LEIDSCH DAGBLAD Deel gegijzelden vrijgelaten uit ambassade Iran '"•Men leng»» G"°n' 1 Boot Leiden ook failliet Weer overval op Holiday Inn vandaag Lager inkomen zuivel in nodig Straf Hells Angels door Hof bevestigd Zwartkruis: „Wij gaan om te winnen..." Gevaadijk gf in Haag Den gestolen Sint Nicolaas prijsvraag 1000,- aan prijzen Evro Medica MAANDAG 19 NOVEMBER 1979 OPGERICHT 1 MAART 1860 36017 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN - Drie mannen heb ben gisterochtend vroeg een gewapende overval ge pleegd op de nachtportier van Holiday Inn. Ze sloegen de 24-jarige portier be wusteloos en verdwenen met bijna 6500 gulden. Van de overvallers - het enige wat van hen bekend is is dat ze twintig tot dertig jaar oud zijn - ontbreekt nog elk spoor. Enkele weken geleden werd ook een overval ge pleegd op het Leidse motel. Een van de daders belde om tien voor vijf gisterochtend bij Holiday Inn aan en vroeg om een kamer. Toen de nachtportier de sleutel pak te haalde de overvaller een pistool tevoorschijn en eiste geld. Met de 6500 gulden die hij van de portier kreeg was bij ech ter niet tevreden. Hij wilde meer. Ook de twee anderen kwamen binnen. Met zijn drieën gingen ze op zoek naar meer geld. Toen ze dat niet vonden sloegen ze de portier bewusteloos en verdwenen. De portier kon pas enige tijd later - toen hij weer bij ken nis was gekomen - de politie inlichten. Waarschijnlijk heeft hij een lichte hersen schudding opgelopen. AMSTERDAM (ANP) - Vijf van de zes Deense Hells Angels, die in mei 1977 hebben deelgenomen aan verkrachting van een 16-jari- ge meisje zijn vandaag door het gerechtshof in Amsterdam bij verstek tot twee jaar gevange nisstraf veroordeeld. De straf komt overeen met die welke de rechtbank eerder had opgelegd. De Angels werden in december vo rig jaar op vrije voeten gesteld, nadat hun zaak voor een nader onderzoek was terugverwezen naar de rechter-commissaris. Volgens het hof bestond er twijfel over de keuze-confrontatie op het politiebureau, waarbij het slachtoffer Marcelle P. hen als dader had aangewezen, wel zorg vuldig in zijn werk was gegaan. Het hof is tot de slotsom geko men dat er bij de identificatie geen vergissingen zijn gemaakt. De Denen, die na hun vrijlating in december prompt de grens wer den overgezet, hebben zich nooit meer in Nederland laten zien. Eén van hen is inmiddels bij een verkeersongeval om het leven gekomen, een ander zit in Dene marken in voorarrest op verden king van moord. Een verzoek van de procureur-ge neraal, om tegen de vier overblij vers een arrestatiebevel uit te vaardigen, is door het hof afge wezen. De Hells Angels hebben van hun straf ruim anderhalfjaar uitgezeten. Jan Zwartkruis is op de bluf- toer. "Wij gaan naar Oost- Duitsland om te winnen", zegt de bondscoach van het Nederlands elftal vlak voor de interland tegen de DDR waarin zal worden beslist wie naar de eindronden van het Europees voetbalkam pioenschap gaat. Tegelijkertijd echter houdt Zwartkruis een slag om de arm voor het geval het mis mocht gaan. Reden waarom hij nu alvast om nog meer krediet vraagt. Krediet kreeg ook het Leidse basketbalpubliek. Iedereen die gisteravond het duel tus sen P/Leiden en BOB volgde in de Vijf Meihal (1300 man) kreeg van de sponsor van de Leidse ploeg gratis een con sumptiebon. Dit omdat de honderd supporters die za terdagavond naar Den Bosch waren meegereisd - waar P Leiden sensationeel won van EBBC - zich niet hadden la ten verleiden tot een knok partij. Hoewel ze daartoe wel werden uitgedaagd door de "fans" van de tegenstan der... Bij de Alphense waterpolo- ploeg AZC liggende proble men erg diep. De formatie van trainer George Geurtsen werd in de halve finale van het toernooi om de Europa Cup I kansloos uitgescha- De voetballiefhebbende jeugd heeft een nieuwe favoriet gekozen: Simon Tahamata. De kleine balgoochelaar werd bestormd door handtekening jagertjes, toen hij met de rest van de selectie in Zeist oefende tegen de