raket en de Kruisraket Als inleiding tot de parlementaire debatten in Italië over de moder nisering, verklaarde Cossiga dat het regeringsstandpunt vier ele menten omvat de wens dat het akkoord ter be perking van de strategische be wapening tussen de VS en de SoVtjet-Unie (SALT 2) spoedig door de Amerikaanse Senaat zal worden bekrachtigd. I de goedkeuring van de plannen van de NAVO haar kernwapens te moderniseren, gekoppeld aan de wens dat toekomstige onder handelingen met het oostblok de produktie en plaatsing van de nieuwe kernwapens overbodig zal maken. I een aanbod om direct te begin nen met de onderhandelingen over een nieuw akkoord ter be perking van de strategische be wapening (SALT 3). de verplichting tot het ontplooi en van initiatieven ter beperking en beheersing van de bewape ning. De Italiaanse premier zei dat de handhaving van het militaire evenwicht tussen Oost en West van het grootste belang is voor Italië, maar hij voegde eraan toe dat dit evenwicht was verbroken door de ontwikkeling van de Russische SS-20 raket. "Toen de Sowjet-Unie besloot de SS-20 ra ketten te produceren en te plaat sen, heeft zij niet voorgesteld te onderhandelen met de NAVO over een vernietiging of ten min ste een beperking van dit be sluit", aldus Cossiga. De Italiaanse Communistische Partij, de op een na grootste poli tieke partij in Italië, heeft eerder deze week het Westen opgeroe pen zijn besluit om nieuwe kern wapens in te voeren, uitte stellen. Ook deed de partij een beroep op de Sowjet-Unie af te zien van de produktie en stationering van de SS-20 raketten. Ariënskonvikt. Kardinaal Wille- brands heeft gistermiddag in Utrecht het Ariënskonvikt ge opend. Daarin wonen acht stu denten van de katholieke theolo gische hogeschool Utrecht die overwegen celibatair priester te worden in de bisdommen Utrecht en Groningen. Gemeen schappelijk en onder begeleiding kunnen zij hun roeping tot het priesterschap toetsen. De kardi naal sprak bij de opening de hoop uit dat van dit konvikt een roep zal uitgaan die veel jongeren zul len verstaan als een uitnodiging tot het priesterschap. Schillebeeckx. In een petitie be stemd voor de congregatie voor de geloofsleer in Rome spreken 120 Amerikaanse en Canadese theologen hun diepe bezorgd heid uit over de functie en de me thoden van deze Romeinse in stantie, niet alleen ten aanzien van pater Schillebeeckx maar ook in het algemeen. Zij vragen de congregatie, de hoorzittingen uit de procedure te verwijderen en die te vervangen door zakelijk gerichte dialogen. Een theoloog wiens werk onderwerp van ge sprek is zou ook niet moeten worden geconfronteerd met de consultoren van de congregatie maar met een internationale se DEN HAAG - Filmacteur Ruiger Hauer heeft gisteren Tweede Kamervoorzitter Dol man 650.000 handtekeningen overhandigd die hij met andere leden van een actiecomité heeft verzameld als protest tegen de beddensluiting in het Groningse academisch ziekenhuis. Aan vankelijk had het comité de handtekeningen aan minister Pais willen aanbieden maar een uiterst onplezierig gesprek vorige week met deze bewinds man deed de comitéleden van gedachten veranderen. lectie van de beste theologen van allerlei richtingen. De boeken van Schillebeeckx zijn onder zijn vakgenoten in de Ver enigde Staten en Canada zeer be kend. Het Nederlandse comité Handte- keningenaktie Schillebeeckx gaat het komende weekeinde naar Rome om het resultaat aan te bieden: ruim 55.000 handteke ningen als protest tegen de ma nier waarop de Nijmeegse theo loog in Rome ter verantwoording wordt geroepen. De handteke- ningenaktie