tegen in 3de Ha verstra at Vele duizenden kinderen op de been voor Sint WINTERSPORT AANBIEDING Universiteit actief op punt van emancipatie Tweemaal per week spreekuur „LPKY-tentoonstelling hoogtepunt" CNV huldigt leden MAANDAG 19 NOVEMBER 1979 LEIDEN - Op zijn vermoeiende tocht door de Leidse regio heeft de hoogbejaarde bis schop van Mira, beter bekend als Sint Nicolaas, afgelopen zaterdag ook de Sleutelstad met een bezoek vereerd. De goed heiligman en zijn ge volg werden op de Haven in Leiden verwelkomd door een enthousiaste menigte van en kele duizenden kinderen. Lang voordat de stoomboot, waarmee de Sint en zijn "pie ten" zich traditioneel naar ons land hadden laten varen, in zicht kwam hadden velen van hen zich bij de Haven opge steld. Zij hebben zich geen moment hoeven te vervelen want oud Lucifer-drummer Henny Huisman en de Leidse drum band Concordia hadden zich bereid getoond om het wach tende publiek al een beetje in de sinterklaasstemming te brengen. Bij hun aankomst in Leiden werden de Sint en zijn "hoofdpiet", die al 25 jaar bij de goed heiligman in dienst bleek te zijn, verwelkomd Sinterklaas met eieren bekogeld Sint Nicolaas zal zijn intocht in Leiden niet licht vergeten. Ter wijl de Goedheiligman door de Hoerenwijk reed, in de richting van het bijkantoor van de Alge mene Bank Nederland in het winkelcentrum 'de Kopermolen' in de Merenwijk, werd hij door baldadige jeugd vanaf de galerij op de vierde etage van een flat gebouw met eieren bekogeld. Een op de mijter van Sint Nico laas gericht ei kon één der Zwar te Pieten nog afweren, maar toch kon men niet voorkomen, dat een ei het habijt van de kindervriend raakte, waardoor hij de soms wat angstige peuters later die dag met resten eistruif op z'n habijt te woord moest staan. door de voorzitter van het Leids City Centrum. Na déze hartelijke verwelko ming besteeg de bisschop zijn trouwe viervoeter om een rondrit te maken door de Leidse binnenstad. In de stoet die de Sint volgde liepen een kleine honderd verklede Leidenaartjes. Op het Stadhuisplein werd het hele gezelschap verwelkomd door burgemeester Vis. Het Leidse Egelander-orkest en het Schiedamse muziekge zelschap de Rijnmondband zorgden voor een passende entourage. Een geweldige surprise was er weggelegd voor Joop Westbroek, voor zitter van de Leidse gehandi capte sportvereniging De Sleutels. Uit handen van de Sint zelf mocht Westbroek een rolstoel voor zijn vereni ging in ontvangst nemen. De ze rolstoel bleek spontaan bijeen te zijn gespaard door het bonte gezelschap van "zwarte pieten". Echtpaar P. Hillebrand in het goud LEIDEN - Morgen zal het 50 jaar geleden zijn dat het echtpaar P. Hillebrand-De Groot, woonach tig aan het Jacques Urlusplant- soen 147 in Leiden, in het huwe lijk trad. Het huwelijk werd gesloten in de Stadsgehoorzaal, omdat het Stadhuis net door brand was verwoest. De nu 73-jarige Hillebrand, ridder in de orde van Oranje-Nassau, ontmoette zijn nu 70-jarige vrouw op de Staaldraadkabelfabriek in Leiderdorp, waar hij vijftig jaar en zijn vrouw zes jaar heeft ge werkt. Het 50-jarig huwelijksfeest viert het echtpaar Hillebrand met hun dochter, schoondochter, twee zoons en zes kleinkinderen. Maatschappelijk werk LEIDEN - Met ingang van morgen gaat de afdeling maatschappelijk werk van de Sociale Dienst tweemaal per week een open spreekuur houden. De spreeku ren zijn speciaal bestemd voor mensen, die andere problemen te bespreken hebben dan uitkerin gen. Dat kunnen bijvoorbeeld huwelijks- en gezinsproblemen zijn, eenzaamheid na een schei ding of een sterfgeval. De open spreekuren worden ge houden op: op dinsdagmiddagen van 2 tot 3 uur in het gebouw aan de Apollolaan laen op donder dagmiddagen van 2 tot 3 uur in het pand Herensingel 3. Iedereen kan deze spreekuren zon der voorafgaande afspraken be zoeken. De hulpverlening is kosteloos. Wie de voorkeur geeft aan een van de maatschappelijk werkers kan daarvoor elke werk dag van 9 tot 10.30 uur terecht op telefoonnummer 071 - 766600. ADVERTENTIE sportief dons- look ski jack iv renbroek met 139; kniepolsters LEIDEN - Een aantal buurtbewoners van de Haver en Gortbuurt zijn tegen het slopen van wo ningen aan de