Koopmans blijft overeind tegen Fransman Taf er m Rabobank 9 Rijnsburgers op dreef in zaalcompetitie2-7 Weer dode bij wedstrijd van Lazio Roma Arnesen en Krol niet naar Cyprus Huussen krijgt pak slaag Europese titel behouden t'Al P ft* tie* DINSDAG 6 NOVEMBER 1979 SPORf ROTTERDAM (GPD) - De strijd tussen de zwaarwel- tergewichten-boksen Adrie Huussen en de Joegoslaaf Maryan Benes, gisteravond in een goed bezet sportpaleis Ahoy, was van korte duur. Al in de derde ronde van de vierde partij sloeg Europees kampioen Benes zijn tegen stander neer, waarna de trainer van Huussen, Ben Zwezerynen, de handdoek in de ring gooide. In de eerste ronde vielen wel geteld drie klappen, waarna de strijd tussen Huussen en Benes gelijk opging. Tot de derde ronde, toen Benes, on der luid toejuichen van Joe goslavische fans, de hevig bloedende Huussen tegen de mat sloeg. Van de 21 profpartijen die Huussen bokste, won hij er 20, één onbeslist. Gister avond leed hij dus zijn eerste nederlaag. Benes bokste 19 wedstrijden, waarvan hij er twee verloor (o.a. tegen Ti ger Quaye in 1968). Blanchard in grote vorm ROTTERDAM (ANP) - Weiter- gewicht Cor Eversteijn (Rot terdam) en middengewicht Alex Blanchard (Amster dam) bleven als prof onge slagen. Eversteijn, voor de eerste keer in eigen stad bok send, won op punten van de Belg Mohammed Bousziani. Het zag er aanvankelijk naar uit dat Eversteijn niet over de volle zes ronden behoefte te gaan. In de eerste drie mi nuten haalde hij Bousziani met een rechtse hoek naar het canvas. Daarna werd hij zo gretig dat zijn boksen alle zuiverheid verloor. Hij moest tenslotte in zijn derde profpartij genoegen nemen met een ruime overwinning op punten. Alex Blanchard behoefde de zes ronden niet uit te slaan. De Amsterdammer was veel te sterk voor de Fransman Etienne Bayidi Cilia, die in de tweede en derde ronde staande acht tellen rust kreeg na rechtse hoeken. In de vierde ronde joeg Blan chard zijn tegenstander op nieuw tegen de mat en na een nieuwe serie op het hoofd van de in de touwen gedron gen Bayidicilla greep scheidsrechter Klijnoot te recht in. ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse primeur van twee Europese bokskampioenschappen voor professionals op Verschil één avond heeft gisteren in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy' de ruim 6500 toeschouwers niet helemaal geboden wat zij ervan verwacht hadden. Rudi Koopmans bleef weliswaar door een unaniem onbeslist tegen zijn Franse uitdager Hosine Tafer Europees kampioen in het half- zwaargewicht, maar Adrie Huussen zag zijn greep naar de titel in het zwaarwelter mislukken. r toch nog een onbeslist uitslepen e AMSTERDAM (ANP) - Ajax is gisteren zonder Krol en Arne- sen naar Cyprus vertrokken voor de Europacupwedstrijd tegen Omoriia. Aanvoerder Krol heeft zich za terdag na de wedstrijd tegen NEC ziek gemeld. Arnesens dochtertje is ziek. De Deen wil liever in Nederland blij ven. De Ajaxleiding acht dat - gezien de 10-0 zege in de eer ste ontmoeting - geen be- De Ajax-selectie is aangevuld met Holshuysen en Wijnberg. Voor het eerst sinds lange tijd reist ook Pim van Dord weer mee. De voorstopper is we gens een beenblessure bijna een jaar uit de roulatie ge weest. De 26-jarige Nederlandse kam pioen stond tegen de Joegoslavi sche Marijan Benes nog geen drie ronden in de ring. Na twee minu ten en 13 seconden in de derde ronde wierpen zijn verzorgers de handdoek ten teken van opge ven. Het was een verstandig be sluit want Huussen, die kort te voren op een linkse hoek was neergeslagen zou ongetwijfeld zwaar knock-out zijn gegaan. Voor de tweede maal in zijn carrière heeft Rudi Koopmans zijn tegen stander een onbeslist moeten toestaan. De eerste keer was dat ruim anderhalf jaar gelden, toen de Fries in het sportpaleis Ahoy' zijn poging om de Europese half- zwaargewichttitel te veroveren op Aldo Traversaro na een telfout van de Spaanse scheidsrechter uiteindelijk niet meer dan een onbeslist kreeg. Traversaro be hield toen de titel. Nu werkte de zelfde regel in het voordeel van Koopmans, die na een vrij vlakke .partij, die