jFides Pacta wil aan Imicrotop meedraaien NMB girosparen. Ton Harmsen blijft aan bij Ajax Koppelaar praat weer met KNAU DeNMB denkt metu mee. Slechte week voor Formulebowlers: twee keer verlies Verlies Nederlandse z a alh andb als ters Tafeltennissers succesvol tegen Griekenland: 4-3 Met gemak een heel procent meer rente op uw spaargeld. VRIJDAG 16 NOVEMBER 197! LEIDEN - De vette, drasserige, door de huidige weersom standigheden bijna onbespeelbare korfbalvelden krijgen weer tijd om "behandeld" te worden. Gronddeskundigen en andere gemeentelijke ambtenaren krijgen van de korfballers drie maanden de tijd om de kale plekken rond de korven van nieuw gras te voorzien. Met andere woor den: de korfballers hebben hun korfbalschoenen - al of niet schoongemaakt - opgeborgen en de zaalschoenen te voorschijn gehaald. Het binnenspektakel kan weer be ginnen. Micro-korfbal, in de volksmond meer bekend als micro - heeft de laatste jaren een enorme vlucht genomen. De ontwikkeling van deze binnensport is ongekend snel gegaan. Vijftien jaar geleden nog alleen beoefend om de winter door te komen, nu aan de voor avond van het seizoen '79-'80 uit gegroeid tot een volwassen sport, bezig zelfs om belangrijker te worden dan het veldkorfbal. Microkorfbal heeft ook alles in zich om die belangrijkheid te rechtvaardigen. Het korfbal in twee vakken geniet vooral bij het publiek grote belangstelling. Te recht ook, want wat het spel aan trekkelijk maakt, snelheid en agressiviteit, is bij microkorfbal volop aanwezig. Ook in Leiden. Zowel Fides Pacta als De Danaï den zijn als vertegenwoordigers op overgangsklasse-niveau "in" voor bijzonder spectaculaire wedstrijden. Trainer-coach Hans van Zonneveld van Fides Pacta durft te geloven in een spectaculair competitie- verloop. Meedraaien aan de top is voor hem een vereiste, alhoewel hij in het koffiedikkijken voor zichtiger is. Ondanks dat gaat hij het nieuwe seizoen met meer ver trouwen tegemoet dan afgelopen jaar. Toen werd ternauwernood het vege lijf gered. Dit jaar moet het volgens insiders beter gaan. Drie oefenwedstrijden hebben de kandidaten voor het micro-eerste reeds afgewikkeld. Het resultaat was goed. Twee gelijke spelen te gen debutant-hoofdklasser KVS en hoofdklasser Pams en een duidelijke overwinning op De Danaïden (12-7). Fides Pacta lijkt op weg om de micro-kroon, die De Danaïden lange tijd op heeft gehad, over te nemen. Een moei lijke opgave, omdat het Leidse publiek uiteindelijk meer achter het spel van De Danaïden staat, dat meer variatie kent, en meer gericht is op de aanvallende kwaliteiten van het heren-viertal. Bij Fides Pacta was het dames kwartet in vergelijking met het herenviertal sterker. Was, want uit de opstelling van Fides Pacta blijkt dat men gekozen heeft voor vier aanvallende heren. Dick On derwater, Nico Pikaar, Robin Sommeling en Ronald v.d. Vel de. HALMSTAD/KRISTIANSTAD (SID) - Polen heeft gisteren in poule A van het zaalhandbaltoernooi om de wereldbeker de derde achtereenvol gende overwinning geboekt. In Halmstad werd gastland Zweden met 19-18 verslagen, na een ruststand van 11-9. Voorts verloor wereldkam pioen West-Duitsland in poule A met 14-16 (7-9) van Oost-Duitsland. In poule B gaat de Sowjet-Unie ongeslagen aan de leiding. De Russen zegevierden in Kristianstad met 27-17 (13-10) over Joegoslavië. Honga rije won met 20-15 van Denemarken. In de tweede wedstrijd van de avond verloor Nederland met 10-17 van Tsjechoslowakije. Bij de rust had de stand een dragelijker aanzien: 8-11. Voor Nederland maakte Hannie de Kok van de Haagse vereniging Hel las de meeste doelpunten: 6. Het damesviertal is t.o.v. andere ja ren zwakker en zal juist daardoor minder op de voorgrond kunnen treden: Patricia Gottmer, Con nie Carree, Diet Rijsbergen en Janneke Verlind. De Danaïden is ten opzichte van vorig seizoen