zuidzijde van de Derde Haverstraat. lln het door de Leidse gemeente- raad vastgestelde bestemmings plan voor de Haver en Gortbuurt staat dat de woningen moeten worden afgebroken ten behoeve van tuinen voor de woningen aan de Vierde Binnenvestgracht. Een aantal buurtbewoners acht de sloop van de panden in strijd met het bestemmingsplan en is tegen het raadsbesluit in beroep gegaan bij de Kroon. Gedeputeerde Sta- LEIDEN - "Een hoogtepunt in ons 71-jarig bestaan', zo typeerde een van de bestuursleden van de Leidse pluimvee- en konijnen sportvereniging (LPKV) de jaarlijkse tentoonstelling van zijn vereniging die het afgelopen weekeinde werd gehouden in de aula van de scholengemeenschap St. Agnes. Een tentoonstelling die groots van opzet was en een buitengewoon grote belangstelling kende. Za terdagavond werd de tentoon stelling geopend door de in Lei den woonachtige minister van CRM. mevrouw M. Gardeniers- Berendsen. Op de tentoonstelling waren enkele typisch Nederlandse hoenderras sen die nog sporadisch in het wild zijn aan te treffenzoals de Drentse hoenders" en "Twentse grijzen". De tentoonstelling, die werd op gefleurd door de aanwezigheid van een gevarieerd gezelschap kleurkanaries en tropische vogels (tentoongesteld door de Leids- Vuorschotense vogelvereniging "De Vogelvrienden") was gekop peld aan een project dat werd uitgevoerd door leerlingen van de tweede klas van de Agnes-scho- lengemeenschap. Een gedeelte van de aula was door de Agnes- leerlingen gevuld met creaties onder het motto Het behoud*van de Nederlandse rassen in de die ren- en vogelwereld Op de foto wordt minister Garde niers CRM) rondgeleid op de ten- toonsteling van de LPKV in de St. Agnes-scholengemeenschap ten van Zuid-Holland en de ge meentelijke commissie voor de beroesschriften hebben het be roep al eerder ongegrond ver klaard. De gemeente wil de sloop van de gemeentewoningen niet uitstellen totdat de Kroon beslist heeft omdat zo'n besluit nog drie of vier jaar op zich zou kunnen laten wachten. Vanavond komt in een vergadering van de gemeenteraad het ontei geningsplan Haver en Gortbuurt aan de orde. De bewoners willen dat de particuliere panden (Ha verstraat 85, 87 en 97) buiten dit onteigeningsplan blijven tot de uitspraak van de Kroon. De bewoners van deze woningen wijzen er op dat zeker niet alle buurtbewoners voor sloop van deze panden zijn. Bovendien zouden minstens 5 bewoners van de Vierde Binnenvestgracht geen behoefte hebben aan een tuin achter hun huis, zeker niet wan neer dit ten koste gaat van be staande woningen. De bewoners van de woningen willen dat de woningen aan de Haverstraat door middel van noodherstel gedurende een be perkte tijd in stand worden ge houden. Wethouder Waal heeft een dergelijke oplossing van de hand gewezen. Voorlichtingsavond De Psoriasis Patiëntenvereni ging Den Haag en omstreken houdt vanavond een voorlich tingsavond in het Antonius Clubhuis aan de Mare 43. Dr. M. F. Niermeijer, verbonden aan de afdeling Klinische Genetica van de Erasmus universiteit in Rotterdam houdt een lezing over het derwerp "Erfelijkheid en i m erfelijke niet be smettelijke huidaandoening waar 200.000 a 300.000 Ne derlanders aan lijden. De bij eenkomst begint om acht uur. Nederland-I sraël De afdelingen Leiden en Rijns burg e.o. van het Genootschap Nederland-I sraël houdt van avond een bijeenkomst in het Hendrik Kraemer Instituut aan de Leidsestraatweg 11 in Oegstgeest. Dr. Ellis Herzber- ger zal een aantal verhalen uit de joodse literatuur voor dragen onder de titel "Facet ten van de joodse vertel kunst". Aanvang 20 uur. Buurtbijeenkomst In het buurthuis aan de Durieu- straat 4 houdt de gemeente vandaag een inspraakavond voor de bewoners van de LammenschanswegHet gaat daarbij over de reconstructie van de Koninginnelaan en de kruispunten Herenstraat- Koninginnelaan en Lammen- schansweg-ZeemanlaanDe bijeenkomst begint om acht Sinterklaasca deautjes Vandaag en volgende week maandag organiseert de sec tie textiel van het LAK een tweetal avonden waarop ad viezen worden gegeven over het maken van sinterklaas cadeautjes. Er is gekozen voor technieken die snel resultaten hebben namelijk jute poppen maken en