mededelingen gemeentebestuur I leiden 12tmt6nov.'79 im Commissie vergaderingen Commissie voor het psychiatrisch ziekenhuis "Endegeest" c.a. Dinsdag 13 november a.s. om 17.00 uur in het recreatiegebouw van het psychiatrisch zieken huis "Endegeest" c.a. Agenda: Voortgezette discussie over het voorlopige beleids plan. Dekkingsvoorstel m.b.t. agogisch geschoold per soneel. Reglement van de medische staf. Commissie voor Financiën Dinsdag 13 november 1979 a.s. te 19.00 uur in ka mer 204 van het stadhuis. In deze vergadering zullen voorstellen worden besproken welke onlangs in diverse vergaderin gen van andere commissies aan de orde zijn ge weest en waarvan nu in hoofdzaak de financiële aspecten zullen worden bezien en verder: Regeling afdekking exploitatietekorten lokaal openbaar vervoer. Wijziging tarieven voor de waterlevering van de N.V. Leidse Duinwater Maatschappij. Verhoging vergoeding adjunct-secretariaat van de gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar onderwijs. Wijziging van de gemeentebegroting en de begro tingen van een aantal takken van dienst voor het dienstjaar 1979. Commissie voor Economische Aangelegenhe den en Personeelszaken Dinsdag 13 november a.s. om 21.30 uur in de koffiekamer van het Stadhuis. Agenda: Aanpassing van de voorschriften van een aantal bestemmingsplannen aan de Wet op Ruimtelijke Ordening. Benoeming lid deelcommissie P.Z. Raming toepassing Beschikking Steun Bedrijven Stadsvernieuwing. Brief inzake prullebakken in binnenstad. Openbare vergadering van de Projektgroep Maredorp. Woensdagmiddag 14 november a.s. om 2 uur in het informatiecentrum "De Pankrat", Ir. Dries- senplein. Agenda: Stand van zaken rond het bestemmingsplan. Bouwplan voor het Mirakelsteeggebied. Bouwplan voor het terrein van de Overdekte. Commissie voor de Beroepsschriften Donderdag 15 november a.s. om 16.30 uur in ka mer 234 van het stadhuis. Agenda: Bezwaarschrift van de heer F. van Beukering tegen aanschrijving tot verwijdering lichtreclame. Commissie voor Ruimtelijke Ordening, Openba re Werken en Verkeer. Donderdag 15 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het stadhuis. Agenda: Voorstel inzake herstel van de woonfunktie in de panden Nieuwstraat 4, 6, 8 en 12 alsmede Hoog landse Kerkgracht 31, 33, 35, 37 en 39; bestem ming Nieuwstraat 2 t.b.v. de bibliotheek; herstel pakhuis Nieuwstraat 10 en winkel/woonhuis Hooglandse Kerkgracht 49. (gemeenschappelijk met de commissies voor volkshuisvesting, voor fi nanciën en voor maatschappelijke aangelegenhe den en volksgezondheid). Voorzieningen voor fietsers en voetgangers in 1979. (gemeenschappelijk met de verkeerscommissie). Aanpassing van de voorschriften van een aantal bestemmingsplannen aan de Wet op de Ruimtelij ke Ordening. Ontwerp-brief aan de Rijksuniversiteit Leiden inza ke het huisvestingsplan 1979. Overeenkomst betreffende verdeling van kosten van onderhoud, en verzekering van de houtzaag molen "de Heesterboom". Nakoming overeenkomst m.b.t. de panden Aal markt 5 en 6. Vernieuwing van de Verversbrug. Ruiling pand Jan Vossensteeg 44 tegen pand Rijns- burgersingel 2. Ontruiming gedeelte pand Nieuwstraat 10. Aankoop van het pand Morsweg 114. Aankoop van het pand Gortestraat 42. Aankopen in de Camp. Verkoop van een perceel grond gelegen aan de Kasteelhof. Verkoop van een perceel grond, gelegen in het ge bied Coebel-oost. Belanghebbenden, die naar aanleiding van één van de bovengenoemde punten het woord willen voeren, wordt aangeraden dit uiterlijk één dag voor de verga dering aan de adjunct-secretaris van de commissie voor ruimtelijke ordening, openbare werken en ver keer, de heer G.F. thoe Schwartzenberg, telefoon 769241 toestel 337, kenbaar te maken. Bestuurscommissie Openbaar Onderwijs Installatie en eerste openbare vergadering op donderdag 15 november 20.00 uur in de aula van het schoolgebouw Regenboogpad 3. Onlangs besloot de Gemeenteraad tot instelling - bij wijze van experiment - van een bestuurscommissie voor het openbaar onderwijs. In de bestuurscommis sie hebben vertegenwoordigers van ouders en leer krachten van een lagere en een kleuterschool zitting. De Gemeenteraad draagt aanzienlijke verantwoorde lijkheden over aan de bestuurscommissie, op het ge bied van leerplanvaststelling, beheer en personeels beleid. Het experiment wordt gehouden aan de openbare la gere school De Ducdalf en de kleuterschool De Loop plank in de Merenwijk. De bestuurcommissie zal net als de Gemeenteraad het openbaar vergaderen. Agenda: Opening en installatie