Vos loopt vrijdags blokje om. ir 9COATHIBU Hoogovens heeft het werk dat u zoekt. Uniek dierenboek voor nieuwe Amro spaarders. Prijstreffer 39.- HOOGOVENSv Opreis met de dieren service-monteur hulpmonteur Uitgaansleven op de Veluwe. Hoe komt u aan dit unieke boek? vakaturelijp 071-130636 LubapQ Uitzend^ liuro-J BEZORGER/ STER (ftjdolPSteinerSchool GROOTKEUKEN EN SANITAIR Ruit herstellen? J. Dubbeldeman E5TEL ,JSommige vossai lopen iedere week, zelfde dag, zelfde tijd, een route van 22 kilo meter buiten hun territorium om!' Een ontdekking die de nieuwe Amro spaarder doet in „Op reis met de dieren? Een 160 pagina's tellend boek over het fascinerende trekgedrag van de dieren. Makkelijk leesbaar geschreven door dierenkenner Prof. Dr. Stolk. Met 120 schitterende kleurenfoto's en tientallen illustraties van dieren. Dieren die beschermd moeten worden. En daarom schenkt de Amro Bank f100.000,- aan o.a. de actie „Trekvogels" van het WereldNatuurFondsNederland. U opent nu een spaarrekening bij de Amro Bank Legt minimaal f 25,- in. En u koopt „Op reis met de dieren" voor de speciale actieprijs van f 15,-. Als u wèl wilt sparen,maar het boek niet wilt hebben, legt de Amro Bank f7,50 premie bij uw minimale inleg van f25,-. Stel dat u geen spaarrekening wilt openen. Maar „Op reis met de dieren" wèl wilt hebben. Dan kunt u dit unieke boek voor f 30,- bij de Amro Bank kopen. Dit aanbod geldt t/m 30 november 1979. Dus zorg dat u er snel bij bent.Want voor het boek i geldt: zolang de voorraad strekt Voor alle uitzendkrachten BONTMANTELS Het Bontpaleis gaat ook in no vember nog door met prijzen waarvan U zult zeggen: 20% a 25% beneden de normale waarde Volle garantie, cre- dietservice mogelijk. Het Bont paleis, Hoogstraat 153, (voet gangersgebied), Rotterdam- C.. tel 010-14.33.37. Reisgeld v. 2 pers. van uit geh. Ned. bij aankoop terug Donderdags tot 21 uur geopend. iedereen leest de krant altijd en overal. Ochtendblad TROUW vraagt voor Leiden TEL. 761033 OF 142182 Bijdrage aan het jaar van het kind wie niet volgt is af inleiding door G. ReijngOUd. B.November. GO. 15. CésarFranckstnaat9 Leiden zw Ico/Athibu bv is toonaangevend als importeur van o.a. Küppersbusch grootkeuken-installaties en Rè- gèthermic voedselverdeel-systemen. Voor onmiddellijke indiensttreding vragen wij een Voor deze zelfstandige funktie, zoeken wij een energieke medewerker, die aan de volgende eisen voldoet: goede technische kennis van gas- en elektrische apparaten bezit rijbewijs BE goede omgangsvormen gewend zelfstandig te werken accuratesse en inzet De funktie omvat in hoofdzaak onderhoudswerkzaamheden van groot keuken-installaties in ziekenhuizen, verpleeg- en bejaardenhuizen en horecabedrijven. Tevens zoeken wij een die assistentie verleent in de werkplaats en onze buitendienst behulp zaam is bij reparaties en installaties. Rijbewijs BE is gewenst. De juiste kandidaten voor deze afwisselende funkties in een dynamisch bedrijf met een prettige werksfeer kunnen naast een goed salaris dat wij 13x per jaar betalen, rekenen op goede secundaire arbeidsvoorwaar- Ico/Athibu bv, Hoge Rijndijk 25, 2313 KG Leiden. Tel. 071 - 141741 t.a.v. de heer C. van Schagen. 071-122641 bellen. Kooilaan 15 Leiden Chintz-nylon jongensjack met verdekte kapuchon. Lekker-warm gewatteerd. Marine, khakigroen Mt 104-164 Alle maten Alleen deze week Bijvoorbeeld bij een hoogoven. Inderdaad, u leest het goed. Hoogovens heeft in de produktie het werk dat u zoekt. En dat is geen loze kreet. Want Hoogovens bestaat uit een groot aantal fabrieken en installaties. Samen vormen ze een produktleketen, die in grote lijnen bestaat uit het voorbewerken van ertsen, de kooksfabricage, ijzerproduktie in de hoogovens en het staalmaken in de staal fabrieken. Daarna komt het uitwalsen van staal en tenslotte de blikvertinningsfabriek. Elk onderdeel heeft zo z'n eigen produktieprocessen en bijbehorende machines en installaties. Voor het bedienen ervan zoekt Hoogovens produktiemensen die in de praktijk tot vakman opgeleid willen worden. Dat kan zijn bij een van de hoogovens, in een staalfabriek of bijvoorbeeld in een van de 9 walserijen. Hoogovens biedt u zóveel mogelijkheden dat er voor u vrijwel zeker een qoede baan bij is. De functies ziin meestal in 4-ploegen- dienst. Wilt u vooruitkomen? Hoogovens verschaft u de zekerheid van promotie. Wie zijn werk goed doet, weet wat zijn doorgroeimogelijkheden zijn. En als er verdere opleiding nodig is biedt Hoogovens volop hulp. Zoekt u werk in een kleine ploeg? Dat vindt u dan zeker bij