OPEL KADETT (met voorwielaandrijving) tg) ANWB contro leert auto's voor de winter goed-gemakkelijk-maar niet goedkoop 111 n 11 iiiihiiiii^ r (HALLO. Spreekwoord ZATERDAG 17 NOVEMBER 1979 EXTRA PAGINA 29 Wie wil kan van maandag af (tot 14 december) zijn auto voor een zacht prijsje bij de ANWB laten controleren Dat gebeurt onder het motto "Rijden in de winter", het laat zich derhalve gemakkelijk raden waarop deze controle is gericht. Geen overdadigde luxe. De barre winter die we vorig jaar hebben moeten doorstaan heeft ons geleerd hoevelen slecht voorbereid zo n tijdperk tegemoet rijden. Matig onderhoud en slechte voorbereiding op het winter seizoen bleken in de meeste gevallen de oorzaken dat de auto het liet afweten Voorkomen is nog altijd oeter dan genezen, dus kan men voor twee tientjes in de ko mende weken in de technosta- tions van de ANWB terecht Die zijn van maandag tot en met vrijdag van acht uur tot half vijf geopend Na deze controle van gemiddeld een half uur krijgt de klant een rapport mee. Ook zullen bepaalde onderdelen-mits de kwaliteit goed is - op de juiste wijze worden afgesteld Het is niet de bedoeling dat de ANWB de taak van de gara ges overneemt. De technici in de stations controleren alleen, ze repareren of vervangen niets Als de bougies slecht zijn zal men naar de garage moeten. Alleen simpele han delingen (zoals het afstellen van de ontsteking) die best gelijk met de controle kunnen geschieden wil de bond aan de auto verrichten Zal de Opel Kadett hier de meest verkochte auto blij- Niet alleen het Rotterdamse hoofdkwartier van General Motors is daar zeer benieuwd De Duitse dochter van s we-, relds grootste autoconcern heeft het immers aangedurfd de populaire Kadett van voor tot achter en van boven tot onder te vernieuwen. In het nieuwe model is nagenoeg niets meer terug te vinden van het veelgevraagde oude. Op zichzelf is dat geen dood wond. Temeer niet omdat de nieuwe Kadett een goed han teerbare, aardig ogende en ui terst uitgebalanceerde auto is geworden. Maar... al die moderniteiten hebben wel een flinke smak gekost. Dat moet er weer uit komen. Dus is de Kadett duurder geworden. Een stuk duurder zelfs. De goedkoop ste uitvoering kost nu 13,5 mille. En daarmee is deze koploper van Opel heel dicht in de buurt gekomen van zijn naas te concurrenten: de kleine Volkswagentjes, de Fordjes, de Renaultjes, de Fiats en niet te vergeten de Japannertjes Het wordt belangwekkend te zien of en hoe de Kadett zich staande zal houden in deze ongetwijfeld verbeten con currentiestrijd. De start is in elk geval goed ge weest. Duurder of niet duur der, ze kunnen in Rotterdam de vraag nog niet aan. Lever tijden van tegen de vier maanden zijn voor bepaalde modellen al geen uitzonde ring meer. Dat komt inede omdat de men sen van Opel het zichzelf niet gemakkelijk hebben ge maakt. Ze staan met maar liefst meer dan zeventig ver schillende varianten in hun kraam. Twee-, drie-, vier- of vijfdeurs. Standaard, special, voudig te vinden. En dat is het belangrijkste natuurlijk. De bagageruimte is zeer aan zienlijk. Ook in de twee- en vierdeurs versies. In de drie- en vijfdeurs wagens (met de wagenwijde achterklep) kan men die kofferbak nog eens extra vergroten. Geheel in de stijl van de vele moderne wa gens ontstaat er dan zo n klein verhuiswagentje. In de prak tijk blijkt dat een erg prakti sche mogelijkheid, vooral als men eens iets robuusters wil vervoeren. Zoals gezegd hebben wij een Kadett met een normale 1,3 li ter motor gereden. Een krachtbron met een vermo gen van 60 pk. Een prettig soepel draaiend machientje met veel ruimte in de ver snellingen en een top van te gen de 150 kilometer per uur. Lang niet onverdienstelijk in zo n wagentje. luxe en Berlina. Twee 1,2 liter motoren en twee 1,3 liters. Vele smaken in huis dus. En dan kan het maar al te ge makkelijk gebeuren dat men enige tijd op de wagen van zijn keus moet wachten. Wij hebben een tijdje een twee- deurs versie (special) met een normale 1,3 liter motor ter be schikking gehad. Het opval lendste kenmerk: elke gelij kenis met de vroegere Kadett berust op toeval. Ook technisch een volledige ommezwaai. Naar de dwars- geplaatste motor voorm met aandrijving op de voorwielen. Het heeft de mannen in Rüs- selsheim niet voor onover komelijke hindernissen ge plaatst. Alle problemen die technisch aan de voorwiel