Kampioenschap brengt Scylla terug op het 'oude' niveau Invitatie voor sporters Z-Afrika Commerciële Club Groningen Engeland wint van Bulgarije Knappe prestatie LDWS bij RVC Schakers Alphen ook in tweede duel naar zege Carambole en UVS nemen afstand in de Leidse biljartcompetitie Keukens van klasse. poggenpohl /RIJDAG 23 NOVEMBER 1979 SPORT PAGINA 19 Herfsttitel ligt binnen bereik LEIDEN - Als "een uitstekende generale repetitie voor de derby van aanstaande zon dag tegen Roodenburg" beti telde LDWS-trainer Jan Bekkering de met 1-0 verlo ren bekerwedstrijd van zijn ploeg gisteravond tegen hoofdklasser RVC. De Lei- denaars lieten in Rijswijk immers een zeer goede in druk achter en het 1-0 verlies was zelfs geflatteerd te noe men. Belangrijkste was ech ter het zeer goede debuut van Cees de Roode. "En dat geeft hoop voor ae toekomsi ai- dus Bekkering. De Leidenaars, duidelijk geïn spireerd door de schitteren de RVC-aceommodatie, maar nog duidelijker niét bij voorbaat al afgebluft door het feit dat de Rijswijkse op ponent koploper is in de hoofdklasse, speelde gister avond een bekeken spelletje. De Rijswijkers mochten voor LDWS opkomen tot de rand van het strafschopge bied. Daar aangekomen wis ten de LDVVS-verdedigers telkens weer in balbezit te komen waarna goede tegen aanvallen volgden. Toch was het RVC dat tien minu ten voor rust via een geluk kige treffer van Gerrie Oost veen op 1-0 kwam. Dit doel punt had geenszins een ver lammende werking op de elf van Bekkering die dan ook goed terugvochten. Cees de Roode was vlak voor rust zeer dicht bij de gelijkma ker. De bal spatte op de lat uiteen na zijn schot van af stand. Na de pauze legde de Leidse ploeg, waarin John Haastrecht als rechtsbuiten uitstekend voldeed, het zelf de frisse spelletje op de mat. Ger de Roode en opnieuw Cees de Roode troffen het houtwerk. Ook Bart van der Weyden was dicht bij de 1-1. Zijn kopbal ging rakelings over. Aan de andere kant toonde goalie Wim Visser zijn klasse als de RVC-spit- sen een enkele keer doorbra ken. Hoewel LDWS dus werd uitgeschakeld voor de beker, kan de ploeg de toekomst toch zonnig tegemoet zien. LEIDEN - Morgenmiddag mogen de Scylla-dames in de" Deceptie Catharijnestraat de riempjes aangespen om zich op te Na de E.K. jeugd maken inzake de beslissende eindsprint voor de herfstti tel-. Bij winst maar ook bij een puntendeling is de buit binnen want na negen gespeelde competitieronden weet het Scylla-trio zich twee punten rijker dan rivaal Tempo Team. Wordt er verloren dan gaan de ongetwijfeld aanwe zige bloemen mee naar Amsterdam, omdat Tempo Team in dat geval uit de onderlinge duels (in Amsterdam was het destijds 5-5) drie punten vergaart. Andre Stafleu krijgt toch binnengekomen vier wedstriiden •n verklaringen U Bowlers van BC Sport op dreef LEIDEN - De opmars van Tettero 6 is ook deze week gecontinueerd. Na zwak te zijn gestart heeft deze ploeg zich, ditmaal ten koste van zusterteam nummer 7 (4-0), van uit de achterhoede opgewerkt naar de tweede plek in de bow lingcompetitie. Het drietal van H. huis bezet echter nog steeds comfortabel de eerste positie met maar liefst 8V2 punten voor. De belangrijke strijd tussen Ladies en Boxers (dinsdag trio's) werd een triomf voor de nummer 3. Lijstaanvoerder Boxers moest met Q-4 zijn meerdere erkennen in de dames, waardoor de ver schillen in de kopgroep van deze competitie tot het minimum zijn teruggebracht. WH staat nu tweede op slechts 1 punt van de koploDer. Tettero 2 (dinsdag vijfmans) had de grootste moeite met ploeg 3 van