amateurclub SDW. De laatste "loodjes" voor het duel tegen Oost-Duitsland. zich in de kijker tijdens de strijd om de IJsselcup. Extra aandacht ook voor Pim Doesburg. De doelman van Sparta is bij die club op een dood punt aangeland. "Mijn sportzaak en Oranje houden mij op de been", aldus Does burg die vandaag met de na tionale selectie meereist naar Leipzig. PAGINA'S 13-21 I CDA nog steeds verdeeld over kernbewapening PAGINA 7 I Tijdelijke president in Boli via PAGINA 9 Spoorwegen nog niet voor bereid op strenge winter PAGINA 23 keld in Belgrado. Het aan staande weekeinde moeten de Alphenaren in vier dagen drie wedstrijden afwerken. Onder meer de toppers tegen Zijl/LGB en Zian. "En die wedstrijden komen bepaald niet op een gunstig mo ment", aldus Geurtsen die bang is dat de uitschakeling zal doorwerken in de compe titie. Inmiddels is ook het schaats seizoen weer van start ge gaan. Haitske Valentijn reed (Van c redactie buitenland) TEHERAN, WASHINGTON (GPD/AP) - Drie gegijzelden uit de bezette Amerikaanse ambassade in Teheran zijn vanmorgen vrijgelaten. Rond het middaguur kwamen zij in de Deense hoofdstad Kopenhagen aan. Nog eens tien anderen werden in de loop van de dag vrijgelaten, onder hen bevinden zich vier vrouwen en zes zwarten. Het drietal dat als eerste werd vrijgelaten bestaat uit secretaresse Katherine Gross (22), en de mariniers ser geant William E. Quarles (23) en sergeant Ladell Maples (23). Gisteren al werden de drie door de bezetters in de gelegenheid ge steld een persconferentie te hou den, hoewel tot op het laatste moment onzeker was of zij wer kelijk zouden worden vrijgela- DEN HAAG (ANP) - Bij een in braak in een apotheek aan de Withuisstraat in Den Haag is in de afgelopen nacht een grote hoe veelheid opiaten en vergiften ge stolen. Een deel van de buit is door de inbrekers op de vlucht weg verloren. De vergiften, tabletten digoxinium in plastic buisjes, zijn bij inwendig gebruik door kinderen levensgevaarlijk, aldus de politie. De politie rijdt in de buurt rond de Withuisstraat met geluidswagens rond om de bevolking te waar schuwen. De inbraak in de apotheek werd te gen half zes vanmorgen ontdekt. De inbrekers hebben zich toe gang verschaft door de voordeur te forceren. Over de juiste hoe veelheid buitgemaakte opiaten en vergiften is nog niets bekend. Daardoor is ook nog geen duide lijkheid over de hoeveelheid le vensgevaarlijke vergiften die de daders op hun vluchtweg hebben verloren. De politie heeft inmid dels een aantal buisjes, die zijn voorzien van een etiket met doodskop of rode stippen, terug gevonden. Rustig weer In de nacht en ochtend mistbanken en minimumtemperaturen rond 2 graden. Morgen overdag droog weer en wol kenvelden. Middagtemperaturen om streeks 7 graden. Weinig wind. (Opgemaakt pm 11.15 uur) Zon op: 08.07 uur; zon onder: 16.43 uur. Maan op: 08.25 uur; maan onder: 17.44 ten. „Eigenlijk hebben we geen grote moeilijkheden gehad," verklaarden zij. „We hebben heel behoorlijk te eten gekregen en li chamelijk is ons geen kwaad ge daan. Wel zijn een aantal mensen geestelijk nogal in de war. Het moeilijkst was het nog zestien uur per dag geboeid op een harde stoel te moeten zitten," aldus Ka therine Gross. Volgens verklaringen van de bezet ters zouden vandaag nog eens 13 gegijzelden worden vrijgelaten: acht zwarte mannen en vijf vrouwen. Van hen „kon niet worden bewezen dat ze spionnen zijn" aldus de bezetters. De 47 blanke Amerikanen en naar schatting acht buitenlanders, die nog worden gegijzeld, zullen voor Iraanse rechters moeten ver schijnen wegens spionnage, ten zij de VS de afgezette sjah uitle veren. Dat zei ajatollah Chomeini gisteren in een vraaggesprek met de Amerikaanse tv-maatschappij ABC. Wat de definitieve bestemming is van de vrijgelaten gegijzelden is, werd niet onthuld. Een woordvoerder van het Ame rikaanse ministerie van buiten landse zaken zei dat het de be doeling was het drietal uitgebreid te ondervragen over het lot van de