I Weinig plaats voor nieuwe sportcomplexen eidsl agendia Raadsleden dachten dat warme prakkie in aluminium weerzin zou opwekken Leiderdorp: partijeij trekken moties in w;_yymm BOUWPLAATS BUITENHOF-OOST GEVAARLIJK VOOR KINDEREN Politie pakt vechters baas en stelende vrouwen „Geen verhoging belasting op huizen Warmond" DONDERDAG 22 NOVEMBE^ Voorschoten raakt volgebouwd VOORSCHOTEN - Er zijn in Voorschoten weinig moge lijkheden om nieuwe sportvelden en clubgebouwen aan te leggen of neer te zetten. Voorschoten raakt volgebouwd en de bebouwde kom is bekneld door het buiten- en na tuurgebied. De realiteit is dat er slechts mogelijkheden zijn voor kleine sportvelden. Binnen Voorschoten is er alleen nog ruimte voor sportvelden op de route van de toekomstige rijksweg 11-west, die door de gemeente als ongewenst wordt beschouwd. Dit kwam gisteravond naar voren in de commissievergadering voor openbare werken uit de gemeen teraad waarin bleek dat de leden de beleidsvoornemens van bur gemeester en wethouders voor het komende jaar in zijn algem eenheid steunden. Nieuwe wijk Vliet wijk Een ander punt dat gisteravond aan de orde kwam is het opknappen van oude woningcomplexen on der andere in de Vlietwijk. Daar zijn vele huizen aan renovatie toe. Het betreffen vooral de kort na de laatste wereldoorlog gebouwde woningwetwoningen. Er zijn plannen voor gehele en voor ge deeltelijke herstelwerkzaamhe den. Hoewel het overleg met de bewoners nog moet geschieden, wordt verwacht dat een gehele renovatie niet haalbaar is, in ver band met de daarna komende drastische huurverhoging. Geluidshinder Maatregelen om geluidshinder te gen te gaan, zijn in de praktijk moeilijk uitvoerbaar. Gebleken is dat de geluidshinder voor de wo ningen langs de verkeerstraverse het toelaatbare al heeft over schreden. Omdat er inmiddels ook klachten zijn over de ge luidshinder van de kerkklokken zal de gemeente met een "deci bellen meter" een onderzoek in stellen. De aktieve rol van toekomstige be woners bij de realisering van een nieuwe woonwijk zoals onder andere in Bijdorp en Ter Wad- dingerhoek is tijdrovend en vraagt extra werk voor het amb telijk apparaat. Met de ondervin dingen opgedaan in twee woon wijken kan het overleg soepeler gaan gebeuren. B. en W. gaan echter door met het bepraten van de vormgeving van een wijk met toekomstige bewoners. Verschil van mening bleef er be staan tussen wethouder Eveleens met de WD en D'66 over de toe komstige bebouwing van Ter Waddingerhoek II. In dat wijkje komen woningen voor ambtena ren, politie en onderwijzend per soneel. Beide fracties zijn ak koord zodra het ambtenaren en dergelijke betreffen die ver van hun werk wonen, maarzij menen dat die wijk niet mag worden be stemd om reeds in Voorschoten gevestigde ambtenaren de gele genheid te geven tot een betere huisvesting. Die ambtenaren moeten een betere huisvesting krijgen via de woningadvies commissie, anders gaan zij voor de vele andere woningzoeken den. ...V."'"am.aöï&.'Tn' Buitenhof-Oost in Leiderdorp, waar de nakende bouwactiviteit zich al aankondigt. iü' u. "1 LEIDERDORP - Het gebied van Buiten-oost Buitenhof-Oost noorden van de Engelendaal) in Leiderdorp wordt op het ogenblik bouwrijp gemaakt. Zo wordt nu onder andere de drassi ge klei weggehaald en vervangen door zand. Als eerste zullen de wegen voor het bouwverkeer het nog braaklig gende terrein doorsnijden. Met het zand wordt nu al een duide lijk vormenpatroon aangegeven van de straten die in de toekomst in Buitenhof Oost (waar zo'n 600 woningen gepland staan) komen te liggen. Na deze eerste fase van de werkzaamheden zal