Ontzien zwakstbetaalden is niet altijd mogelijk Overleg moet verbeteren' [Le/cfee agenda 'OUD LEIDERDORP IN ERE HOUDEN' PvdA bezorgd over bestemming voor de buurt oud raadhuis Gebrek aan beleid Loslopen honden aan banden in Leiderdorp LEIDERDORP - "De definitieve bestemming voor de buurt van het oude raadhuis vervult de PvdA-fractie met zorg" zei giste ren Pvd A-woord voerder De Wa ter tijdens de algemene be schouwingen in Leiderdorp. "Wij zien dat de welwillendheid bij de betrokken middenstanders niet tot grotere activiteit heeft geleid. Men wil liever rustig afwachten tot de beschikbare ruimte in Winkelhof is verdeeld om daarna verdere plannen te maken" aldus de PvdA-er die verwacht dat het najaar 1980 wordt voordat con creet met de lange weg van bouwplan en uitvoering kan worden begonnen. Het oude gebouw staat nu leeg en de PvdA geeft aan dat de bouw kundige staat daardoor in hoog tempo achteruit zal gaan. De PvdA wü van B en W een da tumschema waarin een duidelij- ke einddatum is verwerkt waarop de winkeliers een koopcontract hebben afgesloten, "bijvoorbeeld 1 juni 1980". Als deze datum niet wordt gehaald moeten alterna tieve worden onderzocht, zo vindt de PvdA. De PvdA is van mening dat de doortrekking van de Mauritssin- gel in het belang van de bewoners van het Doeskwartier moet wor den uitgevoerd door het los te koppelen van het bestemmings plan Achthovenerpolder. De PvdA wijst er op dat de rechten van degenen die bezwaar maken daardoor niet worden geschaad. De situatie in het Doeskwartier blijft volgens de socialisten ook de komende jaren de aandacht vragen. Verbetering van de ver keerssituatie is daarbij een be langrijk punt. De Water vroeg zich af wat er met de woningen aan de Doeslaan en het Jaagdpad gaat gebeuren. Dat de Algemene Woningbouwvereniging (AWL) gezien "de huidige opzet en re serves" niet geschikt is voor de aanpak van renovatie en aan koopprojecten op grote schaal PvdA-woordvoerder De Water vindt de PvdA erg onbevredi gend. Ook is de PvdA van mening dat B en W met te weinig werkstukken gekomen zijn. Zij vragen zich af wat de werkelijke oorzaken van de achterstand zijn. Zelf willen zij met een notitie komen waarin de mogelijkheden onderzocht zijn voor woningen voor alleenstaan den- en twee-persoonshuishou dens. De PvdA wil evenals de andere par tijen geen verdere bezuinigingen binnen het onderwijs wanneer dit ten koste van de kwaliteit van het onderwijs gaat. De socialisten geven aan dat de CDA-gedachte naar bijzonder onderwijs de leeg stand van lokalen in de hand werkt. Tichler (VVD): LEIDERDORP - "Wij en met ons vele burgerleden uit commissies ontkomen niet aan de conclusie dat burgemeester en wethouders teveel alleen willen doen". Dit zei VVD-woordvoerdster mevrouw Tichler tijdens de algemene be schouwingen gisteravond in Lei derdorp.Zij wees er op dat BenW vele toezeggingen die bij de be grotingszitting van vorig jaar waren gedaan, niet zijn nageko- Ontevredenheid bij de VVD met name over de gang van zaken rond de bestemming van het oude raadhuis. Zij zijn het met B enW oneens dat de belanghebbende middenstanders de ontwikkelin gen zouden hebben vertraagd. Wij hopen dat het overleg snel verbetert, want leegstand van het raadhuis kost handenvol geld en het oude dorp moet aantrekkelijk blijven". Wat de volkshuisvesting betreft vindt de WD dat tijdig moet worden ingespeeld op het tijdstip waarop niet meer wordt ae- WOENSDAG 21 NOVEMBER 1979 Den Boeft (CDA): B en W Leiderdorp: Mevrouw Tichler (WD) bouwd. De partij dringt evenals de andere partijen aan op een duidelijk woningbehoefte-onder zoek. Met name wil men aandacht voor woonruimte voor onvolledi ge gezinnen. Mevrouw Tichler vroeg aandacht van BenW voor allerlei uitingen van