dezelfde vereniging. Alle games konden juist in winst worden omgezet, waardoor de uitslag geflatteerd 4-0 werd. Modeboys 1 blijft sterk volgen. Nog slechts drie punten zijn Tettero 2 en Mo deboys van elkaar verwijderd. Op de Boshuizerlaan moest For mule Baronnen van Münchhau- LEIDEN - De koplopers i Een "Leidse" herfsttitel zou in het verlengde liggen van een ont wikkeling die de laatste jaren de hegemonie van het damestafel- tennis, individueel gezien, steeds meer in "Leidse" richting dreef. Een hegemonie waarvan Vriese- koop, Kooter, de Kruyff en sinds kort ook Stephine van Gennip de exponenten zijn. Avanti hield aan het duo Vriesekoop-Kooter ech ter nooit een titel over omdat net toen Brigitte Kooter de top be reikte Vriesekoop zich tussen de heren mengde. Dat Scylla nu op het punt staat wel de beslissende jump te plaatsen was voor aan vang van dit seizoen niet voor spelbaar. De kracht van Sandra de Kruyff was weliswaar een bijna honderd procent garantie voor drie wed- strijdpunten per week maar daar stond tegenover dat de gerouti neerde Nora Bakker een beslist "adieu" aan het top-ping-pong uitsprak. Sophia Vaalburg bezit als haar 17-jarige vervangster ze ker wel mogelijkheden, maar dan over 2 a 3 jaar en niet nu al tegen Tempo Team bijvoorbeeld. Enige logica leert dus dat Stephine van Gennip wekelijks de Scylla-ba- lans gunstig doet doorslaan en óók dat liet zich in september niet Rome was de ceptie haar deel omdat goed spe len geen winst opleverde. Terug in Leiden bracht een analyse met trainer Theo Bakker de conclusie dat de moeilijkheidsgraad opge schroefd diende te worden. Het voor wonderbaarlijke effecten zorgende, maar slecht te contro leren "lange noppenrubber" ge bruiken, dichter bij tafel verde digen (waardoor de opponent minder "denktijd" krijgt) en daar dan maar een jaar aan opofferen. Van opofferen is echter geen sprake geweest. Van Vliet, Noordam, Kooter, Klatt, Wil liams en Blanckaert gingen er dit seizoen al onder door met als voorlopig eindpunt de derde plaats, behaald achter Vriese koop en De Kruyff, afgelopen zondag in de tweede ronde van het Wintercircuit. In diezelfde ronde resulteerde de volharding waarmee Sandra de Kruyff blijft schaven aan haar spel in winst op een weliswaar matte Vriesekoop. Zeker voor de kleinste van de drie Scylla S'en zou een gunstige afloop dik ver diend zijn want zij leidde het team de afgelopen jaren naar de drempel van het belangrijkste Scylla resultaat sinds de landsti tel van Bakker-Van der Helm. Of men tegen Tempo Team ook óver de drempel stapt is een open vraag. Met een zeker drie keer verliezende Vaalburg en een on zeker dubbel rust de belasting volledig bij het duo De Kruyff - Van Gennip. Kunnen die de spanning de baas? Daar hangt het vanaf of het Scylla - streven, met eigen kweek de sterkste zijn, bij de dames in vervulling gaat. ZEIST (ANP) - De tuchtcom- missie van de KNVB heeft gisteravond in Zeist beslo ten Feyenoordspeler André Stafleu een onvoorwaarde lijke schorsing van vier wedstrijden en 400 gulden boete op te leggen Op basis rapporten en verklaringen werd bewezen geacht dat Stafleu op zaterdag 11 no vember tijdens de wedstrijd AZ'67 - Feyenoord (0-0) de op de grond liggende Ronald Weijsters in het gelaat heeft getrapt. Ook de strafkaart van Stafleu, die niet hele maal blanco is, speelde een rol in het bepalen van de strafmaat. Stafleu had overigens in de wedstrijd geen gele kaart van scheidsrechter Bep Thomas gekregen. Op televi siebeelden was de overtre ding echter duidelijk waar neembaar. Deze