naaldkant. Met de ze laatste techniek kunnen onder meer kledingstukken worden opgesierd. De kosten voor de twee avonden bedra gen tien gulden. FNV-vergadering De afdeling Leiden van de FNV houdt vanavond de najaars vergadering in het Antonius Clubhuis aan de Mare 43. Op de agenda staan onder meer bestuursverkiezingen, finan cieel verslag, verslag van de activiteiten m het afgelopen jaar en een overzicht van de activiteiten die het komende jaar zijn gepland. De verga dering begint om acht uur. Kijkhuis De Poolse filmcyclus in het Kijkhuis, Vrouwenkerkkoor- straat 17 wordt vanavond voortgezet met de vertoning van "Kanaal" uit 1957 van de regisseur Andrzej Wajda.Het handelt over een Poolse ver zetsgroep tijdens de opstand van Warschau. De voorstel lingen beginnen om acht uur en om kwart over tien LEIDEN - De Leidse uni versiteit wil een actief be leid gaan voeren ten aan zien van vrouwenemanci patie. Zo zullen bij de wer ving van hoger personeel speciaal vrouwen worden uitgenodigd te sollicite ren. Dit staat in de nota Aanzet tot Emancipatie beleid van de universiteit die dezer dagen door het college van bestuur is be handeld. De hoofddoelstellingen voor het emancipatiebeleid zijn onder an dere het doorbreken van rolbe- perking voor mannen en vrou wen, het inhalen van achterstan den en het bevorderen van waar dering bij mannen en vrouwen van eigenschappen en aktivitei- ten die traditioneel aan het vrouw-zijn worden gekoppeld. De Leidse universiteit zal een commissie in het leven roepen om deze emancipatie van de vrouw te begeleiden en op de voet te volgen. Het geven van meer informatie aan zojuist be noemde vrouwelijke medewer kers zal tot een van de taken van de nieuw te benoemen commis sie behoren. Het emancipatiewerk van de Leid se universiteit is geïnspireerd door een nota die door onderwijs minister Pais is uitgebracht over emancipatie-bevorderende maatregelen en voornemens. In de Leidse nota, er is een globale schets gemaakt van de huidige si tuatie, activiteiten die reeds wer den ontplooid zijn op de voet ge volgd, er is een aantal actiepunten aangegev zijn voorstellen gedaan aan het college van bestuur van de uni versiteit, waaronder het ver strekken van meer informatie en aanpassing van de advertentie teksten. Cortona Stichting krijgt subsidie LEIDEN - De Cortona Stichting in Leiden heeft met nog acht ande-e instellingen in ons land een sub sidie ontvangen. Dat besluit werd genomen tijdens de Bisschop penconferentie. Met de subsidies is in totaal een bedrag van hon derdduizend gulden gemoeid. De Cortona Stichting heeft aan de Haagweg een tehuis voor alleen staande ouders en ongehuwde le voet ge moeders, mogelijke Het geld "a,s door de bisschoppen eerder dit jaar al gereserveerd voor hulp bij ongewenste zwan gerschap. Een deel van de subsi die gaat ook naar de Vereniging tot Bescherming van het Onge boren Kind, die in Leiden een ei gen afdeling heeft. Miljoenste in Leidse ijshal fewilms floet W SPORT LEIDEN B.V. LEIDEN - De Hout- en Bouwbond van het CNV heeft het afgelopen weekeinde een flink aantal jubilerende leden van de Leidse afdeling gehuldigd. In verband met 40 jaar lidmaatschap werden onderscheiden: K Horsman, C. de Lange, A. Beekman. J. D. Bonnet, J. C. Brouwer. C Eikerbout. H. Harteveld, D. Honders, J. P. van Hove. S. Kershof, .1 Mieivmet, G. M. Seyn, J. D. Slechtenhorst, J. Zaalberg, H. Zuidemu. Al eerder werden' J Petiet, B. Keyzer en J. Scharloo gehuldigd De heer Chr. Slingerland werd in het zonnetje gezet in verband met zijn 25-jarig lidmaatschap. LEIDEN - "Even een baantje trek ken", dacht de 16-jarige in Was senaar woonachtige Peter Schwippert toen hij zich afgelo pen zaterdag naar de Menken- ijshal aan de Vondellaan begaf. Bij de toegangsdeur werd Peter evenwel door een uitgebreid ge zelschap verwelkomd. Hij bleek de 1 miljoenste bezoeker van de IJsbal te zijn Uit handen vanTon Menken ontving Peter Schwip pert een draagbare televisie en een omvangrijke bos bloemen. De ijshal aan de Vondellaan bestaat ruim drie jaar. Op de foto over handigt ijshal-directeur Ton Menken Peter Schwippert de draagbare televisie.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 3