er het komende jaar nauwelijks veran dering op het terrein te zien zijn. Volgend jaar begint men dan met de wegen en de riolering. Een van de eerste gebouwen die daar verrijzen zal de muziek school, de bibliotheek en de Dil lenburg worden, ondergebracht onder één dak (de zogenaamde multifunctionele accommoda tie). Dit gecombineerde gebouw zal tegen de Engelendaal aan de zuidrand van Buitenhof-Oost Oost neergezet worden. Op de zandbanen die nu ontstaan, worden onder andere gaten ge boord voor de zogenaamde zand- palen. Daardoor is het terrein zeer gevaarlijk geworden. Ouders wordt daarom aangeraden hun kinderen niet in de buurt van het bouwterrein-te-laten spelen. LEIDERDORP - Alle moties die in eerste instantie door de verschil lende Leiderdorpse partijen zou den worden ingediend, zijn gis teravond tijdens de tweede ronde van de algemene beschouwingen weer ingetrokken. Het college van burgemeester en wethouders kon een bevredigend antwoord geven op de vragen van de raadsleden, zodat het indienen van moties achteraf overbodig bleek. Zo nam de PPR genoegen met de toezegging dat er volgend jaar naar zal worden gestreefd om vier gemeentelijke informatiebladen uit te geven. In eerste instantie had de partij gevraagd het blad, "De Leiderdorper", zes keer per jaar te laten verschijnen. Voor wat betreft de verbetering van het overleg tussen de gemeente en de Leiderdorpse middenstand over de toekomst van het oude raadhuis meende wethouder Be- zemer dat de aanspreekmoge- lijkheden met de winkeliers gro ter waren geworden. "Sinds ze een stichting hebben opgericht, hebben ze als overlegorgaan meer "body". Zekerheid omtrent het oude raadhuis verwacht ik daarom eerder dan mei volgend Een 62-jarige inwoonster van Leiden hoorde gistermiddag bij thuiskomst gestommel in haar bovenwoning aan de Lage Rijn dijk. Toen zij samen met de buurman poolshoogte ging ne men bleken een portemonnaie met 400 gulden, enkele gouden kettingen en een gouden arm band ter waarde van 800 gulden uit haar woning te zijn ont vreemd. De inbreker heeft via het keukenraam de benen genomen. Een 12-jarig Leidenaartje heeft gistermiddag bij de Leidse politie aangifte gedaan van bedreiging. Hij zou door een 16-jarige jonge man, die was vergezeld van een tweetal kornuiten, met een stilet to zijn bedreigd en afstand heb ben moeten doen van zijn "cross brommer" die ongeveer 300 gul den waard was. Raadsleden toch verhoging OEGSTGEEST - De Oegstgeester PvdA heeft in de laatste begro tingsvergadering van de gemeen teraad een motie om de geldelijke vergoeding aan raadsleden het volgend jaar niet te verhogen, te ruggenomen. Kohlbeck (PvdA) vond de motie "een eerlijke po ging om zelf ook eens een signaal te geven te willen matigen in deze financieel krappe tijd". Hij hield zijn collega-raadsleden voor in dat geval ook rond de 5000 gulden extra vrij te besteden te krijgen. Hij dacht hierbij aan doelen zoals een brochure over milieu en verkeer, of een jaar ren te en afschrijving van het ont wikkelingsproject om dit geld te gebruiken. De ander partijen gingen echter niet met Kohlbeck mee. CDA- fractieleider Van Hazel vond de manier waarop de motie plotse ling werd gepresenteerd onaan vaardbaar, "omdat het om de persoonlijke leefsfeer van de raadsleden gaat". Reilingh (WD) was eveneens te gen dit voorstel omdat het naar zijn mening om fractieberaad en behandeling in een raadscom missie uit de gemeenteraad vraagt. D'66-leider Wuisman wilde wel stijging van de vergoeding maar dan met niet meer dan de sociale minima. Beckers (PPR) ried daarop de indiener van de motie aan deze terug te