baldadigheid "die in een aantal gevallen het karakter van terreur aanneemt". De WD stel de voor het voorlichtingsbezoek van de politie aan scholen te be vorderen. De WD is van mening dat er een onvoldoende bereidheid, met na me bij de jeugd, is om gezond te leven. "Algemeen is bekend dat de jeugd een slechte conditie heeft. Het zal jaren vergen eer verbete ring zichtbaar is, maar het is geen onbegonnen werk". Mevrouw Tichler wijst daarbij op de betere gebitten bij de jeugd en vraagt of BenW verder bereid zijn een pro ject gezondheidsvoorlichting op school te starten. Verheugd toont de WD zich over de realisering van een tweede gezondheidscen trum in de Kerkwijk. De VVD-woordvoerdster sprak verder de verwachting uit dat B i W hard zouden werken t LEIDERDORP - "Ik sta wel sympathiek tegenover het plan van de PvdA om de zwakstbetaalden te ontzien bij de belastingheffingen. De vraag is alleen hoe je zoiets voor elkaar moet krijgen Dat zei wethouder Bezemer tijdens de eerste antwoordronde van burgemeester en wethouders van Leiderdorp op de algemene be schouwingen (behandeling be groting 1980) in de gemeenteraad. Bezemer richtte zich daarmee tot de door zijn partij ingediende motie waarin gesteld wordt dat binnen het energiebedrijf Rijn land er door de Leiderdorpse ver tegenwoordiger op moet worden aangedrongen de voorgenomen tariefsverhoging van de aardgas- prijs voor de laagstbetaalden te verzachten. De PvdA-fractie denkt daarbü zelf aan een verlaging van het vast rechttarief voor de kleingebrui- kers. Bezemer zag daar echter weinig heil in omdat het vast recht slechts zo'n 4 gulden'per maand zou inhouden terwijl het bij de prijsverhoging van het aardgas die te verwachten valt gaat om zo'n 17 gulden meer per maand.Wat een verzachting van de reinigingsrechten voor de laagstbetaalden betreft wil Be zemer nog eens in overleg treden met zijn fractie (die zich in het verleden vaker in deze zaak ver diept heeft) om misschien tot een goede regeling te komen. Volgens Bezemer hinkt de WD, die zich tegen de riool- en de hondenbelasting keert, op twee tegenstrijdige gedachten. Zij voeren volgens hem allerlei ver beteringsvoorstellen aan op het gebied van sport, verkeer en cul tuur, "maar ze willen geen belas tingen verhogen". Bezemer noemde dat inconsequent en hij liet nog weten dat de gemeente in de toekomst de rioolbelasting misschien nog hard nodig zou kunnen hebben. Bezemer bestreed de opmerkingen van de partijen over gebrek aan beleid bij het college. Hij gaf aan dat B en W dit jaar meer dan 200 voorstellen door de raad hebben gekregen "iets dat we in de vorige jaren zeker niet gehaald hebben". Hij liet op opmerkingen van het CDA over het oude dorp weten dat de markt daar zeker niet zou verdwijnen. "Integendeel zelfs, als het dorpsplein in de gewenste vorm is gebracht dan streven wij daar naar uitbreiding van de markt". Wat Elisabethhof betreft is er nog geen vastgesteld be stemmingsplan. Dit verhindert tot nu toe een actief optreden. Volgens de wethouder is er wel een lijst van gegadigden voor het gebied waar onder meer kanto ren gepland zijn. De suggestie van de PvdA om te bekijken of ter plekke de vestiging van een mo tel/hotel mogelijk is, onder schreef Bezemer. Hij gaf verder weer wat meer dui delijkheid rond de steeds terug kerende oude raadhuiskwestie. De wethouder verwacht dat be gin 1981 begonnen kan worden met de bouw van een winkelcen trum, als de plannen niet verder vertraagd worden. Begin januari komt in elk geval het bestem mingsplan voor het gebied in B en W vergadering en eind januari wordt er dan een informatie avond voor de burgers over ge houden. Wethouder Verdier verdedigde met name tegenover het CDA en de PPR de bezuinigingen in de on derwijssector. "Wanneer