Albertsen: 'Wc stonden met kilo's gewicht in onze schoenen te spelen' Tuchtcommissie stuurt M schriftelijke uitspraak hoger beroep FEYENOORD GEBLAMEERD '.wm Cosmos onder indruk van arbiter Garrido DONDERDAG 29 NOVEMBER 1979 AMSTERDAM (ANP) - Fridrik Olafsson, de IJslandse voor zitter van de wereldschaak bond (Fide), is in hoger be roep gegaan tegen de beslis sing van de arrondisse mentsrechtbank te Amster dam d.d. 5 september j.l. hem als partij te accepteren in de procedure, die Viktor Kortsjnoi heeft aangespan nen tegen de Fide en wereld kampioen Anatoli Karpov. Kortsjnoi vecht via de recht bank nog altijd het resultaat aan van de in 1978 te Baguio (Philippijnen) gehouden tweekamp om de wereldti tel, die Karpov met 6-5 won. De arrondissementsrechtbank kon gisteren niet tot een tus senvonnis komen omdat door het hoger beroep van Olafsson nog geen onherroe- Rechtszaak Kortsjnoi verdaagd pel ijk antwoord gegeven kan worden op de vraag of de Fide al dan niet door Kortsj noi in rechte betrokken kan worden. Daardoor konden de stukken, die de advocaat van Kortsj noi, mr. J. R. Voute, wilde overleggen voor het verkrij gen van een vonnis niet niet worden geaccepteerd. De zaak is voorlopig verdaagd tot 19 maart 1980. Larsen In het schaaktoernooi van Buenos Aires heeft de Deen se grootmeester Bént Larsen de leiding genomen. Hij won in de tweede ronde van Boris Ivkov (Z.S1). De overige uitslagen: Najdorf- Panno '/2-'/2, Gheorgiu-Lom- bardy '/a-'/a, Franco-Tcmpo- ne afg., Miles-Spasski afg., Andersson-Petrosjan' ï-'feen Quinteros-Rubinetti 1-0. Stand na twee ronden: Larsen 2 pnt, 2/3 Quinteros en Spasski beiden 1 pnt en 1 afg. partij, 4/8 Petrosjan, Lom- bardy, Ivkov, Panno en Gheorgiu 1 pnt. UEFA-Cup Grasshoppers (Zwil-VFB Stuttgart (Wdl) 0-2; Borussia Monehengladbach (WdlbUmvcrsitatea Craiova (Roe) 2-0; Eintracht Frankfurt <\ydl)-Feyenoord (Ned) 4-1: Diosgyoer Miskolc (Hon)-FC Kaiserslautern (Wdl) 0-2; Bayem Mun- chcn (Wdl)-Rode Ster Belgrado (Joe) 2-0. Lokomotive Sofia (BuI)-Dynamo Kiev (Sov) 1-0; AS St. Etienne (Fral-Aris Saloniki (Grie)4-1; Standard Luik(Bel)- Zbrojovka Brno (Tsj) 1-2. De returns worden gespeeld op 12 de- VOETBAL - In een kwalificatie wedstrijd voor de Olympische Spelen heeft Ghana in Accra met 4-1 gewonnen van Kenia. FRANKFURT - Het moest een keer gebeuren en het geschiedde dan ook De gedenkwaardige 28ste november 1979 zal de Feyenoorders nog heel. lang in het geheugen gegrift blijven staan als de diepzwarte avond waarop alle tekortkomingen genadeloos werden blootgelegd. Eintracht Frankfurt kende de primeur, die ertoe leidde dat de Rotterdammers naar een 4-1-af- gang werden gevoerd op een wijze die uiterst pijnlijk moest worden ge noemd. bertsen: „Nu bleven ze maar ko men, ook omdat die Grabowski het gat trok voor Pezzey. We wa- Ingeleid door een tactische taxatie fout van trainer Jezek raakten de onervaren jongere spelers in Frankfurt zodanig in verwarring dat zelfs de routiniers op een ge geven moment niet meer wisten waar ze het zoeken moesten. Het werd geaccentueerd door een openlijk veldruzietje tussen Wim Jansen en René Notten, toch twee oude rotten in het vak, die zwaar geprikkeld waren door de manier waarop hun team lange, tijd werd overklast en wegge speeld. Dat Feyenoord ten slotte toch nog een heel mimiem brokje hoop mocht blijven koesteren op het overleven van de derde UEFA- cupronde kwam alleen doordat de tegenstander zo „vriendelijk' was de teugels te laten vieren. Het vuurtje van die hoop werd aange stoken door invaller André Stafleu, die met zijn treffer voor het enige lichtpuntje zorgde in de volslagen duisternis. Voor het overige werd Feyenoord door een zeer sterke opponent keihard gewezen op de fouten. Op de on ervarenheid bijvoorbeeld en en passent