nemen en voor later aan te houden omdat er ge zien de discussie geen meerder heid te behalen viel. Kohlbeck vond het jammer dat om zo'n simpele zaak zoveel bedenk tijd nodig blijkt", maar trok hiermee toch de motie in. Wel zei hij de andere politieke partijen 'eraan te zullen houden er later eens werkelijk over te praten. Bejaarden Leiderdorp tevreden over maaltijden-nieuwe-stijl LEIDERDORP - "Toen wij vorig jaar met dit systeem van in dozen verpakte maaltijden begonnen, heeft eigen lijk niemand van de eters bezwaren ge maakt. Bij de vraag naar subsidie aan de gemeente dachten di verse raadsleden daar entegen dat het warme prakkie in het alumi num een zeker gevoel van weerzin zou op wekken bij onze eters." Dit zegt mevrouw Adriaanse, één van de 28 vrouwen die met de Leiderdorpse UW- project (Unie van Vrouwelij ke Vrijwilligers) "Tafeltje- dek-ie" bezig zijn. De vrouwen verzorgen drie maal per week maaltijden bij mensen die dat nodig hebben. Sinds kort is men overgegaan tot een nieuwe verpakkings methode van het eten. In plaats van de zware pannen worden de maaltijden nu af geleverd in aluminium bakjes die zijn verpakt in piep schuimdozen. Niet alleen bejaarden, maar ook mensen die pas uit het ziekenhuis zijn ontslagen of met een gebro ken pols thuis zitten, kunnen op doktersadvies hun warme maaltijd door de UW thuis bezorgd krijgen. Geruisloos "De overschakeling op het an dere maaltijden-systeem is eigenlijk helemaal geruisloos Inde keuken van het Elisabethziekenhuis worden ae maaltijden gereedgemaakt en in de aluminium bakjes gedaan. Bjna veertien jaar al verleend het UW deze maaltijdenser vice voor de Leiderdorpers. De maaltijden werden tot vo rig jaar nog alleen in de keu ken van het bejaardencen trum "De Dillenburg" bereid. Mede door het toegenomen aantal maaltijden dat moest worden bezorgd, zag de UW zich genoodzaakt de hulp van het Elisabethziekenhuis in te roepen. Kort nadat de beide gegaan. Natuurlijk hebben we dat goed bedoeld. We hebben de mensen de nieuwe bakjes van tevoren laten zien en iedereen vond het eigen lijk wel makkelijk. In elk ge val hoefde er niet meer te worden afgewassen", vertelt mevrouw Adriaanse, die het weggooien van de aluminum etensbakjes niet zo'n bezwaar vindt omdat de mensen vaak niet meer kunnen afwassen. keukens de warme maaltij den klaarmaakten, werden er nieuwe vraagtekens gezet. Zwaar sjouwen Dit keer ging het niet over de overbelasting van het keu- kenpersoneel, maar over een heel ander, niet minder be langrijk aspect: de hygiëne. Volgens UW-ster mevrouw Schoonhoven liet het gebruik van de pannensets heel wat te wensen oven "Niet alleen het gewicht was een nadeel. Vaak ook moesten de pannen na gebruik weer worden nage keken en afgewassen. En dan stonden ze weer twee dagen voordat ze opnieuw gebruikt werken", memoreert me vrouw Schoonhoven. Vooral voor degenen die de maaltijden moeten bezorgen, betekent het nieuwe systeem een groot voordeel. Eenzaamheid Volgens mevrouw Korts, die samen met mevrouw Adriaanse de maaltijden in het nieuwe gedeelte van. Lei derdorp bezorgt, is het vooral een voordeel dat ze met meer dozen tegelijk de bejaar denflats aan bijvoorbeeld de Klaprooskamp kan bezoe ken. Als er een praatje moet worden gemaakt en het zou te lang duren tijdens het rond brengen van de warme maal tijden, komt ze na het rond brengen gewoon weer terug. "Dat is toch normaal? Het is je werk, ook al ben je vrijwillig ster, dan nog moetje mensen helpen waar dat kan. Zo ben ik laatst met een mevrouw, boodschappen gaan doen die eigenlijk heel alleen was. Nou, dat is dan gewoon heel leuk om te