duurt nog tot 7 de cember. Beroepingswerk. Hervormde Kerk: beroepen te Sint Pancras G.J. Rebel Weesp, te Breda-Ter- heijde F.J.T. van Boven Gorin- chem, te Klundert (Nbr.) A.J. de Jong Leiden. Gereformeerde Kerken: aange nomen naar Workum G. Toren beek Gramsbergen. Christelijke Gereformeerde Ker ken: beroepen te Elburg L.W. van der Me(j Middelharnis, te Eind hoven G.C. den Hertog Kornhorn (Gr). Gereformeerde Gemeenten: be dankt voor Katwijk aan Zee C. Wisse Kootwijkerbroek. Geen koffie. Wegens gebrek aan belangstelling is de gereformeer de kerk te Nieuw veen gestopt met het koffiedrinken na de zon dagmorgendienst. Meer studenten. Het aantal theologiestudenten aan de staatsuniversiteiten in Oost- Duitsland is in één jaar van 382 toegenomen tot 406. Ook aan de kerkelijke hogescholen is het aantal studenten gestegen, na melijk van 340 in het begin van de jaren zeventig tot 500 nu. Nieuwe functie. Dr. Lukas Vi- scher, die eind dit jaar aftreedt als directeur van de afdeling "Geloof en kerkorde" van de Wereldraad van Kerken, wordt volgend jaar directeur van het Protestantse Bureau voor Oecumene in Zwit serland. Het doel van dit bureau, opgericht door de Duits-Zwitser se Conferentie van Kerken, is de achterstand in oecumenische in formatie bij de plaatselijke ge meenten op te heffen. WOENSDAG 5 DECEMBER 1979 Pilgebruik verhoogt risico voor suikerziekte DEN HAAG (GPD) - Veel v die de pil gebruiken hebben een verstoorde koolhydraat-stofwis seling. Hoewel na het beëindigen van het pilgebruik de stofwisse ling weer normaal wordt, lopen langdurige gebruiksters van de pil een licht verhoogd risico van suikerziekte. Vooral vrouwen in wier familie suikerziekte voor komt, lopen een verhoogd risi- Dit blijkt uit een studie van de Ox ford Planning Association en het Royal College of General Practi- cioners in Engeland, instituten die vergelijkbaar zijn met de Ne derlandse Maatschappij tot Bevordering van de Genees kunst. De onderzoeken duurden tien jaar en hadden betrekking op in totaal 46.000 vrouwen. Bij langdurige gebruiksters van de pil kwam ruim dertig procent meer suikerziekte voor dan bij vrouwen die na korte(re) tijd daarmee waren gestopt. Ook in West-Duitsland is trouwens een dergelijk onderzoek verricht. Daar waren de uitkomsten iets minder alarmerend. Dure vuilniszak AMSTERDAM (ANP) - Een 30-ja- rige Amsterdammer is maandag voor ruim een ton aan goud en sieraden kwijtgeraakt toen hij de vuilniszak, waarin hij deze had opgeborgen, bij vergissing aan de straatkant zette in plaats van de zak met het echte huisvuil. Toen de man de verwisseling ontdekte, was de zak al meegenomen door de vuilniswagen. Bij de vuilophaaldienst is men drif tig aan het zoeken naar de waar devolle zak, aldus de politie. AC^e De mooiste collectie bontmantels nou NIEUWE RIJN 54 - BONTHUIS J. VAN EGMOND LEIDEN - 071-123308 Spaarselectrekeningen 7% Spaarselect-extra-rekeningen 8% bij elke terugbetaling wordt 1% resp. 2% over het opgenomen bedrag in rekening gebracht. Spaardeposito's minimum inleg f 1.000,- voor 2 jaar vast voor 3 jaar vast voor 4 jaar vast voor 5 jaar vast 8'/4% (was 8 8V2 (was 8'/4%) 9 (was 83/4°/o) 9%% (was 9'/2%) (voor bestaande deposito's blijft de geldende rente van kracht) Termijnspaarrekeningen minimum tegoed f 100,- opzegtcrmijn 6 maanden 6 (was 53/4%) opzegtermijn 12 maanden 6y2% (was ÖU°h) groeispaarbewijzen aan toonder in coupures van f 500,-, f 1.000,- en f 5.000- vaste looptijd: 8v4°/o* 93a%':' na 2 jaar na 5 jaar variabele looptijd: (minimaal 2 jaar, maximaal 5 jaar) na 2 jaar na 3 jaar na 4 jaar na 5 jaar 