ook op het „probleem" Peters. Misrekening Aan de basis echter stond een mis rekening van oefenmeester Je zek, die geheel tegen zijn voor zichtige natuur in met drie echte en falende spitsen speelde en die bovendien een persoonlijke mandekking had gedicteerd op de aanvallers (de levensgevaar lijke Cha en Holzenbein) die voortdurend switchten. Vooral Jan van Deinsen werd door Cha vootdurend weggezogen van zijn vaste stek waardoor aan Feye- noords linkerkant een gat gaapte als een zwembad. En aangezien de lepe Grabowski veel te slim was voor Roger Al bertsen („Ik kon hem niet volgen, en moest hem steeds zoeken") en de drie Rotterdamse aanvallers hun directe tegenstanders zo maar lieten lopen, werd Feye noord met name aan die kant overspoeld door van achter op komende Eintracht-spelers van wie vooral de vleugelbacks Nachtweih en Müller maar ook Pezzey zich onderscheidden. Daardoor ontstond later ook de agitatie tussen Jansen en Not ten. Boos Notten: „Wim was boos over het feit dat hij doorlopend tegen twee middenvelders stond en begon daarover te schelden. Maar hij was de enige niet, want ook ik liep voortdurend tegen twee man. Daardoor raakte ik zo ge prikkeld dat ik terug ging kanke ren". Het leidde ten slotte tot de wissel van de oud-Twente-speler, die in de tweede helft werd ver vangen door Stafleu. Een voet baller die volgens een aantal van zijn collega's veel eerder had moeten worden ingezet. Notten: „Want we hadden die man nen alleen met vier middenvel ders goed op kunnen vangen, maar die wens moet ook uit het elftal komen. Die kwam niet. Een kwestie van onervarenheid". Al- De Koreaan Bum Kun Cha was een obsessie voor de Feyenoorders. Hier neemt de Aziaat het eerste doelpunt voor zijn ploeg, Eintracht Frankfurt, voor zijn rekening. Later in de wedstrijd zou de grillige Koreaan nog een doelpunt voorbereiden. ADVERTENTIE ren helemaal de kluts kwijt en stonden met kilo's gewicht in on ze schoenen te spelen. Het had in de eerst helft wel 5-0 kunnen worden". Schade De schade bleef voor Feyenoord echter beperkt tot 2-0, via goals van Cha (een erg knappe kopbal na aangeven van Grabowski) en Nickel, die doelman Van Engelen liet blunderen op een ongevaar lijk afstandsschot. De sluitpost lag wel in de goede hoek maar liet de bal door zijn handen glippen. Een meevaller voor Eintracht, Van onze speciale verslaggever Paul de Tombe dat Pezzey tegen de lat had zien koppen en soli van Cha en Nachtweih echt pas op het laatste moment had zien mislukken. En het is dat het zeer elegant spelen de, geroutineerde team die extra power miste, anders had Feye noord het nog veel zwaarder ge kregen. Trainer Jezek: „Want we speelden diep onder ons niveau in de eer ste helft. Het was geen voetbal wat we toen lieten zien. Maar dat kwam niet omdat ik Eintracht niet goed heb ingeschat, maar door allerlei oorzaken". In de rust echter moest Jezek wel degelijk zijn tactische opdrachten her zien. Hij deed het gedeeltelijk en liet zijn verdedigers overschake len naar zone-dekking. Daarmee ging het aanvankelijk beter. Beperken Feyenoord, dat de schade zoveel mogelijk wilde beperken, kwam eindelijk eens aan aanvallen toe. Daarbij bleek direct wat een probleem Jan Peters zo langza merhand is geworden. Uit twee dotten van kansen kon hij zijn keus niet bepalen, waarbij hij in derdaad ook een beetje pech had. Eerst kopte hij op aangeven van Petursson (na twee tikken van Müller een speelbal in diens han den) op de lat. En na de enige goede Rotterdamse combinatie Notten-Van der Lem mikte hij net op het been van de verkeerd uivallende goalie Funk. „Ik voel me vreselijk beroerd", ver zuchtte Peters naderhand. „Het hadden natuurlijk goals moeten zijn, maar ze mogen er gewoon niet meer in bij me. Al leg je de bal tegenwoordig op