doen", meent me vrouw Korts. Eenzaamheid is iets dat alle vrouwen die de maaltijden rondbrengen in Leiderdorp tegenkomen. "Ze staan soms voor de gordijnen op je te wachten", zegt mevrouw Vol- riet, die in het "ploegensche- ma" samen met mevrouw Schoonhoven de mensen in het oude gedeelte van Lei derdorp voorziet van warme maaltijden. ROEL ZAADNOORDIJK ft LEIDEN - Op dc Oude Herengracht in Leiden heeft de politie vannacht om tien voor half een een 21-jarige Leidenaar aangehouden wegens mishandeling en vernieling. De man had kort daarvoor in een café aan de Oude Herengracht een 22-jarige café-bezoeker met een asbak in het gezicht geslagen en later op de Langegracht een voorbijganger mishan deld waarbij deze een hoofdwond opliep. Ook de fiets van de voorbij ganger moest het ontgelden en werd totaal vrnield door de "op hol geslagen" Leidenaar, die in kennelijke staat verkeerde. ft Om twee uur vannacht kwam bij de Leidse politie een melding binnen van bewoners van de Agaatlaan. Er zouden zich enkele personen ver dacht ophouden bij geparkeerd staande auto's. Toen men een kijkje ging nemen bleek dat er drie vrouwen (22,23 en 25 jaar) druk bezig waren om benzine uit geparkeerd staande auto's over te hevelen in jerrycan's. De vrouwen zijn voor verhoor overgebracht naar het politiebureau aan de Zonneveldstraat. WARMOND - De onroerend- goedbelasting voor 1980 zal niet verhoogd worden. Dit advies al thans werd gisteravond uitge bracht door de leden van de commissie voor financiën en economische aangelegenheden van Warmond tijdens de behan deling van de aanbiedingsbrief (het huishoudboekje voor 1980 van de gemeente) en belasting voorstellen. B en W van Warmond hadden in hun belastingvoorstellen voor het jaar 1980 een verhoging van 3Va procent van de onroerend- goedbelasting voorgesteld. Deze verhoging beloopt een bedrag van 25000 gulden. Dit bedrag kon met grote moeite en na een lange discussie gevonden worden. De commissie besloot om de dienst gemeentewerken niet uit te brei den met één man. Dit zou dan een besparing opleveren van 44.000 gulden. Het voorstel vond niet bij alle leden van de commissie ge- nade. Vier van de zeven leden stemden voor, waaronder Corijn (WD), eén tegen Bonnet (CDA) en twee leden stemden blanco (P.W.). De motivering van de in dieners van het voorstel was, dat er in voorgaande jaren teveel aan onroerend-goedbelasting was betaald en dat die nu terug moest worden gegeven door middel van het achterwege laten van de be lastingverhoging Voorzitter Van Schagen had kritiek op de voorstanders van het plan omdat ze wel belastingverlaging wilden, maar niet de gevolgen hiervan wilden aanvaarden. Deze gevolgen zouden volgens van Schagen uitmonden in bezuini gingen, omdat door het achter wege blijven van belastingmaat regelen een tekort op de begro ting zou ontstaan van 25.000 gul den. De commissie vond na lang jaar. Ik heb begrepen dat d_ denstand overeenstenrr j heeft bereikt met haar p; ontwikkelaar." Wethouder Jos Verdier hoop gin volgend jaar te komen i openbaarheid van amb stukken. "Daarin moet in £tie, val de privacy van de ambt©r worden beschermd. Hij is <ge* de belanghebbende die nie^oi buiten toe last mag krijgen™ betrokkenen. Zo'n man snis binnen eigen kringen ma? i ker iets weg dan wanneer hfwe dat het openbaar word maakt,"aldus de wethoudt Dader overvfö aangehouderS ihi WASSENAAR - De 23'ba R.P.B. uit Voorburg hee; d kend vorige week de gewa^« overval op het postagent: Den Deyl in Wassenaar te h< gepleegd. B. werd zondag in RotterdanLr gehouden. De politie was d. uitgegaan van een nauwke beschrijving van de over door