niet zwakker ge worden. Het heeft weer de be schikking over Yvonne Kamer ling en bezit in Trudy Nap, Elly van Spelden en Bea v.d. Meel vier geroutineerde dames, die meer dan in andere jaren het spel van De Danaïden zullen bepalen. Het heren-viertal is in vergelijking tot het vorig seizoen op één plaats gewijzigd. Debutant in de hoofdmacht van de scholieren is Leon Brouwers - als een komeet omhoog geschoten - die naast zich zal weten de meer bekendere gezichten van Hans v.d. Leek, Cees Christiaanse en Hennie De- vilee. De klasse waarin Fides Pacta uit komt (Achilles, Dalto, DKOD, DOS, Oost Arnhem, Rapiditas en Trekvogels) lijkt op papier ster ker dan die waarin De Danaïden zijn kleuren moet verdedigen (DTV, GKV, Ons Eibernest, VEO. Westerkwartier, ZKV en Het Zuiden), maar zoals ook in het verleden meerdere keren is gebleken - bij micro is de kracht van een team niet te meten aan het niveau waarop men op het veld speelt. Het krachtsverschil op landelijk niveau is zeer gering. Het schot van de dag is vaak be palend welke ploeg met de zege gaat eindigen: Eén van de vele aspecten dat het micro-korfbal juist zo aantrekkelijk maakt. Morgen en zondag breekt het mi cro-geweld los. Fides Pacta zal zijn visitekaartje in een uitwed strijd moeten afgeven, want DKOD is de tegenstander. De Danaïden speelt zondag tegen Westerkwartier. Een bom-volle 5 Meihal zal dan getuige kunnen zijn, wat de discipelen van Ge rard Bos dit seizoen van plan zijn District In de eerste klasse zijn de Leidse verenigingen goed vertegen woordigd. TOP en Pernix in de zgn. zaterdagafdeling, De Alge mene en Zuiderkwartier in de zondagafdeling. Ook hier valt weinig te voorspellen, dan alleen dat de confrontatie onderling in teressanter lijkt dan vorige jaren. TOP en Zuiderkwartier kunnen wel eens de teams in het veld brengen, die uiteindelijk met de hoogste eer zullen strijken. GERT GRESSIE Ir. Ad Paulen Paulen: nog eens 4 jaar DEN HAAG (ANP) - Ondanks zijn vergevorderde leeftijd (77) vindt de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie ir. Ad. Paulen best in staat om nog vier jaar als voorzit ter van de internationale Amateur Atletiekfederatie (IAAF) te fungeren. De unie heeft deze overtuiging omgezet in een officiële kan didaatstelling voor de zomer van 1980 als Paulen na een ambtstermijn van vier jaar als voorzitter tijdens het IAAF-congres aan de beurt is om af te treden. Vooralsnog hebben zich geen tegen-kan didaten gemeld. ARNHEM - De kwestie-Koppe laar, die nu al ruim een week de KNAU-gelederen bezighoudt, is zeker nog niet de wereld uit, maar in elk geval bespreekbaar geworden. Dit is het resultaat van het ge sprek dat bondstrainer Kees Koppelaar gistermiddag had met voorzitter van de sectie wedstrijdsport van de KNAU, John Derks. Een eerste officieel contact met de KNAU-top, nadat de midden- en lange-afstand- trainer uit Akersloot begin vo rige week zijn ontslagbrief in diende. Een van de redenen was volgens Koppelaar de niet meer overeind te houden samenwer king met trainingscoördinator Bob Boverman. Het gesprek van gistermiddag had vooral een inventariserend ka rakter. Besloten werd de ko mende dagen te pogen de breuk die er is ontstaan verder te ana lyseren. Bij beide zijden leeft de intentie om in die periode alle kansen te benutten om tot een vergelijk te komen. AMSTERDAM - De rust lijkt weer gekeerd bij Ajax. Ton Harmsen, die tot voor kort nog veel kritiek te incasseren kreeg, zal als voor zitter van de Amsterdamse club aanblijven. Na de grote ledenraadsvergadering merkte hij vannacht triomfante lijk op: ,,Ik heb tegen deze verga dering beslist niet opgezien. Te voren waren de koppen immers al geteld en was gebleken dat 21 van de 27 leden van de ledenraad achter mij staan. Een aardig aan tal lijkt me. Was de verhouding niet zo gunstig geweest, dan had ik daar