wij niet bezuinigen, dan maken wij ande re werkzaamheden onmogelijk omdat de lasten van het onder wijs zo zwdar wegen. Onderwijs- bezuinigingen nu betekent ruim te scheppen voor onderwijsver nieuwingen later". "De oude raad heeft al zijn zorgen uitgesproken over de hoogte van de onderwijsuitgaven. Men ging toen al bezuinigen. Deze lijn is nu doorgetrokken omdat we aan de vooravond van onderwijsver nieuwingen staan die veel geld kosten. En dat moeten we zelf opbrengen. Daarom hebben wij moeten bekijken op welke pos ten bezuinigd kon worden zonder de kwaliteit van het onderwijs te treffen. Zo zijn we gekomen tot bezuinigingen bij een aantal "randvoorwaarden": het onder houd van de gebouwen, het schoonmaken en de verlichting", aldus Verdier die eraan toevoegt dat men, gelet op de technische staat van de schoolgebouwen, in Leiderdorp het groot onderhoud gerust één jaar kan uitstellen. "Aan de hand van een opgesteld onderhoudsschema kunnen wij dan later elk jaar bekijken welk onderhoud gedaan moet wor- deri'.Een teer punt noemde hij de aanstelling van de mensen van de Sociale Werkplaats (DSW)voor het schoonmaken van de school gebouwen. "Als wij deze mensen niet zouden inpassen zouden wij verkeerd doen. Het is geen schande om op die manier ge bruik te maken van een regeling waarbij wij financieel baat heb ben. Primair staat echter ook bij ons dat we mensen met een han dicap de kans moeten geven zich zinvol te ontplooien". Hij gaf' aan dat eind van dit jaar een leegstandsnota-schoollokalen verwacht kan worden.Wethou- der Meerburg zei datde leegstand van de Beukenschans (onderko men voor buitenlandse werkne mers) binnenkort verleden tijd zal zijn. Er komen nog Leidse pensions leeg en een drietal wo ningen worden daar gereser veerd voor bootvluchtelingen. Hij was het verder eens met de PvdA, dat binnen de Algemene Woningbouwvereniging Leider dorp eens aan een taakverbre ding moet worden gedacht zodat men zich niet alleen bezighoudt met nieuwbouw maar ook met het opknappen van woningen. Verder kon de wethouder wel meegaan met de gedachten van de socialisten over een eventuele versnelde uitvoering van de doortrekking van de Mauritssin- Rel. Wethouder mevrouw Gehner kon de raad nog meedelen dat bin nenkort een voorstel aan de raad gepresenteerd zal worden voor de aanleg van nieuwe sportvel den. Zij sprak de hoop uit dat over twee jaar binnen Leiderdorp geen veldennood meer zal zijn. Het gebrek aan sportzalen blijft echter problematisch. De ge meente probeert nu ruimte te hu ren in de nog in aanbouw zijnde sporthal in Winkelhof. Verder deelde zij mee dat de aanleg van volkstuintjes in de Bloemerd ook niet lang meer op zich hoeft te laten wachten. oplossing voor het tekort aan sportaccommodaties voor de gro te zaalsporten. Hoogste prioriteit geven de liberalen verder aan de verbetering van "ons eigen oude iooningbestand"Zij willen bo vendien een dubbele rijstrook op de Leiderdorpse brug (eerder door de PvdA geopperd) voor het uitgaande verkeer om opstop pingen te verminderen die vol gens de WD anders ook na de verbetering van het kruispunt zullen optreden. Gordijn (PPR): LEIDERDORP - "Het oude wo ningbestand heeft sinds kort weer de verhoogde aandacht van burgemeester en wethouders. Er is zelfs een commissie voor in het leven geroepen. Wij missen ech ter nog steeds de samenwerking met de bevolking bij de hele plannenmakerij". Dit zei gister avond PPR-fractievoorzitter Gordjjn tijdens de algemene be schouwingen in de Leiderdorpse gemeenteraad. Zo was hij van mening dat de actie groep "Achthoven" helemaal niet in het geweer had hoeven komen als burgemeester en wet houders van tevoren de mensen voldoende hadden gehoord en in de plannenmakerij hadden be trokken. Zijn