beelden werden gisteren niet vertoond. De tucht- commissie, bestaande uit de heren Van der Rijp, (voorzit ter), Van Zon (secretaris). Bijieveld en Wille, had dit "bewijsmateriaal" niet no dig om tot een besluitvor ming te komen. De belangen van Stafleu werden op de zit ting behartigd door mr. A. van Velzen. t Gennip: belangrijke rol in het team 1 afhaken. Dankzij e lies tegen Scarabee nam de laat ste de tweede plek achter For mule Pentagoon over. Het leidende vijftal won gedeci deerd van Formule Pink Panther (4-0). Op woensdag moest het trio van Red Eagles de hoogste posi tie afstaan aan DDD. De 'rode arenden' verloren met 1-3 van Pinners, dat nu op slechts twee punten van de koploper de derde plaats bezet. Het driemanschap van BC Sport maakte er weer een feest van. Onder aanvoering van captain Kees Verboon, die als eerste van de H-leagues boven de 600 po (605), won de sterke eenheid gemakkelijk van Pin-set Daarbij werd samen met Jos Tims en Ar- naut van Lunteren een fraaie se rie van 1672 neergezet. Gezien het feit, dat het hier om beginnende sportbowlers gaat, is de prestatie mogelijk nog meer opzienba rend. Louis Petitjean lijkt de moeilijke periode, waarin hij verkeerde, te boven. Een mooie 607-serie toont dit aan. In de jeugdleague draaide Michel Weenink (Panthers) lekker. Ook hij liet een 600-totaal noteren (603). Uitslagen: Hl maandag trio's: Oliva's-Eagles 2-2, Tettero 5-Tettero 4 2-2, Flying Arrow- H. huis 1-3, EC-Tettero 8 3-1, Tettero 7-Tettero 6 0-4. Hl maandag vijfmans: WH-Lions 1-3, Kwekkers-Missfits 2-2, LV-Boxers 1-3, Boonteam-Treffers 0-4. Hl dinsdag trio's: Ladies-Boxers 4-0, Treffers-Plezierboys 4-0, YNCT-Mo- deboys 3-1, Lions-WH 1-3, AZL- Driftkikkers (gestaakt wegens baan- storing). Hl dinsdag vijfmans: Tettero 3-Tettero 2 0-4, Modeboys 2-Les Imbattables 3-1, Yellow Tigers-Blue Diamonds 3-1, Birds-Modeboys 1 0-4. HM dinsdag trio's: Pin-set-BC Sport 0-4, Calamares-Formule LBV 1-3, For mule Florentijn-Galliërs 3-1. HM dinsdag vijfmans: Splits-BC Sport 3-1, Scarabee-Formule BvM 3-1, Formule Pink Panther-Formule Pen tagoon 0-4. H woensdag trio's: Red Eagles-Pinners 1-3, Red Arrow-Traeks 3-1, J1L-DDD 0-4 Jeugdleague: Pulletje-Challengers 2-2, Flinging Ladies-Waterbuffels 0-4, Unbeatables-Salty Dog 1-3, Pan- thers-BC Knudde 3-1. 1 de c ste klasse van de Leidse biljart competitie maakten in de vijfde ronde geen fout. De Carambole versloeg de Morspoort met 6-2, terwijl UVS 1 een bezoek bij TOP 1 winnend afsloot. Beide teams hebben nu een behoorlijke voor sprong op de nummer drie, Landzicht 2, verkregen. Caram bole 1 staat op 31 uit 5, UVS op 29 en Landzicht 2 op 23 punten. De uitslagen in de eerste klasse: Ca rambole 1-Morspoort 1 6-2; Landzicht 1-Vriendschap 1 6-2; TOP 1-UVS 1 2-6; Between l-'t Zuid 1 6-2; Morspoort 1-Land- zicht 2 4-4; Morspoort 1-Between 1 4-4. In de tweede klasse viel de eerste 8-0 overwinning te noteren. De Heul 1 klopte het bezoekende TOG 1 met voornoemde cijfers. TOP 2 en de Carambole 2 hebben een minieme voorsprong op de rest van het veld. De uitslagen: De Heul 1-TOG 1 8-0; 't Wachtje 1-TOP 2 4-4; Landzicht 3-Cleyn Duin 1 6-2; Vriendschap 2-Land- zicht 4 2-6; Between 2-Caram- bole 2 2-6. Lijstaanvoerder in de derde klasse Morskwartier 1 rekende af met concurrent Landzicht 5. In eigen huis werden de Voorschotenaren met 2-6 verslagen. Morskwartier heeft nu met een totaal van 35 uit 6, 5 punten voorsprong op Land zicht 5. Grootste bedreiging wordt nu gevormd door VOP 1 dat op 30 uit 5 staat. De uitslagen: VOP 1-DOB 1 