mijn conclusie uit getrok ken en was ik opgestapt. Uiter aard zal ik nu wel proberen die andere zes ook voor mij te win nen. Al met al lijkt het me een goede basis om verder te wer ken" De volgende ledenraadsvergade ring van Ajax vindt plaats op 24 januari van het volgend jaar. Op die dag zal beslist worden wie de opvolger wordt van Dick Boe- ring, die onlangs na een me ningsverschil met Harmsen uit het bestuur stapte. DS'79 De gemeente Dordrecht zal de jaarlijkse subsidie aan de plaat selijke eerste divisieclub DS'79 verhogen. Voortaan zal DS'79 kunnen rekenen op een subsidie van bijna 40.000 gulden, 17.000 gulden meer dan in het verleden. Het bestuur van de Dordtse club onderzoekt nu of het financieel haalbaar is een lichtinstallatie te laten aanleggen, waardoor het spelen van avondwedstrijden mogelijk wordt. ATHENE (ANP)- Het Nederlandse tafeltennisteam heeft gisteren in de derde ronde van de eerste di visie van de Europese tafelten- niscompetitic zijn eerste winst behaald. In Athene won Neder land, dat eerder in het toernooi verloren had van de Sowjet-Unie (0-7) en Bulgarije (3-4), met 4-3 van Griekenland. De gedetailleerde resultaten zijn: Priftis (Gri)-René Hijne (Ned) 15-21, 21-16, 21-18. Zikos (Gri)- Jaap van Spanje (Ned) 16-21, 21-18, 17-21. Marinou (Gri)-Ma- rianne van der Vliet (Ned) 12-21, 9-21. Priftis/Zikos-Hijne/Van Spanje 21-17,18-21,21-15. Priftis Marinou-Hijne/Van der Vliet 11-21. 21-19. 15-21. Priftis-Van Spanje 21-16, 21-12. Zikos-Hijne 19-21, 18-21. IJSHOCKEY - Heerenveen heeft gisteravond op eigen baan de wedstrijd voor de ijshockeycom- petitie tegen Den Haag met 6-1 gewonnen. De periodestanden waren: 2-0, 1-1, 3-0. Girosparen bij de NMB is misschien wel de makke lijkste manier om wat geld op zij te leggen. Het enige dat u nodig heeft is een bank- of girorekening. Bij de NMB of bij een andere instelling. Voor de bedragen die u wilt sparen, schrijft u dan ge woon een girootje uit. Doe het op de post en de rest gaat van zelf. Geld opnemen is al even simpel. Via een speciaal op nameformuliertje schrijft de NMB het door u gewenste be drag van uw girospaarreke- rung weer over op uw gewone bank- of girorekening. U kunt dus altijd vrij overuwgeld be schikken, tot f 5.000,- per maand. Bovendien krijgt u 1% méér rente dan op een gewone spaarrekening. Geen 4zo als gebruikelijk, maar 5'/:%! Mooi meegenomen. Eén voorwaarde echter: de eerste inleg dient ten min ste tweehonderdvijftiggulden te bedragen. Geen 42% maar 5' 2%rente' Coupon '~i U krijgt alle gewenste informatie over NMB girosparen wanneer u deze coupon in een gesloten en velop zonder postzegel opstuurt naar de NMB, Antwoordnummer 131,1000 PA Amsterdam. Stuur mij meer informatie over girosparen bij de NMB Open voor mij een girospaar rekening OAankruisen zvatgezvenst is Ik heb een betaalrekening ja/nee Reknf I MINIMI I Naam:. I Adres. I Woonplaats I I Datum: Handtekening: (bij minderjarigen moet onder of voogd mede ondertekenen) LO-*X NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK LEIDEN - De bowlingploeg van Modeboys 1 zorgde voor een grandioze league-avond. Onder aanvoering van Dies Verburg, die het serie-seizoen-record individueel bracht op 650 (170, 235 en 245), bereikte het modeteam dinsdag een fraai nieuw Leids team-totaal-record. Het serietotaal, dat stond op naam van de Nachtegaal, werd met bijna 80 pins verhoogd naar 2852 (gemiddeld 190 per speler). De hoogste Leidse game werd ook nog bijna aan diggelen gegooid. De prestatie van 1011 reikte ech ter net niet hoog genoeg om de 1013-game van eveneens de Nachtegaal te overtroeven. Spe lend in de 'grote' competitie ver brak Patrick Klom (14 jaar) het jeugdserierecord. Hij stelde zijn drie games op 179, 195 en 245 en verhoogde zo het oude record r 619. In de competities waren slechts enkele lichtpunten te bemerken. Door