de doellijn, dan nog zou ik er in slagen hem via de binnenkant van de paal weer uit het doel te laten verdwijnen. Ik wordt er stapelgek van". Geknakt In mindere mate gold het ook voor zijn teamgenoten, die geknakt het hoofd opnieuw verloren. Feyenoord moest terug naar de rol van de eerste helft, waarin het team geen enkele greep had op het spel en op het veld. „Mede De verloedering van Feyenoord in beeld. Ton van Engelen tuurt bedenkelijk naar de grasmat, terwijl de Duitsers op de achtergrorid de vreugde over de zojuist gescoorde vierde treffer duidelijk laten blijken. LISSABON (ANP) - Na de jacht op voetbalsterren als Franz Beckenbauer, Johan Cruijff, Pele en Johan Neeskens, heeft de Amerikaanse profclub New York Cosmos nu zijn zinnen gezet op Euro pese scheidsrechters van in ternationale klasse. Ironisch genoeg viel het oog van de Cosmos onder ande ren op de Portugees Antonio Garrido, de man die woens dag 21 november j.l. bij Oost Duitsland-Nederland, voor al in de Nederlandse kranten een slechte pers kreeg. De internationaal "vermaar de" Portugese arbiter is nog niet definitief op het Ameri kaanse voorstel ingegaan. Cosmos wil Garrido voor drie seizoenen Amerikaanse competitie contracteren. door het gebruik van de verkeer de noppen", stelde Jezek. „Het veld was wat harder dan tijdens de training. Tenminste de onder grond, bovenop was het glad Het bleek uit de horizontale posi tie die de Rotterdammers te vaak innamen, als om te symboliseren hoe diep ze moesten buigen. In plaats van 2-2, een stand die niet terecht zou zijn geweest maar toch tot de mogelijkheden had behoord, werd het dan ook snel 3-0. Weer vond die goal zijn oorsprong aan de onbezette linkerflank van Feyenoords defensie. De voor Nickel (gescheurde knieband) ingevallen Lottermann bereikte daar Müller, die na een solo op 3-0 aanstuurde. Pal daarop werd de totale ontreddering een feit. Met de uitgeweken Cha als voorbe reider scoorde Lottermann zelf zeer koelbloedig (bal op de borst opvangen, in volle snelheid „doodmaken" en inschieten) de 4-0 die Feyenoord van elke illusie leek te beroven. Vuurtje De ploeg waarin Wijnstekers geel zag, was danig in de war, maar de in de 70e minuut eindelijk opge roepen Stafleu (de stand-in voor Notten, later kwam Budding Van der Lem nog vervangen) ontstak het vuurtje van de hoop met een knap afstandsschot. Een waakvlammetje slechts, waaraan Feyenoord zich geforceerd op warmde. Met uitspraken als: „Als zij er hier vier maken, waarom zouden wij er dan geen drie in Rotterdam kunnen scoren?" Eintracht-tramer Rausch, die Gru- be tegen het einde nog inzette voor Pezzey, speelde dat spel ui teraard mee. „We hebben hier fantastisch gespeeld en in Rot terdam zullen we onze huid zo duur mogelijk verkopen". Jezek moest er noodgedwongen ook aan meedoen. „We zullen met veel risico moeten gaan spelen". Het grootste gevaar daarbij is dat Feyenoord zich ook voor de competitie forceert. En mis schien wel erg zwaar ook gezien de beperkingen die zich open baarden op de 28ste november. De zwakste dag die dit Feye noord tot nu toe meemaakte. ZEIST (ANP) - De Bredase eredivisieclub NAC krijgt schriftelijk uitspraak in het hoger beroep dat de club aantekende tegen de straf, die de tuchtcommissie oplegde. Deze veroordeelde NAC tot een voorwaardelijke boete van vijfduizend gulden en een proef tijd van twee jaar, wegens het feit dat grensrechter Matena bij de wedstrijd tegen Feyenoord op 6 oktober een asbak tegen het hoofd kreeg. De wedstrijd werd toen gestaakt bij de stand 2-2. Het hoger beroep diende gisteravond in Zeist. De commissie achtte de zaak derma te complex, dat men het niet raadzaam achtte tijdens de zitting tot een uitspraak te komen. pttpoS*

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 9