fractie vindt dan ook dat B en W met initiatieven moeten komen waardoor de bur ger in een nog vroeger stadium •k Gordijn (PPR) bij de plannenmakerij wordt be trokken. "Het ontbreekt ons dorp aan on derzoek, nota's en daarmee aan beleid. Zeker op het terrein van de ruimtelijke ordening en de volkshuisvesting is dit zeer dui delijk te constateren. Het ont breekt het college ten ene male aan een onderbouwde visie op de wat verder weg gelegen toekomst van ons dorp. Dit is onaanvaard baar", zo vervolgde de PPR-frac- tie haar kritiek op het beleid van B en W.De PPR vindt dat concre te bevolkingscijfers beschikbaar moeten zijn om de woningbe hoefte goed te kunnen bepalen. "Als de ruimte om te bouwen steeds verder afneemt en het aan tal ingeschrevenen stijgt dan wordt het tijd om prognoses in huis te hebben om te weten met welk beleid Leiderdorp als woonplaats beschikbaar blijft". Volgens de PPR heeft de gemeente belang bij een zo hoog mogelijk energieverbruik door de Leider dorpers, althans zo lijkt het. De verbruiker moet een hoger tarief betalen dan de werkelijke kosten die gemaakt zijn "getuige het feit dat het energiebedrijf een niet onaanzienlijke winst maakt". Deze winst wordt altijd verdeeld onder de gemeenten. Gordijn sprak hier over een indirecte be lasting: hoe hoger het verbruik hoe beter dat is voor de inkom sten van de gemeente. "In het licht van de alom bepleite ener giebesparing een wel zeer merk waardige gang van zaken", aldus Gordijn. Toch VUT-regeling voor burgemeesters VOORSCHOTEN - Evenals ambtenaren zullen ook bur gemeesters, indien zij dat wensen, al op 63-jarige leef tijd kunnen uittreden. Minister van binnenlandse za ken Wiegel wil dit mogelijk maken door een wijziging van het Rechtspositiebesluit burgemeesters. Vooruitlo pend hierop kunnen burge meesters, die voor vervroeg de uittreding in aanmerking willen komen, een verzoek hiertoe indienen. Deze gang van zaken opent perspectieven voor de Voor- schotense burgemeester Van der Haar. Hij had enkele maanden geleden al de wens te kennen gegeven gebruik te willen maken van de zoge naamde VUT-regeling voor ambtenaren. De minister stak hier toen een stokje voor door te verklaren dat de VUT niet voor burgemees ters was bedoeld. LEIDERDORP - De hondenbezit ters in Leiderdorp zullen in de toekomst toch plekken vinden binnen de gemeente waar ze hun hond vrij kunnen laten loslopen. Dit los laten lopen van de hond werd in feite officieel onmogelijk gemaakt met de goedkeuring van de nieuwe algemene politie-ver- ordening door de Leiderdorpse raad gisteravond. Wethouder Verdier deelde echter mee dat B en W zullen bekijken op welke wijze ontheffingen kunnen worden verleend voor bepaalde gebieden. Hij noemde een aantal terreinen, waaronder de Houtkamp (waar het honden toilet is), bij de Van der Marck- straat, de Kleine Zandput en een stukje van de Bloemerd. Hoe en waar precies de vrijheid aan de hond kan worden gegeven, moet nog worden bekeken. De speelplaats op het Hubrechtplein in Leiderdorp moet nodig worden 2 APV maakte het los la ten lopen van honden op wegen binnen de bebouwde kom onmo gelijk. Het begrip wegen was zo veelomvattend (paden, pleinen, bermen, plantsoenen enzovoorts) dat nergens meer een plekje was voor de hondenbezitters om hun huisdier los te laten lopen. De gemeenteraad ging gisteravond verder akkoord met de verbete ring en de herinrichting van de speelplaats op de hoek Hoofd- straat/Hubrechtplein en tot de aanleg van een speelplaats voor jeugdigen in de Bloemhofstraat De raad zei ook nog ja tegen de heringericht. aanleg van twintig parkeerstro- ken bij de eerstgenoemde speel plaats. Op vragen van mevrouw Huigen (VVD) deelde wethouder Meer burg mee dat waarschijnlijk in december