de goede vorm van Mode boys 1 is de ploeg koploper Tette- ro 2 inmiddels genaderd tot op drie winstpunten. Het Tettero- team liet een punt liggen bij de Birds. De goede lijn van Tettero II werd bruut verbroken door collegaquintet nummer 3 (1-3). Het team van H. huis staat op het tweede trio, Tettero 4, maar liefst 8>/2 punten voor. Door het toebrengen van een ne derlaag van 3-1 aan Tettero 8 en het gelijke spel van Tettero 4 kon het huis zo ver weg lopen. De af stand tussen de leiders in de jeugdleague is beduidend klei ner. Panthers genoot een rustdag, toen Unbeatables BG Knudde te rugwees met 3-1. Unbeatables Moeilijk duel voor Spartaan LEIDEN - LKV De Spartaan reist morgen naar Alkmaar om de eer ste competitiewedstrijd tegen SSS Alkmaar te tillen. Deze club wordt beschouwd als een van ae zwaarste concurrenten van de Leidse gewichtheffers, vandaar dat coach Dirk van 't Riet en be geleider Thomas Brandt een zo sterk mogelijk team hebben sa mengesteld. Samen kozen zij de volgende atle ten: Dio Degenaars. Ane Swa- gers: Theo Sanders; John ten Brinke en Herman Filippo. Peter Keizer is als reserve aange- der. Aan de Boshuizerlaan was het een slechte week voor de leidende Formulebowlers. Zowel Penta- goon (nummer 1) als Baronnen van Münchausen zagen hun winstpunten afgesnoept door resp. de Splits en BC Sport (beide 1-3). Calamares zet zijn opmars voort. Tegen Formule Florentijn werd de volle winst gepakt, waardoor de eerste plek (BC Sport) nog 'slechts' 3 punten is verwijderd. Leider Red Eagle (woensdag) ver loor met 1-3 van DDD. Hierdoor kunnen DDD en Pinners weer ac tief in de top meedingen om de eerste plek. Uitslagen: Hl maandag trio's: EC - Oliva's 2-2, Flying Arrow - Tette ro 6 2-2, Tettero 4 - Tettero 7 2-2, H. Huis - Tettero 8 3-1, Eagles - Tettero 5 1-3. Hl maandag vijfmans: Boxers - Boonteam 4-0, Rabbits - Kwek- kers 4-0, Missfits - LV 0-4, Tref fers - WH 1-3. Hl dinsdag trio's: Ladies - YNCT 2-2, WH - Driftkikkers 3-1, Boxers - Plezierboys 4-0. AZL Modeboys */a3' 2. Treffers - Lie 1 1-3. HI dinsdag vijfmans: Modeboys 1 - Modeboys 2 4-0. Tettero 2 - Birds 3-1, Les Imbattables - Blue Dia monds 3-1, Tettero 11 - Tettero 3 1-3 HM dinsdag trio's: Formule Floren tijn - Calamares (M. Pin-set - Formule LBV 2-2. Galliërs - BC Sport (uitgesteld wegens baan- stonng). HM dinsdag vijfmans: Splits - Formule Pentagoon 3-1, BC Sport - Formule BvM 3-1. For mule Pink Panther - Scarabee (uitgesteld wegens baanstoring). HM woensdag trio's: Red Arrow - JIL 1-3, DDD - Red Eagles 3-1 Tracks - Pinners 0-4. Jeugdleague. Wild Eagle - Chal lengers 1-3, Unbeatables - BC Knudde 3-1. Waterbuffels - Salty Dog 3-1, Pulletje - Flinging La- dies 4-0. Pinner weer beschikbaar DÜSSELDORP - Na een afwezig heid van een half jaar kan de Westduitse tennisbond vier van zijn topspelers, Uli Pinner, An dreas Maurer, Rolf Gehring en Werner Zirngibl, weer inzetten in de Daviscupploeg. Na de strijd om de landenbeker, in mei van dit jaar, wensten de vier spelers niet langer onder de lei ding van oud-speler Wilhelm Bungert voor West-Duitsland uit te komen. Zg vonden hem niet capabel. Claus Staudcr. de vice-voorzitter van de Westduitse tennisbond, kon gisteren in Dusseldorp tot een compromis komen. De rol van Bungert ts beperkt tot die van een figurant, aan de wensen van de spelers is daarentegen te gemoet gekomen. Gunther Bosch, een van de oefen- meesters in dienst van de West duitse tennisbond. heeft de taak van Bungert op zich genomen. ADVERTENTIE Bekerwedstrijd zaterdag 17 november De Sleutels I (4e klas)- Noordwijk I (1 e klas) aanvang 14.00 uur sportpark „De Vliet" J Voorwedstrijd De Sleutels E I - Noordwijk E I aanvang 12.30 uur sportpark „De Vliet" m Goedhart Vastgoed voor betaalbare woningen tegen sportieve pnjzen 5

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 21