pas in de slotfase wat meer spanning bood onbeslist bokste tegen de Franse uitdager Hocine Tafer. De Belgische scheidsrechter Jean Deswert en de juryleden Serrano (Spa) en Nathan (Gbr) waren unaniem in hun beslissing. Des wert scoorde 117-117, de twee ju ryleden kwamen tot 116-116. Met die uitslag werd Koopmans in fei te toch iets tekort gedaan. De Fries maakte als titelhouder het gevecht, terwijl Tafer zich vrij passief opstelde. De in Algerije geboren Tafer, met zijn 24 jaar ze ven jaar jonger dat de titelhouder, vertrouwde volledig op zijn lange reach en zijn harde rechte hoek. Succes Met die rechte hoek had Tafer na één minuut en 50 seconden in de tiende ronde succes. Koopmans ging door zijn knieën, kwam snel overeind maar moest toch acht tellen staande rust nemen. Het zag er op dat moment gevaarlijk uit voor de titelhouder, die veel last had van een bloedende bles sure aan de linkerwenkbrauw. De Fries herstelde zich echter en in de minuut pauze slaagden zijn helpers erin het bloeden te stel pen. Pas in de laatste twee ronden werd Tafer ook actief. Hij bleek toen inderdaad een gevaarlijke bokser. Die laatste twee ronden boden het publiek tenslotte enig spektakel. Tot de negende ronde had Koopmans duidelijk het initia tief. Hij bokste uit het midden van de ring maar kwam moeilijk bij de Fransman die zijn lange reach goed gebruikte en zijn lever goed dekte voor de linkse van Koopmans. In die fase van de partij was er zo weinig activiteit, dat scheidsrechter Deswert in de vijfde ronde zelfs tot meer actie moest manen. Alleen al door het initiatief van Koopmans bouwde de titelhouder een lichte voor sprong op punten op, die echter in de ogen van de scheidsrechter en de twee juryleden in de slotfa se verdween. In de kleedkamers van de beide gi ganten was er één groot verschil: Koopmans zag eruit alsof hij tien gevechten over 12 ronden had geleverd, Tafer daarentegen was na een kwartier alweer keurig in de kleren, klaar om een verfris sing te gaan nuttigen. Koopmans, een voet in een emmer met ijs en zijn linkerwenkbrauw in alle kleuren van de regenboog, was desondanks tevreden. "Ik heb het gevecht gemaakt en de bedoeling is dat een uitdager dat doet. Ik vond Tafer een zeer laffe tegenstander". Toch ging Koopmans neer op een rechtse hoek in de tiende ronde. Koopmans: "Ik had een enorme blaar onder mijn rechtervoet. Ik zag die rechtse wel aankomen, maar die voet wilde niet mee draaien. Trouwens, ik was wel even aangeslagen, ik had echter totaal geen moeite met te her stellen". Koopmans was wel tevreden met de uitslag. "Hoewel ik dacht een puntenvoorsprong te hebben op gebouwd, is deze uitslag toch niet fijn. Een knock-down wordt zwaar meegerekend. Maar ik blijf erbij dat Tafer laf heeft gebokst. Ik zet mijn titel in een revanche zo weer op het spel". Tafer was vol revanchegedachten "Ik wil waar ook ter wereld tegen Koopmans boksen. Met alle ple zier. Maar dan beslis ik het ge vecht voortijdig. De stootkracht van de Europese kampioen is mij zwaar tegengevallen", aldus de 24-jarige Fransman. Tafer was alweer gehuld in een zwart kostuum met knalrode das. "Verwondingen heb ik nauwe lijks. Slechts mijn lip en linker wenkbrauw zijn geschramd. Koopmans kon bijna niet door zijn linkeroog kijken. Dat zegt toch voldoende over de krachts verhoudingen", glimlachte Tafer ADVERTENTIE voor spaarders goed nieuws voor spaarders goed nieuws De rentevergoeding op onderstaande spaarbrievcn is nu met een 1 j"u verhoogd Spaarbrieven op naam 5 jaarvast Spaarbrieven op naam 6 jaar vast Spaarbrieven aan toonder 5 jaarvast Spaarbrieven aan toonder 6 jaar vast 9'2% 9Vï% 9'4% 9!4% LEIDEN - Hst zaalvoetbalteam van Van Duuren leverde gisteravond in de Katwijkse Clein Duin een goede presta tie door met 4-5 te winnen van EKL Boys. In de inter-re- gionale zaalvoetbalcompetitie won Glasbergen verras send van Huug van Es: 2-7 geld en goede raad EKL Boys-Van Duuren 4-5. Na een enerverend duel was het uiteindelijk toch de Leidse ploeg die de winst in de wacht sleepte Afgelopen woensdag speelde het team tegen Van Rooyen ook al een