de verbetering van de speelplaats aan de Achthove- nerweg aan de orde zal komen. LEIDERDORP - Het CDA in Lei derdorp wil speciale aandacht voor het oostelijk deel van Lei derdorp (het oude gedeelte) dat door de verschuiving van het centrum van deze gemeente in westelijke richting (door de nieuwbouw van Winkelhof, het gemeentehuis en de bibliotheek/ muziekschool) in de verdrukking dreigt te raken. Dit blijkt uit de algemene beschouwingen van CDA-er Den Boeft. De christen-democratische fractie wijst daarbij op belangrijke voor zieningen zoals het zwembad, de ijsbaan, de tennisbaan en de ten- nishal, de markt, twee kerken en zovoorts in het oostelijk deel die ertoe leiden dat "Leiderdorp zonder zijn oostelijke helft geen geheel is". Het CDA dringt er dan ook bij het gemeentebestuur op aan dat de aandacht voor dit deel van Leiderdorp niet verflauwt, oplet dat het peil van voorzienin gen niet terugloopt en er naar streeft dat het eigen karakter van oud-Leiderdorp zoveel mogelijk behouden blijft. Den Boeft drong aan op enige spoed bij de realisering van tje aanleg van het Dorpsplein. "Juist dit plein kan door een aantrekke lijke vormgeving een uiterlijk symbool zijn van onze vastbeslo tenheid om het oude Leiderdorp in ere te houden". Ongeduld en ongerustheid toont het CDA over de trage voortgang rond de win kelconcentratie in de oude raad- huisbuurt. De christen-democraten menen dat er voor het onderwijs door de bezuinigingen een zware last voor de komende jaren op deze sector wordt gelegd. Door het doorschuiven van het onderhoud naar een volgend jaar zullen ook de kosten in de komende jaren extra stijgen. Het CDA vindt dat na de vorige begroting nu wel de grens van het toelaatbare bij het onderwijs is bereikt. De uitgaven voor het lager onderwijs blijven met 5 procent achter bij die van 1979. "Globaal gezien lijkt dit redelijk. Rékent men echter de cijfers om naar het zogeheten bedrag per leerling dan blijkt dit bedrag van 446,67 gulden in 1979 te dalen naar 324,24 gulden in 1980, een daling van meer dan 20 procent, die voor de CDA-fractie niet aan vaardbaar is" zei Den Boeft. t Den Boeft (CDA) Woensdag Rijksherbarium - Schelpenkade 6, Le zing: "Planten die eens nader bekeken moeten worden", 20 uur. Augustinus - Rapenburg 24, informatie discussieavond over voeding, 20.00 Stadhuis - Cie huisvesting migranten, donderdagochtend 9.15 uur. Reinwardt Academie - v.d. Brandeler- kade 24a, Beheerscie, donderdagoch tend 9.00 uur. K O - Rijksdaalderconcert, 20.15 uur. K O - Kinderfilm: "Ontvoering op Malta", 14.30 uur. Nieuwe Rijn 20a, vrouwencafé, 21. Voorschoten - cie openbare werken, gemeentehuis, 20.00 uur. Warmond - Cie beleid 1980 en belas tingmaatregelen en begroting, 19.00 uur in "Terwee'. Leiderdorp - begrotingsvergadering 20.00 uur, gemeentehuis. Donderdag Leiden - Stadhuis - Cie onderwijs, sport etc, en cie maatschappelijk aangele genheden en volksgezondheid, 20.00 Stadhuis - 21 uur, Cie sport, onderwijs. Museum de Lakenhal - Opening van de tentoonstelling: "Met vlag en vaan del". Leids Vrijetijdscentrum - Breestraat 66, Arabische filmcyclus 20 uur nr. 1 en 22.15 nr. 2. Gesprekcentrum - Vrouwenkerkchoor- steeg 17, Poolsefilmcyclus nr. 7, 20 Petrakerk- Surinamestraat, Hervormde bond voor inwendige zending (op'ge reformeerde grondslag), ds. W. Bouw over "Evangelisatie in Nederland", 20.00 uur. LAK-theater - Levendaal 150, Toneel groep Piek:" Al gaan de uniformen uit, de heren blijven vuren", van Fer nando Arrabal. Schouwburg - Don Juan, van Molière door Toneelgroep Theater, 20.15 uur. Nieuwe Run 20a - werkgroep homofilie, open café-avond, 21 uur. Welfare-lokaal Rode Kruis - Leidse weg 33, teL- 01717-3309, spreekuur voor in validen. Architektenwinkel - Hooglandsekerk- graent 32, vrij advies, 19.30-21.00 uur. Architektenwinkel - Pieterskerkhof 19, •vrij aflvies, 20-21 uur. Breehuys - ingang Schoolsteeg, werklo zen advies centrum, vrij van 14-16 uur, tel: 130983. Volkshuis - Haarlemmerstraat 73b, open middag van 14-16 uur, kaarten, sjoe len en andere spelletjes. Werkgroep dienstweigeren - Troef Noordeinde 2a, van 20-21.30 uur, voorlichting en begeleiding dienst weigeren ook tel: 140866. Femke - ontmoetingscentrum voor do i 10-12.30 i „Watertuin' hoeft niet aangetast WARMOND - De "Watertuin" zal door de aanleg van een fietspad langs de Leidseweg in Warmond niet worden aangetast. Dit heb ben leden van de commissie ruimtelijke ordening uit de ge meenteraad gisteren verklaard. De "Watertuin" is een complex van recreatiebungalows op het grondgebied van Warmond. De bewoners van de "Watertuin" hadden bezwaar gemaakt tegen het plan om een fietspad aan te leggen, waardoor enkele meters van hun land zouden worden af gesnoept. Tevens zou dan de sloot moeten worden gedempt die langs het complex loopt. De commissie besloot gisteren om het betreffende fietspad om de "Watertuin" en over de al be staande weg te leiden. De weg voor het autoverkeer wordt dan enkele meters opgeschoven en sluit voorbij de "Watertuin" weer op de oude weg aan. Deze maatregel zal 375.000 gulden extra kosten. Daarom heeft de Provinciale Waterstaat zich eer der al tegen het plan uitgespro ken. Burgemeester en wethou ders moeten nu de raad van Warmond vragen om een uit spraak in deze zaak. Tijdens de commissievergadering van gisteravond kwam ook het woonwagenkampje aan de orde. Voorzitter De Vreeze deelde mee, dat het plankaartje hiervoor al gereed is. "Het ligt op het ogenblik bij wethouder Dalhui- sen. Deze moet nog overleg ple gen met het ministérie van CRM", aldus De Vreeze. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst der apotheken in de regio Leiden wordt waargenomen van 16-23 november door apotheek Kok, Rapenburg 9, telefoon 124808. Apotheek Voorschoten, Leidseweg 66, telefoon 2525. Indien het 's avonds na 11 uur niet meer mogelijk is om met het openbaar vervoer naar de apotheek te komen, kan men uitsluitend in spoedge vallen van een taxi, telefoon 122444 ge- WIJKVERPLEGING Leiden - Interkruis, Middelweg 38, tele foon ten noorden van de Rijn 13.4604, ten zuiden van dé Rijn 121753. Leiderdorp/Zoeterwoude RD - Ge- t/m do van 14-15 l Voorschoten - v.d. Waalslaan (Gezond heidscentrum), telefoon 4641.' Warmond - Zr. T. Miedema-de Jong Ka- gerplein 307, Sassenheim. Telefoon 02522-10542. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMGEVING Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Hoofdredacteur Han Mulder. Hoofdkantoor Witte Singel 1,2311 BG Leiden. Postbus 54, 2300 AB, Leiden. Giro 57055. Voor betaling van abonnementsgelden uitslui tend giro 28884. Telefoon: 071-144941. Nabezorging van 18.00-19.30 u. Zaterdag van 16.00-18.00 u. Telefoon 071-211515. Indien in gesprek 071-210221. Redactie randgemeenten: Tel.: 071-144941 toestel 219. Privé: Dink Binnendijk, K. Galgewa ter 2, 2312 BR Leiden, tel. 071-146618. Charles Lennartz, Maredijk 33a, 2316 VS Leiden. Tel. 071-133202. Correspondenten: Leiderdorp: Roel Zaadnoor- dijk. Tel. 071-133202. Oegstgeest Hans Sonders 071-155854. Voorschoten: Joop Peters 071-769935. Warmond: Ronald Stevens, 071-890847. Wassenaar Piet Zonneveld, 01751-13387. Zoeterwoude: Rob Janssen, 01715-1021. Kwartaalabonnement Kwartaalabonnement per post Jaarabonnement' Jaarabonnement per post Losse nummers f43,05 60,90 f160,70 f 232,10 .f 0,60 Abonnementsgelden bij voor uitbetaling te voldoen. Bij automatische overschrij ving geen administratie- en in cassokosten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 2