de houdster van het schap en een getuige. Op het verblijfadres van Haag werd later het waper alarmpistool, gevonden. Mp 2300 gulden die hij bij de ov" meester maakte, heeft hij al schulden afbetaald. B. is vandaag in Den Haag vo leid aan de officier van just Donderdag ;1 Leiden - Stadhuis - Cie onderwijs, etc, en cie maatschappelijk aan'o genheden en volksgezondheid, Stadhuis - 21 uur, Cie sport, ondere Museum de Lakenhal - Opening va tentoonstelling: "Met vlag en del". t Leids Vrijetijdscentrum - BreestraffO Arabische filmcyclus 20 uur nr. ia 22.15 nr. 2. ;r Gesprekcentrum - VrouwenkerkchQ steeg 17, Poolsefilmcyclus nr. 7;r Petrakerk- Surinamestraat, Hervorë^ bond voor inwendige zending (ofQ< reformeerde grondslag), ds. W. Bol over "Evangelisatie in Nederlajjf 20.00 uur. LAK-theater - Levendaal 150, Tor0, groep Piek:" Al gaan de unifori uit, de heren blijven vuren", van f nando Arrabal. Schouwburg - Don Juan, van Mol door Toneelgroep Theater, 20.15 v Nieuwe Rijn 20a - werkgroep homof" open café-avond, 21 uur. - Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidse v1! 33, tel: 01717-3309, spreekuur vooi6 validen. a Architektenwinkel - Hooglandsekgt gracht 32, vrij advies, 19.30-21.00 ve Architektenwinkel - Pieterskerkhof^; vrij advies, 20-21 uur. a Breehuys - ingang Schoolsteeg, werl zen adviescentrum, vrij van 14-161 tel 130983. P Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, op middag van 14-16 uur, kaarten, sji1 len en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Tr Noordeinde 2a, van 20-21.30 ie. voorlichting en begeleiding die? weigeren ook tel: 140866. Femke - ontmoetingscentrum v(c vrouwen do van 10-12.30 uur. i' APOTHEKEN j; De avond-, nacht- en zondagsdienst apotheken in de regio Leiden wo,j waargenomen van 16-23 november dL apotheek Kok, Rapenburg 9, telefcr 124808. 5 Apotheek Voorschoten, Leidseweg telefoon 2525. Indien het 's avonds na'; uur niet meer mogelijk is om met I openbaar vervoer naar de apotheek) komen, kan men uitsluitend in spoedt vallen van een taxi, telefoon 122444 bruik maken. WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, te'; foon ten noorden van de Rijn 134604, tl zuiden van de Rijn 121753. i Leiderdorp/Zoetcrwoude RD - Q zondheidscentrum, Berkenkade, L( derdorp, telefoon 410131, spreekuur n t/m do van 14-15 uur. Voorschoten - v.d. Waalslaan (Gezorr heidscentrum), telefoon 4641. Warmond - Zr. T. Miedema-de Jong K gerplein 307, Sassenheim. Telefo< 02522-10542. zoeken de enige oplossing die overbleef om niet te bezuinigen op andere zaken, en dat was het niet uitbreiden van de dienst ge meentewerken. De raad van Warmond die het laat ste woord-in deze zaak heeft zal zich hier nu over moeten uitspre ken in de algemene beschouwin gen, die in december worden ge houden. De raad wordt dan ook weer opge scheept met de ontsluiting voor boeren van de Zwanburgerpol- der. Een voorstel van Raming om de ontsluiting van Koudenhoorn en de polder weer in samenhang met elkaar te bespreken werd namelijk aangenomen met vier tegen drie stemmen aangeno men. De ontsluiting van de Zwanburgerpolder zou gebeuren door het inzetten van een pont tussen die. polder en het "vaste land' LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoon Witte Singel 1 2311 BG Leiden Postbus 54, 2300 AB, Leider Giro 57055. Voor betaling vai abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien ii gesprek 071-210221. Kwartaalabonnement f43,05 Kwartaalabonnement per post f 60,9( Jaarabonnement f 160,7( Jaarabonnement per post f 232,11 Losse nummers f 0,61 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2