Hoogovens. Want niet alleen bij de hoogovens of in de staal fabrieken, maar overal in het bedrijf wordt in kleine teams gewerkt. En dat is wel zo prettig voor de sfeer. Veel prima voorzieningen De sociale voorzieningen bij Hoogovens zijn uitstekend. Er is bijvoorbeeld een prima pensioenregeling, er zijn vakantiefaciliteiten in binnen- en buitenland en er zijn eigen gratis busdiensten in een groot deel van Noord-Holland en in Zuid-Holland tot aan Leiden toe. Dit zijn uw mogelijkheden bij een van de hoogovens In een hoogoven wordt ruwijzer gemaakt Bovenin worden ijzererts, kooks en kalk steen ingevoerd. Door verhitting ontstaan ruwijzer en slak. Beide worden regelmatig aan de onderkant afgetapt. Een ploeg smelters zorgt voor een goed verloop van het produktieproces. Regelmatig wordt de oven opengeboord, zodat het ijzer en de slak via speciale goten kunnen wegstromen Het ijzer gaat naar de staalfabriek. Slak is de basisgrondstof van de cementproduktie. Na een aftap sluiten de smelters de oven weer en gaan ze de volgende aftap voorbereiden Produktieman hoogovens (in 4-ploegendienst of in dagdienst) In 4-ploegendienst gaat u samen met een aantal collega's een hoogoven bedienen. U begint als hulpsmelter en verdient direct al circa f 33.800 bruto per jaar, inclusief de verschillende toeslagen. De 8% vakantietoeslag en in ieder geval 2% aan het eind van het jaar komen daar nog bij. (Het salaris geldt vanaf 21 jaar.) Een gerichte vooropleiding is niet vereist. In de praktijk leert u de verschillende werkzaamheden, zoals het openboren of -branden van de ovenhet weer stoppen van het aftapgat en het repareren van de afvoergoten in samenwerking met de smelters in dagdienst. Bij gebleken geschiktheid wordt u na een halfjaar adjunct-smelter met een bruto jaarinkomen van ongeveer f 34.580. Na een verdere praktijkopleiding van zo'n anderhalf jaar en een cursus van 3 weken kan benoeming volgen tot smelter. Het bruto jaarsalaris van een ervaren smelter loopt inclusief toeslagen op tot f 39.466. Wie nog verder wil krijgt bij Hoogovens alle hulp voor studie. De produktiemensen in dagdienst verzorgen de reparaties van de afvoergoten, in samenwerking met de smelters in ploegendienst. Zij zorgen ook voor de fabricage van de benodigde hulpstoften en maken de zogenaamde hetewindarmaturen weer bedrijfsklaar. Als beginnend produktieman in dagdienst verdient u circa f 24.350 bruto per jaar (vanaf 21 jaar). Uitgroei tot circa f 29.140 bruto is mogelijk. Boven genoemde bedragen komt nog 8% vakantieslag en tenminste 2% aan het eind van het jaar Bedieningsman grondstoffenaanvoer (in 4-ploegendienst) Deze bedieningsmensen vullen de bunkers van de hoogovens met grond stoffen. Daarbij wordt gebruik gemaakt van een bunkerwagen. Met behulp van een weegwagen en de liftinstallatie voeden ze de hoogoven. Zeverladen ookslakzand, bedienen hijskranen en voeren hulpstoffen aan met een vorkheftruck. Tijdens de opleidingsperiode verdient u als bedieningsman grondstoffenaanvoer circa f 31.290 bruto per jaar incl. toeslagen (vanaf 21 jaar). Dit salaris loopt na verloop van tijd op tot circa f 35.430, exclusief 8% vakantiegeld en tenminste 2% aan het eind van het jaar. Mannen tot ongeveer 40 jaar kunnen bij een van de hoogovens geplaatst worden. Een gerichte vooropleiding is niet vereist, want Hoogovens geeft u een opleiding in de praktijk, zo nodig aangevuld met enkele korte cursussen. Meer weten over uw mogelijkheden? Hoogovens geeft u graag vrijblijvend meer informatie over bovenstaande functies of over een van de vele andere mogelijkheden in de produktie of onderhoud. Als u de bon zonder postzegel opstuurt naar Hoogovens, Personeelsvoorziening, Antwoordnummer 94000,- 1970WB IJmuiden, wordt omgaand contact met u opgenomen. Telefonische inlichtingen: 02510-94000 U kunt ook langskomen bij oris Wervingscentrum, Wijckermolen 202, Beverwijk (150 meter van station Beverwijk). Op werkdagen van 9 tot 4 en elke maandagavond van 7 tot 9 uur. BON Ik wil vrijblijvend meer weten over de functie Produktieman hoogovens in 4-ploegendienst Produktieman hoogovens in dagdienst Bedieningsman grondstoffenaanvoer Naam Geboortedatum: Adres: Woonplaats: Gehuwd/ongehuwd Hoogovens behoort tot het Breestraat 58, Leiden, tel. 071-140475 (naast de Stadsgehoorzaal) P. SLOOTWEG EN ZN. B.V. vraagt voor haar filiaal te Rijnsburg ERVAREN CHEF-SLAGER 5-daagse werkweek ERVAREN VERKOOPSTER OF PART-TIME VERKOOPSTER 18.00 uur Haarlemmerstraat 115-117, Leiden

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 20