6-2; Spijkerbak 1- Gouden Leeuw 1 6-2; Carambole 3-De Waag 1 0-8; Landzicht 5- Morskwartier 1 2-6; Between 3-'t Zuid 2 6-2. De uitslagen in de overige klasses: Vierde klasse: UVS 2-TVL 1 8-0; TOP 3-Carambole 4 2-6. Vijfde klasse: Cleyn Duin 2-Landzicht 6 6-2; De Waag 3-DOS 2 8-0; Spij kerbak 2-DOB 3 4-4. Zesde klas se: Wapen van V. 2-DOS 3 4-4; Vriendschap 3-MorsDOort 2 4-4: 't Zuid 3-Morskwartier 2 4-4; Ca rambole 5-De Heul 2 4-4. Zeven de klasse: Vriendschap 4-VOP 2 4—4; Verkerk 1-Cleyn Duin 3 4—4; De waag 4-UVS 3 6-2. Achtste klasse: Verkerk 2-TOP 6 0-8; Morskwartier 3-Carambole 64-4; TVL 2-Morspoort 3 6-2. ADVERTENTIE Komfort, kwaliteit en door dacht design. Kenmerkend voor een Poggenpohl keuken. Met veel praktische snufjes. Met vele verborgen kwaliteiten. Kom eens langs. Ziet u zelf hoeveel extra's een Poggenpohl u biedt. Zonder dat u meer betaalt. b v. Gebr. Rolff s Handelmij. Industrieweg 14 De Grote Polder Zoeterwoude-R jndijk Tel 071-899206 Ex-bestuurslid LFC overleden LEIDEN - Geheel onverwacht overleed afgelopen maandag avond na een hartaanval oud- LFC bestuurslid en doelman Abraham Missaar. Hij was ere-lid van de zondag tweedeklasser en werd 47 jaar. Missaar is inmiddels in alle stilte gecremeerd. LEIDEN - Alphen 1 won ook de tweede wedstrijd in de eerste klasse van de Leidse schaak competitie zonder veel moeite. Voorschoten 2 werd met 8V2-IV2 opgerold. De Alphense winst te kende zich al in het begin van de match enigszins af, want op vrij wel alle borden kwam de thuisclub beter uit de opening. Toch duurde het nog drie uur voordat de score geopend kon worden. Van derTol, De Jong, en Raumann zetten Alphen op een comfortabele voorsprong. Kop man Van der Tol bereikte het winstpunt door naar een gewon nen toreneindspel af te wikkelen. De Jong na een nogal chaotisch duel en Raumann na een origi nele openingsopzet, welke hij op fraaie wijze tot winst uitbouwde. De verdere beslissingen vielen pas tegen de tijdnood fase, maar toen ging het ook vlot. Moon zette een kwaliteitswinst op Barendse in een vol punt om. Stakenburg had na het bemachtigen van een pion dusdanig ruimteoverwicht dat zijn zege ook niet veel problemen opleverde. Wagenaar dwong Honders een stuk te offe ren, maar hield ver-olgens zijn linies potdicht. De remise tussen Stelling en V.d. Kooy kwam na een tamme partij tot stand. Steenlage scoorde als enige Voorschotenaar. Hij profiteerde listig van een verzwakte konings stelling van De Kleynen. Alphen I-Voorschoten 2 gedetail leerd: V. d. Tol (z)-P.Houweling (w) 1-0; De Kleynen-Steenlage 0-1; Neufeglise-Thierry 1-0; De Jong-Oosthout 1-0; De Boer-V. Dijken 1-0; Raumann-Verstraten 1-0; Moon-Barendse 1-0; Sta- kenburg-Koopmans 1-0; Stel- ling-V. d. Kooy Va-Va; Wagenaar- Honders 1-0. In de tweede klasse B hadden de thuisspelende clubs een goede start. Danièl Noteboom 1 ver sloeg debutant Roelofarends- veen, LSG 4 bleef Lisse 2 verras send ruim de baas, terwijl Sas- senheim geen problemen had met Voorschoten 3. Philidor 4 maakte duidelijk alles aan een te rugkeer naar de eerste klasse te willen doen. Daniël Noteboom (de officiële naam voor de Noordwijkse schaakvereniging) werd op een niet meer te achter halen achterstand gezet. De uit slagen: D. Noteboom 1-Roelofa- rendsveen 7-3; LSG 4-Lisse 2 7 V 2-2V2; Sassenheim 1-Voorscho- ten 3 7V2-2V2; Philidor 4-D.Note- boom 1 5V2-3V2 voorl. VTL 1 zorgde in de derde klasse B voor de ruimste winst, tegen Katwijk 3 werd het 1-9. De uitsla gen: Rijnsburg 1-Valkenburg 1 64; Leiderdorp 2-Leithen 3 6V2- 3'/2; Alphen 