83/4%* (was 8V2°/o) 9v2°/o,:! (was 9'/4°/o) op basis van samengesteld interest. garage U! UUr** LJ IEP la* AUTO- EN TRUCKVERHUUR St. Aaglenetraat 10-14, Latdan, 071-125709,153827 Nieuw! Vurehouten ladeblokken naast 100 cm nu ook 50 en 80 cm breed Passen in elk stellingensysteem Dieptematen: 30.40 cm Alles uit voorraad, vraag de gratis brochure en voorraadlijst Bel, ol schrijf naar r 8 30-12 30.13.30-18 u Leidsch Daqblad B V uitgeefster van Leidsch Dagblad. Alphens Dagblad. Alleman, Wiiknieuws Ridderveld en Rekreatiekrant voor Duin- en Bollenstreek vraag» voor de Verkoopleider Advertenties een Organisatie: De Verkoopleider Advertenties is verantwoordelijk voor de dagelijkse 9^9 ^an zaken van advertSexploitatie. De huidige assistente van de Verkoopleider Advertenties wordt assistente van de Verkoopleider Abonnementen en de PR-afdeling. Wij zoeken voor haar een opvolgster. Werkzaamheden: Er moet gecorrespondeerd worden, agenda b,.houden, arctweren, notuleren van verkoopvergadenngen. het te woord staan van relaties, analyseren van dag- en weekbladen, werkvoorbereiding binnen- en buitendienst, etc. Profiel: Wij denken aan een accurate jongedame die naast haar middelbare opleiding in het bezit is van een type-diploma. Steno is een pre. maar geen noodzaak Mogelijk heeft zij ervaring opgedaan als assistente of secretaresse Mogelijkheden: Wij bieden een prettige werksfeer, een goed salaris, uitstekende s^undaire arbeidsvoorwaarden, een aktieve personeelsvereniging, mogelijkheden tot studie De werktijden zijn dagelijks van 8.30-12.30 en 13 30-17.30 uur. Heeft u interesse in deze functie, dan kunt u inlichtingen krijgen onder telefoonnummer 071-144941vragen naar de heer J. Goudsmit. Schriftc/i/ke sollicitaties aan de personeelscoördinator de heer R. Metman van het Leidsch Dagblad B V., Witte Singel 1, 2311 BG LEIDEN. Een extra voor deel voor u in deze dure tijd van het jaar. Zoals u ziet zijn deze rok én bloes goed te kombineren. De vele kleuren zijn helemaal op elkaar afgestemd. De bloes is erg soepel en van 100% polyester. Maten 40 t/m 48 en o.a. in gnjs, blue, en rood. Erg voordelig, De gabardine rok is ook van 100% polyester en geheel gevoerd. Kleedt slank af en is verkrijgbaar in o.a. zwart, manne en aubergine. Maten 38 t/m 48. Al even voordelig, Bij vonnis van de Arrondisse mentsrechtbank te "s-Graven- hage d.d. 29 november 1979 is het faillissement van de beslo ten vennootschap met be perkte aansprakelijkheid Keu kenhal Leiderdorp B V. geves tigd te Leiderdorp aan de Lijn baan 7 opgeheven wegens ge brek aan baten. Curator mw. mr. A M M. Vosman Bij vonnis van de Arrondisse mentsrechtbank te 's-Graven- hage d.d. 29 november 1979 is in staat van faillissement ver klaard L. C. Vonk, wonende te Bodegraven aan het adres Buitenkerk no 49, met benoe ming tot Rechter-Commissaris van mr. M. Rutgers en van on dergetekende tot curator. De curator, mr. A. Goudriaan, advocaat en procureur, Kantoor mr. De Kort c.s. Advocaten B V., Burgemeester Visserpark 15. Postbus 263. Alphen aan den Rijn. Uitslag loterij "De Zanger", 2 dec. 1979 2203 3851 2161 3660 1122 1324 0127 0462 4509 0188 4635 1695 2214 4470 0285 4158 0650 1299 2186 3003 1170 3118 2096 4264 1673 2297 4046 4515 1337 1149 4149 3871 4898 0745 2567 Prijzen afhalen na 18.00 uur: Gerrit Doustr. 33, Leiden UITVAARTVERZORGING I oo BEGRAVEN UITVAARTVERZORGING CREMEREN ROUWTRANSPORTEN DOOR BINNEN- en BUITEN LAND OPBARING IN EIGEN ROUWKAMERS Gediplomeerd uitvaartverzorger Jacoba van Beierenlaan 4 - Sassenheim Tel 02522 11843

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 14