van de Commissie door de Wethouder van Onderwijs, de heer D.J. Tesselaar. Toespraak namens de commissie door de heer S.G. Rijpma. Verkiezing van de leden van het dagelijks bestuur, te weten: a. de voorzitter. b. de vice-voorzitter. c. de secretaris. Procedures inzake: a. het personeelsbeleid; b. het klein onderhoud van de gebouwen; c. de ingebruikgeving van lokaalruimtes. Relaties van ouders, oudercommissies en school teams. Evaluatie van het experiment. Deelneming bestuurscommissie aan de uitgave van de ouderkrant. Bovenstaande vergaderingen zijn open baar. Wie meer wil weten over de te behan delen agendapunten, kan daarover in formatie vragen in het informatie-cen trum van het Buro Voorlichting in de hal van het stadhuis. Dagelijks van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00tot 17.00 uur. Verkeers maatregelen Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat zij voornemens zijn de hierna genoemde verkeersmaatregelen vast te stellen: Levendaal-west: In het voorjaar van 1980 zal het gedeelte van de Ga- renmarkt, tussen de Hoefstraat en de Raamsteeg, her ingericht worden. Daarbij zal voor het rijverkeer één rijbaan overblijven en wel aan de zijde der even huis nummers. Op deze rijbaan zal eenrichtingverkeer wor den ingesteld in de richting van de Raamsteeg voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfiet sers. Centrum/Pieterswijk/Pancras- west: In verband met de voortgang van het werk aan de marktenroute en met het oog op de komende werk zaamheden aan de Nieuwe Rijn, tussen de Hoogstraat en de Karnemelksbrug, is het noodzakelijk in het be trokken gebied een aantal tijdelijke maatregelen vast te stellen: Nieuwe Rijn: - tussen de Burgsteeg en de Hartesteeg: omdraaiing van het huidige eenrichtingverkeer; - Tussen de Burgsteeg en de Hoogstraat: instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers in de richting van de Hoogstraat; instelling parkeerverbod op het eerste gedeelte aan de huizenzijde; instelling verbod stil te staan aan weerszijden van de oprit naar de Visbrug; Burgsteeg: aanpassing bebording (bestaande maatregel blijft inhoudelijk ongewijzigd); Visbrug: instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers, in de richting van de Aalmarkt; instelling verbod stil te staan voor de gehele brug; Aalmarkt: blijft eenrichtingverkeer in de richting van de Boom- markt (fietsers en bromfietsers in twee richtingen); instelling parkeerverbod aan de zijde der bebouwing met uitzondering van de tot parkeren bestemde ge deelten; voetgangersoversteekplaats t.h.v. de Mandenma- kersteeg. Vismarkt: openstelling voor tweerichtingverkeer; instelling stopverbod aan beide zijden; aanwijzing als invaliden-parkeerplaats van een aan tal parkeervakken aan de waterzijde; Koornbrugsteeg: instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer be halve voetgangers, fietsers en bromfietsers, in de richting van de Koornbrug; aanwijzing als laad- en loshaven van de langs de rij baan aan de zijde der bebouwing aan te leggen par keervakken, geldend van maandag tot en met zater dag van 8.00 tot 18.00 uur; instelling verbod stil te staan aan de kant van het Stadhuis; Koornbrug: aanpassing bebording (bestaande maatregel blijft in houdelijk ongewijzigd); Als definitieve maatregel: Koornbrug: instelling asdrukbeperking van één ton; instelling breedte-beperking van 1.60 meter; Vreewijk: In verband met de nieuwbouw van de Rijksuniversi teit op het Witte Singel/Doelenterrein dienen voor de duur van deze werkzaamheden de navolgende ver keersmaatregelen te worden genomen: instelling van een verbod stil te staan aan weers zijden van: a. de noordelijke Groenhovenstraat; b. de aansluiting van de bouwweg langs de ge dempte Trekvliet op de Witte Singel; c. de onder b bedoelde bouwweg; instelling eenrichtingverkeer voor alle verkeer behal ve voetgangers, fietsers en bromfietsers, in: a. de noordelijke Groenhovenstraat, in de richting van de Witte Singel; b. het gedeelte van de Groenhovenstraat, tussen de noordelijke Groenhovenstraat en de tijdelijke verbinding tussen de Groenhovenstraat en de Rijn- en Schiekade, in de richting van de noor delijke Groenhovenstraat; Pancras-oost: In verband met de afsluiting van de Scheluwbrug door middel van paaltjes: instelling van eenrichtingverkeer voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers op de Herengracht, tussen de Oude Rijn en de Kerksteeg, in de richting van de Kerksteeg; Stationsplein: Zoals bekend zal begin volgend jaar het Stationsplein worden