4-Philidor 7 6Va-3Vi; Katwijk 3-VTL 1 1-9. Drie teams zijn in de derde klasse C nog zonder puntverlies: Boskoop 2,Leithen 2 en verrassend Roelo- farendsveen 2, dat streekgenoot Leimuiden de baas bleef. De uit slagen: Roelofarendsveen 2- Leimuiden 1 6V2-3V2; Nieuwkoop 2-Leithen 2 4V2-5V2; Aarlander- veen I-Bodegraven 2 6-4; Kou dekerk 1-Boskoop 2 4V2-5l/2. ADVERTENTIE LONDEN (ANP) - Engeland heeft gisteren de uitgestelde wedstrijd voor het Europees kampioen schap tegen Bulgarije met 2-0 gewonnen. Het duel, dat vanwege de mist 24 uur werd uitgesteld, was niet be langrijk meer omdat Engeland zich reeds verzekerd wist van een In Lissabon zegevierde Oostenrijk met 2-1 over Portugal. Door dit resultaat heeft Oostenrijk nu de leiding in groep 2. België volgt op ëén punt achterstand, maar heeft ook één duel minder gespeeld. Zaterdag 24 november Aanvang 14.30 uur Sportpark "De Vliet" DE SLEUTELS - MONSTER Goedhart Vastgoed voor betaalbare woningen tegen sportieve pn/zen. koploper" GRONINGEN (GPD) - De Com merciële Club in Groningen wil de zwarte en blanke Zuidafri- kaanse sportlieden die niet mo gen meedoen aan de volgend jaar in Nederland te houden Olympi sche Spelen voor gehandicapten, gedurende die Spelen als gasten opnemen. Dit is besloten tijdens de jaarlijkse leden vergadering van de Club. De CC is bereid te zorgen voor onderdak en een activitei tenprogramma voor de duur van de Spe len. De particuliere ambulance-organisa tie ZTM heeft toegezegd te zullen zorgen voor vervoer van en naar Schiphol en tij dens het verblijf. De Stichting Sportfonds Bedrijfsleven Groningen is eveneens be reid aan het initiatief mee te werken. Volgens voorzitter J. J. Matthijsse van de Commerciële Club is het idee spontaan ontstaan tijdens de ledenvergadering. „Het idee was: als deze mensen naar Ne derland komen en ze mogen niet mee doen, zijn wij bereid ze op te vangen. Daarom hebben we staande de vergade ring een adhesie-telegram gestuurd aan de initiatiefnemers van de actie om de Zuidafrikaanse sporters alsnog te laten „In eerste instantie is het onze bedoeling nauw samen te werken met de initiatieven die landelijk worden ontplooid Is er geld nodig, dan zullen we dat bijeen brengen. Blijkt iets anders nodig te zijn, zullen we daarvoor zorgen. Maar als we de bal terug gespeeld krijgen en worden we aan ons aanbod gehouden, dan staan we daar ook Volgens Matthijsse moet het aanbod van de Club volkomen a politiek worden gezien ,.We willen ons beslist niet mengen in de discussie die politiek is gevoerd. Maar in deze tijd, waarin alles zo precies wordt ge regeld in commissies en regelingetjes, moet je zuinig zijn op dit soort spontane acties In de ledenvergadering is ook wel degelijk gesteld dat er uiteindelijk een kamerbeslissing ligt, maar de teneur werd toch: alles goed en wel. maar wy vinden dat de sport in het algemeen en zeker de invalidensport, buiten de politiek hoort. En je hoort politieke ideeen niet over de ruggen van sporters uit te vechten". „Bovendien is dit een gemengde groep La ten we het dan maar beschouwen als een eerste aanzet En uiteindelijk, onze Club heeft zich nooit door politiek laten leiden Als we dat hadden gedaan, was misschien onze actie voor Bangladesj indertijd ook een flop geworden" De bedoeling van de Club is voor de uitvoe ring een klein comité in het leven te ro»- pen. Daarvoor zullen dan specialisten en groeperingen worden aangezocht die zich met de gehandicaptensport en -bcgelei- d.ng bezighouden

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 19