achterblijvers. Voorlopig zal de pers niet in de gelegenheid worden gesteld met de drie te spreken. (Zie ook pagina 9) Na ondergang moederbedrijf (Van r verslaggevers) Aankomst v t Teheran werden vrijgelaten e Leidsch Dagblad Qmd krant bezorgd? Bal dan Maandag t/m vrijdag van 18.00-19.30 uur. Zaterdags van 16.00-18.00 uur. Uitsluitend tel. 071-211515 of 210221. DEN HAAG (ANP) - "Om met het zuivelbeleid ze kerheid voor de toekomst te verkrijgen, zullen wij er niet omheen kunnen nu wat in te leveren". "Als bewindsman moet het mij van het hart dat een tijdelijke druk op Om mee te doen hebt u de krant van donderdag 22 november en vrijdag 23 november nodig. Bewaar dus deze kranten. Er staat alles in wat u moet doen om de hoofdprijs te winnen. Minister mr. A. van der Stee van landbouw en visserij zei dit van daag in de algemene vergadering van het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité KNLC. Herinnerend aan zijn recente uit spraken voor de televisie zei de bewindsman er niet op uit te zijn de inkomens in de melkveehou derij eens flink af te toppen. Mijn eerste verantwoordelijkheid, be toogde hij, is de inkomensont wikkeling in de melkveehouderij op lange termijn veilig te stellen. Daar is mijn beleid op gericht. 'Uniek' hart chirurg stapt op AMSTERDAM (ANP) - De kans is groot dat de Italiaanse kinderhartchirurg dr. C. Mar- celetti als gevolg van een ern stig conflict binnen de groep van vier hartchirurgen van het Wilhelminagasthuis in Amsterdam zal vertrekken. Volgens een woordvoerder van het ziekenhuis vormen "ver schillen van karakters" de oorzaak van de moeilijkhe den en meningsverschillen binnen het uit vier chirurgen bestaande hartchirurgisch team. Het contract met dr. Marceletti loopt per 1 januari af. Het soort operaties dat dr. Mar celetti beheerst noemde de woordvoerder "uniek". Diens vertrek zal dan ook "een groot verlies" betekenen. Een op lossing zou moeten worden gezocht in samenwerking met andere ziekenhuizen voor het soort operaties waarbij dr. Marceletti is be trokken. Dat zijn er jaarlijks ongeveer dertig. LEIDEN - De scheepswerf Boot aan de Leidse Suma- trastraat is failliet ver klaard. De helft van de 22 personeelsleden is met onmiddellijke ingang ont slagen en hoefde vandaag dan ook niet meer op het werk te verschijnen. Het faillissement van de scheeps werf werd al verwacht toen de moedermaatschappij, de Slee- phelling Maatschappij Scheve- ningen, twee weken geleden fail liet werd verklaard. Toch heeft het tempo van het faillissement ook districtsbestuurder Ter Wis- scha van de Industriebond FNV verrast "We werden pas van het faillissement op de hoogte ge steld, toen het ontslag al was aan gezegd". Volgens curator Tiet- hoff was een snel faillissement noodzakelijk, omdat er elke dag geld werd toegelegd op het be drijf. Wat er nu verder gaat gebeuren is nog onbekend. Voorlopig blijven de resterende 11 personeelsleden nog werken aan de fabricage van straalbuizen. Nog nader zai wor den bestudeerd of de produktie in Leiden blijft (bij een ander be drijf) of zal worden overgeplaatst naar Scheveningen. Afgelopen donderdag deed het personeel van Boot nog een laat ste poging het bedrijf te behou den. In een brief aan het gemeen tebestuur, het ministerie van economische zaken en de curator vroeg het personeel hen te helpen aangezien zij nog voldoende mo gelijkheden zagen om door te gaan met het bedrijf. 4 weken lang het LEIDSCH DAGBLAD ter kennismaking voor de HALVE PRIJS Ik ga liever niet over 1 nacht i|S en wil het Leidsch Dagblad eersl 4 weken voor hall geld en dan kunt U mi| aansluitend als abonnee noteren O ik beslis meteen en U kunt mij m.i.v heden als abonnee noteren en ik krijg dan de eerste 2 weken de krant gratis Naam Adres Woonplaats Hokje aankruisen en bon ingevuld in postzegel opsture h Dagblad Antwoordnumrr Sergeant Wynn Quarles, éér, de zwarte Amerikanen, die eens werd vrijgelaten.

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 1