gereconstrueerd. Vooruitlopende daarop wor den nu reeds gedeelten van het werk uitgevoerd. Het plan behelst in hoofdzaak de aanleg van vrijliggende fietspaden aan weerszijden van het Stationsplein en de aanleg van een busbaan op de zuidelijke rijbaan, tus sen de Stationsweg en de Plesmanrotonde. In verband hiermede is het noodzakelijk een'aantal verkeersmaat regelen te nemen die hoofdzakelijk neerkomen op: de aanwijzing als verplicht fietspad van de fietspa den aan weerskanten van het Stationsplein; de aanwijzing als busbaan van de busstrook op de zuidelijke rijbaan van het Stationsplein, tussen de Stationsweg en de Plesmanrotonde; Een nauwkeurige tekening, waarop de noodzakelijke verkeersmaatregelen staan aangegeven, ligt ter inzage; De op deze maatregel betrekking hebbende te keningen liggen, voorzien van bijbehorende toe lichting, met ingang van heden gedurende 14 da gen ter inzage op het bureau Voorlichting in het Stadhuis. Gedurende die periode bestaat de ge legenheid tot het indienen van schriftelijke be zwaren tegen het vaststellen van genoemde maatregelen. Belanghebbenden worden voorts in de gelegenheid gesteld te worden gehoord in de openbare vergadering van de verkeerscom missie, die zal worden gehouden op woensdag 28 november aanstaande te 15.30 uur in de Raad zaal van het Stadhuis. Diversen Laatste week Kunst en evenementen in de Waag Onder nog steeds grote belangstelling is de kunste naarstentoonstelling "Triënnale" de laatste week in gegaan. Deze tentoonstelling is dus nog tot Zaterdag 10 no vember a.s. in de Waag te bezichtigen en wel van 11.00 tot 17.00 uur Pieterswijk: na voltooiing van de reconstructiewerkzaamheden van de Langebrug; openstelling van de Langebrug voor fietsers en brom fietsers in beide richtingen; aanwijzing als laad- en loshaven van de parkeervak ken langs de rijbaan van de Langebrug ter hoogte van de percelen 85 en 87, van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 18.00 uur; instelling van een verbod stil te staan op de Lange brug, tussen het Rapenburg en de Papengracht, aan de zuidzijde; Merenwijk: instelling van een verbod stil te staan aan beide zijden van: a. het aan de oostzijde van de kopermolen gelegen weggedeelte, tussen de Pelmolen /Houtzaagmo len en de Papiermolen; b. de verbindingsweg (inrit), in het verlengde van het onder a bedoelde weggedeelte, tussen de Papiermolen en de Ketelmeerlaan; c. de verbindingsweg (uitrit), tegenover de zuide lijke toegang tot de Kopermolen, tussen de Pa piermolen en de Ketelmeerlaan; aanwijzing als voetpad van de Kopermolen gedu rende de periode dat deze toegankelijk is voor het winkelend publiek; aanwijzing als laad- en loshaven van de aan te leg gen parkeerstrook langs de rijbaan van de Papier molen, aan de zijde van de Kopermolen, van maan dag tot en met zaterdag van 8.00 tot 18.00 uur; aanbrengen van een gele streep langs de rijbaan van de Papiermolen, aan de zijde van de Kopermolen (met uitzondering van het gedeelte waar een laad- en loshaven wordt aangelegd). De toegang is gratis Tijdens de tentoonstelling zullen Leidse Culturele Or ganisaties programma's van zang, dans, muziek en toneel presenteren. Om 12.45 uur zal Remon Queeny een imitatie van Kate Busch presenteren Om 14.00 uur Het Vokaal Renaisansse Ensemble en Blokfluit Ensemble van Streekmuziek- school en omstreken. Dit onder leiding van Piet Kunst. Om 16.00 uur een optreden van Kindertheatergroep "Pluisje", met medewerking van Lies- beth Huibers en Kees van Leeuwen. Op het Waaghoofd staat overdag de "Kijkdoos" met z'n nieuwe programma. St. Nicolaas intocht Zaterdag 17 november a.s. om 13.00 uur komt St. Nicolaas aan op de Haven. Daarna is dan ook weer de jaarlijkse optocht. Deze start om 13.15 uur en zal duren tot ongeveer 14.00 uur. De route ziet er als volgt uit; Haven Haarlemmerstraat Turfmarkt Nieuwe Beestenmarkt 2e Binnenvestgracht Steenstraat Blauwpoortsbrug Prinsessekade Bostelbrug Kort Rapenburg Breestraat Hogewoerd Watersteeg Nieuwe Rijn Botermarkt Eindpunt STADHUISPLEIN De organisatoren verzoeken de winkeliers van de Haar lemmerstraat om tijdens de optocht er rekening mee te houden, dat eventuele uitstallinkjes van goederen, kraampjes of iets dergelijks niet aan de goedheiligman en zijn gevolg in de weg staan. Grofvuilop- haaldienst Volgende week zijn aan de beurt; Wijk 17 en 19 maandag 12 november Wijk 18 en 22 woensdag 14 november Wijk 21 en 23 donderdag 15 november Wijk 20 en 26 vrijdag 16 november

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 18