knappe partij, toen ontbrak het de Leidenaars echter aan schotvaardigheid, waarmee zij gisteravond geen enkel probleem hadden. Het was dus de thuisclub die in de zesde minuut, via een treffer van Pim van der Meer, de score opende: 1-0. Fred van Haarlem zette de Leidenaars vier minuten later op gelijke hoogte: 1-1. Nadat hij eerst nog op de paal had geknald, wist Van Haarlem even later, na zeer fraai voorbe reidend werk van Wally Gallert, keeper Cees van der Steen op nieuw te passeren: 1-2. Na de pauze was er wederom een ge- lijkopgaand wedstrijdbeeld te zien. Een combinatie tussen Jan Heshusius, Ted van Berkel en Fred van Haarlem, werd door laatstgenoemde afgemaakt in de tweede minuut: 1-3. De KatWij- kers kwamen weer geheel in de wedstrijd terug nadat Ted van Berkel zijn eigen keeper Wim Kemping had gepasseerd: 2-3. Wim de Roo schoot daarna de bal uit een corner tegen het lichaam van Wim Kemping op v Zwarte band Jaap Vincourt DEN HAAG - De Leidenaar Jaap Vincourt is in Den Haag geslaagd voor het examen eerste Tan tae- kwon-do. Hij kwam hiermee in het bezit van de zwarte band. Vincourt was één van de weinige mensen die de proeven met goed gevolg wist af te leggen. Van de 21 taekwondoka's slaagden er slechts 3. De overige 4 leerlingen van de sportschool Leiden keer den onverrichterzake huisvaarts. leer in het lege doel rolde: 3-3. Steef Pattiapon zette de Leide naars weer op voorsprong: 3-4. Een door Pim van der Meer ver zilverde penalty bracht de beide ploegen weer in evenwicht: 4-4. Fred van Haarlem velde vlak Huug van Es-Glasbergen 2-7. Een uitstekende prestatie van de Rijnsburgers tegen de hoog ge noteerde Goudse club. Door deze overwinning krijgen ze weer een beetje aansluiting met de kop groep. Met de rust keek het team nog tegen een 2-1 achterstand aan (alleen Gé Perfors had voor Glas bergen gescoord). Na de pauze overklaste het Rijnsburgse team ROME (EFE) - Een week na het 'vuurpijl-incident' is er weer een dode gevallen in het Olympisch stadion van Rome. Het was de zeventienjarige Luigi Agresti, die kort voor het einde van de wedstrijd Lazio-Juventus (1-0) on wel werd en even later aan een hartaanval overleed. Ter nagedachtenis van Vicenzo Paparelli, de man die aan het hoofd werd getroffen door een vuurpijl en ter plekke overleed, werd op alle Italiaan se voetbalvelden een minuut stilte in acht genomen. De verscherpte politie-maatregelen, die als gevolg van het incident waren genomen, werkten goed. Er deden zich geen ongeregeldheden voor op de tribunes. Alleen al in en rond het Olympisch stadion van Rome werden drieduizend politie-agenten ingezet. Ron Greenwood zal manager van het Engelse elftal blijven tot na de wereldkampioenschappen 1982. De Engelse voetbalbond maakte dit gisteren in Londen bekend. Greenwood die aanvankelijk was gecontracteerd tot juli 1980 is akkoord gegaan met het voorstel zijn verbintenis met twee jaar te verlengen. Sinds Greenwood is aangesteld als manager heeft de Engelse nationale ploeg van de 21 gespeelde wedstrijden er veertien gewonnen: vijf gelijk gespeeld en slechts twee verloren. Ted Croker: de secretaris van de Engelse voetbalbond verklaarde: "We hebben Greenwood gevraagd of hij zijn contract wilde verlengen omdat hij succes boekte. Resultaten zijn nu eenmaal belangrijk en uit dat standpunt bekeken vinden wij hem de juiste man op de juiste plaats". West Ham United heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de Engelse beker. In een beslissingswedstrijd voor de vier de ronde werd Sunderland met 2-1 verslagen. West Ham zal in de kwartfinales uitkomen tegen de winnaar van het duel Bristol City tegen Nottingham Forest. de Goudse opponent volledig. Via doelpunten van Nico Zwaan. Anne Ouwersloot, Wil Groenen dijk en Cor Vreugdenhil (2x) was de 2-6 stand op het scorebord ge komen, waarna de Rijnsburgers een zeer fraai staaltje zaalvoetbal lieten zien: een schitterende combinatie tussen Anne Ouwer sloot, Nico Zwaan en Wil Groe nendijk rondde Cor Vreugdenhil op onnavolgbare wijze via een hakje af: 2-7. ADVERTENTIE

Leidsch Dagblad | 1979 | | pagina 15