aandrijving kunnen kleven hebben zij smakelijk opge lost de wagen stuurt voor treffelijk. En dan blijven de voordelen: grotere stabiliteit, beter weg gedrag en vooral meer ruimte binnenin. Wat dat laatste be treft waren de inzittenden van vroegere Kadettjes niet ver wend. Ze krijgen nu wat meer gelegenheid de benen en an dere ledematen comfortabel weg te stoppen. Trouwens, het hele interieur heeft meer allure gekregen. De stoelen zijn nog steeds niet om opgewonden brieven over naar huis te schrijven (ze ge ven wat weinig steun in rug en lenden) maar dat onder deel behoort in de autowereld nu eenmaal tot de onderont wikkelde gebieden. Dan is men gauw tevreden. En men is al blij als de zetels redelijk zitten, zoals in deze Kadett. Het dashboard is erg aardig ge worden. Niet alleen levendig van ontwerp maar ook uiterst functioneel. De benodigde gegevens zijn goed en ge makkelijk af te lezen en de noodzakelijke knopjes een Maar het is geen prijsvechtertje. Men heeft een dikke vijftien seconden nodig om de 855 kilo Kadett van stilstand naar een snelheid van 100 kilome ter per uur te jagen. Dat is be paald geen cijfer om rode koontjes van te krijgen. Het past echter precies in het kader van deze nieuwe Ka dett. Het is voor Opel een ra dicale ommekeer. Ineens de grote overstap naar een volle dig gewijzigde carrosserie en een geheel nieuwe technische conceptie. Maar het zijn geen geavanceerde nieuwe tech nieken en verbluffende snufjes die de ontwerpers in deze Kadett hebben gestopt. Integendeel, op zichzelf was alles al bekend. Opel heeft er alleen een verrassend rustige en puur prettige eenheid van gebakken. Het is wat dat betreft weer echt zo'n glad produkt van de massaproducent General Mo tors. Geen uitzonderlijke za ken die fikse gewenning vra gen, maar gemakkelijke huis- tuin-en-keuken produkten, waarin men zich onmiddellijk thuis voelt en die nergens moeilijkheden geven. De grootste gemene deler van de publieke smaak. In dat kader lijkt ook de Kadett thuis te horen. Men draait er meteen moeiteloos met mee in de mallemolen van het he dendaagse verkeer. Men moet alleen niet teveel verlangen. Het is geen wagen om mee te "scheuren". Daarvoor is hij niet fel genoeg. En rijdend op de top van zijn kunnen is het ook niet de al lerprettigste auto. Hij is let terlijk en figuurlijk gescha pen voor het dagelijkse ge bruik. De vering is een beetje aan de stugge kant en daardoor is de wagen op slechtere wegen wel wat levendig, maar het ligt allemaal binnen de gren zen van het zeer aanvaard ba- Ook het benzineverbruik. Het varieerde van één op elf tot één op ruim dertien. Het kan beroerder. Als men dan tot slot alles bij el kaar optelt slaat de weeg schaal zeer nadrukkelijk door in het voordeel van deze Ka dett. Aardig om te zien, goed geconstrueerd, simpel te be dienen en prettig om te rijden. Maar - we zeiden het al eerder - niet goedkoop. De normale 1,3 liter die wij reden kwam zelfs even boven de 15.000 gulden uit. En dat vinden wij knap aan de prijs. Ook voor zo'n kranig Kadettje. Henk de Kat Voor kinderen van 4-12 |aar. elke zaterdag in deze krant Inzendingen (met vermelding van naam. adres, leeftijd) naar Kinderrubriek "De Klepperdoos" Witte Singel 1 Lelden Geachte redactie, Mijrtnaam is Anton Diedrich ik ben 8 jaar. Ik zit inde 3e klas van de John F. Kennedyschool. Ik heb een spreekwoord bedacht. Ik zou graag willen dat U het in de krant zet zodat iedereen het kan leren. Het gaat zo: Lang geduld maakt het leven guld. Bij voorbaat dank U. Anton Diedrich, 8 jaar Weegbreestraat 23 Alphen a/d Rijn. rn anciv -f^nnenbi- Een amerikaan, een belg en een nederlander moesten voor een jaar de cel in. Ze mochten allemaal wat mee nemen. Toen ze na een jaar er weer uit kwamen, kwamen ze elkaar weer tegen. Zegt de belg tegen de ameri kaan wat heb jij meegenomen zegt de amerikaan een hele sta pel boeken en ik heb er heel wat van geleerd. Zegt de belg tegen de nederlander wat heb jij mee genomen, zegt de nederlander een Hes wijn en ik heb hem heerlijk opgedronken. Zegt de nederlander wat heb jij meege nomen. De belg antwoorde: si garetten maar ik was vuur ver geten. Daan van der Meij, 11 jaar Goudenregenplantsoen 18 Rijnsburg Charlotte van Resteren 6 jaar Prins Clausstraat 8 Voorhout. Martin van Resteren 8 jaar Prins Clausstraat 8

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 29